Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) callmeakos válasza titi12 (#41000) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Írtam előtte. Nincs VRR vagy 120hz csak downscalelt 1440p felbontásnál, az viszont ocsmány.

All→M8

(#41002) titi12 válasza xEon1337 (#40997) üzenetére


titi12
tag

24"-os 4k-s monitorom (is) van, évek óta elégedetten használom, bárcsak 27"-os lenne, mert romlik a szemem.

(#41003) titi12 válasza callmeakos (#41001) üzenetére


titi12
tag

Kell a VRR? Miért 1440p? (Az 1440/2160 = 2/3, persze hogy randa.)
Én 4k-ban használnám – nyilván ekkor van a legszebb képe –, az elérhető legnagyobb frissítéssel. Ha 60, akkor 60. (Játékhoz kell?)

[ Szerkesztve ]

(#41004) MasterMark válasza titi12 (#40999) üzenetére


MasterMark
titán

De: BetterDisplay

Switch Tax

(#41005) callmeakos válasza titi12 (#41003) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog


Azért 1440p, mert ahogyan is láthatod, a megjelenített felbontások közül csak ott elérhető a 120hz, ahol azt írja hogy kis felbontású (és az valójában inkább 1080p, vagy még rosszabb) Mindenhol máshol 60 a maximum. És azért ragaszkodom a magas képfrissítéshez, mert ha már támogatja ezt az új monitorom, akkor miért ne próbáljam meg azt használni. Elsősorban PShez vettem a monitort, nyilvánvalóan macen nem játszok, de azért nem volna rossz. Pláne, hogy az előző olcsójános 24 colos monitorommal is tudta a rendszer natívan 75 hertzet FullHD felbontásban, csak ott a kisebb méret miatt nem jött ki a rosszabb felbontás. És akármennyire is nevetségesen hangzik, még 75ről is rossz visszamenni 60ra.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#41006) titi12 válasza callmeakos (#41005) üzenetére


titi12
tag

https://electronics.sony.com/tv-video/gaming-monitors/all-inzone-monitors/p/sdmu27m90
Beleolvasgattam, a minősítésekbe különösen. Az látszik, hogy nem Mac-hez való, és ez nem biztos, hogy a Mac hibája – egyszerűen megfelelő videokártya kell hozzá.
Az ECO-mód ki van kapcsolva?
(Ha az olcsójános monitorral tudott 75 hertzet, akkor nem a rendszerrel van a baj.)

((Vélemény: a magas képfrissítés az új megapixel-őrület – ha kell, ha nem :)) ))

[ Szerkesztve ]

(#41007) Roland861010 válasza callmeakos (#41005) üzenetére


Roland861010
addikt

Amúgy milyen géped van pontosan?
Milyen dedikált VGA van benne ha van egyáltalán?!

A fent linkelt monitort én biztos nem vettem volna meg még Windows mellé sem.
Ezerszer különbek vannak a piacon amúgy meg a régi monitorod tuti Freesynces volt és azért ment.

(#41008) Czo válasza callmeakos (#41005) üzenetére


Czo
őstag

Azt le tudod irni, hogy pontosan mivel probalod osszekotni? Milyen kabel, az milyen protokoll, milyen verziojahoz van, illetve, milyen adpater, ami milyen protokoll, milyen verziojahoz van?

Ha az a monitorod van, ami itt van linkelve #41006, akkor a beepitett HDMI nem lesz jo neked, mert ahhoz regi a 2.0, ami a gepben van (az max 4k@60, ha teljes szinfelbontast kersz), viszont mivel van USB-C a monitoron ami DisplayPort Alt Mode-t tamogat, ezert a legegyszerubb egy teljes bekotesu USB-C - USB-C kabellel osszekotni a kettot, igy semmi atalakito sem kell, es menni fog minden. Ami meg biztos, hogy mukodhet, ha van "USB-C to DisplayPort 1.3 (vagy ujabb)" atalakitod amihez van ehhez megfelelo kabeled es azt dugod a monitorba.

En a HDMI-vel nem szorakoznek, mert abbol kaosz van. Azert van kaosz, mert a gyartok keptelenek elarulni, hogy ami a kezedbe kerul "USB-C to HDMI adapter", az belul milyen atalakito IC-t tartalmaz, illetve, hogy milyen a DisplayPort verzio, valamint, hogy ezen belul hany "lane" van bekotve benne (1 minimum, 4 maximum), es igy szulethetnek olyan nem mukodo megoldasok, amikor 'A' gepen kepes az atalakito 4k@120Hz-re, 'B' gepen pedig csak 4k@60Hz jon ki belole, holott mind a ketto gepen mennie kellene ennek a kepessegnek a gep speckoja szerint.

