Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) madgie válasza Antonio2 (#15100) üzenetére


madgie
titán

Lehet, már nem akarsz legózni, kábelrengetegben turkálni, normális out of box backup rendszert szeretnél, megutáltad a nosztalgia-nyolcbit Win8-at... hirtelen ennyi ötletem van :D

Én i7-2600/GTX660-as sajátkonfigról ugrottam alap Mac Minire, abszolút nem bántam meg (mindazzal együtt, hogy a Lightroom néha érdemben lassabb ezen a Minin... iMac-kel ez az eset nem állna fent, de nekem volt pöpec 27" monitorom)

(#15102) hoodoo86 válasza rootkiller (#15095) üzenetére


hoodoo86
tag

Nekem is ilyen (imac) es ismeros mac minin is tapasztalta. Usb hdd-vel csinalta, masik portokban mukodnek.

(#15103) roberto211 válasza madgie (#15101) üzenetére


roberto211
őstag

Az i7 2600as konfigodat megtartottad és mellé vettél egy minit vagy arra cserélted le?

Ahogy pár hete írtam nekem is ki kellene próbálnom csak annyi minden közbejött most,hogy nem jutok el egy apr be sem. :(

(#15100) Antonio2: Most ez olyan szerintem,hogy miért cserélsz le egy 4 magos, 1-2gb ramos androidos telefont egy 2 magos gyengébb hardverű 4s-re? :D Nekem általában mindig felsőkatos telóim voltak androidba el nem bírtam képzelni azt,hogy nekem majd valaha is apple termékem lesz ezen belül pedig iPhone. Miután mindig csak a baj volt az androidosokkal nekem ezért adtam egy esélyt a 4s nek. Na azóta nem térek vissza más rendszerű telóra. Egyszer volt egy 2 hónapos kitérőm(s3) de vissza is tértem szerencsére. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15104) tDr1v3r válasza madgie (#15099) üzenetére


tDr1v3r
veterán

-

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15105) madgie válasza roberto211 (#15103) üzenetére


madgie
titán

Lecseréltem. Mondom, lassabb, kifejezetten fotós munkára "kevesebb", de egy négymagos iMac tuti sokkal combosabb.

(#15106) roberto211 válasza madgie (#15105) üzenetére


roberto211
őstag

i7-es géphez hasonlítva nyilván lassabb de az én konfigomhoz mérve (i3,4gb ram,...) szerintem tuti gyorsabb lenne. :)

Azt megkérdezhetem,hogy milyen oknál fogva cserélted le?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15107) madgie válasza roberto211 (#15106) üzenetére


madgie
titán

Mindenes lett. 24/7 letöltőgép, médiaszerver, szükség esetén meg használható erő a fotófeldolgozáshoz is. 15 watt körül eszik nyugiban, csendben van, egyedül játékra nem való.

(#15108) rbalint88


rbalint88
addikt

hozzám került nemrég egy late 2009-es macmini. a kérdésem az lenne, hogy ki tud-e váltani általános feladatokra és htpc-ként egy windows-os gépet 100%-ig, valamint a windows (7) mennyire nyűgmentesen fut rajta? dual bootosra szeretném megcsinálni, aztán ha tökéletes rajta a win, akkor csak ez maradna meg.
köszönöm a válaszokat!

ja és hogy miért nem hackintosh: AMD-s a htpc... a mini meg még kisebb is és van odd is

[ Szerkesztve ]

(#15109) Ragnar95 válasza rbalint88 (#15108) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tökéletes HTPC-nek a mini is és a win7 is tökéleteseb fut rajta bootcamppel, de ha windowst akarsz rajta futtatni, akkor tök fölösleges a Mac, mert jóval olcsóbban vehetsz ugyanolyan tudású PC-t...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15110) rbalint88 válasza Ragnar95 (#15109) üzenetére


rbalint88
addikt

köszönöm a választ! megvan már a mini, csakhogy: a mostani HTPC kb ugyanolyan erős, viszont AMD-s, ezért hackintosh móka nem játszott vele, de ha a windows is fut jól a minin, akkor tök felesleges a két gép, ergo marad csak a mini ;)

