Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Ragnar95 válasza Xmodule (#14398) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég jó, igen :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14402) cigam válasza Xmodule (#14398) üzenetére


cigam
félisten

Ha a papírjai is megvannak, akkor jó ára van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14403) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm a valaszokat. Meg is vettem. Gyerek kivette a sajat elemeket a billböl és az egérböl, hazajöttem beletettem a sajatjaimat. Kerdesem az lenne hogy kell bekapcsolni? Marmint az egesz gepet. Hatul van a bekapcs gomb de nem csinal semmit. Ahogy probaltam bekapcsolni egyszer felpördultek a ventik maxra aztan abbamaradt. De se kep se semmi. Egér is és bill is csak villog zölden.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14404) cigam válasza Xmodule (#14403) üzenetére


cigam
félisten

?? Ne csak pöccintsed, hanem nyomd meg hosszabb ideig.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14405) Xmodule válasza cigam (#14404) üzenetére


Xmodule
őstag

hány másodpercig kb?

ha a billbe vagy az egérbe gyenge az elem attol még a gép be kéne kapcsoljon nem?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14406) cigam válasza Xmodule (#14405) üzenetére


cigam
félisten

Nem sokáig fél-egy mp-ig szoktam, mer van amikor a kis pöccintés nem elég. De semmi trükkös dolgot nem kell csinálni. Tuti kap áramot? Láttad működés közben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14407) tDr1v3r válasza Xmodule (#14403) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A tápkábelt próbáld meg kicserélni, lehet hogy kontaktos valahol.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14408) Xmodule


Xmodule
őstag

Igen kiprobáltam ott a helyszinen. Amugy most sikerult bekapcsolni de kicsit oldalasan kell megnyomni a bekapcsolo gombot gondolom kicsit kontakt hibás lehet. De most meg a venti fullon megy olyan hangja van mint egy porszivonak.(Kihuztam árambol majd vissza és most már halk.) Ott a helyszinen minden okes volt. Meg most mintha a kepernyö teteje feher lenne es igy szepen fokozatosan megy át sárgásba lefele. Alul már mintha teljesen sárgás lenne.:S Pedig ott okés volt. Söt azt viszont csak most vettem észre, mintha a képernyö uveg és a kijelzö között kosz por lenne. Lehetséges?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14409) Alex91 válasza Xmodule (#14408) üzenetére


Alex91
félisten

Porosodhat, igen. Ha az uveglap es az lcd kozott van, akkor le kell kapni uveglapot, es meg lehet takaritani. Ha az LCD-be maszott be a por, akkor az mar szerviz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14410) M@trixfan válasza Totheground (#14390) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az a vicc, hogy az előző iMac design alapjául szolgálhatott volna egy Mac Pro koncepciónak is. Még lehetett volna vékonyabb is és még mindig elegendő hely lett volna a kijelző mögött egy spéci erős hűtésnek. HDD egyáltalán nem kellet volna bele, csak SSD hely. A GPU ugyanúgy lehetett volna modul alapú, stb... Igazából én ugy érzem az iMac mint koncepció nincs teljesen kihasználva.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14411) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm a segitségeteket. Most mar megy rendesen a gép. Bár a hangszoro mintha alapbol kicsit bugna meg maga az egesz gepet kicsit halkabbnak gondoltam. Lehet erdemes lenne szetszedni es kitisztitani? Lehet tiszta poros az egesz.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14412) Xmodule


Xmodule
őstag

Amugy ez ellen a félig fehér félig sárgás kijelzö ellen lehet valamit tenni? Fura nekem az hogy a gép felsö része a melegebb mégis alul sárgás a kijelzö. Ja meg szerintetek ez a magic mouse milyen felületen szereti a legjobban? Mert egerpadon (textil) nem szereti. Gondolom valami kemenyebb muanyag kellene nem?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14413) koma106 válasza Xmodule (#14412) üzenetére


koma106
senior tag

A helyedben én elvinném a gépet egy nem hivatalos szervizbe teljes átvizsgálásra, portalanítasra (gép, kijelző), újrapasztázásra és általános átvizsgálásra (kijelző, bekapcsológomb, hagszórók, ...) Elkérik az árát, de a gép majd meghálálja. Elég olcsón vetted, nem tartok kizártnak valami alaplapi vagy VGA problémát sem - de ne fessük az ördögöt a falra.

Használt kereskedésben vagy magánembertől vetted?

-

(#14414) cigam válasza Xmodule (#14412) üzenetére


cigam
félisten

Fotót tudsz mutatni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14415) Xmodule válasza koma106 (#14413) üzenetére


Xmodule
őstag

Magánembertöl vettem a gépet, de megmondom öszintén ez a ságrás kijelzö alul nem tunt fel egyáltalán. Amugy a szétszedéssel nem lenne gondom nekem sem már Macbook Pro-mat is szedtem szét meg még sok másik gépet is, mármint most itt a tisztitásra, pasztázásra gondolok, hogy ezeket én magam is meg tudom csinalni. Kép

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14416) rachmaninoff válasza Xmodule (#14415) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Bármi is okozza ezt a kijelzőn, én felhívnám az eladót és megbeszélném vele.

