Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) rii válasza madgie (#14650) üzenetére


rii
nagyúr

memóriából sosem elég .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14652) DanielK válasza madgie (#14650) üzenetére


DanielK
addikt

nekem 8GB mellett is teljesen okés. 3072MB van a virtuális win8-nak adva. teljesen okés. csak a hdd miatt érezhető egy picit lassabbnak, mint a macbookon (azon ssd van).

(#14653) biker


biker
nagyúr

én 8GB rammal nyúzom, 2GB a win7-nek, és ssd-vel állati (izé, csak 1GB és 2 mag megy a win7-ne, rosszul emlékeztem)
MacMini-ben is 8GB van, Fusion drive, hasít

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14654) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#14633) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Erre senki?
Xero?

(#14655) Xero válasza Fr3eWar (#14654) üzenetére


Xero
nagyúr

rEFIt

szerk: Látom a rEFIt halott, de a rEFInd (egy fork) továbbra is él.

Ezzel is próbálkozhatsz.

A bootcamp alapvetően úgy készítette el a partíciódat, hogy az a rendszerpartíción van. Tehát megzavarja, hogy most külön drive-ra került. Az Apple dokumentáció is azt javasolja, hogy multi drive-os rendszer esetén alakítsuk ki a második meghajtón a bootcamp partíciót, majd az installálás idejére válasszuk le a többi meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#14656) Fr3eWar válasza Xero (#14655) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hazaérek megpróbálom amit javasoltál.
A bootcampnek a másosik (HDD) meghajtón alakítottam ki a telepítés során a partíciót. (ott is van) Ennek ellenére valamit a rendszerlemezen (SSD-n) is módosított valamit?

(#14657) Totheground válasza madgie (#14650) üzenetére


Totheground
addikt

Nekem is 16 van az imacben, de 7-8 nap utan meg parallels nelkul is megtellik. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14658) madgie válasza Totheground (#14657) üzenetére


madgie
titán

Hm, túl friss még az osx-em? Nekem nem szokott megtelni, mondjuk nem is sleepelem soha, 24/7 megy (a monitort kapcsolom csak ki).

(#14659) Totheground válasza madgie (#14658) üzenetére


Totheground
addikt

Nálam így néz ki. Látható a 10.8.5 miatti reboot. :DDD Mondjuk az látható, hogy nem "kevés" a memória (0 page out), csak szeret belepakolni. Ami nem is baj, mert azért van.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14660) twine válasza twine (#14606) üzenetére


twine
addikt

Kedves "mindenki" aki eddig is segitett...
Örömmel jelentem, hogy végre mac user lettem...illetve még csak userke,,,,mert nagyon új számomra...
és "csak" mac mini, de a 2.3Ghz-es i7 verzió....
A 256-os Samu 840pro alig várja a polcon hogy beköltözhessen :)
Hétfőn pedig azt hiszem támadok Lec kollegához a 16 giga Ramért,hogy immáron tényleg csak a tudásom szabjon határt a vágyaimnak,,,remélem olyan leszek mint a szivacs,,és hamar beivódik a "tudás"hogy minnél kevesebb hülye kérdéssel borzoljam itt a kedélyeket,,, :B addig is maradok egy szerencsétlen pc billzeten nagy tisztelettel....:D :R
üdv
T

Ps:
Ez a mini tényleg valami k*va jó :DDD hogy nincs hangja(?) egy ilyen cpu mellet egy ilyen pici házban,,,,frenetikus :R :R

(#14661) Fr3eWar válasza twine (#14660) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én mondtam hogy nincs hangja, illetve ha adsz egy kis ventit akkor kordában tudod tartani a hőmérsékleteket.

(#14662) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

hali! amikor kirakom a gépem HDMI-vel a TV-re, és VLC-vel játszok le egy filmet, mindig ezt irja ki!

Mit lehet ilyenkor tenni, hogy ezt ne tegye? A gép egy MBP 15" ATI6750m videokártyával.

köszi!

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#14663) Slyer


Slyer
senior tag

Halihó!

Van egy pár film amit át szeretnék rakni az Air-emről egy HP gépre, de van egy kis problémám...

Mind a 2 gép ugyanazon a wifi hálózaton van, be van kapcsolva mac-en a filemegosztás is.
Finderben nyomok egy kapcsolódás a szerverhez-t, majd beírom hogy smb://a gép ip címe.

