Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Xero válasza madgie (#14000) üzenetére


Xero
nagyúr

Én nem görcsölnék. Az iFixit tutorialok alapján lassan egy szívet is cserélek bárkiben. :P

(#14002) biker válasza madgie (#13996) üzenetére


biker
nagyúr

Seagate momentus XT hybrid? én azon tolom, elég jóóóóóóóóó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14003) biker


biker
nagyúr

ez egy előző szériás (2.gen) XT, 500GB + 4gb ssd +32mb cache, SATAII
az újak 750-es kivitelben 8GB ssd +64m cacche azt hiszem, de nem 7200 csak 5800rpm, de sata III

ezt tudja, mennyit megy a hdd? felét? nekem a gyári hdd annyit ment, pont felét

cikkem itt

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14004) Xero válasza biker (#14003) üzenetére


Xero
nagyúr

Az Agility III-ak (amik ugye nem gyorsvonatok) ennek kb a 4-5x-ösét produkálták nálam emlékeim szerint. Nyilván egy hibrid megoldás jelentősen kevesebb macerával járna mint átépíteni dual drive-ra a gépet, de nem elhanyagolható a sebesség különbség.

(#14005) Fr3eWar válasza Xero (#14004) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez a hibrid drive dolog igazán akkor erős, ha "betanított" dolog megy rajta, -> rendszer betöltés / program indulás. Én most vettem egy sony laptopot amibe ilyen winyó van, és a rendszer 8 sec alatt tölt be rajta. Van egy csomó teszt youtube-on, ahol összehasonlítják, ssd-kkel, és ha írás olvasásban el is marad, a normál használt alatt csak néhány másodperccel gyorsabb a tiszta ssd. (rendszer win7 betöltés SSD:10 sec hibrid 12sec hdd 67sec és hasonló videók független forrásokból)

;] Ugyanitt eladó lesz jövő héten egy 750-es hibrid momentus xt 8gb SLC SSD-s ;]

(#14006) madgie


madgie
titán

Nem igazán érdekel a R/W, az azonnali válaszidő az, ami nekem kell.

(#14007) Xero válasza Fr3eWar (#14005) üzenetére


Xero
nagyúr

Tekintve, hogy a Mac Pro-t sosem állítom le és csak a Photoshop scratch megenné a 8GB-t, így nem én vagyok a célcsoport.
De tudtommal madgie is 24/7-es gépet akar a mini-ből csinálni, így pont mindegy egy boot up time. Arról nem is szólva, hogy energiagazdálkodás szempontjából is előnyösebb lehet egy szeparált felállás a hibriddel szemben.

Persze mindenki döntse el kinek mi a jó megoldás. Én feleslegesnek tartom egy technológiai félmegoldás alkalmazását, amikor már könnyedén elérhető, a hatékonyabb megoldás.

(#14008) madgie válasza Xero (#14007) üzenetére


madgie
titán

Így van, 24/7 masinának szánom, NAS is, fotófeldolgozó gépecske is, meg persze böngészős/asszonynak fészbúkozós is (bár ez utóbbit megoldja az iPad-del is) :)

[ Szerkesztve ]

(#14009) biker válasza Xero (#14004) üzenetére


biker
nagyúr

Ok, de arban egy 500gb hibrid brutto 20 alatt van
Ha csak ssd akkor 512gb nincs 100k alatt, ha fusion drive akkor pl 500hdd+64/128ssd+optibay vagy doupler, 50-70e ft
Es nem csak bootidot gyorsit, hanem minden surun hasznalt dolgot, ami belefer
Pl havonta rebootolok kb, igy a bootido kb 1perc, ellenben a surun hasznalt progik (pages, office, fw stb) egy ugrassal indulnak, regen pattogot mindegyik mire indult

Asszony minijeben fusion drive 500+128 van, nem gyengen odaver neki, node arban is, 128-as sata 3 adata ssd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14010) biker válasza Fr3eWar (#14005) üzenetére


biker
nagyúr

Magatol tanul, 3-5 hasznalat utan atteszi a fileokat az ssdre, es ha nem hasznalod egy ideig, lecsereli
Mint a fusion drive, csak itt egyben van, es kisebb az ssd, ellenben slc ssd van nem mlc amivel gyorsabb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14011) Xero válasza biker (#14009) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt egy percig nem vitatom, hogy az árelőny ott van. :N