szerk: a geforce 9400 a szememben a szűk keresztmetszet, de bd25, bd50 és hasonló HC cuccokat nem szoktam nézni, sima 1080p mkv videókkal gondolom szépen elboldogul, az még a gyengébb pc-n is ment nyűg nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#15111) csab2 válasza Ragnar95 (#15109) üzenetére


csab2
veterán

Tudásban lehet, hogy tud venni hasonló PC-t, de az ilyen kicsi, csendes, dizájnos is? Kétlem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15112) Ragnar95 válasza csab2 (#15111) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ennyire kompakt és dizájnos PC ház valóban nem nagyon van, ez tény, de csak HTPC-nek szerintem fölöslegesen drága egy Mini, de ez csak az én véleményem :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15113) Ear001 válasza rbalint88 (#15108) üzenetére


Ear001
addikt

Teljesen nyűgmentes a Windows, de gyakrabban pörög fel a ventillátor, ergó hangosabb a gép, és lassabb, bénább mint OS X-alatt. Én a helyedben elsőként maces programokkal lőném be HTPC-re azt a Minit.

(#15114) Xero válasza Ear001 (#15113) üzenetére


Xero
nagyúr

Én sem értem.
Lényegesen jobb az energiagazdálkodás OS X alatt, ráadásul Mavericks-el ez még többet javul majd.
HTPC-nek be kell izzítani a Plex-et és készen is vagyunk kb.
A 2009-es Mini ráadásul használható Apple remote-al is, ami kiválóan megy Plex-el.

(#15115) Fryskitt válasza rbalint88 (#15108) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ne rakjál rá Windowst... pont a lényege veszik el. És épp most szopok a 8.1 miatt. Felejtős. Legalábbis, amíg nem lesz Win9. Úgy tűnik a MS csak páratlan verziószámúak esetén tud normális rendszer készíteni. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15116) rbalint88 válasza Fryskitt (#15115) üzenetére


rbalint88
addikt

win7 megy majd rá. a win8-tól a ragya kiver, az szóba sem jön. rakok rá windowst is, hogy asszony is örüljön :)
OSX-ből érdemes mavericks-et rakni vagy inkább 10.8? (10.6. van rajta, az volt a gyárija)

(#15117) Fryskitt válasza rbalint88 (#15116) üzenetére


Fryskitt
addikt

Még nem használtam a Maverickset. Erről nem tudok nyilatkozni sajnos. :) A Win7 jobb, de az meg nem használ ki minden lehetőséget. Bár a 8-as meg hiába használja.... Ez van, amikor spórolni akarok... Kellett nekem nem MacBook-ot venni. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15118) Xero válasza rbalint88 (#15116) üzenetére


Xero
nagyúr

Várj pár napot és 10.9-t tedd fel. Jobb.

(#15119) rbalint88 válasza Xero (#15118) üzenetére


rbalint88
addikt

Köszi! úgyis november elejétől fogok tudni komolyabban foglalkozni vele... addig meg hátha elmegy a win-es gép is.
ez a reklám helye: ha valaki egy igényes mini ITX hackintosht akar építeni, akkor van hozzá minőségi, _igényes_ , halk házam táppal - Lian Li PC-Q09FNB. privátban zaklatható vagyok

(#15120) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az iponon kapható 21,5" imac pontosan most melyik modell is? i5 procit azt vágom de a pontos típusa is érdekelne. Nem vagyok szaki, azért nem vágom annyira a generációkat és a képnek se nagyon hiszek! :)

Ipon.hu - iMac 21,5" Csak én érzékelem úgy, hogy 354 000.- "jó" ár érte? :)

Köszönöm!
T

(#15121) cigam válasza tomi5244 (#15120) üzenetére


cigam
félisten

Tippem szerint ez egy Mid-2011-es iMac.
A hónap elején még "csak" 320k-volt, de az interstore-ban pl. most 329k. Ha van. Merthogy ezeket 1 éve nem gyártják.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15122) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Végre az új router tudja a 2,4/5GHz mixed módot, gondoltam, végre használhatom a Plexet, mert nem lesz használhatatlanul gagyi a filmek minősége, erre kiderül, hogy a BluRay nem tudja az 5GHz-et, úgyhogy ugyanott vagyok, mint korábban, nincs egy darab használható stream program se OSX-re :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15123) madgie válasza Ragnar95 (#15122) üzenetére


madgie
titán

Hö? Én 1440p-s anyagot is streameltem Plex-szel, wifin.

