Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

(#14502) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Meg szeretnék venni egy filmet iTunes-on gift kártyával ami USA regisztrációhoz jó, de az enyém magyar. Át akarom állítani iTunes-ban Egyesült Államokra, de nincs olyan opció a hitelkártyáknál hogy None. Meg lehet csinálni valahogy, vagy újra kell regisztrálni?

Bocs ha rossz topik, jobbat nem találtam.

(#14503) hoodoo86 válasza HollyBoni (#14502) üzenetére


hoodoo86
tag

Kell egy új reg, amit az usa store-ba regisztrálsz.

(#14504) Xero


Xero
nagyúr

Az másnak megvan, hogy a VOX átköltözött a store-ba? Én nagyon lemaradtam.
Régóta használtam flac-hez és olyan dolgokhoz amiket nem akartam az iTunesban látni, de most ez az új kiadás valami elképesztő lett. Olyat ugrottak minőségben, kezelhetőségben, hogy nem győzök pislogni. Az iTunes libraryt is hibátlanul és egyszerűen kezeli. Csak tapsolni tudok hozzá. Nem is értem hogy hagyhatták ingyenesen. :N

[ Szerkesztve ]

(#14505) madgie válasza Xero (#14504) üzenetére


madgie
titán

A megvan, hogy múltkor ajánlottam neked, mikor az iTunes képeket mutogattad? :)

A felső menüsoron is pofás, ahogy odateszi a kezelőgombokat (play, pause, stb).

[ Szerkesztve ]

(#14506) Xero válasza madgie (#14505) üzenetére


Xero
nagyúr

2-3 éve használtam már, de még a store-on kívüli verziót. Nem is szólt a kis szemtelen, hogy ott is megjelent és nem frissül tovább. :DDD

Az eddig is ott volt.
Elég erős a különbség:

[ Szerkesztve ]

(#14507) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Adott egy USB HDD (2db partícióval), amiket leválasztok este, a gép altatása előtt. Szeretném, ha reggel az ébeszetéskor automatikusan felcsatolásra kerülnének. (Ne kelljen külön a lemezkezelőben felcsatolni).

Tudom ezt valahogy automatizálni? (Automatorban csak leválasztást találtam, de amúgy sem vagyok gyakorlott a használatában. Command line-ban probáltam "sctipt mount" parancsot használni, de nem sikerült). Tudna valaki segíteni?

-

(#14508) cigam válasza koma106 (#14507) üzenetére


cigam
félisten

Miért választod le altatás elött?

Xero

Bár iTunes-t használok, 1-2 napja megakadt a szemem rajta az appstore böngészése közben. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14509) koma106 válasza cigam (#14508) üzenetére


koma106
senior tag

hogy ne pörgesse a HDD-t (úgy vettem észre, h altatásban is pörög)

-

(#14510) Ragnar95 válasza koma106 (#14509) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elaltatja a HDD-ket is a gép, de időnként valóban felpörgeti őket, amikor csinál rajtuk valamit...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14511) Xmodule


Xmodule
őstag

Szerintetek miért lehet az, hogy neha berakom sleepbe a gepet de par masodperc utan megint felebred? Pedig nem nyulok semmihez hozzá. Masi meg hogy neha meg egyaltalan nem akar felebredni pl. eger kattintasra a gep. Csak ha hatul megnyomom a gombot. Most az elöbb pl ugyan igy nem akart felebredni megnyomtam hatul a gombot bejött minden frankon ment vagy1,5 percet es kikapcsolt...csak igy neztem hogy most mi van. Aztan be akartam ujta kapcsolni de csak ilyen 1-2masodpercre felpörgette a ventit es ennyi. Kihuztam az arambol majd vissza es akkor elindult full venti fordulaton. Aztan kikapcsoltam megint kihuztam az arambol megint bekapcs es most jo. De miert csinalja ezt neha? Es ez mar nem az elsö ilyen volt ami azt illeti...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14512) DanielK válasza Xmodule (#14511) üzenetére


DanielK
addikt

Volt szétszedve? Ha igen akkor nem lehet, hogy kontakt hiba?

(#14513) HollyBoni


HollyBoni
veterán

10.8-on be lehet állítani azt, hogy mondjuk Skype-on nem az hallatszik a másik félnek amit a mikrofonba mondok, hanem az OS hangjai, pl zene?

