Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) cigam válasza kleinguru (#32999) üzenetére


cigam
félisten

410 Gone :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33002) kleinguru válasza cigam (#33001) üzenetére


kleinguru
addikt

Bocsánat, amikor linkeltem, direkt kipróbáltam a linket.

Íme egy másik (talán már működő).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33003) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Gondolkozom egy Mac Mini 2020 i5 8GB 512GB vásárlásán...
Következő kérdéseim lennének:

1, memória, gyárilag 2X4 vagy 1X8?
2, van egy 34" 3440 x 1440 monitorom (kalibrált), megfelelő és éles képet fogok kapni?
3, tudok olyan kábelt venni hozzá ami a miniből TB3 (USB C) és a monitorban pedig DP? pl.: ilyen

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#33004) Macika_MC válasza r4z (#33000) üzenetére


Macika_MC
tag

A sima magyar van most fent, ha a 101-est választom akkor a Z és a Y cseréli fel :O

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#33005) Syl válasza Cold5 (#33003) üzenetére


Syl
nagyúr

2018-as mini alapján:
1. 2x4
2. igen
3. igen

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33006) TigerCat válasza Cold5 (#33003) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. inkább 16 GB
2. nagyjából igen, bár nem retina, kb. mint egy normál (régebbi) iMac aminek azonos a PPI értéke, szóval kicsit szokni kell, főleg retina után
3. igen, kapsz ilyet, nekem is van, az Apple oldaláról rendeltem még korábban

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33007) Cold5 válasza Syl (#33005) üzenetére


Cold5
senior tag

és TigerCat :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#33008) cigam


cigam
félisten

Az mitől lehet, hogy a "New music mix" beragadt, és nem frissül? Nekem úgy tűnik hogy hónapok óta ugyanazt mutatja:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33009) Benko_


Benko_
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni most vettem egy 2013 év végi iMacet (21.5").
Szeretnék SSD-t cserélni benne ezt néztem ki: Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 MZ-76E500B mi a véleményetek?
Illetve most 8GB memória van benne azt is szeretném lecserélni 16GB-ra esetleg van valami amire figyelnem kellene vásárlásnál? Mit tanácsoltok milyet érdemes bele tenni?
Szétszedésnél mire kell figyelni, mert néztél már 1-2 videót és nem tűnik túl nehéznek inkább megcsinálnám magamnak és nem fizetnék érte 50 ezreket.

Köszi a Segítséget előre is!! :R

(#33010) Macika_MC válasza Benko_ (#33009) üzenetére


Macika_MC
tag

Én is kicseréltem magamnak a 2017-es gépemen semmi gond nem volt.
Viszont én a [CRUCIAL] ajánlanám neked a romok mac kompatibilisek és a ssd-jük is jók a gépekbe. :)

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#33011) Benko_


Benko_
csendes tag

Köszönöm szépen!Olyan kérdésem lenne még, hogy a kijelző ragasztó csíkokat Magyarországon szerezted be agy inkább külföldről rendelted?

(#33012) Macika_MC válasza Benko_ (#33011) üzenetére


Macika_MC
tag

Kina.
De lehet kapni Magyarországon is [link]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#33013) envagyok


envagyok
veterán

Vettem egy powermac g4-et, utolsó szériás mdd mirrored door 3.6 dual 1.25 cpu, ddr ram.
Sajnos valami nem kóser az oprendszerrel, néha hosszú idő után betölt, néha ott ragad a kék képernyőnél.
A végén el is szúrtam, mert köv, bootra megadtam neki egy másik partíciót, de arról nem indul.
Gondoltam újratelepíteném.
Mit érdemes rátenni?
Mi volt 2003 körül a rajta levő rendszer?
Honnan lehet letölteni, és win alatt felírni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33014) cigam válasza envagyok (#33013) üzenetére


cigam
félisten

Itt rengeteg lemezkép van összegyüjtve. Itt pedig egy tipp, hogyan tudod kiírni Windows alatt. Ha .dmg-ben találnád meg a megfelelőt, akkor a dmg2iso segíthet.
Arra figyelj, hogy más-más lemezt adtak laptopokhoz, és asztalikhoz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33015) cigam válasza cigam (#33014) üzenetére


cigam
félisten

Ja, és tarts lenyomva az option(alt) gombot a gép indulásakor, ekkor kijelölheted melyik meghajtóról induljon. Így nem kell a reinstall.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33016) envagyok válasza cigam (#33015) üzenetére


