Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) DanielK válasza twine (#14600) üzenetére


DanielK
addikt

Hivatalosan veszted, de ha nem lehet látni, hogy szétkaptad, akkor nem.

(#14602) DISC4U válasza twine (#14600) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Szerintem ez kényes kérdés , nem tudom itt kitől fogsz erre választ kapni.
De csak saját felelőségedre.
Mac Mini-ben a RAM bővítéshez nem kell csavart bontani .
De ha +SSD-vel akarod bővíteni a gépet akkor rommá kell hozzá szedni , csináltam már , csak azért tudom...

[ Szerkesztve ]

(#14603) madgie válasza DISC4U (#14602) üzenetére


madgie
titán

Én megálltam a logic board-nál, azt már nem bányásztam ki. Tehát a HDD helyére ment az SSD, a gyári HDD meg egy külső 2.5" fém rackbe. Így csak pár csavar, félórás munka, és nem kell hozzá plusz alkatrész (logic board removal tool, hdd kábel).

(#14604) DISC4U válasza madgie (#14603) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Csak először volt nehéz szétszedni :F másodjára , harmadjára már könnyebben megy :D

(#14605) madgie


madgie
titán

Tíz perce üzemeltem be a Magic Trackpad-et, már imádom :))

Lightroomra is jó, csúszkázni kézre áll úgy, hogy jobb hüvelykujjal a bal alsó sarokban lenyomom kattanásig, a mutatóujj meg felette középen precízen húzgálja a csúszkákat.

Asszem idővel fel fogom okosítani egy BetterTouchTool-lal, most még csak szimplán élvezem a Safarin mondjuk a folyamatos scrollt, átméretezést, stb :)

(#14606) twine válasza madgie (#14605) üzenetére


twine
addikt

Alig párszor használtam a MBP-t,,de egy pillanat alatt hozzászoktam a gesztus vezérléshez...Baromira kényelmes :K
Ezért is gondoltam, hogy az asztalihoz is beruházok egyre...(már ha végre megveszem)
Ismét egy buta, tudatlan kérdés(mivel "almában" semennyire nem vagyok otthon) :B
-Mikor szokták az uj típusokat bemutatni "almáéknál"?
Csak azért kérdem, mert ha pld év végén, akkor lehet, hogy érdemes lenne várnom a vásárlással,,,hogy egy frissebb típust vegyek... :U
Lehet erről valamit tudni? hol érdemes ennek utána olvasnom, hogy egyáltalán lesz e új széria, és milyen változások várhatóak?
Vagy teljesen hülyeség amit kérdezek? :B

[ Szerkesztve ]

(#14607) TheMarci válasza twine (#14606) üzenetére


TheMarci
addikt

Itt nézelődj: http://buyersguide.macrumors.com/

Do You Dream?

(#14608) Totheground válasza twine (#14606) üzenetére


Totheground
addikt

Gépeknél nincs olyan rendszersség, mint az iPhone/iPad-nél.
Ami mostanában várható, azok a haswell vérfrissítések, ahol még nem voltak meg.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14609) n.andras74 válasza madgie (#14605) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Aki nem próbálta el se tudja képzelni milyen jó... nekem ez a legjobb az Mac cuccok közt. Netezni szuper. Elfordítom a dell monitort és átlátható a fórum...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14610) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Szeretném megosztani mai "kalandok a mac-el" történetem

Ismét felültem a sz.pórollerre egy körre.
Mikor még új volt a mac ki akartam próbálni a fusion drive-ot, de számomra érezhetően lassabb volt mint natív ssd+hdd páros. De a fusion drive valamiért (lehet hogy csak nálam?) nem szüntethető meg.
A leírások alapján terminal+corestorage meghajtó szétszed, osx felrak (cmd+R menüben azóta ha benn van ssd+hdd akkor a lemezkezelő használhatatlan). Történt aztán hogy vettem egy laptopot, ment rendesen a variálás a lényeg hogy végeredményben az SSD a laptopban, a laptop sshd-je meg a gyári mac hdd meg a mac-ben. Előtte csináltam egy olyat hogy az SSD-t time machine-al a belső 500-as gyári hdd-re backupoltam gondolván jó ötlet. Az is volt. SSD kiszed másik vinyó berak, cmd+r lemezkezelő, látja a két winyót minden ok, leformázom az sshd-t és visszaállítás timemachine-ből. Meg is találta a gyári hdd-n a backupot felment a rendszer én lenni boldog. Közben persze hirdettem az sshd-t meg is vették én meg vettem helyette egy új ssd-t.
Na itt jött elő ismét a corestorage erőszaka. Szinte biztos voltam benne hogy megszopat. SSD belerak a mac-be, a felső helyen van, tehát csak venti wifiantenna pár csavar. SSD benn van, cmd+R ok, visszaálltás, megvan a hdd-n a backup, tovább tovább telepítés az SSD-re: hiba újraindítás után próbálja újra.
Újraindít cmd+r - lemezkezelő HIBA.... vagy kihagyás és nem történik semmi vagy javítás ami azt eredményezné, hogy töröl minden partíciót, és összerakja az a fostos fusion drive-ot.