(#14417) Xmodule válasza rachmaninoff (#14416) üzenetére


Xmodule
őstag

Hát nem tudom. Mármint ott voltam láthattam volna ha jobban figyelek. Amugy is alkudtam 16.000Ft-ot az árábol. Hát igy jártam akkor. Jó ez nem egy olyan dolog, hogy most ez miatt használhatatlan lenne. Csak kicsit zavaro igy elsöre, de majd megprobálok hozzá szokni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14418) tDr1v3r válasza Xmodule (#14415) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Yellow tint issue lesz az, utána kéne nézni hogy szól-e rá visszahívás vagy valami...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14419) rachmaninoff válasza tDr1v3r (#14418) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Yep, van valami egyszeri javítás (LCD csere) rá.

Ha meg akarod tartani, akkor hívj fel egy hivatalos szervizt és érdeklődj, elvileg ingyen szerviz.

(#14420) Xmodule válasza tDr1v3r (#14418) üzenetére


Xmodule
őstag

Utánna néztem kicsit. Nincsen sajnos vissza hivás. Csak a HDD miatt volt vissza hivás. Amugy olvastam forumokon és valoban ez egy elég komoly probléma. Ennek ellenére furcsállom, hogy nem csinált az Apple visszahivást. Mondjuk sokan irták, hogy a második vagy éppen harmadik gép amit kaptak még rosszabb volt mint a legelsö. Mármint mindegyik ilyen sárga szin hibával. LG kijelzö....-.- Közben csináltam teszteket is most észrevettem hogy 3 pixel halott és van egy ilyen paca is a kijelzön. Nem pixel hanem paca... Hogy nem vettem ezeket eszre nem ertem. Mondjuk igazabol ezt a sargasagot is inkabb csak este lehet latni ott a gyerek lakasaban meg hét ágra sutött a nap. Meg nem is gondoltam hogy ilyesmi van ezeknél a modelleknél. Van nekem egy Macbook Pro-m is még 2009-es modell és anna kristály tiszta és szép a kijelzöje.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14421) koma106 válasza Xmodule (#14420) üzenetére


koma106
senior tag

Az én gépem (21.5" 2011 mid) éppen most van az almáriumnál poros kijelző garanciális cserén. Talán hétfőn mehetek értek. Bízom bennük, de kicsit azért aggódok, hogy nehogy valami pixelhibás vagy sárga foltos kijelzőre cseréljék...

-

(#14422) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Akinek van apple taviranyitoja a machez, annak erosen ajanlom az alabbi programot.
RemoteBuddy
Tudom nem valami olcso, de ha valaki olyan kenyelmes ember (vagyis lusta budos diszno :DDD ) mint en, akkor annak nagyon meg fogja erni.
30 napig ingyen kiprobalhato.

Semmit sem írok alá!

(#14423) Xmodule


Xmodule
őstag

Ha jol értem, akkor 4 slot van az iMac-ban amiböl nálam csak kettöbe van memoria? Ezekszerint ha akarok még vehetek bele 2x2GB DDR3 1333MHz-es RAM-okat? Bármilyen márka jó bele vagy van esetleg valami speciális?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14424) Alex91 válasza Xmodule (#14423) üzenetére


Alex91
félisten

Barmilyen notebook memoria, ami megfelel a specifikacionak. Bar en elgondolkodnek a 2x4 GB-ban...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14425) cigam


cigam
félisten

Vissza a suliba promóció: Leawo Video Converter Pro

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14426) koma106 válasza Xmodule (#14423) üzenetére


koma106
senior tag

Használtpiacon ki tudsz fogni olcsón 2GB modulokat, amiket Mac-ből vettek ki memriabővítés miatt. - én is így vettem. 8GB nekem bőven elég (4 néha kevés volt).

-

(#14427) madgie válasza koma106 (#14426) üzenetére


madgie
titán

Én innen, a Hardverapróról vettem a ramokat, jó árban adja LeC fórumtárs őket, kompatibilitási garival.

(#14428) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok! A folyamatos használat miatt kontakthibás lett a tavaly szeptemberben vett EarPodsom. iStyle-ban vettem, ugyanott cserélik egyáltalán ezt garban? Esélyes, hogy azonnal kisétálok egy másikkal?
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#14429) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm a válaszokat. De arra nem kaptam választ, hogy most akkor 4 slot van a gépben? Mert ifixit.com oldalon ahol be van mutatva a csere én csak 2 slotot látok.