(#14012) Fr3eWar válasza biker (#14010) üzenetére


Fr3eWar
őstag

hát a mac miniben a fusion drive (mivel meghibásodott időközben a 128-as ocz vectorom) kiakasztott.
És ha egyszer megcsináltad meg sem lehet többet szüntetni. terminálból szét lehet bombázni, de ha a lemezkezelőt elindítod (természetesen mindezt cmd+r restore menüben) akkor egyből kiirja hogy a lemezeken promlem van és ő megoldja -> megoldás ismét fusion drive-ot csinál belőlük.
Tehát számomra a cmd+r felületen a lemezkezelőben ha benn van az ssd meg hdd megszünt annak a lehetősége hogy külön külön kezeljem.

(#14013) Xero válasza Fr3eWar (#14012) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem is tartom minden esetben előnyösnek.
Én is maradtam a rendszer, app-ek és a user library az SSD-n, minden más HDD-n felállásnál mindenhol.

(#14014) biker válasza Fr3eWar (#14012) üzenetére


biker
nagyúr

ezen nincs mit meglepődni, ha mondjuk egy raid tömböt hal meg, egyik hdd pl, akkor is elég nagy szívás van, meg ha a hibriden az ssd hal meg, akkor is.
sajnos backup és backup, és akkor talán nyugodt lehetsz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14015) rii


rii
nagyúr

nálun'ecce volt olya', hogy'a a RIAD-ben levő mindkét HDD megadta magát .-O

Linuxos IT spirituális képességeinek kösuzönhető, hogy valahogy vissza-voodoozta az egészet, pár krisksz-kraksz kiséretében

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14016) Xero válasza rii (#14015) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy Raid0-t pl két halott winyóval, de akár egyel is nincs az az Isten ami visszahoz normálisan.

(#14017) Fr3eWar válasza Xero (#14013) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Így használom én is most már, és marad is ;)

(#14018) madgie


madgie
titán

Hülye kérdésnek tűnik, de a Monutain Lion-nak nem free-nek kéne lenni az appstore-ban? Vagy már nem jár oprendszer a gép mellé, meg kell venni?

szerk: ja, meg Xero írt assze megyszer arról, hogy kell engedélyezni az UI méretezést, amit a Retina MBP tud... nem emlékszel, mi volt az, Xero? :B

[ Szerkesztve ]

(#14019) Totheground


Totheground
addikt

Nem is rossz.
http://www.macstories.net/reviews/dialogue-handsfree-calling-through-os-x/

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14020) Alex91 válasza madgie (#14018) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel vedted a gepet? Mountain Lion-nal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14021) madgie válasza Alex91 (#14020) üzenetére


madgie
titán

Persze, vadiúj Mini 2012, ma lett aktiválva.

(#14022) TheMarci válasza madgie (#14021) üzenetére


TheMarci
addikt

recovery partíción nincs rajta a rendszer?

Do You Dream?

(#14023) Xero válasza madgie (#14018) üzenetére


Xero
nagyúr

A recovery partíción keresztül letölti ha szükség van rá, de az accountodhoz attól még nem tartozik megvásárolt ML.

A retina szimuláláshoz pedig Xcode kell és Quartz Debug, vagy Terminalban egy sor és log out - log in:
sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.windowserver DisplayResolutionEnabled -bool YES

(#14024) madgie válasza Xero (#14023) üzenetére


madgie
titán

Köszi, aranyos, de csak 1024*576 a legnagyobb hiDPI érték :(

(#14025) Xero válasza madgie (#14024) üzenetére


Xero
nagyúr

Mi a natív felbontása a desktopodnak? Elviekben a legkisebb pixelszámmal rendelkező oldalból számol.

(#14026) madgie válasza Xero (#14025) üzenetére


madgie
titán

2560*1440 és ennyit látok a felbontás-skálák végén (HiDPI címszó alatt):

(#14027) Xero válasza madgie (#14026) üzenetére


Xero
nagyúr

Érdekes...
Ezt fusd át.

