Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) hengelhof válasza Xmodule (#15450) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nem tudtok valami jó USB3 hubot.Az sem ártana, ha jól is nézne ki. A gugliban magyarországon csak rondákat találtam.

(#15452) F34R válasza Totheground (#15448) üzenetére


F34R
nagyúr

igazabol erre nem lehet mit mondani sokminden lehet, szervizbe kellenne vinni ha szerencsed van akkor csak a tapellatas baszakodik.

(#15453) Totheground válasza F34R (#15452) üzenetére


Totheground
addikt

Még garis szerencsére, de szopó lenne 1-2 hétig gép nélkül... Bár ez is az, mégha nem is feltűnő, csak fekete háttérnél.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15454) Xero válasza Totheground (#15453) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindenképpen szervíz.

(#15455) madgie válasza Totheground (#15453) üzenetére


madgie
titán

Addig vidd el, míg garis :K

(#15456) Alex91 válasza Xmodule (#15450) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam egyszer csinalta azt a regi iMac, hogy bekapcsolaskor felporgette a ventiket maxra. Es ott is a megoldas az lett, hogy 230-bol ki kellett huzni... Tehat nem kapcsolo hiba volt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15457) madgie válasza Alex91 (#15456) üzenetére


madgie
titán

Nekem most fagyott szarrá a Mini, sose csinált még ilyet :DDD

(#15458) Slyer


Slyer
senior tag

Hali!

Még régebben valaki mutatott nekem egy app-et, ami kiírta részletesen hogy mi mennyi helyet foglal az ssd-n, de már elfelejtettem a nevét :S

meg tudjátok esetleg mondani a nevét? köszi előre is!

(#15459) TheMarci válasza Slyer (#15458) üzenetére


TheMarci
addikt

daisy disk is ilyen pl.

Do You Dream?

(#15460) Totheground


Totheground
addikt

Turkáltam kicsit a beállításokban, és most látom, hogy itt is van power nap. Szerintem ez csak Mavericks óta jelenik meg az asztali gépeken.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15461) Ragnar95 válasza Totheground (#15460) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jaja, ez a Mavericks újítása :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15462) Slyer válasza TheMarci (#15459) üzenetére


Slyer
senior tag

hát őő nem erre gondoltam, de ez sokkal jobb!

köszönöm! :R

(#15463) B.attila válasza DISC4U (#15441) üzenetére


B.attila
tag

Köszönöm a választ de sajnos nem erre gondoltam úgy látom ez a 27" ős hoz lehet jó
Az enyém be a 922-9862 számú kábel kell
Ezt szeretném olcsóbb megúszni
:R

Cuore Sportivo

(#15464) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Használ/használt valaki AppleTV-t AirPlay Mirroringgal, hogy VLC-vel vagy bármilyen hasonló videolejátszó alkalmazással filmet nézzen a TV-n? Gondolkodom a beszerzésén, mert ez lenne a legkényelmesebb megoldás (nem akarok média lejátszót és pendrive-okkal vacakolni), viszont a kérdésem az lenne, hogy nem csúszik-e a hang a képhez képest, illetve, hogy egy Linksys 802.11g-s router elég a mókához? Ha kell, összekötöm az AppleTV-t kábellel a routerrel, ha ezzel tudom picit tehermentesíteni a WLAN részét.

(#15465) DanielK válasza Alvin_ti4200 (#15464) üzenetére


DanielK
addikt

Apple TV+Beamer az igazi páros, és feltétlenül kábelezd össze az ATV-t!
A Beamer megéri a pénzét, én megvettem. :K

(#15466) Alvin_ti4200 válasza DanielK (#15465) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi a tippet, amint menni fog normálisan a UPC-nél a net, végre meg fogom tudni nyitni a Beamer-app.com-ot is :)

(#15467) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Én még mindig szopok a két monitorral. Egyszer a TVn jelenik meg a levelezés máskor a Dell monitoron...elindítom a TVn a filmet megjelenik a Dell-en:-(
Legjobb mikor kikapcsolt TVre küldi.... :((

Persze, hogy én vagyok béna.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15468) hengelhof válasza n.andras74 (#15467) üzenetére


hengelhof
senior tag

Van egy kis gondom. Fel akartam telepíteni a Boot Champ-ot. Odáig el is jutottam, hogy újraindult. Itt nem ismeri fel az USB kulcsot, amin a win7 telepítő van. Bootolható pendrive, kipróbálva, működik.
Folyton azt írja ki, hogy tegyek be egy telepítót, és nyomjak meg egy gombot. Nos akár hová dugom a pen-t, nemismeri fel. Sőt, a billntyűzetet sem, így hiába nyomkodom. A BT-s billentyűre, és a PC-s billentyűre sem reagál. Hogyan tudok így visszatérni az OSX-re? Ill. mit tegyek?

