Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) oszy válasza derrik (#30997) üzenetére


oszy
veterán

Nekem 2012-es van.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#31002) #95561216 válasza cigam (#30998) üzenetére


#95561216
törölt tag

18-as mini, ssd van benne. Ráraktam végül, majd ha füstöl leveszem :D A tippeket köszi azért.

(#31003) tboldi válasza #95561216 (#31002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a hőelvezetés miatt aggódnék egy picit, gondolom, van ebben némi szerepe a háznak is.

(#31004) Alex91


Alex91
félisten

Akinek kulso ssd-n van a rendszere milyen file rendszerre van formazva az ssd?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31005) blakey válasza Alex91 (#31004) üzenetére


blakey
titán

A Mojave megköveteli az APFS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31006) Alex91 válasza blakey (#31005) üzenetére


Alex91
félisten

Es le is formazza USB-n arra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31007) blakey válasza Alex91 (#31006) üzenetére


blakey
titán

Nekem leformázta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31008) dallasR


dallasR
csendes tag

Sziasztok,

Elnezest ha nem a megfelelo topikba teszem fel a kerdesemet.

Van 2000db mp4 fajlom, amibol szeretnek egy darab videot csinalni, nem kell vagni vagy ilyesmi, csak az lenyeg hogy egy darab video fajlom legyen. - erre melyik program lenne alkalmas imacen, esetleg imovie?

Segitsegeteket elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

Elérhetőségeink: email: info@techzen.hu vagy privát üzenet itt az oldalon.

(#31009) cigam válasza dallasR (#31008) üzenetére


cigam
félisten

Egyforma felbontás bitrate stb... mindegyik? Mer akkor mp4joiner.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31010) koháry


koháry
tag

Próbálok megnyitni egy régebben használt és jól működő dmg-t, de mindig ezt az üzenetet dobja:

Mi miatt lehet ez?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#31011) dallasR válasza cigam (#31009) üzenetére


dallasR
csendes tag

Igen mindegyik egyforma, es koszonom. :R

Elérhetőségeink: email: info@techzen.hu vagy privát üzenet itt az oldalon.

(#31012) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Feltelepítettem a Clean My Mac programot , és azóta rendesen fogja a Transmissiont , hogy ne tudja a netet használni. Ezt hol lehet beállítani , hogy ne korlátozza a program a Transmissiont net használását! Előre is köszi a válaszokat. Konkrétan 1 M/s alatt van közben 30-40 lehetne mert 1000 -es a netem.

(#31013) dallasR válasza cigam (#31009) üzenetére


dallasR
csendes tag

sajnos ezzel nem sikerult, valami mas otlet?

Elérhetőségeink: email: info@techzen.hu vagy privát üzenet itt az oldalon.

(#31014) oszy válasza koháry (#31010) üzenetére


oszy
veterán

Gimbalt akartam kalibrálni és frissíteni, de ilyen hibaüzenetet kaptam én is. Nekem a gyártó küldött egy másik dmg-t és azzal már jó. A neve is más.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#31015) Ear001 válasza kkp900 (#31012) üzenetére


Ear001
addikt

Az erősen ajánlott gyorsan törölni, a nyomait meg mondjuk Onyx-al törölni, és a karbantartást, ha kell, az utóbbira bízni.

(#31016) 20ár válasza Ear001 (#31015) üzenetére


20ár
tag

Ennyire gáz a CleanMyMac?

(#31017) cigam válasza 20ár (#31016) üzenetére


cigam
félisten

Nem dícsérik agyon. Plusz reméljük a macpaw féle programot használja, és nem a mackeeper-ér!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31018) ArrayOfLilly válasza cigam (#31017) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Én ezt igazságtalan értékelésnek tartom, nem azoktól szokott érkezni, akik tényleg használják, ill. inkább szól az előfizetéses modell bevezetésének, mint a proginak.

Ha fórumokon utánaolvasol, a felhasználók szeretik. Én is, és sok éve használom. Nyilván ebben benne van egy Windowsról migrálós szemlélet, a kezdeti bénázás, meg a lustaság, de annak mindig ára van.

Igen, meg lehet oldani ingyen is, de eléggé jó egyensúlyt teremt abban, hogy a nagyon hozzá nem értő felhasználó sem tud igazán komoly kárt tenni a rendszerben, ugyanakkor kényelmesen, grafikusan sok olyan kényelmi funkció érhető el, amiket egyenként vadászni kellene, etc.

