Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) cigam válasza roberto211 (#14894) üzenetére


cigam
félisten

Amit linkeltem hangkari OSX kompatibilis, USB-n ráköthető a mini-re, és van analóg kimenete.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14902) cigam válasza powerup2 (#14900) üzenetére


cigam
félisten

Azért ne költse el a mini-re szánt pénzt hangtechnikára :N

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14903) powerup2 válasza cigam (#14902) üzenetére


powerup2
addikt

Nem is arra gondoltam hogy azt hanem inkább tegyen hozzá és normális hifi mert tök felesleges külső hangkártya ... ha már prémium gépet vesz hozzá ne már egy nem tudom minek nevezni a pc-és hangfalakat tegyen . Nekem személy szerint az ilyen hangcuccok bántják a fülem kicsi stereo érzés és a műanyag hangja meg minden áhhh ... Én igaz zene mániás vagyok SACD meg normális flac szól jó hifiről és élvezhető .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#14904) cigam válasza powerup2 (#14903) üzenetére


cigam
félisten

Persze, de nem vagyunk egyformák (pláne az anyagi lehetőségeink!) Ki tudja mik az igényei? Én évek óta tök jól elvagyok az imac beépített hangszóróival, és egy Senheiser HD580-al.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14905) powerup2 válasza cigam (#14904) üzenetére


powerup2
addikt

Persze persze de minőségi hangfalakat lehet venni használtan is csomó jó van . Igen az is lényeges neki milyen a hallása mekkora szobába kell főként a szoba méret lehet meghatározó . De azért vald be hogy a Senheiser HD580-nal jobb a zene mint a sima imac hangszóróiról :) igaz egy hangfalat nem lehet fülessel összehasonlitani de azért a Senheiserrel jobb a hangzás :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#14906) roberto211 válasza cigam (#14904) üzenetére


roberto211
őstag

Jajaja. Anyagi lehetőségek változó, de nekem tökre megfelel az x530, csak ezt kell megoldanom majd,hogy rábírjam kötni a macre valahogy. Vagy a tv-re majd, mert ugye azon lesz a mac(ha lesz) de a tv-n sincs rca csak optika.

Most x530at elbírnám adni 8k-ért annyiért meg nem érdemes szerintem. de nekem x530 hangzási minősége teljesen jó csak megoldás kell. Ha valami usb-s karit veszek, egy normálisabb minőségű 15ezer annyi meg már sok érte mert 15 plusz az 8 23 annyiért meg már majdnem tudok venni z623at.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14907) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Kis segítséget kérnék.
Kedves ismerősöm, aki építész mérnök, Atlantis-szal, ArchiCaddel dolgozik szeretne iMacre váltani.
A kérdésem az, hogy mivel játszani egyáltalán nem fog vele, a 27es túl nagy neki, elég e a mostani alap 21.5 iMac amiben csak Iris Pro van, vagy az egyel erősebbet érdemes vennie?
És igen, azon is spekulálok, hogy mi kell neki jobban? Az erősebb GPU ami esetleg beszáll a renderelésbe, vagy 16GB ram, és vagy a fusion drive, hogy értelmes sebessége is legyen a rendszernek…
Minden tanácsot szívesen várok. :)

Semmit sem írok alá!

(#14908) powerup2 válasza roberto211 (#14906) üzenetére


powerup2
addikt

Mennyit szeretnél költeni hangzásra ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#14909) Totheground válasza bmwk1200s (#14907) üzenetére


Totheground
addikt

Konkrét tanáccsal nem tudok szolgálni, de a

"...építész mérnök..."
"...a 27es túl nagy neki..."

rész elég érdekes. Az öszes mérnök ismerősöm 27" illetve nagyobb (esetenként nem is egy) monitoron dolgozik.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14910) bmwk1200s válasza Totheground (#14909) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha meglátnád szegény milyen kis lyukban dolgozik, megértnéd miért nem jó neki az ekkora megjelenítő.
Most egy 17" laptopon dolgozik :DDD

Semmit sem írok alá!

