Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) cigam válasza Bengio (#15350) üzenetére


cigam
félisten

Van internetelérése? Mert ezekhez mind az kellene hogy elérje az internetet/icloud fiókot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15352) rjg válasza Bengio (#15349) üzenetére


rjg
őstag

Ha a partíciót csak törölted és nem hoztál létre a helyén új fájlrendszert, akkor ez okozhatja a hibát. Az üres partíciót formázd meg HFS+-ra, utána valószínűleg már jó lesz.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15353) Bengio válasza cigam (#15351) üzenetére


Bengio
tag

Elméletileg volt internet, de elég gyakrak szakad.. Mindenesetre 4x próbálkoztam, ebből 4x nem tudta megcsinálni, csak az általam leírt legutoljára próbált módon.
Formázásra: a Mac lemezkezelője "Törlés" címszó alatt formáz, ott meg volt adva a fájlrendszer is, mindig így csináltam, szerintem nem ez volt a gond.

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15354) hengelhof


hengelhof
senior tag

Megvettem a minit. Már az elején gondom van.
Eljutottam odáig, hogy felismerte a BT-s billentyűzetet. Utána kért egy párosító kódot, (2x 4 számjegy) beütöm, beviteli mező nincs, így nem is látom mit írok. Így néz ki kb.: 1234 5678
Tehát miután beütöm a számokat, majd enter, molyol kicsit, majd visszadobbja, hogy üssem be a kódot.
Lehet, csak az egyik számcsoport kell? vagy a két számcsoport közé space kell?
Kínomban rádugtam egy normál billt. Tovább is lépett, de amikor az ID kérte, nem tudtam beírni, mert pl. az "a" betű helyett "h" betűt írt, és így tovább. Teljes kavalkád.
Ezt most iPadról írom, itt minden cicó nélkül felismerte a billentyűzetet.
Most ott tartok, hogy fel sem ismeri a mini. Azt írja kapcsoljam be, majd várjak.
Tudnátok segíteni?

(#15355) hengelhof válasza hengelhof (#15354) üzenetére


hengelhof
senior tag

A csoportot kellett beírni. Spacéval. Most azt kell kiderítenem hol a kukac :W

(#15356) marceeh válasza hengelhof (#15355) üzenetére


marceeh
tag

alt+q lesz a kukac :)

(#15357) hengelhof


hengelhof
senior tag

Bocs, ha fárasztó vagyok. Nem úszom meg a frissítést az új oprendszerre ugye? Olvastam, hogy vannak még gondok vele. Gondoltam megvárom a javítást.

Köszi! Közben szorgalmasan guglizok. 😊

[ Szerkesztve ]

(#15358) Ragnar95 válasza hengelhof (#15357) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kötelező frissítened, maradhatsz még nyugodtan ML-on.
Én egyből megjelenéskor frissítettem, mert az vártam az Apple-től,h ennyi tesztelés után a végleges már stabil lesz, de sajna tele van elég komoly bugokkal, úgyhogy énis várhatom a bugfixeket :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15359) madgie válasza Ragnar95 (#15358) üzenetére


madgie
titán

Annyira nem vágom, mi ebben a meglepő, annak idején a Lion is tele volt kiadás utáni kompatibilitási problémákkal, SL-nél is volt asszem macera (akkoriban hakliztam), szóval egy vadiúj oprendszernek majdnem mindig kell egy fél tucat update, míg úgy-ahogy jó lesz.

(#15360) Bengio válasza hengelhof (#15357) üzenetére


Bengio
tag

még jó is h írtál ezzel kapcsolatban, eszembe jutott nekem is egy kérdés: a logitech mk 320 bill-egér kombómat a mini beépitett bluetooth-ával össze lehet párosítani, vagy csak a saját usb vevőjével megy? egyátalán az mk320 bluetooth-os lehet? :))

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15361) Ragnar95 válasza madgie (#15359) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez az első fő OSX verzió, amit egyből felraktam, Lionból 10.7.3 volt az első, amit használtam, ML-ból meg 10.8.4, de mostmár megtanultam,h az Apple-nél sem szabad egyből főverziót frissíteni, mert a hosszú betazások sem elegek az összes bug kijavítására :(
Amúgy ML-t gondolom nem tudom már visszarakni adatvesztés nélkül? TM-et nincs kedvem visszarakosgatni, akkor inkább várok, hátha gyorsan jönnek a javítások, de elég idegesítő,h naponta kell újraindítani a gépet, mikor ML-el kb 2-3hetente egyszer bőven elég volt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15362) Xero válasza Bengio (#15360) üzenetére


Xero
nagyúr

Az nem bt bill, tehát csak saját vevővel megy.