(#41009) cigam


cigam
félisten

Elnézést az offtopikért, de tudom hogy jópár grafikus van itt.
Mi baja ennek a képnek? Hogyan lehet úgy szürke átmenetet készíteni, hogy ne legyen ilyen recés?
Készen kaptam, de nagyon nemzetszik, ezért GIMP-ben, vagy Krita-ban, szóval valami ingyenes programban reprodukálnám. Van ennek a hibának valami szakmai elnevezése?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41010) MasterMark válasza cigam (#41009) üzenetére


MasterMark
titán

Nem elég a kép bitmélysége. Poszterizáció a "hivatalos" neve.

Colour banding

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41011) titi12 válasza cigam (#41009) üzenetére


titi12
tag

Ha jó nagy homályosítást (blur) küldesz rá, sokat javul.
(Egyébként azért néz ki így mert, az átmenet nem folytonos, hanem "ugrál":
pl. 53–52–50–51–50–49… lehet néhány JPG tömörítés nyoma.)

(#41012) MasterMark válasza titi12 (#41011) üzenetére


MasterMark
titán

Blur ezt nem oldja meg.

Switch Tax

(#41013) titi12 válasza MasterMark (#41012) üzenetére


titi12
tag

Nem-e? :))

(#41014) MasterMark válasza titi12 (#41013) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ha marad a bitmélység akkor nem. :DDD Ha közben konvertálja nagyobbra, akkor lehet.

Switch Tax

(#41015) titi12 válasza MasterMark (#41014) üzenetére


titi12
tag

Ahogy a 96 kbps-os MP3-at sem érdemes 256-osra "konvertálni"… ami egyszer elveszett az adatfolyamból, azt nehéz pótolni. :)

(#41016) blakey válasza cigam (#41009) üzenetére


blakey
titán

Nem megfelelő felbontásban készült és az lett felnagyítva. A jelenlegi kép 600x450px / 96dpi és index színformátum. Ugyanerre a méretre 300dpi RGB-ben ilyen lenne:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41017) cigam válasza blakey (#41016) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippeket, válaszokat! Hétvégén eljátszom vele.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41018) callmeakos válasza Czo (#41008) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Meghozta a futár most a TB4/DP kábelt, és bizony így megy a 4K 144hz. Szóval igazak azok az állítások, hogy M1 Mac Minin a HDMI csatlakozó annyira elavult, hogy limitálva van a sebessége. Ha magas képfrissítésen és felbontáson akarja az ember használni a gépét megfelelő kijelzővel, akkor csak a Thunderbolt+Displayport kábellel lehet ezt elérni, hiába ha a kijelző tudja a HDMI 2.1-et.

All→M8

(#41019) Czo válasza callmeakos (#41018) üzenetére


Czo
őstag

Ezek egyebkent, nem "allitasok", hanem a gyarto hivatalos specifikacioja, nem volt kerdes, hogy milyen HDMI port van a gepen. Az M1 CPU bemutatojan elhangzott a keynoteon, hogy HDMI 2.0, a speckoban az Apple is irja, hogy 4k@60. A DP-jen kifer minden, aminek a savszesseg igenye belefer a 6k@60-ba (ezt szinten a specko irja), igy ebbol mindenki tudja, hogy ebbe belefer a 4k@144, de nem fer bele a 4k@240.

(#41020) soundsonic válasza Czo (#41019) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Esetleg használ valaki tvpaint 11-et mac m1 - m2 gépen 8 gB megosztott memóriával? Csak arra vagyok kiváncsi, hogy az alap modellekkel lehet e normál szinten animációt készíteni. Köszönöm

szerk: bocsi nem neked szólt

[ Szerkesztve ]

(#41021) titi12 válasza callmeakos (#41018) üzenetére


titi12
tag

Csupán a HDMI-verziókat kell egyeztetni :)

(#41022) Rellind válasza soundsonic (#41020) üzenetére


Rellind
senior tag

Ha esetleg van valami offline/online benchmark ennek mérésére akkor szívesen segítek, lefutatom. (M2 Mini base)

(#41023) soundsonic válasza Rellind (#41022) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Köszi, de ez nem hiszem, hogy mérhető így. Ez egy pixel animációs program. Így nyilván a rétegek számától, a raszterek számításától és a hosszúságtól is függ. Azért köszönöm szépen! Megpróbálom még a grafikusos csoportban fb-n, hátha ott lesznek mome-sok akik tudnak válaszolni.

