Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) blakey válasza TechN7ne (#35000) üzenetére


blakey
titán

Szerintem telepítsd fel azt, amit tudsz és ahogy tudod majd utána készíts egy telepítő-lemezt azzal a rendszerrel, amit fel szeretnél tenni és utána telepítheted offline is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35002) cigam válasza TechN7ne (#35000) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura. Amúgy meg az itteni "összefoglalóban" szépen le van írva a telepítés, és a telepítő média létrehozása is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35003) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Végül sikerült minden és örülök ,hogy ezt a részét is megtanultam.
Már csak a usb- ről való telepítést szeretném és minden király.

Nagyon szépen köszönöm nektek ,hogy ennyire méltányosak és segítőkészek voltatok velem!
:R

(#35004) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Adott egy M1-es mini és egy LG43MU79-B monitor. USB-C kapcsolaton vannak összekötve. Anno nagyon megtetszett, hogy újraindítás esetén minden ablak ugyan ott nyílik meg, mint ahol hagytam. Nekem még sosem működött ez hibátlanul (sok ugyan ott ugyan úgy nyílt meg, de pár nem).

Amiket használok:
> Safari
> Mail
> Jegyzetek
> Naptár
> Microsoft remote esktop*
> Emlékeztetők
> Teams*
> Viber*
> Üzenetek
> Telegram

* Amikkel rendszeresen baj van (nem ott nyílik meg és akkora méretben, mint hagytam):

Lehet ezzel valamit tenni (aktuális fejlesztői bétát használom), vagy a külsős fejlesztők az oka :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35005) Czo


Czo
őstag

Az, hogy alapbol ugyonott es ugyonakkora meretben nyilik meg, ez "alapbol jar". Azaz, ha elkezdessz irni egy uj Maces appot az Xcode.app-ot hasznalva, akkor ez alapbol benne van. A fejlesztonek tennie kell azert, hogy ez ne igy legyen. Tehat a rendes, valodi Maces appokban ez ezert mukodik.

Vizont a megcsillagozott appjaid nem rendes Maces appok. crossplatform frameworkkel keszult, osszetaknyolt katasztrofak. Ezeket ugy lehet kiirtani, ha nem hasznalod az ilyen szemeteket. Egyre tobb alkalmazast rontanak igy el, egyre tobb ilyen hiba lesz. A fejleszto ezekert a platformidegen hibakert az esetek 99.99%-ban tehetetlen, mert nem o rontotta el, hanem a keretrendszer hibas.

[ Szerkesztve ]

(#35006) kleinguru válasza Czo (#35005) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem. Sajnos ez akkor marad így, mert...
* iPhone-ról nem fogok lemondani (elégedett vagyok vele)
* Nemrég kezdtem el használni a macos-t, erről sem szeretnék lemondani, mert az hogy gépről tudok imessage üzenet írni és telefonhívást kezdeményezni és fogadni az nagyban könnyíti a munkámat
* Windows-t pedig gyerek korom óta használom és szintén elégedett vagyok vele, elég jól is ismerem és alapvetően ezen a platformon dolgozom.
* Bónusz: a file kezeléssel kapcsolatos teljesen más filozófiát képtelen vagyok elsajátítani. Hiányozna a TC.
* Teams sajna a céges kommunikáció alapja
* Gyakorlatilag vékonykliensnek használom a mac-et, mindent a windows-os gépen csinálok RDP-n keresztül, ami nem kommunikáció

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35007) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Van ötletetek hogy hogyan lehet elővarázsolni 0 számot a billentyűn? Nem Apple-s, és kiraktam a digitális billentyűt a jobb sarokba, hogy lássam vizuálisan milyen gombra mi jön elő meg hasonló , de nem volt 0 ott se :D magyar a billentyűzet kiosztás pedig.

[ Szerkesztve ]

(#35008) Czo válasza Rebelf (#35007) üzenetére


Czo
őstag

Milyen billentyuzeten probalod? Amikor bedugtad a billentyuzetet, akkor valoszinuleg(*) jott az ISO/ANSI valasztas (shift melletti gombok megnyomasa). Ha ezt lecancelezted, vagy ANSI-t valasztottal, akkor amerikai kiosztasnak kezeli, amin nincs 0, ha magyarra allitod. Elvileg ha letorlod a billzet konfig allomanyat (/Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist) es tolsz egy rebootot, akkor ujra fel fogja dobni az keyboard identifier appot es ki tudod majd valsztani hogy ISO keyboardod van.

(*) Ha nem is volt ilyen kerdes, akkor lehet hibas a billenyuzet (nekem van egy noname billentyuzetem, ami annak ellenere, hogy rendes magyar billentyuzet, ANSI kiosztasnak mondja magat, az OS pedig elhiszi ezt).

(#35009) Rebelf válasza Czo (#35008) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Köszi megnézem majd.