Be is dob egy ablakot. Oda beírom a windowsos gép nevét és jelszavát, de nem fogadja el. már a jelszót is levettem a gépről, de úgysem enged be. Próbáltm beírni a bejelentkező nevet is beírni, és a számítógép nevet is, de egyikkel sem jó. Próbáltam vendégként is, de úgy sem lép be.

Mit ronthatok el? Esetleg más megoldás fájlmegosztásra hálózaton?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14664) biker válasza Slyer (#14663) üzenetére


biker
nagyúr

"Mind a 2 gép ugyanazon a wifi hálózaton van, be van kapcsolva mac-en a filemegosztás is.
Finderben nyomok egy kapcsolódás a szerverhez-t, majd beírom hogy smb://a gép ip címe."

Jelen esetben a winen kene bekapcsolni a megosztast :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14667) Slyer válasza biker (#14664) üzenetére


Slyer
senior tag

mit állítsak ott? nem nagyon csináltam még ilyen dolgot. néztem egy csomó ilyen youtubes videót, de egyik sem csinált semmi olyat amit én nem csináltam volna meg, és mégsem jó :(

(#14668) cigam válasza Slyer (#14663) üzenetére


cigam
félisten

Milyen win? Mert az sem mindegy hiszen az új fajta "otthoni csoport"-ot nem támogatja/ismeri az OSX. Csak a régi fajta CIFS (samba) megosztást.
Pl. Itt van egy egész jó leíás képekkel, magyarul.

Amikor a mac-el szeretnél kapcsolódni a windows-os gépre, a windows-on létrehozott felhasználónév/jelszó párost add meg, ne a gépnevet (azt az ip címmel meghatároztad, nincs is köze a felhasználónév/jelszóhoz.)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14669) twine


twine
addikt

Kérdeznék egy "világrengető" problémát :B
10.8.5 OSX....Az természetes hogy alul a dock ikonok nem "animálódnak" amikor az egeret húzom felettük?
Dock beállításokban nem találok erre utaló opciót :N
Érzem, hogy gáz lesz ez a kérdés :B :DDD
RAR-hoz mit érdemes használni?
AppStore-ban feldob egy pakli programot,,,a Windowson bevállt winRAR-t (rarlab.com) nem tudom használni...letöltöm (telepítem) de a végén csak egy mappát találok ahol nem tudom mit ind0tsak el hogy mködjön... :((
Kezdem megérteni az 50-es korosztályt(elnézést az általánosításért) akik teljesen "tudatlanként" üllnek a pc előtt...hihetetlen sz@rul érzem magam, hogy ilyen apró dolgokban(több egymáshoz tartozó rar file kicsomagolása) elakadok :B :B :O

köszönettel :R

Később ha már egyenesben leszek...
OSX+WIN Mit érdemes használni? melyik a legegészségesebb megoldás?
PArallels-t nézegettem,,az félelmetesen jónak tűnik....Használható is 100%-ban? (tetszik hogy nem kell "kilépni" OSx alól,,,vagy a gépet újra indítani)
Ötlet hozzászólás javaslat a témában?
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#14670) rii válasza twine (#14669) üzenetére


rii
nagyúr

rar-hoz: UnRarX

zip-hez még a betterzip - ha jól emlékszem

ezt meg érdemes átnézni ... témakörönként a programok.

http://www.pure-mac.com/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14671) twine válasza rii (#14670) üzenetére


twine
addikt

:R

(#14672) Ragnar95 válasza twine (#14669) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Parallels a legegyszerűbb megoldás, ha sok a RAM a gépben, de ha nincs minimum 8 giga, akkor használhatatlanul lassú lesz, úgyhogy ebben az esetben a Bootcamp lehet megoldás, ha nagyon kell a win, bár így át kell bootolni ugye

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14673) rachmaninoff válasza Ragnar95 (#14672) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Nekem 4 GB RAM-mal is paszentos. Ha SSD van a gépben, észrevehetetlen a memóriazabálás.