(#41024) Czo válasza soundsonic (#41023) üzenetére


Czo
őstag

Most hasznalod ezt a szoftvert? Ha hasznalod, akkor milyen hardveren? Ha valamid ezen a hardveren elfogy es keves, azt kell biztositanod, hogy ugyonez az alkatresz, az uj hardveren se legyen kevesebb.

(#41025) soundsonic válasza Czo (#41024) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Windowson, de szeretnék egy hordozható gyors egyszerű eszközt. A pc-m elég erős és a rendszerkövetelmények is elég karcsúak. A szerint nem lenne baj, de a nyáron volt nálam egy mac mini és ez fél perces moho pro videó rendernél elfogyott a memória. Én azt hittem előtte, hogy csak lassabb lesz a render, de nem. A tvpaint-et később a suli miatt kell használnom. Ennek más a memória kezelése, azért lennék kiváncsi egy tvpaint felhasználó véleményére. A mac mini azóta nincs nálam, de lehet hogy a vodától beszereznék még1-et vagy egy air-t.

Here are the minimum system requirements for TVPaint Animation:
Windows: Vista, 7 & 8Mac: Lion (10.7), Mountain Lion (10.8 ), Maverick (10.9) & Yosemite (10.10)Linux (Professional Edition only): Ubuntu 10.04+, Debian 6+, RedHat Entreprise Linux 5+, Fedora 15+Processor: Pentium IV, AthlonXP or G5 (2Ghz minimum)RAM: 2GBFree hard drive space: 10GB
Please note that the performance of TVPaint Animation is only dependent on speed and amount of available RAM, hard drive speeds, and number and speed of processor cores.

azóta már van arm támogatás is.

[ Szerkesztve ]

(#41026) soundsonic válasza soundsonic (#41025) üzenetére


soundsonic
aktív tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#41027) Czo válasza soundsonic (#41025) üzenetére


Czo
őstag

Ami nalad volt Mini, abban mennyi RAM volt? Az uj gepben, lenne annal tobb RAM?

(#41028) Aszpirin válasza Czo (#40945) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szoval, en az 1 gep, ami mobil is es desktop is lehet dologra szavazok. Kenyelmesebb.
Megfogadtam a tanácsodat. Ma kiugrottam Bécsbe, és egy Studio Display-jel jöttem haza. Picit tulvásároltam magam, mert nem tudtam, hogy a Studio Display-hez hozzácsomagolnak egy kábelt is, ezért vettem 35€-ért egy TB4 kábelt is, amit fölösleges volt megvennem.
Eddig csak kb félórát próbálgattam a SD-t, elég jó, de szerintem túlárazott… Ha van rá igény, írok majd róla néhány valós tapasztalatot.

(#41029) CharlieDrop válasza Aszpirin (#41028) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért ezt mobilnak hívni enyhe túlzás

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41030) Czo válasza Aszpirin (#41028) üzenetére


Czo
őstag

Nekem a TBD hatuljan, van egy ilyen "backpack". Ahogy, itt lefele gorgetsz, mutatja, hogy van hozza "fuggoleges" tarto, igy nekem erre a kis polcocskara van berakva a MacBook Pro clamshell modban, igy kvazi olyan, mintha "iMac" lenne. Plane azert is olyan, mert mivel Apple Display, igy a fenyerot, hangerot, mindent ugy allitok, mintha iMac lenne. A 13"-as es a 14"-es MBP-t es nyilvan a kisebb Airt birja el ez a polc, a 16"-os gep mar tul nehez neki.

Nagyon vartam ennek a kis polcnak az ujabb verziojat, hogy akkor ugyonez a setup mehet majd tovabb, a Studio Display eseten is, de csalodast okoztak, mert ahhoz mar nem adnak fuggoleges tartot, illetve, sulyra sem birna mar el a gepet...

