Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) <NewL>


<NewL>
addikt

megvolt az újratelepítés, OOo nagyon durván villám lett a makkom:D

de valami elbsztam, a házikót ugye átlehet nevezni? nem tudom sehol nem találom :F

Nyugdíjas : elne cseppenj:D nem csuszkál az asztalon? kipróbáltam már többször az iStyleban, de ott amikor elkezdek 4 újjazni, csuszkál 5-10 centiket. bár lehet az ottani mínőségi fehér asztallap miatt

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7002) Alex91 válasza <NewL> (#7001) üzenetére


Alex91
félisten

At, de akkor telepitheted a rendszert ujra :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7003) varsam válasza <NewL> (#7001) üzenetére


varsam
őstag

Mármint a saját login nevedet átírni? Sys Pref / Accounts

(#7004) <NewL> válasza Alex91 (#7002) üzenetére


<NewL>
addikt

na bé :W
elírtam a saját nevem:D - illetve nem, hanem ilyen lett, és nemtetszik. akivel csináltam aztmondta, hogy majd meglehet ....

mindegy, az iPod megvan csinálva telepítőnek:D ugyis szeretem a welkommen, wilkommen leopard videjót:D

varsam : nem, amit fent fényképeztem

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7005) varsam válasza <NewL> (#7004) üzenetére


varsam
őstag

azt hittem így azt is át írja, de nem
Az ciki ;] :)

(#7006) <NewL> válasza varsam (#7005) üzenetére


<NewL>
addikt

új házikót lehet csinálni?
a régit meg törölni. ...nemhiszitek el mennyire idegesít:D

There's an app for that

(#7007) varsam válasza <NewL> (#7006) üzenetére


varsam
őstag

Csinálj egy új admin account-ot, és használd azt. Abból talán engedi törölni a régit is.

[ Szerkesztve ]

(#7008) Nyugdíjas válasza <NewL> (#7001) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem ottsem csúszkált... Nem kell erővel tologatni ezt a szerencsétlen. Csak finoman...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7009) dni válasza Nyugdíjas (#6996) üzenetére


dni
őstag

Én is ezen a héten szeretem be egyet, nagyon szeretem, bár sokszor megragad egyes dolgokat ahelyett, hogy csak egy kattintást csinálna.

(#7010) Nyugdíjas válasza dni (#7009) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én a 3 ujjas drag-et használom, az abszolút megoldja a dolgot. Az egyujjas drag a duplakattra az nem egy szerencsés dolog.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7011) rii válasza <NewL> (#7004) üzenetére


rii
nagyúr

én hav er gépének azt a nevet adtam, hogy Norman Freemen oszt kész :) eszinemeszinemkapmást :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7012) Nyugdíjas válasza rii (#7011) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én Marvinról, a paranoid androidról neveztem el :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7013) finger


finger
csendes tag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata az eyetv hybrid usb-s tunerrel kapcsolatban?

Kódolatlan DVB-C adás nézésére meg felvételére kellene.

Megéri-e az árát? (Lényegesen olcsóbbat nem találtam ami tudna DVB-C)
32k nem kevés érte, ezért kérdezem.

Előre is köszönöm

(#7014) <NewL>


<NewL>
addikt

a Top Sitest hol a francba lehet 12-esről nagyobbra állítani?

There's an app for that

(#7015) varsam válasza <NewL> (#7014) üzenetére


varsam
őstag

top sites -› bal alsó sarok edit -› jobb alsó sarok small

(#7016) <NewL> válasza varsam (#7015) üzenetére


<NewL>
addikt

:R

There's an app for that

(#7017) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Apple LED Cinema Display 24"-t szeretnék venni. Más nem gyárt fényes kijelzős HIPS monitort. Megköszönném ha egy tulaj beírná, hogy mennyire van megelégedve vele? Illetve mikor várható az új modell megjelenése, 1-2 hónapot tudok várni. Ahogy látom már nem is árulják.

[ Szerkesztve ]

(#7018) Nyugdíjas válasza pinnacle (#7017) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A CD-vel az a jó, hogy becsattogsz bármelyik APR-ne és annyit nyomkodod amennyit nem szégyelled. Én ezt tenném a helyedben :K

Már, ha van még nekik... Szerintem már csak a 27-esből lesz amugy.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7019) pinnacle válasza Nyugdíjas (#7018) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az új 24"-ről tudsz esetleg valamit? A másik topicban írták, hogy DVI-ról nem fog menni.

