Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Kommy válasza cigam (#15200) üzenetére


Kommy
veterán

De a nyelv kiválasztása után megkérdeni a billentyűzet kiosztás nyelvét is.

(#15202) Kommy


Kommy
veterán

Teamview-ert vagy Logmein-t ajánljátok iOS eszközről a Mac eléréséhez, vagy tudtok ezeknél jobbat.

Plusz egy kérdés van aki használja az iStat server-t Mac-en és iOS-en nézi vele az adatokat, mert nekem most nem akar máködni Mavericks alatt. a következő hibát kapom a log-jában.
013-10-23 13:49:29.132 192.168.1.66: Host connected
2013-10-23 13:49:29.140 192.168.1.66: Got host details
2013-10-23 13:49:29.166 192.168.1.66: Securing connection
2013-10-23 13:49:29.167 192.168.1.66: Sending passcode request
2013-10-23 13:49:29.200 192.168.1.66: Disconnecting with error - Error Domain=kCFStreamErrorDomainSSL Code=-9806 "The operation couldn’t be completed. (kCFStreamErrorDomainSSL error -9806.)"
2013-10-23 13:49:29.202 : Host disconnected

(#15203) Damage válasza Kommy (#15202) üzenetére


Damage
senior tag

Én iTeleport-ot használok hosszú évek óta és elégedett vagyok vele. Hátránya a 20 EUR körüli ára...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#15204) cigam válasza cigam (#15200) üzenetére


cigam
félisten

A jogosultságok sincsenek rendben:
Eltérő csoport a következőn: „Library/Java”, a szükséges érték: 0 helyette a csoport: 80.
Eltérőek a jogosultságok a következőn: „Library/Java”, a szükséges érték: drwxr-xr-x helyette az érték: drwxrwxr-x .
Eltérőek a jogosultságok a következőn: „System/Library/Frameworks/Ruby.framework/Versions/2.0/usr/lib/libruby.2.0.dylib”, a szükséges érték: lrwxrwxrwx helyette az érték: lrwxr-xr-x .

Szerencsére javíthatóak. Sót Letölt egy új (11.1.2) iTunes-t amiben már nincsenek jogosultsági problémák 10.9 alatt.

Kommy
Az már a telepítés utolsó fázisa. Pl. ha az icloud jelszavad tartalmaz spéci (pl. magyar, vagy a magyar kiosztásban másképpen elérhtő karaktereket, elég nagy szívás)
Igaz elfelejtettem megnézni hogy egyébként felajánlja-e a váltást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15205) Xmodule


Xmodule
őstag

Ezt a Mavericks-et csak updatelni kell a mostani Mountain Lion-ra vagy teljesen uj installt kell csinálni és gyalulni minden programot beállítást a gépröl? Nem szeretném ha ujra kéne telepíteni mindent.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15206) Ear001 válasza Xmodule (#15205) üzenetére


Ear001
addikt

Lehet így is, úgy is. Alaphelyzetben updater amit letöltesz.

(#15207) DanielK válasza Kommy (#15202) üzenetére


DanielK
addikt

Én próbáltam mindkettőt. Bát a teamviewert csak winen, logmeint mindkettőn, de a teamviewer lassabb volt.

Más: egy mac mini mid 2011-esre ment fel a mavericks és gyorsabbnak érzem. Lehet ez? :F Persze örülök neki, de nagyon furcsa, hogy az ml-t így elkúrták volna. :DDD

(#15208) Xero válasza DanielK (#15207) üzenetére


Xero
nagyúr

Lehet. Mint mondtam a legtöbb változás az erőforrás gazdálkodásban volt.
Csak az App nap önmagában sokat hoz a konyhára egyszerű böngészés során is. A hálózat kezelés is gyorsult és finomodott.