(#15363) DanielK válasza Ragnar95 (#15358) üzenetére


DanielK
addikt

milyen bugok? :Y :F

(#15364) Ragnar95 válasza DanielK (#15363) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont tegnap írtam róluk, de leírom mégegyszer.
Mostmár 3 komolyabb bugot fedeztem fel és mindegyik párhuzamosan jelentkezik és csak reboot oldja meg őket.
Az egyik, hogy a tálcán a letöltésjelző csík nem tűnik el a letöltés befejeztekor. A másik, ami jóval zavaróbb, hogy az iTunes nem mutatja fölül a most játszottat, így nem tudok beletekerni a számokba, illetve fölül nem tudok számot váltani se, stb. A harmadik pedig, hogy a Safari nem tölt be bizonyos weblapelemeket, pl apple.com-on a Mac rész alatt ahol ki kell választani,h iMac, MacMini, stb, MacPro oldalát egyáltalán nem jeleníti meg és google-ben a fölső fekete sávot sem, ahol a képek, térkép, stb között lehet váltani.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15365) DanielK válasza Ragnar95 (#15364) üzenetére


DanielK
addikt

Mind egyedi hiba lehet. Nálam egyik sem jelentkezik. Azért nem értettem, hogy milyen bugokról beszélsz.
Lehet egy clean install nem ártana nálad. Hiszen ez nem tömeges, így az apple sem tud mit javítani. :F

(#15366) twine


twine
addikt

Srácok,,,,
Van egy érdekes dolog, ami nem hagy nyugodni....:
Friss mac-esként ML alatt a chrome-ban, azt tapasztaltam, hogy ha pld itt a fórumban, képet szeretnék beilleszti linkből, egyik lapfül "alatt" rányomok itt a fórumban hogy "kép", felugrott a segédablak(ahova a kép linkjét illesztem), majd simán át tudtam lépni másik lapra, úgy hogy a segéd ablak kint maradt, és drag'n drop bele tudtam húzni a képet...ezen meglepődtem, és baromira tetszett, mert windows alatt ilyet nem tudtam csinálni, mivel ott ha kint van a "linkes" ablak, nem engedi a chrome hogy át lépjek másik lapra....
A problémám az, hogy mióta felraktam a Maverickst, és újra telepítettem a chrome-ot,,,"elmúlt"ez a lehetőség,,, ép úgy nem enged át másik lapra, ha kint a segédablak...:(
Kérdés, hogy ez eddig volt bug, amit én featurnek hittem, és javították, vagy eddig feature volt, és most bug? Pedig imádtam....

(#15367) Ragnar95 válasza DanielK (#15365) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A letöltéses bugot írta más is,h nála is jelen van, szóval az tutira nem egyedi és mivel a másik 2 is egyszerre jelentkezik ezzel, így gondolom azok se...
Majd lehet,h megejtek egy clean installt, bár nincs sok kedvem csomó időt elszórakozni a TM visszarakásával :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15368) Xero válasza Ragnar95 (#15367) üzenetére


Xero
nagyúr

Upgradeltem és nem jelentkeztek a hibák.
Már dev previewk alatt sem láttam.

(#15369) twine válasza twine (#15366) üzenetére


twine
addikt

Storno....
megvan a "trükk...."
ha meg van már nyitva a másik lap,enged átlépni,,,ellenben ha uj lapot akarok nyitni, azt nem engedi...szépen összeszemeteltem a topicot,,,,sorry :R
:B :B

[ Szerkesztve ]

(#15370) hengelhof


hengelhof
senior tag

A Notepad++ helyett mit használtok?
A másik kérdésem az lenne, hogy egy programhoz, a Celestia-hoz szeretnék egy plugint berakni. Ezt külön töltöttem le. Szóval, hogyan lehet? :) Elvileg a Celastia könyvtárába kell bemásolni. Próbálom tudatosan elvonatkoztatni magam a Windowsos megoldásoktól, de nem találtam ki hogyan lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15371) TheMarci válasza hengelhof (#15370) üzenetére


TheMarci
addikt

coda 2. http://panic.com/coda/

Do You Dream?

(#15372) hengelhof válasza TheMarci (#15371) üzenetére


hengelhof
senior tag

:D nagyon dögösen néz ki, de 65 €
Én igazából valami ölcsöbbra gondoltam. :)

(#15373) Xero válasza hengelhof (#15372) üzenetére


Xero
nagyúr

(#15374) Totheground


Totheground
addikt

Ha az ember fia nem hallgat FLAC-et, akkor van valamilyen előnye a Vox-nak az iTuneshoz képest?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15375) Blaise válasza hengelhof (#15370) üzenetére


Blaise
veterán

TextMate

(#15376) Xero válasza Totheground (#15374) üzenetére


Xero
nagyúr

Kisebb az erőforrásigénye, és bele tudsz hallgatni bármibe anélkül, hogy a libraryhez kelljen adni.

