Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) hengelhof


hengelhof
senior tag

Tudtok valami ebook kreáló programot ami epub-ba is tud menteni? Sajnos az iBook Authors csak iBook formátumba ment.

(#16002) Alex91 válasza hengelhof (#16001) üzenetére


Alex91
félisten

Calibre?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16003) hengelhof válasza Alex91 (#16002) üzenetére


hengelhof
senior tag

Azzal tudomásom szerint nem lehet szerkesztgetni, csak katalogizálni, konvertálgatni ide-oda, stb. Meg már nem is működik együtt az iTunes-al. :( Szóval olyan program kellene, amivel a nulláról lehet ebook-ot létrehozni. A Calibre az iBook formátumot nem tudja átkonvertálni. Lehetne variálni, hogy PDF-ben mentem el, de akkor elvesznek bizonyos "fícsörök". De azért majd kipróbálom mit lehet kihozni belőle.

(#16004) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sajna az iTunesszal még mindig nem tudok egyáltalán alkalmazásokat letölteni, ráadásul iPadről gépről lementeni sem tudom őket, ami elég idegesítő, mert így nem tudom frissíteni az iPadet, hiszen nem tudok backupot készíteni az appokról.
A Mobile Applications mappát áthelyeztem külső HDD-re és aliast készítettem neki, de valamiért az iTunes nem képes azt kezelni, nem tudja valaki, mi lehet a baj :F
Jogjavítás, lemezjavítás és újraindítás megvolt, de semmi változás :(

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16005) Alex91 válasza hengelhof (#16003) üzenetére


Alex91
félisten

Nagyon egyszeru egyebkent atnevezed a file-t epubra, es kesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16006) hengelhof válasza Alex91 (#16005) üzenetére


hengelhof
senior tag

Most ez komoly?!! :)
Megpróbáltam. Működik, de a csilivili elemek helyén nagy fekete ürességek vannak. Azokat nem képes megjeleníteni. Akkor marad a .ibook-ról .pdf, és arról .epub.

[ Szerkesztve ]

(#16007) Totheground


Totheground
addikt

Ez érdekes, mind a mini, mind az iMac belefagyott az 10.9.1 utáni első restartba. Ez mitől lehetett? Most meg már teljesen jók megint.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16008) madgie válasza Totheground (#16007) üzenetére


madgie
titán

Nekem nem tetszik ez a 10.9.1, elég sok hülyeséget csinál :(

(#16009) RaZroX válasza Totheground (#16007) üzenetére


RaZroX
addikt

Én nem tapasztaltam semmi rosszat a frissítéssel kapcsolatban. Appstore-ból telepítettem és nem ComboUpdate-ből (pedig hackli) és nem volt vele fagyásom..

This is the way

(#16010) hengelhof válasza RaZroX (#16009) üzenetére


hengelhof
senior tag

Én sem észlelek semmit. Biztosan azért, mert nagyon friss OS X user vagyok, és nincs tapasztalatom. Vagy még mindíg rajtam van a rózsaszínű szemüveg sok-sok éves windows használat után. :)

(#16011) RaZroX válasza hengelhof (#16010) üzenetére


RaZroX
addikt

Háhh :D

This is the way

(#16012) Enjoy válasza Totheground (#16007) üzenetére


Enjoy
addikt

Nálam is "rosszalkodott" a mini.
Nekem a dockról eltűnt az összes ikon..
Ha ráhúztam a kurzort, akkor felugrott az adott app neve, de nem indultak el.
Megoldás az volt, hogy eltávolítottam őket a dockból, majd újra felvettem őket.

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#16013) czanga


czanga
őstag

Nálam a mini-n csak a szokásos kis grafikai problémák vannak. az effektek nem olyan folyékonyak szeintem, mint lehetne(nem rossz, de lehetne szebb is), illetve nekem is downloads mappán kifagyott a letöltési csík, de ez már "álltalános" jelenség szinte, de a 10.9.1 se javította mint látjuk.

(#16014) RaZroX válasza czanga (#16013) üzenetére


RaZroX
addikt

Most, hogy mondod a letöltések mappa alá nekem is oda fagyott a kék csík dock-on. De restart után eltűnt.

This is the way

(#16015) Ragnar95 válasza RaZroX (#16014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Végre" másnál is jelentkezett a letöltőcsíkos gond, akkor ezek szerint nem egyedi hiba :P Mondjuk nekem 10.9 óta megvan és 10.9.1 alatt ritkábban jelentkezik, de teljesen nem tűnt el sajna

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16016) czanga válasza Ragnar95 (#16015) üzenetére


czanga
őstag

Arra értettem pont, hogy álltalános, mivel nagyon sokakat érint sajnos, ahogy olvastam. Restart után nálam is eltűnt persze. :K

(#16017) RaZroX válasza Ragnar95 (#16015) üzenetére


RaZroX
addikt

nekem csak 10.9.0 alatt volt eddig, de ott is kb 2x. Tegnap frissítettem 10.9.1-re, de már azelőtt se tapasztaltam ezt napokig, szóval nálam elég ritka :D

This is the way

(#16018) cigam


cigam
félisten

Békés karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16019) Ragnar95 válasza cigam (#16018) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Boldog Karácsonyt!