(#15469) DISC4U válasza B.attila (#15463) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Azt nem mondtad , hogy 21-esbe kell.
Eddig nem is láttam ilyen kábelt. Azt hittem abba nem is lehet tenni

(#15470) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Aki Safarit használ, és nem mennek neki esetleg flash-es lapok 100%-osan (pl a google play zenelejátszója) az kapcsolja ki a beállításokban azt a lehetőséget, hogy a nem használt pluginokat kikapcsolja a böngésző, és megszűnik a hiba.

(#15471) Zjunior válasza DanielK (#15465) üzenetére


Zjunior
veterán

Szar windowson hogy tudom kietenni Apple TV-re a filmeket PC-ről??

Addig amíg nem jön a MAc mini frissítés nem veszek minit! :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#15472) Blaise válasza Zjunior (#15471) üzenetére


Blaise
veterán

AirParrot

De megint a vásárlási szokásaidba botlok akaratlanul :DDD

(#15473) B.attila válasza DISC4U (#15469) üzenetére


B.attila
tag

igen elfelejtettem oda írni az elején :F

lehet ebbe is tenni csak ez a kis kábel kell hozzá ami nagyon drága
nem vagyok szarrágó de ez annyira túl van árazva hogy,próbálok olcsóbb megoldást keríteni,
ha beszélnék oroszul lehet megoldódna mert van egy videó ahol bemutatják az egész procedúrát de oroszul beszélnek és nem értem hogy honnan szedi a csatlakozós kábelt amit átalakít pillanatok alatt
[link] KB.: 11:00 -tól látható
azért köszi a segítő szándékot

:R

[ Szerkesztve ]

Cuore Sportivo

(#15474) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv srácok!

Mitől lehet az hogy OSX Mountain Lion kegyetlenül lassú? Pl bekapcsolást követően a finder is homokórázva jön be. i5 4GB ram van az iMAC-ben...

Frissítettem Mavricks-re is hogy na majd az gyors és jó lesz, de egyáltalán nem..
Bekapcsolásnál próbáltam nyomva tartani a D-betűt hogy diagnosztika jöjjön be, de az sem jött be..

Múltkor pl a bluetooth nem működött.. az egért nem érzékelte görgetésre csak mozgatásra. Pár hétre rá ismét a bluetooth modul bejött és látta az egeret és hibátlanul is működik. Ez mitől lehet? (Régen garanciába alaplap csere már volg a gépben.. lehet ennek valami köze a mostani jelenséghez? )

Üdv: Csabee.

(#15475) koma106 válasza Csabee. (#15474) üzenetére


koma106
senior tag

Csinálj egy clean installt. Ha utána is van probléma, akkor gyanakodhatsz hardveres hibára.

-

(#15476) Xero válasza Csabee. (#15474) üzenetére


Xero
nagyúr

Ott biza illene gyomlálni. Én kézzel szoktam nekiállni, így az öreg MBP is jól szerepel még, de ha nincs türelmed, háttér infód a kézi gatyába rázáshoz, akkor egy teljes backup és clean install a járható út.

(#15477) DISC4U válasza B.attila (#15473) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Másik se olcsóbb :( , ha gyári kábelt veszel

(#15478) hengelhof


hengelhof
senior tag

Az iPhone, és a mini is közös wifin van. Airdrop-on nem látják egymást. Ez normális?

(#15479) madgie válasza hengelhof (#15478) üzenetére


madgie
titán

Sajnos az, ne kérdezd miért, de tudtommal iOS és OS X között nem megy az Airdrop.

(#15480) czanga válasza B.attila (#15473) üzenetére


czanga
őstag

Azért az elég kemény, hogy a videon szereplő fazon egyszál alsógatyában válalja a kérdést, ami az LCD vissza rakásánál kíválóan látszik. :D

hátha ez segít. Persze iMac SSD Hack alatt keresgélhetsz tovább, ha ebben esetleg nincs benne megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#15481) hengelhof válasza madgie (#15479) üzenetére


hengelhof
senior tag

nos ez elég vicces. Nesze neked ökoszisztéma. :(

(#15482) Totheground válasza hengelhof (#15481) üzenetére


Totheground
addikt

Ez engem is meglepett először, és azóta sem értem. Majd talán a 7.1 + 10.9.1?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15483) Csabee. válasza Xero (#15476) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Feltettem egy Ram cleanert meg felesleges fájlokat, cache-t ürítettem és így eléggé begyorsult..
Fura jelenség.

Üdv: Csabee.

(#15484) koma106 válasza Totheground (#15482) üzenetére


koma106
senior tag

inkább majd az iOS 8 és OSX 11 ...
szerintem az OSX 11-nek az új dizájnon és fantázianéven kívül ez lesz majd a lélegzetelállító "just work" "revolutionary" új képessége

-

(#15485) DanielK válasza hengelhof (#15478) üzenetére


DanielK
addikt

Miért kéne ide airdrop? :F
iPhoton keresztül megy a képek átvitele, minden másra ott az icloud. Szerintem ők így gondolják. Mit vinnél át? Mert fájlokat nem enged, ez egyértelmű, hiszen nem tudod hol megnyitni őket (azt az adott appon belül kell).
Szóval szerintem ezért nincs airdrop gép és telefon/ipad között.

