Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) oszy válasza blakey (#24999) üzenetére


oszy
veterán

Igen tudom és próbáltam is. De ez az iTunes az a program amivel soha nem fogok megbarátkozni! De osx-en a winamp valami szörnyű. Így lehet nem marad más választásom. :Y

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25002) Jim74 válasza blakey (#24999) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Az iPad-re kell File Explorer nevű programot telepíteni? Ez most így elsőre kicsit magas nekem...

(#25000) Kicsirics77: Köszönöm :R. iTunest felraktuk PC-re, de nem jelent meg képek mappa. Csak zenék, könyvek, stb.

[ Szerkesztve ]

(#25003) blakey válasza Jim74 (#25002) üzenetére


blakey
titán

Igen, iPadre kell telepíteni. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25004) Jim74 válasza blakey (#25003) üzenetére


Jim74
nagyúr

És innen hogyan tudom a PC-re átküldeni a képeket? Sorry, de tökhülye vagyok az iOS-hez :(

(#25005) blakey válasza Jim74 (#25004) üzenetére


blakey
titán

Ha telepítve van az app, akkor mint bármilyen más fájlkezelővel, felveszed a gépet ami a hálózaton lóg, SMB-n másolod, hálózati másolás, stb. Nem használtál androidon ES File EXplorert, gépen Totla commadert (windows), Folkliftet (OSX)?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25006) Jim74 válasza blakey (#25005) üzenetére


Jim74
nagyúr

Androidon használom az ES File Explorert. Akkor tehát ez ugyanaz csak iOS-en? :Y :C

Köszönöm :R

Tehát akkor amit tennem kell:
- iPad csatlakoztatás arra a hálózatra, amin a PC is van,
- iPad-re FileExplorer telepítés
- beírom a gép IP-jét (vagy inkább akkor már a NAS-omét, mert azon már megvannak a megfelelő megosztások jogosultságokkal, stb.)
- másolok, mint bármelyik offline file-kezelővel.

(#25007) Chal válasza Jim74 (#24998) üzenetére


Chal
addikt

Az összes IOS eszköz (ipad, iphone) megy mediatárként windows alatt, azaz látod rajtuk file szinten a képeket és a videókat, csak írni nem tudod az így megjelenő meghajtót. Viszont ehhez kell itunes, de csak azért, mert az tartalmazza az usb drivert, magát az Itunest nem kell elindítanod soha, ha nem akarod.

update: bocs, közben láttam hogy telepítettél itunest. A windows intézőben nem jelentek meg ez után sem a képek a media meghajtónál? Nálam működik így jól, rendszeresen így szedi le az asszony a képeket a telefonjáról, itunest telepítve van nála, de soha nem indította még el szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25008) blakey válasza Jim74 (#25006) üzenetére


blakey
titán

Nem teljesen ua. de iOS-hez mérten egy jó fájl mozgató, én sokat használom, a NAS, a gép, médialejátszó és a felhők is fel vannak véve, könnyen tudok fájlokat mozgatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25009) Jim74 válasza Chal (#25007) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem jelentek meg. Az iPad-et látom az intézőben, de ha ráklikkelek, akkor nincs benne semmi...

(#25010) Chal válasza Jim74 (#25009) üzenetére


Chal
addikt

Na most megnéztem egy szűz Windows 10-en. Még itunes se kell hozzá, rádugom az ipadet, leszedi az USB drivert Windows updateről, és megy. Viszont az ipaden engedélyezni kell a gépnek az USB kapcsolatot, ezt a driver telepítése után megkérdezi az ipad (ha nem tetted volna meg, akkor unlockold, és ott lesz a kis ablakban a kérdés).

(#25011) Jim74 válasza Chal (#25010) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez megvolt. Mármint az engedélyezés (valami olyasmit kérdez,hogy biztonságos-e, vagy megbízom-e benne).
Biztos én vagyok a béna. Majd megpróbálom másik géppel összekötni.

