Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) cigam


cigam
félisten

Ha valakinek van bluray meghajtója, akkor kaphat hozá bluray lejátszót.
A megadott e-mail-re elküldik a reg.kódot, és a letöltési linket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15602) hengelhof


hengelhof
senior tag

Már másodszor fordul elő, hogy este kilépve, a Chrome-ban másnap az Appshopper usernél egy vadidegen felhasználónév díszeleg, valószínűleg a saját wish list-jével együtt. Mind a kétszer más volt a felhasználónév.
Pár napja volt olyan, hogy nem tudtam belépni oda. Hibaüzenet nem volt, hogy rossz jelszó vagy ilyesmi, csak nem léptetett be. Szerintetek mi lehet? Minden esetre megváltoztatom a jelszavam.

(#15603) Slyer


Slyer
senior tag

hali!

feltelepítettem ma win7-et bootcamppel, megy is hibátlanul ahogy kell, viszont ha teljesen kikapcsolom, majd be, akkor a win7 akar bootolni, ha osx-et szeretnék, akkor optionnal tudok belépni a választó menübe, és onnan osx.

azt be tudom valahol állítani, hogy az osx akarjon alapértelemezetten bootolni? köszi!

tárgytalan, megoldottam :) :R

[ Szerkesztve ]

(#15604) DanielK válasza hengelhof (#15602) üzenetére


DanielK
addikt

Máshol beléptél a chrome-ba? Mert akkor az ottani gépen történtek synckel átjöttek erre a gépre is.

(#15605) hengelhof válasza DanielK (#15604) üzenetére


hengelhof
senior tag

Persze. Sokszor, és máskor is, a saját accommal. De nincs a környezetemben aki használná az appshoppert. Én valami ottani bug-ra gondolok.

(#15606) twine


twine
addikt

Sziasztok....
Ismét egy agyzsibbasztó kérdéssel oldalognék :B

Hogyan tudnám megoldani, hogy ha a feleségem át/be lép a saját felhasználói fiókjába, a Windows7 fogadja minden esetben...
Parallels ,és Win7 adott,,,a tudás kevésbé a megoldáshoz :B

Nekem tetszik az OSX, és "erőltetem" is magamra a megoldásait...
Asszonyra viszont nem szeretném... :U

Köszönettel :R
üdv

(#15607) DanielK válasza twine (#15606) üzenetére


DanielK
addikt

Tedd automatikussá a win indítását parallelsben (mikor megnyitod a parallelst, akkor induljon is el a win), majd tedd be automatikusan induló appok közé.
De inkább erőlteds, mert ez így sz*r lesz neki, lassan fog elindulni stb.
Páromat is átszoktattam, azóta ő sem szereti a wines megoldásokat, jobban kézre áll az os x neki is. :K

(#15608) twine válasza DanielK (#15607) üzenetére


twine
addikt

:R :R

a 8 hónapos fiam "áll kézre" neki mostanság úgy, hogy mellette mindketten dolgozunk,és építkezünk,,,képzelheted mennyi időm van neki bármit, akár csak "egy gombot" is elmagyarázni,,,örültem, hogy a power gombot meg tudtam neki mutatni hol találja a minin :( :DDD
(főleg, hogy még én is "hülye" vagyok hozzá, és netről puskázom az osx-es billkombikat, hogy végre kézre álljon épp úgy mint a win)
A sebességgel szvsz. nem lesz baj...jobb lesz ez így most mindkettőnknek :B ;)
De ha minden igaz, nemsokára lesz Office is az OSX-en, és akkor talán könnyebb lesz neki...