Hogy mondjuk az Onyx többet tud? Igen, de kevésbé is érthető egy a rendszerrel ismerkedő felhasználónak és mivel manuális, sokkal több kárt tudsz okozni. Terminál? Ha gyakran használod, igen, amúgy inkább ne piszkáld, de úgyse fogod.

Szerintem javarészt a power user sznobizmus és a MacKeeper okozza a rossz hírét, de amikor vitára kerül a sor, a felhasználók meg szokták védeni. Szerintem nem alaptalanul.

A supporttal is volt dolgom, license-kérdésben, pillanatok alatt rugalmasan és segítőkészen álltak rendelkezésre, szerintem ízlés kérdése, meg mindent ésszel, de nem temetném. (Él és virul, szemmel láthatóan, úgyhogy mindegy is, mit csinálunk mi itt vele a Prohardveren.)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#31019) dud998 válasza ArrayOfLilly (#31018) üzenetére


dud998
őstag

+1.
Mióta Macet használok, nekem is megvan és megvettem a teljes verziót. Teljesen megvagyok elégedve vele.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#31020) cigam válasza ArrayOfLilly (#31018) üzenetére


cigam
félisten

Átfutottam a WEB oldalát, de nem győzött meg. Egy funkcióját sem tartom előnyösnek, vagy szükségszerűnek. PL. Attól hogy egy fájl régi és nagy, attól még szükségem lehet rá. Nem véletlen nem ürítem a programok szemetes ládáit, legyen az Mail, vagy Photos. A mail nálam 30 napig, a Photos 40 napig örzi a törölt leveleket/fotókat, aztán ők is végleg törlik. Régen én is naponta több alkalommal töröltem a kukát, ha már 1 fájl volt benne, nyomtam rá az ürítésre. Pszichésen zavart a teli szemetes. Pedig dehogy volt tele, és gyakran 1-3 nap/hét múlva jöttem rá, hogy jajj.... Persze van bekapcsolt TM-is, de most tényleg azon az 1-2(0) GB-on múlik a dolog? A programok gyorsítótárait is feleslegesnek tartom üríteni, miért ne tarthatná karban a rendszer, vagy az adott program. Nem mellesleg úgy is elkezdi feltölteni a használat során. Az sem zavar, hogy hány nyelvet ismer a rendszer, nem látom át miben segít az, hogy törlöd a "felesleget". Sőt, adott esetben ez problémát okozhat az integritás ellenőrzésekor. Szóval értem én hogy babusgatni akarjátok, de minek? Lehet nem voltam elég figyelmes, miket tud még?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31021) xedos


xedos
addikt

Elromlott a billentyűzetem :-(
Nem mennek a 6 Z H N gombok.
Gondolom javtás esélytelen. Ha valakinek kellenek a magyar gomb sapkák- beszélhetünk róla.

(#31022) hszilard666 válasza xedos (#31021) üzenetére


hszilard666
veterán

Milyen konfigod van pontosan?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31023) xedos válasza hszilard666 (#31022) üzenetére


xedos
addikt

(#31024) hszilard666 válasza xedos (#31023) üzenetére


hszilard666
veterán

Jaaa hogy ilyen bill. Valamiért macbookra asszociáltam. Nekem is előferdült anno wired keyboarddal hogy lehalt pár gomb, de akkor azért mert egy csaj belehányt :DDD Kuka volt természetesen.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31025) #95561216 válasza hszilard666 (#31024) üzenetére


#95561216
törölt tag

A csaj vagy a billentyűzet? ;]

(#31026) xedos válasza hszilard666 (#31024) üzenetére


xedos
addikt

A bosszantó az, hogy volt még a régi átlátszó műanyag is- de a kompletten meghalt :-(
Pár éve jó volt, most meg bedugva már semmi... még csak nem is látja semmilyen gép...

[ Szerkesztve ]

(#31027) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Ingyenes kollázs készító programot tudtok ajánlani?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#31028) TigerCat válasza Digital (#31027) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Asszem a Fotor tudta, de nézd meg a Polarr-t is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31029) Ear001 válasza Digital (#31027) üzenetére


Ear001
addikt

Adobe Spark?

(#31030) chelseafan94


chelseafan94
tag

Sziasztok,

MacOS alatt, hogy tudok úgy létrehozni felhasználói fiókot, hogy ne kelljen jelszót társítani hozzá? Idáig nem sikerült, mert nem tudtam jelszó nélkül létrehozni a fiókot. A gépet szervizbe fogom küldeni és szeretnék egy jelszó nélküli profilt csinálni, hogy be tudjanak lépni.

