Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) Xero válasza RaZroX (#15950) üzenetére


Xero
nagyúr

Intel-hez.

A G5-n egyébként felejtős. Még irodai munkára csak-csak, de játékra reménytelen. Más architektúra.

(#15952) csabbymtc válasza RaZroX (#15950) üzenetére


csabbymtc
tag

Igen, ezt tudom, és ő is tudja, már fel is rakta.
Viszont ami neki a lényeg lenne, az valami HLSW szerver vagy mi, ami viszont így nem fut.

(#15953) Ragnar95 válasza csabbymtc (#15952) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Felejtős az a gép ma már, mivel powerPC alapú, így kb egyáltalán nincsenek már rá appok, szóval nem sok mindenre jó...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15954) RaZroX válasza Xero (#15951) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja tényleg... tök kiment a fejemből, hogy ez még nem Inteles :W

This is the way

(#15955) twine válasza madgie (#15948) üzenetére


twine
addikt

Nekem öröm, hogy végre valami "hasznosat" is tudtam mondani a topicban ... :D

(#15956) madgie válasza twine (#15955) üzenetére


madgie
titán

Tegnap ki is próbáltam, nagyon állat így besegíteni a Final Cut-nak :K

(#15957) RaZroX


RaZroX
addikt

Ez mennyire működik OS X alatt ?

This is the way

(#15958) czanga válasza RaZroX (#15957) üzenetére


czanga
őstag

Hardverker-es srácok szerint működik, de ők is csak user infóként kapták. Magam nem próbáltam, de ha egy véleményt elfogadsz, ez normál üzemre / gépelésre nem kimondottan alkalmas.

(#15959) RaZroX válasza czanga (#15958) üzenetére


RaZroX
addikt

Persze, hogy elfogadom a véleményed, sőt jobban belegondolva igazat is adok neked. Csak annyira szép ez a bill... :U Mindegy, veszek egy 3k-s szigetes feket bill-t azt kész :D Azzal tuti nem lesz gond.

This is the way

(#15960) czanga válasza RaZroX (#15959) üzenetére


czanga
őstag

2009-ben, egy évvel a megjelenése után vettem egy Apple Wired Keyboard-ot. Azóta is ezt nyúzom, és semmi baja, tökéletesen funkcionál, sőt még azóta is halk, és reszponzív a gépelés folyamata rajta.

Amennyiben teheted, szerintem inkább egy ilyenbe ruházz be. Próbáltam egy rakat szigetes billentyűzetet, de annyira ratyi minőségűek vannak, hogy borzalom.
Inkább megvettem ezt és azóta is nyúzom. Kiszolgált már egy hackintosh-t, 1 régebbi intel-es mini-t, és egy éve, hogy a 2012-es mini-t is ezzel nyúzom. :) Én nem bántam meg, nagyon minőségi darab.

(#15961) Xero válasza czanga (#15960) üzenetére


Xero
nagyúr

Én megjelenésekor vettem egyet és később lett még egy.
Az egyiket kivégeztem félig-meddig, míg a másik tartalékban áll.

Váltottam (vissza) mechanikusra és nem bántam meg. Tény és való, hogy piszok jó kis billentyűzet az alu, de a mechával lényegesen kényelmesebb dolgozni. Egyszerűen jobb a feedback.

(#15962) RaZroX válasza czanga (#15960) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát ez nem olcsó :DDD Még átgondolom. Nem szeretnék sz@rt venni, viszont ilyen drágát sem :F

This is the way

(#15963) tDr1v3r válasza czanga (#15960) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De megdrágult (igen, fillérb*szó vagyok), pár hónapja 13k volt... gondolkodtam hogy veszek egyet a döglődő ugyanilyenem helyére (2007-es, szegénykének már enyhén szólva is ragadnak a gombjai :D ), de ennyiért inkább leteszek róla és nézek valami mechanikusat.

(#15961) Xero: Találtál belőle ISO kiosztásút?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15964) RaZroX


RaZroX
addikt

Igaziból, ha tud valaki Mac-es kiosztású billt 5-6k körül (nem kell feltétlen Apple-nek lennie) akkor az nekem teljesen jó. Ja és legyen magyar :DDD

This is the way

(#15965) Xero válasza tDr1v3r (#15963) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem. Maradt a US layout.