(#41031) Aszpirin válasza CharlieDrop (#41029) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szia! Elnézést, lehet, hogy én nem vagyok már elég penge így péntek este, de nem értem a megjegyzésedet. A Studio Display természetesen egyáltalán nem mobil, de egy 14 colos M2 MBP-re van kötve, az eléggé mobil gép... Esetleg ez kimaradt neked, de az előzményekben ott volt, illetve a fotón a Studio Display által megjelenített képen látszik is :)

[ Szerkesztve ]

(#41032) Czo válasza Aszpirin (#41031) üzenetére


Czo
őstag

En is a 14" mellett dontottem vegul, ugyhogy kivancsi leszek. Ez a maximalis suly, amit el fog birni a TBD-n levo "polcocska". A honap veget irjak erkezesi idonek, ugyhogy kivancsi leszek.

(#41033) Aszpirin válasza Czo (#41030) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Egyelőre egy ilyent rendeltem: [link] Holnap kapom meg, meglátjuk mire jó, sokat nem bukok vele. Ez egyelőre az asztalon lesz, a SD mellett. De ha van/lesz ilyen "backpak" a studio display-hez, ami elbírja a 14-es MBP-t, akkor gondolkodás nélkül megveszem, mert ahgy látom, a SD "hátán is elfér a 14-es, de nagyon más (sokkal meredekebb) a láb kialakítása, mint pl. az iMac esetében.

Ami tetszik: apple-cuccokkal ez egy igazi péug-and-play monitor, bár azért ez egy monitortól nem kell nagy ügy legyen. Szintén jó, hogy van még extra USB-C csatlakozó a hátulján, pl. ebbe dugtam bele a 2.5GBASE-T - TB3 adapteremet, és negygszerűen van 2 Gbps-es internet-kapcsolatom, nem kell külön a gépbe dugnom. még egy TB3 csatlakozót a "dokkoláskor", a monitor-csatlakozáson kívül. Bár gondolom ez sem "nagy ügy", de nekem jól jön.

A képe természetesen (majdnem) csúcs. Ezért vettem ezt. Mert tudtam, hogy ugyanaz a panel van benne, mint a legutolsó 27-es Retina iMac-ekben. Egyszerűen nem lehet belekötni, gyönyörű. (azért cska "majdnem csúcs", mert mégiscsak IPS van benne, tehát a fekete az nagyon sötét szürke... de a fényerő pl. annyira egyenletes, ami a "made in Japan" /ergo: duplaannyi mani, mint minden egyéb hasonló minőségű monitor/ Eizo FlexScan-jeimet rendesen kenterbe veri)

A kamerát még nem próbáltam, szóval arról nem tudok nyilatkozni.

Nem igazán tetszik benne, hogy át kell állítani a hang ki- és bemenetet a Studio Display-re, ez az MBP lecsukott kijelzőjével automatikus kellene legyen szvsz, amikor rádugom a SD-t.
A hangja egész jó (össze sem hasonlítható a "dzokásos" beépített monitor-hanggal, ebből tényleg hang jön ki), de a 2017-es 27 colos iMac hangjától azért, ha nyúlfarknyival is, de elmarad.

Továbbá eléggé hátulgombolós annak megállapítása, hogy milyen SW-verzió van a SD-en (csak a System Report-ból derül ki, hogy ezt már 16.4-gyel adták, ami az MBP-men lévő Ventura-hoz való utolsó verzió, szóval eddig O.K., de: ha majd felteszem a Sonoma-t és azzal a 17.0-s SD-SW-t, akkor más verziójú géppel már nem is fog működni? Hmm...)
Igazán kijelezhetné ezt a System Settings alatt (persze lehet, hogy Sonomában már "megoldották" ezt).

Összességében: ez még Apple-viszonylatban is egy túlárazott cucc (szerintem) - ne feledjük anno majdnem ugynegnnyiért teljes iMac-et lehetett venni, gyönyörű Retina kijelzővel - de valahogy megvan benne az a kis plusz, az Apple-integráltság, ami valamicskét kompenzál... és ezt TALÁN már nem csak 5-6 évig tudom használi, TALÁN jó lesz majd az újabb és újabb gépekkel is. TALÁN.

[ Szerkesztve ]

(#41034) Aszpirin válasza Czo (#41032) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szerintem jól döntöttél.
Nekem egyetlen bajom van az M2Pro (non-binned) MBP-mmel: az akkumulátora. Szerintem szokatlan módon nem hozza az Apple ígéreteit, de lehet, hogy én fogtam ki egy vacakabb példányt.
De Neked már M3-asod lesz (megkérdezhetem, hogy milyen SoC-vel, és milyen kiépítésben rendelted?), annak már biztosan jobb az akkuideje, mint az M2-nél, márcsak a 3nm-es technológia ígérete miatt is....

