Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Ragnar95 válasza Xero (#15799) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, sikerült is a dolog :R
Mondjuk utólag jöttem rá,h fölösleges volt Terminallal szórakozni, Finderben egyszerűbb lett volna, de mostmár mindegy :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15802) bLaCkDoGoNe válasza cigam (#15794) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, hogy írtál.

Upgrade volt. Korábban ugyanezzel a Mac-kel végigjártam a Snow Leo → Lion → Mountain Lion utat, mindig csak upgrade-elve, de ilyet sosem tapasztaltam. Most ha pár napig bekapcsolva marad a Mac (úgy értem, hogy csak sleep-be megy, amikor nem használom), néhány nap múlva már olyan, mint valami ócska Windows-os gép, swappel (legalábbis veszettül tekeri a vinyót), strandlabdázik...

RAM 8GB, annak elégnek kellene lennie. Jogjavítás, lemezellenőrzés megvolt, kb. 100GB szabad hely van a lemezen.

Semmilyen program vagy eszköz nem került rá... Nem értem.
Valószínűleg valamelyik hétvégén clean install lesz a dologból, de ezt el szerettem volna kerülni. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15803) cigam válasza bLaCkDoGoNe (#15802) üzenetére


cigam
félisten

Semmilyen program vagy eszköz nem került rá...

Nem most(anában), hanem az évek alatt. Eddig nem okozott gondot, de a Maverick vmiért kiakad tőle. (Lehet ez akár egy (Safari)plugin is. Érdemes átfutni a telepített programjaidat, és rákeresni kompatibilis-e a rendszerrel, másnál okozott-e vmi fennakadást.
Azt még nézd meg, hogy melyik progi mennyi RAM-ot eszik, amikor elkezd vadul "swappelni". Esetleg nincs-e vmi ismeretlen progi ami fut a háttérben de nem tudni mi az.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15804) Smells válasza Xero (#15788) üzenetére


Smells
tag

Köszi, és az ifconfig-ot hova tudom beírni, hogyan tudok előhozni valami parancssort mac os x alatt?

(#15805) DanielK válasza Smells (#15804) üzenetére


DanielK
addikt

Spotlight keresés-> Terminál

(#15806) madgie válasza Smells (#15804) üzenetére


madgie
titán

-

(elkéstem)

[ Szerkesztve ]

(#15807) Smells


Smells
tag

köszi a korábbi válaszokat

Ha egy macintosh gépbe, amin mac os x van bedugok egy windows alatt NTFS fájlrendszerre formázott usb pendrive-ot, fogja a rendszer látni a fájlokat rajta és fogom tudni írni is őket?

(#15808) Xero válasza Smells (#15807) üzenetére


Xero
nagyúr

Fogja látni.
Írni nem fogod tudni.

Bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15809) cigam válasza Xero (#15808) üzenetére


cigam
félisten

Ez nem feltétlen igaz. Függ az OSX verziójától, és hogy mennyire félsz/érted a terminálos parancskezelést(ől).
How to Enable NTFS Write Support in Mac OS X

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15810) cigam


cigam
félisten

Aurora Blu-ray Player promó csak ma.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15811) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Valami mégsem jó, mert nem tudok appokat letölteni most az iTunes-al :F Elkezdi letölteni, le is jön az app, kiírja a letöltéseknél iTunes Store-ban,h kész, de közben az ikon azt mutatja továbbra is,h downloading és nem jelenik meg az app se a finderben se az alkalmazások között.
Jogjavítás és újraindítás is megvolt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15812) Xero válasza cigam (#15809) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne akard használni. Okkal van kikapcsolva. Cudar dolgokat tudott művelni.

(#15813) hengelhof


hengelhof
senior tag

Még mindíg keresek egy olyan programot, mint a Winrar. Tehát nem csak ki, hanem be is csomagol. Bele lehet nézni az archívba anélkül, hogy kibontaná valahová, stb.
Tudtok ilyet ajánlani?

(#15814) Ragnar95 válasza hengelhof (#15813) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én a BetterZipet használom erre a célra :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15815) TheMarci válasza Ragnar95 (#15814) üzenetére


TheMarci
addikt

Énis. :)

Do You Dream?