A ragadósságra: Én anno bevállaltam egy durva megoldást, lévén volt backup. Bedobtam a mosogatógépbe tabletta nélkül. Előtte ment egy kört szintén tabletta nélkül, hogy kimenjen minden cucc.
Átmosta, majd szárítottam egy napot. Hibátlanul ment tovább.

[ Szerkesztve ]

(#15966) RaZroX válasza Xero (#15965) üzenetére


RaZroX
addikt

Beteg :D Én régi PC-t mostami ki anno kádban :D

This is the way

(#15967) czanga válasza Xero (#15961) üzenetére


czanga
őstag

Munkahelyen senki sem használ már régi mechanikus Apple-t, és jóbarátom munkahelyén is csak 1 ember használ olyat, de ő megrögzötten. :)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz, sőt. Viszont azt tegyük hozzá, hogy ez nagyon szubjektív és egyuttal izlés kérdése, hogy kinek melyik jön be. :K

ragadósság:

Igen, ezt ismerem én is, és bár remélem nem hozza úgy a sors, de ha beadja a kulcsot, vagy csak ragadni fog, tuti kipróbálom. :D Mondjuk én, mióta megvan takarítom bizonyos időközönként. Valószínüleg ez is jót tett neki.

[ Szerkesztve ]

(#15968) Xero válasza czanga (#15967) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván ízlés kérdése, de aki sokat gépel (ír, programozik, dokumentál), annak az esetek döntő többségében kényelmesebb egy mechanikus billentyűzet.

Az Apple-nek az utolsó mechanikus billentyűzete az Extended Keyboard II volt. Szóval erősen kétlem, hogy az említett emberke mechanikusat használna. :N

Érdemes azért kipróbálni egyszer egy jó mecha billt. Mondom ezt úgy, hogy az Apple is jókat gyártott, használtam is őket egészen 2000-es Apple Pro keyboard óta, de ez más világ. :K

(#15969) czanga válasza Xero (#15968) üzenetére


czanga
őstag

Szkúúúúzi, összekevertem. :U My bad.

Ezt használja náluk a srác. DTP munkákkal, és Weblap design-nal fogllakoznak.

Ettől még tartom magam ahhoz, hogy aki sokat gépel, annak is lehet kényelmes, mint ahogy nekem is az. Másoknak pedig nem. Meg tudlak érteni téged is. Feltételezem sok példa lenne ide is, oda is.

[ Szerkesztve ]

(#15970) RaZroX


RaZroX
addikt

Úristen mekkora jó az OS X!
Elhatároztam, hogy végig tesztelem a böngészőket, hogy melyik viszi legjobban a youtube-ot (mivel ugye régi gyenge procim van) Végül az Opera 18 nyert, ez akadásmentesen viszi a videókat, szép is meg gyors is, de most nem ez a lényeg. Elkezdtem törni a fejem, hogy hogyan vigyem át a jelszavaim Operából, erre kiderült, hogy a "kulcstartón" ott van minden és nem kell trükközni, nagyon örülök :C

Szerk.: Mondjuk ez használja is végre a procim:

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#15971) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Tovább vívom harcomat a Mavericks-szel.
Azt vettem észre, hogy a sokat emlegetett memóriakezelés éppen hogy nem jobb, hanem rosszabb lett. Egy hetes uptime után a kernel_task permanensen 3-4GB-ot zabál fel, amit nem szabadít fel akkor sem (legalábbis az iStat szerint), ha minden alkalmazást bezárok és üres desktoppal altatom a gépet. Ezzel együtt elkezd embertelenül lassulni a rendszer, mert egyre többet swappel – 8GB RAM mellett úgy, hogy általában Safari, Mail, Skype (+mostanában Spotify, előtte iTunes) megy állandóan.
A korábbi verzókkal 40-50 napos uptime-okkal sem volt bajom ugyanezen a konfigon.
Már csináltam egy clean installt is, de az sem segített. Valaki másnak van még ilyen nyűgje, vagy csak engem örvendeztet meg ezzel a rendszer?

