Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) hibavissza válasza Czo (#39000) üzenetére


hibavissza
veterán

[link]

Ebben a táblázatban a 405 a 980 pro-val tetőzik 1500-on. Míg a pro chipes 2500. Nekem ez akkor valami Apple féle gerilla butításnak tűnik és az ő TB3 matricájuk ugyan úgy bajos. Nem teljesíti a szabványt. Mondjuk azt egyik se. Mivel az 5000 MBps..... :))
Nem hiszem, hogy egyik rack gyártó sem veszi meg a megfelelő Intel chipet. Itt valami nagyon nincs rendben.

[ Szerkesztve ]

(#39002) Czo válasza hibavissza (#39001) üzenetére


Czo
őstag

Ez megint a gepbol "kifele" irany ugye, amibe elvileg, TB3 eseten beleszolhat a display is. Vajon mi volt meg radugva a MacBookokra amikor ezt a tesztet futtattak? A 40Gbps-bol, kb 32-t visz el a PCI-e 3.0/x4, marad 8 a minden masnak, de ha radugsz egy 4k monitort, az elviszi a 40-nek a felet kb, ugy meg is erkezunk a PCI-e 3.0/x2 // PCI-e 2.0/x4 -hez, amit fentebb is szamolgattunk az OWC-nel. A MacBook Pro Intel meg gondolom a 4 TB3-as modell, amiben 2 fuggetlen busz van.

(#39003) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!

Miként lehet úgy eltávolítani egy applikációt, hogy a vele kapcsolatos minden könyvtárat és állományt törölje? Vagy. Utólag manuálisan ezt hol és hogyan tudom megtenni?

Más.
Visszautalva a #38897 számú hozzászólásra és az abban vázolt problémára, nem a dokumentum formátuma - docx - és ne ma megjelenítésre használt applikációk - LibreOffice/Pages - volt a hunyó. A leírt tünetekre keresve a Serif fórumain sok hasonló történetet találtam. A problémát állítólag a programok előzmény kezelésének hibája okozza. Előbb utóbb javítják. Mondjuk ez rajtam annyira nem segít, de legalább most egyelőre működnek (újratelepítettem őket)

Üdv. V. Körte

(#39004) MasterMark válasza vadkörte (#39003) üzenetére


MasterMark
titán

Nem nagyon lehet ilyet, hacsak nincs valami uninstallerje. Másik meg hogy kézzel megkeresgeted a mindenféle konfig fájljait.

Switch Tax

(#39005) vadkörte válasza MasterMark (#39004) üzenetére


vadkörte
addikt

Ettől féltem... :O Akkor nem erőltetem

Üdv. V. Körte

(#39006) cigam válasza vadkörte (#39003) üzenetére


cigam
félisten

Pár apró konfig fájlt hagy maga után, minden más a "konténerében" van. Ez nem Windows... ;]
A Forklift-nek van "uninstall" funkciója. Ha törölsz egy app-ot, akkor a Library-ból is törli a konfig fájljait.pl [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39007) agyhalal válasza vadkörte (#39003) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Saját tapasztalatok alapján, a AppCleaner elég jó munkát végez. Nem biztos, hogy az is ki tud gyomlálni mindent, de szerintem lényegesen több visszamaradt file-t és mappát leszed, mint a sima eltávolítás. Ja és free app.
[link]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#39008) vadkörte válasza cigam (#39006) üzenetére


vadkörte
addikt

"Ez nem Windows..."
Windows 3.1 óta Windows-oztam, nem tudom egyik napról a másikra levetkőzni a beidegződéseket :DDD
Utánaolvasok a Forklift-nek, de attól sem esnék hanyatt, ha terminal-lal kellene "kitakarítani" a szemetet.

#39007 agyhalal
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#39009) cigam válasza vadkörte (#39008) üzenetére


cigam
félisten

A legtöbb program egy .app kiterjesztésű fájlba van "becsomagolva", ami tartalmazza a futtatáshoz szükséges összes komponenst. (Majdnem mint a portabele programok Windows-on) Vagyis nem szükséges mindenféle fájlokat másolgatni a rendszerkönyvtárak mélyére, nem szemeteli össze a rendszert. A telepítés rendszerint annyiból ál, hogy fogod ezt az .app fájlt, és bemásolod bemásolod az /Applications mappába.
Persze ez attól is függ hogy milyen program, mit csinál. Pl. a BOINC-nak telepítője van, mert egy "szervizt" telepít, ami egy olyan program, ami képes a háttérben futni úgy, hogy nem igényel GUI-t. Plusz a /Library/Application Support/BOINC Data mappában tárolja az adatokat, nem a felhasználó helyi fiókjában.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39010) RaZroX válasza vadkörte (#39003) üzenetére


RaZroX
addikt

Én is az AppCleanert használom. Ezen kívül a Clean my mac is tud uninstall-t, de az egy komplexebb app és fizetős.