(#14514) cigam válasza Ragnar95 (#14510) üzenetére


cigam
félisten

Kómában mit akar csinálni rajtuk?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14515) cigam válasza DanielK (#14512) üzenetére


cigam
félisten

Pár hozzászólással korábban írta. hogy szétszedte kitakarítani. Még vmi fotót is felrakott, hogy valami vsync kábel nem volt összedugva.
WOL felébresztheti?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14516) Ragnar95 válasza cigam (#14514) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Powernap alatt csinál a háttérben dolgokat a gép, szóval gondolom emiatt pörgeti a HDD-ket...
Akkor nem tudom, miért pörgeti altatásban a HDD-ket a gép, de nálam is csomószor felpörögnek a külső HDD-k, miközben alszik a gép és altatja a HDD-ket is, amikor nincsenek használatban...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14517) Blaise válasza Ragnar95 (#14516) üzenetére


Blaise
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#14518) Blaise válasza Ragnar95 (#14516) üzenetére


Blaise
veterán

Powernap csak ssd-vel működik, ráadásul csak a gyárilag ssd-vel szerelt modelleken (air, retina pro)

(#14519) cigam válasza Ragnar95 (#14516) üzenetére


cigam
félisten

A Power Nap funkció viszont csak a második generációs MacBook Air gépekkel (MacBook Air 11″ 2011, MacBook Air 11″ 2012, MacBook Air 13″ 2011, MacBook Air 13″ 2012) és az új Retina MacBook Pro gépekkel kompatibilis

Ez meg 2010-es iMac.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14520) Ragnar95 válasza cigam (#14519) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem 2008-as iMacen csinálja, szóval akkor valóban jó kérdés, hogy mi lehet az oka a dolognak :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14521) cigam válasza Ragnar95 (#14520) üzenetére


cigam
félisten

SSD-s? Mert akkor lehet ez az oka, és tényleg nem gépfüggő.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14522) Ragnar95 válasza cigam (#14521) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, SSD van benne, illetve 2külső HDD van rákötve, de teljesen véletlenszerű időközönként pörgeti fel őket. Ma este megfigyelem majd, hogy mikori az utolsó TimeMachine mentés, hátha azért pörgeti fel az egyiket, bár PowerNap nélkül nem tudom, hogy tudna biztonsági mentést készíteni alvás közben...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14523) cigam válasza Ragnar95 (#14522) üzenetére


cigam
félisten

Akkor lehet, hogy elég az SSD a Power nap-hoz? Sanszos, hogy a géppel 1ütt felébrednek a külső winyók is.

Nálad megjelenik az energiatakarékosság menüben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14524) twine


twine
addikt

Sziasztok....

"Microsoft csecseken nevelkedtem",,de nemrégiben megcsapott az OSX szele picit, és nagyon úgy tűnik "menthetetlen" lettem.... :B

Jelen pillanatban itthon, egy, az adatlapomon látható konfigurációval dolgozgatok...(PS, premiere,AE, edius, ) mondhatni megelégedéssel...legalábbis ami az erőt, és a sebességet illeti...(persze RAM--ból sosem elég de ezt most hagyjuk)

Ahogy elnéztem, egy mac mini i7 quad (2,3Ghz) tökéletesen kiválthatná a mostani konfigurációmat, (főleg ha dobok bele egy 256-os Samu 840 pro SSD-t, és a RAM-ot 2x8Gb-ra cserélném)
Egy félelmem van csupán...
A hűtés,(?) forrósodás,,,, :U :F
Nemrég kipróbáltam egy MBP i5-ön 2,5Ghz (4Gb RAM) a CS6 csomagot, illetve a Final Cut Pro X-et,és egyrészt lassabb volt a "kódolás", render, mint a mostani PC-men,,,(ez persze logikus, hiszen fele annyi szálon dolgozott a CPU),másrészt olyan forró lett szegény MBP hogy vasalni tudtam volna vele :O
Régóta foglalkozom pc-vel, egy időben tuningoltam is őket vadul....szóval azt tudom, hogy ez hosszú távon nem túl jó, ha ilyen hőnek teszem ki az alkatrészeket,,,,
Kérdés,,,:
Működhet e egy mac mini pár évig egészségesen az asztalomon úgy, hogy ez a fő profilja a gépnek(vágás, szerkesztés) vagy inkább felejtsem el ezt a fajta munkát vele....?
Köszönettel veszek minden javaslatot a témában,,de kérlek titeket maradjunk a mac mini-nél, és ne kanyarodjunk el a, "miért nem veszel akkor inkább" ....dolgok felé....
Köszönettel :R
üdv
T

