Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) RaZroX válasza cigam (#14450) üzenetére


RaZroX
addikt

Vao, ezt jó tudni.
Amúgy sose foglalkoztam azzal, hogy ki miért vesz Apple gépet vagy miért használ inkább Hackintosh-t. Ez a PsyStar amugy PC-ket rakott össze, majd OSX-el adta el őket ?

This is the way

(#14452) cigam válasza RaZroX (#14451) üzenetére


cigam
félisten

Kb igen. Mezei pc-kre feltette az OSX-et, és úgy árulta a gépeket.

Általában én sem foglalkozom OSX86-al,de meg van róla a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14453) Xero válasza cigam (#14450) üzenetére


Xero
nagyúr

Az egy kicsit nagyon más tészta volt. Marhára semmi köze ahhoz, ha valaki összeállít egy configot, vásárol egy egy OS X-t, majd azt telepíti.

A jelenlegi magyar (sőt európai) szabályozás szerint akár egy szecskázógépre is felpakolhatja az ember, ha nem nyúl bele a sw-be.
Na most a Store-ban vásárolt retail OS X módosítás nélkül elég sok rendszerre felmászik, tehát ez így legális.

Nekem is van a háznál MP,MBP de hackli is. Ilyen ez a pop szakma.

Az pedig kicsit erős, hogy csak geek-eknek való. Amennyiben a kívánalmaknak megfelelő a config, akkor kb 2-3 kattintással több a telepítés, mint bármelyik Apple gépen.

[ Szerkesztve ]

(#14454) madgie válasza Xero (#14453) üzenetére


madgie
titán

Kextek vadászása azért nem 2-3 kattintás...

(#14455) Xero válasza madgie (#14454) üzenetére


Xero
nagyúr

Megfelelő config esetén nincs rá szükség. A családi gépen két kextre van szükségem, egy a hálózathoz egy pedig a hanghoz. Minden más oob.

Multibeast-ben pedig ott ülnek ezek, tehát vadászni sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#14456) RaZroX válasza madgie (#14454) üzenetére


RaZroX
addikt

Nálam is csak 2 kext kellett, szintén hang és hálózat. A többi nekem is oob megy.

This is the way

(#14457) madgie válasza Xero (#14455) üzenetére


madgie
titán

Multibeast-hez is geek "arc" kell.

Hálózatot hogy oldod meg, ha gond van? Legyen egy másik asztali gép a háznál, amin megy a net? Elég macera a hakli, az nem átlagfelhasználás, hogy te töviről hegyire ismered és használod a rendszert.

RaZroX: vagy másfél évig hakliztam ezt-azt, szvsz pont a lényeget öli meg az egész, ha egy zabagép PC-re húzzuk fel (másképp fogalmazva egy Mini felépítésű PC nekem elég lett volna, de az összes általam ismert alternatíva foghíjas a mai napig).

[ Szerkesztve ]

(#14458) tDr1v3r válasza cigam (#14450) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Psystar a rendszerrel árulta a gépet, mi nem... ha az Apple végleg be akarná szüntetni az OSX86 projektet megtehetné (aláírásos kextek például - ezt mondjuk a Mavericks megkapta, de más ok miatt és nem nagy akadály kikerülni), de nem teszi, a normálisabbik Hacklizók mind megveszik a rendszert ami nekik ugyanúgy bevétel.

Engem meg személy szerint hidegen hagy az EULA-ja, Cheetah-tól kezdve megvan az összes dobozosként elérhető illetve letölthető OS X, mind kemény pénzért megvásárolva... nem kevés pénzt kapott tőlünk a szoftveres divíziójuk, arra rakom fel a rendszerüket amire akarom, pont.

Amúgy erről jut eszembe, a Mavericks első DP-jében volt alapból FakeSMC... :D

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14459) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Eltévedtem, és ez a Hackintosh topik?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14460) RaZroX


RaZroX
addikt

Az új Safari ami Mavericks-el együtt jön ki az gondolom ML-en is menni fog és csak be kell frissíteni ugye ?