(#14911) roberto211 válasza powerup2 (#14908) üzenetére


roberto211
őstag

23-25

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14912) negyedes válasza bmwk1200s (#14907) üzenetére


negyedes
addikt

27-eset inkabb, es erossebb cpu, de meg dedikalt vga es fusion drive vagy ha van nas-a akkor mehet ssd-vel es ment halora.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14913) bmwk1200s válasza negyedes (#14912) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Max 2000 euro all rendelkezesre, es az apple.at oldalrol probaljuk osszerakni a gepet.
A gond a naggyal, hogy az araba nem fer bele minden.
Tehat vagy 16GB ram, vagy FusionDrive.
Elvileg a kisebbikbe veleferne mindketto, csak kerdes besegit e az iris a renderbe, vagy sem.

Semmit sem írok alá!

(#14914) negyedes válasza bmwk1200s (#14913) üzenetére


negyedes
addikt

archicad es artlantis opengl-el megy. inkabb a sebesseg szamit ahogy en eszrevettem. sehol sem ajanjak hogy csak az igp-vel hasznald.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14915) madgie válasza bmwk1200s (#14913) üzenetére


madgie
titán

Ha kevés a helye, akkor elvetélt ötlet egy noti? Tudom, a nagyobb rMBP nem fér bele a 2000 euróba (sajnos), de ha nem ragaszkodtok az OSX-hez, akkor egy Lenovo W530-ra ránéznék a helyetekben. Normális, négy mag/nyolc szál i7 proci, Quadro K2000M VGA (ami tuti besegít az ilyen programoknak), Full HD 15.6" kijelző, 180 GB SSD + 16 GB Ram upgrade és kicsivel 2000 euró alatt megvan a cucc a osztrák lenovo oldaláról. Ami hibádzik: egyk külső HDD még kéne erre (USB 3.0-n talán), meg szvsz a 32 GB ram sem ártana.

(#14916) cigam válasza madgie (#14915) üzenetére


cigam
félisten

Full HD 15.6"

Nem lenne ez túl pici?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14917) madgie válasza cigam (#14916) üzenetére


madgie
titán

De, lehet. Mondjuk én már használtam ilyen kijelzőt, engem nem zavart.

Szerk : van 1600x900 opció is, csak én alapból a legcombosabbat néztem.

[ Szerkesztve ]

(#14918) Blaise válasza cigam (#14916) üzenetére


Blaise
veterán

Nem, teljesen tökéletes.

(#14919) Fr3eWar válasza roberto211 (#14899) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Exclamation

(#14920) powerup2 válasza roberto211 (#14911) üzenetére


powerup2
addikt

Ennyiből minőségit nem nagyon lehet kihozni én a helyedben várnék és tennék még hozzá addig meg elvagy egy fejhallgatóval

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#14921) roberto211


roberto211
őstag

Na de mac-es ügyben egy utolsó kérdés. Ha tetszik(márpedig bejön meg minden) az os,meg az apple "világa",stb akkor nem fogom megbánni szerintetek a cserét? Mert ilyen nagyobb "platformváltásnál" mindig ilyen parás vagyok. Lehet,hogy kérdeztem már nem tudom :) Ahogy írtam a mostani gépemen is csak szörf,skype,office,(egy játékot játszok, ami ilyen busz simulator de ezt tudom hanyagolni)meg majd később weblapkészítés/..., programozás... Erre megfelel? Aztán mire ez a programozás,stb sorra kerül addigra szerintem úgy is sikerül egy imacet vennem de jobb a biztonság.

És bocsi a sok kérdésért, csak kíváncsi vagyok, meg "körültekintő". ;)

Hangszóró ügyben meg majd megoldjuk valahogy. Lehet a set top boxra kötöm rá x530at(ezen van rca) és legfeljebb 5.1-en tv-zek ,a machez meg majd veszek valami 2.1-et(z623,harman kardon,stb)..

