Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) twine válasza madgie (#14731) üzenetére


twine
addikt

"...ez vállalható, nem órabérben fizetnek"

Az igaz nállam is... :R ;)
...csak előfordul, hogy leüllnek mellém, hogy rakjunk össze egy demó anyagot etc,,,esetleg akár az egy-másfél órás kész projekt finomítása a megrendelővel, és ha végeztünk, "máris kívánják" a készterméket... :))
Olyankor azért jól jön, ha csak egy Kv-t fizetsz nekik a várakozásért,(5-12perc) és nem egy komplett háromfogásos ebédet.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14752) hoodoo86 válasza Totheground (#14744) üzenetére


hoodoo86
tag

Mindketto be van kapcsolva, de szinte mindig tapolok. Meg a drag&dropnal is. (Beallithato d&d duplatapra)

(#14753) rachmaninoff válasza Totheground (#14744) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Nálam csak tap, a kattintás egy plusz felesleges mozdulat. De a jó benne, hogy mindenki rá tud érezni mi jó neki, sokféleképpen lehet használni. Egyáltalán nincs egerem pl.

(#14754) roberto211 válasza Xmodule (#14748) üzenetére


roberto211
őstag

Melyik iMac van neked ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14755) Xmodule válasza roberto211 (#14754) üzenetére


Xmodule
őstag

2010 mid. i3,7gb ram.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14756) rii


rii
nagyúr

G5-be a DDR2 aranyárban van? ))))))-.
(aluminium hézas, álló gép)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14757) DISC4U válasza Xmodule (#14748) üzenetére


DISC4U
csendes tag

ugyanígy voltam Mac Mini-vel és LG E2442-es LED-es HDMI-s monitorral , gyorsan le is cseréltem Cinema Display-re , aztán meg iMac-re.
Egyébként azt veszem észre , hogy a Mac Mini-m sokkal jobban melegedett mint az iMac

(#14758) roberto211 válasza DISC4U (#14757) üzenetére


roberto211
őstag

ÉS te melyik imacre cserélted?

Akkor önmagában ezt a mac minit mire találták ki? :) Otthoni felhasználás, vagy mi? :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14759) tDr1v3r válasza roberto211 (#14758) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Otthonira, azoknak akiknek van már billentyűzetük és/vagy monitoruk régebbről.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14760) Ragnar95 válasza roberto211 (#14758) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Budget price terméknek :DDD Tény,h így sem olcsó, de kb feleannyiba kerül, mint az iMacek/MacBookok, így bár kompromisszumosabb megoldást nyújt azoknál, de sokan veszik az ára miatt...
Ezen kívül ha valaki TV-re/ profi monitorra kötve használja úgyis a gépet, akkor fölösleges neki a beépített kijelző...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14761) DISC4U válasza roberto211 (#14758) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Mid 2011 i5 Mac Mini-t -» Mid 2011 i5 iMac 27-re

[ Szerkesztve ]

(#14762) rii válasza rii (#14756) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14763) rii


rii
nagyúr

tényleg ennyi lenne egy G5 ára?
nem akartam nyerészkedni rajta, havernak elcsenték a 10.000 ft-os laptopját ... neki akarnék venni az árából másikat ...

de azért 30.000 nem örültem volna
voltaképp csak a házat szokták árulni 35.000-ért.
(persze minden annyit ér a,emmyiért megveszik)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14764) xedos válasza rii (#14763) üzenetére


xedos
addikt

Leg lelakottabbakat 35.000Ft körül láttam, de egy jobban felszereld dual-os 50.000Ft.
Legalábbis ennyiért árulják őket...

(#14765) rii válasza xedos (#14764) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
és veszi még ezeket valaki? .-)

az előbb meg elírtam
de azért 30.000 nem örültem volna
helyett
de azért 30.000-nek örültem volna

itt meg egy kis szemfényvesztés-megtévesztés Core2Duo-s G5 :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14766) roberto211


roberto211
őstag

c2d-s imaceket szokott venni még valaki? (20 col fölött vennék ha imac lenne ,21,5 a min).

És imaceken (azt hiszem geforce 9400-ak szoktak benne lennei) jobban lehet játszani mint pld egy mac minin?

És később eladhatóság céljából milyen lesz szerintetek? Csak kereskedő veszi be vagy vesznek azért még ilyeneket? :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14767) rachmaninoff válasza roberto211 (#14766) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Én úgy látom, a megfelelő árponttal mindent vesznek az emberek, ami Alma (még a PPC-sek is mennek, fene se érti, miért).