(#25012) WhiteWalker válasza Jim74 (#24998) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Miért nem a wifi transzfert használod?
Igaz fizetős , valami 2€ , de megeri ,nem kell itt küzdeni.
Elinditod az appot. Majd a böngészőbe beirod az url mezőbe
az ip cimet:port szamot és enjoy.
Ezt amúgy az ki is írja.
Rém egyszerű , nem kell a megosztással "szenvedni".
Ennyit latsz az appbol:

[ Szerkesztve ]

(#25013) Jim74 válasza WhiteWalker (#25012) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Majd megnézem ezt is, ha minden kötél szakad.

(#25014) TigerCat válasza Jim74 (#25013) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25015) oszy válasza TigerCat (#25014) üzenetére


oszy
veterán

és a 2 eurótól sem :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25016) TigerCat válasza oszy (#25015) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, attól főleg nem.
Egyébként szeretem az ilyen 1-2 ajrós cuccokat, mert sokszor ki lehet fogni és tényleg hasznos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25017) wm2 válasza oszy (#25001) üzenetére


wm2
őstag

azért nem kicsit látszik, h windowson szocializálódtál, bocsi nem bántásból írom :-)
Sima VLC is elég, click "media information" aztán "save metadata"

Ozora <3

(#25018) cigam válasza Jim74 (#24998) üzenetére


cigam
félisten

Pl ezzel megosztod az ipad tartalmát, PC-ről rácuppansz a helyi hálón, és máris tudod másolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25019) claire78


claire78
senior tag

Nem értelek Benneteket, képek-videók gépre másolásához semmi más nem kell, mint rádugod a gépre és a megjelenő egyetlen mappából átmásolod a médiát a szgépre. Ehhez semmilyen program nem kell.

(#25020) Chal válasza claire78 (#25019) üzenetére


Chal
addikt

Én is erre szavazok, írtam is, de valamiért nem megy neki, szóval ezen már túl vagyunk.

Viszont közben találtam egy olyan mondást, hogy a camera roll-ban kell lennie képeknek. Ha szét vannak szórva mappákba, akkor már nem a kamera tárterületén vannak (és kamera az amolyan virtuális szabvány USB media device úgy tűnik), és nem láthatóak USB-n. Én nem mappázok szal passz, de az biztos hogy 6-8 IOS eszköz és sok év alatt ez a faék windowsos USB képletöltés nálam 100-ból 100-szor működött, és itunes sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#25021) blakey válasza claire78 (#25019) üzenetére


blakey
titán

Kábel sem kell, soha nem használtam még így, mindent wifi oldóttam meg, de mindenki másképp oldja meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25022) Jim74 válasza cigam (#25018) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, ezt is megnézem.

(#25023) cigam


cigam
félisten

digi.me - Multiplatform (Windows, OS X)
12 hónapig használható
csak ma ingyenes
Digi.me egy PC és Mac alkalmazás, amely lehetővé teszi, hogy letöltsd az online életed és egyesítsd a társadalmi hálózatokat. Másolatot készíthetsz a Facebook idővonalról, Twitter-ről, Instagram-ról, Facebook oldalakról, Flickr-ről, Linkedin-ről, Google +-ról, RSS-ről, Pinterest & Viadeo-ról, hogy létrehozz egy gyönyörű, kereshető, digitális naplót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25024) joey04


joey04
titán

az mitől lehet, hogy ha rá van dugva 2 külső vinyó a macre és az egyikről egy mappát szeretnék másolni a másikra kiírja, hogy a művelet nem végezhető el, mert már van ilyen fájl? Amit kiír fájlnév valóban létezik, de csak egy verzióban, több verzióban nem is létezhetne a forrás mappában, és az egész mappát másolnám a tök üres mappába a célmeghajtón. Viszont ha a forrásnál az összes fájlt kijelölöm, és úgy másolom be a célhoz, akkor gond nélkül megy. konkrtétan: egy sorozatról van szó, mondjuk másolnám az s01 mappát a másik meghajtóra, de kiírja, hogy sorozatneve 1x17 már létezik, pedig nem! és ha nem az egész mappát másolom, hanem csinálok egy s01 mappát a célnál, és a forrsában kijelölöm az s01 mappa tejes tartalmát akor gond nélkül átmásolja...

másik, ha torrentet indítok, az elején simán megy, aztán hirtelen visszaesik a sebesség egy 5-10 percre aztán megy rendesen full sebességgel akár órákig. Ugyanezt a kapcsolatot és ugyanezt a meghajtót hazsnálva windows alatt nem jelentkezik a hiba.