[ Szerkesztve ]

(#41035) Czo válasza Aszpirin (#41033) üzenetére


Czo
őstag

Ejj, a TBD atallt magatol (mondjuk, en mindig osszecsukva dugom ra).

Szerk: meg: M3 Pro ezust, usa keyboard, 12CPU/18GPU/36GB/2TB. Egyetlen egy dolog zavar, hogy varni kel, ezt meg igy olyannak erzem, mint egy husegszerzodest, ami korlatoz es guzsbakot.

[ Szerkesztve ]

(#41036) Aszpirin válasza Czo (#41035) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Na, ez már egy rendes konfig :R
36GB-tal és 2TB-tal én nem érezném magam gúzsba kötve, ez sokáig elég lesz szvsz... de azért értem, mire gondolsz.

(én is összecsukva dugtam rá, és remélem, hogy ezt csak egyszer kellett átállítanom, és megjegyzi... nagyon remélem, mert ha nem, biz'isten hibajegyet írok az Apple-nek...)

[ Szerkesztve ]

(#41037) Czo válasza Aszpirin (#41036) üzenetére


Czo
őstag

A gepet kb 6 evre tervezem, mint ahogy ez is, most 6 eves. Nem ez a resze zavar.

Az zavar, hogy ha felmesz az apple.hu -ra, kivalasztod az ezust, 14"-es erosebb M3 Pro gepet, akkor azt irja alul, hogy raktaron. Majd ha felkattingatod, ahogy mondtam, akkor azt irja, hogy 4-6 munkanap (azaz jan 11,12,15). Majd a kosarba rakas utan, a kosarban beirom a 1203-at iranyitoszamnak, akkor atugrik 18-22-re (ami nem felel meg a korabban, ajanlott idopontnak, nemhogy kicsit, nagyon nem). Tehat hazudnak. Ha meg fog jonni a gep, es akkor nem 11, 12 es 15 lesz, akkor minden egyes percben, amikor hasznalom szejjel fog idegesiteni, es itt fog kattogni a fejemben, hogy hazudott es atvert a ceg. Raadasul, az Apple visszaeso, mert mar az is elofordult veluk, hogy rendelsz valamit, leirjak, hogy pl 2 het mulva hozzak, de valami miatt, 1 hettel a megbeszelt idopont elott szolnak, hogy atadtak a futarnak, es masnap nalam lesz (ilyenkor meg SMS-ben is az orrod ala dorgolik, hogy itt a nagy nap...). Ilyenkor megint nem tudok mast tenni, mint at nem venni a futartol. Majd megprobalni megmagyarazni a telefonos ufsznek, hogy azert kuldtem vissza, mert nem a megbeszelt idopontban kuldtetek. Legyetek szivesek tartsatok magatokat a megallapodashoz, mert ez igy atveres.

Szoval, nem kizart, hogy le fogom mondani, mert ez nem allaopot, nem ez az elvart mukodes.

(#41038) Aszpirin válasza Czo (#41037) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én a SD-ért is azért mentem Ausztriába, mert itthon kb február második feléig kellett volna várnom rá értelmes áron (kb sehol nincs raktáron).
Ausztriában természetesen találtam raktáron lévőt, és csak Bécsig kellett autóznom érte (mivel az ország nyugati felében lakom, ez számomra egy "kiruccanás", tegnap rendeltem meg, ma átvettem személyesen, ennyi...) de CTO konfigok terén is más a helyzet: a boltok rendszeresen berendelnek többféle CTO-t, és raktáron van nekik: íme pl. a Te konfigod, raktáron: [link] , ez ugyan Salzburgban van, de ők (a leírásuk alapján) küldenek is külföldre, az osztrák posts árain (ki tudod számolni, adj hozzá biztosítást saccra kb 50€ a küldés), de találsz közelebb is, ha érte mennél: [link] , ez pl Bécsben van, és 1-3 munkanap máltán elhozható. Nem amerikai billentyűzetes ugyan, de magyarítani vagy "nemzetközi angolítani" nagyjából fillérekből lehet, itt a hardveraprón is van egy srác, nekem ő csinálta a magyarítást a kanadai franciáról :) eredeti billenyűsapkákal 10ezerért... amerikai billentyűzetre viszont gazdaságosan nem lehet átállítani, az egy külön műfaj sajnos.)