(#35010) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Gondolkodom rajta, hogy visszatérek a Mac-esek közé, de ezúttal egy asztali géppel. Egy Minin gondolkodom, de nem a legújabban, hanem szerintem elég lenne egy régebbi is. Netezésre használnám elsősorban, esetleg egy kis kép ill. videószerkesztés és talán egy kis Blender is játszana. Gondolom most már célszerű legalább 8GB RAM-al ellátott modellt vásárolni.Kérdésem az lenne, hogy ha esetleg egy 2014 late, 2015 körüli gép megfelelne-e erre a célra. Illetve hogy ezeken működik-e az, hogy a hívást, SMS-t tudom fogadni a gépen is? Köszönöm szépen előre is válaszotok. :R

Sic Parvis Magna

(#35011) TigerCat válasza 30z.Samu (#35010) üzenetére


TigerCat
nagyúr

SMS és hívás működik, netezésre biztos elég. Ha teheted, kicsit újabbat nézz, ezek nem erőgépek már...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35012) 30z.Samu válasza TigerCat (#35011) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mit javasolsz? Azon kívül hogy a legújabbat vegyem meg. :D Melyik felelne meg erre a célra?

Sic Parvis Magna

(#35013) TigerCat válasza 30z.Samu (#35012) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én egy 2018-as gépet használok (i7, 16GB RAM) és nagyon szeretem. Hasít minden, semmi nem akad, megérte az árát. Akkor rendeltem, amikor megjelent az új sorozat. Vagyis nem sokkal utána. Nem tudom mennyiért mennek, de én ebből néznék egy i5-ös gépet. Sokan dicsérik itt a fórumon is. A legújabb M1 nyilván klasszabb, de árban is magasabb azért, viszont hosszú távon (3-5 év) jobb választás.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35014) 30z.Samu válasza TigerCat (#35013) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi a segítséget, akkor körbenézek. :R

Sic Parvis Magna

(#35015) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#35014) üzenetére


30z.Samu
félisten

150k körül repkednek most a 2018-as gépek, végül is az nem olyan vészes. 250 körül már M1 gépek vannak. Azt szeretném még kérdezni, hogy ha nem Apple perifériával is működik, ugye?

Sic Parvis Magna

(#35016) tboldi válasza 30z.Samu (#35015) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, működnek. Biztos van néhány kivétel, de nem nagyon találkoztam még olyannal, ami ne működne.
Csak az autódiag kábeleim ilyenek, azok csak Windows-zal kompatibilisek.

(#35017) 30z.Samu válasza tboldi (#35016) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na az jó! Akkor azt nem kell(ene) cserélni. Bár idővel lehet pótolnám ezt is, csak hogy kerek legyen a történet. :)) Hiányzik a rendszer, na. :D Volt egy 2013-as Air-em, szerettem, bitang jó volt, pedig nem volt egy acélos hardver alatta. Csak elkattant valami és kitaláltam hogy kell egy PC, így eladtam. De van, hogy szívesen használnék MacOS-t és nem Hackintosh megoldással. Most már úgy érzem hogy "kinőttem" ezt, játékra ott a konzol, szóval elgondolkodtam hogy lehet addig kéne pénzé tenni a PC-t, amíg még ér valamit és visszatérni MacOS-re. És miért asztali? Sajnos én olyan típus vagyok, aki eszik a gép előtt, videót nézek közben stb. A Macbook-nál mindig féltem, hogy véletlen leöntöm valamivel és mehet az egész szervizbe. Itt viszont "csak" a periféria menne kárba, nem mindegy. :B :D Meg amúgy sem tervezem sehova se cipelni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35018) Syl válasza 30z.Samu (#35015) üzenetére


Syl
nagyúr

> nem Apple perifériával is működik, ugye?

Szerinted? :DDD

Mac Mini 2018

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35019) 30z.Samu válasza Syl (#35018) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy igazi rossz fiúval van dolgunk. ;] :C Egyébként szerintem tennék fel rá Windows-t is arra az esetre, ha valami olyan programba botlanék, ami Mac alatt nem menne. Bár szerintem mostanában nem igen van már ilyen.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35020) Syl válasza 30z.Samu (#35019) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze van itt még Magic Trackpad 2 (nagyon szeretem) és Magic Mouse 2 (nagyon nem szeretem) is, de ezeket Mini mellé fotózni nem poén :B
Teljes, számbillentyűzetes Magic Keyboarddal szemezek egy ideje, de nagyon sokallom érte az 55 mátyást.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35021) 30z.Samu válasza Syl (#35020) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát ez az...ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy működik-e "mezei" perifériával is. :D