Szerk:
Bocsánat a hosszúra nyúlt hsz.-ért...
Legközelebb lényegre törőbb leszek...csak gondoltam, fontosak a részletek...hiszen most hosszú távon gondolkodom :U

[ Szerkesztve ]

(#14525) Ragnar95 válasza cigam (#14523) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, nincs ott Power Nap opció, szóval akkor ez nem állhat a dolog hátterében...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14526) madgie válasza twine (#14524) üzenetére


madgie
titán

Nem alkalomszerű vágásra/renderelésre én nem hiszem, hogy a Minit használnám, sokkal inkább építenék/telepítenék egy Haklit (ha ragaszkodsz az OS X-hez).

(#14527) twine válasza madgie (#14526) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm a választ...

Erre az "alkalomszerű" dologra gondoltam kitérek, de "sunyi módon" inkább magamban tartottam, mert kiváncsi voltam a válaszokra....

Azért az az igazság, hogy nem 24/7 renderelne a gép,,,sajnos nem öntenek rám olyan mennyiségű munkát... :N
De amiért mégis fontosnak tartom a "melegedést", az az, hogy az ember nem csak pénzért ül a gép elé...hiszen fejlődni mindig lehet,,,azt pedig csak gyakorlással éri el az ember..... :U :K
És mivel sok olyan szoftvert láttam az OSX-nél ami érdekelhet,(Final cut pro X,Motion5, Compressor4, Logic Pro X) így egy ideig biztosan melegen tartanám a vasat :)

Szerk:
Illetve még felmerül bennem a kérdés, hogy ha annyira melegednek ezek a gépek, mint amennyire a MBP-nál tapasztaltam, akkor mire lehet használni őket? :F
Gondolok itt konkrétan a 4mag/8 szálas "csodákra"..... :U

Ez utóbbi kérdés nem trollkodás akar lenni, hanem egy beszélgetés kezdeményezése a témában :R :R

[ Szerkesztve ]

(#14528) madgie válasza twine (#14527) üzenetére


madgie
titán

Nincs sok tapasztalatom OS X-szel, épp csak egy hónapja van tán egy Minim :) Ugyan ez az alap kétmagos modell, tehát lehet kevésbé melegszik, de munka alatt (fotófeldolgozás, exportálás, majdnem renderelésnek számít) majd' 90 fokra fel tud melegedni a CPU. Nem hiszem, hogy ez káros lehet a gépnek, ilyenkor feljebbveszi a venti fordulatszámát is.

(#14529) RaZroX válasza Xero (#14504) üzenetére


RaZroX
addikt

Én is ezt a játszót hasz nálom egy ideje :D Tényleg nagyon jó!

This is the way

(#14530) Xero válasza twine (#14527) üzenetére


Xero
nagyúr

Melegszik nyilván, hogy csendesebb és kompaktabb legyen, de egy CPU-nak 100 fokig az ég világon semmi baja nincsen. Ha kínja van úgyis visszaveszi a feszültséget és az órajelet az energia management.

Viszont a Te profilodhoz inkább egy Mac Pro való. Akár egy olyasmi is mint az enyém (bár ez több magos) vagy némileg régebbi. Használtan 3-1000e között megszerezhető kiépítéstől függően.

A Mini is kiválóan ki tud szolgálni ettől függetlenül. Ha csak a melegedés tart vissza, akkor nyugodtan vedd meg, nem lesz vele bajod.

[ Szerkesztve ]

(#14531) twine válasza madgie (#14528) üzenetére


twine
addikt

90? :Y
jesszus.....