This is the way

(#14461) cigam válasza tDr1v3r (#14458) üzenetére


cigam
félisten

Nem az ideológiátokra voltam kíváncsi(annyit fizettem, hogy megérdemlem, ha akarná megakadájozhatná), ez csak porhintés, bulshit.

A kérdés továbbra is ál: Az 1. hozzászólás idézett mondata mondata valóban igaz-e?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14462) Ragnar95 válasza bLaCkDoGoNe (#14459) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem te tévedtél el :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14463) Xmodule


Xmodule
őstag

Hu ma bövitettem a ramot és megdöbbenve láttam, hogy a ramslotoknál hatalmas porcicák voltak. Csak elképzelni tudom, hogy nézhet ki belul a gép és a ventillátor. Hétvégén lehet neki esek az ifixit utmutatása alapján. Lehet érdemes is lenne ujra pasztázni. Most igy hogy csak böngészek CPU 48fok GPU 58fok venti 1200rpm. Vagy ezek normalis adatok? Nekem a venti kicsit hangosnak tunik ami azt illeti. Minden esetre csavaroknak majd ha szétszedem ki kell talalja valami gyüjtö rendszert mert van vagy 20 különbözö méretü. Lehet a "toljástartós" modszert fogom alkalmazni. Esetleg valaki szedte már szét iMac-jét? Valami tanács?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14464) TommyNagz válasza Xmodule (#14463) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szerintem ez még annyira nem tré, lesz rosszabb is. Egy újrapaszta sose árt, főleg ha salami nívósabb cuccot kensz rá, pl. Arctic Silvert, persze csak szépen vékonyan. iMac szerelésnél én annó jégkockatartót használtam, és egy excel táblába írtam le, hogy melyik "slot ban" milyen csavar van. :)

encapsulation dot1q

(#14465) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Szakik,

gondolkodom egy Time Capsule vásárlásán, az előző generációsat most még akciós áron el lehet csípni itt-ott. Át tudom majd másolni valahogy a teljes Time Machine backupomat (jelenleg egy külső HDD-n van) a Time Capsule-ra, és onnan folytatni a backupolást?

Köszi :R

Szerk.: Ez a módszer esetleg működhet fordítva? (Azaz rádugom a Time Machine lemezemet a Time Capsule USB portjára, és a HDD tartalmát archiválom a Time Capsule-ra?)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14466) cigam válasza bLaCkDoGoNe (#14465) üzenetére


cigam
félisten

?? Nem 1xübb átmásolni azt a mentés mappát, és megmondani a tm-nek, hogy ezentúl oda mentsen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14467) koma106 válasza bLaCkDoGoNe (#14465) üzenetére


koma106
senior tag

Az Apple oldalán pontról-pontra bemutatják a TM működését (benne a költöztetés lehetőségeit és módjait), de talán még a saját gépeden is megtalálod az útmutatót, magyar nyelven.

-

(#14468) madgie


madgie
titán

No, kicsit megenyhült a szívem tegnap a hálózati megosztással kapcsolatban... no nem mintha menne normálisan az SMB, de feldobtam egy Plex Servert a Minire, a "fő" médialejátszómra szintén van Plex kiegészítő, iPad,/iPhone-on is kitűnően megy... alakul ez. Kényelmes, gyors, szép.

Most szedem szép az asztali PC-t, hát a nyüves táp macerásabb, meg szinte nehezebb, mint a komplett Mini :DDD

(#14469) feho0523


feho0523
csendes tag

SEGÍTSÉGET KÉRNÉK Mac G5 szakértők 10.5 OSX pendrive készítésében!!!

Szeretnék bootolható Mac OSX 10.5 pendrive-ot készíteni a G5-ös PowerMac-emhez. Ehhez szeretnék segítséget kérni, mert már 2 mac-en is próbáltam és egyik sem készíti el. Privátban részletesen leírom a problémát, nagyon örülnék, ha valaki segítene!
Köszönöm

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!" feho0523 felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#14470) bLaCkDoGoNe válasza cigam (#14466) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

De egyszerűbb lenne, azzal viszont már korábban sem boldogultam, mappa átmásolása még HDD-ről HDD-re sem sikerült: több órányi szöszmötölés után kidobott egy 6 vagy 8 számjegyű hibakódot, "oszt' jónapot".

