Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) RaZroX válasza Xero (#15850) üzenetére


RaZroX
addikt

asd.. CPU not Supported. Mi az, hogy csak 2. generációs Core 2-ket támogat ? E8xxx-es szériánál működik csak ?

This is the way

(#15852) Xero válasza RaZroX (#15851) üzenetére


Xero
nagyúr

Ott a második megoldás. :K

(#15853) RaZroX válasza Xero (#15852) üzenetére


RaZroX
addikt

Az lesz belőle, köszi! :R

This is the way

(#15854) bLaCkDoGoNe válasza cigam (#15848) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi :R, ezt szoktam használni (bár lassan a gyűjteményem minden darabját berippeltem), érdekes módon ők mminden évben karácsony környékén promóznak, kíváncsi vagyok hogy ez ugyanaz a verzió-e, mint a tavalyi. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15855) twine válasza cigam (#15848) üzenetére


twine
addikt

:R
Köszönöm....
Ez a 20 óra visszaszámlálás mit jelent? Addig lehet letölteni, vagy addig lehet regisztrálni vagy,,,,vagy,,vagy,, :F
Segítsetek nekem plíííz.... :R
Valamikor a napokban szeretném a rendszert elölről "felépíteni"(Mavericks/felh.fiókok/Parallels/Windows/Office/etc..etc,,,) és nem tudom ,ha ezt a verziót most letöltöm akkor a későbbiekben is regisztrálhatom e (egyáltalán kell e regisztrálni) vagy csak most cca 20 órán belül tudom "teljes értékűre" telepíteni?
Köszönettel :R

(#15856) cigam válasza twine (#15855) üzenetére


cigam
félisten

20óra? Nem nap ;) Január 14-ig naponta 1000 licence-et osztanak szét. Addig lehet letölteni. Hogy január 14 után elfogadja-e a kódot? Jó kérdés. Ott van benne a txt-benn a licence kód. Valószínű mindenki ugyanazt kapja (BD-PJDHFOF-IWBDLDH), és az akció után már nem fogadja el.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15857) hengelhof


hengelhof
senior tag

Hogyan lehet a programokat áthelyezni az SSD-ről a HDD-re? A házikómat már átmozgattam, de szinte minden más odaát maradt.
Elég csak az alkalmazás mappákból áthúzni a másikba, és minden működik, vagy újra kell mindent telepíteni?
Meg lehet adni az alapértelmezett telepítési mappát, vagy mint a windows-nál mindíg át kell írni?
Milyen programokat érdemes az SSD-n hagyni, illetve pl. a Logic Pro, vagy Final Cut stb. bizonyos fájlainak jobb lenne a gyorsabb tároló?

(#15858) cigam válasza hengelhof (#15857) üzenetére


cigam
félisten

Minek vettél SSD-t, ha mindent le akarsz takarítani róla :F Nem hímes tojás az!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15859) hengelhof válasza cigam (#15858) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nem mindent. De nagyon kevés hely maradt. És gondolom még lesznek olyan programok, amelyeknek jobban kell a gyorsaság, Egy játéknak pl., hogy kicsit hamarabb betöltsön, gondolom nem feltétlenül szükséges.
Feltételezem, hogy sokan menedzselik, és vannak tapasztalataik ezzel kapcsolatban.

(#15860) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#15811) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erre valaki :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15861) RaZroX


RaZroX
addikt

Amikor először elindítom az iTunes-t van egy nagy gomb hogy scan-elje be a zene mappát. Na ilyet hol tudok ujra csinálni ? Vagy pl beállítani, hogy minden indulásnál csinálja meg ? Mert a zenéket amiket letöltök csak berakom a zene mappába, nem akarom mindig iTunes-ba behuzogatni.