Játék szempontjából sok stressztől és ablakon kidobott időtől kíméli meg magát a Mekes emberke, ha beszerez egy konzolt. De ez csak a magánvéleményem.

(#14768) roberto211 válasza rachmaninoff (#14767) üzenetére


roberto211
őstag

Konzolom az van nem is ez a szitu,csak ha netán megtetszik valami akkor kitudom e próbálni tisztességesen tehát élvezhetőbben/jobban mint egy mac minin vagy sem. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14769) rachmaninoff válasza roberto211 (#14768) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Értelek.
Szerintem sok jóra egyiktől se számíts.

Nekem ha kérdésem van GPU ügyben, hozzá fordulok.

Illetve kártya típusonként egyéni guglizás után ki lehet keresni játéklistát, ami elindul rajta. Persze az elindult ne keverjuk az élvezhetően fut fogalmakkal . :)

(#14770) tDr1v3r válasza roberto211 (#14766) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, nem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14771) roberto211


roberto211
őstag

Most akkor véleményt nyilvánítok ki az eddigi olvasottak/válaszaitok alapján! :D Légyszíves ha nem jól látok valamit akkor korrigáljatok. Összegezzünk.

Tehát Mac minire térve.

Mac minit szerintem azoknak találták ki akiknek elegük van a windows gondjaiból/bajaiból/instabilitásából és egyéb jellemző "betegségeiből". És azoknak akik apple terméket (mert tetszik nekik az os) szeretnének viszonylag megfizethető áron akár hosszabb távra akár átmenetileg és akinek van mire kötni(gondolok itt: high monitor, led tv,stb). Játékra felejtős, otthoni használatra/munkákra(böngészés,skype,office,sync,és majd későbbiek folyamán valszeg weblapkészítés-szoftverfejlesztésre) tökéletes. Windowshoz képest(mostani konfigomhoz mérten) ssd-vel és több rammal villámgyors lenne és élvezet lenne használni.

Válaszaitok meg amiket olvastam ezek alapján ezt szűrtem le. Jól látom vagy ha nem akkor miért ?
És akinek mac minije van ,Ő milyen célból vette?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14772) madgie válasza roberto211 (#14771) üzenetére


madgie
titán

Jól látod :)

No meg ha az embernek van egy jó monitora, akkor is szóba jöhet a Mini. Vagy NAS-t is kivàlthat vele az ember. Én most 100 km-re vagyok a Minitől, de ma már hallgattam az otthoni zenéimből, megnéztem egy sorozatot :) (iPhone-on)

(#14773) biker


biker
nagyúr

nem értem, miért nézzük le a minit, "csak netezni", hát nem mind.
amiben 320M kártya volt, vagy amelyikben a 256megás radeon 6630 van, az nem gyenge
egy két/4 magos i5/i7 meg nem azonos a tescopc i3 szarjával.

az első g4 minimet 8 évig használtam, a mostani 2011-es i7-es verzió fusion driveal, szerintem megy ugyanennyit majd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14774) madgie válasza biker (#14773) üzenetére


madgie
titán

Én dolgozom is vele, nem nézem le :)

(#14775) cigam


cigam
félisten

Nektek is hazavágta a jogosultságokat az új 11.1-es iTunes?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14776) DanielK válasza cigam (#14775) üzenetére


DanielK
addikt

megnéztem és igen.

(#14777) biker válasza cigam (#14775) üzenetére


biker
nagyúr

igen :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14778) Kommy válasza cigam (#14775) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem nem cseszte el, igaz nekem először a beta volt fenn belőle, majd pedig a végleges, Mavericks alatt.

(#14779) xedos válasza rii (#14765) üzenetére


xedos
addikt

Majd ha meglátod az iMac G4-emet i5 3570K-s procival és 21.5"-os monitorral !!! :-)

(#14780) cigam válasza DanielK (#14776) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!.

A fórumon találtam egy logikusnak tűnő magyarázatot:
My guess is that Apple changed the way they create ".nib" files, and Disk Utility hasn't been updated yet to recognize the change. So the problem is in Disk Utility, not in iTunes.

