Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) madgie válasza madgie (#15649) üzenetére


madgie
titán

Átmásoltam a "helyére", ott is ugyanúgy fagy, kilép. Jobb híján újra leszedem a klienst, aztán hagyom azt a pár gigát frissíteni. Ha úgy sem megy, marad az, hogy bugos az app maga.

(#15652) Bling95


Bling95
őstag

Plexet mivel tudnám kiváltani ? Mavericks frissítés óta nem hajlandó .mkv-t lejátszani :(((

(#15653) madgie válasza Bling95 (#15652) üzenetére


madgie
titán

XMBC?

(#15654) rbalint88 válasza madgie (#15653) üzenetére


rbalint88
addikt

Megy már 10.9-en?

(#15655) madgie válasza rbalint88 (#15654) üzenetére


madgie
titán

Na látod, ezt nem tudom. Nekem a Plex is megy (igaz, csak a szerver részét használom).

(#15656) koma106 válasza rbalint88 (#15654) üzenetére


koma106
senior tag

Az aktuális verzió nem megy, többek között ezért is nem váltottam még a "máverikre".

-

(#15657) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Azt nem lehet valahogy megoldani hogy amikor megnyitom a finder-t akkor egykét mappa, hely ott legyen a taboknál?

Köszönöm!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#15658) hengelhof válasza Barett 50cal (#15657) üzenetére


hengelhof
senior tag

Milyenre kell formázni a pendrive-ot, hogy PC-n és mac-en ist tudjam használni?

(#15659) rjg válasza hengelhof (#15658) üzenetére


rjg
őstag

Kérdés mekkora fájlokat akarsz rajta tárolni. Ha nem mész 4GB fölé, akkor jó a FAT, ha igen, akkor exFAT.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15660) hengelhof válasza rjg (#15659) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi! Igazából egy 16 gb-os pendrive. Azt hogy mekkora fájlokat szeretnék mozgatni, nem tudom. Ami éppen kell hirtelen kell. Szóval az eXFAT-ot olvassa az XP? Sajnos a melóhelyi gépen az van.

(#15661) czanga


czanga
őstag

09 mid MBP-ban nem voltam elájulva a Mavericks teljesítményétől, pedig egy ssd van a gépben. A downloads mappa felnyitása grid-ben lassabb, mint az asztali 2012-es mini-n ML alatt, pedig abban ssd sincs.
Safari görgetés se teljesen smooth.

Az SSD bekerülne a minibe, és ugyan ez (fentebb már írtam) friss Mave-riksa telepítés, de elgondolkodtam rajta, hogy inkébb egy friss ML menne az SSD-re.

Mit gondolnak az urak tapasztalatok alapján? ML, vagy Mavericks? Persze úton van a 9.1-es frissítés, de óvatos duhaj vagyok.
Mail gond nálam nem volt ugyan, de az alapvető rendszer szintű gyorsaságával nem voltam megelégedve.

Persze ML alatt is vannak hibák, de azok kevéssé zavarnak.

(#15662) cigam válasza hengelhof (#15660) üzenetére


cigam
félisten

XP-hez fel kell tenni egy frissítést, utánna sima ügy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15663) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Valamennyire végignyálaztam a topikot, az biztos, hogy a vinyó mellé veszek egy SSD-t és ez gyorsítja a rendszert. Amiben nem vagyok biztos, hogy internetezés, némi nem túl bonyolult fotószerkesztés esetleg filmnézés/zenehallgatás esetén érdemes-e bővíteni a memóriát 4-ről 8 GB-ra. Vélemények?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15664) tDr1v3r válasza Fryskitt (#15663) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem érdemes szvsz... ha majd kevésnek érzed akkor veszel bele.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15665) Xero válasza Fryskitt (#15663) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem érdemes.

(#15666) Alex91 válasza Fryskitt (#15663) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg esszeru hatarok kozott nyomd ki a memot is... Mert kesobb lehet, hogy csak dragabb lesz :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15667) hengelhof válasza cigam (#15662) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Ram ügyben én csak annyit mondhatok, hogy 4-ről 8-ra bővítés után megtáltosodott a mini. Bár én elég sok mindent nyitva tartok.

(#15668) Ragnar95 válasza hengelhof (#15667) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

ML-en nekem nagyon szűkös volt a 4giga, mivel énis 8-10programot tartok nyitva egyszerre, de mióta Mavericks van, egyszer se volt kevés a RAM :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15669) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok! Ti melyiket vennétek?
:MB Pro 2009 5,5
2,53 proc
8giga ram
320 vinyó

vagy
MB White 2010
2,4 proc
4 giga ram
250 vinyó

Árban ugyan az.
:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15670) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Mindenkinek köszönöm... Hát akkor megrendeltem 2db Kingston 4GB-os modult. A régieket dobjam fel a VAterára vagy rakjam el? Van erre kereslet?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15671) Xero válasza kcs73 (#15669) üzenetére


Xero
nagyúr

Pro mindenképpen.

