Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) DanielK


DanielK
addikt

van egy kis gondom a gyári mail klienssel apple-s email címmel, valaki hátha tud rá gyógyírt.
jön email (push, me.com címre) és megnézem macen mail appban vagy online az icloud.com-on, de a telefonon ott marad a badge. csak akkor tűnik el, ha ott is manuálisan frissítek... :F nagyon bosszantó. :W
tud valaki valamilyen megoldást? :R

(#14952) twine


twine
addikt

(#14947) Ragnar95:
(#14948) Xero:
(#14949) madgie:

:R

Akkor nem lesz exFat :N
Szeretném úgy használni az osx-et, ahogy azt megálmodták....(timemachine etc...)
Majd veszek egy Sata/USB átalakítót, és ha valami kell, akkor "kirángatom" a gépből egy külső, "bármilyen" filerendszerre... :U

Szép lassan csak összeáll a kép(és a gép)... :B :D
Ma végre lesz apple wireless keyboard is,,,baromira idegesített már a windowsos billzet,,hogy nem elég, hogy át kell állnom,mindezt még "ablakos" billzeten is teszem...mindig kevertem a gombokat,,,(command etc...) :B
Így(osx billzeten) azért talán könnyebb lesz...

(#14953) twine


twine
addikt

Egy gyors kérdés srácok...Hátha valaki olvassa a topicot nap közben is...
Megvettem a billzetet,"használtan",,(állítólag csak kipróbálva volt*tényleg kosz-por-kopás mentes makulátlan...valami gariban cserélt darab) :U
A telefonommal tudtam most itt melóban hirtelen kipróbálni...

Mondhatni "tökéletesen" működik, ellenben a Caps Lock nem világít... :F :U
Működik,,,de ha jól tudom annak zölden kellene világítania amikor "be van kapcsolva"...
Nyugtassatok meg, hogy csak a tudatlanságomról van valahol szó, és nem kell felhívnom az eladót :((

[ Szerkesztve ]

(#14954) hoodoo86 válasza twine (#14953) üzenetére


hoodoo86
tag

Pedig kene vilagitania :(

(#14955) Fr3eWar válasza twine (#14953) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Itt
Azt írják hogy sokaknak visszajött a világítás a caps-lock-ra ha tölrölte a bluetooth kapcsolatot, kivette az elemekete betette az elemeket párosította.

(#14956) twine válasza Fr3eWar (#14955) üzenetére


twine
addikt

:R
Pont ezt a topicot próbálom böngészni én is közben... :(((
Elemcsere nem segített..most jön a kapcsolat törlése is.... :O
Kicsit ki vagyok, hogy ilyen apró baromságokkal kell foglalkoznom... :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#14957) twine válasza twine (#14956) üzenetére


twine
addikt

nahh hívtam az eladót...Azt mondta próbáljam meg inkább egy Mac előtt, mint hogy telefonon próbálgatom,,,
Kíváncsi leszek, ha hazaérek "mit művel" otthon :F
kicsit szkeptikus vagyok,,,bár az előbb említett topicban sok szó esik az oprendszerről is, meg hogy kikapcsolás után nem világít a led....stb...
Lehet hogy mégis van köze hozzá, mire van csatlakoztatva,,,bár számomra ez aztán tök logikátlan :U

(#14958) r4z válasza twine (#14957) üzenetére


r4z
nagyúr

Pedig telefonon is kéne világítania, ahogy nálam is teszi.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14959) twine válasza r4z (#14958) üzenetére


twine
addikt

Az örömhír az, hogy ahogy párosítottam a minivel, utánna egyből elindult a caps lock led :K :U

"i think this is the beginning of a beautiful friendship" :D

[ Szerkesztve ]

(#14960) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy USA-ban vásárolt (fél éves) Mac mini-t is fel tudok "turbózni" Itthon vásárolt Apple Care-rel?
Vagy mindenképpen USA-ból kell annak is származnia, hogy érvényes legyen?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#14961) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Kint az OS X Mavericks GM :C

Semmit sem írok alá!