(#15377) Totheground válasza Xero (#15376) üzenetére


Totheground
addikt

Akkor szerintem maradok az itunenál, mert a match miatt úgyis megy minden a library-be, erőforrás meg van a gépbben elég. :D

Ellenben nem volt valami olyasmi, hogy a mavericks-ben lesz notfication sync? Azaz ha valamit eltüntetek, akkor az az ios eszközökön is el fog tűnni? Mert nálam nem nagyon működik. Vagy csak képzelődöm, és nem is volt erről szó?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15378) Totheground


Totheground
addikt

Ez viszont új. Legalábbis eddig még nem vettem észre (azok mar utpart fileok)

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15379) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Mégiscsak a clean install mellett döntöttem, mert kb használhatatlanul bugos így a Mavericks :(
Ha TM backupot visszarakok, akkor megmarad minden ugyanúgy, mint iOS backupnál? Tehát beállítások, adatok, ugyanolyan lesz a gép, mintha nem is raktam volna újra?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15380) bLaCkDoGoNe válasza Ragnar95 (#15379) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:K, kivéve ha vannak olyan mappáid, amiket "exclude-oltál" (hirtelen nem tudok rá szép magyar szót) a mentésből (pl. nálam ilyen a Downloads mappa vagy a Dropbox / Google Drive).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15381) Ragnar95 válasza bLaCkDoGoNe (#15380) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, a teljes rendszermeghajtóról backupol a TM :)
Köszi a segítséget, akkor asszem neki is esek ma vagy holnap a dolognak :D Még annyi kérdésem lenne, hogy akkor csak cmd+R-el újraindítom a gépet és akkor a recovery partícióról már a maverickset rakja újra a gép, ugye?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15382) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Csendben merem csak megkérdezni, hátha kapok érdemleges választ... Szeretnék nyomtatót venni magamnak, iphone, ipad használná, célom a kompatibilitási hibák elkerülése. Tudtok ajánlani valami megbízható nyomtatót, 50e alatt? Köszönöm a válaszokat.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#15383) Totheground válasza Tutivesztes (#15382) üzenetére


Totheground
addikt

Konkret peldat nem tudok, de airprint-kepest keress. Ha ez a resz megvolt, akkor nem szoltam.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15384) Kommy válasza Tutivesztes (#15382) üzenetére


Kommy
veterán

Ezek biztos jók iOS eszközökhöz: [link] és nem kell hozzájuk gép, hogy lehessen nyomtani velük az eszközről.

(#15385) Ragnar95 válasza Tutivesztes (#15382) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem ártana pár paranétert írnod, h milyen kell, mert 50-be elég sok minden belefér :D All-in-one (scan, fénymásoló, nyomtató), ami színes, AirPrint képes tintasugaras ott van pl a HP 5525 kb 30körül, nekem is ilyen van és szuper nyomtató, de ha ff is jó, akkor olyat kapsz 20 körül már lézeres wifieset, de 50-ért már talán színes lézeres wifiset is találsz

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15386) Tutivesztes válasza Ragnar95 (#15385) üzenetére


Tutivesztes
tag

All in one kellene, természetesen nem vagyok a pénztárcám ellensége, 30 körül még jobb mint 43-ért:) Amit ajánlottál (5525) szerintem megfelel az igényeknek, mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#15387) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Legyen kedves mondjon nekem valaki egy megbízható file recovery app-ot Mountain Lion alá. Becummantottam, hogy voltak olyan képek, amelyeket még azelött húztam be iPhoto-ba anno, minthogy bepipáltam volna, hogy copy-zza is be. Majd ezeket töröltem…. A fűz fán fütyülőjét, hogy finoman fogalmazzak.

(#15388) czanga válasza czanga (#15387) üzenetére


czanga
őstag

Tárgytalan. Data Resque 3 megoldotta a kérdést, csak most szívhatok azzal, hogy letörlöm majd újra importálom őket. :O :N

(#15389) Fr3eWar válasza Tutivesztes (#15386) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én 1,5 éve vettem egy HP Photosmart 6510-es AIO-gépet és azóta is tökéletes, volt egy fél év mikor nem használtam, utána 5-6 tisztítási folyamat lezavarása után a "beszáradást" is megszűntette.
AirPrint simán ment első pillanattól fogva, MAC-el is jól kommunikál. Illetve utángyártott patonnal is működik, mert ki van kapcsolva a tintaszint figyelés, így az üres patronról csak át kell rakni a chip-et az új patronra, és addig nyomtat míg tényleg ki nem fogy a tinta.
Gondolom van már ennek a gépnek több utódja is a legújabb a 6525, én azt is számításba venném.

kereső

(#15390) czanga


czanga
őstag

Sziaszok.

