Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) rjg válasza bmwk1200s (#15050) üzenetére


rjg
őstag

"Be lehet azt valahogy állítani, hogy gép újraindításnál az adott alkalmazás(ok) az adott asztalokon töltődjenek be újra?"

Igen. A Dokkon két ujjas tap az adott alkalmazás ikonjára, utána Társítás ehhez - majd kiválasztod a használni kívánt asztalt.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15052) bmwk1200s válasza rjg (#15051) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:R :R :R

Semmit sem írok alá!

(#15053) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hali :)
Segítsetek légyszives :) Keresnék winrarhoz hasonló kitömörítő programot Macre... Ami a sok .01 .02 stb fájlt tudja egyszerre kicsomagolni 1 mappába és nem külön-külön mappákba.
Köszi előre is :)

(#15054) Ragnar95 válasza gergobaby (#15053) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én a The Unarchivert használom winrar alternatívaként, tökéletesen megbírkózik az összes zippel, rarral és a kezelése is pofonegyszerű :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15055) Blaise válasza Ragnar95 (#15054) üzenetére


Blaise
veterán

Unarchiver +1

(#15056) gergobaby válasza Ragnar95 (#15054) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, már próbálom is :)

(#15057) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ilyet valaki próbált már? Amúgy nyilván szar kérdés, de hány ilyen eszköz lóghat egyszerre egy Mac Mini-n? A billentyű-egér-trackpad megy egyszerre BT-n?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15058) Totheground válasza Fryskitt (#15057) üzenetére


Totheground
addikt

Ennek mi a lényege? Melléteszed és ugyanaz a hatás. Egyébként meg mehet egyszerre, persze.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15059) Fryskitt válasza Totheground (#15058) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ölembe vehetem, nem esik szèt. Olyan lesz, mint a Logitech K400.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15060) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi All!

Valaki megtudja nekem mondani, hogy külsős vezetékes USB billet, illetve egeret lehet imachez csatlakoztatni ?

Erősen gondolkozom egy, ilyen gépen: [link], pontosabban a 21.5 ' kijelzőset néztem a 499.990 Ft-osat, annyi különbséggel, hogy én 256 GB SSD-vel venném az 1 Tb-os 5200 rpm-es hdd helyett.

Ja és még annyi lenne a kérdésem , mert sajnos ebbe a konfigurációba nem lehet a VGA-t módosítani ezzel van: NVIDIA GeForce GT 750M 1 GB ram.
Gondolom ez VGA elég, egy Quake live meg CS:GO , esetleg starcraft II akadásmentes futtatására :U ?

Egyébként ez a VGA körülbelül, milyen geforce-nak felel meg? Nekem most jelenleg ez van a gépembe: Asus GTX 560 TOP 1GB GDDR5, ezzel felveszi a versenyt ?

THX!

3njoy the Lif3

(#15061) tDr1v3r válasza Sn00k (#15060) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet, elég, nem tudom.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15062) bLaCkDoGoNe válasza Fryskitt (#15057) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem iMac-en megy egyszerre a három beviteli eszköz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15063) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Köszönöm. :R

Más:

Mindenki Apple billentyűzetet használ? Vannak jó alternatívák? A Logitech K760-on kívül? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15064) Ragnar95 válasza Fryskitt (#15063) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen.
Nem nagyon vannak alternatívák, mivel az Apple billen kívül nem igazán van Apple kiosztású bill, ha van egyáltalán és elég zavaró, ha tök máshol vannak a gombok, meg főleg a speciális karakterek ott vannak fölfestve, ahol nincsenek is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15065) Fryskitt válasza Ragnar95 (#15064) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én is így találom sajnos. Két hete kutatok.... És ált. kibékültem az Apple áraival, de az, hogy egy billentyűzet és trackpad, plusz az ezeket összekötő kis izé , amit ráadásul be kell kunyiznom az országba, szóval, hogy mindez 50e-be kerüljön, az azért kicsit felb... az agyam.
Na meg az is, hogy a nemzetközi kiosztású Logitech K760 feleannyi, mint a magyar kiosztású. Mondjuk ahhoz meg nem passzol a trackpad. Maximum a Magic Mouse.

Jajjaj.... a Mini 200e forintja nem zavar annyira, mint ez a billentyű-egér-trackpad dolog. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15066) Totheground válasza Fryskitt (#15065) üzenetére


Totheground
addikt

MM/MT + bill jar minden machez. Hasznaltan vetted?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15067) Kommy válasza Totheground (#15066) üzenetére


Kommy
veterán

Mac minihez nem jár semmi, csak iMac-hez.