Valamint egy nagyobb költözés/mentés közben vagyok, töltenék több, mint 60 valahány torrentet. Ez mefekszi a maces utorrent gyomát? Mert egszer szépen ment sok-sok órát, több mint 18 órán át hibátlnaul, de második alkalommal hasonló mennyiséget indítottam, de pár óra múlva mikor a gépre néztem strandlabda volt, 7-8 torrenttel végzett, aztán csontra fagyott. Ilyennel sem találkoztam windows alatt. Ezekre van megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25025) r4z válasza joey04 (#25024) üzenetére


r4z
nagyúr

A torrentes hibára: hagyd a francba az uTorrentet, cilindernyi ürülék. A Transmission nekem bevált unix-szerű rendszereken.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25026) blakey válasza joey04 (#25024) üzenetére


blakey
titán

Mindenre van megoldás, a másolásnál próbáld ki a forkliftet, utorrent helyett a transmissiont próbáld ki.
A másolást Finder alatt végzed? Ne másolj azaz ne cmd+c-t használj hanem fogd meg a mappát és húzd a megfelelő helyre, ez is másolás ha másik meghajtóra történik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25027) joey04 válasza blakey (#25026) üzenetére


joey04
titán

Az eddigi folyamatot megcsinálom utorrenttel, aztán ránézek a transmissonre. A másolásnál viszont a mappát pont csak áthúznám és úgy írja ki a hibát. de akkor ott meg megnézem a forkliftet. köszi a tippeket mindkettőtöknek :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25028) blakey válasza joey04 (#25027) üzenetére


blakey
titán

Windows alatt is van amelyik utorrent nem jó, itt is van, transmission egyszerű cserébe teszi a dolgát. Mire van formázva a cél HDD?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25029) oszy


oszy
veterán

Ti mivel tisztítjátok és hogyan az Apple billentyűzetet?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25030) joey04 válasza blakey (#25028) üzenetére


joey04
titán

NTFS.

Paragon NTFS for Macet használok.

A torrentes hiba viszont tuti nem emiatt van, ott mindenképpen programot kell váltanom, mert ha a belső SSD-re töltök, akkor is ezt csinálja.

A másolás majd kiderül, még megpróbálok egy ingyenes cuccot, Commander One. Ez másol szépen, ez is talál nem létező duplikációt, de ez legalább nem hagy abba mindent mint a Finder, hanem rákattintok hogy cserélje és hogy tegye ezt minden esetben, aztán majd meglátom mi lesz ha végez.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25031) blakey válasza joey04 (#25030) üzenetére


blakey
titán

Oké, hogy Paragont használsz, de mire van formázva a vinyó? Nem a torent miatt kérdeztem.

(#25029) oszy
Bármivel ami nem mar, mikroszálas törlőkendő és alkoholos vagy sima ablaktisztító vagy bill. tisztító.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25032) joey04 válasza blakey (#25031) üzenetére


joey04
titán

a 2 külső NTFS-re, mert Windows alatt használtam őket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25033) oszy válasza blakey (#25031) üzenetére


oszy
veterán

Esetleg levegővel is szabad tisztítani, hogy belülről kihozza a port?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25034) joey04 válasza joey04 (#25032) üzenetére


joey04
titán

na, btw itt van másolás után valóban csinált egy duplát, csak nem értem miért, mert a forrás mappában csak egyszer szerepel a fájl.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25035) blakey válasza joey04 (#25034) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy nem vetted észre és véletlenül volt már egy "másolos" mozdulatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25036) joey04 válasza blakey (#25035) üzenetére


joey04
titán

Nem, nagyon figyeltem, mert minden mappában eljátszotta egyszer. Meg próbáltam mindenhogy, csináltam cmd c cmd v-vel IS, ott biztos nem lehetett ilyen hiba, de mégis ott is írta. Figyeltem hidd el, és ha most próbálom, most is mindig ír 1-1 ilyen fájlt szinte az összes mappánál, pedig kíváncsiságból direkt átnéztem a forrást is nehogy dupla legyen benne. Érthetetlen. Biztos valami a windowsról való áttérés vagy az ntfs miatt lehet szerintem... a zenéimnél is csinálta ezt...