(#15816) hengelhof válasza Ragnar95 (#15814) üzenetére


hengelhof
senior tag

Mindenkinek nagyon köszönöm! Utánanézek.

(#15817) trisztan94 válasza hengelhof (#15813) üzenetére


trisztan94
őstag

Stuffit a kedvencem.

https://heureka-kreativ.hu

(#15818) priti


priti
addikt

Hello, na itt biztos lesz valaki, aki használ ilyen dögöt.
Asztali MAC PRO-ba DDR3-at rendelnék bővítés miatt. Kérdés allergiás e nagyon arra, hogy milyen chip-el szerelt a ram, vagy megeszik bármit, ami DDR3?

1GB 1Rx8 PC3-8500E-7-10-D0 CH7 ECC

most ebből a modulból van benne pár darab és ez ilyen hynix chipes ram és annó régen volt olyan intel chipset P4-nél, ami csak hynix chip-es RAM-ot evett dual-ban más gyártóéval meg fagyott. Ez a MacPro ez mekeg mindennel? Valami 2x2GB vagy 2x4GB kit kéne még a belibe attól függően mire lesz pénzmag, csak nem akarok cumni vele...

Ha valaki használ jó sok memóriát írja meg plíz milyen típusú. Remélem nem hynix chip-es lesz ha rákeresek és megnyugszom.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#15819) tDr1v3r válasza priti (#15818) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tudtommal csak ECC-st eszik, ezzel ki is esik pár gyártó... de amúgy szerintem mindegy.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15820) priti válasza tDr1v3r (#15819) üzenetére


priti
addikt

köszi, elvileg szerintem is mindegy kell legyen, de egy picit azért nyugtalanít, mert még ilyenben nem csereberéltem

Hardverlesen

(#15821) hengelhof válasza trisztan94 (#15817) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi, ezt is kipróbálom :)

(#15822) Slyer


Slyer
senior tag

Hali!

Nyár közepe óta van macem, azóta tökéletesen hozzászoktam megszerettem meg minden, de egy valamire nem tudtam rájönni fél év alatt... hogy a 'csába kell kicsomagolni olyan rar/zip fileket, amik több darabból állnak? Wines pályafutásom során kijelöltem az összes rar, és extract here volt, de itt ez nem akar működni, mindegyik rarból csinál egy mappát. Ha csak az első rart nyitom meg, akkor csinál egy mappát, amiben van még egy rar, amit ha megpróbálok kicsomagolni, sérült filet ír... komolyan megőrülök, segítsetek :D

Köszi!

(#15823) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#15811) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezen kívül mióta áthelyeztem a Mobile Applications mappát, a TM se működik :( Azt írja,h nincs elég hely a TM lemezen, mivel ugye a korábbi mentések elfoglalják a vinyó nagy részét, de ekkor ugye magától kéne törölnie a korábbiakat, amit nem tesz meg, hanem helyette kiírja,h nincs elég hely. Van valami ötletetek,h mi lehet a gond?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15824) cigam válasza Slyer (#15822) üzenetére


cigam
félisten

the unarchiver

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15825) Slyer válasza cigam (#15824) üzenetére


Slyer
senior tag

Ez van felrakva, de nem nagyon akar megbírkózni a több darabból álló cumókkal. pl ki szeretnék csomagolni egy játékot, 5db zip file. ha csak elsőre megyek, lesz egy mappa és benne egy rar, sérültnek jelzi. ha kijelölöm mind az ötöt, és úgy, akkor lesz 5 mappa benne a "sérült zip"-pekkel

(#15826) trisztan94 válasza Slyer (#15822) üzenetére


trisztan94
őstag

Szerintem ezt is tudja a Stuffit. Próbáld meg.

https://heureka-kreativ.hu

(#15827) hengelhof válasza trisztan94 (#15826) üzenetére


hengelhof
senior tag

Kérem, hogy valaki segítsen.
Beszereltem at SSD-t a minibe. Feltettem rá a 10.9-et. Indításnál kiválasztottam, hogy az HDD-ről költöztessen át. Molyol, majd kiírja, hogy kevés a hely a lemezen, a listában kattinttgassam ki, hogy mit ne vigyen át.
Kattintanám, de minden szürke. Nem lehet pipálgatni. Miért?
Nos próbálgattam már mindenféle variációt oda, és vissza. Nem tudom átköltöztetni az egyik rendszerről a másikra.
A neten nem találtam sehol egy összeszedett leírást, hogy egyik vinyóról a másikra hogyan kell ezt csinálni. Igaz szegényes az angol tudásom, de hátha itt valaki tudja. Nem szeretném újra beállítgatni a rendszert, ha nem muszály.