(#14674) madgie válasza rii (#14670) üzenetére


madgie
titán

The Unarchiver? Nekem az van a kezdetektől, jónak tűnik (mást mondjuk nem is próbáltam)

(#14675) Alex91 válasza twine (#14669) üzenetére


Alex91
félisten

VirtualBox, ingyen van, ami nem megy Mac-en arra valoszinuleg jo lesz... Amugy meg tok folosleges a Windows!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14676) Ragnar95 válasza rachmaninoff (#14673) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az iMacen ki se próbáltam SSD-vel, mert 4gb ram-al előző gépemen kb használhatatlan volt, főleg, ha közben nem zártam be az OSX-en futó másik 5-6 appot...De lehet, h akkor teszek majd vele megint egy próbát, hátha SSD-vel jobb lesz

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14677) rachmaninoff válasza Ragnar95 (#14676) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Nekem nem volt vele bajom, csak bőven kell hagyni helyet mindkét partíción a swapnek, max RAM-ot osztottam ki a Win7-nek (mivel ha OSX-en dolgozok, úgyis bezárom), és 3DMax teljesen jól ment Win alatt.
Mondjuk már nem használom a Wint, leszoktam róla pár hét alatt.

Szerk.: Parallels-et használva értendőek a fentiek.

[ Szerkesztve ]

(#14678) cigam válasza twine (#14669) üzenetére


cigam
félisten

Rendszerbeállítások -» Dock -» Nagyítás elé pipa

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14679) twine


twine
addikt

Mindenkinek nagy respect a segítségért, és a türelmetekért! :R
Olvastam egy ilyet és majdnem "elsírtam magam" :DDD
"Mondjuk már nem használom a Wint, leszoktam róla pár hét alatt."
Mikor jutok én el idáig :U
5 percekre tudok leülni a gép elé mert a fél éves fiam minden időmet és energiámat elviszi...amikor meg nem akkor meg dolgozom a melóhelyen...azt hiszem a legrosszabbkor váltottam...:(
Holnap megveszem a 16 giga ramot a gépbe, az ssd-t meg csak a jó isten tudja mikor tudom beheggeszteni:U
(Pedig ott áll a polcon)
A windows azért kellene ,hogy átvészeljem az átállási idöszakot...de ez meg a 22es csapdája, mert ahhoz meg "vas" kell....(meg némi tudás hogy "egészben" legyen szoftveresen a gép)
Osx ide vagy oda "karcsú" a gyári kiépítésben a mini, azt már most érzem, pedig még "nem is használom"...
Kell az ssd meg a ram....
Köszi mindenkinek a helpet ...

(#14680) Totheground válasza twine (#14679) üzenetére


Totheground
addikt

Hamar el lehet jutni oda, ha kényszeríted magad. Én úgy álltam át, hogy azóta win csak 1-2 játékhoz lett bepörgetne (amitóa meg vettem PSt, azóta az se :DDD)

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14681) madgie válasza Totheground (#14680) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem kell oda olyan nagy kényszer, elég sok minden logikus OS X-en (meg Windows-on, meg jó pár Linux disztrónál is). Kicsit figyelmesen állsz hozzá (no meg netes keresés, ha valamit nem értesz), és az esetek nagy részében megy a dolog.

(#14682) twine válasza Totheground (#14680) üzenetére


twine
addikt

:R
(#14681) madgie:
így gondoltam én is amig csak a MBP-t próbálgattam, és mellettem pihent a pc...bármi kellet "rányultam" a pc-re és intéztem, csináltam...
Most viszont hirtlen váltással csak a MAC van itthon,,,
A keresésben természetesen igazad van,,,,,isten az atyám igazán jóban vagyok Google-el, de ilyenkor néha nehéz a helyzet amikor az ember fia nem tudja "mit is keres" :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14683) tDr1v3r válasza twine (#14679) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Úgy szvsz nem fogod átvészelni, egyre többet nyúlsz hozzá míg a Mac-hez kevesebbet... érdemes tisztán nekiugrani, a böngészőt csak meg tudod találni, onnét meg egyenes az út a felmerülő problémák megoldásához. :)

Amúgy, hogy kicsit produktívabbat is hozzászóljak, erre kukkants rá, az alapabb dolgokban megtudhatod belőle.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14684) Xmodule