This is the way

(#39011) oszy válasza Czo (#38944) üzenetére


oszy
veterán

Azt megtudod mondani, hogy hol keressem? :) macOS Catalina
Egyébként bármikor vissza lehet tenni a gépre, ha úgy adódik?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#39012) Czo válasza oszy (#39011) üzenetére


Czo
őstag

Igen, a "~/Library/Application Support/MobileSync/Backup" utvonalon talalod, itt hozogat letre "hulye nevu" mappakat. Vigyazz, mert egy ilyen mentes tobb szazezer filebol allhat.

(#39013) oszy válasza Czo (#39012) üzenetére


oszy
veterán

Az egész Backup mappát átmásolom és utána a gépről törlöm. Ha esetleg majd kell, visszamásolom. :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#39014) Armandus válasza vadkörte (#39003) üzenetére


Armandus
junior tag

[link]

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#39015) Krethx válasza Armandus (#39014) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ezek a programok jók és hasznosak is. De én kb. 10 éve magam pucolok a programok után. Mert én már jártam porul a egy másik ilyen programmal. (CleanMyMac)

Én a következő helyekről takarítok a Finder-ből ha törlök egy programot. (SSD / HDD) Bár az is igaz nekem kell megkeresni. (Nem egy kattintás viszont hozzászoktam.)

/Library
/Library/Preferences
/Library/Caches
- /Library
- /Library/Preferences
- /Library/Caches
~/Library/Application Support
~/Library/Caches (Minden törölhető.)
~/Library/Logs (Minden törölhető.)
~/Library/Containers
~/Library/Cookies (Minden törölhető.)

Vannak esetek amikor iCloud-ból töltök le nagyobb fájlokat akkor elfogy a tárhely. Holott van bőven. De ez leginkább akkor fordult elő ha újratelepítettem a rendszert.

Pl. Jelenleg az iCloud-on 50GB adat van. Ha a rendszert újra telepítem (nagyon ritkán) akkor érdekes módon elfogy a tárhelyem. Mivel letölt mindent ami az iCloud-ban van. (Mint említettem az 50GB.) Ebben az esetben ha az újraindítás nem hozza helyre magamnak kell törölni.
~/Library/Caches/CloudKit (Minden törölhető.)

pkg-eket pedig legtöbb esetben (programtól függ) magam kicsomagolom és a helyére teszem.

Ezt csak megosztottam hogy én miként tartom karban a rendszert. De mindenki úgy tesz ami neki a legjobban bevált.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#39016) -Skylake- válasza Krethx (#39015) üzenetére


-Skylake-
addikt

nekem a felhasznalasi mod miatt (en bongeszobol meg terminalbol dolgozok) sokkal egyszerubb egy clean install erre. Evente tobb alkalommal, nagy frissitesnel mindig, kozte random ahogy epp idom engedi/rendszer allapota indokolja es ennyi. Teljes reinstall belakassal, privat programokkal (LoL, medialejatszok, Docker, pages/numbers, Discord , ilyenek) mindennel megvan 3 ora alatt. Kozbe fozok, takritok, meg az a 3 ora sem ugy 3 ora. Ennel egyszerubb modja nincs a karban/tisztan tartasnak.
szerk : illetve nekem a Downloads kulso meghajton van, tehat letolteni semmit nem toltok le a minire igazabol. Ettol nem rendezettebb a Downloads, ugyan ugy figyelni kell ra, de megiscsak a mini ures.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39017) Armandus válasza Krethx (#39015) üzenetére


Armandus
junior tag

Köszi szépen a tippet! :R

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#39018) bkiky01


bkiky01
senior tag

Lehet bagatell, de:
Hogyan lehet többször megnyitni a számológépet?
Köszi! :)

(#39019) Armandus válasza bkiky01 (#39018) üzenetére


Armandus
junior tag

https://www.youtube.com/watch?v=zzRwWxtoALg

Csak vlc.app helyett calculator.app-ot írsz be.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#39020) agyhalal válasza Krethx (#39015) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszi. Ez hasznosnak tűnik. Le is mentem magamnak. CleanMyMac-ről én is hallottam, hogy nem túl megbízható.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#39021) cucka válasza Krethx (#39015) üzenetére


cucka
addikt

Ami kimaradt innen:
Library/LaunchAgents
Library/LaunchDaemons
Ezekben vannak a plist file-ok, amik megmondják, hogy a rendszer indulásánál milyen programokat kell még elindítani.