(#14962) twine válasza bmwk1200s (#14961) üzenetére


twine
addikt

:C Szuper....
Valóra válhat a tervem, hogy mire megérkezik a dual hard drive kit a postával, addigra meg is tudom venni store-ból, és Mavericks-el kezdheti a kis mini az "új életét" :)
Mennyi idő szokott lenni almáéknál a GM verzió(ez is új infó számomra, azt sem tudtam mit takar, úgy kellet google haveromat igénybe venni :B ) után a kereskedelmi forgalomba kerülés?

(#14963) twine válasza twine (#14962) üzenetére


twine
addikt

Még egy kérdés kimaradt....:
Olvastam régebben olyat, hogy ha új oprendszer kiadása előtt "X" idővel vásárolt valaki gépet, az ingyen frissíthetett....
Ez hogyan működik a gyakorlatban?
Van e ilyen egyáltalán, és ha igen, szükséges e hozzá valami,(papír, számla etc..) vagy épp úgy mint a garinál, "megnézik" a regisztráció időpontját,és ha időn belül van,máris boldog tulajdonosa vagy az új rendszernek!?
Köszönettel a válaszért előre is.... :R

[ Szerkesztve ]

(#14964) hoodoo86 válasza twine (#14963) üzenetére


hoodoo86
tag

Volt ilyen, lehet, hogy most is lesz. Mondanak egy datumot, aki az utan aktivalta az uj gepet, az jogosult az uj oprendszerre. Van nyilvantartasuk az aktivaciorol. Ahol a garanciat tudod nezni neten, ott latod, mikor kerult aktivalasra a te geped. Ha itt nincs ertek, vagy nagyon elter a vasarlastol, akkor szamlaval lehet bizonyitani, hogy neked jar a mavericks. Ez tobb ido (1-2het?). Neten fent lesz minden info

(#14965) twine válasza hoodoo86 (#14964) üzenetére


twine
addikt

:R

(#14966) tDr1v3r válasza bmwk1200s (#14961) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Délután megy is fel szerintem. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14967) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#14961) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Végre :C
OSX-nél hogy működik, GM-ről felajánlja a szoftverfrissítést AppStore-ban vagy nem, mint iOS-nél, mert a GM megegyezik byte-ra a véglegessel?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14968) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#14967) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ugy mukodhet, mert nekem sem ajanlotta fel a GM verziot, mint updatet.
De sebaj, igy is ugy is meg akarom venni, addig meg elleszek a DP8on :)

Semmit sem írok alá!

(#14969) n.andras74 válasza bmwk1200s (#14968) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Mikor érkezik az új opp rendszer? Ebben a hónapban?

Upsz... bmwk1200s ezt nem neked szántam... csak úgy kérdésnek:-)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14970) bmwk1200s válasza n.andras74 (#14969) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Elvileg igen. Szerintem max 2 hét…

Semmit sem írok alá!

(#14971) cigam


cigam
félisten

[link] Nálatok a safari rendben mutatja a leméretezett, és a belenagyított 1:1-es képet?

Nálam csak egy fekete kocka :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14972) biker válasza cigam (#14971) üzenetére


biker
nagyúr

talán görgetnél???
mivel a full kép közepe 100% fekete, nem fér ki a képernyődre

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14973) cigam válasza biker (#14972) üzenetére


cigam
félisten

Nem görgetek. Ez az ablak méretűre lekicsinyített képet mutatná

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14974) cigam válasza cigam (#14973) üzenetére


cigam
félisten

Kicsit rossz a fórum jpg konvertere, de belenagyírtva se jobb:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14975) biker válasza cigam (#14974) üzenetére


biker
nagyúr

nekem mindkét nézet perfekt, hősök tere

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14976) cigam válasza biker (#14975) üzenetére


cigam
félisten

Ez azért gáz, mer semmi extension nincs telepítve, 1edül a glimmer blocker (ad proxy). Szóval semmi sem indokolja, hogy fekete legyen. :(

Ráadásul mostanra megjavult! Pedig csak annyit csináltam azóta, hogy altattam a gépet, miután hazaértem megnyitottam a Konzolt, hogy utánnanézek a hibaüzik között, erre most jó.

