Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) koma106


koma106
senior tag

Többen írják az ipad ellenérveként a gépelés nehézségét. Angolul (vagy ékezet nélkül) gépelni sztem nagyon jól lehet vele, de nekem egy rövid emil, vagy pár komment megírása (szép magyar nyelven) sem okoz nehézséget. Két oldalas, árvíztűrő tükörfúrógépről szóló disszertáció írásához azonban odaülök a géphez, vagy fogom a BT billentyűzetet, csatlakoztatom az ipad-hez és kiülök az erkélyre. :)

Filmeket, ha rákényszerülök, hogy ipad-on nézzem, akkor stream-elem, ha tudom TV-n nézni, akkor távvezérelem a lejátszót a pad-ről.

Apple TV-m nincs, de XBMC vagy Plex segítségével videókat (saját vagy online tartalmakat), fényképeket, zenéket ki tudom tolni az iMacre vagy TV-re. Az ipad-el TV-n keresztül böngészés valahogy nem igényem, de ha a TV-n akarok böngészni, akkor megint csak fogom a BT eszközöket (bill., trackpad) és megoldom velük.

Torrentet lehet távvezérelni másik gépről vagy tabletről (minden funkciója működik, beleértve az új torrent hozzáadást is) és ha akarod visszastream-eled a szerverről.

Cloud szolgáltatások segítségével testreszabom, hogy milyen tartalmak szinkronizáljanak, frissüljenek (ez pl. fényképeimnél jön nagyon jól).

Összességében a tablet remekül kiegészít egy asztali gépet (mindegy hogy Mac v. PC), nem kell feltétlenül JB.

[ Szerkesztve ]

-

(#14202) Ragnar95 válasza DanielK (#14198) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja, csak épp ahhoz mobilra is Chrome kéne, amit meg végképp nem cserélek le, mert iPhone-on semmi gond nincs a Safarival :))
koma106: ez valóban így van, az ékezetek gépelése lassítja leginkább a gépelést és ékezetek nélküli szöveget elég gyorsan lehet írni a virtuális billentyűzeten is, de azért a fizikain kényelmesebb írni, mivel rendesen érzed a gombokat, de iPaden is simán meg lehet írni egy hosszabb fórumbejegyzést is, csak kényelmetlenebb, mint fizikai billentyűzeten...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14203) tDr1v3r válasza RaZroX (#14199) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez erősen elnagyolt-elkapkodott koncepció, de ilyen formában működne az új design szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14204) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Használja már valaki élesben a Maverickset?
Mármint elsődleges rendszerként?
Arra gondoltam, hogy ha már megvan a telepítője, felnyomom a meglévő MLra, aztán ráhúzúm a DP5ös frissítést...
Merhetem, vagy még nagyon nem ajánlott? :D

Semmit sem írok alá!

(#14205) madgie válasza bmwk1200s (#14204) üzenetére


madgie
titán

Én megvárnám az őszt, itt van mindjárt :)

(#14206) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, sikerült értelmezni a címet, tisztában vagyok vele, hogy ez az asztali gépekre van kihegyezve, de a laptopos részlegről ide irányítottak, az általános kérdéseim miatt.

Szóval, most szeretnék macre váltani, mivel munkához kell, és mozogni is muszáj, macbook a cél. Eddig viszont csak nagyon közelről láttam ilyet sosem használtam és nem is olvasgattam róluk.

A következő tpust néztem ki, elfogadható árban: Macbook Pro 17"

Grafikai melóra kellene, főleg adobe termékekre, ezzel nincs is gond, viszont a 3ds max már nem annyira barátja ennek a platformanak... erről esetleg tud valaki érthetően informálni

Sokat menne a gép, ha kábelről használnám, és napi 8-10 olykor 12 órát menne, az károsítaná az aksit?

Igaz hogy ez a márka jobban tartja az árát?

Itthon csupán agynak használnám, minden lehetséges eszköz külsőleg lenne hozzákötve (monitor[display port vagy dvi] hdd, keyboard, mouse, 5.1, card reader) megoldható?