Ja és valójában 3 Library mappa van, ugyanazzal a struktúrával:
/Users/felhasználónév/Library - ide kerülnek az adott felhasználóhoz köthető dolgok
/Library - itt az összes felhasználó számára elérhető dolgok vannak
/System/Library - ez az oprendszer sajátja, ide elvileg semmilyen 3rd party alkalmazás nem fog szemetelni. elvileg.

(#39022) Krethx válasza -Skylake- (#39016) üzenetére


Krethx
aktív tag

#39020 agyhalal
Egy kis kiegészítés.
Ha pkg-ból telepítünk akkor még keletkezik egy *.Bom és egy *.plist fájl.
Pl. ha MS Office-t lepucoljuk és újra telepítjük azt jelzi hogy már fent van. Ha törlöm a Bom és plist fájlt akkor már nem jelzi. Itt található:
/private/var/db/receipts

Egy másik hasznos dolog.
Viszont itt ki kell kapcsolni a Integrity Protection-t. Amit csak Recovery Mode-ból lehet.
Terminal:
Elellenőrzés hogy aktív e vagy nem:
csrutil status

Kikapcsolás RM-ből:
csrutil disable

Bekapcsolás RM-ből:
csrutil enable

Egy adott programot lehet figyelni is. Mit ír és olvas. Ezzel is találhatunk olyan Folder-t ami törölhető vagy azon belül.
Terminal: (Itt a program Task nevét kell megadni. Mert eltérhet a falj nevétől.)
Pl. sudo opensnoop -n ForkLift

Mitán végeztünk kapcsoljuk be az Integrity Protection-t. Bár nálam ki van kapcsolva.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#39023) Krethx válasza cucka (#39021) üzenetére


Krethx
aktív tag

"/Users/felhasználónév/Library"
~/Library/

"/Library"
/Library

"Library/LaunchAgents -Library/LaunchDaemons"
Ez pedig megtalálható. Csak szét kell nézni.

"/System/Library"
Ezt kihagytam direkt mert nem annyira lényeges

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#39024) Czo válasza Krethx (#39022) üzenetére


Czo
őstag

Ezert nem kell kikapcsolni a SIP-et. A pkg-ket a pkgutil kezeli, a legegyszerubb azzal kilistazni a telepitett csomagokat: "pkgutil --pkgs", majd lehet listat szerezni azokrol a fileokrol, amiket az adott package telepitett: "pkgutil --files com.microsoft.package.Microsoft_PowerPoint.app", majd ezeket le lehet torolni, vegul pedig a telepitett csomag telepitettsegenek a jelzese is torolheto: "pkgutil --forget com.microsoft.package.Microsoft_PowerPoint.app". A listazashoz nem, a tobbihez root jogosultsag szukseges.

(#39025) Krethx válasza Czo (#39024) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igen ez egy jobb megoldás. Viszont én már megszoktam hogy a saját rendszeremen turkálok. A programok-ból ugyan azokat használom. Ritkán veszek már újat. És mind hivatalos forrás.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#39026) Czo válasza Krethx (#39025) üzenetére


Czo
őstag

Szerintem, alapvetoen nem szabad azt ajanlani senkinek, hogy kapcsolja ki a SIP-et, es modositson ugy valamit. Az indoklasom pedig, csak annyi, hogy aki nem tudja, hogy mi az a SIP, no, o az, akinek ezt egyaltalan nem kellene sem kikapcsolnia, sem a rendszerben matatnia.