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#15609) twine válasza DanielK (#15607) üzenetére


twine
addikt

éééés meg kell, hogy kövessem magam:
Tegnap meséltem asszonynak, hogy informálódtam, hogyan oldjam meg, hogy windows alá lépjen be,,,
Mire jött a válasz,,,,:
-"de én szívesen tanulom az osx-et"
:Y
:B :D

Persze ettől még a kérdés, kérdés marad...! "de mikor" ? :/

(#15610) cigam válasza twine (#15609) üzenetére


cigam
félisten

Mesekönyv helyett az OSX-ről olvasol neki. Szerencsére már van 1-2 magyar nyelvü könyv is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15611) cigam


cigam
félisten

Még pár óráig ingyen megvásárolható a Paragon HFS+ for Windows programja:
http://sharewareonsale.com/s/paragon-hfs-plus-for-windows-sale

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15612) rootkiller


rootkiller
őstag

Srácok! Hogy tudom beállítani hogy bizonyos kiterjesztések egy adott programmal induljanak? Ha rámegyek hogy megnyitás ezzel és egyéb, ott pedig bepipálom hogy mindig ezzel, akkor is csak az adott fájlra csinálja. Ki akarom iktatni a QuickTime-t, minden legyen a VLC-é amit a QT nyitna. Jöhet bármi, teminálos cucc is. Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#15613) tDr1v3r válasza rootkiller (#15612) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kinézett fájl -> Get Info -> Open With -> VLC kiválaszt, és utána a Change All-ra katt.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15614) rootkiller válasza tDr1v3r (#15613) üzenetére


rootkiller
őstag

Nagyszerű, köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#15615) Ear001


Ear001
addikt

Elakadtam egy BootCamp-es Windows installal. Megcsinálok mindent, amit kell, telepítő pendrive megírva, a MacMiniben a második merevlemezről a BootCamp előformáz 50 gigát, indul a Win telepítő, ott látom a Bootcamp partíciót, leformázom, utána azt írja a telepítő, hogy ő még csinálna egy kiegészítő partíciót a rendszer fájloknak, és ez nem sikerül. Mit rontottam el? Most 10.9 van rajta, korábban a 10.8-al gond nélkül ment ugyean ez, BottCamppal, ugyan ezzel a Windowssal...

(#15616) madgie


madgie
titán

Amatőr kérdés, de egy programnak lehet attól stabilitási gondja, hogy magát az app-ot nem a többi alkalmazás közé, az applications mappába teszem be? Adott az egyetlen játék, amivel játszottam PC-n (Star Trek Online), kijött végre a Mac kliens, de nem akarom az SSD-re tenni. Most az egyik külső vinyón van, de iszonyat instabil, 2-3 percenként csontra fagy. (oké, beta a kliens, de igyekszem kilőni a hibalehetőségeket).

[ Szerkesztve ]

(#15617) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

Ha az Imacbe be van dugva a netkábel, meg wifi-re is rá van csatlakoztatva, akkor melyiket használja ?

(#15618) cigam válasza Bling95 (#15617) üzenetére


cigam
félisten

Ami a szolgáltatási sorrendben meg van határozva:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15619) hengelhof válasza madgie (#15616) üzenetére


hengelhof
senior tag

Bocsi, de én nem találom a mac klienst... :(

(#15620) Xero válasza madgie (#15616) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kellene. MP-n egy játékom van fent a Civilization V. Ez a lomos lemezre települt Steam-en keresztül. Köszöni jól van.

Igazándiból édes mindegy hova kerül fel. A lomjait, amik rendszer specifikusak úgyis a rendszer Librarybe, vagy a user Librarybe pakolja.

(#15621) madgie válasza hengelhof (#15619) üzenetére


madgie
titán

Itt van. Szomorú, de kénytelen vagyok továbbra is Win7/Parallels alól tolni (értelemszerűen gyengébben megy), de legalább ott stabil.