(#14028) madgie válasza Xero (#14027) üzenetére


madgie
titán

A 46-os hsz megoldotta a problémát, köszi :)

(#14029) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, azt esetleg meg tudja mondani valaki, hogy miért nem tudom átmásolni a Time Machine mentésemet egy HDD-ről egy másikra? Mindkettő HFS+, a forrás 1TB, a cél 2TB, de kb. 1.2GB szabad csak belőle, mert van rajta egy teljes Carbon Copy Cloner mentés is.

Miután elindítom a másolást, hosszú ideig számolja a fájlokat, majd a másolás megkezdése után nem sokkal hibaüzenettel kidob. (Ad egy hibakódot, amit most nem találok, de Google-ban nem találtam rá semmi használhatót.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14030) DanielK


DanielK
addikt

Arra tudtok valami megoldást, hogy a mail app ne kettőzze meg a nevet, ha esetleg csak keresztnév van a névhez?
Barátaimnál csak keresztnevet használok. Mailt akarok írni, appban rákeresek (beírom az első pár betűt és a felhozott kínálatból kiválasztom) és utána kettő keresztneve lesz az illetőnek kontaktoknál (ipaden és iphonen is).
Példa: Béla (bela@bela.hu) -> ez lesz belőle Béla Béla (bela@bela.hu)

(#14031) Totheground válasza DanielK (#14030) üzenetére


Totheground
addikt

Space. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14032) DanielK válasza Totheground (#14031) üzenetére


DanielK
addikt

Mármint a vezetéknévhez? És ez tényleg működik? :B
Mert az jó lenne...

(#14033) rii


rii
nagyúr

én eszt nem hiszem ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14034) Ragnar95 válasza rii (#14033) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eléggé erősen koncepciónak tűnik a dolog, az elkövetkezendő minimum 4-5évben nem hiszem,h bármi ilyesmi lehetne... :D Bár lézeres billentyűzet már van, de nem tudom, az mennyire pontos...
Amúgy ez normális a Safarinál :F Nem először csinálja, de általában egy idő után vissza szokott esni a processzorhasználat, most viszont stabilan 100% fölött(!!!) volt vagy 1 percig a Safari processzorhasználata, ami ugye nem annyira tett jót a használati élménynek közben...Mondjuk ami a szép,h közben alul azt írta,h 20% a tétlen processzor és 115%-os használat csak a safarinál kicsit kamunak tűnik számomra...
Akik Mavericks beta-t használnak, tőlük kérdezném: annál is újra kell indítani kb hetente a Safarit, hogy felszabaduljon RAM, mert egy idő után megeszi akkor is, ha bezárja az ember az ablakokat, amiket már nem használ?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14035) rii válasza Ragnar95 (#14034) üzenetére


rii
nagyúr

meg az akku meddig bírná ilyen méretű falra a vetítést? .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14036) Ragnar95 válasza rii (#14035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ráadásul ennyire kicsi projektor nincs is...Ha meg lenne is, ilyen tűéles képe nem lenne tuti, de talán majd jópár év múlva :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14037) n.andras74 válasza rii (#14033) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Viszont az új Mac mini lehet olyan mint az új Time capsule torony.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14038) DanielK


DanielK
addikt

valaki vett már észre hasonlót?
Mac mini 2011 mid (2.5 GHz, dedikált gpu): a routerem 5GHz-es sávján lassan nyitja meg a honlapokat, gondolkodik (elindul a kék csík a safariban, az elején megáll gondolkodik és nagy nehezen betölti az oldalakt).
2.4 GHz-en ilyet nem csinál, azonnal betölt. :F
iPad és iPhone sem csinált ilyet... :U

[ Szerkesztve ]

(#14039) n.andras74 válasza DanielK (#14038) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Amiota kábelesen csatlakozom sokkal gyorsabb...ill. stabilabb.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14040) tDr1v3r válasza DanielK (#14038) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Zavarja valami a frekvenciát szerintem.

- - - - - -

A Mavericks Developer Preview-nál hogy megy a frissítés? Kér dev kontót hozzá, vagy anélkül is le tudja tölteni?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14041) Kommy válasza tDr1v3r (#14040) üzenetére


Kommy
veterán

Nem kér.