:R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14922) Ragnar95 válasza roberto211 (#14921) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én több, mint 1 éve váltottam és ez volt számítógépes "pályafutásom" legjobb döntése, egy percre sem bántam meg :) Hacklival kezdtem, így külön öröm volt, mire sikerült életre kelteni :DDD Az első 1-2hétben volt 1-2dolog, ami hiányzott, fura volt a billentyűzet, az Aerot is hiányoltam, meg néha a több ablakos fájlkezelést, de kb 2 hét után teljesen megszoktam a rendszert és már semmi pénzért nem mennék vissza windowsra, mostmár amikor nagyritkán windowsos gépet kell használnom valamiért, ott keresel a speciális karaktereket, ahol Macen vannak és a lehető leggyorsabban próbálom befejezni, amit kell,h ne kelljen azt a szutykot használnom :P
Eleinte fent hagytam a windowst is dual-bootba játékok miatt, de kb 2-3x ha elindítottam azt, már játékok miatt se kell, mert xboxon játszom, az iMacre már parallelset se raktam fel. Egyedül 1-2 nagyon durván specifikus program hiányzik OSX-en, meg az Office nem az igazi, de mivel mostanában komolyabb Office feladatokat nem kell elvégeznem, így ez sem egetrengető probléma.
Átlagfelhasználásra sokkal jobb az OSX szerintem, mivel gördülékenyebb, átláthatóbb, szebb, weblapszerkesztésre gyakorlatilag az összes program megvan OSX-re is, ami windowsra, így az nem jelent gondot, programozás meg nyelvfüggő, ugye XCode pl csak OSX-re van, de VisualStudio meg csak windowsra, viszont a platformfüggetlen nyelveken OSX-en is ugyanúgy tudsz programozni, énis OSX-en használom a Netbeanst Java-ra, de pl Python is ugyanúgy megy OSX-en is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14923) Blaise válasza roberto211 (#14921) üzenetére


Blaise
veterán

Kicsit fura ember vagy...már kimentek a fejedből az előzmények?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14924) roberto211 válasza Blaise (#14923) üzenetére


roberto211
őstag

Nem mentek ki ,mai napig fejemben vannak, de akkor kb fiatalabb voltam, nem láttam át annyira ezt az egész dolgot(most se nagyon, szerintem windowsos fejjel egy ideig biztos tart majd az átállás), de most,hogy iphoneom van meg ismerek olyan embereket akik macet használnak és látom meg néha használom is megváltozott véleményebb. Gondolom ez az időnek is köszönhető.

De a kötözködés nem kell. köszi.

És nem azért adtam el mert nem tetszett vagy ilyesmi, utólag gondolkozva rájöttem,teljesen másért. Majd elmesélem egyszer.

(#14922) Ragnar95 : Köszönöm a korrekt választ,kezdesz megnyugtatni . Jövőhéten meg személyesen is megnézem,iMacre egyenlőre nincs forrásom de ahogy lesz váltok,egyelőre szerintem egy mac mini is megteszi. :) És mivel már kicsit máshogy látom ezt az egész apple témát, meg ahogy írtam néha néha használom is ismerősöknél, szerintem én sem fogok visszaváltani. Első nekifutás nem ment,második menni fog. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14925) Blaise válasza roberto211 (#14924) üzenetére


Blaise
veterán

OK, kíváncsi leszek megint :C

(#14926) roberto211 válasza Blaise (#14925) üzenetére


roberto211
őstag

Hát még én. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14927) roberto211 válasza Blaise (#14925) üzenetére


roberto211
őstag

Amire kíváncsi leszek az a gyorsaság a mostanihoz képest. Mert ez néha(ohh még ha csak néha lenne) olyanokat produkál,hogy örülök ha megbírom nyitni a chromeot. És nincs tele se programmal se semmivel szinte.

Egyébként ha egy 102-es led tv re lesz kötve, azt nem tudjátok véletlenül így offba ,hogy mennyi az a egészséges távolság amennyiről nézhetem?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14928) tDr1v3r válasza roberto211 (#14927) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az "egészségesség" meg nem a nézési távolságtól függ szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14929) roberto211 válasza tDr1v3r (#14928) üzenetére


roberto211
őstag

Rosszul írtam le az "egészségest"? Szerintem így kell bár nem esküdnék rá. :D

Akkor mi alapján függ? Gondolom nem tesz jót a szemnek ha 40centiről nézem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14930) twine válasza roberto211 (#14927) üzenetére


twine
addikt

Nem kötekedés , esküszöm, de azért érdemes volna megnézni azt a pc-t, mert azzal a configgal , ami az adatlapodon szerepel, ilyen problémák, hogy "alig nyílik meg egy chrome", nem kellene hogy legyen :U
Jó, értem én hogy almás topicban vagyunk, de azért win7 óta egy rendesen összerakott "friss" pc "atom stabil" tud lenni egy "értő" felhasználó keze alatt....
Kérlek egyik szavamat se vedd sértésnek,, nem személyeskedésnek szántam, csak pöppet "szúrta a szemem" :B :U