envagyok
veterán

Big :R
Esetleg ötlet, hogy 2003 körül mi futott ezeken, amikor kijöttek? És mi a legújabb, ami még felmegy?
2000-2003 közötti legjobb játékok listája elérhető valahol?
A radeon9000 pro-t normál windows agp GeForce 4 vagy ati 9800pro-ra is lehet cserélni, vagy csak speciális apple változatra?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33017) cigam válasza envagyok (#33016) üzenetére


cigam
félisten

Elméletileg akkoriban a Tiger volt a gépeken. Itt kikeresheted, hogy pontosan mit tud a géped, pl. a legutolsó rendszer ami még elfut rajt.
Ha jól tudom más ROM kell a PC-s és más a Mac-es VGA-ba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33018) Benko_ válasza Macika_MC (#33012) üzenetére


Benko_
csendes tag

Köszönöm!

(#33019) envagyok válasza cigam (#33017) üzenetére


envagyok
veterán

Mcszívtam.
A linkelt oldalon image file-t nem enged letölteni, csak patrónusoknak :D - megoldottam virágboltból
A dmgtoiso nem konvertálta át, mert valami könyvtárat nem talált. - megoldottam poweriso-val
Most az a kérdés, hogy a DVD-R lemezt nem olvassa a G4-em?
Mert azt fel sem ajánlja bootkor az alt gomb nyomvatartásakor.
Emlékszem pár éve a g5 is szenvedés volt.
Nincs esetleg valahol windows alatt HDD-re visszaírható mentés?
És ha sikerülne még pár kérdésem lenne:
Programot keresek, amivel FTP-n elérem a szerveremet, és cd/DVD emulátort, amivel képfile-t be tudok ollózni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33020) Syl


Syl
nagyúr

Hogy tudnám használni az iPad 2017-et (tehát nem Sidecar compatibilis) másodlagos kijelzőnek a Mini-hez?
Splashtop Wired XDisplay régen működött, de egy ideje megmakkant. A support oldaluk tele van megválaszolatlan hibabejelentéssel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33021) moleculez


moleculez
veterán

MBA2018-amat utolérte a Butterfly keyboard probléma :((( Max 2 hetet mondtak szervízre, ki szokták használni, vagy azért hamarabb megjárja?
Régebben olvastam, hogy egy revíziós billt. raknak bele, ez városi legenda, vagy tényleg valamivel jobb amit beleraknak? (azt tudom, hogy nem az újgenerációsat kapja, amiatt (is) vastagabbak a legutóbbi MB-k) Ellentmond neki, hogy van akinek 3x vissza kellett vinni emiatt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33022) envagyok


envagyok
veterán

Szakik, pls segítsetek :R

Még mindig a Powermac G4..
Szóval legyalultam a hdd-t (zero fill) win alatt, mondom legyen új telepítés+megnézem tényleg hibátlan-e a hdd.
Megírtam DVD-R lemezre az osx tigert, alt-os indításnál semmilyen boot eszközt nem lát...
Megírtam DVD+R lemezre is, szinén semmi.
Vettem fejtisztító lemezt.. Még mindig semmi.
Letöltöttem másik osx tigert, hátha, azzal se semmi.
Szóval a kérdések:
PPC-s powermac g4-hez hol lehet ingyen letölteni image file-t, ami fel is lehet telepíteni?
DVD-R vagy DVD+r, vagy DVD+RW lemezre kel írni?
Esetleg más módon windowsos eszközzel meg lehet csinálni a HDD-t?
Értem ez alatt, hogy valami emulátor alatt feltelepítem.
Egyszerűen az eszem megáll. Már egy hete próbálok oprendszert tenni erre a macre, eredmény nélkül. Életemben nem szenvedtem még ennyit.

Köszönöm :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33023) cigam válasza envagyok (#33022) üzenetére


cigam
félisten

Szóval legyalultam a hdd-t (zero fill) win alatt
Nagy butaság volt. Hibát hibára halmozol. Az ismerkedést, boot lemez készítését a még működő mac-en kellett volna... Most keresned kell egy Mac-est aki hajlandó írni neked egy pm g4-es telepítőt, vagy mélyen a zsebbe nyúlni. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33024) envagyok válasza cigam (#33023) üzenetére


envagyok
veterán

Első körben azt lenne jó tudni, hogy a mac a dvd+r vagy-r lemezt eszi meg.
Utána már csak egy jó iso file kell.
A gyalulás nem rontott el semmit, mert miután az oprendszerben a beàllításoknál átállítottam valami milyen verziót bootoljon a következő indításkor opciót, azóta nem tölti be a tigert.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33025) Czo válasza envagyok (#33024) üzenetére