This is the way

(#15862) bLaCkDoGoNe válasza RaZroX (#15861) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Habár nem válasz a kérdésedre, de ha úgyis végzel egy fájlmásolást (berakod a zenéket a zene mappádba), akkor ahelyett miért nem az iTunes-ba húzod be?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15863) Xero válasza bLaCkDoGoNe (#15862) üzenetére


Xero
nagyúr

Meg nem sokból tart egy automator workflow-t összedobni hozzá.

Egyébként pedig el kell felejteni a folder szintű tartalom managementet. ;)

(#15864) twine válasza cigam (#15856) üzenetére


twine
addikt

:B :B :R
És tényleg...ennyire nem nyitottam ki a szemem,,(mentségemre szóljon,durva napom volt tegnap)
Elnézést,a hülye kérdésért így utólag is... :R
Januárt 14-ig remélhetőleg eljutok egy regisztrációig :DDD

Más:
Ha NTFS külső HDD-re szeretnék másolni, azt csak Parellels alól tudom megtenni Windowsal?
Vagy van erre megoldás? Épp most volt téma azt hiszem ez nemrég a topicban...
Olvasni tudta az OSX,de írni nem :(
Haver HDD-je volt, adatokkal(így formázni sem tudtam,és nem is akartam),,,és valszeg a jövőben is futok még ilyen "problémába",ezért jó volna valami megoldás,ha van,,,mert így folyton visszanyúlok a Windowshoz... :U

A másik amiért ugyancsak Windowshoz kellet nyúlnom, a Droidos telefonom, ami MTP módban tud csatlakozni a géphez...
Windows alatt ezzel nincs gond..
OSX-hez az Android file TRansfer-t találtam,,de a napokban pld nem tudtam a telefonomról a segítségével fileokat osx alá másolni...A miértjét most sem tudom :B :((
Ötlet egy egészségesebb MTP csatlakozáshoz?
Köszönettel a segítségekért :R

[ Szerkesztve ]

(#15865) Xero válasza twine (#15864) üzenetére


Xero
nagyúr

Összefoglalóban leírtam az NTFS-re pár megoldást.

(#15866) DanielK válasza twine (#15864) üzenetére


DanielK
addikt

1. Tuxera, nálam bevált, megéri a pénzét.
2. iPhone-t kell venni. :P

(#15867) bLaCkDoGoNe válasza Xero (#15863) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ahogy én látom magam körül, talán ez a legnagyobb nehézség a Mac-re váltásnál, körülöttem mindenki megőrül attól, hogy nem úgy van kitalálva a rendszer, hogy folyton mappákat buzerálj.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15868) Xero válasza bLaCkDoGoNe (#15867) üzenetére


Xero
nagyúr

Majd leszoknak róla. :P

Annyi adat mozog már egy consumer gépen is, hogy az adatbázis és tag alapú kezelés sokkal racionálisabb szinte minden téren.

Aki pedig verziókezelők között éli mindennapjait, annak kézenfekvő a dolog.

(#15869) TheMarci válasza Xero (#15868) üzenetére


TheMarci
addikt

Persze, meg majd select * from iskola, where felev = '5' and tantargy like '%blabla%' -val keresem meg a dolgokat. Én szeretek mappákba pakolgatni. :D

Do You Dream?

(#15870) Xero válasza TheMarci (#15869) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem egészen így működik. De ha használod az iTunes/iPhoto/Aperture/FCPX vagy akár a Finder meta tagelési rendszerét, akkor tudod mennyire piszok kényelmes és könnyen kezelhető.

A kedvenc vesszőparipám:
Filekezelővel szűrd ki dinamikusan azokat a zenéidet, amik 1990 és 2005 között kerültek kiadásra, lossless formátumban vannak meg, maximum csak kétszer hallgattad meg őket és Jazz kategóriájúak. Na ugye. ;]

(#15871) twine válasza Xero (#15865) üzenetére


twine
addikt

+(#15866) DanielK:
:R :R
Amíg nem tudom bárhol, bármilyen körülmények között a media file-okat letölteni illetve felmásolni a mobil eszközömről/re (iphone), külső program nélkül(itunes,vagy egyéb "varázslat"),addig sajnos nekem nem jó :(
Pedig nem vagyok szemellenzős,,tetszik az iphone, és az iOs is...de ezért nekem egyelőre nem alternatíva :(

(#15872) Xero válasza twine (#15871) üzenetére


Xero
nagyúr

Simán tudod használni. Én iFilest használok ilyesmire. Bárhol ahol van wifi, egy böngészőből akármit átdobok.