(Azt hozzá kell tenni, hogy boot után viszont mindig nagyon élvezetes használni a rendszert, akkor nagyon pattogós.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15972) Totheground válasza RaZroX (#15970) üzenetére


Totheground
addikt

Es ehhez add hozzá, amikor ugyanezek a jelszavak ott vannak telon/tableten is minden nyűg nélkül. :K

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15973) RaZroX válasza Totheground (#15972) üzenetére


RaZroX
addikt

:C

This is the way

(#15974) hengelhof


hengelhof
senior tag

Létezik a Logic Pro-hoz hasonló program Windowsra?

(#15975) RaZroX válasza hengelhof (#15974) üzenetére


RaZroX
addikt

Fruity Loops Studio

This is the way

(#15976) hengelhof válasza RaZroX (#15975) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszönöm szépen.

(#15977) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy Mac minit.
0-24ben menne, ezért fontos lenne az alacsony fogyasztás és a kis ház.
Jelenleg egy MAcbook pro-t használok ilyen célra, de vennék helyette inkább egy új minit.
Meg szeretném vele oldani, hogy a torrentek 0-24ben fussanak, illetve a fájlokat el szeretném érni IOS, Android rendszeren, illetve egy Dune médialejátszón is.

(#15978) Ear001 válasza Gergőke88 (#15977) üzenetére


Ear001
addikt

Csak torrentre? Én inkább egy Synology NAS-t ajánlok neked erre a célra. Van beépített torrent kliens, a fájlmegosztás hibátlan, van hozzá távmatató program fájlkezelésre, zene és videó lejátszásra Androidra és IOS-re is, csendes, elvan magában mint a befőtt rettentő uptime időkkel.

[ Szerkesztve ]

(#15979) Gergőke88 válasza Ear001 (#15978) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem csak torrentre.
Netezés, szövegszerkesztés is lenne rajta.

(#15980) madgie válasza Gergőke88 (#15979) üzenetére


madgie
titán

Nekem is hasonló célokra szolgál a Mini, torrent, méédiaszerver, fotófeldolgozás, néha videóvágás... jó kis mindenes. SMB-t lehet nem fogja a Dune látni (de ezt kipróbálhatod most is a Macbook-kal), én a Popcorn Hour-nak NFS-en osztom a dolgokat, azzal megy jól. iPad, iPhone sima SMB-n is kitűnő, Plex-en meg úgy általában minden baba.

(#15981) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Köszi.
Most megprobáltam megosztani egy mappát és elérni a telefonról (Android).
Látom a gépet, de kér felh.nevet és jelszót de nem akarja elfogadni.
Tudnátok nekem linkelni egy jó leírást?
Köszönöm.

(#15982) madgie válasza Gergőke88 (#15981) üzenetére


madgie
titán

Menni kéne a "rendes" Mac user/pass-szal, én is azzal érem el.

(#15983) Gergőke88 válasza madgie (#15982) üzenetére


Gergőke88
addikt

Koszonom. Mukodik. Es most jelszot sem ker. Gondolom amiatt mert vendeg fioknal engedelyeztem a megosztott tartalmak elereset.

(#15984) Totheground


Totheground
addikt

Nagyon úgy látom, hogy a minibe kelleni fog az a +4 giga ram, 4el mindig televan és van egy csomó page-out.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15985) Enjoy válasza Totheground (#15984) üzenetére


Enjoy
addikt

Szintúgy a gyári 4GB-tal szenvedek, de szerintem én egyszerre 16gb-ra tornászom :DDD
Aztán lehet semmi értelme..

► més que un club ◄

(#15986) madgie válasza Enjoy (#15985) üzenetére


madgie
titán

De, van értelme, egy kis komolyabb fotó, videó, megeszi a 16-ot is.