(#15068) biker válasza Totheground (#15066) üzenetére


biker
nagyúr

szerinted.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15069) Fryskitt válasza Totheground (#15066) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem, a Mininél azt írták, nem jár hozzá. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15070) biker válasza Kommy (#15067) üzenetére


biker
nagyúr

meg mbp-hoz se, meg airhez se, meg mac prohoz se, vagyis csak az imachez jár :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15071) TheMarci válasza Fryskitt (#15069) üzenetére


TheMarci
addikt

Vegyél vezetékest, azon numpad rész is van pluszba, és csak 15k. :)

Do You Dream?

(#15072) Fryskitt válasza TheMarci (#15071) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az egér vagy a trackpad akkor is kell.... az az 5e már nem oszt, nem szoroz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15073) Totheground válasza Kommy (#15067) üzenetére


Totheground
addikt

Hopp. :DDD

Sorry, rosszul tudtam.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15074) Ragnar95 válasza Fryskitt (#15072) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Vedd őket használtan, úgy megúszod 30-ból legrosszabb esetben is a bill+egér kombót. Az az összekötő meg szerintem fölösleges, először próbáld ki anélkül, aztán max ha nagyon kell, utólag veszel hozzá.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15075) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Körülnézek. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15076) tDr1v3r válasza Fryskitt (#15063) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Das Keyboard meg a Razer gyárt Mac-es kiosztásút, de persze drágábban... cserébe mechanikus, kényelmesebb rajta gépelni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15077) Fryskitt válasza tDr1v3r (#15076) üzenetére


Fryskitt
addikt

Adsz linket?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15078) tDr1v3r válasza Fryskitt (#15077) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Razer BlackWidow (lehet kérni Mac-es layouttal), Das Keyboard Professional S.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15079) Fryskitt válasza tDr1v3r (#15078) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15080) madgie válasza Ragnar95 (#15074) üzenetére


madgie
titán

21k volt nekem a kettő (Trackpad+Wireless KB), lesni kell az aprót, bele lehet futni jóáras használt példányokba :)

(#15081) Ragnar95 válasza madgie (#15080) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az valóban nagyon jó ár :K Igen, ezért is írtam,h aprón kell vadászni, mert jóval olcsóbban meg lehet úszni úgy, mint ha újonnan kéne venni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15082) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ezzel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15083) twine válasza madgie (#15080) üzenetére


twine
addikt

Igen igen,,,10 rúgóért vettem a gyakorlatilag zsír új magyar kiosztású apple wireless billzetet, és ahogy nézem max 12 lesz a trackpad is... cca. 6 ropiért meg vegyen "összekötő csövecskét" aki kívánja...:P :D nekem nagyon jó külön is a két periféria...így 22 ben megáll....egérnek meg marad a 100 éves microsoft rágcsálóm:B jól megférnek egymás mellet,,, nem hiszem hogy megrágja az almát:DDD
Más:
Mivel kódoljak bármit (filmet) ipod classicra, hogy ez a nyomorult itunes elfogadja? :(az egész "almás rendszerben" nekem ez a rémálmom mindig "utáltam"mert csak muszájból használtam, és nem ismerem :( :B pedig lassan muszáj megismernem:/

[ Szerkesztve ]

(#15084) Fryskitt válasza twine (#15083) üzenetére


Fryskitt
addikt

Most vegyem magamra? Biztos kellett. Ha már 200e-t költök valamire, akkor legyen kurv@ profi és jó. Ennyi. Fotelból kell, távolról. Ha nincs összerakva, szar. Sajnálom, h az Apple ezt nem oldotta meg.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15085) twine válasza Fryskitt (#15084) üzenetére


twine
addikt

vedd nyugodtan,,, neked szántam...De ne legyél frusztrált,,, tele van smileyval a hozzászólásom;)
Értem és megértem miről beszélsz...én meg poénból megjegyeztem hogy nekem nem kell ...ennyi:U

[ Szerkesztve ]

(#15086) Fryskitt válasza twine (#15085) üzenetére


Fryskitt
addikt

Semmi baj... én is sokallom. De nem akarok félmegoldásokat, ha már annyit adok a Miniért. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15087) biker válasza twine (#15083) üzenetére


biker
nagyúr

Film: handbrake :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15088) madgie válasza Fryskitt (#15084) üzenetére


madgie
titán

"Sajnálom, h az Apple ezt nem oldotta meg."