(#7020) Nyugdíjas válasza pinnacle (#7019) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nagyjából ennyi az info. PC-ről nem biztos, hogy normálisan fog menni sajnos,de egyébként egy jó monitor. Meg neked ez az egyetlen lehetőség...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7021) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Használt 2009-es Mini vásárlását tervezem, mire érdemes figyelni, vannak-e típushibák, amik a garancia lejárta után jönnek elő?
Jelenlegi a Vertex 2 60GB-os SSD-met betudnám e tenni a DVD meghajtó helyére?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#7022) Nyugdíjas válasza dni (#7021) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem MacBook, nem iPhone, nincsenek tipushibák :D
BE tudod tenni a DVD helyére,de kell hackelni bőven. Miért nem jó a HDD helyére?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7023) dni válasza Nyugdíjas (#7022) üzenetére


dni
őstag

60Gb kevés, megfelelő méretű pedig aranyárban lenne, NAS-t nem szeretnék építeni, venni. DVD-t szökő évente használok.

Átalakító kerettel oldató csak meg ugye?

(#7024) Nyugdíjas válasza dni (#7023) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig épíccsé NAS-t :K
Itt amugy az eljárás.

BTW nekem már vagy 2x jóljött az ODD, amugy én sem használom,de akkor ha nem lett volna, valamit a falhozvágok.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7025) dni válasza Nyugdíjas (#7024) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a linket. Ezek szerint nincs rögzítve a vinyó a gépben, de ha nem cipelem, akkor elvileg nem lehet baja. Esetleg egy kétoldalas ragasztóval megpróbál egy-két kisebb ponton fixálni az SSD-t

(#7026) Nyugdíjas válasza dni (#7025) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én írtózom már az ilyen jelegű hekkektől,dehát a te géped... :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7027) dni


dni
őstag

Az a baj az SSD-vel, hogy hamár egyszer elkezdted használni, akkor nem akarsz mást :) Egy OptiBay Keret minimum 25K, ennyit pedig nem tudok rááldozni.

(#7028) Nyugdíjas válasza dni (#7027) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem is ott a 60-as Mushkin Callisto Deluxe a miniben. Csak én nem trükköztem ilyesmivel, hanem összehajitottam egy linuxos miniITX konfigot a szekrénybe, és lehet bele rakosgatni a 2TB-os diszkeket :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7029) cigam válasza dni (#7027) üzenetére


cigam
félisten

Van alternatív megoldás, ami a merevlemezek méretét ötvözi az SSD-k sebességével: [link]

Nekem egy 320GB-os verzió van a notiban:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7030) dni válasza cigam (#7029) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a tippet, nem tűnik rossznak, utánanézek bővebben. A 4GB NAND nem tűnik soknak, nem tudom, hogy mi alapján gyorsítótárazik, ez még nem derült ki számomra a tesztekből. A YT-on leginkább az indítással kapcsolatos videók találhatók, de nálam ez nyoma a legkevesebbet a latba, hiszen évek óta csak altatás üzemmódot használok PC-n is.

(#7031) dni válasza Nyugdíjas (#7028) üzenetére


dni
őstag

Azt megtudnátok mondani, hogy miket lenne érdemes áthelyezni HDD-re az SSD-ről ezzel kitolva az elöregedést. (PH-s cikkben csak W7-re térnek ki, a OSX lelkivilágához pedig nem értek)

(#7032) P00By


P00By
nagyúr

Remélem jó helyen kérdezek. Édesapámnál van egy iMac, ami egy AirPort Express-en keresztül csatlakozik az internethez. Hogyan tudnám elérni, h a win7-es laptop és a Wii is tudjon hozzá csatlakozni(upc net)?

(#7033) Nyugdíjas válasza dni (#7031) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha Sandforce vezérlős az SSD (Vertex 2 az) akkor nem kell vele fogllakozni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7034) cigam válasza P00By (#7032) üzenetére


cigam
félisten

Hát wifin keresztül. W7 esetében emész ide: Vezérlőpult\Hálózat és internet. Lesz ott egyolyan pont, hogy "csatlakozás hálózathoz". Ez feldob egy listát a gép által látott/elérhető wifi hálózatokról. Kiválasztod az AE hálózatát, és beírod a hozzá tartozó jelszót. Kb ennyi.
Wii-n szintén hasonló a történet:[link] Itt válaszd a wireles (vezetéknélküli) kapcsolatot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7035) cigam válasza dni (#7031) üzenetére


cigam
félisten

??
" az általunk használt SSD 3 hónap használat után kb. 1100 GB-nyi írást rögzített, ez felszorozva 1,25-tel 1375 GB 3 hónapra levetítve, ami kb. 5,5 TB évente. 190 TB-tal számolva ez azt jelenti, hogy kb. 34,5 évet bír majd az SSD, de ha ennek a felhasználónak megelőlegezünk napi 30 GB-írást (15 GB helyett) még akkor is 17 évről van szó, és ez már tényleg közelít az elképzelhető legrosszabb eshetőséghez... Hol lesznek a mai hardverek 17 év múlva? Sehol..."

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7036) Nyugdíjas válasza cigam (#7035) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Godoltam leegyszerüsitem neki,de amugy ezis:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7037) dni válasza Nyugdíjas (#7036) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a válaszokat, bocsánatot kérek az ostoba kérdésért. Ma újra Mini tulajdonos lettem. (3.1 2,26GHz 4GB RAM 500GB HDD, Apple Alu KB, Magic Trackpad) :B

(#7038) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Helló!