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14471) Xero válasza feho0523 (#14469) üzenetére


Xero
nagyúr

Formázd meg a pendrive-ot disk utilityvel hfs-re (MacOS Extended) és az Options-ben válaszd ki az Apple Partition Map-et.
Ha megvan, akkor a gyári retail telepítő lemezt restore-old szintén disk utilityvel a létrehozott pendrive-ra. Ha kész már bootolhatsz is.

(#14472) feho0523 válasza Xero (#14471) üzenetére


feho0523
csendes tag

Köszi, írtam privátot, mert nem ilyen egyszerű a helyzet. Ha csak ennyi lenne ide sem írtam volna! :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!" feho0523 felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#14473) cigam válasza feho0523 (#14469) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem G5 nem tud USB-ről bootolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14474) M@trixfan válasza madgie (#14457) üzenetére


M@trixfan
addikt

Egyetértek, hogy "a lényeget öli meg", amiért jó Mac-et használni. Ha kizárólag a teljesítmény fontos akkor úgyis minden gyorsabb Windowson úgy legalább 5-6 éve, ezzel nincs mit csinálni. Sokkal inkább a nyugodtabb rendszer, a munkafolyamatból adódó megnövelt kreativitás az ami hozzáadott értéket képvisel. Most lehetne egyébként dobbantani a driverekkel, új Mac Pro-val. Lehetne ez most egy új szemlélet kezdete, a 4K videóé, bár amíg az ipari szabvány BD és a hozzá kapcsolódó környezet nem támogatott addig sajnos egyre jobban jelentéktelenedik a platform ezen a téren.

Én úgy vagyok a haklival, hogy szerintem értelmetlen :) Élményben, minőségben, összhangban a Mac Pro-n kívül az Apple egyik gépét sem tudja meközelíteni. Ha meg kraft és "feature" kell, akkor pedig sajnos érdemesebb Windowst használni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14475) Xero válasza cigam (#14473) üzenetére


Xero
nagyúr

De tud.

(#14474) M@trixfan: Elég rosszul látod. Valóban minimálisan macerásabb és nem elég kivenni a dobozból, de onnantól, hogy működik, onnan bizony ugyan az. Ha a családi gépbe beszórnék egy i7-t még némi memóriát és egy dedikált GPU-t, akkor bizony pont ugyan azt hozná látatlanban mint a MacPro-m.

Viszont a MacPro-t elég volt kivenni a dobozból, összekötni pár dologgal és elindítani/átköltözni rá.

[ Szerkesztve ]

(#14476) TommyNagz válasza Xero (#14475) üzenetére


TommyNagz
senior tag

G4 is tud elvileg, ha elég türelmes vagy a 12Mbps-hez :DD

encapsulation dot1q

(#14477) cigam válasza Xero (#14475) üzenetére


cigam
félisten

Hm.... Honnan szedtem hogy csak az inteles széria tud :F Mivel keverem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14478) feho0523 válasza cigam (#14473) üzenetére


feho0523
csendes tag

Bootol usb-ről, ezt elég csak beírni a Google keresőjébe...csoda egy találmány......

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!" feho0523 felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#14479) madgie válasza Xero (#14475) üzenetére


madgie
titán

Kinek mire kell a gép... én rájöttem, hogy Mac Pro közeli kraft nekem túlságosan ritkán kell (még megvan az adatlapomon a PC konfigom, hozza a MacPro-k szintjét), ellenben örömteli, hogy egy Mini annyit eszik, mint a NAS-om, ellenben millió más dologra is jó mellette. Letöltőgép, kiszolgálógép és munkagép is mellette...

Annak idején a fényképezésnél is eljátszottam ugyanezt, 600k használt árú cuccot adtam el a fenébe, mert rájöttem, hogy nem a fazék teszi elsősorban finommá a levest.