Hogyan lehet úgy kiadni egy friss verziót, hogy az abban eszközölt változásokat nem követi le a rendszer többi komponense?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14781) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Tud valaki vmi megoldás?
A Mail app szó szerint felforralja a gépet, amennyiben maga az app fut, de a gép nem csatlakozik egy hálózathoz sem.
Tehát amíg van wifi, vagy lan semmi gond, de ahogy nincs internetkapcsolat, felviszi a CPU használatot az egekbe, a gép hőfoka 80fok és csak tekeri tekeri, de hogy minek és mit akar?
Úgy vettem észre véletlen, hogy zene miatt hagytam menni a gépet, de a netet lekapcsoltam, gondoltam minek, és ha nem nézek rá, lehet le is égeti nekem a gépet...

Semmit sem írok alá!

(#14782) csab2


csab2
veterán

Bocsánat ha nagy marhaságot kérdezek!
A Mac Minin van ugye HDMI csatlakozó. Ezen keresztül LCD TV-vel össze lehet kötni?
Előre is köszönöm!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14783) madgie válasza csab2 (#14782) üzenetére


madgie
titán

Persze :)

(#14784) csab2 válasza madgie (#14783) üzenetére


csab2
veterán

És olyankor a TV normál monitorként működik?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14785) Alex91 válasza csab2 (#14784) üzenetére


Alex91
félisten

Hat Cinema Display nem lesz belole! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14786) twine válasza Alex91 (#14785) üzenetére


twine
addikt

;] :C :DDD

(#14787) csab2


csab2
veterán

Most komolyan! Használható vagy tré?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14788) tDr1v3r válasza csab2 (#14787) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Használható.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14789) Kommy válasza csab2 (#14787) üzenetére


Kommy
veterán

Tökéletesen használható, én is azon használom.

(#14790) csab2


csab2
veterán

Még 2 kérdés:
Simán összekötöm a Minit a TV-vel, bekapcsolom a Minit és már használható is?
A másik, hogy tulajdonképpen egy multimédia lejátszóként is üzemelhet így a Mini?
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14791) Ragnar95 válasza csab2 (#14790) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen és igen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14792) Slyer


Slyer
senior tag

hali!

régen nagyon sokat játszottam, és van egy razer lachesis egerem, de már "kinőttem", szinte semmivel sem játszom, néha ha nagyon rámjön akkor.

pont a játék elhagyása miatt váltottam mac-re. mostanában nagyon szimpatizálok a magic mouse-val. érdemes lecserélni a mostani razert? semmi baja nincsen, szeretem is, de nagyon vonzó a mm.

kényelmesen használható hosszútávon is? ha esetleg játszani támad kedvem, arra is megfelelő lehet?

(#14793) csab2 válasza Ragnar95 (#14791) üzenetére


csab2
veterán

Kösz!
Akkor tulajdonképpen a Mini hordozhatóbb mint egy laptop. :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14794) Blaise válasza csab2 (#14793) üzenetére


Blaise
veterán

Miért lenne hordozhatóbb?

(#14795) tDr1v3r válasza Slyer (#14792) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A kényelmessége szubjektív (nekem kényelmetlen, de lehet hogy neked meg bejönne), de játékra biztos nem használnám... se méret se gombok terén nem áll olyan szinten mint a Lachesis-ed, szenzorról nem is beszélve...

Ha a gesztusok kellenek, akkor járhatóbb út a Magic Trackpad szerintem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14796) csab2 válasza Blaise (#14794) üzenetére


csab2
veterán

Kissebb.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14797) Slyer válasza tDr1v3r (#14795) üzenetére


Slyer
senior tag

értem.

lehet beugrok valamelyik apr-be kipróbálni, mert nagyon tetszik, de nem merném próba nélkül megrendelni. igazából kábelmentesítés céljából váltanék, meg mert mégiscsak apple és gyönyörű :D

(#14798) rachmaninoff válasza Slyer (#14797) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Legjobb lenne, ha kölcsön tudnál kérni egyet, mert használat közben mutatkozik meg a foga fehérje. :) Nekem pl. egy kínlódás vele a jobbgombozás, meg kicsit nehéz is volt. Én is áttértem Trackpad-re.

(#14799) Slyer válasza rachmaninoff (#14798) üzenetére


Slyer
senior tag

trackpad valahogy nem vonz annyira. az van a gépen is. tulajdonképpen ugyanaz, csak nagyobb nem?

[ Szerkesztve ]

(#14800) rachmaninoff válasza Slyer (#14799) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Ugyanaz ja. Sokaknak bejött a gesztusok miatt. Akkor hajra a mágikus egérért. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.