Továbbá mivel nem értek hozzá, nem tudom mire kellene rákérdezzek, bármilyen jó tanács hasznos, pl olyan élmények, hoy mikor más váltott pc-ről, akkor mire figyelt, mi okozott csalódást, mit csinált volna másképp.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#14207) Alex91 válasza trialboj (#14206) üzenetére


Alex91
félisten

En megvarnam az uj Macbook bejelenteset, es utana vasarolnek. Ha penzt keresel vele, akkor nem gondolkoznek hasznaltban. Es a 17"-os meg nem tudom miert kellene? Mar az Apple se gyart ilyet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14208) joey04 válasza RaZroX (#14199) üzenetére


joey04
titán

Ivericks :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14209) RaZroX


RaZroX
addikt

Zene vágásra milyen appot ajánlotok ?

This is the way

(#14210) cigam válasza RaZroX (#14209) üzenetére


cigam
félisten

GarageBand, vagy Audacity, esetleg Fission. Attól függ, mire kell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14211) TheMarci válasza RaZroX (#14209) üzenetére


TheMarci
addikt

Attol fugg, mennyire komoly kell. ProTools, ha magyon, Adobe Audition, ha kevesbe.

Do You Dream?

(#14212) tDr1v3r válasza RaZroX (#14209) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak vágás? Audacity, ingyenes meg egész sokat tud.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14213) RaZroX


RaZroX
addikt

Csak vágásra ja. Meg lassitás illetve gyorsitás.. ha ezekre jó a GarageBand akkor az nekem teljesen okés

This is the way

(#14214) cigam válasza RaZroX (#14213) üzenetére


cigam
félisten

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14215) RaZroX


RaZroX
addikt

Zsir köszi a válasz mindenkinek!

Most az iWeb-bel csináltam egy nagyon egyszerű visszaszámlálós oldalt, és amikor rákattintok a "Publish Site"-ra akkor közli hogy állitsam be a MoblieMe-t de az ugye már nem üzemel. Most ilyenkor mit tudok tenni ?

This is the way

(#14216) cigam válasza RaZroX (#14215) üzenetére


cigam
félisten

publish to local folder. Aztán feltöltöd ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14217) rachmaninoff válasza trialboj (#14206) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Maxot tudod használni, de akkor virtuális gépként egy win7-et fel kell csattintani (pár kattintás és Parallels progival OSX-en belül fut a vinya, nem kell rebootolgatni). Ha nem akarsz hallani se róla, akkor Maya (én áttértem rá inkább), Cinema 4D, Blender és társaik.

(#14218) RaZroX


RaZroX
addikt

Mért nem engedi az iTunes hogy importáljam a zenéim ? Behúzom a zenéket és nem történik semmi. Csak lejátszási listára hajlandó importálni.. :F

Link

This is the way

(#14219) cigam válasza RaZroX (#14218) üzenetére


cigam
félisten

Be van állítva, hogy be is másolja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14220) RaZroX válasza cigam (#14219) üzenetére


RaZroX
addikt

Be van. Megpróbáltam úgy is hogy kikapcsoltam de semmi.

This is the way

(#14221) cigam válasza RaZroX (#14220) üzenetére


cigam
félisten

A mediatárban van hely? Ha a watch folderbe másolod finderrel, akkor sem veszi be?
Tartalmaz spéci karaktert a fájlnév?

Ja, és nem játsze a videót a youtube.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14222) Xmodule


Xmodule
őstag

Szerintetek ez mennyit érhet? Van hozzá minden doboz bill+ magic trackpad. Apple iMac "Core 2 Duo" 2.4 20-Inch (Early 2008)

Igazábol csak netezni kellene, meg chatelni. Semmi másra. Esetleg youtube videot nezni.

Most 138ezret kér érte a gyerek.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14223) xedos válasza Xmodule (#14222) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem jó ár érte.

(#14224) cigam válasza Xmodule (#14222) üzenetére


cigam
félisten

Jónak tűnik(iJoe-nál 150k-ért van most egy darab), de kérdés, hogy mennyi ram/winyó van benne, mennyire leharcolt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14225) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm a válaszokat. MOst inkább ugy döntöttem, hogy adok kicsivel többet 160ezererért van ilyen
2010 közepe
21,5"
Processor: 3,2 GHz Intel Core i3
RAM: 4 GB 1333 MHz DDR3
VGA: ATI Radeon HD 5670 512 MB
HDD: 1 TB
Szerintem ez jobb ár. Ugyan ugy bill+egér+doboz szoval mindene megvan. Szép állapotban is van. Most várom, hogy az elado jelezzen vissza. i3 gondolom még is csak gyorsabb mint a c2d nem beszélve a ddr2 vs ddr3 memoriarol.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14226) madgie válasza Xmodule (#14225) üzenetére


madgie
titán

Abszolút jobb döntés :K

(#14227) tDr1v3r válasza Xmodule (#14225) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Inkább ezt, már csak az IPS paneles kijelző miatt is... a 20-as iMac-nek siralmas a TN-es szutyka szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14228) -axxon- válasza Xmodule (#14225) üzenetére