(#14480) Xero válasza cigam (#14477) üzenetére


Xero
nagyúr

Az öregebb G4-ek nem tudtak. Azt hiszem QS-től tudott a PM, de erre most nem esküszöm meg.

(#14481) cigam válasza feho0523 (#14478) üzenetére


cigam
félisten

Beírhatsz magadnak 1 negatí értékelést :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14482) feho0523 válasza cigam (#14481) üzenetére


feho0523
csendes tag

Hát..... ha a pirosat is osztogathatom magamnak....:D

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!" feho0523 felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#14483) koma106


koma106
senior tag

Visszakaptam az almáriumból az iMac-em. Garanciában "kiporolták", új kijelzőt is kapott. Hurrá!
Azt mondták kijelzőcsere után nem szokott porosodni, mert ez már egy módosított kijelző. Hát kíváncsi leszek :)

-

(#14484) bLaCkDoGoNe válasza koma106 (#14483) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is. :K

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14485) M@trixfan válasza Xero (#14475) üzenetére


M@trixfan
addikt

Notebook fronton dolgokra gondolok, mint pl. a a trackpad hardvere és a hozzá tartozó szoftever OS X alatt. Az Apple trackpad megoldása a legjobb a piacon, semelyik másik gyártónak nincs ilyen minőségű megoldása. Ezt már kapásból nem tudja a hack, pedig az interakció szerves része. A másik ilyen kardinális dolog a billentyűzet. A Lenovo csúcs gépein van még állítólag nagyon frankó billentyűzet, de szigetes megoldásból az Apple a legjobb. A MacBook-ok billentyűzete messze jobb mint a többi gépé. Mondjuk nekem a régi, unibody előtti PowerBook/MacBook Pro design volt az etalon, de eddig minden szigetes billentyűzet gyengébb volt mint az Apple amit próbáltam. Ott van a sleep kérdése, a Powernap, a Mavericks dolgai, stb...

A Mac Mini megint olyan, hogy nagyon ki van találva hardverileg, az összes AsRock és egéb kisebb doboz nem teljesít úgy mint a mini. A hack megint nem tudja ezt hozni.

iMac fronton szerintem egyértelmű a gondolatmenetem, szerintem nem is kell mondanom semmit :)

Ha kijön az új Mac Pro akkor megint nem fogja hozni a hack még a Mac Pro kvalitásait sem. Én amúgy nem vagyok a hack ellen, sőt érdekel is a dolog informatikai szempontból. Emellett felhasználási körömben eddig semmi előnyét nem láttam még a hack-nek. Ha összerakok egy bika videós gépet akkor azon meg a komolyabb Windows-os szoftveres környezet miatt nem szeretnék OS X-et futtatni Windows 7/8 helyett. Zenélni hibátlanul megfelelne egy mostani Mini is.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14486) Ragnar95 válasza M@trixfan (#14485) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tény és való,h kompromisszumokkal jár a hacklizás, de ez nem is véletlen, hiszen az ára miatt jött létre az egész "iparág", hiszen jóval olcsóbban tudsz egy hacklit felépíteni, mint amennyi egy eredeti Mac lenne...
Amúgy notebookra nem is szoktak OSX-et pakolni, mivel a túl sok egyedi hardverelem miatt nem kompatibilis, hacklizni főleg asztali gépen szokás, ahhoz meg vehetsz trackpadet és apple billt és akkor az ugyanolyan, mint Macen, de tény,h vannak olyan dolgok, amik sosem lesznek olyanok, mint egy eredeti Macen, pl a frissítések, sleep, stb...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14487) Xero válasza M@trixfan (#14485) üzenetére


Xero
nagyúr

Ki beszélt itt mobil gépről?

Mint mondtam teljes funkcionalitású gép állítható össze. Ami itt van a háznál, ugyan úgy sleepel mint a MP.