(#39027) cigam


cigam
félisten

Plusz a tisztaságmániával könnyen hazavágod a rendszert. Mit zavar az a pár visszamaradt fájl? Helyet nem foglal, hiszen pár kB-ról van szó, a rendszer működését nem befolyásolja, hiszen be sem tölti az eltávolított programokat.
Pár kivételtől eltekintve (kíváncsiság!), semmi drasztikus előnyt nem hoznak a takarítók.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39028) Krethx válasza Czo (#39026) üzenetére


Krethx
aktív tag

Lényegében az opensnoop miatt írtam. Mert az nem fut le ha be van kapcsolva SIP. (Mint régen.) De értem amit írsz és igazad is van.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#39029) Czo válasza Krethx (#39028) üzenetére


Czo
őstag

Dehat, akkor miert nem csak a DTrace vedelmet kapcsoltatod ki? (csrutil enable --without dtrace). Igy minden masra bekapcsolva maradhat, megis mukodik a DTrace.

(#39030) Krethx válasza Czo (#39029) üzenetére


Krethx
aktív tag

Öregszem már. :) Ezt hogy írtad most ugrott be.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#39031) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok! Hátha tud valaki segíteni, mert lassan hülyét kapok. :B

Mac Mini 2011, eladás előtt. Recoverybe lépve, legyalultam az SSD-t, és onnan, online recoveryvel szerettem volna újrahúzni a rendszert.

Látszólag elindul, végig megy a telepítési folyamat, majd a végén "an error occured while preparing installation. try running this application again." Akárhogy próbáltam, itt mindig megakad, nem megy tovább. Eddig napi használatban volt, tehát majdnem biztos hogy nincs semmi baja.
Amit próbáltam:
-SMC / Nvram reset, hiba ugyanúgy fennáll.
-Transmac-el csináltam egy telepítő USB-t Sierra-val, option gombbal bootolom a rendszert, rákattintok a pendrive-ra, töltés, majd bedob simán a recovery menübe.

Mit nézek el, mi fölött siklok el? Légyszi, valaki help. :(
Köszönöm!

yo

(#39032) titi12 válasza kenny123 (#39031) üzenetére


titi12
tag

Állítsd be "Startup disk"-nek a pendrive-ot, ha úgy sem megy, nem bootolható az eszköz (GPT ?), ezt megpróbálhatod megjavítani a recovery alól (Disk Utility-vel).

(#39033) kenny123 válasza titi12 (#39032) üzenetére


kenny123
addikt

Sajnos nem megy, de mint időközben kiderült a Windows alatt készült OSX telepítő kulcsok általában nem is szoktak működni.

Ezzel egyidejűleg meg is kérdezném, hogy esetleg Nagykanizsa vonzáskörzetében van-e valaki aki a mellékelt leírás alapján [link] tudna nekem készíteni egy High Sierra telepítőt, saját pendrive-ra? Nem ingyen kérem, meghálálom. :R

yo

(#39034) Czo válasza kenny123 (#39033) üzenetére


Czo
őstag

En futnek meg 1 kort az online recoveryvel, de elotte megbizonyosodnek a terminalos disk utilityvel, hogy tenyleg minden torolve lett-e! Mintha a recoveryt, meg az EFI-t nem mutatna a grafikus DU.

Be kellene bootolnod az Internet Recoverybe, ott inditani egy Terminal-t, abban kiadni a "diskutil list" parancsot. Ez tele fogja hanyni az ablakot, mindenfele dologgal. Itt kellene megkeresned a gepedben levo tarolot. Ahogy le/fel gorgetsz lesz egy olyan lemez, aminek a merete annyi, amennyinek lennie kell. No ezt fotozd le es toltsd fel ide :)

(#39035) kenny123 válasza Czo (#39034) üzenetére


kenny123
addikt

Szia, megnéztem, itt van 2 kép:
[kép]
[kép]
Mit kellene néznem? :))köszi!

yo

(#39036) Czo válasza kenny123 (#39035) üzenetére


Czo
őstag

No, ugy latom, hogy az 500 GB-s disk0 lesz az, amirol beszelunk. Ezen fenn van most valami, ami ugy nevezi magat, hogy "Install Mac OS X".

En itt kiadnek egy "diskutil eraseDisk JHFS+ Macintosh disk0" parancsot. Ezutan, kernek egy ujabb fotot, elleorizve, hogy sikerult-e.