(#15209) Kommy válasza DanielK (#15207) üzenetére


Kommy
veterán

2012-esen is gyorsabb lett mint volt az ML.
Most volt 2 hétig egy friss telepítésem ML-ből amikor bekerült az ssd a fusion drive helyére (vinyó megadta magát), csak a nygon fontos dolgok voltak telepítve.

Ma reggel felkerül a Mavericks az ssd-re, hát sokkal jobb ráadásul telepítés után kellet csinálnom egy recovery partíciót , hogy menjen a Find my Mac.

ha érdekel valakit a recovery partíció utólagos elkésztése.
Ami kell hozzá:
- Mavericks (OS X Installer.app ): [link]
- Lion recovery Update:[link]
- és egy recovery.sh fájl aminek a tartalmának a következőnek kell lennie:

read -p "Ensure "RecoveryHDUpdate.dmg" and "InstallESD.dmg" are in your Downloads folder and press [Enter]"

#access dmtest from RecoveryHDUpdate.pkg
rm -rf /private/tmp/RecoveryHDUpdate
echo "Expanding RecoveryHDUpdate.pkg"
hdiutil attach -nobrowse ~/Downloads/RecoveryHDUpdate.dmg
pkgutil --expand /Volumes/Mac\ OS\ X\ Lion\ Recovery\ HD\ Update/RecoveryHDUpdate.pkg /tmp/RecoveryHDUpdate

#access BaseSystem.dmg and BaseSystem.chunklist
echo "Expanding InstallESD.dmg"
hdiutil attach -nobrowse ~/Downloads/InstallESD.dmg

#build Recovery partition
echo "Building Recovery Partition. Please Wait"
/tmp/RecoveryHDUpdate/RecoveryHDUpdate.pkg/Scripts/Tools/dmtest ensureRecoveryPartition / /Volumes/OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg 0 0 /Volumes/OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.chunklist

#cleanup
echo "Cleaning up"
hdiutil eject /Volumes/Mac\ OS\ X\ Lion\ Recovery\ HD\ Update
hdiutil eject /Volumes/OS\ X\ Install\ ESD/
sudo touch /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist
sudo kextcache -f -u /
exit 0

Ha ezek megvannak akkor a OS X Installer.app fájlon jobb klikk és Show Package Content, majd menjünk a Contents/SharedSupport/ könyvtárba és a InstallESD.dmg fájlt másoljuk be a Downloads könyvtárunkba, ugyan itt kell lennie a RecoveryHDUpdate.dmg és a recovery.sh fájlnak is.
Nyissunk egy terminal-t és írjuk be a következő parancsokat:
chmod +x ~/Downloads/recovery.sh
sudo ~/Downloads/recovery.sh

(#15210) Xmodule válasza Ear001 (#15206) üzenetére


Xmodule
őstag

Akkor ha jól értem megcsinálhatom igy: Letöltöm, uppdatelem, megmarad minden program beallitas ugy ahogy van, utanna csinalhatok egy usb pendrivera telepitöt és majd ha ugy érzem hogy ujra szeretnem rakni a gépet akkor arrol simán menni fog?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15211) tlac válasza Xmodule (#15210) üzenetére


tlac
nagyúr

igen

(#15212) Bengio


Bengio
tag

Lenne 3 kérdésem:
1. Vajon van értelme frissíteni Mavericks-re, vagy inkább teljes újratelepítéssel csináljam?
2. Ha teljes telepítéssel kéne, azt hogy érdemes, miről telepítsem / honnan töltsem? mert ugyebár frissítéssel az appstore-ban lehet nyomatni..
3. Ha felrakom, akkor a backup partícióra is átírja a Mavericks telepítőjét, és a Mountain Lion-ét törli?

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15213) rootkiller válasza Bengio (#15212) üzenetére


rootkiller
őstag

1. Ha nem nagy nyűg újratelepíteni minden alkalmazást és kimenteni az "lomjaid" majd visszarakni akkor mindenképp a teljes telepítés javallt. Én is most állok neki.
2. Ha az App Storeból leszeded a telepítőt, és abba belemászol, akkor az egyik mappába lesz egy InstallESD.dmg. Ezt kell "visszaállítani" a Lemezkezelő segítségével egy üres 8.5 GB DVD-re, vagy egy legalább 8GB pendrivera
3. Nyilvánvalóan át fogja írni, illetve frissíti.

