Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) madgie válasza Xero (#14150) üzenetére


madgie
titán

Egyébként lehet az lesz a Mavericks-ig, hogy veszek HDMI kábelt oszt kilövöm a tévére a Plex/XBMC-t :)

(#14152) joey04 válasza Xero (#14150) üzenetére


joey04
titán

A rar az ne is kell. A plex viszont nálam valamiért kuka, de az xbmc ost mindent vitte a tesztanyagaim közül.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14153) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

10.8.0 alatt mért irja ezt a Black Ops ? Elvileg Lion alatt is kéne mennie... :F

"You are not running the latest OS release, please run Apple's Software Update"
"This game is not recognized in Game Centre"

This is the way

(#14154) tDr1v3r válasza RaZroX (#14153) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Utóbbit szerintem azért, mert nem eredeti a játék... de amúgy AppStore szerint 10.7.4 feletti rendszerekkel megy.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14155) RaZroX válasza tDr1v3r (#14154) üzenetére


RaZroX
addikt

10.8.4-re frissitettem és most megy :D Bár az is kiderült hogy a 9600GS gyenge neki :DDD

This is the way

(#14156) tDr1v3r válasza RaZroX (#14155) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A procid a gyenge, olyan szépen optimalizált a játék hogy egy C2D se elég neki...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14157) RaZroX válasza tDr1v3r (#14156) üzenetére


RaZroX
addikt

Oh. Mondjuk jogos mert fps az volt csak mindig megállt az egész játék.

This is the way

(#14158) kcs73


kcs73
aktív tag

Van rá valamilyen mód,hogy az iTunes-al a rádióról felvegyek számokat?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#14159) RaZroX válasza kcs73 (#14158) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem nincs. Csak alternativ megoldásokat tudok... pl vedd fel a képernyőt majd alakitsd át mp3-ba. De akkor már egyszerübb youtube-on csinálni ugyan ezt.

This is the way

(#14160) cigam válasza kcs73 (#14158) üzenetére


cigam
félisten

Nem 1xübb egy streamripperr-el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14161) madgie


madgie
titán

Hm, tudja valaki, miért nem akar a Time Machine a a fotós HDD-ről backupot gyártani? Ki van szürkülve az a meghajtó... lehet mégis HFS kell neki? A Time Machine HDD persze HFS, de a fotókat meghagynám exFAT-on, a Windows átjárhatóság miatt.

(#14162) Xero válasza madgie (#14161) üzenetére


Xero
nagyúr

Valóban csak HFS-ről tud backupolni. Ne kérdezd miért. Én is meg voltam róla győződve, hogy megy az exFAT is.

(#14163) cigam válasza madgie (#14161) üzenetére


cigam
félisten

Igen, az exFat miatt nem menti. Esetleg windows-ra telepíteni HFS olvasót?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14164) madgie válasza cigam (#14163) üzenetére


madgie
titán

Más Windows gépe alatt is jó lenne, nem külön programmal. Vajon a 3rd party backup progik (pl. CCC) sem tudnak exFAT-ról backupolni?

Most kezdtem el Lightroomozni, hadd szokjam OS X alatt (negyed óra múlva lesz egy gyerekfotózásom), ott is meglepett, hogy egy sima törlés is bonyolultabb, mert exFAT lemezről még kukába sem tudja rakni a fájlokat (egyből permanent delete meg nem megy, három katt kábé, míg oda eljutok).

Lehet, hogy a végén nem tudom kikerülni a HFS-t :(

[ Szerkesztve ]

(#14165) Xero válasza madgie (#14164) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem rossz dolog az a HFS egyébként.

(#14166) madgie válasza Xero (#14165) üzenetére


madgie
titán

Az OK, de sok kilométeres közelben nincs egy OS X tulaj sem, mi lesz, ha bárhol, bármit kell kezdenem a fájljaimmal? Külső programokhoz imádkozom, hátha látni fogják az elmúlt öt év fotóinak a fájljait?