Van vkinek tapasztalata, véleménye a 20-as alu Cinema Display-el kapcs? LEginkább képminőségre, kontrasztra vagyok kíváncsi. Tudnék egyet szerezni jó árban. Kecsegetető a gyönyörű alu szerkezet és az S-IPS panel. Esetleg Dell 2007WFP-hez képest van vkinek összehasonlítási tapasztalata?

(#7039) Nyugdíjas válasza dni (#7037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez egy egészen olyan konfig mint az enyém, csak nekem 60-as SSD lakik benne csak. :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7040) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Tegnapi naptól boldog tulajdonosa vagyok egy 2010 es Apple MacBooknak.
Remélem tudtok majd segíteni mert biztos lesz majd jópár kérdésem.
Első benyomásaim az hogy kegyetlen jó ez az apple, már az iphoneom miatt is megszerettem.

Első kvescsön: Ti milyen videólejátszót használtok vagy ajánlotok avi filmek lejátszásához.

Kicsit bonyolult még nekem a rendszer de majd megszokom. PL a dvd lejátszó nagyon fapad, a nyelv váltásra még nem jöttem még rá.
Előre is köszi minden hasznos infót. :R

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7041) Nyugdíjas válasza Mr.Grincs (#7040) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Movist. Én ezt szeretem. Ezzel menni fog minden,a DVD-zés is. :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7042) <NewL> válasza Mr.Grincs (#7040) üzenetére


<NewL>
addikt

VLC - ebben van magyar nyelv is, meg baromira jó
komolyabb mínőségű filmekhez meg Plex (ha jóltudom akkor ez csatába hívja a videókarit is, hogy ne erőlködjön a gép annyira. jól mondom Nyugdíjas?)

mindkettő ingyenes

There's an app for that

(#7043) Nyugdíjas válasza <NewL> (#7042) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jól mondja,de az inkább egy komolya HTPC szoftver, távirányitó nélkül nem za igazi használni. De azzal verhetetlen :K

BTW én a Plex miatt nem nézek sok filmet a Movistal,de nekem igyis jobbnak tűnt, mint a VLC,de majd jól kipróbálja a kolléga mindkettőt, és meglátja...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7044) <NewL> válasza Nyugdíjas (#7043) üzenetére


<NewL>
addikt

filmnézés közben nemigazán szoktam távirányitót használni, max egy pause ha pislantanom kell:D

mondjuk én már 3-4 éve VLC-t használok, Win-en is azt használtam, megszoktam, szeretem:)

There's an app for that

(#7045) rii válasza rOwLeY (#7038) üzenetére


rii
nagyúr

már régóta látom a kérdésedet, de mivel nem vagyok hozzáértő, ezért az eddigi hallgazásom

mi, dtp-re 20"-os Cinema Display-t használunk.
van a cégnél 7 db köbö

szerintem erre tökéletes.
fotostúdió szintén. ők vagy 8-10 et

e kettő jelent valamit :) ha ilyen felhasználási területeken megállja a helyét.
apple-k közt van olyan termék, amiről hírlik, hoyg a panelje foltooik ... nos, ez nem azok közé tartozik.

persze egy félmillás monitor biztos jobb, de felhasználási területtől függ.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7046) <NewL>


<NewL>
addikt

a quicktime-al, hogy lehet mp3-a vágni? nemtudok kijelölni

There's an app for that

(#7047) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Két részre akartam particionálni a hdd-m de az alábbi hibaüzenete kaptam és indítás után maradt az eredeti állapot. Hogyan lehetne lehet ezt a problémát áthidalni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7048) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Köszi a tippeket. A következő kérdésem: A kezdő oldalt hol tudom beállítani a safarinál mert sehol nem találom.

És azt hogy tudom beállítani hogy ne húzza alá a mondataiban a szavakat. Ugye azt hiszi gondolom, hogy helytelenül leírt angol szó van bepötyögve. Jobb tapipad gombbal rányomok akkor eltűnik. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7049) <NewL> válasza Mr.Grincs (#7048) üzenetére


<NewL>
addikt

Command + , (Safari - Preferences) -General - Home Page

2, a beviteli nyelvet állítsd át szerintem. Sysytem Perferences-Language and Text

dni : a választ nemtudom:D de mivel csináltad ezt a képet?
Command + Shift + 4 (a kis kereszttel tudod kijelölni a lefényképezendő részt) vagy nyomsz egy Space-t és akkor a teljes ablakról csinál képet.

a QT-ot még mostsem tudom használni :(

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7050) cigam válasza Mr.Grincs (#7048) üzenetére


cigam
félisten

Mármint amikor a Safariban írsz egy szövegbox-ba?

Itt alul a Language menüpontot választva átrakod magyarra.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.