Videovágásnál a komolyabb sw környezeten jót mosolyogtam. FCP nem elég komoly? :P

De meddő a vita. Én is Mac párti vagyok, most is egy MP-n pötyögök. ;]

(#14488) Xmodule


Xmodule
őstag

Na ma ki tisztitottam az iMac-et amit még a múlthéten vettem. Nem volt olyan bonyolult. Ugy vettem észre a HDD venti a leghangosabb. De azért az durva, hogy külön az ODD-nek is van venti.

tDr1v3r igen rá van kötve. inkabb csak olyan hangos ahogy pörög van ilyen kis zaja. nem a fordulat szám miatt hangos. mindegy nem olyan hü de zavaro de a masik kettöhöz képest hangosabb.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14489) tDr1v3r válasza Xmodule (#14488) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A hőszenzor rá van kötve a HDD-re? Mert akkor halkabban megy a venti, nem a legnagyobb és leghangosabb fordulaton...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14490) Xmodule válasza tDr1v3r (#14489) üzenetére


Xmodule
őstag

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14491) koma106 válasza Xmodule (#14488) üzenetére


koma106
senior tag

Hát ezt aztán szétkaptad! :Y

-

(#14492) rii


rii
nagyúr

ha ügyes voltam és a dockról kihúztam valamit amiről asse tudom h mi volt az

akkor
- h lehet visszacsinálni
- v leglaább honnan tudhatom meg h mi volt a dock-on
- így jártam?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14493) feho0523 válasza rii (#14492) üzenetére


feho0523
csendes tag

Ha nem tűnik fel, hogy mi lehetett az, akkor ne is törődj vele! :D
Nézz szét az alkalmazások közt, hátha megismered az ikonját!

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!" feho0523 felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#14494) Ragnar95 válasza rii (#14492) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Letörölni a gépről nem tudtad, Launchpaden vagy az Alkalmazások mappában továbbra is ott kell lennie. Visszacsinálni úgy tudod, hogyha rájössz, mi az, megnyitod, majd rányomsz a dockon lévő ikonjára jobb egérrel és beállítások>megtartás a dockban

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14495) Xmodule válasza koma106 (#14491) üzenetére


Xmodule
őstag

Még annál is jobban, mivel újra is pasztáztam. :) Meg a HDD és CPU ventiket is kiszedtem megtisztitottam. Egyedul a logicboard-ot volt trükkösebb visszarakni, valahogy jatszadozni kellet a szöggel, hogy vissza menjen a helyére. Amúgy mindenemet így szétszedem már csak kiváncsiságból is ami garin túl van. Tisztitás céljábol legtöbbször persze. :)

Érdekes amúgy, hogy amikor most szétszedtem akkor ez a vertical sync kábel nem volt bedugva a helyére és enne ellenére nem irt semmit a gép hogy gond lenne.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14496) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ALMA-SPACE -ra hol lehet kikapcsolni 10.8.x-ben hogy ne váltson nyelvet és ne is adja fel a menüt a képernyő közepén?

munkatársam gépén 10.8 van ... nekünk még 10.7

hiába kapcsolja ki h ne váltson ALMA-Space-ra, meg a menüt is kirakja ... és az InDesignban is él a nagyító funció

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14497) hoodoo86 válasza rii (#14496) üzenetére


hoodoo86
tag

Alapertelmezetten az a spotlight kombinacioja. Bill beallitasoknal a spotlightnak add meg ezt a kombot, ezzel hatha kikapcsolja a nyelvvalasztot, vagy haromszoggel jeloli mivel utkozik.

(#14498) rii válasza hoodoo86 (#14497) üzenetére


rii
nagyúr

megpróbáljuk még köszi

az input source overlay-t, amit kitesz a képernyő közepére nyelvválasztó-menüt, azt ki lehet kapcsolni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14499) hoodoo86 válasza rii (#14498) üzenetére


hoodoo86
tag

Annak is allithato a bill kombinacioja nem? Nekem egy eleg lehetetlen ctrl+mac+í -n van. Este megnezem, hogy en allitottam be, vagy ez is valami default. (Kikapcsolasarol nem tudok)

(#14500) rii válasza hoodoo86 (#14499) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget

asszem tegnap a munkatársamnak úgy sikerült megcsinálnia hogy oda-vissza kikapcsolta és egyszercsak megértette .-O

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.