Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) koma106 válasza Lanash (#15697) üzenetére


koma106
senior tag

Az igényeid alapján én is egyértelműen a minire szavazok és ha apple boltban veszed, akkor nincs sok értelme várni a "jóárasításra". Az új gépek forintosítva általában drágábbak szoktak lenni (idén és tavaly is ez volt a tendencia), kifutóból meg kevés marad raktáron. Jóárasításra legtöbbször csak sokat futott demo vagy drága CTO gépek szoktak maradni.

Tipp: pénteken nézz körül, hátha bekerül a mini a Black Friday akcióba.

-

(#15703) DanielK válasza Xero (#15702) üzenetére


DanielK
addikt

Valami összefoglalás nincs róla? Munkahelyemen nincs hang.

(#15704) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Azt lehet tudni, hogy ebben az iMac szériában milyen gyártmányú kijelző van? Azt tudom, hogy LED IPS, csak a gyártó érdekelne. iMac A1312 27"

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15705) tDr1v3r válasza Tsebacsi (#15704) üzenetére


tDr1v3r
veterán

LG.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15706) Tsebacsi válasza tDr1v3r (#15705) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15707) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.. Azt nem tudjátok megmondani pontosan,hogy melyik apr ben van kirakva a mac mini mert múltkor voltam arénában az iCentreben és mb-k, imacek meg iphoneok voltak kirakva de mini az nem ?

Kiszeretném próbálni, megnézni üzemképes állapotban csak egész várost nincs kedvem körbeutazgatni találomra,hogy hol van hol nincs. :)

Közeljövőben(január, február) szándékozom megvenni majd a minit újonnan (late2012) csak annyi a kérdésem,hogy szerintetek egy Benq GL2250 fullHD monitor elég egy mac minihez vagy ruházzak be valami jobbra?

:R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15708) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Valaki privátban tudna nekem dobni egy céges számla mintát, amit apple.hu-tól jött? Érdekelne, hogy milyen szinten van jelen a bankkártya tulajdonosának neve, esetleg csak annyi van, hogy pl.: master card és ennyi.
Köszi

(#15709) bLaCkDoGoNe válasza nauro (#15708) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Csak annyi van rajta, hogy "A jelen számla összegét a következő módon egyenlítették ki: Credit Card Visa/MCard". Sem a kártyaszám, sem a kártyatulajdonos neve nem szerepel rajta.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15710) madgie


madgie
titán

Tényleg, használtok víruskergetőt OS X-re? Mert nekem nincs rajta, meg bőszen ajánlom az asszonynak, hogy a banki dolgokat ezen intézze, ne a munkahelyi xp-n... nem lenne jó ekkora mellénnyel belefutni egy trójaiba :D

(#15711) twine válasza madgie (#15710) üzenetére


twine
addikt

ez engem is érdekelne :R :K

(#15712) DanielK válasza madgie (#15710) üzenetére


DanielK
addikt

Én nem. Amíg nem adod meg a sudo jelszót, addig nincs értelme parázni. Anélkül csak az app store-ból telepíthetsz.

(#15713) Xero válasza madgie (#15710) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kell.
Ha minden up to date, akkor nem nagyon lehet szívni. Flasht kell kerülni, vagy chrome-ra korlátozni, és ugyan ez igaz a java környezetre is.

Onnantól nem sok bajod lehet.

(#15714) DanielK válasza Xero (#15713) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem java-t fel kellett tennem (Netbeans és a programozás miatt), illetve a flasht a webfejlesztés miatt (még van aki ezt használ, így 100%-san nem lehet kiirtani). De minden up to date, és még nem volt gondom az 1 év alatt. Ja a safari végre alapból tiltja azt a flasht, ami nem a főtartalom része. :C

(#15715) Xero válasza DanielK (#15714) üzenetére


Xero
nagyúr

Java nekem is fent van hasonló okokból, ráadásnak pedig az egyik bankom is java alapú online managementes.
Nyilván annak érdemes ezeket kerülni, akik nem túrják napi rendszerességgel a rendszert és nincs rálátásuk az éppen aktuális sebezhetőségekre. :K

(#15716) Fryskitt válasza madgie (#15710) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én ESET Cyber Security-t. A gép és minden egyéb ára mellett már nem volt tétel.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15717) hengelhof


hengelhof
senior tag

Hogyan lehet kikapcsolni, vagy hatástalanítani azt a ficsört, hogy az Apple távirányító nyomkodására ne kapcsolódjon be alvásból a mini?