[ Szerkesztve ]

(#15873) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát akkor marad az iTunes-ba húzás, nincs mit tenni :D

This is the way

(#15874) cigam válasza TheMarci (#15869) üzenetére


cigam
félisten

Ez pl a zenéknél pont nem indokolható semmivel, mert az iTunes tök logikus mappaszerkezetbe rendez. Kézzel sem tudnám jobban serteperélni. No meg én a zenére gerjedek nem a mappák tologatására. ;] Persze ízlések és pofonok ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15875) cigam


cigam
félisten

Beyond Inbox promó, csak ma.
(Postafiók archiváló,másoló,költöztető alkalmatosság)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15876) madgie


madgie
titán

OS X-re van valami ramdisk megoldás, ami újraindítás után is működik (terminal-ban pötyögősnél újraindításnál elszáll). Gondolom valami fizetős szoffer, ami minden újraindításnál automatikusan felcsatolja egy szeletét a ramnak erre a célra.

(#15877) Xero válasza madgie (#15876) üzenetére


Xero
nagyúr

RamDisk Creator

De miért nem írsz egy applescriptet, ami automatikusan lefut loginnál és futtatja a terminal parancsot? Nem olyan nagy kaland az.

(#15878) madgie válasza Xero (#15877) üzenetére


madgie
titán

"De miért nem írsz egy applescriptet, ami automatikusan lefut loginnál és futtatja a terminal parancsot?"

Nem értek hozzá/nem tudom hogy kell :B Pár hónapja váltottam OS X-re.

Otthon megnézem ezt a RamDisk Creator-t, köszi :R (Adobe Lightroom-nál jó lenne, ha nem az SSD-t szemetelné folyamatosan)

[ Szerkesztve ]

(#15879) Xero válasza madgie (#15878) üzenetére


Xero
nagyúr

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#15880) Xero válasza madgie (#15878) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó napom van ;) :

set VolumeName to "RAMDisk"
set Meret to 512
display dialog "Mekkora legyen a RAM Disk mérete MB-ban:" default answer Meret buttons {"OK", "Mégsem"} default button 1

set NumSectors to ((2 * 1024 * Meret))
set DeviceName to do shell script "hdid -nomount ram://" & NumSectors
do shell script "diskutil eraseVolume HFS+ RAMDisk " & DeviceName

Ezt mentsd és dobd be az automatikusan indulók közé. Enjoy.

[ Szerkesztve ]

(#15881) madgie válasza Xero (#15880) üzenetére


madgie
titán

Köszi :R csak egy kérdés:

"dobd be az automatikusan indulók közé"

Szánom-bánom, de ezt sem tudom, hogy kell :DDD (windows-nál igen)

(#15882) Xero válasza madgie (#15881) üzenetére


Xero
nagyúr

Elmented egy Neked tetsző helyre, majd System Preferences - Users & Groups - Usered - Login Items
Ide behúzod és készen is vagy. :K

(#15883) madgie válasza Xero (#15882) üzenetére


madgie
titán

Köszönöm ezt is :R

(#15884) hengelhof válasza Xero (#15880) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nos kihasználnám, hogy jó napod van. :) Az alklamzásokat hogyan lehet a legkisseb szenvedéssel átköltöztetni egy másik diszkre?

(#15885) Xero válasza hengelhof (#15884) üzenetére


Xero
nagyúr

Áthúzod ;]

Ha azt szeretnéd, hogy megjelenjen Launchpadben is, akkor egy egyszerű aliast másolj be az Applications folderbe.
Úgyis visítozni fog amelyik bután van megírva, és csak Applicationsből tud a Libraryből meghívni elemeket (ez piszok ritka).