(#14167) madgie válasza madgie (#14166) üzenetére


madgie
titán

CarbonCopyCloner úgy tánik nem pánikol az exFAT-on, kipróbálom ,aztán sikítok. Ha tud rendszer és adatbackupot is ,akkor a Time Machine mehet is a levesbe (bár a rendszerbackupnak pont nincs értelme exFAT-ra, ugye?)

cigam: pont az egyszerűsítés elve miatt vettem Minit. Van most NAS-om itthon és egy bivaly PC, ehelyett szeretnék egy Minit, ami 24/7 elérhető hálózatról is (a filmek miatt) és emellé még fotófeldolgozós-mindennapos masina. Most a helyszűke miatt egy darab 1 TB HDD-n vannak a fotók, zenék, stb és emellé van egy 2 TB-s backupvinyó... mindkettő USB 3.0-n. Még azt tervezem, hogy ha belerakom az SSD-t, akkor egy 2.5 külső házba belerakom a gyári 500 gigást és arra mennek a letöltések. így kábé annyit eszik a cuccom, mint a ZyXel NAS-om, de nem hangos, mindig kéznél van és nem utolsósorban megszabadulok a Windows hülyeségeitől.

[ Szerkesztve ]

(#14168) cigam válasza madgie (#14166) üzenetére


cigam
félisten

Wifis-rack?

Ezt minden rendszer alól eléred, akárhol vagy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14169) Xero válasza madgie (#14166) üzenetére


Xero
nagyúr

1gb-os apró fat partíció, rajta MacDrive trial, esetleg boot camp driver. Így bárhol rádugod, egyből olvashatóvá tudod varázsolni a Windowsok számára. :K

(#14170) madgie válasza Xero (#14169) üzenetére


madgie
titán

Maradt most a CCC. Nemsokára úgyis SSD-t rakok a Minibe (már tegnap megérkezett, de időt kell keríteni a műtétre), kora ősszel elvileg Mavericks, ott majd eldöntöm, mi hogy lesz.

Más: azt hittem, OS X-en rendszerszinten tökéletes a színkezelés. Nos, sajnos nem, a gyári képnézegető helyett felraktam egy Xee-t, de elbarmolja a színeket wide gamut kijelzőn :( A gyári képnézegetőnél nem lehet megoldani, hogy ne kelljen az össze képet kijelölnöm, ha egy mappányi képet akarok átfutni?

(#14171) RaZroX


RaZroX
addikt

nemtudni, hogy a Maps mikortól lesz letölthetö AppStore-ból

This is the way

(#14172) Totheground válasza RaZroX (#14171) üzenetére


Totheground
addikt

Ha lesz is regebbi verziokra (pl ML), szerintem akkor sem lehet 10.9 megjelenese elott.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14173) hoodoo86 válasza madgie (#14170) üzenetére


hoodoo86
tag

Preview szinkezelese jo? Finderben listanezetben vannak a fileok, raallsz a legfelsore, space es bill fel/le nyilakkal ugralsz a fileok kozott.

(#14174) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

2012-es 13"-os Air-re tudnáatok mondani egy korrekt minőségű, visszafogott dizájnú tokot 5.000 Ft körül?

(#14175) RaZroX válasza Totheground (#14172) üzenetére


RaZroX
addikt

nafene...

Más:

aki felrakta a 10.9-et annak eddig mi véleménye róla? Ugye nem fog ugy kinézni mint az iOS 7 ? :S

This is the way

(#14176) Ragnar95 válasza RaZroX (#14175) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyugi, a kinézeten semmit nem változtattak :D :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14177) M@trixfan válasza RaZroX (#14175) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nekem is ez az egyik bajom az iOS 7-tel a borzalmas ikonok mellett, hogy megszűnik az a szép egység a két rendszer között ami eddig volt. Isten mentsen attól, hogy már asztali gépen is ezeket a pocsék ikonok az kelljen nézni!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14178) Ragnar95 válasza M@trixfan (#14177) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem mintha OSX-en nem lehetne visszaváltoztatni az eddigire a kinézetet egy kis munkával, ha véletlenül megváltoztatnák... :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14179) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok !

Velemenyeteket kernem a kovetkezorol:
2009 late minim van, de nem nagyon hasznalom semmire, csak net, zene, film, torrent, neha weblap szerkesztek, arra gondoltam, eladom a minit es veszek egy tabletet, viszont nem tudom, hogy ipadet vegyek , vagy nexust, sok idot toltok a tv elott, es gepezek a tvn, mert ugye ott nezek filmet, stb.. ezert valahogyan kikellene kuldeni a kepet a tv, re. ipaddel ugye ott az apple tv, viszont az ios olyan zartnak tunik nekem, most is itt van egy ipad elottem, es igaz nem az enyem, de app storeban semmit nem talalok, torrent, vagy lyenek.. ezert jobb valasztasnak tunik a nexus, de ott meg nem tudom, kilehet valahogyan kuldeni a kepet tvre? :F

Bocs az offert, de tudom, hogy ti szivesen segitetek az embernek. :)

(#14180) RaZroX válasza Ragnar95 (#14176) üzenetére


RaZroX
addikt

akkor majd a Mac OS XI fog ugy kinézni :DDD

This is the way

(#14181) Ragnar95 válasza OgKush (#14179) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyik tablet sem megfelelő torrentezésre, max ha NASra töltesz le, de iOS-nél JB kell a torrenthez...
Amúgy én nem ajánlom a tabletet a gép kiváltására, mert nem arra való, hanem plusz eszköznek....Bármilyen jó is gépelni az iPaden, ha sokat kell írnom, akkor inkább a gépen teszem, mert sokkal kényelmesebb...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14182) koma106 válasza OgKush (#14179) üzenetére


koma106
senior tag

Kiváltani nem jó ötlet, kiegészíteni viszont remekül tudják egymást. OSX és iOS nagyon szépen dolgozik együtt, de azt hiszem erről itt nem kell meggyőzni senkit.
ipad2 (nem JB), iMac, TV kombóval én nagyon elégedett vagyok. Az írt igényeidet mind kielégíti.
ipad2 használtan nagyon jó áron kapható, a többi tabletben sztem csalódni fogsz, ez a tapasztalatom.

-

(#14183) Fr3eWar válasza OgKush (#14179) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én laptopot próbáltam kiváltani fél évig ipad-dal, de nem jött össze, az az N+1-edik eszköz amin néha netezel egy kicsit, vagy valami agybutító játékot bökdösöl és kész. Nincs elég kapacitásuk (memóra) hogy filmeket tárolj rajta, gondolom a tv minimum 720P-s, jó lenne jobb minőségű filmeket nézni rajta. A filmeket fel kell másolni rájuk szinkronizálni stb. iPad esetében nem fogod tudni csak bizonyos alkalmazások tartalmát airplay-el kiküldeni a TV-re. Pl böngészés felejtős stb.
A tableteken nincs tejles értékű youtube, ipad esetén jailbrake után kereshetsz programot, de nem igazán van működőképes. Így a videók javát meg sem tudod nézni. (androidnál is vadászni kell külön youtube appot).
Emellett a szövegbevitel kínkeserves akár egy ilyen hosszúságú szöveg esetén mint a mostani hozzászólásom. Ha van ismerősöd akivel skype-olni akarsz vagy facetime akkor van értelme a beépített fényképezőknek, de én pl fél év alatt 10képet ha csináltam, (azt is mikor új volt és kipróbáltam).
Legfőképpen az akkumulátor üzemideje tetszett, az tényleg jó volt hogy 1-2 hetente elég volt 1x tölteni. (10óra feletti aktív használatot biztosított).

Kiváltani nem fogod tudni a gépet, úgy fogod magad érezni mintha két lábadra sánta lennél de van egy mankód ;)

[ Szerkesztve ]

(#14184) madgie válasza Fr3eWar (#14183) üzenetére


madgie
titán

Fene tudja, nálunk hipp-hopp repült a netbook az iPad miatt. Igaz, volt mellé asztali gép.

(#14185) OgKush


OgKush
senior tag

Fu, kaptam par valaszt :C
Akkor inkabb gyujtok egy tablettra, a mini melle, most igy vegkepp nem merek bele vagni.

