Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) rbalint88 válasza rootkiller (#15249) üzenetére


rbalint88
addikt

Köszi, de persze így se működik. Megkérdezi, hogy biztos meg akarom-e nyitni, aztán nem történik semmi. A fő nyomorom mondjuk még mindig a boot camp, azzal már tényleg f..kivan. Tényleg nem értem, hogy engedhetik meg, hogy valami ennyire fosul működő dolgot kiadjanak... :W
Egyelőre nem győz meg az OSX, hogy nekem ez olyan jó lenne windóz helyett/mellett.
Szóval várom az ötleteket, hogyan lehetne megoldani a dual bootot, mert a gyári szoftver nem partner benne :(((

(#15252) madgie válasza rbalint88 (#15251) üzenetére


madgie
titán

Parallels nem pálya? Nekem is ott van a Win7, ha kellene.

(#15253) twine válasza rbalint88 (#15251) üzenetére


twine
addikt

Parallels mint alternatíva :U

Szerk:
Lassú voltam :B :)

[ Szerkesztve ]

(#15254) rbalint88 válasza twine (#15253) üzenetére


rbalint88
addikt

80 dollárért, peeersze :)
Igazából az idegesít, hogy a "világ legfejlettebb oprendszerében" benne van egy alapvetően jól kitalált megoldás erre, csak bszik működni.
Plusz mivel régi a gép, amúgy sem szeretnék ilyen Paralells jellegű megoldást, jobb a békesség.

(#15255) rbalint88


rbalint88
addikt

na jó, jobb a békesség, eladom a minit és a PC-ből lesz hackintosh, ennél minden jobban működik...
ugyanitt 2009 late macmini keresi új gazdáját.

(#15256) TheMarci válasza rbalint88 (#15255) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem nagyon figyeltem, melyik része nem megy a bootcampnak amúgy neked?

Do You Dream?

(#15257) rbalint88 válasza TheMarci (#15256) üzenetére


rbalint88
addikt

amikor le akarja tölteni a legfrissebb illesztőprogramokat. feldob egy ablakot, hogy a gépem csak win7-tel kompatibilis, oké, majd megáll a sztori ott, hogy nem találja a megfelelő cuccokat a szerveren.

(#15258) TheMarci válasza rbalint88 (#15257) üzenetére


TheMarci
addikt

és miért nem töltöd le innen: http://www.apple.com/support/bootcamp/

Do You Dream?

(#15259) DanielK válasza rbalint88 (#15257) üzenetére


DanielK
addikt

telepíts win7-et rá. :U

(#15260) rootkiller válasza rbalint88 (#15257) üzenetére


rootkiller
őstag

Csak úgy halkan megjegyzem, érdekelne mi az amit nem tudsz megvalósítani OS X alatt, és nem elég hozzá egy Parallels. Nekem is az van fenn, ráadásul a MacBookon, rajta W7, néha kell 1-2 apróságra, és használható a cucc.

Artengo TR 990 Pro

(#15261) TheMarci válasza rootkiller (#15260) üzenetére


TheMarci
addikt

Parallelsel szerintem a 80 dollár a gondja, és érthető is. :)

@rootkiller: én nem is mertem mondani, de nekem is egyszercsak megjelent az asztalon a telepítő dmg.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#15262) rootkiller válasza TheMarci (#15261) üzenetére


rootkiller
őstag

Halkan megjegyezem...."kölcsönzés"

....nem mondtam semmi olyat...

Artengo TR 990 Pro

(#15263) rbalint88 válasza TheMarci (#15258) üzenetére


rbalint88
addikt

le van töltve a 4 és az 5 is. a gond az, hogy nem megyek vele semmire, mert ha betolom a gépbe a dvd-t, nem indul el a win7 telepítő, a boot camp segédprogram pedig ugyanúgy le akarja tölteni, nem látja a pendrive-on, se zipként, se kicsomagolva, szóval pont semmire nem jó.
nem vagyok windóz-náci, de az osx egyelőre alulmúlja még a linuxokat is.
mindegy, valahogy megoldom, csak PC-n azért kicsikét egyértelműbben/egyszerűbben működik sok dolog
.

A paralells-el annyi a gondom, hogy gyakrabban lenne használva a windóz, aztán nem akarom, hogy túlpörögje magát a gép. régi a szentem, még c2d...
rootkiller: 8.1-el szívassa magát az, akinek hat anyja van... win7 oszt kez'csókolom. ha PC, akkor is lesz rajta hackintosh.

[ Szerkesztve ]

(#15264) rootkiller válasza rbalint88 (#15263) üzenetére


rootkiller
őstag

El kell adni azt a MacMinit ha nem tetszik, és nem kell akkor OS X-et használni egyszerűen, vehetsz egy PC-t és rakhatsz rá 8.1-et.