(#15718) madgie válasza hengelhof (#15717) üzenetére


madgie
titán

Kapcsold ki az infraérzékelőt. Valahol a Beállítások/Biztonság(?) részben van, a Haladó menü alatt.

(#15719) hengelhof válasza madgie (#15718) üzenetére


hengelhof
senior tag

Huhh.. köszi! :R

(#15720) biker válasza hengelhof (#15717) üzenetére


biker
nagyúr

mondjuk minek nyomkodod, ha ki van kapcsolva a mini? :U :U :U :Y :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15721) madgie válasza biker (#15720) üzenetére


madgie
titán

Nálam mondjuk az apple tv miatt van kikapcsolva, mert egy szobában van a minivel.

(#15722) DanielK válasza madgie (#15721) üzenetére


DanielK
addikt

Nálam is. :K

A mid 2011-es mac minikbe mekkora ssd fér bele? 9.5mm-es mehet bele? Elgondolkodtam egy WD Black 2-n. :B

(#15723) Bengio


Bengio
tag

sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy 3-4 napja a Mac Mini-m (Late 2012) nem alszik. Akkor sem, ha a megnyitott alkalmazásokból kilépek, és úgy teszem "Alvás" módba. A HDD hallhatóan pörög tovább, a led sem pulzál, hanem világít tovább, ergo be van kapcsolva. A monitort viszont kikapcsolja!
Ugyanazok a programok vannak rajta, telepítve nem lett rá semmi azóta, és a beállításokhoz sem nyúltam. Most megcsináltam egy NVRAM, PRAM reset-et, de nem segített.
Tudtok valamit javasolni? Mit nézzek meg?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15724) Alex91 válasza Bengio (#15723) üzenetére


Alex91
félisten

Kihuztad mar a 230-bol? Ha meg nem, akkor probald meg azt is...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15725) hengelhof válasza biker (#15720) üzenetére


hengelhof
senior tag

Amikor Apple TV-n keresztül NAS-ról játszok le AirPlay-el iPad-al TV-re, (na ezt jól elmondtam) és a Logitech Harmony-val átkapcsolok erre a funkcióra, a mini is érzékelte a jelet.

Ezt érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#15726) cigam válasza hengelhof (#15725) üzenetére


cigam
félisten

Jó ajánlat, ha Windowst akarsz futtatni. (KIS-t kedveltem Windows alatt, főleg a tűzfalba épített reklámszűrő tetszett)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15727) madgie válasza hengelhof (#15725) üzenetére


madgie
titán

Neked a Harmony megy rendesen? Nekem valamiért nem megy az Apple tv vele.

(#15728) Bengio válasza Alex91 (#15724) üzenetére


Bengio
tag

:(
Esetleg valami más?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15729) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

OT (vagy nem): az Apple még fejleszti a Safari-t Win-re?
Vagy ez már leállt?

(#15730) Ragnar95 válasza t420s (#15729) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fejleszti, de sosem lesz ugyanolyan gyors, mint OSX-en, de funkcionalitásában gyakorlatilag ugyanazt tudja...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15731) madgie válasza Bengio (#15728) üzenetére


madgie
titán

akkor jöhet a kőbaltás módszer: friss oprendszer.
Vagy esetleg egy régebbi Time Machine mentés, hogy ott csinálja-e?

(#15732) t420s válasza Ragnar95 (#15730) üzenetére


t420s
aktív tag

hát azt tudom hogy még így is veri a firefox-ot.