(#39037) kenny123 válasza Czo (#39036) üzenetére


kenny123
addikt

Még az egyik pendrive-ról próbáltam recoveryzni, akkor kapta ezt a nevet azthiszem.
Error -69888: couldn't unmount disk.
[kép]

[ Szerkesztve ]

yo

(#39038) Czo válasza kenny123 (#39037) üzenetére


Czo
őstag

Ilyet akkor ir ki, ha Recovery-be bootoltal es nem az Internet Recovery-be. Hogyan bootoltal? Milyen billentyuket nyomtal? :)

(#39039) kenny123 válasza Czo (#39038) üzenetére


kenny123
addikt

Valóban, bocsi, össze néztem a recovery menüket. :B
Most már a rendes internet recoverybe bootoltam (option- command- r ), kaptam egy másfajta töltőképernyőt, töltött, majd bedobott a recovery menübe. Itt nyomtam egy diskutil listet ismét -> [kép]
Itt most más a sorrend, akkor "diskutil eraseDisk JHFS+ Macintosh disk0" helyett disk 1 lesz a parancs?

yo

(#39040) Czo válasza kenny123 (#39039) üzenetére


Czo
őstag

Igen :) Pont ezert kertem a listat, mert "mozoghat" az azonosito.

(#39041) kenny123 válasza Czo (#39040) üzenetére


kenny123
addikt

Király, végig is ment. :DDD
[kép]
Most hogyan tovább? :)

yo

(#39042) Czo válasza kenny123 (#39041) üzenetére


Czo
őstag

Most zard be a terminalt, es csinald vegig a telepitest. Esetlegesen, ujra is indithatod. Ha minden igaz, most magatol az Internet Recovery-t fogja inditani.

Ha megint hibaba torkollik, lefotozod nekem a kepet (ugy, hogy lassam mi mas van meg a kijelzon, milyen szinu a hatter, hogy ki tudjam talalni, milyen helyen kaphattad a hibat)?

(#39043) kenny123 válasza Czo (#39042) üzenetére


kenny123
addikt

Esetlegesen újra is indítottam, de csak egy villogó mappa logót dobott ki, de nem bootolt sehova.
Újraindít, recovery ->install ->(sierrát dobta be) hiba, recovery servers cannot be contacted.
Újraindít, internet recovery -> install->(liont dobta be), látszólag elkezdte, majd hiba, ->[kép] , cant download th additional components needed to install mac osx. Internet kábel bent a gépben.

yo

(#39044) Czo válasza kenny123 (#39043) üzenetére


Czo
őstag

Milyen datum lehet vajon beallitva a gepen? 'date' parancs kiirja. Ha nem az aktualis, en bealitanam az aktualisra, ha viszont az aktualis, akkor lehet visszabb alllitanam mondjuk 10 evvel. A datumot atallitani szinten a 'date' paranccsal tudod: "date -u MMDDhhmmYY", tehat 2013 majus 9, 18:40 -re ugy tudod atallitani, hogy "date -u 0509184013". Ezutan ismetelten kell a teljes torles (amit az elozoekben mar begyakoroltal), majd proba ujra. Ugyonezzel a modszerrel megprobalhatod az El Capitant is a "sima" recoverybol (ami nem is tudom, hogy hogyan indult el hirtelen), Ott ugye 2016 majus lenne jo, tehat ez: "date -u 0509184016".

(#39045) kenny123 válasza Czo (#39044) üzenetére


kenny123
addikt

Dátum akkor még épp aktuális volt, kipróbáltam több félét (2012 lion, 2016, 2018 etc. ), illetve a teljes törlések is megvoltak minden alkalommal, továbbra sem megy semmi.
Jelenleg ha csak simán bekapcsolom, csak egy villogó kérdőjeles ikon fogad, onnan nem megy tovább (eddig sima bekapcsolásra mindig recoverybe dobott).
Érdekes, mert több telepítési próbálkozáshoz több OS-t láttam már, az elmúlt órában párszor Sierrát, egyszer High Sierrát, illetve most már csak Lion fogad mindenütt, ami el is indul (habár elég érdekes számadatokat mutat a telepítősáv) de a végén vagy hiba, vagy nem tudja letölteni a komponenseket telepítéshez. Kezdek tanácstalan lenni.

yo

(#39046) Czo válasza Czo (#39044) üzenetére


Czo
őstag

Sose add fel :) amig van recovery, addig van terminal, amig van terminal, addig minden IS van :)

