Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Xero válasza Totheground (#14699) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne emeld el a csuklódat. Hüvelykujjal kattints és a többivel "motoszkálj". Semmi gond nincs így vele. Érdemes úgy használni mint a trackballakat.

[ Szerkesztve ]

(#14702) twine


twine
addikt

Ismét itt :B :D
Szeretnék egy nagyon "sufnituningot" kérdezni :B :
Vajon a Minire Sata/Usb átalakítóval rá tudom akasztani a PC-s (belső) DVD írómat úgy hogy működjön is,,,vagy valami speckó firmware van a MAc-es írókon, amivel együtt működik a cucc?
Ha nagyon a kérdés,, sorry :B

(#14703) cigam válasza twine (#14702) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell hozzá semmi extra, bármelyik "mezei pc-s" USB-s meghajtót kezeli a rendszer.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14704) twine válasza cigam (#14703) üzenetére


twine
addikt

:R
Szuper...Nem is annyira "ördögtől való" ez a Mac :DDD :R

(#14705) Xero válasza twine (#14704) üzenetére


Xero
nagyúr

Persze hogy nem az, csak az emberek szeretnek ismeretek nélkül is marhaságokat terjeszteni róla. :K

(#14706) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Kicsit off leszek.

Az imént kaptam egy emailt, hogy valaki megpróbálta resetelni az apple id jelszavamat. Ez elő szokott fordulni vagy valaki konkrétan velem próbálkozik?

(#14707) cigam válasza Kephamos (#14706) üzenetére


cigam
félisten

Lehhet tévedés(hasonló a címetek, és elgépelte), lehet próbálkozás (kézi/gépi).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14708) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Pár kérdésem lenne felétek. Napokban elgondolkoztam,hogy le kéne cserélnem a mostani gépem mert már kezd elegem lenni a winből minden szinten. Régebben iMacem volt akkor azt hittem,hogy huh windows jobb ,stb de ahogy egyre többet használom rájöttem,hogy igazából mac-re szeretnék váltani.

Amit megtudnék most engedni nagy nehezen magamnak az egy mac mini, full hd tv-vel(ami van). Szerintetek érdemes a mostani gépem lecserélni egy mac minire? Adatlapom alatt ott van de röviden i3-3220,4gb ram,hd7770. Játékra nem nagyon használom vagyis egy játékra mert inkább xboxozok mint ,hogy pc-n játsszak,de ezt tudom mellőzni . Mennyire gyors ez a mac mini? Asztali gépemre nem nagyon költök mert már elmúlt az a "korszakom" mac minibe egy ssd-t meg ramokat vennék és ennyi .Gyorsaság nekem fontos, meg a folyamatosság mert ez a win8 néha halálba kerget.

Imac lenne igazából az álmom de azt majd később mert a pénztárca szűkös. :) Régebben volt imacem csak akkor még nem tudtam mérlegelni, nem ismertem annyira az osx-et stb.

Illetve ez a mac mini mennyire alkalmas játékra ha netán egy kisebb "valamit" játszani szeretnék? Használtan venném.

Várom válaszokat,tanácsokat,tapasztalatokat.

Üdv: roberto211 :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14709) twine válasza roberto211 (#14708) üzenetére


twine
addikt

mintha a saját gondolataimat olvastam volna az elmúlt hetekből...
Zöldfülű mac-esként azt mondom nem fogod megbánni,,,legalábbis én örülök a váltásnak piszkosul...minden nappal többet tudok meg a kis "almás uzsidobozról"(by "jófej fórumtárs" Rankesz ) :DDD és minél többet tudok róla, annál nagyobb a "szerelem" ;)
Egy dolog szinte biztos,,, azt az 5200-as f*stalicska (bocsánat :B) hdd-t "ki kell dobni" a rendszer alól, mert "beteggé" teszi az egészet...legalábbis egy évek óta ssd-hez szokott juzernek...ha ez megvan, akkor már csak a ram ot kell saját felhasználói szokásodhoz igazítani...
És fürge kis jószág lesz...;)
Én sajnos fordítva csináltam a sorrendet...De hónap elején leadom a rendelést az ifixit-nél a dual drive kit-re(kábel, szerszám etc...) És repül is bele az ssd....
Szóval , bár még friss az ismeretségem a minivel, de egyelőre nem hogy meg nem bántam, hanem egyenesen örülök...;)