Fejleszti, de sosem lesz ugyanolyan gyors, mint OSX-en

(#15733) Totheground


Totheground
addikt

Az elmúlt 1-másfél hétben nagyon eljátszottam a gondolattal, hogy eladom a htpc-t, amit építettem, és veszek helyette egy alap minit ami egyrészt htpc/médiacenterként, másrészt egyfajta otthoni szerverként / privát felhőként viselkedne, ami fut 24/7. Egyrészt a formfactor másrészt fogyasztás és rendszer miatt (egyedül a htpc-n van windows) is jó lenne. Illetve a htpcben elkezdett zörögni a táp venti és a procihűtőt is hangosnak ítélem.
Van valakinek tapasztalata hasonló használattal? Illetve ha nagyon nagy pénzkidobás, próbáljatok lebeszélni róla. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15734) madgie válasza Totheground (#15733) üzenetére


madgie
titán

Én aztán nem beszéllek le róla, pár hónapja pont ezért (is) vettem Minit :) 24/7 torrentmasina, médiaszerver, fotó/videóra is kompromisszumokkal elég, halk, szép, "óeszten", mikellmég? :)

Plex szerver fut rajta, de NFS/SMB-ként is szépen elfilmezek a klienseken, ha kell (iPad, iPhone, Popcorn Hour és eGreat médialejátszó). Ja meg az Apple TV is jól kijön vele, azon is fut a Plex.

(#15735) hengelhof válasza madgie (#15727) üzenetére


hengelhof
senior tag

Igen. Nincs vele problémám. Legfeljebb annyi, hogy néha elfejtem melyik gombhoz mit rendeltem hozá.

(#15736) lugosi válasza madgie (#15710) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Folyamatosan keresőt nem. Én azt csinálom, hogy amikor letöltök valami programot (ami nem app store-os, hanem valami külsős), akkor azt megnézem a clamxav-val és mást nem csinálok. Így 5 év alatt még másra nem volt szükség.

Mondjuk hozzáteszem ilyen "veszélyes" oldalakat (warez meg ilyenek) nem látogatok, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#15737) t420s válasza Ragnar95 (#15730) üzenetére


t420s
aktív tag

egyébként téves az infó.
nem fejleszti.
Apple apparently kills Windows PC support in Safari 6.0

[link]
Fejleszti,

(#15738) Bengio válasza madgie (#15731) üzenetére


Bengio
tag

Time machine ki van kapcsolva :(
A mavericks megjelenése után 1 héttel lett teljesen újratelepítve. Nincs valami olyan beállítás, ami "elszállhatott?" Jómultkor volt egy áramszünet, pont sleep-ben volt, talán az tett be neki?
Jó lenne ha valami okossággal meg tudnám oldani, és nem kéne (megint) újratelepítenem..

Hozzáteszem 1 év Mountain Lion használat alatt egyszer sem fordult elő hasonló...

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15739) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Kis segítséget szeretnék kérni.

Mac Miniben SSD van, valamint USB3-as külső HDD-t használok vele, szinte állandó jelleggel. A problémám az, hogy egy bizonyos idő elteltével, ha használaton kívül van, leválasztja. Ráadásul kapok egy figyelmeztetést, hogy az eszköz nem megfelelően lett leválasztva. A Rendszerbeállítások-Energiatakarékosságnál nincs olyan opció, ahonnan a HDD leválasztását/kikapcsolását tudnám vezérelni. Gyakorlatilag az lenne a megfelelő, ha a géphasználat időtartama alatt folyamatosan menne.

A másik gondom, ami a Mavericksen jelentkezett: a hang néha megakad (1-2 másodpercre elhalkul), jellemzően YouTube alatt. Korábban nem volt ilyen probléma. A gépet HDMI-n használom TV-vel, a hangot is ezen továbbítja. Erre esetleg létezik megoldás (a jack hangkimeneten kívül)?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#15740) xedos válasza alba-regia (#15739) üzenetére


xedos
addikt

Milyen külső HDD-t használsz?
Tudomásom szerint valameyik magától elmegy aludni 30perc múlva...

