Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) tDr1v3r válasza powerup2 (#15550) üzenetére


tDr1v3r
veterán

3 éve kapott új dizájnt, szerintem még egyhamar nem nyúlnak hozzá... a frissítést nem tudom, tippre karácsonyt mondanék.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15552) powerup2 válasza tDr1v3r (#15551) üzenetére


powerup2
addikt

csak nem értem miért nem az imac-el egyszerre frissitették amúgy jó lenne a henger forma :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#15553) (Darkwood) válasza koma106 (#15543) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Háhhh… köszi! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#15554) lugosi válasza madgie (#15532) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát van egy pár programod a menüsávban :DDD

(#15555) madgie válasza lugosi (#15554) üzenetére


madgie
titán

1440p kijelző, elfér :))

(#15556) B.attila


B.attila
tag

nincs valakinek egy eladó magic mouse
??

[ Szerkesztve ]

Cuore Sportivo

(#15557) hengelhof válasza B.attila (#15556) üzenetére


hengelhof
senior tag

Amennyiben frissítek 10.9-re, és beüt valami gebasz, vissza tudok állni a ML-ra?
Minden esetre egy biztonsági mentést készítek...

(#15558) TheMarci válasza hengelhof (#15557) üzenetére


TheMarci
addikt

Clean installal bármikor.

Do You Dream?

(#15559) hengelhof válasza TheMarci (#15558) üzenetére


hengelhof
senior tag

És honnan lehet letölteni, stb. Mármint a ML-t. Meg gondolom valamiféle telepítőt is kell készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#15560) TheMarci válasza hengelhof (#15559) üzenetére


TheMarci
addikt

http://store.apple.com/hu-smb/product/D6377ZM/A/os-x-mountain-lion-consumer-single

Letöltöd, disk utilityben csinálsz egy telepítőt egy pendrivera, és telepítheted is.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#15561) hengelhof válasza TheMarci (#15560) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!

Huppssz.. Ez fizetős. Én kaptam gyárilag a gépre. Akkor ezek szerint, ha nem tetszik a 10.9 buktam az ML-t?

[ Szerkesztve ]

(#15562) TheMarci válasza hengelhof (#15561) üzenetére


TheMarci
addikt

Ööö, ezt nem tudom pontosan. Hogyha az van a gépen, akkor app storeból nem tudod simán csak letölteni?

Do You Dream?

(#15563) hengelhof válasza TheMarci (#15562) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nem. Pénzt kér :)

(#15564) hengelhof


hengelhof
senior tag

Most az iWork ingyenes lett, vagy nem? Feltettem a 10.9-et, de nekem fizetősnek látszik.

(#15565) Ragnar95 válasza hengelhof (#15564) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak új felhasználók számára ingyenes, tehát ha veszel egy új Macet, azzal ingyen megkapod, amúgy fizetős maradt

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15566) hoodoo86 válasza hengelhof (#15564) üzenetére


hoodoo86
tag

De ha szeretned oket ingyen, akkor: http://iworktrials.tumblr.com

(Kiskapu, de legalis)

(#15567) hengelhof válasza Ragnar95 (#15565) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nemrégen vettem, úgy 2 hete. Ma frissítettem a 10,9-re

(#15568) tDr1v3r válasza hengelhof (#15567) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én úgy tudom hogy csak azoknak jár, akik Mavericks-szel kapták a gépüket... amúgy nem maradsz le sokról, Keynote kivételével egyik se egy nagy ördöngősség.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15569) hengelhof válasza tDr1v3r (#15568) üzenetére


hengelhof
senior tag

Értem. Mondjuk mindenki új gépről beszélt. Én nem emlékszem olyanra, hogy az új oprendszernek is fent kell lennie. Biztosan az apró betűs részben volt. :(

Feltettem a linken megadott verziót. Indításkor kiírja, hogy van update, de mikor megnyitja az Appstore-t azt írja, hogy nincs. Nekem semmi sem jön össze. :O

[ Szerkesztve ]

(#15570) Ragnar95 válasza hoodoo86 (#15566) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már javította ezt a kiskaput az Apple sajna...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15571) hoodoo86 válasza Ragnar95 (#15570) üzenetére


hoodoo86
tag

Tegnap mukodott. Azota javitottak?

(#15572) hengelhof válasza Ragnar95 (#15570) üzenetére


hengelhof
senior tag

Így jártam. Köszi.
A Garage Band felajánlja, hogy töltsem le. Pedig az fent van. Ha leszedem, akkor felteszi az IAP-os butított verziót?

[ Szerkesztve ]

(#15573) sweet122


sweet122
tag

Hello!