Xero: kösz a választ, akkor csak maga a program erősen Beta még :(

[ Szerkesztve ]

(#15622) csab2


csab2
veterán

Macen működik-e a Skydrive? Úgy mint Windowson, hogy van egy mappa és amit abban a mappában módosítok az automatikusan megjelenik a felhőben is, és bármilyen gépen (táblán és mobilon is) elérem ezt a mappát.
Ha nem, van-e rá alternatíva?
Elnézést a láma kérdésért!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15623) rjg válasza csab2 (#15622) üzenetére


rjg
őstag

Skydrive passz, de a Dropbox pont azt tudja (sőt még többet is) amiket szeretnél.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15624) Xero válasza csab2 (#15622) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen.

(#15625) csab2


csab2
veterán

Xero, rjg: :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15626) csab2


csab2
veterán

Bocsánat a szentségtörésért, de ha valaki Windowst rak a Mac Minire és később szeretné kipróbálni az OSX-et, akkor bonyolult azt visszarakni a gépre? Bonyolultabb, mint mondjuk Windowst telepíteni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15627) xedos válasza csab2 (#15626) üzenetére


xedos
addikt

Akár NET-ről is leszedi a telepítő rendszert.... :-)

(#15628) csab2 válasza xedos (#15627) üzenetére


csab2
veterán

Ha Win van a Macen, akkor hogy? Valami BIOS beállítás?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15629) xedos válasza csab2 (#15628) üzenetére


xedos
addikt

BIOS? UEFI :-)

(#15630) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
elöljáróban annyit, hogy MAC-hez tök hülye vagyok, viszont a grafikusunk azon dolgozik.
Adott egy Synology NAS, azon linux fut, vannak rajta megosztott hálózati helyek, amiket a helyi felhasználó és jelszó adatokkal lehet elérni, jogosultságokat adni stb. Windows alatt fut is szépen. Viszont mikor az iMac-en szeretném hozzáadni "connect to server" ablak, smb://ip/megoszott mappa.
Ekkor dob egy ablakot hogy nem találja az elérési utat stb. az ip biztos jó és az alkönyvtár is. ha csak ip-t írok úgy sem jó. Amúgy a hálózaton látható a szerver domain neve szóval látja az iMac magát a szervert. de ha kapcsolódni szeretnék akkor hibát dob.

(#15631) cigam válasza gyuri86 (#15630) üzenetére


cigam
félisten

Furi.Mi a megosztási név? Van benne spéci karakter, pl. szóköz? Tűzfal be van kapcsolva? Ki van engedve a 137,138,139, és a 445-os port? A workgroup neve meg1ezik a windows-os hálózatéval?
Amikor kapcsolódni próbálasz milyen események kerülnek a naplóba?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15632) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Mac White 2008-as gépem,és nem tudom telepíteni a10.8-as OSX-et!
DiskMaker-rel próbálok csinálni egy 8gb-os pendrive-ra egy telepítőt,
A DMG file-t beolvassa formázza a pen-t és utána írja,hogy inkorrekt az OSX.
Az lehet a gond,hogy torrentről töltöttem le az OSX-et?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15633) gyuri86 válasza cigam (#15631) üzenetére


gyuri86
tag

portokat még nem néztem, sem a workgroup-ot, de hamarosan az következik, a megosztásban nincs semmi extra, csak work.

(#15634) csab2 válasza xedos (#15629) üzenetére


csab2
veterán

Soha életemben nem hallottam még az UEFI-ről. :)
Most néztem picit utána.
Szóval akkor simán fel lehet rakni az OSX-et?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15635) Xero válasza csab2 (#15634) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem teljesen simán és nem 100%-os az élmény, de megoldható válogatott alkatrészekkel.

(#15636) rbalint88 válasza Xero (#15635) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem 100%-os lesz az élmény ;)

"Bocsánat a szentségtörésért, de ha valaki Windowst rak a Mac Minire és később szeretné kipróbálni az OSX-et, akkor bonyolult azt visszarakni a gépre? Bonyolultabb, mint mondjuk Windowst telepíteni?"

(#15637) Xero válasza rbalint88 (#15636) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem lesz. Tapasztalat.

Az idézett szövegre a válasz pedig: Egyszerű.