Arra is gondoltam, hogy amostani minimet felujitom, superdrive csere, ssd, hutes csere... de annyi penzbol mar veszek egy ujab gen minit..

K0szi mindenkinek !!!!! :R :R

(#14186) M@trixfan válasza Fr3eWar (#14183) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ma már nem lokális tárolásban kell gondolkodni, hanem stream-elni kell az eszközökre egy központi helyről. Miért tárolják BD lemezképeket vagy mkv-t egy tableten? Ráadásul retina ipad esetében rossz minőséget nem is érdemes nézni. A tablet egy kiegészítő dolog, meg sem fordulna, hogy ne egy külön kategóriánként tekintsék rá. Emellett vannak olyan tulajdonságai amiben mindennél jobb és pont ez a lényeg. Nincs az az ultraportable amivel ennyire lusták és kényelmesen olvasnám a fórumot mint ahogy most teszem ipadről. A fényképező nem egy DSLR, de egy-két dolgot le kattintani teljesen alkalmas. Én pont azt vettem észre, hogy egyre többet használom.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14187) madgie válasza M@trixfan (#14186) üzenetére


madgie
titán

Na igen, ott a Minije, állítsa be NAS-nak (is) és szépen eteti hálóról az iPad-et... pont ezen fáradozom én is :) (iPad-re gond nélkül átmegy bármi)

(#14188) OgKush válasza madgie (#14187) üzenetére


OgKush
senior tag

En ugy oldottam meg, igaz androidon, telommal, hogy megosztottam egy mappat, es ami abban van, azt latom telefonon is, onnan barmit at lehet masolni, megnyitni , lemasolni, felmasolni, syinkronizalni barmi.:K

(#14189) madgie válasza OgKush (#14188) üzenetére


madgie
titán

Ja, ez könnyen járható út az iPad-del is, én esténként szoktam filmezni vele fülessel, mikor már asszony félig bealszik.

(#14190) madgie válasza hoodoo86 (#14173) üzenetére


madgie
titán

Nagyon szépen köszönöm ezt a tippet, kitűnően működik (a színkezelés is :D) :R

(#14191) Totheground


Totheground
addikt

Meglesném a Maverickset parallelsel. Le lehet tölteni valahonnan a legfrissebb DP-t? Nem igazan talalok élő torrentet.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14192) tDr1v3r válasza Totheground (#14191) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak a DP1 ami "nagy" letölthetős-telepítős, DP5-re külön kell frissíteni telepítés után. De az meg megy Software Update alól is...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14193) Totheground válasza tDr1v3r (#14192) üzenetére


Totheground
addikt

Ezt akartam tudni, a dp1 már mászik lefelé. Köszi.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14194) RaZroX


RaZroX
addikt

Én most néztem meg a 10.9 bemutatóját... hát tényleg nagyon durván spórol az energiával.. főleg a Safari. Már várom nagyon hogy kijöjjön.

This is the way

(#14195) Ragnar95 válasza RaZroX (#14194) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is csak a Safari miatt várom, mert eléggé felb@sz,h kb hetente kilőhetem a Safarit és nyithatom meg újra az összes lapot, mert felzabálja a RAM-ot teljesen...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14196) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#14195) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Használj Chrome-ot. :P

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14197) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#14196) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyrészt nagyon gagyi a kinézete és mivel a böngészőt használom a legtöbbet, így ez elég fontos,h nézzen is ki valahogy, ezen kívül nincs benne sem olvasási lista, sem iCloud szinkron, így nem játszik...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14198) DanielK válasza Ragnar95 (#14197) üzenetére


DanielK
addikt

de szinkron van benne. :P sőt s megnyitott lapokat is szinkronizálja. na nem mintha én is használnám, csak említem. én is safarit használok. :K

(#14199) RaZroX


RaZroX
addikt

Csak ilyen ne legyen soha... :O

This is the way

(#14200) koma106 válasza Ragnar95 (#14195) üzenetére


koma106
senior tag

A safari engem is sokszor kiakaszt a hibáival, de ettől függetlenül nálam a chrome mégis csak másodlagos böngésző :)

-

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.