Mindegy, ha egyszer kész az egész többet nem kell vele foglalkozni. Csak érdekel a háttér, a miért. :B

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25037) r4z válasza oszy (#25033) üzenetére


r4z
nagyúr

Szabad, de nem túl nagy nyomással, és a biztonság kedvéért fogd le a billentyűket közben. Macerás visszaszerelni őket, ha kipattannak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25038) oszy válasza r4z (#25037) üzenetére


oszy
veterán

Rendben! :) Van egy spray, amiből nem túl nagy nyomással jön ki a levegő.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25039) wm2 válasza oszy (#25038) üzenetére


wm2
őstag

Én nem vettem le a fóliát, jól bírja, megvan már egy ideje. :-) Könnyen tisztítható és nálam zenélgetés/3D közben fennáll a veszélye a kávé/sör/bor kiborulásnak, ezért hagytam rajta. MBP-nál vannak kifejezetten ilyen típusú melósoknak kifejlesztett fóliák és tokok bár laposoknál kicsit óvatosabb az ember. :-) Asztali gépek körül azért kicsit nagyobb a káosz. A tornyoknál jól jön a porszívó és a sűrített levegő.

Ozora <3

(#25040) blakey válasza oszy (#25033) üzenetére


blakey
titán

Ha úgyesen csinálod akkor igen, nem lesz azzal sem gond, a gépet is tisztítottam levegővel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25041) Alex91 válasza joey04 (#25036) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen a kulso hdd? Gyari hazban van? 2,5" vagy 3,5"? Probalj masolni esetleg pendrive-ra is, akkor mit csinal? (Az is legyen NTFS!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25042) joey04 válasza Alex91 (#25041) üzenetére


joey04
titán

ilyen

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25043) Alex91 válasza joey04 (#25042) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm... Szerintem probalj masra is masolni! Egyebkent ennek nincs valami kulon drivere? USB hub nincs a lancban?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25044) joey04 válasza Alex91 (#25043) üzenetére


joey04
titán

Nincs semmi hozzá :(
De majd szerzek egy pendrive-ot kipróbálom :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25045) TigerCat válasza joey04 (#25044) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én egy USB3-as külső RAID tömböt használok. Egyszerű mint a faék, sosem volt gondom vele, csak rányomom és kész. Egyébként Paragon van telepítve és NTFS-re formáztam Windows alatt.

Három esetben szívtam csak. Egyszer amikor Mac-en formáztam NTFS-re, másodszor, amikor exFAT-ra formáztam és egyszer csak nem látta az egyik partíciót, majd az OS X saját formátumával. Ez utóbbi okozta a legtöbb gondot, mert sosem tudtam kiadni, valami mindig tekerte és állandóan újra kellett indítanom a gépet. NTFS óta semmi gondom vele...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25046) cigam


cigam
félisten

Hová tünt a Safariból a magyar nyelvű helyesírásellenörző?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25047) cigam


cigam
félisten

Ajjaj... Egy restart után visszajött. Mi a pék romlott el rajta? Kezd elwindowsosodni? :O

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25048) Alex91 válasza cigam (#25047) üzenetére


Alex91
félisten

Neha mar ugy erzem, hogy a Win-nel kevesebb a baj :D. A multkor is a Safari valamin bexart nalam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25049) TigerCat válasza Alex91 (#25048) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt így nem merném kijelenteni, de igen, vannak gondok. Egyik rendszer sem tökéletes sajnos. Pedig de szép is lenne...

Apropó Safari...
Erre valakinek ötlete? Safari kérdés

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25050) cigam válasza TigerCat (#25049) üzenetére


cigam
félisten

extexif

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.