[ Szerkesztve ]

(#41039) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Csak szólnék, hogy az iSTYLE-nál ismét van 400ezerért alap (binned, 2 portos, 8GB/256GB) M1-es iMac, ami piszok jó ár, de non-binned 4 portos 8GB/512GB M1 iMac is 550ezer, ami még piszokabbul jó ár!

(#41040) Roland861010 válasza Czo (#41037) üzenetére


Roland861010
addikt

Ne haragudj meg rám de te beteg vagy...
Hacsak nem valami olyan munkát végzel ami miatt folyamatosan úton vagy nehogy már baj legyen ha hamarabb jön a futár.

Ez olyan mint amikor elő rendelést adsz le. Az is akkor jön meg amikor beérkezik a raktárba.
Ha az a gép hamarabb van náluk akkor hamarabb is fog érkezni.

Azért ennél nagyobb dolgok is vannak az életben mint, hogy egy 3M Ft-os gépre kelljen várni 2 hetet.

Furák vagyunk mi magyarok... :W

(#41041) devil-k válasza Czo (#41037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már értem miért tart ott a világ, ahol.

- mozi bolondéria -

(#41042) -Skylake- válasza Czo (#41037) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Raadasul, az Apple visszaeso, mert mar az is elofordult veluk, hogy rendelsz valamit, leirjak, hogy pl 2 het mulva hozzak, de valami miatt, 1 hettel a megbeszelt idopont elott szolnak, hogy atadtak a futarnak, es masnap nalam lesz (ilyenkor meg SMS-ben is az orrod ala dorgolik, hogy itt a nagy nap...). Ilyenkor megint nem tudok mast tenni, mint at nem venni a futartol. Majd megprobalni megmagyarazni a telefonos ufsznek, hogy azert kuldtem vissza, mert nem a megbeszelt idopontban kuldtetek. Legyetek szivesek tartsatok magatokat a megallapodashoz, mert ez igy atveres."

no offense, ennel cringebbet szerintem meg soha eletemben nem hallottam.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#41043) balage25 válasza Czo (#41037) üzenetére


balage25
senior tag

Hasonlóképpen gondolom én is, mindenki tartsa magát a megbeszéltekhez, vagy legalább kérdezzen rá, hogy az új időpont megfelel, vagy sem.

(#41044) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Gyári mail alkalmazást le tudom nullázni vlhogy?
Nagyon sok email lett csatolva és szerver hiba miatt összekavarodik.
Nem akarom ez miatt újra rakni a rendszert ,van esetleg vlmi megoldás erre?

(#41045) Czo válasza TechN7ne (#41044) üzenetére


Czo
őstag

Nevezd at a ~/Library/Mail -t valami masra. A Mail tokeletesen kezel komplett emailezest, akar 25 evre visszamenoleg.

(#41046) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Command + R kombinációra nem reagál ,sem vezetékes ,sem magic billentyűzettel.
Command + Option + R kombinációra reagál viszont betöltés után ezt dobja be:
[kép]

Miért nem tud úgy menni minden ahogyan kéne? :W

Lan on keresztül a felső képet dobja ,Wifin meg ezt.

Annyira fel tud idegesíteni ,hogy hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#41047) Czo válasza TechN7ne (#41046) üzenetére


Czo
őstag

Ilyenkor leirhatnad az "elozmenyeket" is. Mit csinaltal, amiert ugy gondolod, hogy Recovery-re van szukseged? Mikori gep ez egyebkent? Megcsinalta mar az Apple, hogy a Mojave (2018 szeptember) elott megjelent gepeken menjen az Internet Recovery ujra?

(#41048) TechN7ne válasza Czo (#41047) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Megcsináltam a telepito usb t és csak újra akarom rakni ,Option nyomására sem adja be a meghajtókat sem.
Eddig már 20x próbálkoztam ,szépen lassan hazavágom az ssd t is.

iMac 2020 27

[ Szerkesztve ]

(#41049) Czo válasza TechN7ne (#41048) üzenetére


Czo
őstag

Engedelyezted a kulso eszkozrol valo bootolast, mielott elkezdted legyalulni a gepet?

(#41050) TechN7ne válasza Czo (#41049) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Option + R kombinációra dobot tovább ,nem is értem. :N
Most már elvileg haladok ,majdnem széttörtem a billentyűzetet az idegbe.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.