(#15987) Ragnar95 válasza Totheground (#15984) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mavericks fut rajta gondolom, mivel nemrég vetted, azzal viszont nem kéne a 4gigának kevésnek lennie átlagfelhasználásra. Nekem egyszerre 8-10program fut az iMacen és Mavericks óta elég a 4giga is

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15988) Totheground válasza Enjoy (#15985) üzenetére


Totheground
addikt

Dehogynem, legalább nem kell összehúznia magát a rendszernek. :DDD

@Ragna: működni működik, de érezhetően kevés.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15989) Enjoy válasza madgie (#15986) üzenetére


Enjoy
addikt

Az biztos, viszont tuti f@s a Mavericks memória-kezelése is.

► més que un club ◄

(#15990) RaZroX válasza Enjoy (#15989) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem aztán nincs vele bajom... Pedig csak 4GB ramom van.

This is the way

(#15991) Ragnar95 válasza Totheground (#15988) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezért kell Safarit használni, az 10megnyitott lappal se használ többet 700mega RAMnál sosem :P
Amúgy nem tudom, mit csinálsz te a háttérben, de a kernel task is kicsit soknak tűnik, nálam most pl épp 450mega :DDD
Nekem sosem bizonyul kevésnek, de hát ugye nagyon nem mindegy,h miket futtat az ember... :D Persze, a 8GB is simán lehet kevés fotószerkesztéshez/videóvágáshoz, meg hogyha elindítanám a NetBeanst, az is jobban örülne a 8GB RAMnak :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15992) Totheground válasza Ragnar95 (#15991) üzenetére


Totheground
addikt

Csak a szokásos :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15993) RaZroX válasza Totheground (#15992) üzenetére


RaZroX
addikt

Valaki nagyon töri a japántot :D Amúgy jobb oldalt az ott milyen app ? Az a szürke :D

This is the way

(#15994) Totheground válasza RaZroX (#15993) üzenetére


Totheground
addikt

szerk

Ja, hülye vagyok. :D

Tweetbot, szerintem a legjobb twitter cliens osx/iOs-re.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15995) RaZroX válasza Totheground (#15994) üzenetére


RaZroX
addikt

Mondom jobb :DDD Amire középen az van írva, hogy Timeline.

This is the way

(#15996) czanga


czanga
őstag

A 8gb ram lesz 2014 4gb ramja, ha értitek. :DD

ON:
Azért a grafikus driver-en is csiszolhatnak kicsit, és hála az égnek a 10.9.2-es fejlesztői verzióban már utalnak erre is.

(#15997) RaZroX


RaZroX
addikt

Nem tudja valaki, hogy hol találom meg a cod4 profilom ? Állítolag itt: Call of Duty 4 > Call of Duty 4 Data > players kellene lennie, gyakorlatilag nekem nincs ilyen mappám, pedig már voltam pár szerveren mióta feltettem.

This is the way

(#15998) czanga válasza RaZroX (#15997) üzenetére


czanga
őstag

Lehet rejtett a mappa. Finder/Go/Go to folder. Magyarul nem tudom (sosem használtam úgy OS X-et, se iOS-t), de ide másold be az elérési utat, és így hátha megtalálja.

(#15999) RaZroX válasza czanga (#15998) üzenetére


RaZroX
addikt

Rejtettként nem találtam meg, viszont a cfg nevére rákerestem spotlight-ban meg is talált egy fájlt csak épp nem tudom megnyitni a befoglaló mappáját.. ha rákattintok előjön az appstore-al mert ugye nem tud mit kezdeni a file-al, jobb egérre meg nem reagál... :DDD :W

Anyám.. Hát kiderült, hogy az egyik email-emben talált egy ilyen filet... nem is tudtam, hogy ennyire mélyen keres mindenhol.. Szóval még sincs meg amit keresek :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#16000) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

egyik barátomtól kaptam egy vezeték nélküli alu billentyűzetet, és annyi a hibája hogy nem működik az enter, így nem is tudom párosítani, mert a próbaszöveg begépelése után entert kell nyomni, csakhát ugye nem hajlandó működni. minden más gomb elvileg működik rendesen.

hogyan tudnám működésre bírni? már próbáltam kivenni a gombot és úgy nyomni, de úgysem jó, rendesen be lehet nyomni, de nem veszi...

amúgy felismeri meg minden, de így nem túl jó a dolog :D

köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.