(#15672) kcs73 válasza Xero (#15671) üzenetére


kcs73
aktív tag

Én is arra tippeltem,bár zavar,hogy egy évvel idősebb modell!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15673) cigam válasza kcs73 (#15672) üzenetére


cigam
félisten

Az semmi. Viszont a fizikai kialakítása, a +4GB RAM sokat nyom a latba.
Persze látni kéne a valós fizikai állapotukat, nem beszélve az aksi kondíciójáról.

Nem tudom van-e olyan oldal ami évjárat/serial/... alapján leellenőrzi, hogy van-e típushibája, részt vesz/vett-e valamilyen csereprogramban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15674) kcs73 válasza cigam (#15673) üzenetére


kcs73
aktív tag

[link]

Erről lenne szó.
Ha jól számolom kb.. 119000ft

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15675) cigam válasza kcs73 (#15674) üzenetére


cigam
félisten

es handelt sich um einen privaten Verkauf - keine Rückgabemöglichkeit!
Das Gerät ist Top gewartet - Bildschirm hat keine Fehler - Alu Gehäuse hat im Bereich des Stromanschlusses eine kleine Delle!

Mondtam én hogy látni kéne, így lutri.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15676) kcs73 válasza cigam (#15675) üzenetére


kcs73
aktív tag

De mondjuk,ha bejön a lutri,és jó a gép,akkor éri az árat?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15677) cigam válasza kcs73 (#15676) üzenetére


cigam
félisten

Ezt neked kell tudni. Pl. mennyire barátkozol meg a német bill. kiosztással.

Esetleg nézd meg ijoe-nál, most van egy 13-as fehér MB 120k-ért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15678) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Kezdek aggódni a mac mini utód miatt... Szerintetek kinyírják a típust? már csak okosóra, okosTV, tablett a piac.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15679) Fryskitt válasza n.andras74 (#15678) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az ezzel foglalkozó oldalak szerint nem érdemes most venni, mert jön az új, de persze semmi hír róla, az csak feltételezés. Én vettem egyet nemrég, részben mert akkor volt rá lehetőség, részben, mert asztali gép lévén nem érzem az energiatakarékosabb Haswell előnyét. Az új grafikus mag inkább hiányzik, de végül is semmit nem csinálok olyat, ami miatt a HD4000 ne lenne elég.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15680) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek elég egy Mac mini i7 vagy i5 otthoni felhasználásra, ami filmnézés, Office, képszerkesztés és a legfontosabb WOW 1920x1080 ban.
Elég ide az integrált videokártya?
Kell bővítenem memóriát?
Érdemes várni az új minire?
Milyen megoldás van, jelenleg ha a meglévő 2x2TB vinyómat is használni szeretném adattárolásra? Jelenleg a gépről mennek a filmek.

Válaszokat előre is köszönöm. :R
Szerk.:
Lehet jó választás ezekre egy MacBook Air 13" 2013 vagy inkább a mini?

[ Szerkesztve ]

(#15681) Fryskitt válasza Lanash (#15680) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia, szerintem elég. A vinyókat meg dobd be egy NAS-ba (de előtte ments, a NAS a formázáskor töröl!)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15682) Lanash válasza Fryskitt (#15681) üzenetére


Lanash
aktív tag

Tehát akkor jobb a mac mini, mint a 2013 MBA?

(#15683) Fr3eWar válasza Lanash (#15682) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A játékra jobb az MBA mert abban már HD5000 integrált grafikus vezérlő van (4. gen Haswell procival).
El kell döntened hogy a felárat megéri-e.

Illetve ha későbbiekben valami folytán szükségét éreznéd memó bővítésnek akkor azt mini esetén megteheted.
Mini 2db hdd/ssd-t tud fogandi, macbookba csak egy express slotos ssd-van, amit jódrágáért tudsz nagyobbra cserélni.

Ha nem kell hordozhatóság akkor maradj az i5-ös mininél. (én is amcsiból hozattam 1 éve, alap i5-öst, majd rendeltem hozzá +hdd-s kábelt, és tettem bele egy 128-as SSD-t, így benn van filmeknek doksiknak tárolós lemezként a gyári 500gb-s meg rendszernek programoknak az SSD) 128-as SSD 500as Hdd i5ös alapgép kiegészítő kábellal megáll 200körül.