(#14710) madgie válasza twine (#14709) üzenetére


madgie
titán

Én sem bántam meg a Minire váltást :K Mondjuk nekem a Magic Trackpad is sokat dob az egészen, egyszerűen jó használni (kint maradt a régi egér is, hátha kell, eddig egyszer sem kellett :D)

(#14711) roberto211 válasza twine (#14709) üzenetére


roberto211
őstag

SSD-t mindenféleképpen akarok beletenni, illetve ramot is bővíteni,ha cserélek.

Te miről váltottál egyébként? :)

És milyen megjelenítőeszközre kötötted rá?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14712) twine válasza roberto211 (#14711) üzenetére


twine
addikt

I7 950, tri chanel 6giga ram,ocz agility2,,, vagy 3 nem is tudom már:B ssd,,,,(előtte volt két tömb raid0 hdd is)
A megjelenítőt hagyjuk, mert csúnyán ki leszek itt röhögve: tn+film fullhd benq :B

Az lesz(trackpad) a következő "beruházás" ;)

[ Szerkesztve ]

(#14713) roberto211 válasza twine (#14712) üzenetére


roberto211
őstag

És melyik mac minire?

Nekem is Benq monitorom van egybként de a minit samu full hd led 102cm-re kötném rá.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14714) twine válasza roberto211 (#14713) üzenetére


twine
addikt

Late 2012 I7, 2.3ghz...
16giga kingston rammal, meg egy samu 840 pro 256 gigás ssd-vel támogatva ;) az ssd még a polcon sajnos:(

[ Szerkesztve ]

(#14715) tDr1v3r válasza twine (#14714) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Erő tekintetében hogy áll az az i7?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14716) roberto211 válasza twine (#14714) üzenetére


roberto211
őstag

Hát mondjuk én egyelőre nem tudnék venni i7 es macet hanem i5 2 magost először de szerintem egy jó ssd vel meg 8gb ram-al tenné a dolgát rendesen. Szerinted? (a mostani gépemhez mérten).

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14717) tDr1v3r válasza roberto211 (#14716) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az SSD bármit megdob sebességileg... de nem lesz problémád az i5-tel, csak számításigényes feladatoknál tudnád kamatoztatni az i7 plusz teljesítményét.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14718) roberto211 válasza tDr1v3r (#14717) üzenetére


roberto211
őstag

Hát ilyen feladatokat még nem végzek legalábbis nem tervezek. Akkor lehet lecserélem még 1-2 napot gondolkodok/nézelődök/olvasgatok a miniről aztán belecsapunk a lecsóba. :) Egyre jobban tetszik az apple "világa" mióta iphoneom van, és ahogy nézegetem a maceket. Lenyűgöz.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14719) Ragnar95 válasza roberto211 (#14716) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én i5-2310-ről váltottam C2D-s iMacre és egyáltalán nem veszem észre, hogy bármiben is lassabb lenne a gép. Sőt, mivel ebben SSD van, jóval gyorsabban nyílnak meg a programok és az egész gép működése is folyamatosabb.
Átlagos felhasználásra tökéletes lesz az i5-ös is 8GB RAM-mal és SSD-vel :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14720) roberto211 válasza Ragnar95 (#14719) üzenetére