(#14931) tDr1v3r válasza roberto211 (#14929) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem az a fényerőtől függ hogy mennyire terheli a szemet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14932) roberto211 válasza twine (#14930) üzenetére


roberto211
őstag

Nem veszem sértésnek de itt valami van ennél a pc nél mert nem ma kezdtem a "windowsozást" meg az egész pc-s pályafutásom se, nem szakember vagyok de szerintem értő kezekben van, és indulásnál vannak ezek a problémák.
Hiába telepítettem újra a win-t. Akkor csinált olyat,hogy nem ébred fel alvó állapotból(ezt egy win reinstall kivételesen megoldotta).

Azért akárhogy is nézem de az tűrhetetlen,hogy indulásnál ,nehezen nyit meg egy chromeot és kb 3x kell ki-be lépnem,hogy normálisan tudjak netezni,elfogadhatatlan.Oké, meg kell várni míg betölt a ramban,stb,stb de hát nem ennyi időt.. De ezek után minden oké csak hát ...az ember idegeit öli. És semmi kül nincs feltelepítve .

1db játék,utorrent,xfire,burnaware,itunes,meg pár alap progi,tehát semmi necces,hard pc-t igénylő progi nincs rajta. Automatikusan induló progikat letiltottam tehát ez a forrás is kilőve. Windows 8 van rajta. A 2500k-s gépemnél 4gb rammal, meg egy hd 6850-el nem volt ilyen probléma win7-el. És nem sokkal különbözik,csak a proci volt más és kész.

A 2500k-s meg a Q9550 gépem arról ellehetett mondani,hogy atomstabil volt pedig húzva volt rendesen.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14933) tDr1v3r válasza roberto211 (#14932) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Valószínűleg a HDD-d lesz lassú.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14934) twine válasza tDr1v3r (#14933) üzenetére


twine
addikt

+1,,
vagy "beteg" (Hdd) :U
De nem akartam "pcszervízbe"elvinni a topicot,,,sorry :B ;) :R

(#14935) roberto211 válasza tDr1v3r (#14933) üzenetére


roberto211
őstag

Az látod lehetséges, mert gyanakodtam erre de hát nem hittem,hogy ez lehet a hiba forrása.

#14934) twine : Most töltöttem le egy HDsentinelt, 100% teljesítmény/kondíció ,7200rpm-es és 8mb cache-es western digital hdd az "alany" tehát passz. De nem akarom "teleszemetelni" a mac-es topicot tehát offolom. Sorry. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14936) twine


twine
addikt

Sziasztok

Bedobnám témának a fusion drive-ot :U
Végre leadtam az iFixit-nél a rendelést a Dual hard drive kit-re! (érdekesség képpen megjegyzem, hogya tengeren túlról cca. 2ropival kevesebbért jön ide, mint ha az európai raktárból rendelem,,,*persze a vám még kérdéses) :U
Így remélhetőleg, egy-két héten belül repülhet a 256 gigás Samu 840 pro a minibe...
Pro és kontra, a véleményetekre lennék kíváncsi,,,aki használta már, és aki sokat olvasott róla :)
Láttam nemrég "szenvedett" itt valaki egy Fusion drive "rendszerrel" hogy szét tudja szedni,,,,(már nem emlékszem ki volt az) :B
Szóval örlődöm , és nemt udom mi tévő legyek...Ha már itt egy egész jó kis ssd, szeretném "csövön" használni, és nem hagyni benne "tartalékokat",,ellenben azt is tudom, és érzem, hogy az 5200-es gyári hdd (ami marad a gépben) az nagyon "nyomorult" :((
Az átlag itthoni használat mellet, ha munkára van fogva a gép, az nállam videót jelent, és Adobe AE-et,,
(illetve próbálkoznék a motion-el, final cut mellet)
Szóval nehéz a döntés, hogy az ssd-t használjam csutkán, vagy "gyorsítsak" a HDD-n, az ssd rovására?
(Ködös emlékeimben cca 2/3 sebességre emlékszem, hogy kb. annyi "marad", a fusion-ben a csak ssd sebességhez képest )