PS ID: KoloChelsea

(#31031) Alex91 válasza chelseafan94 (#31030) üzenetére


Alex91
félisten

Van quest fiok, azt engedelyezd...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31032) Syl válasza Alex91 (#31031) üzenetére


Syl
nagyúr

quest? :DDD A kérdések fiókja :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31033) cigam válasza chelseafan94 (#31030) üzenetére


cigam
félisten

Vagyis a jelszavadat nem akarod elárulni, de önként, és dalolva hozzáférést adnál az egész icloud fiókodhoz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31034) chelseafan94 válasza cigam (#31033) üzenetére


chelseafan94
tag

Nem, létrehoznék egy másik fiókot, ami nincs lezárva, a sajátom maradna jelszó védett.

PS ID: KoloChelsea

(#31035) Syl válasza chelseafan94 (#31034) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy Alex91 írta: engedélyezd a vendég fiókot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31036) mérges Pohi


mérges Pohi
csendes tag

Szervusztok!
Tudtok valami információt, hogy ősszel fejleszt-e az Apple a Macbook Pro terén?
Azt tudom, hogy vmi 16" erőgép lehet jön, de szerintetek érinteni fogja a 13" Pro-kat is az ősz?
Azért kérdem, mert vásárlás előtt állok és nem tudom, hogy megvárjam e a szeptembert-októbert vagy felesleges....
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#31037) tboldi válasza mérges Pohi (#31036) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most frissült a 13-as, kb. semmi esélyt nem látok arra, hogy ősszel újra hozzányúljanak.

(#31038) r4z válasza tboldi (#31037) üzenetére


r4z
nagyúr

A 15-os is majusban frissult, masfel honap volt a ketto kozott.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#31039) hszilard666 válasza mérges Pohi (#31036) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Én azt szoktam mondani hogy ha az embernek most kell gép, akkor vegyen most. Miért? Mert ha jön egy új, a vásárolt gépnek a minősége nem csökken, valamint a felhasználás sem változik

Szerintem 16" es OLED lesz, pokoli drágán. 1.3M ra tippelek belépő árban.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31040) tboldi válasza r4z (#31038) üzenetére


tboldi
nagyúr

De amit pletykálnak, az szerintem afölé lesz pozícionálva. :)

(#31041) moleculez


moleculez
veterán

Hogy tudok tobb onedrive fiókot meghajtóként csatolni, most Finderben oldalt szépen mejelenik a sajátom. De van a sajátom, a student, meg asszonynak student. És nem szeretnénk összekeverni a dolgokat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31042) Chal


Chal
addikt

Sziasztok, rég jártam erre :) Hátha van itt valaki, aki hasonló cipőben jár:

Vettem egy monitort (LG 34UC99), ami kb. 110ppi (3440x1440@34"). Sajnos nem túl jó a szemem, kényelmesebb lenne uw fhd-re skálázni (mármint tényleg csak skálázni, és nem felbontást váltani). Az OSX scaling funkciója kiváló, de high dpi (retina) display-eknél aktív csak, a fenti felbontás még nem ilyen, szóval hiába állítok be neki 2540x1080-at, annak valódi felbontásváltás lesz a vége, amitől persze nem lesz túl szép a végeredmény.

Elvileg a dolgot meg lehetne oldani a SwitchResX alkalmazással, olyan formában, hogy felveszek egy scaled típusú felbontást 2540x1080-ra, ami egy járható út lenne, viszont sajnos "invalid"-nak írja (save,install, és reboot is megvolt, SIP kikapcsolása mellett). Valahogy sikerült elérni egyszer egy olyan kombinációt vele, ahol "active" állapotú volt ez a bejegyzés, csak éppen nem csinált semmit (kiválasztás esetén villant egyet a gép, és ugyanúgy maradt a 3440x1440, downscale nélkül).

Tud valaki erre a problémára jó megoldást? Azon kívül, hogy kicserélem a monitort :) Ez is egy opció, de sajnos natív UW-FHD felbontás esetén nagyon alsó kategória van csak, ezért is választottam inkább ezt a modellt (színhűség, elfogadható IPS glow, sebesség, usb-c, stb..).