roberto211
őstag

Régen nekem is ez volt a tervem a c2d-s imac de azt hittem az már "kihaló"félben van ,vagy nem tudom pedig jobban tetszene.. Meg a támogatottság,hogy meddig lesz még támogatott , a mavericks,hogy fog futni rajta,stb.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14721) Ragnar95 válasza roberto211 (#14720) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Esetleg i3-mas 2010/11-es iMacet nézhetnél még, azok nagyjából hasonló áron mennek, mint az új MacMinik vagy csak nem sokkal drágábbak :K És azok támogatva lesznek még tutira jóideig, illetve teljesítményben sem maradnak el észrevehetően átlagos használatkor az i5-ös MacMinitől.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14722) tDr1v3r válasza roberto211 (#14718) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ha veszel, akkor ne APR-től vagy magától az Apple-től vedd... itt Hardveraprón vannak akik 150k körül kínálnak új Mini-ket.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14723) roberto211 válasza tDr1v3r (#14722) üzenetére


roberto211
őstag

Szerinted én hol venném? :D Hát persze,hogy hardverapro-ról. :)

Egyébként azt valaki megmondja mert nem értem,hogy van ugye a mac mini és miért olcsóbb mint pl egy i3-as imac? Mert a teljesítménye kb ua de,hogy miért olcsóbb ezt nem tudom.. Kijelző, meg a nagyobb ház miatt?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14724) twine válasza tDr1v3r (#14715) üzenetére


twine
addikt

Még nem sikerült kiderítenem :B :DDD
(De majd szét vett a kíváncsiság engem is,,,)
Első körben fentebb láthatod milyen amatőr kérdésekkel bombázlak titeket....ezeken próbálok túllendülni aztán pedig jön az a probléma hogy, ,,,,
Szóval az összes dvavi-t etc. Töröltem a pc eladásakor, mondván, nincs semmire szükség,az utolsó megrendelő is nyár közepén megkapta a.vágott anyagot..úgyhogy delete...mivel egy 200-as 3,5" hdd re kellet redukálnom a digitális emlékeimet hogy el tudjam adni a többit....
Áááuez hosszú lett,,sorry..:B
A lényeg...nincs kéznél normális nyersanyag, netről meg egyelőre a "tudást" bányászom...:B
:U
De én "hiszem", hogy jó (számomra megfelelő) lesz :D
De ennek a kérdésnek napokon belül pontot tesztek a végére ;)
Szerk:
Vennem kell egy sata usb átalakítót, hogy a 200-as hdd-t is rá tudjam akasztani a gépre,, jól emlékszem hogy az exfat-et kezeli az osx? Arra formáztam mielőtt "archiváltam" :U

[ Szerkesztve ]

(#14725) twine válasza roberto211 (#14723) üzenetére


twine
addikt

Erő tekintetében csatlakozom a többiekhez,, ha nem kódolsz, vagy használsz after effets-et, és társait,, tuti nem veszed észre a különbséget, egy i5, és i7 között....
A mini miért olcsóbb?.szerintem meg is válaszoltad magadnak...nézd meg miből áll...egy alaplap, vagy minek hívják itt(logic board) :B és egy meghajtó, némi rammal...+ a táp....ez azért nem kerülhet túl sokba az applenek előállítási költségben..(Nem lefitymálni akarom,,, azért ezt meg is kelet tervezni..stb... :R )míg a többi általad emlegetettben egy jó kijelző sokat tud dobni az áron...:U

[ Szerkesztve ]

(#14726) madgie válasza twine (#14725) üzenetére


madgie
titán

Már nem drága egy 21.5" IPS panel sem, 45-50 ezer forint körül kompletten megveheted monitorként.

(#14727) tDr1v3r válasza twine (#14725) üzenetére


tDr1v3r
veterán

No meg notebook proci... az iMac-be meg asztali van, külön GPU-val.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14728) roberto211


roberto211
őstag

És egy hd 3000/4000 mennyire elég játékokhoz macnél? Nyilván nem "high" játékokkal akarok hanem ami pld megtetszik mac-re.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14729) madgie válasza tDr1v3r (#14727) üzenetére


madgie
titán

Az OK, hogy noti proci, de mégsem MB Air sebességgel pörög :) (konkrétan MBP, ami ugye munkára is való már).