(#15741) alba-regia válasza xedos (#15740) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Korábban egy Toshiba 1GB volt rajta. Ott az történt, hogy egy idő után elaludhatott, amikor megpróbáltam elérni az eszközt, csak olvasható volt. A fájlrendszer egyébként "Mac OS kiterjesztett", tehát nem NTFS.

Most egy WD 1GB van rákötve (My Passport 0748), szintén a fenti fájlrendszerrel. Ezt le is választja egy idő után. Tudomásom szerint nem a "windowsra felextrázott" széria.

Ha valahol meg lehet adni, hogy automatikusan ne válassza le, az lenne a legjobb megoldás.

(#15742) cigam válasza alba-regia (#15741) üzenetére


cigam
félisten

WD-vel vmi gond van: [link]
A WD drive utility-vel be állítható a sleep idő (ha támogatja: Set drive sleep timer (on supported drives)).

Amúgy egy WD MyBook-ot használok TM-re, Hónapok óta (gyakorlatilag mióta megvan) semmi gondom nincs vele.

Csak a HDMI-n akad? Ha a gépen szól, jó? Ha másik kimeneten szól, jó?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15743) alba-regia válasza cigam (#15742) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Köszi. Most egyébként nem bizonyos idejű tétlenség után választotta le, hanem filmnézés közben, így biztos, hogy valami gondja van a rendszernek.

A HDMI-n kívül az airportot próbáltam. Az utóbbin nem akad a hang.

[ Szerkesztve ]

(#15744) cigam válasza alba-regia (#15743) üzenetére


cigam
félisten

A naplóba kerül valami ráutaló bejegyzés? Ha menet közben ledobja, sanszos a HW hiba, vagy a Te WD-d is vmi összeférhetetlenséggel küzd (lásd amit linkeltem).

Próbáltad másik kábellel/másik csatlakozón? (a lemezt is és a hdmi-t is)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15745) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Szerintetek hogy fut jobban a World of Tanks ?
Ha ez alapján használom: [link]

Vagy ha Parallels Dekstoppal futtatok egy Win7-et és abból indítom ?

Konfig:
Hackintosh
Core 2 Duo 1,8GHZ
4GB DDR2 RAM
NVIDIA 9600GS 768MB

ui.: nem, nem szeretnék dual boot-ot. egyenlőre..

This is the way

(#15746) Xmodule válasza RaZroX (#15745) üzenetére


Xmodule
őstag

szerintem elsö verzio felejtös. és ha nem akarsz dual bootot akkor a masodik is. nagyon gyengus az a konfig. nekem ilyen van. iMac i3 3,2GHz, 7GB DDR3, HD5670 512MB. es még igy is rosszul ment. szoval en a helyedben maradnek rendesen windows es ugy.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15747) Fr3eWar válasza RaZroX (#15745) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát az ez alapján az üres.

De gondolom hogy jobban fut mint virtuális környezetből.

Más: úgy érzem januárban távozok a mac minit használók csapatából, és eladom a minit. Helyette jönnie kell egy 13-mas 2013mas rMBP-nek. Ideje egy év barátkozás után a következő szintre lépni :)
ezzel kapcsolatban, egy timecapsule-t is tervezek venni, mert a 256GB-s ssd kevés lesz. A timecapsule gondolom partícionálható, hogy legyen mondjuk egy 300GB-s rész backupnak, és a többi szabadon garázdálkodható "NAS"-nak. cáfoljatok meg ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#15748) RaZroX válasza Fr3eWar (#15747) üzenetére


RaZroX
addikt

Az első a Wine-al futtatást írja le. Még a WoT oldalán is azt ajánlják, de láttam youtube-on egy vidit, macbook pro-val vitte a wot-ot parallels dekstop-ból elég jól, ezért gondoltam hogy hátha. De akkor a Parallels-es dolog off :D

Xmodule Még gyűjtök az erősebb gépre :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#15749) RaZroX


RaZroX
addikt

Ezzel mit tudok csinálni ? Még nem találkoztam ilyennel...

This is the way

(#15750) TheMarci válasza RaZroX (#15749) üzenetére


TheMarci
addikt

Sys. pref - security and privacy, general fül, alul.

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.