Artengo TR 990 Pro

(#15265) DanielK válasza rbalint88 (#15263) üzenetére


DanielK
addikt

és eredeti windows?

(#15266) TheMarci válasza rbalint88 (#15263) üzenetére


TheMarci
addikt

Esetleg rosszul másoltad fel a pendrivera? Ne fárassz már, h milyen szar az osx, még a reumás nagyanyám is tud bootcampet telepíteni, nem az osx-el lesz ott baj. Yt videókat néztél, hogy _mindent_ ugyanúgy csinálsz -e?

http://www.youtube.com/watch?v=5KhhnW3fIRw

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#15267) rbalint88 válasza DanielK (#15265) üzenetére


rbalint88
addikt

természetesen :DDD

(#15268) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Van Mavericksre valami Onyx alternatíva?

Semmit sem írok alá!

(#15269) twine válasza TheMarci (#15261) üzenetére


twine
addikt

Reméltem, hogy van annyira "önjáró" a topictárs, hogy megoldja :D :B

(#15270) n.andras74


n.andras74
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=JQ1GVtadxSw

:)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15271) cigam


cigam
félisten

Miért szürkék ezek a mappák? Meg se tudom őket nyitni finderben csak Forkliftel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15272) Ragnar95 válasza rbalint88 (#15255) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Előre szólok, h hacsak nem válogatottak az alkatrészek és így full OSX kompatibilisek, akkor csomó szívás lesz a hackli és messze nem lesz olyan élmény, mint a Mini... Hacsak nem kell jóval erősebb hardver, amire nincs keret rendes Macben, akkor én semmiképp nem ajánlanám a Macről hacklira váltást...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15273) tDr1v3r válasza cigam (#15271) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mert rejtettek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15274) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#15273) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ettől még meg kéne tudnia nyitni őket Finderben is simán...Legalábbis ML alatt még meg lehetett őket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15275) rbalint88 válasza Ragnar95 (#15272) üzenetére


rbalint88
addikt

Válogatott alkatrészek lesznek.

(#15276) Ragnar95 válasza rbalint88 (#15275) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én akkor sem cserélnék ilyen pitiáner dolog miatt, hogy az XBMC nem megy, mert egyrészt valószínűleg egyedi hiba, mivel mindenhol máshol megy, másrészt vannak alternatívái szép számmal, harmadrészt a BootCampnek is mennie kéne, az is egyedi hiba...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15277) madgie


madgie
titán

Backup-ra "gyári" TM, vagy CCC? Nem oprendszerre gondolok főképp, hanem saját fotóanyagra. Most a TM menti a MAvericks-et, a CCC meg a fotó-anyagot.... és mindezt egy backup-vinyóra. Nem épp optimális :D

(#15278) madgie válasza rbalint88 (#15275) üzenetére


madgie
titán

Nekem is az volt, mégis... na majd ott rájössz, mi a cumi :D

(#15279) Xero válasza madgie (#15277) üzenetére


Xero
nagyúr

TM.

(#15280) madgie válasza Xero (#15279) üzenetére


madgie
titán

Onnan vissza tudom majd hozni az összes (!) fotómat, ha baj van a Photo vinyómmal? Tehát nem fogja mondjuk a 2011-eseket eltüntetni, ha elfogy a hely, mert az rég volt?

(#15281) Bengio


Bengio
tag

ha a mountain liont frissítem mavericksre, az adataim megmaradnak?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15282) cigam válasza tDr1v3r (#15273) üzenetére


cigam
félisten

Ha rejtettek, akkor miért látom őket? Alapból mutatja a rejtett mappákat?
Amúgy hol állítom be, hogy egy mappa rejtett-e, avagy semnem?

Bengio
Meg hát, hisz frissítés.

madgie
Vissza hát. a TM lement mindent, majd leköveti a változásokat. Ha elfogy a hely, a legrégebben letárolt módosítást törli. pl. ha akkor tárad van, hogy 1 évig visszamenőleg tudja tárolni a fotóidat, akkor az azt jelenti, hogy
- egy 9 hónapja törölt fotódat is visszahozhatod
- egy clean install után visszahozhatod a telepítés elött meglevő összes fotódat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15283) Xmodule


Xmodule
őstag

En azt hittem ezzel a 10.9-el jön az airdrop Mac és iPhone 5 között..:S Mintha azt mondták volna. Valaki tudja mikorra várható? Ha egyáltalán lesz ilyen? Mac-en igy egyáltalán mi értelme van az airdropnak?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15284) Xmodule