(#15124) koma106 válasza tomi5244 (#15120) üzenetére


koma106
senior tag

iMac (21.5-inch, Mid 2011) alap típus. és 365k körül volt az eredeti ára. Nem olcsó, bár szerintem ár-érték arányban még most is jobb, mint a az új típus (Late 2013) 430k-ért.

-

(#15125) Ragnar95 válasza madgie (#15123) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

5GHz-en lehet, de 2,4GHz-en kb 480p-ben nyom át mindent, de lehet, annyi sincs :(((
Rosszabb a minősége jóval, mint a dvdripeknek pl, kb olyan, mint a kamerás változatok, annyira lebutítja a Plex az összes filmet :(

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15126) madgie válasza Ragnar95 (#15125) üzenetére


madgie
titán

Állítsd át a beállításokban :)

Nekem most is 2,4-en megy, mert az 5 GHz vacakol a csodás Linksys-en.

(#15127) Ragnar95 válasza madgie (#15126) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

20MBit, 1080p-n van :(
Az fura, pedig nekem anno amikor először próbáltam, itt a topikban azt mondták,h 2,4GHz-en nem megy a Plex normálisan :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15128) madgie válasza Ragnar95 (#15127) üzenetére


madgie
titán

Akkor nemtom. Nekem kifogástalan, igaz, négy méterre van kábé tőlem a router.

Szerk: és kertes házban vagyok, nincs sok wifi a kórnyéken (tehát a 2.4 GHz sem hátrány igazán)

[ Szerkesztve ]

(#15129) Ragnar95 válasza madgie (#15128) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt is kertes ház, összesen 1db másik wifi van hatótávon belül, a géptől meg 1m-re van a router, a bluraytől mondjuk vagy 7-8m-re, de régen Vuze-al simán átment a BD50 is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15130) Xero válasza Ragnar95 (#15129) üzenetére


Xero
nagyúr

Éppen 1x1080p-t és 1x480p-t streamelek Plex-el (MBP 5GHz-en, i4S 2.4GHz-en).
Eközben ettől függetlenül 3MB/s-el tölt fel WAN irányba a server, fut a virtualboxban egy Debian idle-ban és települ egy Archlinux. A halkan szóló iRadio már nem oszt, nem szoroz.

Mindez egy sűrűn lakott területen.

Sehol semmi akadás, igaz a MP már nagyon szűkösen áll memória ügyileg, de ez pont mindegy.

Szóval még mindig nem értem a helyzetedet. :F

[ Szerkesztve ]

(#15131) Ragnar95 válasza Xero (#15130) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Anno pont te voltál az egyik, aki azt mondta,h 2,4GHz-en nem csoda,h sz@r a Plex :F
Amúgy nem értem, miért rossz, de az összes film hosszáa is 169:00:42-t ír ki és a tekerés is megakad egy idő után és leáll a film, hogyha tekerek, mert azt mondja,h "Ez a művelet jelenleg nem hajtható végre".
Közvetlen lejátszás bekapcsolva, minőség maxon, mégis tiszta pixeles az összes film :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15132) rootkiller válasza Ragnar95 (#15131) üzenetére


rootkiller
őstag

Kábel...gyerekek kábel! Az kell ide és akkor minden szép és jó...:D

Artengo TR 990 Pro

(#15133) Ragnar95 válasza rootkiller (#15132) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja, persze, 15-20m-nyi HDMI-t vezessek át a házon, nagyon esztétikus lenne... :U :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15134) rootkiller válasza Ragnar95 (#15133) üzenetére


rootkiller
őstag

Én konkrétan Cat5e UTP-re gondoltam ha már hálózatról van szó...