Egyébként nem egy száguldó idegbolond az alap i5 a Miniben, tényleg nem való renderelésre, de ímmel-ámmal elmókol vele az ember :D

roberto211: elég sovány. Portal 2, meg hasonlók mennek csont nélkül, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#14730) twine válasza roberto211 (#14728) üzenetére


twine
addikt

Csapd fel a youtube-ot, és üsd be hogy hd4000, ;) én sem játszom már ,de ezt csináltam, mégis kíváncsi az ember:B :D tegnap parallels-el win8 alatt felraktam a Rayman legends-et,, gyönyörű és vicces kis játék,,,, szó nélkül futott folyékonyan..ilyenekre elég a hd4000 :U

Madgie: ne keseríts el....remélem azért az i7 kicsit fickósabb lesz :U mert "nyakon szúrom" magam ha órákat kell várnom egy végtermékre...(persze csodát nem várok, reálisan gondolkodom) ;)

[ Szerkesztve ]

(#14731) madgie válasza twine (#14730) üzenetére


madgie
titán

Hozzáteszem i7-2600-am volt, ahhoz képest persze hogy nem futja halálra magát a kis i5-3210M :)
Különösebben nem érdekel Mininél, megcsinálom a fotókat, nyomok egy export-ot oszt otthagyom, hadd dolgozzon magának (export mellett mennek is fel Everpix-szel a jpg-ek).
Hasra ütve jó dupla ideig csinálja a dolgokat, mint a nagy dög 2600-nál... nekem ez vállalható, nem órabérben fizetnek :)

(#14732) roberto211


roberto211
őstag

Helyembe mit vennétek. c2d-s imac vagy i5 mac mini? Ezen a kettőn filózok.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14733) madgie válasza roberto211 (#14732) üzenetére


madgie
titán

i3-as iMac? :DDD

(#14734) roberto211 válasza madgie (#14733) üzenetére


roberto211
őstag

250től kezdődnek tehát ez így kiesős. Ami belefér az a c2d-s imac. Ez meg olyan árfekvésben van mint a mini.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14735) xedos


xedos
addikt

HD4000-el a World Of Tanks 1280x800-ben közepesnél jobb képminőségben folyamatos 3FPS-el megy!
Amúgy minden pénz kérdése! Ha van, akkor az erősebb és gyorsabbat vedd.
Ha nincs, a régi sem olyan rossz...
Amúgy a fórumon Gianni árul jó kis 21.5-os LG IPS monitort kb 35.000Ft-ért.

(#14736) Xero válasza roberto211 (#14728) üzenetére


Xero
nagyúr

CS:GO-t bírja a HD3000 30-110FPS között. A többi nem fontos. ;]

(#14737) roberto211 válasza xedos (#14735) üzenetére


roberto211
őstag

Kb 1évig lenne meg a mac mini vagy c2d-s imac utána lecserélném újabbra. Ezért kérdezem,hogy ilyen szögből nézve melyiket érdemes inkább..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14738) Xero válasza roberto211 (#14737) üzenetére


Xero
nagyúr

Én a mini-t venném. A C2D már öreg architektúra és még jobban el fog értéktelenedni egy éven belül.

[ Szerkesztve ]

(#14739) tDr1v3r válasza roberto211 (#14728) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Minecraft, CoD-ok (megfelelő beállításokkal) és Source Engine-s játékok mennek 720p mellett szépen, indie címek meg kávéfőzőn is jól futnak. Nekem pont ez a bajom, ha egy nVidia GT640M-et vagy valamit kapna akkor vennék én is, de HD4000 a kösznem kategória nálam, túl sok játékom van ahhoz hogy a zömét 10-20 FPS között élvezhessem. :D De talán a következő Minihez hozzácsapnak egy Iris Pro-t vagy valamit, az elvileg GTX650 szint.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14740) roberto211 válasza tDr1v3r (#14739) üzenetére


roberto211
őstag

Igazából nekem a játék nem nagyon számít, mert ha játszok akkor xboxon.
Pc-n nagy OMSI bus simulatorozni szoktam azt majd valahogy megoldom. Windows-t nem akarok a minire rátenni , de majd kitalálok valamit.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14741) Dannyboy#1