(#15638) rbalint88 válasza Xero (#15637) üzenetére


rbalint88
addikt

magyarán ha veszel egy mac-et, amiről leszeded az osx-et, majd azt egyszer visszarakod, nem lesz jó *100%-ig? :F :F :F az eléggé tróger lenne...

[ Szerkesztve ]

(#15639) Xero válasza rbalint88 (#15638) üzenetére


Xero
nagyúr

Félreértettük egymást. Azt hittem az UEFI vonal PC alkatrészek bevonását jelöli Nálad.

Természetesen 100%-os marad. Vedd semmisnek az írásomat. Nyugodtan mehet rá Windows és később OS X. Viszont mindenképpen backupold valahova a telepítőt, mivel egy teljes törlésnél ugrik a recovery partíció is, és azt követően Mac nélkül nehézkes helyrehozni.

(#15640) rbalint88 válasza Xero (#15639) üzenetére


rbalint88
addikt

a kolléga alapkérdése ez volt, amit idéztem, ezért volt fura. hackintosh tudom, hogy nem lesz 100%. viszont akkor kérdeznék ebben a témakörben is, hogy mit érdemes.
a konfiguráció adott, hackintosh kompatibilis (h77 wifi lap, i3-3225, 2x4gb ddr3-1600MHz ram).
a kérdések: 120gb ssd elég-e win7-nek és osx-nek együtt? osx-et csak tanulgatni szeretném egyelőre, photoshopot/lightroomot használnék rajta csak.
osx-ből melyiket érdemes? (c2d macminin a 10.9 befürdés volt meglehetősen)

(#15641) Xero válasza rbalint88 (#15640) üzenetére


Xero
nagyúr

Hasonló erejű a családi hackintosh amit összeraktam. Adataimnál pontosabban. Teljesen jól elvan Mavericks-el.

A 120GB szűkös lesz, de nem az OS X miatt. Az OS X vidáman elfér 35-45GB-on minden nehézsúlyú programmal együtt (Xcode, FCPX, Motion, iLife, Office).

(#15642) rbalint88 válasza Xero (#15641) üzenetére


rbalint88
addikt

ha 50gb elég neki, akkor bőven jóban leszünk :) alapvetően ez a gép htpc-ként üzemel, laptopon dolgozunk, csak ugye laptopra bajosabb az osx-et felvarázsolni

(#15643) Ear001 válasza gyuri86 (#15630) üzenetére


Ear001
addikt

Synology Assistant program látja a Nas-t?

(#15644) kcs73


kcs73
aktív tag

Csináltam a DiscMakr-rel egy telepítő lemezt,de amikor el akarom indítani,azt írja ki,hogy nem kompatibilis a géppel!!
Mac White 2008
Ez igaz?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15645) kcs73 válasza kcs73 (#15644) üzenetére


kcs73
aktív tag

Ja és a 10.8-ról van szó! :)

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15646) csab2 válasza Xero (#15639) üzenetére


csab2
veterán

:R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15647) M@trixfan válasza madgie (#15616) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem nem lehet probléma, némelyik program esetleg Disk Image-ből nem szeret futni. A közben keletkező dolgok úgyis a Library mappákba kerülnek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15648) Alex91 válasza M@trixfan (#15647) üzenetére


Alex91
félisten

De lehet problema... Volt mar aki jo kis Wines megszokasbol szepen csinalt anno az Application mappaba kulon mappakat, mert, hogy rend a lelke mindennek :D, es aztan szortirozta a progikat. Volt ami aztan nem igazan mukodott neki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15649) madgie válasza Alex91 (#15648) üzenetére


madgie
titán

Hm, pedig nem szeretném oda tenni az app-ot, kevés már a hely az ssd-n.

Tudom, töröljek :D

(#15650) Fr3eWar válasza gyuri86 (#15630) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A syno dsm-ben engedélyezve van a Mac es filemegosztás? Illetve a mac-es kommunikációs bonjour szolgáltatás?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.