Csodát nem vártam,hiszen mint említettem cca 15 éve építek gépeket,,,és hát "alma " ide vagy oda,(láttam youtube-on a ventit a gépben) a fizikával ők sem nagyon tudnak mit kezdeni :U

90 fok szvsz magának a CPU-nak sem tesz túl jót,,,de manapság nagyon nem érdekel az ilyesmi engem sem,,,
Viszont felmerül a kérdés, hogy a többi "smd"-nek mennyire káros,hiszen a hő nehezebben távozik egy ilyen pici házból....ennek tükrében, csak abban tudok bízni, hogy minőségibb a forrasztás (és az alkatrészek) rajtuk, mint az egyéb pc-s OEM gyártóknál....

Picit elkeserítettél a válaszokkal... :O kezdtem szerelmes lenni a mini-be,és reméltem olyan válaszokat kapok, hogy "vedd meg nyugodtan bírja, hiszen erre lett kitalálva"....(mivel az alkatrészek arra engednek következtetni, hogy munkára szánt gépről van szó)
Most akkor agyalhatok tovább :U :)

Szerk:
(#14530) Xero:

Köszönöm neked is :R
Kezdesz megnyugtatni,,,mondj még ilyeneket :DDD :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14532) Xero válasza twine (#14531) üzenetére


Xero
nagyúr

Van belőle server verzió, amiket nem átallanak clusterbe pakolni, aztán kőkeményen izzasztani 24/7-ben. Nem is egy ilyen cluster létezik.
Ha azok bírják, akkor egy kis render meg sem kottyan neki.

(#14533) Alvin_ti4200 válasza twine (#14531) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Bár jóval drágább, de én egy alap 21,5"-os iMac-et sokkal inkább el tudnék képzelni ilyen felhasználásra - főleg, ha nincs még prémium paneles kijelződ a gép mellé. A Miniben lévő HD 4000-es grafikus kártya rendereléshez nem tud hozzátenni semmi pluszt, a GeForce GT 640M-ben viszont van kakaó (más kérdés, hogy 512 MB VRAM-ot tenni mellé minimum pofátlanság az Apple részéről, hiszen a notebookokban is legalább 1 GB-ot tesznek mellé).

(#14534) Xero válasza Alvin_ti4200 (#14533) üzenetére


Xero
nagyúr

Valójában erre Mac Pro való igazán.

(#14535) Alvin_ti4200 válasza Xero (#14534) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Legfeljebb az újabbak közül (a régiek sebességét a mai architektúrák már egy Mac Miniben is hozzák), de gondolom, nem fog 6-700 ezret kifizetni értük (monitor nélkül), ha a 250 ezres Mac Minit nézegeti :) Ezért írtam, hogy már az iMac is jóval drágább sajnos.

(#14536) twine válasza Alvin_ti4200 (#14535) üzenetére


twine
addikt

Mindenkinek köszönöm... :R
Igen, jól látod a dolgot...Annyit nem hoz a családi kasszába a gép, hogy ennyi pénzt megérjen belerakni...
Ellenben mivel, cca. egy éve nem nyúltam a gépemhez fizikailag,,,az előző konfigurációmhoz meg vagy két éve,,,így rá kellet hogy döbbenjek, hogy nekem már nem való ez a ház ami most van, hiszen az az időszak elmúlt amikor hetente cserélgettem a hűtést, és az egyéb alkatrészeket...
Játszani már csak annyira játszom, hogy,,,, ááá hagyjuk,,szinte semennyire.. :)
Úgy érzem, hogy a munkámhoz amit végzek,,és a tudásomhoz, egy i7, 8 szálon, "sok" RAM-al tökéletesen megfelelő...
Itt jött a képbe a MBP, de azt elvetettem, mert a quadok számomra horror áron kaphatóak,,,és az említett hőmérséklet megriasztott,,,,aztán folytatva a keresgélést megtaláltam a "mini" termékcsaládot, ami első látásra szerelem volt.... :B
Árban hozzáférhető, kulturáltan kompakt kialakítás, és a jelenlegi monitoromra is rá tudom "pattintani" (nem szó szerint) :)
Xero ismét kezdi visszahozni belém a lelket,mert ha jól láttam a server verziók nem sokban térnek el a "sima" miniktől...hardveres kialakításukban... :U ű
Mini lesz ebből, én már látom :DDD Csak gondoltam előtte kicsit "dumálgatunk"... :D

(#14537) Ear001 válasza twine (#14536) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem beszélj le egy próbát egy kereskedővel. Találj ki valamilyen videóvágást vagy rendert, és nézd meg mit csinál vele egy Mini. Az biztos, hogyha nagyon dolgoztatják, folyamatos 80-100% körüli terhelésen, randa hangja elsz az amúgy tök néma gépnek, de menni fog.