Én hajlanék inkább a felé, hogy majd én kezelem a file-okat, és külön meghajtóként fogom munkára a hdd-t(tárolás), és ssd-t(rendszer)...Nem pedig fusion-ben... :U
Az ideális az lenne ha tudnék még egy ssd-t vásárolni, és raid0-ban hajtani őket,,de annyi mindent kell még vennem a mini-hez, hogy úgy használjam, ahogy szeretném, hogy ez most nem fér bele:B :( (ráadásul ahoz képest igy +500gigával gazdálkodhatok)
Itt OSX-en, final cut alatt mennyire szükséges külön meghajtóra rakni a project-et a program helyéhez képest?
PC-n Premiere, és Edius alatt javasolt.... :U
Gondolom itt is....bár a világ nem dől össze ha mégsem igy csinálja az ember,,de szeretem tartani a gyártók "előírásait..."
Úgy vagyok vele, nem véletlen kerültek oda azok a mérnökök/programozók,ahova,,,,Nállam biztosan okosabbak :B :D

Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#14937) Xmodule válasza twine (#14936) üzenetére


Xmodule
őstag

EBay rol nem lett volna olcsóbb? En onnan vettem mbp ba optibayt es mai napig tökéletes. Es olcsóbb volt mint amott.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14938) twine válasza Xmodule (#14937) üzenetére


twine
addikt

:R
Egyrészt már késő :) Másrészt nekem személy szerint nem lett volna jó az e-bay,,
Szükségem volt a szerszámkészletre is, mert nekem ezek a fejek pont hiányoznak itthon, és nem akartam kölcsönkéregetni etc....
Találtam a neten 5 dolláros coupont is ifixit-re, így összesen 9600Huf-ra jött ki az egész rendelés szerszám készlettel,meg minden hozzávalóval együtt...
Ha valakinek vannak otthon szerszámai, valszeg érdemesebb e-bay-ről,,,
Bár lehet kapni szerszámmal együtt is, de nekem ezek a szerszámok nagyon nem szimpik :B
Igaz +4rugó,de az iFixit csomag kultúráltabbnak tűnik :U :B

[ Szerkesztve ]

(#14939) Ear001 válasza twine (#14936) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem válogass te, ne bízd a rendszerre.

256 gigán már elég sok minden elfér, nálam 96 gigán van az oprendszer, két komplett Adobe Creative Suite, minden program, levelezés, dokumentumok, az éppen szerkesztett újság mindenképe, meg még elég sok retusálásra váró kép, szóval elég kényelmesen elvagyok vele, de a gyári 500 gigás merevlemez, mint elég gyors háttértár is elég szépen ki van használva, még úgy is, hogy NAS-t is használok itthon.

(#14940) madgie válasza Ear001 (#14939) üzenetére


madgie
titán

Nekem a gyári ötszázas a máglyára való letöltővinyó :) Mellette van egy 1 terás fotós-vinyó és egy 2 terás backup és már el is ment a 4 USB kimenetből három :D A negyedikből feljön a kábel a monitorhoz, abban hálistennek van egy négyes HUB (igaz, csak USB 2.0).

(#14941) Fr3eWar válasza twine (#14936) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én voltam aki szenvedtem vele. (illetve még fogok ha esetleg cserélni kell valamelyik lemezt) úgy gondolkozz rajta hogy nem igazán visszafordítható a folyamat. Tehát ha egyszer megcsináltad akkor hdd+ssd kombó esetén a restore menüben elfelejtheted a lemezkezelőt. Ha szétszeded terminálból a diskutil delete stb akkor szétszedi de lemezkezelőben hibásnak írja és össsze akarja rakni. Ha telepíteni akarsz hibát dob - menj a lemezkezelőbe és javítsd ki. Ilyenkor csak úgy tudtam megoldani hogy a telepítés idejére a HDD-t lecsatlakoztattam.