Xmodule
őstag

Safariba megcserélték a "megnyitás új ablakba" és " megnyitás uj fülön" opciot... -.-' Mar az is szenvedes volt megszokni chrome utan ezt a forditottságot erre most a safari is megcsereli.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15285) twine


twine
addikt

sziasztok...
biztosan amatőr lesz a kérdés, de miért akadok itt el a utorrent telepítésénél? :F
Emlékeim szerint Mountain Lion alatt semmi problémám nem volt a telepítéssel....
az össze linux disztrót le tudtam vele szedni ;] :B :DDD
Ötlet ,hozzászólás,jvaslat?
A telepítő a utorrent.com oldalról származik természetesen :U
előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#15286) Totheground válasza Xmodule (#15284) üzenetére


Totheground
addikt

Cms + tap, nem nehéz :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15287) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Segítsetek már. Frissítettem ML-ról Mavericks-re. 2008-as imac-em van.

Eddig rendben működött, hogy a külső vinyóim leállnak. Van egy firewire (time machine) és egy usb (minden másnak).
Most viszont nem állítja le sleep-be tevéskor a firewire vinyót. Az usb-t igen. Csak akkor kapcsol ki a külső vinyó, ha kikapcsolást választok alvás helyett. WD mind a kettő. Mit javasoltok, mit próbáljak meg?

(#15288) Kommy válasza twine (#15285) üzenetére


Kommy
veterán

rossz a telepítő, szedd le a beta-t vagy egy régebbi bemásolós verziót és utána lehet azt frissíteni.

(#15289) Alex91 válasza lugosi (#15287) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd meg, hogy a legujabb driverek, firmwarek vannak-e gepen, winyokon....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15290) twine válasza Kommy (#15288) üzenetére


twine
addikt

...és "bmeg" tényleg :Y a beta tökéletes...köszönöm a gyors segítséget :R

(#15291) Xero válasza madgie (#15280) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha fogy a hely, akkor bizony szerintem törli.

(#15292) lugosi válasza Alex91 (#15289) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Milyen driverek kellhetnek egy firewire vinyóhoz?
A firewire vinyóban hogy lehet firmware-t frissíteni?

(#15293) Alex91 válasza lugosi (#15292) üzenetére


Alex91
félisten

Felmesz a wd honlapjara, megkeresed a vinyoda, es letoltod hozza a cuccokat. Mar ha gyari a cuccos.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15294) Ragnar95 válasza Xero (#15291) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem úgy van, hogy ha nincs elég hely, akkor a régebbi backupot törli a rendszer? Tehát nem a fájlok dátumát nézi, hanem a backupokét és minden fájl benne van a legújabb backupban is, ami rajta van az adott vinyón dátumtól függetlenül...
Nyilván, ha kevesebb a hely a backup vinyón, mint a másikon, akkor az más kérdés...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15295) Xero válasza Ragnar95 (#15294) üzenetére


Xero
nagyúr

De úgy, de ha a következő backupban már nincs benne az adott file, akkor fújhatja.

(#15296) Ragnar95 válasza Xero (#15295) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez igaz, de én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a 2011-es fotókat eltünteti-e a backupból csak azért, mert azok régiek, ha nincs már hely, de lehet,h én értettem félre és te értelmezted jól, bár az minden backupnál úgy működik, hogyha nincs hely, akkor a legrégebbi backupokat törli szerintem, ergo ha törölsz valamit a vinyóról és elfogy a backup vinyón a hely, akkor tökmindegy, mit használsz, nagy eséllyel azt nem fogod viszont látni... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15297) madgie válasza Ragnar95 (#15296) üzenetére


madgie
titán

Én megvárom ennek a végét :))

TM 14-15 óra mentést ír az első fotós backupra, de nem engedném rá, ha nem muszáj. CCC-t vasárnapra ütemeztem, addigra csak kiderül, hogy kéne.

Xero: akkor még egyszer: adottak a fotóim, 2007 óta. szeretném backupolni úgy, hogy csak az tűnjön el a backupból, amit a forrásvinyóról letörlök (tudom, a tm megőrzi egy darabig a törölteket is).

[ Szerkesztve ]

(#15298) Xero válasza Ragnar95 (#15296) üzenetére


Xero
nagyúr

Na ilyen nyakatekerten nem értelmeztem. Nyilván nem a file létrehozásának a dátumát nézi. Az elég butaság lenne.

(#15299) lugosi válasza Alex91 (#15293) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gyári, WD Mybook Home, 500 megás.

A WD oldala és a sorozatszám szerint ez a típus az: [link]

Egyet nem értek, milyen driver (vagy egyéb progi) kellene egy külső vinyóhoz, amit egyébként felismer a rendszer és működik?

(#15300) lugosi válasza lugosi (#15299) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Keresgéltem a neten, pontosan ugyanez a problémám, azzal, hogy az USB-s WD-m alszik sleep módban, a firewire nem: [link]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.