Xmodule
őstag

En ugy voltam ezzel az egesszel, hogy egyszer csak beugrott nekem, hogy OS X-et akarok. Probaltam az inteles gépemre ráheggeszteni a hackintosht de sehogy sem akart sikerulni és ugy egy hét szenvedés után eldöntöttem, hogy jó a szarakodásbol akkor ennyi elég volt. Vettem egy 2009 mid- es MBP-t 13"-asat egész jó áron 8GB rammal c2d. Eleinte fura volt azt sem tudtam mi hol van de kezdtem bele jönni, aztan valahogy abba maradt a kivancsiság föleg azért mert a flash dolgokkal eléggé meggyült a baja szegénynek. Föleg hogy egy játékos i5 pc röl váltottam. Szoval ott már megszoktam a gyorsaságot. Aztan ugy neha napjan be be kapcsolgattam a MBP-t de inkabb windowson voltam. Közben ugy alakult hogy a baratnöm laptopja behalt és igy neki adtam a MBP-t mert amugy en mindig az asztalnal vagyok szoval a mobilitast nem hasznalom ki. De ugy voltam vele hogy az OSX hianyzik. Masik MBP-t nem akartam már venni mert elég kicsinek éreztem a 13" föleg hogy nem is hordoztam. Aztan sokaig mac miniben gondolkoztam, de nem talaltam ertelmeset jo arban igy a végén egy egy i3 -as iMac-et vettem. Mint irtam is anno sajnos figyelmetlen voltam a vasarlasnal es nem vettem eszre hogy a kepernyö fentröl lefele sárgul, na nem olyan hü de vészesen de én látom meg van egy két azaz pontosan 3 halott pixel is. De ezekhez már hozzá szoktam. még igy is sokkal szebb a képe és kellemesebb nézni mint az LG IPS LCD-t. A gyorsasággal sincs gond simán megy a flash alapu video és minden más. Hömérséglet is nagyon jo most pl cpu35 fok vga 40 fok es csak böngeszek, mail, trillian, skype, itunes megy egyszerre. A PC-t meg hirdetem ugy nez ki most a heten el is viszik, pont abban az arban amennyiert az iMac-et vettem, mondjuk jol is jön a pénz mert mindjart itt a november és jol fog jönni a PS4 re a pénz. :) Szoval én már teljesen megszoktam az OS X -et nem is hiányzik a windows meg ugy nincs is olyan dolog amit OS X -en ne tudnek megcsinalni. Szoval kb 3 honap alatt egy vér android-pc fanbol lett egy iOS(iphone5)-OS X (iMac) fan. Na jo a fan az tulzas mert azert olyan sok penzt nem adnek ki ezekert a cuccokert mint amennyibe uj korukba kerülnek, pedig megéri szerintem. Csak nem vagyok abban az anyagi helyzetben hogy mindegy legyen. Igy meg kicsit ügyeskedik az ember és 120ezer ft ért zsir új iphone5 öt lehet venni de ez meg már egy másik történet. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14685) rachmaninoff válasza twine (#14679) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Ez nem akarat kérdése, nem leszokni akartam a winről, úgy vettem gépet, hogy assetudtam mi az az OSX, csak mindenhol ódákat zengtek a mekekről, gondoltam egy próbát megér.

Eső dolgom Win7 fel, + parallels, hogy ne féljek :)

Aztán egyszer az tűnt fel, hogy egy hete nem nyúltam winhez, pedig ugyanúgy melóztam rajta, filmeztem, neteztem, stb. Helyben töröltem is a partícióját, úgyhogy pár hónapja nem láttam Win-t, pedig évek óta jól megvoltunk.

Erőszakkal nem kell átszokni, nyomogasd, ismerd ki, aztán vagy szerelem lesz, vagy sem. Bár ez utóbbi ritka. :)

(#14686) Slyer


Slyer
senior tag

nekem most lesz 2 hónapja hogy váltottam pc-ről egy 2012 mid Air-re, és hát nem bántam meg. régen sokat játszottam pc-n, így nem is gondolkoztam notiban, de az utóbbi időben 0 játékot toltam. sokat fogyasztott a gép (i5 750, hd4870 stb..). nagy álmom volt egy macbook, de eddig nem volt rá alkalmam anyagilag hogy vegyek is egyet, de nyáron pont jól jöttek ki a dolgok, és gondoltam most vagy soha :D az elején nagyon fura volt, azt sem tudtam mi merre, de 1-2 nap használat után már kitelejesedett a szerelem :D bár néha kénytelen vagyok win-t használni, de ha nélkülözni tudom, akkor nem használom.