Sic Parvis Magna

(#35022) Rebelf válasza Czo (#35008) üzenetére


Rebelf
aktív tag

ISO volt kiválasztva, azaz Európai . De már megtaláltam a megoldást . Elkezdtem kipróbálni hogy FN gomb-ra mik jönnek elő , aztán a 0 az FN+Í gombon volt. Erre úgy jöttem rá hogy mikor megnyomtam az FN+0, akkor Í adott, mondom akkor FN+Í az 0 lesz. Az is lett. :DDD Érdekes az egész.. magyar billentyűzetem van és az í is ott van ahol kell,shift mellett. Most már hogy megtaláltam a 0, minden karaktert be tudok vinni, szóval nincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#35023) Syl válasza 30z.Samu (#35021) üzenetére


Syl
nagyúr

Működik. Persze magyar pécés billentyűzethez magyar pécés kiosztást használok (pl. a @ az alt+v) és rendeltem mac-es matricákat (option, command).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35024) 30z.Samu válasza Syl (#35023) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van ilyen opció, hogy ki tudod ezt így választani? Anno az Air-en megszoktam hogy kb minden máshol van, talán a CTRL C + CTRL V volt, ami ugyanott volt. Már nem emlékszem pontosan, de azt tudom, hogy a @ máshogy volt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35025) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Elkezdtem megbontani a PC-met, lehet, hogy jövőhéten már egy Mini fog dühöngeni az asztalomon. :D

Sic Parvis Magna

(#35026) hszilard666 válasza 30z.Samu (#35025) üzenetére


hszilard666
veterán

Juhuu, gratu! Nagyon aranyos gépek a minik! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35027) 30z.Samu válasza hszilard666 (#35026) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi előre is. Igen, nekem is tetszenek. Kb akkora lehet, mint az új Vodafone dobozka, amivel tudod nézni a TV-t. :D Viszont PH-n csak i3-asok vannak, meg 128GB SSD. Utóbbi mondjuk nem gáz, van külső meghajtóm, az i3 nem tudom hogy muzsikál. Egy teszt szerint nem rosszak, meg ezek már 4 magosak. Az Air-ben anno 2 magos i5 volt és az is bőven jó volt. A RAM-ot viszont lehet benne utólag bővíteni? Azt jól vettem ki a videóból? Vagy az is forrasztva van?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35028) hszilard666 válasza 30z.Samu (#35027) üzenetére


hszilard666
veterán

Szuper, modern 4 magos i3, szerintem nem lesz problémád a sebességgel! Igen, a RAM bővíthető ha kevés lenne!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35029) 30z.Samu válasza hszilard666 (#35028) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, az király. Most már várom, hogy itt legyen az asztalon és nyüstölhessem, kíváncsi vagyok mi változott az OS-ban a Mojave óta. :D

Sic Parvis Magna

(#35030) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Az M1-es gépekben a RAM bővíthető?

Sic Parvis Magna

(#35031) tboldi válasza 30z.Samu (#35030) üzenetére


tboldi
nagyúr

:N

Mondjuk a MacBookoknál már egy ideje Intel vonalon sem lehet. :D

(#35032) 30z.Samu válasza tboldi (#35031) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is így tudtam, azért lepődtem meg, amikor az egyik 2018-as tesztben mondja a srác, hogy a RAM bővíthető.

Sic Parvis Magna

(#35033) Rebelf válasza 30z.Samu (#35032) üzenetére


Rebelf
aktív tag

2020 óta van m1 ,hogy beszélt róla 18-ban? :)

(#35034) 30z.Samu válasza Rebelf (#35033) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rosszul fogalmaztam, egy 2018-as Mini tesztjét néztem. :R

Sic Parvis Magna

(#35035) Rebelf válasza 30z.Samu (#35034) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Szerintem nagyon rossz időpontot választottál inteles Apple gépet venni,mert tavaly történt az átállás ,és innentől minden az új rendszerre épül .

(#35036) 30z.Samu válasza Rebelf (#35035) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezen gondolkodtam én is, de elvileg egy darabig még az Inteles gépek is kapják a support-ot. Nem?

Sic Parvis Magna

(#35037) hszilard666 válasza Rebelf (#35035) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem nem pikkpakk lesz az átállás. Míg az összes fejlesztő átveszi az ARM et, az nem egy nap. Sőt ebben a pillanatban is több inteles macet lehet kapni a hivatalos boltokban is, azoknak meg nem fogják eldobni a supportját a következő 1-2 évben, szóval szerintem nem hozott rossz döntést a kolléga. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35038) r4z válasza 30z.Samu (#35036) üzenetére


r4z
nagyúr

A 2013-2014 evjaratok supportjat vagjak el most Monterey-jel, szoval a 2018-as mini az eddigiek alapjan 3-4 evig kap uj OS-t, es +2 evig biztonsagi frissitest. Lehet, hogy az ARM atallas miatt kicsit felgyorsitjak ezeknek a kifuttatasat, de a macOS 14-et szerintem a legrosszabb esetben is meg fogja kapni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#35039) 30z.Samu válasza r4z (#35038) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kicsit utána olvastam, elvileg megkapják a 2014-es gépek is, viszont lesznek olyan funkciók, amik csak az M1-es gépen lesznek elérhetők.