Sajnos megint itt. Régebben már volt gondom a 2011-es Mac Minibe épített SSD meghajtón lévő ML-lel. Akkor végülis az lett a vége, hogy szervizben kötött ki, mert le kellett törölnöm mindent róla és nem engedte az újratelepítést. Az iSamuraiban volt a gép, ahol a srácnak is alig akart felmenni a Mavericks, de mivel barátnőm ment el a gépért, így bővebb infót nem kaptam. Hazaérve minden rendben ment egy ideig, de volt 1-2 fagyás, ahogy régebben is. Ez gyakorlatilag az egész rendszert lefagyasztja, a színes forgó az forog, de semmire nem reagál, ezért hátul kell kinyomnom a POWER gombbal. Most egyfolytában ezt csinálta, gyakorlatilag 10 percet nem tudtam eltölteni semmivel, mert lefagyott.
Három dolog jutott eszembe, ami előidézheti:

1. Az SSD hibás. (Ezt tartom a legvalószínűbbnek)

2. A RAM hibás. Nem tudom, csak egy gondolat. Lehet annak nem ilyenek a jelei.

3. Túlmelegszik, és ezért kapcsol ki. Ez is csak egy tipp. Levettem az alját és furcsán forró volt a RAM és a ventilátor is. Lehet ez a normális..

Az előbb már odáig jutott, hogy szürke képernyőnél nem jutott tovább. Most egy MacBookból kivett, 10.7.5-ös rendszerrel megy a gép, külső winchesterről. Eddig így oké(10perc tapasztalat alapján).

Szerintetek is az �SSD lehet a baj? Mert akkor kiveszem és megválok tőle, maximum belerakom a MacBookból kiszedett vinyót és azt frissítem Mavericks-re. Lassú lesz, de legalább biztos. Esetleg valami egészen más? Létezik valamilyen ingyenes program, ami megmutatja, ha baj van a lemezzel? A Lemezkezelőben futtattam ellenőrzést, de nem írt hibát.

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#15574) rjg válasza sweet122 (#15573) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem először azt nézd meg, hogy az SSD-dhez nincs-e újabb firmware verzió és ha találsz, telepítsd fel. Nekem is hasonló gondom volt az SSD beszerelése után, amit a firmware upgrade megoldott.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15575) sweet122 válasza rjg (#15574) üzenetére


sweet122
tag

Az megvolt, meg akkor, amikor beszereltem. Most mar ott tart, hogy a MacBookbol kiszedett winchester sem indul el kulso winchesterkent, raadasul lefagyott a Mavericks telepitesenel. Jelenleg szurke kepernyonel megall es nincs reakcio. Persze egy bolt sincs most nyitva, ahol tudnek venni olyan csavarhuzot, amivel ki tudom venni az SSD-t..

(#15576) hengelhof válasza hengelhof (#15572) üzenetére


hengelhof
senior tag

Kicsit utánanéztem. Át kell állítani az orendszer nyelvét angolra. Az újraindítás után már volt update az iWork-re. Le is futott, bár nem látom a 'Purchases' fül alatt. Látszólag teljes verzió. Honnan lehetne biztosra megtudni?

Más. Paralells Desktop mizéria.

A Windows 7-et valami oknál fogva nem hajlandó feltenni. USB-ről telepíteném. Az USB-t felismeri, elkezdi a telepítést, majd ezzel az üzenettel sokkol állandóan:

Teszteltem az pen-drive-ot PC-n. Tökéletesen működik. Próbáltam a Parallels-t Win8-al is, azzal nincs gond, de azt nem akarom feltenni, mert utálom.
Van valami ötletetek? Próbáljam meg egy másik PEN -drive-al?

Most kipróbálom a Boot Champ / Paralells verziót.

[ Szerkesztve ]

(#15577) Ragnar95 válasza hoodoo86 (#15571) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mavericksen nekem már kb egy hete sem működött, mivel az általad linkelt oldalon túl régi iWork és Garageband verziók vannak fent, amik nem támogatják a Maverickset, az Apple meg ugye leszedte a hivatalos trial verziókat...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15578) Bigmester


Bigmester
újonc

sziasztok.

valaki tudna esetleg segíteni nekem. Takarítok a Mac en és a terminal kéri a kódot, de elfelejtettem.
próbáltam a szokásos kódjaimat, de nem megy.

köszi mindenkinek
:W

(#15579) madgie


madgie
titán

Nagyon amatőr kérdésem lenne: az iPhone-ről hogy töltöm le a videókat? Mert a fotók az iPhoto-val sitty-sutty ott vannak, de a videók is kellenének :)

(#15580) TheMarci válasza madgie (#15579) üzenetére


TheMarci
addikt

image capture?

Do You Dream?

(#15581) Ragnar95 válasza madgie (#15579) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azokat is iPhotoval :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15582) sweet122 válasza sweet122 (#15575) üzenetére


sweet122
tag

Megoldódott, úgy tűnik. Kiszereltem az SSD-t, beszereltem a MacBook vinyót, feltelepítette a Mavericks-et, lassan, de felment. Most jónak tűnik.

(#15583) Csabee.


Csabee.
nagyúr

OSX Mavericks-en miért van az hogy állandóan elfogy a memória? Appstore-ból leszedtem egy programot amivel lehet üríteni a memóriát, de állandóan megtellik.. Nem hiszem hogy ez megfelelő működés..
4GB ram van a gépben. Ti találkoztatok már ilyennel? Mi lehet az ok?