(#14042) madgie válasza DanielK (#14038) üzenetére


madgie
titán

2012-es Mini, nem is látja az 5 GHz wifit :((( Illetve bekapcsolűskor látta, fel is csatlakoztam rá, elindult a friss, ropogós OS X, majd nyitnám a Safarit és hopp, nincs kapcsolat. Átnyomtam a 2.4-esre, meg igazából itt van 15 centire a router, tehát madzagot kap majd, ha átköltözök PC-ről, de azért furi.

Szerk: hopsz, nem a Mininél van a gond. Átlovagoltam az iPad-hez, hogy majd jól csinálok egy képernyőmentést arról, hogy a tábla látja az "ötgigás" hálózatot. Nos, az sem látta. Újra kellett indítani a routert, most már az iPad és a Mini is arról megy. Még soha nem csinalt ilyet a router, sőt, nem is nagyon volt újraindítva... ezt csak azért írom le, mert ugye mindkettőnknél ugyanaz a Linksys típus szolgál :K

[ Szerkesztve ]

(#14043) DanielK válasza madgie (#14042) üzenetére


DanielK
addikt

Nálam ipad látja és frankón be is tölt, pikk-pakk. Te külön nevezted el a hálózatokat, vagy ugyanaz a nevük (SSID)?

(#14040) tDr1v3r: pont azért írtam, hogy ipad és iphone nem csinál ilyet, pedig ugyanazon a hálózaton van. Tehát, ha zavarná valami, akkor ezeknél is előjönne a hiba, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14044) madgie válasza DanielK (#14043) üzenetére


madgie
titán

Nem ugyanaz a nevük (Game of Thrones-t ismered? A 2.4-es TheNightIsDark, az 5 GHz AndFullOfTerrors :D) és soha nem csinált még ilyesmit... én a helyedben rebootolnék egyet, pár perc alatt megvan, hátha megoldja a problémát.

(#14045) DanielK válasza madgie (#14044) üzenetére


DanielK
addikt

Sajnos nem oldotta meg... :F
Azért fura, mert az ipad és iphone nem csinál ilyet. ott gyors a net, ugyanazon az 5GHz-es hálózaton... :U

(#14046) madgie válasza DanielK (#14045) üzenetére


madgie
titán

Hm, akkor passz, sajnos :(

szerk: hogy lehet azt megcsinálni, hogy adott mappát lásssak a Minin a hálózati lejátszómmal? Adott mondjuk az utorrent, a letöltések mappa, azt már megosztottá tettem, de nem látom a Popcorn Hour-on. KEll valami külön konfigolás az SMB megolsztáshoz?

Nem neked szól konkrétan, csak beszerkesztem, nem gyűjtöm én a hozzászólást :)

[ Szerkesztve ]

(#14047) koma106 válasza DanielK (#14038) üzenetére


koma106
senior tag

Nálam az iMac is csinál ilyet (elindul a kék csík, aztán megáll gondolkodni), kábeles net csatlakoznál is, de csak safariban. Chrome használatat közben nem jelentkezik a probléma...

-

(#14048) DanielK válasza madgie (#14044) üzenetére


DanielK
addikt

valahol azt olvastam, hogy ha wpa/wpa2 van beállítva, akkor vegyem ki a wpa-t.
most kivettem, de már munkában vagyok, így tesztelni nem tudom.

(#14049) cigam válasza madgie (#14046) üzenetére


cigam
félisten

Rendszerbeállítások -» Hálózat -» Haladó -»WINS
Itt megadod a gép milyen néven látszódjon a hálózaton netbios (15 karakter a max.), és a munkacsoport nevét. A popocorn esetében is hasonlóan kell eljárni, azonosnak kell lenni.

Esetleg a zűzfalat is meg kell nézni(ha be van kapcsolva)

Az option gombot lenyomva kattints a menübár WiFi ikonjára. Ekkor egy részletesebb infót kapsz a kapcsolatról, többek között a gép és a router közötti létrejött kapcsolat sebességről.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14050) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#14034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erre valaki :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.