(#15684) Lanash válasza Fr3eWar (#15683) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszönöm a választ. De miután ez lenne az első Mac-em így ez most még nehezebb.

(#15685) cigam válasza Lanash (#15684) üzenetére


cigam
félisten

Nem olyan nehéz, mert 2 eltérő igényt elégít ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15686) hohohohóó...


hohohohóó...
csendes tag

Off Off

Bocsi, hogy csak ide írok, de ajánlom figyelmetekbe az új óriás ipad-ről szóló cikk fórumát!
Nem vagyok épp egy Apple fan, de ha még szeretnétek, hogy komolyan vegyék az Apple fórumokat szóljatok közbe, mert elég röhejes, hogy a hozzászólások felét törli valami túlbuzgó moderátor.
Amúgy elég röhejes, jót mulattam rajta. :DD

(nyugi, többet nem fogtok látni, max Mac AirBook ügyben)

(#15687) cigam válasza hohohohóó... (#15686) üzenetére


cigam
félisten

Csak 1 dolog maradt le :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15688) Lanash válasza cigam (#15685) üzenetére


Lanash
aktív tag

De, mert a Miniben hd4000 van az Airben hd5000. Gondolom a grafikai megjelenítés az Airen jobb, viszont az nem bővíthető és a vásárláskor kell eldönteni, hogy mit szeretnék bele. Ha nem viszem tárgyalásra/megbeszélésre az Airt mert van iPad akkor felesleges. Illetve a proci nem tudom mennyit, számit egy Macnél ha nem vágok videót, vagy szerkesztek millió képet. (Elég-e az i5-mobil cpu?)
De az is lehet, hogy túlgondolom ezt a történetet és egyszerűen csak meg kéne venni valamelyiket. :DD

(#15689) twine válasza Lanash (#15688) üzenetére


twine
addikt

Nem tudom segít e,,de próbálom összefoglalni a történetem...:
Én is agyalgattam rajta, hogy várjak e vele,(mac mini) mert hogy jön új modell,,stb...
(régi pc-s berögződés)
Aztán végig gondoltam a dolgot...Az utolsó "relative" erős pc-mhez elég rég nem nyúltam, és nem is terveztem, mert mindenre elég volt..(csak bazi nagy)
Tudtam ha megveszem a minit, azonnal "kimaxolom",,,(+RAM, +SSD) és ahoz sem fogok nyúlni,,csak használni, amíg kiszolgál...
Ezen a vonalon maradva döntöttem,,,;
Lesz@rom milyen modell jön ki a jövőben, mert arra amire én használom a gépet, a jelenlegi tökéletesen megfelel,,,ebből adódóan az értékvesztés sem befolyásoló tényező, mivel nem akarom a jövőben új modellre cserélni, ezért eladni sem hiszem hogy szeretném....
AHogy ezek a gondolatok megfogalmazódtak bennem, már hívtam is a kereskedőt...
Azóta sem bántam meg....pedig ugyanezeken agyaltam mint te...
Várjak, vagy ne,,,mi lesz ha jön az új,,,,etc....
Ha úgy érzed kiszolgál a jelenlegi típus, vedd meg....
Ha a honlapoknak hiszek amik azt javasolják "várjak még" az új modellre, akkor szeptember óta még mindig várnék...ehhez képest lassan 4 hónapja örülhetek a "masinának"... ;)
Üdv
T

[ Szerkesztve ]

(#15690) Lanash válasza twine (#15689) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szia!
Köszönöm az összefoglalót!Ha így gondolkozom akkor biztos elég a mostani mini is, ha bele lehetne paszírozni a meglévő ssd-met. :R

(#15691) DanielK


DanielK
addikt

Na, ifixitről berendelve a dual hdd kit. Jövőre belevágok a lecsóba, mert azt mondtátok, hogy könnyű. :D
2015 novemberéig garanciás, így mindenképpen megfontoltan és nyugodtan kell majd csinálnom, mert nem lehet nyoma ennek a műveletnek.
Ez alapján fogom majd szétkapni. A 36-os lépést nem nagyon értem. Hova kerül akkor a HDD, ha ők az SSd-t alulra tették? Jó ez így? Illetve hova kell dugni az ssd-t, hogy működjön? És a HDD-t?
Milyen SSD-t tegyek majd bele? Kb. tavasszal tervezem ezeket meglépni.
:R

(#15692) twine válasza DanielK (#15691) üzenetére


twine
addikt

[link] ;)

Nyugi,,nagyobb az izgalom mint maga a művelet ;)
én másodszorra már "puska" nélkül kaptam szét a gépet ;) (először éjszaka "remegeve" nagyon odafigyelve,,,másodszor meg a 8 hónapos fiam mellet fél szemmel a gyereken,,,stb....)