Közben megtaláltam, hogy 4 slot van a gépben. Akkor ha most van 2x2Gb és még rakok bele mondjuk 4x2GB-ot akkor az ugy jo lesz nem? 12GB

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14430) Ragnar95 válasza Xmodule (#14429) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

4x2GB-ot nem tudsz belerakni, max 2x4-et még, ha bent hagyod a jelenlegi 2x2-t :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14431) Xmodule válasza Ragnar95 (#14430) üzenetére


Xmodule
őstag

Igen úgy gondoltam. Bent hagyom a jelenlegi 2x2GB-ot és még mellé 2x4GB vagy 2x2GB. Meglátjuk milyen árban vannak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14432) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Egy folyamatot szeretnék végrehajtani Terminal-ban, még pedig ezt:

- futtasd (dupla katt) a 01_add_hosts script-et
- futtasd a 02_add_www_links script-et (ha nem Apache/web-sharing-ed van a gépen akkor ezt a lépést kihagyhatod)
- A játék minden egyes indítása előtt futtasd a 03_run_server script-t (addig is fusson amíg játszol)

Na és amikor a 03_run_server script-et futtatnám akkor ezt irja. Mi a megoldás ?

This is the way

(#14433) tDr1v3r válasza RaZroX (#14432) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak nem tört AC2? :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14434) Ragnar95 válasza RaZroX (#14432) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elvben nem létezik az a fájl, amit kiír, de én a helyedben megnyitnám a python IDLE-el a programot, mert úgy tűnik,h ez egy python szerver és akkor kiderül,h pontosan mit is csinál a program és miért nem találja a fájlt, ha valóban létezik ott, ahol ő keresi...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14435) RaZroX válasza tDr1v3r (#14433) üzenetére


RaZroX
addikt

Ááá, dehogy.. mégis miért feltételezel ilyesmi ? ;]

(#14434) Ragnar95 Hát ez a python dolog nekem új még de rajta vagyok. A fájl tuti létezik. Nem lehet, hogy csak rendszergazdaként kéne csinálnom ? (Terminálban nem tudom, hogy kell root jogokat előhozni)

Szerk. Anno már csináltam ezt, és ha jól emlékszem ugyan ez a probléma volt de sikerült valahogy megoldani, csak már nem emlékszem :F

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#14436) RaZroX


RaZroX
addikt

Na közben a problémámat megoldottam, végül terminal nélkül, de azért köszi a segítséget! :R

Amúgy az E6300 vagy a 9600GS kevés az AC2-nek ? Mert minimumon is sz@rul fut.. :F

This is the way

(#14437) tDr1v3r válasza RaZroX (#14436) üzenetére


tDr1v3r
veterán

MIndkettő szerintem... inkább Win alól told, a a Cider-es portok mindig rosszabbul futnak mint a natív játékok.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14438) RaZroX válasza tDr1v3r (#14437) üzenetére


RaZroX
addikt

Az AC2 native :D
Amúgy egy játék miatt most nem rakok fel egy Windows-t :D Annyira nem vonz az AC :D Amúgy sincs szabad patrtícióm Win-nek :D Maradok a Batman-nél és a Guitar Hero-nál , :DDD

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#14439) TommyNagz válasza RaZroX (#14438) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem. Semmi sem natív. Bele van compile-olva a binárisba az emulátor, ezért nem látod, hogy pl. kinyílik a Wine (vagy egyéb) ablak.

encapsulation dot1q

(#14440) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Egy Apple Mac Mini 2011 Mid-hez jó ez az adapter ?
Köszönöm előre is a segítségetek :R

(#14441) RaZroX válasza TommyNagz (#14439) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha ez így van, akkor minek írják ki, hogy "native" ? Meg amugy valamivel biztos jobb mint a wine megoldás mert jobban futnak ezek.

This is the way

(#14442) Blaise válasza RaZroX (#14432) üzenetére


Blaise
veterán

Tákolt gépen, lopott OS X, lopott játékkal :C

(#14443) tDr1v3r válasza Blaise (#14442) üzenetére


tDr1v3r
veterán

100% sweg

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14444) RaZroX válasza Blaise (#14442) üzenetére


RaZroX
addikt

Miből gondolod, hogy lopott az OSX ? A tákolt gépre telepítés meg nem bűncselekmény :D

This is the way

(#14445) Xero válasza RaZroX (#14444) üzenetére


Xero
nagyúr

Pl ebből. :U

(#14446) RaZroX válasza Xero (#14445) üzenetére


RaZroX
addikt

Áruló :DDD

This is the way

(#14447) cigam válasza RaZroX (#14444) üzenetére


cigam
félisten

A véleményed, és a valóság között van egy hatalmas szakadék.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14448) Fr3eWar válasza RaZroX (#14444) üzenetére


Fr3eWar
őstag

"OSX' EULA clearly states that you aren't allowed to install OSX on non-Apple hardware, you aren't allowed to Install OSX Tiger or Leopard on your regular Windows machine"

(#14449) RaZroX


RaZroX
addikt

Én csak a Topic 1.HSZ alapján mondtam azt amit.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#14450) cigam válasza RaZroX (#14449) üzenetére


cigam
félisten

ez nem az a topic ;] Amúgy meg szólni kék nekik, hogy nem így van. Nem véletlen nyomták le anno a Psystar-t.

+ Ha tök legális, akkor miért csak tamagocsizni vágyó geek-ek kiváltsága, hogy OSX-et futtassanak nem Apple HW-en?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.