Itt a fórumban is pont ugyanígy szopnak vele. Van aki egy 27"-es új imac-et vett és gyárilag fusion drive-al de szeretné ő is úgy használni hogy magának válogatja ki mi menjen ssd-ről mi hdd-ről. (neki cumi az a megoldás hogy lehúzza a hdd-t :D)

Miután fennvan az OSX visszanyomom a HDD-t és OSX alól indítok lemezkezeől minden hibátlan.

A winyóhoz képest tényleg gyors a fusion drive, de össze sem hasonlítható natív SSD-vel. ha valamit ritkábban indítasz akkor fuison esetén lesheted a strandlabdát, míg SSD-nél ilyen nincs.

Így én megbántam.
De van itt olyan aki úgy használja és meg van elégedve. Kompromisszumok.

(#14943) Ear001 válasza madgie (#14940) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam a két terányi NAS lóg az egy terányi Time Capsule-n, de néha én is rákényszerülük a Dell USB portjaira...

(#14944) Xero válasza twine (#14936) üzenetére


Xero
nagyúr

Én a fusion drive-ot továbbra sem szeretem és munkára nem is javaslom.
Érdemesebb aliasokkal megoldani a home folder bizonyos elemeinek a költöztetését. Én mindenhol elférek egy 60-as SSD-n úgy, hogy a home folderből minden HDD-re van költöztetve kivéve a Desktop és Library folderek. Minden más az SSD. Ezen felül van bőséggel pro app (PS, AI, FCPX, Motion, Compressor, Xcode).
Itt le is írtam a menetét.

[ Szerkesztve ]

(#14945) Ear001 válasza Xero (#14944) üzenetére


Ear001
addikt

Na de 256 gigán még költöztetni sem kell, elfér rajta.

(#14946) twine


twine
addikt

Köszönöm mindenkinek :R hasznos dolgokat olvastam...
Akkor azt hiszem valóban el is felejtem a fusion-t,,,
Ezzel csak az a "bajom", hogy így kétszer szedhetem szét a gépet, mert akkor az a terv, hogy alulra be kerül az ssd, arra rakom a redszer, és addig amig ez meg nincs, nem is rakom mellé a gyári terrás hdd-t,hanem arról meg egy pc-n törlöm a particiókat(efi particióval együtt,remélem ebből nem lesz gondom) hogy tényleg egy formázatlan háttértárként kerüljön a rendszer mellé....
exfat-ról napi szintű használat mellet vélemény?gondoltam rá, hogy exfat filerendszert kapna, hogy ha úgy adódik szó nélkül kezelje windows-os pc is :U (bár nem áll tervemben naponta kiszedni a miniből) :DDD
Ötlet hozzászólás javaslat? :) :R
Jó a "vonal",amin indulok vagy ez így "túl van biztosítva"? :U :B

(#14947) Ragnar95 válasza twine (#14946) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mióta OSX-et használok, exFAT-ra van formázva a 1,5terás belső vinyóm (most az iMachez külsőként használom, de ez részletkérdés :D ) és minden gond nélkül megy OSX-el, illetve párszor Windowsal is használtam, az is gond nélkül kezelte, bár elvben a windows néha szórakozik az exfattal, de az is csak pillanatnyi bug, így az exfat a legjobb megoldás, ha azt akarod,h mindkét oprendszer kezelje és ne kelljen külső program a teljes értékű használatához

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14948) Xero válasza twine (#14946) üzenetére


Xero
nagyúr

Az exFAT-ot felejtsd el user cuccokhoz szerintem.
Kétszer szétszedni szerintem felesleges. Rakd be nyugodtan és disk utility-vel elintézed.

(#14949) madgie válasza twine (#14946) üzenetére


madgie
titán

ExFat-ra nem tudsz OSX alatt backupot csinálni, sőt asszem a Time Machine ExFat hordozóról sem szeret menteni. Amúgy komolyabb gond nincs vele Mac alatt, Win7-nél nekem is macerás volt időnként, a kedves anpblakos oprendszer elfelejtette az írási jogokat, chkdsk /f kellett neki.

(#14950) DanielK


DanielK
addikt

azért az exfattal vigyázni kell. mac alatt formáztam exfatra egy usb flash drive-ot és a win7 nem ette meg.
fordítva ez nem állt fent. :U

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.