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16020) Enjoy


Enjoy
addikt

Szerintetek érdemes dual drive-ot rakni minibe?
Gondolok itt esetleges melegedési parákra. :B

► més que un club ◄

(#16021) hengelhof válasza Ragnar95 (#16019) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszönjük! Neked is, és mindenkinek. :)

(#16022) Xmodule


Xmodule
őstag

Ha a mostani iMac mid 2010 (i3 3,2GHz,7GB DDR3) -be beletennek egy ssd-t akkor szerintetek gyorsabb lenne a pdf-ek görgetése pl? mert igy rendesen beszaggat több oldalas pdf görgetése. és a flash alapu oldalak gyorsabban töltenének be böngészöben?

Kellemes Ünnepeket.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16023) Kommy válasza Enjoy (#16020) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem volt benne, melegedéssel nem volt semmi gond, tehát nincs néhány fokos különbségen kívül semmi.
Nekem "meghalt" a vinyó a gépben és cseréltem az ssd-t is nagyobbra így kijött a gépből a hdd. Így van beépítőm is hozzá.

(#16024) madgie


madgie
titán

Hát ez kész, 10.9.1 alatt nem tudok semmit csinálni az iMovie-val folyamatosan összeomlik :(
Nagyon Windows-os ez a 10.9.1 nekem amúgy is, csomó app sz@rja össze magát, memória folyamatosan maxon pörög (16 giga), lassul, interlace videót szaggatva játszik le minden beállítással (vlc).

(#16025) Xero válasza madgie (#16024) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak szép csendben jegyzem meg, hogy a legélesebb munkagépen nem véletlenül van még mindig 10.8. :B
Nyilván sok dologhoz már 10.9 kell, de azokat megoldom mbp-n. :K

(#16026) madgie válasza Xero (#16025) üzenetére


madgie
titán

Hála istennek itthoni anyagról van szó :)

(#16027) madgie válasza madgie (#16024) üzenetére


madgie
titán

Hm, fél user error az iMovie-nál, Az MTS fájlok megzavarták. Mondjuk ha nem szereti, akkor miért engedi elindítani az importot? (az FCP-nél kiderült, mi a hiba).

(#16028) cigam válasza madgie (#16027) üzenetére


cigam
félisten

Mert pl magát az mts-t ismeri, de mint mindenhol máshol n+1 más paramétere (profile) is van az mpeg4/h.264 codec-nek. Sanszos hogy pont egy neki nem tetsző/nem szabványos stream-től borult ki.

Amúgy a Windows-os instabilitás rossz példa, mert itt sem az oprendszer akadt ki, hanem egy program. Ettől még röhögve ment tovább a gép/rendszer.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16029) madgie válasza cigam (#16028) üzenetére


madgie
titán

Szabványos Panasonic kamera videó, valahogy levártam volna ,hogy az iMovie/FPCX elbírjon vele. Mindegy, családi bizbasz volt, átneveztem MPG-re, QT-vel átkonvertáltam mov-ba úgy már megette.

A Win instabilitást nem erre az egy esetre értettem... volt már olyan a minap, hogy power gombbal kellett újraindítanom, mert valami banális dolog közben lehalt a Mini. Vagy épp egy YT videólejátszás borzolta össze annyira a Chrome-ot, hogy teljesen megkergült (sajnos nem tudok Safarit használni, míg nicns normális nagítás funkciója és minden újratöltésnél 100%-ra húzza össze magát).

Lényeg a lényeg, 10.9.1 óta nem telik el nap, hogy ne sz@rná össze valamiért a gép magát, előtte meg abszolút ritka volt. Szerintem ez azért az oprendszer hibája is, nem?

(#16030) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Tegnap este letöltöttem a War Thunder Mac Cilent-jét, gondoltam játszom egy jót haverokkal, de nem akar működni. Jeleztem ezt a megfelelő helyen és ezt a választ kaptam.

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy most pontosan mit is kéne csinálnom ? Sosem volt erősségem ez a terminálos dolog :B

This is the way

(#16031) Xero válasza RaZroX (#16030) üzenetére


Xero
nagyúr

CD Applications folder és ott open appneve.

(#16032) RaZroX válasza Xero (#16031) üzenetére


RaZroX
addikt

Tudom, hogy itt most az én tudatlanságom a probléma, de ez nekem kissé felületes :F :W

Ezt írom be de semmi: cd /applications/WarThunderLauncher.app

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#16033) Totheground válasza RaZroX (#16032) üzenetére


Totheground
addikt

Először cd /applications/ (cd = change directory)
Utána mehet az app.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16034) RaZroX válasza Totheground (#16033) üzenetére


RaZroX
addikt

:R Sikerült amit kellett köszi! Bár a game még mindig kilép...