Dannyboy#1
csendes tag

Srácok, egy kis segítségre lenne szükségem OSX témában. Tudom ez nem az a topic, de telóról pötyögve eddig jutottam. Van egy '10es mb prom, amire valamikor nemrég feltettem a paralells desktopot. Közben úgy alakult hogy lett egy külső hddm, így a macen lévő 2 partícióból 1et akartam csinálni. Be is bootoltam, disk utility, ahol aztán nem engedte törölni a partíciókat... Viszont a formázás már meg volt... Gondoltam nem baj, akkor marad így. Sajnos azóta se USBről se dvdről nem akar bootolni, csak a recovery hddről. Ott viszont mikor újratelepíteném, bejelentkezik appstore IDvel és nem csinál semmit. Lehet nem jól csináltam bootolható USBt, és dvdt? Windows alatt próbáltam... Mit tudnék kezdeni az egésszel? Mégegyszer bocsánat az offért, de nem tudom hol kérhetnék segítséget...

(#14742) Ragnar95 válasza roberto211 (#14723) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mert az iMac erősebb hardverileg, ezen kívül ugye benne van a kijelző is + billentyűzet, egér, ami magában már 40k és akkor még ugye ott van a kijelző ára is + a jobb hardveré...
SSD-vel bőven vállalható még a C2D is és a 2009-esek támogatják a 8GB RAMot is, a late 2009 az 16GB-ot is, szóval azzal sincs gond. Ha olcsón akarsz all-in-one gépet, akkor az iMacet válaszd, ha viszont úgyis TV-n vagy külső monitorral használnád, akkor a MacMinivel jobban jársz az erősebb hardver és további támogatás miatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14743) roberto211 válasza Ragnar95 (#14742) üzenetére


roberto211
őstag

Nehéz a szitu. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14744) Totheground


Totheground
addikt

Magic trackpadeseknek: ti "click-elitek" a cuccot, vagy tap-ra van állítva?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14745) __H4X0R__ válasza Totheground (#14744) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Mind a ketto be van kapcsolva :)

www.kristofnagy.com

(#14746) Ragnar95 válasza Totheground (#14744) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bár még nem vagyok illetékes, de engem nagyon idegesít, amikor MB trackpadjén ki van kapcsolva a tap to click, minek akkora trackpad, ha csak alul kattinthat az ember?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14747) __H4X0R__ válasza Ragnar95 (#14746) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Nem igazan ertem a problemad, mivel nekem a M. Trackpad-en es a MBP Pad-jen is akarhol tudok kattintani is az erintes mellett.

www.kristofnagy.com

(#14748) Xmodule


Xmodule
őstag

en is minit akartam de aztan mikor össze hasonlitottam az LG IPS LED LCD monitoromat az iMac kijelzöjevel azon csodalkoztam hogy tudtam ezt a szemetet(LG) eddig nezni. Eg es föld a minöség beli különbség az iMac javára. Pedig fele már besárgult és van 4-5 halott pixel is de még igy is sokkal jobb mint az i5,8gb ram,gtx650 es a fentebb irt monitor kombo. Persze nem jatszom egyaltalan csak xboxon. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14749) madgie válasza Totheground (#14744) üzenetére


madgie
titán

Ja, mindkettő. Alapvetően tap-olok, de ha drag&drop, vagy fotós csúszkacibálás van, akkor hüvelykujjal kattingatok is. És érthetetlen, felhasználói fiók kiválasztásakor kattintani lehet csak, tapira nem reagál.

Xmodule: az LG jó paneleket gyárt, de komplett monitort nem tőlük vennék...

[ Szerkesztve ]

(#14750) Ragnar95 válasza __H4X0R__ (#14747) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont ez az, hogy csomó embernél nincs bekapcsolva ez a funkció, ez az, ami fura és idegesítő számomra, amikor trackpadet kell használnom :P Mivel ugye alapból annál is csak bal alul tudsz kattintani, ha nincs bekapcsolva az opció, hogy bárhol tudj, erre gondoltam, de lehet,h félreérthetően fogalmaztam :B

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.