-axxon-
tag

nekem is volt ilyen, jó döntés lesz.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#14229) cigam válasza tDr1v3r (#14227) üzenetére


cigam
félisten

szutyka? :(((

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14230) xedos válasza cigam (#14229) üzenetére


xedos
addikt

Annyira azért nem volt rossz!
Volt szinte mindegyik iMac-em...

(#14231) tDr1v3r válasza cigam (#14229) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem elég gyengusz a kijelzője... :(

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14232) cigam válasza tDr1v3r (#14231) üzenetére


cigam
félisten

Igaz nincs mellette másik, hogy legyen összehasonlítási alapom, de nekem semmi gondom vele. Attól, hogy már lehet kapni (valamivel) jobbat, nem lesz belőle "szutyok".
Igencsak rosszul veszi ki magát, hogy egy olyan terméket "leszutykozol", amit én évek óta elégedetten használok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14233) madgie válasza cigam (#14232) üzenetére


madgie
titán

Minden bántó él nélkül: a TN+Film a megjelenítők Suzuki Swift-je. Az említett 21.5" iMac IPS-e meg mondjuk egy fullos felszereltségű hármas bmw, ha valahogy érzékeltetni szeretném a különbséget.

Persze ettől nem lesz szutyok a tiéd, csak nemhiába szorul végre kifelé a kijelzőpiacról a TN+Film (vagyis inkább elérhető árban van már IPS, így aki kicsit is utánaolvas vagy épp lát egymás mellett kettőt, az tuti a jobbat veszi)

(#14234) tDr1v3r válasza cigam (#14232) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bocsánat, nem akartalak megsérteni ezzel, de szerintem nem valami szépek a színei... :/ Magában használva lehet más lenne a véleményem, de sajnos láttam már több gépet IPS/PVA panellel és erősen elüt tőle véleményem szerint.

Más: Az mennyire normális, ha Mavericks DP5 alatt egyszercsak a gépemen termett egy fullos iPhoto '11? :D Nincs se megvéve, se letorrentezve, se semmi. Még a telepítőlemez sincs a gépemben...

Kép

Szerk: Most nézem az iPhoto-ban, hogy az iCloud megkapta az új, letisztultabb ikont. Aztakutyafáját, mekkora fejlesztés!

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14235) cigam válasza tDr1v3r (#14234) üzenetére


cigam
félisten

Semmi gond. Gondoltam, hogy nem bántásból írtad, csak érzékeltetni, mennyivel jobb az IPS. Mégis szíven ütött.

Az nem lehet, hogy akitől kiszivárgott, az megvette/feltette, ezért minden más példány is megkapta?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14236) madgie válasza tDr1v3r (#14234) üzenetére


madgie
titán

Ez a mevrikket csak recovery alól lehet felvarázsolni?Kipróbálnám, mert a ML SMB hülyesége kiakaszt, csináltam is neki egy külön partíciót (másik meghajtón), de ML alól nem bírom felvarázsolni.

(#14237) RaZroX válasza cigam (#14221) üzenetére


RaZroX
addikt

Végül úgy oldottam meg h ogy lejtszási listára raktam őket és elmentettem. Nincs nekem energiám bénázni :D

This is the way

(#14238) tDr1v3r válasza madgie (#14236) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, simán a rendszerből is feltelepíthető. Mondjuk én nem úgy csináltam...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14239) Ear001 válasza tDr1v3r (#14234) üzenetére


Ear001
addikt

Tényleg, van ajándék iPhoto. Mondjuk egy ajándék Aperture-nak jobban örülnék, de ez sem rossz. :C