This is the way

(#16035) tDr1v3r válasza madgie (#16029) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Összebeszélt az Apple és az MS, mindegyiknél sz*r a friss rendszer. ;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16036) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mavericks-en valahogy lehet egyszerűen sok zárolt fájlt nem zárolttá tenni? Jobklikk->info megjelenítése->zárolt pipa kivétele sok fájlnál kicsit unalmas. :N

(#16037) rjg válasza HollyBoni (#16036) üzenetére


rjg
őstag

Jelöld ki a fájlokat egyszerre, majd option (alt) + Command + i billentyű kombinációval egyben tudod módosítani a jogosultságokat.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#16038) HollyBoni válasza rjg (#16037) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi! :R

Mégegy gond, van egy mappa amiben volt egy zárolt fájl, töröltem a fájlt, a mappát beteszem a kukába, rámegyek hogy kuka űrítése de ott marad a mappa, nem tudom kitörölni. Erre valami ötlet?

(#16039) Totheground


Totheground
addikt

Lehet gyökér kérdés, de a stackeknél ha date modified szerint van rendezve, meg lehet adni valahogy, hogy asc/dsc legyen a rendezés? Vagy egy screenshot folderem és elég hülyén néz ki, hogy mindig a legújabb van leghátul.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16040) cigam válasza Totheground (#16039) üzenetére


cigam
félisten

ööö... mijaza stack?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16041) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Miért van az pen drive 8gbból csak 3gb szabad de nem lát semmit a mac mini...,hogy tudom leformázni?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#16042) cigam válasza n.andras74 (#16041) üzenetére


cigam
félisten

Mert van rajta vmi nagy ami foglalja. Leformázni a DiskUtility-vel tudod. Ha nagy fájlokat (nagyobb mint 4GB), és windows/linux között is cipeled az adatokat, célszerű exFAT-ra formázni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16043) n.andras74 válasza cigam (#16042) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Igen valami volt rajt csak nem derült ki, hogy mi...Sikerült formázni most már jó...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#16044) czanga


czanga
őstag

(#16045) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Van egy USB-s Bluetooth-om, ami ezidáig gond nélkül működött, most meg nem hajlandó uj eszközöket találni, illetve az eddigiekre sem tud csatlakozni. Van egy régi telefonom, aminek hibás az usb csatlakozója, így bluetooth-on akartam leszedni a fotókat róla, de így most nem tudom. Le tudom valahogy "restelni" a bluetooth beállításokat vagy valami ?

This is the way

(#16046) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni, mert nem akar elindulni a mini-m.
Voltam olyan ostoba, hogy bootcamp-pel fel akartam rakni a régi win 7-et.
Adtam neki egy 100GB-ás részt az fél terrából.

Azonban első újraindításnál, amikor feldobja, hogy nyomjak le egy billentyűt nem tudok tovább menni, mert nem érzékeli a billentyűzetet. Vezetékeset sem ismeri fel.
Így egyáltalán nem tudok továbblépni.

Van valami megoldás? vagy ilyenkor mi tudok tenni?

Előre is köszönöm a segítséget :R

► més que un club ◄

(#16047) rjg


rjg
őstag

Safari-val kapcsolatban kérem a segítségeteket. Az elmúlt két évben Chrome-ot használtam OSX alatt is, de Mavericks alatt már látványosan látszik a Tevékenységfigyelő alatt az Energia fülön, hogy az akkuba durván beleharap. Általában 35-45% közötti az átlaga, ami azt jelenti, hogy mínusz 2-3 órával kevesebbet tudom töltő nélkül használni az Air-t, hiába tiltom a flash-t. A Safari új verziója jónak tűnik és sokkal kevesebbet fogyaszt a Chrome-nál, de meg kellene oldanom két dolgot, a komfortos használatához:
- könyvjelzők szinkronja a Chrome-mal, erre elvileg jó az Xmark. iCloud kilőve, de ha ezeken kívül van más tippetek azt szívesen veszem.
- letöltés helye: nem találtam arra opciót, hogy letöltésenként ki lehessen tallózni a mappát, ahová az adott tartalmat menteni akarom; nem akarok mindent a Letöltésekből áthúzogatni a végleges helyére. Hátha van valamilyen terminal parancs, amivel ezt választhatóvá lehet tenni.
Ha ezeken kívül van bármilyen más bevált, általatok használt bővítmény, vagy más javaslat, hogy használhatóbbá lehessen tenni, azt is köszönöm :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#16048) Enjoy válasza Enjoy (#16046) üzenetére


Enjoy
addikt

Közben megoldottam, de továbbra sem tudok bootcamp-pel Win7-et felrakni. :(

► més que un club ◄

(#16049) Totheground válasza cigam (#16040) üzenetére


Totheground
addikt

Ez.

Másik kérdés: lehet valahogy notification-öket forwardolni másik macre/iPhone-ra? Pl ha az uToorent ügyködik valamit, azt lássan a telón is.
A google nem volt túlzottan segítőkész.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16050) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, ennél megfelelőbb topikot nem találtam.
Azt szeretném kérdezni, hogy az Apple TV-ket valamilyen módon lehet okosítani, hogy picit komolyabb videóformátumokat is megegyen, illetve azt esetleg hálózatról streamelje, gond nélkül?

Köszi

yo

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.