Egy dolog a fontos,,,a szép fekete csavaroknak ne úgy es neki mint az állat, hanem finoman,,,és akkor szvsz. (csak találgatás, nem tény :B :U ) nem lesz a garival probléma, ha nem nyalod el a fejüket, vagy nem koptatod le róluk a feketeséget....

Egész jó kis szettet adnak az ifixit-nél ...
1: Marad felül a HDD, ahol volt eredetileg is...(de persze olyan sorrendben rakod, ahogy úri kedved kívánja :DDD de szerintem valóban úgy egyszerűbb ahogy az ifixitnél is mutatják )
2: jó :)
3: ott van a munkafolyamat képein a deszkán a csatlakozó,oda kell dugnod a kábelt! Adja magát ...
4:SSD-t meg "bármilyet", amit a pénztárcád megenged...Nézd át a teszteket, és dönts...
(Nekem azt hiszem irdatlan szerencsém volt, mert még a Mini vásárlása előtt jutottam egy 256gb-os Samsung 840pro SSD-hez,,,bontatlan dobozos teljesen új,,,35.000.Huf-ért,,,,Úgy tudom ez egy igazán jó, és megbízható tipus, ráadásul amikor vettem, 55-60 környékén volt az "alja" mindenhol...Nem tudtam nem megvenni) :B :D

[ Szerkesztve ]

(#15693) DanielK válasza twine (#15692) üzenetére


DanielK
addikt

Az bitang jó ár! :K
És ez a kábelhajlítgatás milyen? :F Még ettől tartok. :B

(#15694) twine válasza DanielK (#15693) üzenetére


twine
addikt

Előre meg volt hajtva a kábel amit kaptam,,,szinte hozzá sem kellet nyúlni,,, ;)

(#15695) twine válasza DanielK (#15693) üzenetére


twine
addikt

hsz gyűjtés rulez ;] :DDD
Elnézést :B

Apróság, de amivel én "szívtam", és javaslom legyél körültekintő, az a "20-as lépés"....azaz, amikor a tápegység 220-as csatlakozójának pöckét szeded ki, majd rakod vissza!
Szerintem elég primitív, hülye megoldás ez a "gémkapocs" dolog,,,itt kell körültekintőnek lenni, hogy valóban úgy told vissza, hogy az megálljon a helyén, ne essen ki a jövőben, és tartson is....Magyarul tökéletesen a helyén legyen...
Én ezzel pcsöltem a legtöbb időt....:B (pedig előtte nem gondoltam volna)

[ Szerkesztve ]

(#15696) cigam válasza Lanash (#15690) üzenetére


cigam
félisten

Egytelen dolog amiért talán érdemes várni az újra. A régi raktárkészleteket kisöprik, jó pár ezressel olcsóbban megkapod a kifutó modellt. A mai procik minden alap otthoni dolgot röhögve megoldanak. Hihetetlen kraft van bennük. Mivel nem játszom wow-ot, jó kiindulópontnak látszik a notebookcheck oldának tesztjei:
Hd4000
World of Warcraft (2005)
low: 79 81 98 99 112 117 123 ~ 101 fps
Compare med.: 58 62 62 63 65 65 76 83 ~ 67 fps
Compare high: 12 15 16 17 20 20 21 ~ 17 fps
Compare ultra: 8 fps

HD5000
World of Warcraft (2005)
low: 162 fps
Compare med.: 78 fps
Compare high: 31 fps
Compare ultra: 9 fps

Ezek alapján mindkettő "közepes" beállításokkal tud csak 60fps fölé menni. Csak ezért a +10fps-ért nem vennék Air-t, ha csak otthoni használatra kell. Nem utolsó sorban, nagyon nem mindegy, hogy egy 20"-os (vagy nagyobb!) FullHD monitoron nézed (nem csak a játékot, hanem mindent), vagy 11-13"-on.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15697) Lanash válasza cigam (#15696) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszönöm! :R

(#15698) powerup2


powerup2
addikt

Én is mac minire gyúrok de én megvárom az újat talán megkapja az iris gpu-t amivel sokkal jobb lesz mint a mostani model . Persze az ssd nagyon fontos szóval majd nekem is iFixit lesz :) , az alap 4GB ram szerintem manapság kevés szóval azt is bővíteni kell .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#15699) DanielK válasza powerup2 (#15698) üzenetére


DanielK
addikt

Én emiatt vettem még 2012-ben is (mikor kijött az új), egy régit jóárasítva, amiben van dedikált gpu. :K

(#15700) powerup2 válasza DanielK (#15699) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor még anno jól jártál :) de ha belekerül az iris akkor egész erős lesz a kis mini :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.