Mire ezt leírtam, már megint elfeketedet...

X aktákba való eset.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14977) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Ma kezdte el azt csinálni a Safari, hogy ha megnyitok egy linket, ami alapból új ablakban nyílik meg, akkor egy kb 5x5 centis kis ablakban nyitja meg ahelyett,h akkorábban nyitná, amibe belefér az ablak tartalma, mint ahogy eddig is tette. Nem állítottam át semmit és nem is látok erre vonatkozó beállítást, mi lehet a gond :F Elég idegesítő,h folyton méretezhetem át a linkről megnyílt ablakokat, mert használhatatlanul kicsik...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14978) cigam válasza cigam (#14976) üzenetére


cigam
félisten

asszem a hibám fokozódik:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14979) Ragnar95 válasza cigam (#14978) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mostmár csak egy kérdőjelet látsz? ;] :DDD
Nemjó a link. :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14980) cigam válasza Ragnar95 (#14979) üzenetére


cigam
félisten

hopsz... Nem szereti a skydrive-os képeket.
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14981) Xero válasza cigam (#14980) üzenetére


Xero
nagyúr

GPU hibának tűnik.

(#14982) need


need
addikt

Sziasztok..

Próbálok rá jönni de nem nagyon sikerül..így titeket kérdezlek.. a gondom a következő..

Én jellemzően inkább podcastokat töltök le..! na most az itunes frissítés után az történt hogy megjelenik az eddig letöltött zenék..és ezt nem akarom hogy látszódjon..nem akarom hogy ott legyen..!
hogy tudom ezt eltüntetni...???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#14983) cigam válasza Xero (#14981) üzenetére


cigam
félisten

imac esetén ez komplett alaplap csere? Az mennyibe fáj egy Early 2008-as imac esetén?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14984) xedos válasza cigam (#14983) üzenetére


xedos
addikt

Felejtsd el...
Esetleg érdemes ilyen BGA javítás-cserét kipróbálni.... ez 15-30.000Ft körül van.

(#14985) tDr1v3r válasza cigam (#14983) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Meg kéne tudakolni hogy milyen GPU van a gépedben, és hogy csatlakozik... ha BGA akkor újra kell forrasztatni, ha MXM akkor meg vadászni egy új (vagy használt hibáltan) kártyát a helyére.

Az alaplapcsere nagyon drága, nem éri meg szerintem.

Szerk: Ha a Radeon HD 2400 XT van a gépedben akkor az BGA-s, újra kellene forrasztani.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14986) cigam válasza tDr1v3r (#14985) üzenetére


cigam
félisten

Igen ATI Radeon HD 2400 XT 128 MB van benne. Ugyanakkor ma elbizonytalanodtam a VGA hibát illetően.
Reggelre a memtest 8x futott le hiba nélkül. Ezután csináltam egy clean installt(du-vel töröltem a partíciót, és csak utánna választottam az újratelepítést.) A hibát azonnal reprodukálni tudtam azon a bizonyos fotós teszten. Az első pár kép frankón megjelent, majd a 3.-4. után már fekete kockák, és az elözö képeket visszanézve is befeketedett a helyük. Ezután jön csak ez a GUI katyvasz. Ha nem "hergelem"(jpg-re mutató linket nyitok meg) patentul működik a rendszer. Ha VGA hiba lenne, akkor nem csak a safari hülyülne be, hanem más programok esetén is belezavarodna a kijelzésbe. Ezt az üzit is az imac-ről írom, miközben megy a chat, levelezés,...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14987) madgie válasza cigam (#14986) üzenetére


madgie
titán

A Safari nem GPU-t használ a CPU "kárára"? Elég sok 3rd party böngésző így működik egy ideje.