"Az Apple szóvivője elmondta, hogy a portré módot és az élő szöveges funkciókat kifejezetten az Apple idegmotorjához tervezték. Az M1 chipekre korlátozott Apple Maps szolgáltatásokat az Apple szilíciumra tervezték, az M1 teljesítménye és energiahatékonysága közötti egyensúly miatt."

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35040) r4z válasza 30z.Samu (#35039) üzenetére


r4z
nagyúr

Nyilvan vannak olyan feature-ok, amiknek hardveres korlatai vannak, ilyen peldaul a Continuitynel a Bluetooth verzio regi gepeknel, vagy HEVC-nel az Intel IGP kepessegei. Szandekosan nincsenek lebutitva a regi gepek, ha erre gondolsz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#35041) 30z.Samu válasza r4z (#35040) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem gondoltam semmire, csak ezt a cikket találtam ezzel kapcsolatban. Lehet megpróbálok rámenni egy M1 gépre jó áron, de ha nem jön össze, szerintem akkor is jó lesz a 2018-as Mini is. Amire Nekem kell, arra tökéletes lenne, 1-2 év múlva úgy is lecserélném egy újabbra. :K

Sic Parvis Magna

(#35042) cigam


cigam
félisten

2017-es 21,5"-os 4k iMac-nek van valami ismert hibája, problémája? ijoe-mál most van egy "jóárasított" példány, és elméláztam, hogy milyen lenne ...
Viszont fura, hogy a leírása i3-at ír, de az Apple szerint i5-el és i7-el szerelték ezeket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35043) blakey válasza cigam (#35042) üzenetére


blakey
titán

i5 lesz az, de akkor éri meg ha SSD és 16GB RAM van benne. Ismert hibáról nem tudok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35044) TechN7ne válasza blakey (#35043) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

i3 van benne , valószínűleg szervizelt készülék és kicseréltek i3- ra a gyári i5-öt az alaplapban ,8gb ram al és merevlemezzel.

Majdnem 300k ért én meg nem venném ,21,5 colos kis fos ,akkor már gyűjtenék egy picit hozzá és vennék egy alap M1 es Macbook Air t.

blakey
Alaplapjába olyan 8.gen es cpu t raksz amilyet csak akarsz ,és az ijoe szervízeléssel is foglalkozik ,nem nagy mutatvány kicserélni a cpu t.
Én is rakhatnék pentium / i3 / i5 vagy i9 et a mostani i7 em helyére ha szétszedném ,csak akkor ugrana a garancia.

“ "kis fos" qrva jó gép tud lenni.”
Napjainkban M1 jelenléte mellett egy i3- as gép már labdába sem rúg majdnem 300k ért.

[ Szerkesztve ]

(#35045) blakey válasza TechN7ne (#35044) üzenetére


blakey
titán

2017-es iMac-eket i5 és i7-el szerelték, nincs i3-as.

Nem tudom mi a problémád, de ilyen stílusban nem kéne lenyomni egy hsz-t. a "kis fos" qrva jó gép tud lenni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35046) MiklosSaS válasza blakey (#35045) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hagyd ra, ne vitazz vele, milyen ámokfutásai voltak az iPhone 12 topicban, jobb nem reagálni a beszólásaira...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35047) TechN7ne válasza MiklosSaS (#35046) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hol látsz itt vitát? :)

Vagy szerinted egy 8. genes i3-as 21,5 colos gép jobb alternatíva majdnem 300k ért mint egy M1 mac mini vagy Macbook Air?

[ Szerkesztve ]

(#35048) r4z válasza TechN7ne (#35047) üzenetére


r4z
nagyúr

Tedd az alternativaid melle egy jobb 4K monitor es a gyari periferiak arat, es meglatod.

Egyebkent az i3 eliras (vagolapon maradhatott egy minie), tuti az alap i5 van benne. A Kaby i3 ketmagos, es miert bontana szet barki is atomjaira a gepet azert, hogy downgrade-eljen?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#35049) Alex91 válasza cigam (#35042) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd meg, hogy mit kapsz PC fronton ennyiert, es az alapjan be lehet loni, hogy megeri-e… (En 300k-ert vettem 2 eve kifutokent, ujonnan. A belso hdd halal, de kapott egy usb-c-re kotott kulso ssd-t. Igy mar elfogadhato alap dolgokra 8 GB RAM-mal is.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35050) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Csak agyalok egy M1 gépen bakker... :D Akinek van, annak működik faszán? Nincs gond vele?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.