Artengo TR 990 Pro

(#15135) Xero válasza Ragnar95 (#15131) üzenetére


Xero
nagyúr

Mivel az elmondásod alapján csak az lehetett a hibaforrás. Ettől függetlenül ennyire nem kellene hitványnak lennie.

(#15132) rootkiller: Valóban nem hátrány, ha a fontos végpontoknál ott van a falban a cat5e/cat6 csati (én is így cselekedtem-cselekszem), de a jobbra-balra tekergőző kábel (nyilván nem mindenki építkezhet így egyből), annyira nem esztétikus.

[ Szerkesztve ]

(#15136) goldnarmz válasza Ragnar95 (#15129) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

"...a géptől meg 1m-re van a router."
Most vagy én vagyok a tudatlan (esetleg valami kimaradt), vagy nincs szabad UTP csatlakozó a routeredben... :F

(#15137) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni,hogy csináljak egy Windows partíciót a Mac-re?
Azt tudom,hogy bott camp-al kell de nem szeretném hazavágni a gépem.
Úgyhogy szájbarágósan kéne!
:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15138) DanielK válasza kcs73 (#15137) üzenetére


DanielK
addikt

a boot camp segédeszköz eléggé szájbarágos, szinte next-next-next

(#15139) Ragnar95 válasza goldnarmz (#15136) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lehet, én értettem félre a dolgot, de mennyiben javítana a helyzeten, ha a gép kábelen csatlakozna a routerre, miközben valószínűleg a bluray lejátszó a szűk keresztmetszet, mivel az kapcsolódik 2,4GHz-en, a gép 5GHz-en kapcsolódik a routerhez

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15140) goldnarmz válasza Ragnar95 (#15139) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ja, hogy a lejátszón nincs UTP, csak wifi, és messze is van a routertől? Elnézést, figyelmetlen voltam. :R

(#15141) Ragnar95 válasza goldnarmz (#15140) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De van rajta UTP, csak kb 15-20m-nyi kéne belőle, h a routerre rá tudjam kötni :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15142) cigam


cigam
félisten

MacX Video Converter Pro
License Key: BD-KHFSFDA-HALIDHE (Nov 4-ig aktiválni kell)
Download Link: http://www.macxdvd.com/download/macx-dvd-ripper-pro-halloween.dmg

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15143) twine válasza cigam (#15142) üzenetére


twine
addikt

Szia..
Köszönjük...Egy kérdés, mert mobilról vagyok, és nem teljesen egyértelmű most ez nekem....a videó converter "akciós", vagy a dvd ripper?
Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#15144) cigam válasza twine (#15143) üzenetére


cigam
félisten

Természetesen a dvd ripper, csak a promó kód popup ablakából másoltam, ahol egy fizetős program a videókonverter ajánlatából másoltam ki a nevét. Szóval én hibáztam.
A promó a MacX DVD Ripper Pro-ra szól.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15145) twine válasza cigam (#15144) üzenetére


twine
addikt

:R sajnálom,, abból már van egy,,,, talán épp te írtad a promóciót a múltkor, abban vásároltam....hogy mi a neve, most fejből nem megy :(
A converternek jobban örültem volna :B :DDD
Erről még persze köszi :R

(#15146) cigam válasza twine (#15145) üzenetére


cigam
félisten

majd lesz az is ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15147) Bengio


Bengio
tag

Tud valaki valami AIDA-koppics progit OSX-re? rendszerdiag, de főképp HDD (smart, üzemidő, hőfokok) info kellene. Ja és külön jó, ha ingyenes.

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15148) Xero válasza Bengio (#15147) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan nem ingyenes, de én ezt használom: Smart Utility
A másik amit ismerek SMARTReporter

[ Szerkesztve ]

(#15149) Bengio válasza Xero (#15148) üzenetére


Bengio
tag

köszöntem, ha otthon leszek, kipróbálm :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15150) twine válasza cigam (#15146) üzenetére


twine
addikt

:R

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.