(#14988) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Valamennyire végigrágtam itt magam, és ha jól értettem, akkor HDMI-n a Mini meghajtja a monitorokat? Biztosan nem lesz pénzem full HD-nál nagyobb felbontású monitorra, sajnos. :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14989) tDr1v3r válasza Fryskitt (#14988) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Meg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14990) madgie


madgie
titán

Milyen gáz már a HiDPI :) klattyide

(#14991) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

OS X alatt van olyan, hogy teljes rendszer visszaállítás, de a fájlok, appok megmaradnak?
Nem szeretnék most másolgatni, timemachine mentés nem jön most szóba...

Semmit sem írok alá!

(#14992) cigam válasza bmwk1200s (#14991) üzenetére


cigam
félisten

Az álmoskönyv szerint megoldható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14993) Xero válasza bmwk1200s (#14991) üzenetére


Xero
nagyúr

Persze. Egy sima rendszer install. Pár licenszelést igénylő programtól eltekintve (pl: Adobe CS) minden megy ugyan úgy.

(#14994) bmwk1200s válasza Xero (#14993) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tehát pl. Mavericks alatt is úgy megy, hogy a recovery particióról ő szépen mindent újrarak?
Tehát minden rendszerbeállítás elvész, csak a fájlok maradnak meg?
Mert lényegében egy szűz rendszert szeretnék csak, amin ott vannak az appok, doksik, zenék, filmek...

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#14995) Xero válasza bmwk1200s (#14994) üzenetére


Xero
nagyúr

A beállítások is megmaradnak.

Ha valóban szűz rendszert szeretnél, akkor érdemesebb backupolni mindenedet, majd clean install-t csinálni.

(#14996) bmwk1200s válasza Xero (#14995) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A backup akkor meg csak annyi, hogy fogom a home foldert, kihúzom egy külső meghajtóra és annyi?
Utána clean install majd visszamásolok szépen mindent?
Vagy time machinról is meg lehet adni, hogy a rendszer beállításokat ne tegye vissza, csak a saját fájljaimat?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#14997) Xero válasza bmwk1200s (#14996) üzenetére


Xero
nagyúr

Mind a kettő jó megoldás. Bár ha van egy megfelelő tárolód, akkor az egész meghajtód klónozd és azt add meg install során importálandónak. Akkor válogathatsz mit szeretnél és mit nem.

(#14998) Ear001 válasza bmwk1200s (#14996) üzenetére


Ear001
addikt

Meg lehet adni akkor is, ha Time Machine-ról mentesz vissza. A telepítés során is rákérdez, ha érzékel ilyen mentést, de ki is hagyhatod, csinálsz egy szűz telepítést és utána a költöztető asszisztenssel hozod át, amit szeretnél.

(#14999) cigam válasza cigam (#14983) üzenetére


cigam
félisten

Nos a szervíz bevizsgálás nélkül nem mond semmit, de a mihez tartás végett, sikerült tájékoztató árakat kapnom: a videokártyát kell cserélnünk aminek költsége 55.900 Ft költséggel jár, sajnos ennél jóval költségesebb eljárás az alaplap kicserélése amely 140.900 Ft-ba kerül.

Nem tréfadolog ... pár éve 150k-ért vettem úgy, hogy még volt fél év a garikiterjesztésből.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15000) rii


rii
nagyúr

az automatikusan elindoló elemk közt levő Network_Maps-ot hogy tudnám szerkeszteni?

azért lett cisnálva annó, hogy magától felcsatoljon minden hálózati megjhajtót, csak azóta megváltozott szinte mindegyik, és át kéne írnom .

de ha textedittel megnézem, egyikben sem a server címek vannak ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.