Nekem egy dolog nem világos. A roaringapps oldala igen hiányos, remélem nem fogok semmilyen általam használt programmal szenvedni...viszont most nézem, a Roland hangkártyámhoz van Driver, innentől kezdve a többin túl lehet lenni hamar! Na mentem telepíteni!

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#15214) Bengio válasza rootkiller (#15213) üzenetére


Bengio
tag

Értem. Mondjuk egy 1TB-os külső HDD-ről tudnám indítani, vagy csak pendrive / dvd jó neki?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15215) rootkiller válasza Bengio (#15214) üzenetére


rootkiller
őstag

Nézd, ha az 1TB-os külső HDD-t beáldozod és egyben leformázod egy bootolható telepítőnek, akkor működik. A hangsúly azon van, hogy kell egy adathordozó, amire rákerül a telepítőkészlet a lemezképről olyan formában, hogy az bootolható legyen.

Artengo TR 990 Pro

(#15216) Xero válasza rootkiller (#15213) üzenetére


Xero
nagyúr

2. Már nem egészen így van.

(#15217) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Szuper lett az új hullám…Gyereknek megy a mese Samsung HD TVn én pedig fórumozok…:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15218) Bengio válasza Xero (#15216) üzenetére


Bengio
tag

hanem?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15219) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Én eddig nem vagyok nagyon elégedett a Mavericks-szel, egyelőre főleg a Safarival vannak bajaim:
- gépelésnél (pl. most itt, a Prohardveren is) lassú! Gyorsan gépelek (persze gyorsasági versenyt azért nem nyernék), és nem tudja követni, lassabban, darabosabban jelennek meg a betűk, mintha a háttérben közben veszettül dolgozna valamin. (A prociterhelés 15% körül van, ezt szintén sokallom úgy, hogy semmi nem fut, csak egy Safari 3 ablakkal.) Zavaró.
- a másik borzalom a görgetés. Többé-kevésbé működik, de nagyon nem smooth: mielőtt megállna, ugrik egy nagyon. Rusnya. Eddig Chrome-ot használtam (ott most is smooth a görgetés), de úgy gondoltam hogy adok egy esélyt az új OS-sel megint a Safarinak. (Safarin nincs Flash plugin meg egyéb ballaszt, az sem okozhatja a gondot.) Sajnálom, mert amúgy tetszik az új Safari, kellően gyors is.

Persze nem csak a Safarival vannak bajaim, pl. a Mail is rettenetesen csiga lett, indítás után mindig beletelik egy kis időbe, amíg beolvassa a kiválasztott fiókban levő leveleket.

Ez egy mid 2010 iMac 21.5", 3.2GHz Core-i3, 8GB RAM, dedikált VGA. Nem clean install volt, de lehet, hogy egy Time Machine mentés után megpróbálkozom vele, mert nem vagyok elégedett.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15220) TheMarci válasza bLaCkDoGoNe (#15219) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem lehet, hogy még indexel? Nekem egyik sem jelentkezik, ugyanolyan jó, mint az előző rendszer volt.

Do You Dream?

(#15221) rootkiller válasza Xero (#15216) üzenetére


rootkiller
őstag

Felhomályosítanál? Ezzel sz*pok egy órája legalább...

Artengo TR 990 Pro

(#15222) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Én csak pozitívan tudom nyilatkozni. Egy év szenvedés után hibátlan a helyesírás javító is. Nem áll át angolra állandóan hiába volt hu beállítva….gyors okos

:R :C apple
2012 mac mini i5

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15223) TheMarci válasza rootkiller (#15221) üzenetére


TheMarci
addikt

http://osxdaily.com/2013/06/12/make-boot-os-x-mavericks-usb-install-drive/
Így?