Nekem például sokszor kényelmesebb, ha a Trackpad kicsit távolabb van tőlem, mint a billentyűzet (ha egymás mellett vannak, hajlamos vagyok a tenyeremet úgy rakni, hogy a Trackpad üvegjére ráérjen).

(#15089) Xero válasza biker (#15070) üzenetére


Xero
nagyúr

Mac Pro-hoz jár.

(#15090) King Unique válasza Xero (#15089) üzenetére


King Unique
titán

Sziasztok!

Mac az NTFS külső vinyót, csak olvasni tudja úgy tudom (FAT32-t írni is), tehát, ha akarok rá másolni (írni), akkor kell 3G driver, láttam pár fizetőst (tuxera), free van hozzá? Visszafelé vindózra meg HFS+ driver kell, ahogy hallottam.
Ez a "bootcap" pontosan mit takar, osx mellé wint lehet rakni, olyan mint egy virtualbox, v egy wines Hyper-V, tehát csak progikat nem tud futtatni önmagában?

Új Mac gépeken usb3 driver rendszerbe van már integrálva, mint win8 esetében, az tudni, hogy egy Macbook pro retinában milyen usb3 vezérlő van (nec, renesas, asmedia stb.) ?

:R

(#15091) Xero válasza King Unique (#15090) üzenetére


Xero
nagyúr

Jól működő ingyenes megoldásról jelenleg nem tudok. Érdemes exFAT-al próbálkozni.

Windows bootcamp driverekkel tudja olvasni a HFS-t, míg MacDrive-al írni is.

A bootcamp segítségével Windows natívan telepíthető.

(#15092) King Unique válasza Xero (#15091) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy látom ezen driverek nagyja fizetős, de ez van... :)
exFAT-ot ezek szerint OS X is full kezeli, az jól hangzik.

:R

(#15093) twine válasza biker (#15087) üzenetére


twine
addikt

:R
Köszönöm,,,ez megtette amire szükségem volt.... :R

Valaki pár hete kérdezte, mennyire erős az i7 mini....
igaz, hogy még mindig csak "perceket" tudom használni a gépet (gyerek, építkezés, meló,,etc,,etc miatt)
szóval nem mernék megesküdni a következő kijelentésemre,,de
nekem nagyon úgy tűnik hogy partyban van a volt asztali i7 950emmel... :U
motionben bogarásztam kicsit,,,egész fürgén renderelt...
ezzel a handbrake-el pedig cca. ugyanannyi idő alatt végez egy filmel, mint a 950 végzett windows alatt a cyberlink media espresso...(azaz 7-10 perc között) ez utóbbinak mindegy volt ,használtam e gpu gyorsítást, mert egy ati 5770 volt a gépben,,és kb szinte észrevehetetlen volt a különbség időben...gpu kódolással, vagy nélküle...
szóval nekem egyelőre ugy néz ki bevált a mini...(mi az hogy...kvára szeretem :DDD :B főleg még ha elegendő időm is lenne rá :O )

[ Szerkesztve ]

(#15094) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Mavericks alatt másnak is eltűnt a négyzetrács a dashboard-háttérből és csak statikus szürkés háttéren csücsülnek a minialkalmazások?

Semmit sem írok alá!

(#15095) rootkiller


rootkiller
őstag

Arra jöttem rá, hogy rossz az egyik USB az iMacen, áramot ad de nem jelenik meg az eszköz amit oda dugok, és az eszköz se jön rá hogy rádugták valamire. Mitől lehet? Mit tudok vele kezdeni?

Artengo TR 990 Pro

(#15096) BekkNekker


BekkNekker
csendes tag

Üdv!

Asztali Pcmet szeretném Imac 27"-ra cserélni. Elsősorban Ligtroom, és Photoshop használatra lenne + egyéb fotós programokhoz. Olyat szeretnék venni, ami jó pár évig megállja a helyét.
A mostani pc-m így néz ki:

Asrock Z68 Extreme3 Gen3 alaplap 3 év év gar.
Asus 6950 EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 videokártya 3 év év gar.
Chieftec 500W CTG-PS-500-A tápegység 3 év év gar.
Corsair 90GB Force GT Series CSSD-F90GBGT-BK SSD meghajtó 3 év év gar.