Steam-nél van lehetőség más folderekbe telepíteni, így ott a legtöbb esetben egy újratelepítés megoldja a dolgot. A lokális adatokat nem bántja.

(#15886) hengelhof válasza Xero (#15885) üzenetére


hengelhof
senior tag

Igazából az SSD-ről szeretnék átvinni pár programot helyfelszabadítás végett, és ha jól értettem, amennyiben átmozgatom, akkor a launchpadban nem lesz jelen.

Még egy kérdés. A TM nekem a NAS-on van. Le lehet valahogyan korlátozni, hogy ne garázdálkodjon 1,5 terrával? Megeszi az összes helyemet.

[ Szerkesztve ]

(#15887) Xero válasza hengelhof (#15886) üzenetére


Xero
nagyúr

Itt le van írva szépen hogyan korlátozható a backup mérete.

(#15888) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Mavericks betoltesnel a felhasznaloi jelszo elott masnal is szaggatva kuszik fel az apple logo?
Lehet ujratelepites nelkul resetelni a rendszert hogy minden letezo beallitas gyari allapotra alljon vissza?

Semmit sem írok alá!

(#15889) RaZroX válasza bmwk1200s (#15888) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát nálam nem akad. És ha nincs time machine mentésed akkor tudtommal csak a reinstall maradt.

This is the way

(#15890) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv urak!

Várható valamikor a Mac Mini frissítése az Apple-től? :)

https://vertigostore.eu

(#15891) TheMarci válasza kelzsoca (#15890) üzenetére


TheMarci
addikt

Illene lassan, de szerintem január közepe-vége előtt nem fognak semmit csinálni. http://buyersguide.macrumors.com/#Mac_Mini

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#15892) Fryskitt válasza kelzsoca (#15890) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egészen konkrétan nagy-nagy kussolás van Cupertinoban. :O Magam részéről nem is vártam rá, megvettem a mostanit. Igaz, nekem semelyik várható újítás (Haswell, Iris) nem eget rengetően fontos. Gép meg kellett.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15893) kelzsoca válasza TheMarci (#15891) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszönöm a választ, egyébként egy új modell érkezése az árazásban miként szokott alakulni, tehát amit vált azt leárazzák, és átveszi annak az árát, vagy jóval magasabb árral indul, és az elődmodell kifut.

https://vertigostore.eu

(#15894) tDr1v3r válasza kelzsoca (#15893) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ugyanannyiért mint az előd, vagy olcsóbban ha árcsökkenés volt. Készletkiszórást meg az APR-ek szoktak csinálni, persze pártízezer forinttal olcsóbban.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15895) Fryskitt válasza kelzsoca (#15893) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az új általában ugyanazzal az árral kezd. Mondjuk volt ellenpélda: az új Retina Mini, de általában marad az ár, a régit meg nem lehet onnantól kapni, legalábbis az Apple nem árulja. A maradék a viszonteladóknál meg picit olcsóbb.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15896) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre várok, januárban lenne aktuális a vásárlás, talán addig befut valami frissítés.

https://vertigostore.eu

(#15897) hengelhof válasza Xero (#15887) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget. Ez nekem nem megy. Nem tudom kideríteni, hogy a NAS-on lévő TM-nek mi az elérési útja. De találtam egy másik megoldást, most azt próbálom ki.

[ Szerkesztve ]

(#15898) cigam válasza hengelhof (#15897) üzenetére


cigam
félisten

Nem egy Backups.backupdb mappába teszi? USB-s lemezt rádugva készít egy ilyen nevü mappát, és abba.

A legbiztosabb módja, hogy a NAS-on készítesz egy külön partíciót a mentésnek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15899) cigam


cigam
félisten

Blaze video konverter promó, december 23-ig.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15900) RaZroX válasza cigam (#15899) üzenetére


RaZroX
addikt

:R

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.