Tobb lehetosegunk van:
a, megfejted, hogy hogyan kell mukodo telepitot kesziteni azon a rendszeren, amihez jelenleg hozzafersz. Mintha lett volna itt valaki, akinek ez sikerult, nem is olyan regen. Ehhez tudok adni tomoritett "Install Mac OS X El Capitan.app" -ot.

b, Hany darab kulso storageod/pendriveod/stb van? Ha van legalabb 2db 16 GB-s, akkor tamadt egy otletem:
- meg kene nezned, recoverybe bootolva, hogy van-e pl "unzip" parancs, vagy van-e "bzip2" parancs? (nem emlekszem, szerintem van)
- adnek neked egy tomoritett "Install Mac OS X El Capitan.app" -ot, amit fel kellene masolnod egy pendrivera (szerintem itt jo lesz az NTFS es az ExFAT is).
- Be kell tudnod dugni egyszerre mind a kettot a gepbe, es elinditani a recoveryt
- A terv az lenne, hogy Disk Utilityval leformaznank a semmit nem tartalmazo pendriveot egy HFS+ formatumu pendrivera, es ide kitomoritenenk a kapott tomoritett telepitot
- Ezutan, ugy hiszem, hogy recovery alol is elindithato a telepitoben benne levo "createinstallmedia" parancs, amivel az elsonek bedugott, tehat a tomoritett telepitot tartalmazo pendrivera el tudod igy kesziteni az egy igaz El Capitan telepitot.

Ezutan, a datumot vissza kell allitanod az El Capitan megjelenese korulre (mert regen mentettem a telepitot, tuti, hogy mar lejartak benne a kulcsok), es be tudsz bootolni az igy elkeszitett pendrivera, majd elvegezni a telepitest.

Ez a bonyolultabb ut, viszont ha akar az ember tanulni, akkor itt ismeri meg legjobban, a kezivezerelt recovery csinjat es binjat :)

c, A kevesbe bonyolult ha van valami olyan pendriveod, ami 32GB vagy nagyobb, mert akkor elkeszitem a sajat 32GB-s pendriveomra ezt a telepitot, keszitek rola egy tomoritett imaget, majd ezt az imaget adom oda, amit neked csak ki kell irnod a pendriveodra es mar mehet is a telepites a datum visszaallitasa utan. Ehhez viszont varni kell honapig.

(#39047) kenny123 válasza Czo (#39046) üzenetére


kenny123
addikt

a. ) csak transmac-et találtam amivel jónak kellene lennie, de több próbálkozással / OS-el sem működik. Próbáltam a keresőt megnézni a közelmúltban, de hirtelen nem találtam hasznosat telepítő kifejezésre. Jelenleg csak egy 128gb pendrive van, illetve egy microsd, SD házban, de szerintem az elfingta magát mert sem windows, sem a disk utility nem ismeri fel, így szerintem a B opció jelenleg kiesik, de lehet holnap tudok kunyerálni valakitől.
Most találtam neten egy el capitan dmg-t (mivel az apple OS letöltő oldala döglődik, egyik letöltés sem indul el) , ebből megpbálom mégegyszer transmac-el, hátha.
Egyéb esetben elfogadnám a C opciós segítséget holnap, a pendrive is megfelelő hozzá szerintem. Illetve, már az eddigi asszisztálást is köszönöm szépen. :R

yo

(#39048) Czo válasza kenny123 (#39047) üzenetére


Czo
őstag

Amit az appletol toltessz le, az egy gonosz "atveres" :(. Ahelyett, hogy odaadna egy zip-ben, tomoritver az "Install Mac OS X El Capitan.app"-t, ad egy ZIP-et, amiben van egy telepito package, amit elinditva, majd telepitve, feltelepul az "Install Mac OS X El Capitan.app" a /Applications-ba, de csak akkor, ha olyan gepen inditod el, amire nativan fel lehet tenni az El Capitan-t. :W

(#39049) kenny123 válasza Czo (#39048) üzenetére


kenny123
addikt

Az kellemes. :U Én meg feleslegesen szívtam akkor azzal is, király. Illetve, most még megnéztem egy [link] ilyet, de ezzel sem jutottam előrébb, akárhogy nézem 7zip-ben a fájlokat, nem találom ami nekem kell, egyik letöltött OS-ben sem. Mára feladom, akkor majd holnap.

yo

(#39050) Czo válasza kenny123 (#39049) üzenetére


Czo
őstag

Milyen filet keresel, illetve milyen fileket latsz?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.