Intel Core i5-2500K processzor 3 év év gar.
Kingston HyperX 4x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K2/8G memória 10 év év gar.
Thermaltake VK90001N2Z Element T fekete ház 3 év év gar.
BenQ 24" G2420HD Monitor

2011 decemberben vásároltam, a garanciákból értelemszerűen le kell vonni kb 2 évet.

Az első Imac lenne, nem nagyon tudom mi az elég a fent említett feladatokhoz.

Véleményetek szerint milyen összeállítást kéne megvegyek ahhoz, hogy a fent leírt pchez képest előre lépjek, és kb mennyit érhet a mostani pc+monitor , mennyiért tudnám beszámítani egy Imac vásárlása esetén?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#15097) koma106 válasza BekkNekker (#15096) üzenetére


koma106
senior tag

Mostani konfig beárazáshoz ezt a topikot javaslom.

A leírt feladathoz sztem bármelyik mostani iMac megfelel, de ha használtat vennél, akkor 4 magos legyen. 8Gb RAM biztos kell, de elgondolkodnék a 16Gb-on.

A mostani 27 colos alapgép 600E Ft, sztem elég drága...
Én használtan vennék: egy megbízható iMac 27 (2011 mid) típust, 16Gb memóriával, SSD-vel és HDD-vel szerelve. Használt esetén azért vedd számításba, hogy a kijelző idővel porosodhat (az új típusoknál elvileg már nem).

-

(#15098) twine válasza BekkNekker (#15096) üzenetére


twine
addikt

Én nem merek,,és nem is tudok neked a legtöbb kérdésedre válaszolni,,,Inkább csak "beszélgetek"... ;) :
Mivel úgy látom nagyrészt minőségi alkatrészekből építkeztél,valszeg értesz a "vashoz..."
Pc és MAc között "nincs különbség",,,"csodát" az Apple sem tud tenni,,,tehát a vas ugyanaz marad, és ugyanazt tudja mint Pc-ben,,,(CPU,RAM,SSD)
Tehát a Photoshop nem lesz attól gyorsabb,mert MAc alatt fut...
Mindez röviden:
Te is ki tudod deríteni mivel lépsz "előrébb" ,,,durvább vassal.... :U
A különbség leginkább az operációs rendszerben, és a kimondottan MAC-re írt szoftverekben mérhető,,,
Vásárlás/beszámítás:
Ahhoz szvsz nagy csoda kell hogy történjen,hogy bárhol beszámítsák a pc-det...
Nem rég váltottam én is,,és ahogy látom a piacot, aki MAc-el foglalkozik, nem érdekli a PC,,,egyszerűen más a kereskedők profilja,,,Én csak azt tudom javasolni add el a "piacon" a géped,,úgy tudod a legtöbbet kihozni belőle..Ráadásul alkatrészenként,,,Én nagyon féltem tőle, hogy mennyi idő lesz mire eladom,,,de cca egy hét alatt szétkapkodták...(bár rólam tudni kell hogy általában a legolcsóbb piaci ár alá megyek egy két ezressel,,,mert eladni szeretnék, nem hirdetgetni hetekig, hónapokig...
Egészben nagyon ritkán lehet eladni PC-t,,,valamelyik alkatrész biztos "hibázni" fog a vevőnél,,,VGA, Háttértár (általában)
Javaslom kezd itt ha nem vagy otthon napi szinten az árakban... ;)
Üdv
T

(#15099) madgie válasza BekkNekker (#15096) üzenetére


madgie
titán

Erre a konfigra nyugodtan felhajíthatsz egy Hackintosht, azzal megízleled, tetszik-e a Mac világ :)

(#15100) Antonio2 válasza BekkNekker (#15096) üzenetére


Antonio2
újonc

Üdv!

Én egyáltalán nem értek a Machez, de pont ez lett volna a kérdésem, amit itt már kifejtettek, hogy mi értelme Macre cserélni egy ilyen jó pct?

Mert teljesítményben ott van szerintem ránézésre, mint az új IMac.

A programjaihoz és az op rendszerhez nem értek, szóval nem okoskodni akarok, hanem informálódni, hogy mivel lesz jobb Macen dolgozni, mint Pcn.

Valaki felvilágosíthatna a különbségekről, és a Mac előnyeiről, mondjuk akkor az itt említett fotós témában.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.