Így hát a gép komplett szétszed, a hdd kivesz, ssd berak indít cmd+r jééé minden ok a lemezkezelőben meg is tudom formázni az ssd-t (mert csak az ssd van a gépben).

A hdd-t usb-s házban csatlakoztattam visszaállítás timemachine-ből, minden ok felment a rendszer. HDD visszarak a gépbe bekapcs, indul minden ok boldogság on. Ehhez persze szét kellett bombázni a mac minit, mert a második meghajtó alul van és ki kell kb mindent szedni a szereléséhez. (nem lett volna elég lehúzni mert azon volt a backup)
Most osx alól lemezkezelő szerint látszólag rendben van külön külön mindkét meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#14611) t_vilmos


t_vilmos
tag

Sziasztok !

A segítségeteket kérném :
Jelenleg egy gamer notebookom van adatai :
Alienware M18x
proci: i7 2960xm 2,7ghz (3,2ghz with turbo boost, 8mb cache)
op. rendszer : win7 home premium 64bit
memória : 16gb dual channel ddr3 1600mhz
video kártya : dual 2x2gb gddr5 nvidia geforce gtx 580M
hard drive : 512gb ssd (2x256gb) solid state drive sata 3gb/s

Játékra nem használom ki, full hd videovágásra szeretném használni.
Gondolkodom hogy lecserélem egy imac 27-re
Intel Core i5 3.2GHz, RAM 8GB, NVIDIA GeForce GTX675MX 1GB, HDD 1TB 7200

Mivel járok jobban ? Ha megtartom az Alient vagy az Imac-el ?

Ez a 21 imac gondolom nagyon kevés volna videovágásra ?
All In One PC - 1920x1080 LED IPS, Intel Core i5 2.7GHz, RAM 8GB, NVIDIA GeForce GT640 512MB, HDD 1TB 5400

Köszönöm előre is.

(#14612) koma106


koma106
senior tag

A laptopod után az alapmodellek lassúnak fognak tűnni. Szerintem mindkettő alkalmas fullHD videóvágásra, de: jó ha tudod, hogy a 21"-os modellben semmit nem tudsz utólag bővíteni (memóriát sem) és az 5400rpm HDD is eléggé kiábrándító. Ha belefér a keretbe, akkor SSD-vel szerelt 27-est vegyél, memóriát meg majd tudsz utólag belepakolni otthon is.

[ Szerkesztve ]

-

(#14613) t_vilmos válasza koma106 (#14612) üzenetére


t_vilmos
tag

Köszi a gyors választ. Tehát gyakorlatilag ez az Alien verné videovágásban az említett 27es imacet ? Miben venném észre a különbséget ?

(#14614) tDr1v3r válasza t_vilmos (#14611) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem maradjon az Alienware, még mindig sokkal jobban hordozható. Majd mellé később bevállalsz egy erősebb iMac-et vagy valami...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14615) koma106 válasza t_vilmos (#14613) üzenetére


koma106
senior tag

SSD nélkül szerintem érezhetően lassabb lesz (rendszer válaszidő hosszabb, bármit csinálsz), és lehet h a 8Gb RAM egy komolyabb munka során elfogyna, ami szintén beakasztaná a munkafolyamatot. A OSX és a nagy és gyönyörű kijelző viszont biztosan elvarázsolna...

-

(#14616) t_vilmos válasza koma106 (#14615) üzenetére


t_vilmos
tag

Köszönöm. Az Alien kijelzőjénél óriási probléma hogy látom benne magamat, amolyan tükör effekt.
Van egy ips monitorom 24" HP ZR2440w, talán ez volna a megoldás.

Te hogy döntenél ?