Üdv: Csabee.

(#15584) Kommy válasza Csabee. (#15583) üzenetére


Kommy
veterán

Mit jelent nálad az elfogy a memória?

(#15585) Csabee. válasza Kommy (#15584) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A free memory program kiírja hogy pl 120MB szabad memória áll rendelkezésre..
Amikor felszabadítja a program a memóriát, akkor 2gb szabadot ír. Szépen működik is a rendszer. Azonban egy idő után belassul, ismételten ránézek a memória állapotra, és megint látom hogy pár mb szabad memória van..

Üdv: Csabee.

(#15586) madgie válasza TheMarci (#15580) üzenetére


madgie
titán

Köszi mindkettőtöknek :)

(#15587) sweet122 válasza Csabee. (#15583) üzenetére


sweet122
tag

A Safari elég szépen zabálja a memóriát. Próbáld ki: netezz addig, amíg meg nem telik a memória, majd lépj ki teljesen a Safariból. Rögtön felszabadul 2GB kb, a többi pedig a rendszeré, azzal sok mindent nem tudsz kezdeni.. Sajnos a 4GB már elég kevés a legalapvetőbb dolgokra is.

(#15588) Csabee. válasza sweet122 (#15587) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megnézem, köszi!

Üdv: Csabee.

(#15589) TheMarci válasza Csabee. (#15588) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem lehet, hogy azért, mert úgy kezeli a memóriát, mint az ios, hogy elfoglalja, amíg van, majd ha kellene, akkor egy rég bennlévő, vagy inaktív programot bezár, és szabadít fel memóriát? Nem tudom, de lehet érdemes lenne utánaolvasni a memóriakezelésének.

Do You Dream?

(#15590) Ragnar95 válasza sweet122 (#15587) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk a Mavericks pont ezen javított, ML alatt nekem is gyakran elfogyott a 4GB, de mióta fent van a Mavericks, a Safari töredékét használja az eddiginek RAMból, úgyhogy azóta egyszer sem volt memóriagondom, pedig semmit nem változtattam a felhasználási szokásaimon, csak azonos felhasználás mellett ennyivel memóriakímélőbb a Mavericks...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15591) Totheground válasza Csabee. (#15585) üzenetére


Totheground
addikt

Felesleges, majd a rendszer megoldja.
Vagy nálad azért van a memória, hogy lásd, hogy mennyi van üresen?
Amúgy kb mindegy, hogy mennyi van, egy idő után tele fogja ülni. De ez nem probléma, ha kell neki, csinál helyet.

Mondjuk a 4 giga elég sovány szerintem.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15592) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy körülbelül ma mit érhet egy Power Macintosh 9500? 150 MHz-es változat. Wiki hozzá.
Csak a PC, semmi tartozéka nincs hozzá és jelenleg nem tudom, hogy működőképes-e.

[ Szerkesztve ]

(#15593) Xero válasza Csabee. (#15583) üzenetére


Xero
nagyúr

Az inactive bármikor felszabadítható. Az a memória management csak placebo. Ha valaminek kell, úgyis felszabadítja. A többit pedig úgysem tudja bántani, hiszen sandboxol már szinte minden.

(#15594) Alex91 válasza Hujikolp (#15592) üzenetére


Alex91
félisten

Mint egy hasonlo koru PC... semmit.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15595) hengelhof


hengelhof
senior tag

nagy különbség van (érezhető) a 1600 mhz és a 1333 mhz ram között?
A laptopomból áttettem a minibe a 8 giga 1333-ast a gyári 4 gigás1600-as helyére. Ég és föld. Csak az érdekelne, hogy idővel cseréjem-e le 1600-ra

(#15596) tDr1v3r válasza hengelhof (#15595) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Semmi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15597) koma106


koma106
senior tag

iMac 2011 mid ML
Alvásból felébresztve a gépet a trackpad néha lefagy. Ilyenkor meg kell bontani a kapcsolatot, ami eltart kb. fél percig (addig strandlabdázig), majd újra csatlakoztatni. A BT billenytűzettel nincs ilyen problémám. Mi okozhatja?

-

(#15598) bLaCkDoGoNe válasza koma106 (#15597) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az okát nem tudom, de nálam is ugyanez a jelenség (mid 2010 iMac).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15599) Totheground


Totheground
addikt

Mostanában vettem észre, hogy ha 1-2 hétig nem indítom újra a gépet, piszokmód belassul a preview és a stack-ek megnyitása. Pedig mind rendszer, mind videómemória van szabadon és a proci is kb 0-n jár. Más is tapasztalja?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15600) bLaCkDoGoNe válasza Totheground (#15599) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Megerősítem, a preview piszok lassú lett 10.9-en.

(#15597) koma106: Az előzőbe elfelejtettem beleírni, hogy nálam 10.9-en van ez. 10.8 alatt nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.