@n.andras74: Pagesban?

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#15224) Bengio válasza rootkiller (#15221) üzenetére


Bengio
tag

és ha frissítem a ML-t Mav-re, akkor már a telepítő partíción is a mavericks telepítője lesz... majd ezután pendrive, stb nélkül egy clean install-os boot?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15225) n.andras74 válasza TheMarci (#15223) üzenetére


n.andras74
aktív tag

"Pagesban?"

Az meg mi?
Én nem értek a számítástechnikához ezért van MACem:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15226) TheMarci válasza n.andras74 (#15225) üzenetére


TheMarci
addikt

Pages az apple wordje. :D Szal hogy hol működik a helyesírás az lett volna a kérdésem.

Do You Dream?

(#15227) Xero válasza rootkiller (#15221) üzenetére


Xero
nagyúr

Tegnap írtam: [link]

(#15228) rootkiller


rootkiller
őstag

Köszi, innentől menni fog!

Hogy a francért kellett ezt mókolni. Így hogy lehet DVD-t csinálni belőle?

Artengo TR 990 Pro

(#15229) n.andras74 válasza TheMarci (#15226) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Most mindenhol jól működik…elöző oprendszerbe utólag kellet telepíteni és sokszor nem érzékelte mindent kijavított angolra …és ez picit zavaró volt, de most ez is pipa.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15230) madgie válasza bLaCkDoGoNe (#15219) üzenetére


madgie
titán

Nekem meg az a bajom eddig a Mavericks-szel, hogy deep idle helyett dupla akkora idle fogyasztásom van, mint előtte. Mac Mini 2012, eddig 15 watt körül kajált, a reggeli Mavericks frissítés óta 30 felett van átlagban.
És ez bizony nagyon nem jó egy 24/7 médiaszerver/letöltőgépnél...

Itt látszik, tegnap még alig kért zabot a hegyioroszlán...[

[ Szerkesztve ]

(#15231) n.andras74 válasza madgie (#15230) üzenetére


n.andras74
aktív tag

…ezt nem is néztem.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15232) Bengio válasza madgie (#15230) üzenetére


Bengio
tag

gagyi kérdés, de ezt hol tudom megnézni?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15233) madgie válasza Bengio (#15232) üzenetére


madgie
titán

iStat Menus.

Most nézem, mds_stores pörgeti a procihasználatot... mit indexel ez reggel óta? :N Xero papa, nincs valami tipped, mit tökörészik ez?

[ Szerkesztve ]

(#15234) Xero válasza madgie (#15233) üzenetére


Xero
nagyúr

Fotókat metaadatokkal? Amúgy passz. :N

(#15235) madgie válasza Xero (#15234) üzenetére


madgie
titán

Sok a fotó az tuti, de reggel nyolc óta nem bírta végignézni?

Totheground: igen, az.

[ Szerkesztve ]

(#15236) Totheground válasza madgie (#15230) üzenetére


Totheground
addikt

Ez melyik chart? CPU package total?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15237) madgie válasza Xero (#15234) üzenetére


madgie
titán

Lekapcsoltam a komplett meghajtón az indexelést, nem tudom, mi kínja lehet... esetleg tipp, hogy az exFAT-ot nem szeretheti valamiért.

(#15238) Xero válasza madgie (#15237) üzenetére


Xero
nagyúr

Lehet, hogy azzal nehezebben birkózik meg.

(#15239) madgie válasza Xero (#15238) üzenetére


madgie
titán

No de ML alatt pöccre ment ugyanez.

Égi jel, hogy ideje HFS-re váltani :))

(#15240) rootkiller


rootkiller
őstag

Na alakul a Mavericks, lassan a helyére kerül minden. Még Audio Unitokat kell telepíteni, egyetlen kérdés hogy a 32 bites pluginokkal mi lesz...