(#14617) koma106 válasza t_vilmos (#14616) üzenetére


koma106
senior tag

iMac is "glossy" képernyős, tükör effekt itt is meglesz, bár engem ez nem zavar (úgy kell elhelyezni a gépet, hogy ne tükröződjön a kijelző). Nem vennék most iMac-et. Szerintem túlárazott és nagyon kompakt lett. Lehet, hogy szép, de összességében én visszalépésnek tartom az előző generációhoz képest. A Macbook-ok viszont piszok jók, de Neked nem arra van szükséged.
Szóval, ha nem létszükséglet az OSX (mondjuk Final Cut miatt), akkor ne válts iMac-re.

-

(#14618) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali!

Van az Office for Mac-hez magyarositás?

Köszi!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#14619) FLx válasza twine (#14606) üzenetére


FLx
addikt

Lehet, hogy ma jelentik be, de október végéig szinte biztosan jön új mindenből.

(#14620) koma106 válasza Barett 50cal (#14618) üzenetére


koma106
senior tag

Inkább magyarításnak írnám, de tudtommal nincs. Maximum a helyesírás ellenőrzést tudod magyarra változtatni.

-

(#14621) Ragnar95 válasza Barett 50cal (#14618) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna nincs, sőt ugye a helyesírást se tudja magyarul ellenőrizni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14622) Ear001 válasza Ragnar95 (#14621) üzenetére


Ear001
addikt

(#14623) TheMarci válasza Ear001 (#14622) üzenetére


TheMarci
addikt

Esetleg próbáltad is? Tehát ténylegesen használható? Esetleg nem tudod, hogy hogy működik, azaz hogy épül bele az officeba, vagy valamely szótárfilet írja felül, vagy külső program?

Do You Dream?

(#14624) Ear001 válasza TheMarci (#14623) üzenetére


Ear001
addikt

Próbáltam. Kicsit macerás regisztráció után települős program, ami aztán alapértelmezettre állítja magát az Office-ban, és feltünés nélkül működött, de az igazat megvallva a 10.8-hoz már nem telepítettem fel.

De ez csak a helyesírás ellenőrzés, nem lett tőle magyar nyelvű az Office.

[ Szerkesztve ]

(#14625) TheMarci válasza Ear001 (#14624) üzenetére


TheMarci
addikt

Az elég nekem, angolul használok minden mást is, csak nem tudtam elképzelni, hogy létezik az Officeba teljesen beleépülő modul, ami kvázi jól teszi a dolgát. :)

Do You Dream?

(#14626) Ragnar95 válasza Ear001 (#14622) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tudtam, h van rá megoldás, de köszi, akkor kipróbálom :R
Amúgy iWorköt rá lehet valahogy venni, h angolul is ellenőrizze a helyesírást, ha magyarra van állítva a gép és a szótár is? Csak mert nem láttam benne a helyesírásellenőrzésnél az iWorkön belül nyelvváltást

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14627) TheMarci válasza Ragnar95 (#14626) üzenetére


TheMarci
addikt

inspector - more fül - language alatt tudsz variálni.

Do You Dream?

(#14628) DanielK


DanielK
addikt

Csak szólok, hogy az idei office 365 tudja a magyar helyesírást alapból. És igazából a 2011 maces verziót tudod feltenni vele. Érdekes.
Most fizettem rá 1 évre. 30.000 Ft és felrakható 5 gépre (akár win, akár mac) és 5 mobil eszközre.
Szerintem megéri.

(#14629) marceeh válasza DanielK (#14628) üzenetére


marceeh
tag

Hmm az érdekes,remélem lassacskán akkor az office for mac is megtanul magyarul helyesírást ellenőrizni.. .
Mac-es verzió kapott belőle access-t?Vagy ez még mindig tabu számunkra :F ?

[ Szerkesztve ]

(#14630) DanielK válasza marceeh (#14629) üzenetére


DanielK
addikt

hát a 2011-est kaptam meg ez alapján, szóval nem. de jövőre jön az új maces verzió

(#14631) Ragnar95 válasza TheMarci (#14627) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, meglesem :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14632) bLaCkDoGoNe válasza Ear001 (#14622) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Az Outlook 2011 kizárólag a Mac OS X rendszerszintű helyesírás-ellenőrzőjét képes használni, míg az Office 2011 többi alkalmazása, valamint az Offcie 2008 összes alkalmazása a Microsoft Office nyelvhelyességi eszközeit (pl. Helyes-e?) használja."