(#31043) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!
Igazatok lett az olcsó tárhely bekampecolt nem enged be.Nem volt rajta csak filmek de azt is bosszantó egy kicsit ,hogy újra le kell szedni. Na már most régebben volt itt róla szó , hogy vannak lehetőségek tárhelyre felhőbe. Ezek érdekelnének Onedriveról tudok. Sajnos a saját Icoudra filmet nem lehet feltölteni és utánna pld Apple tv-vel lejátszani felhőből! Csakis olyan érdekel amit az Apple TV (Infuse Pro vált be nekem)! is kezel és nem tölti le a filmet fizikálisan csak lejátsza onnan. És minél olcsóbb ha lehet legalább 100-200 GB legyen.de lehet nagyobb is ha nem horror áron van. Ja, és Iphoneról is Táblagépről is tudjam kezelni ha szerkeszteni megnézni stb... Előre is köszönöm a válaszokat :K

(#31044) Snoop-y válasza kkp900 (#31043) üzenetére


Snoop-y
veterán

Google es Dropbox is mukodik Infuse-ban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31045) kkp900 válasza Snoop-y (#31044) üzenetére


kkp900
senior tag

Ezt én is tudom csak volt régebben kb 3 hónapja erről szó azt hiszem valaki céges előfizuhoz keresett társat. Amúgy megnéztem csak ezek támogatja az Infuse a nagy 3-ast és az Icloudot. Na mondjuk azt sose értettem miért nem tud normálisan működni az Icloud mint a többi nagy tárhely. Konkrétan Filmet feltenni és ott tárolva lejátszani a telón vagy táblagépen pld..inkább ilyen cégeket mint az Infuse vásárolna fel és olvasztaná be a programokba gyárinak. Hogy az emberek is kapnának normálisabb dolgokat mint a 300 emoji faszság..Pld rájöttem ,hogy van egy One Drive 100 GB fiókom amikor tavaly előtt vettem egy Smasung Note 8-at azzal kaptam 2 évre.De az októberbe le fog járni .És kevés is egy kicsit..Hátha tud valaki egy kis okosságot erre is egy céges flottás valamit pld ami működik is normálisan.

(#31046) blakey válasza kkp900 (#31045) üzenetére


blakey
titán

Veszel egy NAS-t, teszel bele pl. 8 terát és beallitod, hogy bárhonnan elérhető legyen. Saját felhőd lesz. Egy idő után megtérül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31047) moleculez válasza kkp900 (#31045) üzenetére


moleculez
veterán

Google Drive 100GB 16£ egy évre, azért az sztem egész vállalható gányolás nélkül.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31048) kkp900 válasza moleculez (#31047) üzenetére


kkp900
senior tag

Az lehet ,hogy neked Angliában annyi de itthon nem 6900 FT! Kicsit 431 váltják a Fontot ezek szerint mikor most 357 -ért meg lehet venni középárfolyamon.Akkor ott 1090 ft /hónap jobb ajánlat a 200 GB már ,mert 100 GB ad 400 ft-tal többért.
De ezek szerint a OneDrive a legjobb eddig 100 GB 540 ft.

ezeket eddig is tudtam,de kb 3 4 hónappal ezelött volt róla már szó ,és akkor egy fórumtárs társakat keresett 1tb vagy 2 tb tárhelyhez aki betársulna hozzá.Ilyesmi ajánlatra gondoltam.

(#31049) blakey válasza kkp900 (#31048) üzenetére


blakey
titán

6900Ft egy évre a 100GB-os GDrive, nekem annyit ajánlott, persze az 540Ft/hó ajánlat jobban hangzik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31050) kkp900 válasza blakey (#31049) üzenetére


kkp900
senior tag

Lehet azért van ezaz 540 ft ,mert most meglévő 100GB tárhelyem van ,és mellé rendelné a 100-at így 200 lenne.És végig is vihetem a megrendelést. Csak kérdés mi lesz ha lejár a meglévő 100-as tárhelyem akkor mennyibe fog kerülni a 100 GB?

De lehet előfizetek rá és csak 100 gb alatt tartom majd a tárhelyet ,hogy ne veszen el.Mondjuk az előbb azt olvastam ,hogy minden elérhető a 100-asba csak már nem fogok tudni feltölteni ha lejár megnézni stb lehet használni csak feltölteni nem..Legalábbis ezt írta erre a Samsung promos 100 gb tárhelyre
A legjobb a 1TB lenne 2099 ft -ért meg az office 365 is benne van és a többi program is macre is winre is. Mondjuk azt nem írja hány gépre lehet telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.