(#15828) Fryskitt válasza priti (#15818) üzenetére


Fryskitt
addikt

A legtöbb nagyobb cég oldalán van memória konfigurátor, én mindig azt használom, és eddig mindig be is jött.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15829) Totheground


Totheground
addikt

Ha egy ideig egy külső vinyóra csinálok TM backupot, majd ezt a vinyót átköltöztetem egy egy hálózaton lévő másik macre, utána a TM ugyanúgy tudja folytatni arra a backupot, vagy van valami feltétele?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15830) DanielK válasza Totheground (#15829) üzenetére


DanielK
addikt

(#15831) Fryskitt válasza hengelhof (#15827) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egyre erősebb a meggyőződésem, hogy nem állok neki egyedül......

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15832) Fryskitt válasza hengelhof (#15827) üzenetére


Fryskitt
addikt

Amúgy beférne a 9,5mm-es is? Mekkora hely van? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15833) cigam válasza Totheground (#15829) üzenetére


cigam
félisten

Ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15834) Fr3eWar válasza Fryskitt (#15832) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen belefér a 9,5mm is.

És roppant egyszerű beépíteni.
A telepítéssel el lehet bénázni. A legegyszerűbb ha van egy USB-s winyó a közeledben, arra TM backup (kiválasztod hogy mi menjen rá, úgy hogy a backup mérete kisebb legyen mint a beépített SSD mérete.
Berakod az SSD-t a HDD mellé. Alt+R OSX telepítés, visszaállítás TM backupból. USB HDD bedug, mentés kiválaszt, hátradől. 30 perc és örül.

[ Szerkesztve ]

(#15835) twine


twine
addikt

Sziasztok....

Szeretném kérdezni, hogy magic trackpad-ból mennyire adtak ki újabb rev.-eket,,,illetve van e valami amire érdemes odafigyelni (használt) vásárlásnál?
Találtam egy hirdetést,,,ami állítólag makulátlan külsővel rendelkezik,(mert keveset használták) viszont 2012 januári...
frissítettek azóta valamit ezeken a trackpadokon? :F
köszönettel
:R

(#15836) DanielK válasza twine (#15835) üzenetére


DanielK
addikt

semmit, tudtommal. mind ugyanaz.

(#15837) twine válasza DanielK (#15836) üzenetére


twine
addikt

:R

(#15838) Totheground


Totheground
addikt

2 kérdés, meg mindig Mini témakörből.
Egyrészt a 4giga memória elég HTPC + otthoni szerver feladatokra? Vagy kell inkább 8? (Az imacben 16 van, de azon virtualizáció meg egyebek is vannak állandóan, igy nem teljesen reális a képem).
Illetve a másik, hogy várható valamikor mostanában a Mini frissítése?
Karácsonyra lépnem meg magam vele, ráadásul most a hitelkártyámhoz adnak 5 havi kamatmentes részletet.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15839) madgie válasza Totheground (#15838) üzenetére


madgie
titán

Vedd meg néggyel ócsón, aztán ha mégis kell, egy csavarintással upgrade-elheted, garivesztés nélkül :)

(#15840) Totheground válasza madgie (#15839) üzenetére


Totheground
addikt

Ha tényleg olyan könnyű beletenni, könnyen lehet, hogy ez lesz. :D

Time Capsule-t használ valaki? Megéri azt a -szerintem- durva túlárazást?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15841) Bengio