(#15486) Totheground válasza DanielK (#15485) üzenetére


Totheground
addikt

Neha a telefonon levo fileokat (valami program backupja, 1-2 kissebb letoltott file) at lehetne pockolni a telorol gepre.
Engem igazabol csak azert zavar, mert fura. Meg neha a PS-re perceket kell varni, hogy valamit athozzon. Meg ugyebar ahhoz wifi routeren kell lenni, mig AirDrop-al wifi direct eseten is at lehetne vinni par kepet.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15487) TheMarci válasza DanielK (#15485) üzenetére


TheMarci
addikt

Pont arra, hogy ne csak iphotón, meg icloudon keresztül lehessen fileokat küldözgetni, hanem ugyanúgy, mint 2 mac között.

Do You Dream?

(#15488) DanielK válasza TheMarci (#15487) üzenetére


DanielK
addikt

szerintem az apple nem így tekint az iosra. a mac az más tészta.
airdropon keresztól mit lehet küldeni két telefon között? :F
mert mén nem próbáltam még ki. :N

(#15489) Totheground válasza DanielK (#15488) üzenetére


Totheground
addikt

Barmit, ahol van share sheet.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15490) TheMarci


TheMarci
addikt

[kérdés]
Azon gondolkodtam, hogy nincs -e arra valamilyen megoldás, hogy megvan nyitva egy finder ablak, és ilyenkor ugye ha a finderre klikkelek a dockon, akkor az adott ablakot hozza elő, viszont hogy ha ctrl, vagy alt, vagy bármilyen kombóval klikkelnék rá, akkor új ablakot nyisson?

Do You Dream?

(#15491) Alvin_ti4200 válasza TheMarci (#15490) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Válasz

Command + N

(#15492) TheMarci válasza Alvin_ti4200 (#15491) üzenetére


TheMarci
addikt

Először is köszönöm, másodszor meg kötözködhetek? :) Finderen belül működik, viszont ha más progi van megnyitva, akkor azon belül érvényesül a kombó, és pl új chrome ablakot nyit meg pl, tehát ugyanúgy rá kell kattintanom először a finder ikonra. :(

Do You Dream?

(#15494) madgie


madgie
titán

Pff, kezd szétrobbanni a fejem. Nem elég ,hogy Mavericks-en ugyanolyan elérhetetlen bugos borzalom az SMB, de még valami rejtélyes ügynél fogva nem engedi a Download nevű HDD-met Download néven felmountolni. Automatikusan Download 1 lesz a felcsatolási pont, persze az meg nem jó az NFS szervernek. Mindegy, átneveztem DL-re és átírtam az összes arra épülő program apróságait (pl. utorrent), de nem értem... eddig sima Download volt, most termialban is azt írta a parancsosoros kommandóra, hogy "The new name is subject to file system-specific naming restrictions. Ownership of the specified volume may be required." Nademé?

(#15495) hengelhof válasza madgie (#15494) üzenetére


hengelhof
senior tag

Látom már, hogy egy darabig nem fogom frissíteni az OS-t :(

(#15496) tDr1v3r válasza madgie (#15494) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Üdvözöllek a Mac-es bétateszterek körében. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15497) P.O.C.


P.O.C.
tag

Ésésés olyan már volt valakinél, hogy a Finder kb. 20-30 másodpercenként újraindul? talán google drive miatt de nem vagyok benne biztos. MacBook Pro, frissítettem 10.9-re.
A minin mondjuk clean install volt, tegnap kikapcsolás közben (!) dobott egy végzetes hibát és újraindult
Ne kapcsoljam ki :)

(#15498) Totheground


Totheground
addikt

Amit en eszreveszek a Mavericksben, hogy a preview idonkent tetu lassan nyilik meg. Viszont nalam az smb jobb lett, a HTPC-t azonnal latja, nem kell kulon cmd+k neki.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15499) bLaCkDoGoNe válasza P.O.C. (#15497) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Pont ezt akartam ide beírni, én is tapasztaltam.
A Finder a log szerint percenként újraindult (ezt abból lehetett látni, hogy eltűntek, majd visszakerültek az asztalra az ikonok).

A logban ilyenek vannak:
2013.11.05. 13:47:14,892 com.apple.launchd.peruser.501[1097]: (com.apple.Finder[9248]) Job appears to have crashed: Segmentation fault: 11
2013.11.05. 13:47:14,896 Google Drive[1411]: Failed to send: -609

Most kikapcsoltam a Google Drive-ot, azóta nem csinálja, így valóban azzal van a baj.

Ebben a fórumban van egy workaround is, egyébként úgy tűnik, hogy a hiba már régebbi OS X verziónál is megvolt, úgyhogy shame on you, Google.

Érdekes, hogy sokaknál (így nálam is) ez ma kezdődött, kb. 3 órája. Valamit hekkelnek a fiúk.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15500) hengelhof


hengelhof
senior tag

A második képernyőn hogyan lehet a hátteret változtatni?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.