Hogy ne csak offoljak: tudnátok mutatni egy olyan oldalt ahol le vannak írva olyan kombinációk amik előhozzák például a kettőskeresztet, csillagot, relációs jeleket stb...? nem találtam semmi normálisat, mind ilyen szimbólum féleségek

köszi

(#14687) Totheground válasza Slyer (#14686) üzenetére


Totheground
addikt

Arra klikk

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14688) Slyer válasza Totheground (#14687) üzenetére


Slyer
senior tag

nekem ilenem nincs ott listában, de időközben megtaláltam azokat amik kellettek. köszönöm azért :)

(#14689) bLaCkDoGoNe válasza Slyer (#14688) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Beállítások → Keyboard → "Show Keyboard & Character Viewers in menu bar" opciót bejelölöd, és lesz neked is. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14690) Slyer válasza bLaCkDoGoNe (#14689) üzenetére


Slyer
senior tag

örök hálám, nem itt kerestmeg megmondom őszintén :D

(#14691) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Tegnap kimostam a farmerral a kis ipod shufflet ...12óra múlva újra tisztán szárazon üzemre kész... :DD

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14692) Xmodule


Xmodule
őstag

mostanaban total elfarad a kezem a magic mouse-tol. Rendesen nehéz. Mondjuk az is igaz hogy még mindig csak az abroszon huzigálom de valahogy nem talalok valami lapos kemény felületet neki... Lehet egy trackpad jobb lenne...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14693) Totheground


Totheground
addikt

Na, megvettem a trackpadet. Hát ez nagyon állat. :C

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14694) Ragnar95 válasza Totheground (#14693) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam is tervben van egy ideje, de úgy tűnik, hogy a közeljövőben meg is fog valósulni ez a projekt, remélem nem fogok csalódni benne :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14695) madgie válasza Ragnar95 (#14694) üzenetére


madgie
titán

Nem fogsz, egyszerűen imádnivaló cucc :)

(#14696) Ragnar95 válasza madgie (#14695) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyedül azért félek, mert ugye mégiscsak trackpad és nem egér, de van egy olyan érzésem,h a gesture-ök kárpótolni fognak ezért :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14697) Totheground válasza Ragnar95 (#14696) üzenetére


Totheground
addikt

Baromi gyorsan meg lehet szokni, és nagy érzékenységen gyorsabb is talán, mint MM.
A laptopos trackpadekkel meg összehasonlíthatatlan.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14698) twine válasza Totheground (#14697) üzenetére


twine
addikt

Az csodás hír, mert én a MBP-n kedveltem meg a trackpadet,, ha még annál is kellemesebb érzés használni,, hát az maga lesz a gyönyör:D
16giga Ram ma beficcent a minibe,,a következő beruházás a trackpad ;)
Tegnap éjszaka a parallels-t is feldobtam egy win.-el...az is nagyon szuper...köszönöm a macwiki-t is...fejből most nem megy ki adta a linket,(de visszaolvastam :D köszi tDr1v3r ) de nagyon hasznos,,, amikor időm engedi olvasom..egyelőre az a terv, hogy "széthasználom" a rendszert, a gyárilag szerelt hdd-n,, kipróbálok mindent ami érdekel, és próbálok "ráérezni",,, és csak utána "pattintom" az ssd-t a helyére egy szép új friss telepítéssel, amit "véglegesre" belakok:U
Ezek a tervek,, majd meglátjuk a gyakorlat mit mutat,,, de trackpad kell mindenképp !:B :D

[ Szerkesztve ]

(#14699) Totheground


Totheground
addikt

Na, szerintem megtaláltam a létező legjobb kombót.
Dualwield. :DDD

(De komolyan állat így használni)

Egyébként szerintem valami csuklótámasz kell majd, legalábbis jobb kézzel használva keményen fárasztja a csuklómat a trackpad.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14700) DanielK válasza Totheground (#14699) üzenetére


DanielK
addikt

+1, nekem is fárasztó. egyébként nekem az a különbség, hogy a wireless billt lecseréltem egy vezetékesre. elsődlegesen a numpad és delete miatt, de rájöttem, hogy a vezetékes bill sokkal puhább. finomabb. nekem jobban bejön, mint a vezeték nélküli. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.