Artengo TR 990 Pro

(#15241) rbalint88


rbalint88
addikt

léccilécci próbálja ki valaki a bootcamp asszisztenst, hogy a win7hez tartozó cuccoknál nála is kifagy-e a letöltés vagy csak én copok...

(#15242) bLaCkDoGoNe válasza TheMarci (#15220) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jogos a kérdés, ezt elfelejtettem írni korábban, de az indexelést már régen elvégezte – 22-e éjjel otthagytam a gépet hogy molyoljon el vele, másnap reggelre végzett, a problémákat már ez után tapasztaltam, indexelés alatt nem is használtam a gépet.

Clean install lesz ebből, attól félek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15243) twine válasza bLaCkDoGoNe (#15242) üzenetére


twine
addikt

én tegnap csináltam egy cleant-t...De én csak azért mert zöld fülű vagyok, és "gyakorlatoztam" kicsit :B :))
Az első Mavericks telepítésnél kértem egy költöztetést,amire kíváncsi voltam hogy milyen,,,
Meglepően kva jó! :R bár gondolom ti ezt tudjátok, csak nekem újdonság... :B
Viszont mivel az "első bizonytalan lépesek" voltak azon a rendszeren,,,úgy gondoltam, most már kap egy tisztábbat...(Nem mintha most már sokkal nagyobb lenne a profizmus) :DDD De legalább már ki tudok csomagolni egy RAR-t, és tudom mi az a .dmg :D
Most ezzel a clean installal asszony is megkapta a saját fiókját végre....kezd kialakulni a vágyott ren'cccer...

[ Szerkesztve ]

(#15244) rootkiller válasza twine (#15243) üzenetére


rootkiller
őstag

Csak a clean install!! Mióta a frissített lionnál egyszer nem ment fel valami frissítés és becsapott a kernel pánik azóta nem játszom...

Artengo TR 990 Pro

(#15245) madgie válasza rootkiller (#15244) üzenetére


madgie
titán

Clean install alatt azt értitek, hogy a programokat is újra mind felrakni, vagy mondjuk egy TM visszarakás belefér?

(#15246) rbalint88 válasza rbalint88 (#15241) üzenetére


rbalint88
addikt

A boot camp asszisztens letöltési oldalát hogy lehet átverni? vagy van esetleg valami mód arra, hogy az asszisztens használata nélkül telepítsem a windowst?

kezd egy kicsit a tököm kilenni a mavericks-szel, hogy az xbmc nem működik rajta, mert nem megbízható fejlesztőtől van, viszont windowst meg nem tudok telepíteni, hogy azon működjön...

[ Szerkesztve ]

(#15247) twine válasza madgie (#15245) üzenetére


twine
addikt

Én azt értem alatta, hogy mindent a nulláról :U
Ez nálam nem nehéz még, mert csak "próbálgatós" gép volt eddig,,,
ha egy belakott, projectekkel megtűzdelt, kényelmes rendszerem lett volna, azért biztos szívnám a fogam,,, :K :B

(#15248) rootkiller válasza madgie (#15245) üzenetére


rootkiller
őstag

Én nem használok Time Machine-t, kizárólag az User mappám mentem. Így nálam a teljes újratelepítés van...

Artengo TR 990 Pro

(#15249) rootkiller válasza rbalint88 (#15246) üzenetére


rootkiller
őstag

Be lehet állítani hogy felmenjen bármi!

Rendszerbeállítások - Biztonság és adatvédelem - és ott a Bárhonnan, persze lakat után...

Artengo TR 990 Pro

(#15250) bLaCkDoGoNe válasza rbalint88 (#15246) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az XBMC telepítéséhez/futtatásához help: OS X Gatekeeper Knowledge Base, a "How to open an app from a unidentified developer and exempt it from Gatekeeper" résznél megtalálod, hogy hogyan tudsz nem aláírt appot futtatni anélkül, hogy a biztonsági beállításokat módosítani kellene a SysPref-ben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.