Én is a szerver változatot javaslom, azon kicsit tökösebb üzemmódot kapott a hűtés, kevésbé a csendre inkább a 24/7-re van hangolva.

(#14538) tDr1v3r válasza Ear001 (#14537) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na meg két HDD hely van benne...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14539) Kommy válasza tDr1v3r (#14538) üzenetére


Kommy
veterán

A simában is két hely van.

(#14540) twine válasza Kommy (#14539) üzenetére


twine
addikt

:K ez volt az egyik nyomós ok a mini mellett ;) a gyári terrás hdd a nyersanyagoknak, a 256gb-os ssd meg a rendszernek plusz az "aktuális" melós projectnek... :U

[ Szerkesztve ]

(#14541) madgie válasza Kommy (#14539) üzenetére


madgie
titán

Pont ezért f*snék amúgy a Server változattól, szépen fútheti egymást a két vinyó. Persze lehet hülyeség... én mégis külön 2.5" rack-be pakoltam a gyári vinyóját, mikor egy SSD-t kapott. Talán jobb, ha annyi helyen nem fűtik egymást a meghajtók, ahová egy hitelkártya talán befér.

(#14542) madgie válasza twine (#14531) üzenetére


madgie
titán

Most éppen 91-92 fok :D Képeket exportál ezerrel, közben megy a win7 a Parallels-en, meg böngészek.

(#14543) twine válasza madgie (#14542) üzenetére


twine
addikt

:Y :)
Az betyár...hülyén érzem magam,mert egyik pillanatban azonnal akarom, most rögtön, a másik pillanatban meg húzom a féket, hogy állj-állj,,,, :U
Arra gondoltam, hogy meló közben talán annyira nem pörgetem a proci, hiszen még az i5 is szépen dolgozott, és nem üvöltött a venti sem,,,csak amikor odarakom a végén "főni" (render)....akkor dolgozik piszkosul....
Azt az átlag 15-35 perc izzadást (vágástól, színezéstől, áttűnésektől függően) meg már csak kibírja pár évig.....
After effects-ben kicsit többet dolgozik,,de azt meg ritkábban használom :B :DDD
Szóval próbálom magam meggyőzni, hogy jó lesz ez nekem :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#14544) Xero válasza twine (#14543) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem árt neki nyugodj meg. Ha ártana nem engedné fel addig. 100 foknál csapja le a frekit és a feszültséget.

(#14545) Ear001 válasza twine (#14543) üzenetére


Ear001
addikt

Jó lesz. Veszel hozzá extra garit, és 3 évig nem foglalkozol a hőmérsékletekkel.

(#14546) Ear001 válasza madgie (#14541) üzenetére


Ear001
addikt

Én nem. A gyári vinyó hőmérséklete normál munkamenetben gyakorlatilag nem változott, durva terhelésnél pedig talán ha két fokkal volt magasabb a csúcs, mint mielőtt megkapta volna az SSD-t a Mini a második helyre.

(#14547) twine válasza Ear001 (#14545) üzenetére


twine
addikt

+Xero

Köszönöm a megnyugtató válaszokat ;) :R

Amint meglesz a kicsike, jövök "zsibbasztani" titeket,,,:DDD
Mert hát azért cca. 15-17 év "ablakozás" után a "mélyvízben" akadnak kérdőjelek a fejemben ,az osx-et illetően :B
Köszönettel
Üdv
T

(#14548) Alvin_ti4200 válasza twine (#14547) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

(#14549) Fr3eWar válasza twine (#14543) üzenetére


Fr3eWar
őstag

továbbá ha zavar hogy melegedik, akkor húzol egy kicsit a ventin, akkor nem melegedik, cserébe lesz egy kis szélzaj.

Én is 12-es i5 ös minit használok hdd+ssd-vel.

(#14550) cigam válasza twine (#14547) üzenetére


cigam
félisten

Ha annyira zavar, hogy melegszik, vegyél alá egy notebook hűtőpadot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.