Azért gratulálok a Microsoftnak, még mindig tudnak programozni... :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14633) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Tegnap írtam hogy visszaállítottam a régi rendszerem. A felállás olyan mint régen volt 128gb SSD a rendszernek 500gb HDD a többi dolognak. Az 500-as HDD-n volt egy bootcamp-es windows telepítve. Ez a partíció természetesen megmarad és minden adat benne van. Van rá mód hogy újrabootcampezéses telepítés nélkül tudjam indítani a winfost?
Jelenleg a beállítások indítólemez menüben nincs ott a bootcamp-es windows csak az osx az ssd-n.

(#14634) twine válasza Totheground (#14608) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat....

(#14635) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ismerősnek szeretnék segíteni
céges szinten a OSX mail-jét használják levelezésre

csináltam egy céges bemutatkozó mail-t,
kép
kép
szöveg
kép -ként,

de ha azt forwardolják benne lesz az oldalán egy kék függőlekes vonal/csík

hogy lehet képet beilleszteni a MAIL-ban?

new mail - right click - import image - és csak scannert vagy kamerát enged választani ....

vagy ha HTML-ben összedobom az odalt, be lehet adni neki mint TEMPLATE, mint az outlook express-ben?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14636) biker válasza rii (#14635) üzenetére


biker
nagyúr

kép beillesztése: drag'n'drop :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14637) rii válasza biker (#14636) üzenetére


rii
nagyúr

hoppá jahogy csak ennyi .-)
user friendly :)

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14638) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!

Az elobb csak ugy random hattant 1et a hattertaram, pont masoltam rola, es most ezt mutatja ha radugom a gepre. ( winen meg formazni akarja)

Ilyenkor mit lehet csinalni? :F

(#14639) rii válasza OgKush (#14638) üzenetére


rii
nagyúr

nekem is pont ez volt
de win-es gép megette,lemásoltam mindent, partició újra, és működik.

történt valami logikai hiba a file systemben, ami miatt az OSX nem ette meg, finnyás volt

remélem a "kattanás" nem komolyabb dolgot takar a HDD-n belül

kellene egy win-es gép
rajta a macdrive 8-al, és azon megnézni
vagy csak egy win-es gép, HDSentinel-lel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14640) Totheground


Totheground
addikt

Kint a 10.8.5

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14641) Ragnar95 válasza Totheground (#14640) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Inkább Maverickshez jöhetne pontos megjelenési dátum :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14642) Totheground válasza Ragnar95 (#14641) üzenetére


Totheground
addikt

Na igen. Vagy maga a release.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14643) Kommy válasza OgKush (#14638) üzenetére


Kommy
veterán

Én megnézném valami progival nincs e hibás szektorod, mert az enyém is kattog néha, igaz egy ideje már csak nagyon halkan, de az enyém szektorhibás.

(#14644) madgie válasza rii (#14639) üzenetére


madgie
titán

Parallels?

(#14645) rii válasza madgie (#14644) üzenetére


rii
nagyúr

otthon hack-em van, és hiába hogy egy quad, de ezt nem tudom rá feltenni .-/
munkahelyen meg nincs admin jogom .-/

meg ha nincs feltéve paralells, akkor lehet könnyebb átugrani bárhová, mint most paralells-t meg win telepítgetni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14646) madgie válasza rii (#14645) üzenetére


madgie
titán

Kár :( Baromi jó a Coherence mód benne, nincs szem előtt a Win kezelőfelülete, de nyugodtan futtathatod a programokat.

(#14647) OgKush válasza rii (#14639) üzenetére


OgKush
senior tag

probaltam 1 win7es gepen, de az leakarja formazni. akkor majd kiprobalom masikon is. remelem sikerul vissza allitani az adataimat, mert mindenem azon van :@

(#14648) rii válasza OgKush (#14647) üzenetére


rii
nagyúr

nem hangzik jól )))-.

itt is kérdezd meg:
http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/friss.html

win alatt (XP) én régebben a getdatabackpro-t használtam .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14649) Ragnar95 válasza madgie (#14646) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak nagyon durván belassítja a rendszert, 4GB RAMmal gyakorlatilag használhatatlan sajna :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14650) madgie válasza Ragnar95 (#14649) üzenetére


madgie
titán

Azt nem tudom, nekem 16 GB van a Miniben :DDD Már kezdtem bánni, hogy 8 is elég lett volna, de akkor a Parallels miatt nem rossz ez. Igazából meg sem érzem a használaton, ha fut (fotófeldolgozás alatt persze nem próbálkozom)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.