(#14240) DanielK válasza Ear001 (#14239) üzenetére


DanielK
addikt

ebben mi a nagy cucc? mikor a gépeket vettem, mindegyiken ott figyelt előre telepítve. :F :K

(#14241) joey04 válasza DanielK (#14240) üzenetére


joey04
titán

De az újabb verzió már nem lesz ingyenes. Viszont iOS-en is valami hasonló készül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14242) DanielK


DanielK
addikt

mid 2011-es mac minihez vennék displayportos 2560x1440 monitort, akkor natívan futtatná vagy csak az apple sajátját tudja ennyivel meghajtani? :F

(#14243) tDr1v3r válasza DanielK (#14240) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azt külön kell telepítened, vagy megvásárolnod... itt egyiket se kellett, magától felhúzta ingyen.

(#14242): Akármelyiket meghajtja.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14244) madgie válasza DanielK (#14242) üzenetére


madgie
titán

Thunderbolton keresztül minden további nélkül natívan fut (Mini DP - DP kábellel), HDMI-n viszont nem megy, annak 1920x1200 a maximuma. A DVI szintén kilőve, mivel HDMI-DVI adapteren megy ki. Tehát az a lényeg, hogy DisplayPort-os monitort vegyél (2560x1440 esetében), csak az a jó a Mininél.

Szerk: én is egy U2711-hez kötöttem, volt vagy 2800 pénz egy Mini DP - DP kábel.

[ Szerkesztve ]

(#14245) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy külső vinyót a géphez (iMac 21.5 (2011 mid) alap modell).

1TB 2.5" 5400rpm USB 2.0 külső merevlemezre gondoltam, mert csendes és nem kell külső táp neki.

Kérdéseim:

1. Alkalmas lesz TimeMachine feladatok ellátására (500GB az iMac HDD) és mellette 300-400GB médiatartalom tárolására/seedelésére?
2. Time Machine-nak alapból annyi hely kell, mint a gép merevlemeze és azt a méretet fokozatosan tovább fogja "hízni"?
2. Fel kell osztanom a merevlemezt partíciókra vagy meg kell mondjam valahol a gépnek, hogy mennyi helyet használhat fel a TimeMachine feladatokra?

Köszi

-

(#14246) bLaCkDoGoNe válasza koma106 (#14245) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

1.) Igen, alkalmas lesz, de (a Mac-eden tárolt adatok mennyiségétől függően) előbb-utóbb a mentések közül a régebbiek törlődnek majd, ha elfogy rajta a hely.
2.) Az első Time Machine mentés kb. annyi helyet foglal majd el, mint amennyi adatot a Mac-eden tárolsz. (Kicsit sarkítva, mert megadhatsz mappákat, amikről nem szeretnél biztonsági másolatot készíteni.) A mentés inkrementális, így a mentett adatok mérete nőni fog folyamatosan, amíg van szabad hely a külső HDD-n. Ha ez megtelt, akkor a legrégebbi mentés törlődik.
3.) Na, ezt nem tudom, talán más okosabb lesz. Én particionálás nélkül használom úgy, hogy más adatot is tárolok a HDD-n.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14247) mezzanine81


mezzanine81
csendes tag

Sziasztok!
Mivel nem túl vaskos a pénztárcám, Mac Mini vásárlásán gondolkodom. Az a kérdésem, hogy érdemes mostanság venni, vagy várható, hogy kijön újabb modell, esetleg megy lejjebb az ár ősszel stb.?

(#14248) koma106 válasza bLaCkDoGoNe (#14246) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi.
Csak azért gondoltam a partíciókra, hogy ne terjeszkedjen túl a TM., de ha esetleg ezt lehet szoftveresen szabályozni (beállítani a TM-et mondjuk maximum 600GB-ra), akkor nem kell felosztanom sem.

-

(#14249) Alex91 válasza koma106 (#14245) üzenetére


Alex91
félisten

Addig ment, amig szabad helyet lat! Ugyhogy erdemes lehet particionalni, ha masra is kellene a HDD-n a hely. (A legjobb megoldas egyebkent, hogy kulon TM HDD, amire megy a belso HDD, meg a kulso HDD is TimeMachine mentesben. Bar teny, hogy ez nem olcso megoldas :DD.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14250) tDr1v3r válasza mezzanine81 (#14247) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az új ősszel jön valószínüleg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.