Bengio
tag

hello!
Van 1 Mac Minim (2012), és egy PC-m, játékra. A 2 gép crosslink kábellel össze van kötve LAN-ba, illetve külön-külön csatlakoznak wifi-n a routeremre is. Szeretnék a miniről másolni a PC-re, viszont ez csak akkor működik, ha mind2 gépen kilövöm a wifit. Viszont másolgatás közben jó lenne, ha a mini wifin keresztül venné a netet, és tudnék mást is csinálni addig... Próbáltam, hogy elkezdem LAN-on másolni a cuccot, és közben bekapcsolni a wifit, de a minin a másolás megállt - gondolom elkezdte wifin keresni a PC-t.
Nem lehet valahogy a Mac Mini-n a 2 kapcsolatot külön kezelni? LAN-on csatlakozzon a PC-re, és wifi-ről csak a netet nyomja? PC-n nem érdekes a wifi, azt le is tiltottam..

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15842) cigam


cigam
félisten

A mai napon 30dodo (~6600.-Ft) a Paragon 3-in-1 csomagja:
- NTFS for Mac OS X 11
- HFS+ for Windows 10
- Camptune X

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15843) Bengio válasza Bengio (#15841) üzenetére


Bengio
tag

Közben megtaláltam a hibát.... az ethernet kapcsolat beállításánál, nem elég ha "Kézzel" állítom be az IP-t, hanem "DHCP használatával kézi címmel" lehetőséget kellett választani... :B

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#15844) Ear001 válasza Totheground (#15840) üzenetére


Ear001
addikt

Én használok Time Capsule-t. Épp most upgradeltem egy harmadik generációs 1 TB-os laposról egy 2 TB-os álló változatra. Szerintem remek router többször volt élet és munkamentő a Time Machine mentés és így a nagyon fontos anyagaimat több helyre is tudom archiválni.

(#15845) hengelhof válasza Fryskitt (#15831) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nos közben ahogyan Fr3eWar is írta, úgy kell csinálni. Addíg "soványítottam" a rendszert, amíg kevesebb lett a mérete, mint az SSD tárhelye. Csak azt nem értem, és emiatt kínlódtam, hogy MIÉRT szürke az a nyűves pipálgatós lista, ahol én határozom meg, hogy mit vigyen és mit nem. :W
Egyébként, ha ez a malőr nem lett volna, pofon egyszerű az egész. Egy az egyben azt a rendszert kaptam vissza, amit a HDD-n hagytam.
Most már csak azt kell kitalálnom, hogy miképpen tudom a képek, dokumentumok. stb. alapértelmezett könyvtárakat áttenni. a HDD-re. Remélem kapok valami segítséget ebben. Azt tudnotok kell, hogy eléggé új user vagyok OSX-ben, kb. 2 hónapos. Így nekem nem minden egyértelmű még.

Ja.. még annyit, hogy a minire dugott WD mybook vinyót, ami TM-nek volt beállítva, fel sem ajánlotta a költözéskor. A NAS-t viszont látta. Így a TM-et áttettem a NAS-ra, és így már be tudtam tallózni neki. Tehát aki belekezd egy ilyenbe, előtte tesztelje le, hogy honnan tudja elérni a biztonsági mentését.

[ Szerkesztve ]

(#15846) twine


twine
addikt

"Periférialáz" még mindig :
Bt egeret szeretnék,,,,elvileg, bármilyen Bt egér csatlakoztatható a Mini-hez?
Ezer éve használok egy microsoft wireless egeret, de annak van vevője,,,ezt szeretném kihagyni, hogy ha viszem a minit, tényleg csak magát az egeret és a billzetet kelljen bedobni mellé, ne kelljen még külön vevőkkel pcsölni :U

Esetleg konkrét javaslatoknak is örülnék diszkrétebb (4-6-8000.-) árkategóriában...
Köszönettel :R

(#15847) Fryskitt válasza Fr3eWar (#15834) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm, már lassan rá is szánom magam. :DD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15848) cigam


cigam
félisten

MacX DVD Ripper Pro promó

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15849) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Milyen appal tudom megnézni hogy épp hány GHZ-en megy a procim ?
iStat sajnos csak százalékokat ír.. :F

This is the way

(#15850) Xero válasza RaZroX (#15849) üzenetére


Xero
nagyúr

Intel Power Gadget.

vagy

MSRDumper kext betöltéssel és a p-state-ek logolásával

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.