Új kérdés, mert nem találtam keresőszavakkal rá választ.

Tudom, hogy lehet és szabad is (bizonyos feltételek teljesülése mellett) a régi gép vinyóját egy új mac-be betenni, de érdemes is?

vázolom a helyzetet:

2009 mid MBP -ban van egy 840-es Samsung SSD, friss clean install Mavericks-el rajta. Ezt fogom betenni egy 2012 mini-be. Érdemes azért, miután beszereltem, a biztonság kedvéért újra telepíteni rá egy friss rendszert? A jelenlegin még kb semmi sincs.

(#15391) tDr1v3r válasza czanga (#15390) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Felesleges, menni fog.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15392) kcs73


kcs73
aktív tag


Sziasztok.
Van ez a gépem,és vennék hozzá,egy SSD-t,kérdésem,hogy sata III jó hozzá?
Vagy csak sata II jó?
MacBook White 4.1 2008-as.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15393) twine válasza kcs73 (#15392) üzenetére


twine
addikt

Visszafelé kompatibilis a szabvány,,,ergo jó a sata3 is ;)
(annyi csak, hogy nem tudod "csövön" hajtani a géppel/vezérlőddel a sata3 meghajtót,tehát nem lesz gyorsabb mint egy sata2 ssd)

[ Szerkesztve ]

(#15394) Ragnar95 válasza kcs73 (#15392) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A SATA szabávnyok visszafele is kompatibilisek, így SATA III-mas vinyót/SSD-t is használhatsz SATA II-es csatlakozóval, csak a sebesség ugye SATA II lesz csak.
Amúgy szerintem a 2008-as MacBookban SATA II csati van csak, de ez nem 100%, majd valaki megerősít/megcáfol, ha tud :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15395) Fr3eWar válasza kcs73 (#15392) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia!

Igen jó bele a Sata 3-mas is, annyi hogy nem fogja kihasználni a "teljes" sebességét, csak Sata2 üzemmódban fog működni (a sata szabvány is visszafelé kompatibilis.).
Max adatátviteli sebessége 250 megabyte/sec körül lesz olvasásnál. Ha pl a sata 3-mas ssd amit kinéztél elvileg 550meg olvasásra lenne képes és ehelyett csak 250megával fogsz tudni olvasni az nem jelenti azt hogy a valós érzékelt sebesség a fele lenne.
Rendszerbetöltés esetén sata 3 módban az ssd ugyanabban a konfigban (cpu lap ram stb) mondjuk 15sec alatt tölt be, akkor sata 2 módban ez az érték 20sec körül van. (évek óta SSD-zek, az első egy 32gigás Sata2-es vertex volt, és mikor váltottam sata 3-mas ssd-re (a lapom alaból tudta a sata 3-mat) nem vettem észre sebességbeli különbséget. Csak a szintetikus tesztek mutatnak nagy eltérést.

Beszerelés

Szerk: hú de kapós a téma :D kicsit lemaradtam

[ Szerkesztve ]

(#15396) kcs73 válasza Fr3eWar (#15395) üzenetére


kcs73
aktív tag

Akkor,a lényeg!
Ez a konfig,ha kicserélem a HDD-t SSD-re,sokkal gyorsabb lesz a gép?
Vagy cserélni kéne a ramokat is DDR 3-ra,de ugye az nem megy!!!?
:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15397) cigam válasza kcs73 (#15396) üzenetére


cigam
félisten

Nem, a ram cserebere nem megy. A fizikai kialakítása is más, hogy még véletlenül se csereberéld össze.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15398) twine válasza kcs73 (#15396) üzenetére


twine
addikt

:DDD
...ddr3-at nem tudsz bele rakni...viszont ddr2 2x4 gb-ot tuti kezel a deszka...szóval ha úgy érzed, kevés a ram...a mennyiségen változtathatsz...De az ssd cserétől máris lobogni fog a hajad :DDD
Majd utána ráérsz gondolkodni, kell e a +RAM ;) (szerintem igen :B :DDD ) a zárójel persze csak vicc...mert "RAM-ból sosem elég"...De ha csak "netezgetsz" a géppel,, nem biztos hogy szükséged van a +RAM-ra:U ezt már neked kell tudni ;)

[ Szerkesztve ]

(#15399) kcs73 válasza twine (#15398) üzenetére


kcs73
aktív tag

:C
:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15400) kcs73


kcs73
aktív tag

Na akkor most ajánljon fel nekem valaki egy cserét!
Én adom ezt a HDD-t,(500GB 7200Rpm),és ő ad egy SSD-t!
:C

:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.