Czo
őstag

Az a baj, hogy a Mac OS X telepito lemezek nem ISO formatmuak. Marmint, ISO9660 filerendszer helyett, a Macek merevlemezeken is hasznalt HFS filerendszere van rajta. A telepitolemezek, es minden ilyesmi ezt a formatumot hasznalja. Tehat elso korben keresned kell valamit, ami bootolhato DMG-t (ez a lemezkepformatum) tud neked Windowson is irhato ISO formatumra atalakitani (azert nem tudok ilyet ajanlani, mert sohasem kerestem meg ilyesmit). Ha ez megvan, akkor megprobalhatod kiirni a telepitolemezt DVD-re. Viszont a telepitolemez (legalabbis amiket en megneztem most, igy hirtelen), sem 10.4 sem 10.5 eseteben nem fernek el egy egyretegu lemezen. Ezert van az, hogy Firewire vagy USB driverol telepitettuk a maceket mar 20 evvel ezelott is.

Ha budapesti vagy, akkor tudok neked irni bootkepes USB-t (de akar optikai lemezt is, ha hozol dual layer lemezt), ha van egy 8 gigas USB sticked. A gep szerintem olvasni fogja a +R es -R lemezeket is, de ez attol fugg, hogy milyen drive van benne (nekem sem a gyari drive van benne pl az MDD-ben, mert az kb 10-12 eve tonkrement).

(#33026) titi12


titi12
tag

Talán TransMac-kel ki tudod írni a telepítőt.

(#33027) envagyok válasza Czo (#33025) üzenetére


envagyok
veterán

G4 mirrored doort lehet usb-ről telepíteni?
Azt hittem csak újabb g5 vagy inteles powermac gèpeken lehet.
Az osx 10.4 lion csak 2.4GB, amit találtam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33028) Czo válasza envagyok (#33027) üzenetére


Czo
őstag

Igen, lehet. A G4 AGP is tud USB-rol bootolni. Valamikor volt egy FW update, ami ezt megcsinalta.

A regi lemezeimen talaltam egy regi transmacet, ami elvileg kepes dmg-t kiirni Windows alatt is. A DMG egyebkent lehet tomoritett is, noha nalam is 2.6G a Tiger dmg es 6.7G a Leopard DMG.

Te kerdeztel masik topicban (K6 retro) AGP kartyakrol is, ugye? Ott irtam, hogy PC-s is jo bele, csak at kell flashelni.

(#33029) envagyok válasza Czo (#33028) üzenetére


envagyok
veterán

Bocs, tiger, nem lion.
Lehet 10.3 panthert keresek, ott korhű is (2003) és biztos ppc az oprendszer.
Azt a transmac-et vmi drive-ra fel tudod tenni nekem?
Leírás nincs valamerre usb-s telepítésről g4 gépekre?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33030) Czo válasza envagyok (#33029) üzenetére


Czo
őstag

En siman 10.5-ot tennek ra, az MDD elbirja, ugyis ezzel lett nyugalmazva minden PPC gep (nekem is van az G4 "AGP", G4 "MDD" es a 12"-es PowerBookon). Mivel 2 evente jott ki ujabb verzio, raadasul a platformon jellemzo, hogy a frisebb szoftverekhez frisebb rendszer kell, igy elegge surun frissitettek a felhasznalok.

Ha semmilyen rendszer nincs a gepen, akkor automatikusan is el tud kezdeni bootolni USB-rol. Illetve, ha bekapcsolod a gepet, es elkezded nyomni az 'option' gombot a billzeten, akkor bejon 1 boot menu, abban is lathato lehet az USB stick. Illetve, ha ez sem megy, akkor belepve a firmware parancssoros feluletebe (option+command+o+f gombok nyomasa bekapcsolas utan), itt kell kiadni nehany parancsot. Bootolni csak az integralt USB-rol tud, tehat ha van USB2.0-as PCI kartya a gepbe, ne abba dugd a sticked. Itt van bovebb info az USB boot commandrol.

Korabban olvastam olyat, hogy a Mac nem minden USB stickrol hajlando bootolni, de en ilyennel meg nem talalkoztam. Olvastam olyat is, hogy ezeket a billentyuzet kombinaciokat csak Apple billzettel lehet bevinni, ugyonakkor ezt sem tudom megerositeni, mert soha nem probaltam oket nem Apple billzetet hasznalva.

(#33031) envagyok válasza Czo (#33030) üzenetére


envagyok
veterán

Igazából 2004-re van egy g5 duál procis geforce 6800ultra vga-val, szóval ezen csak 2003 vagy korábbi játékokat használnék.
Köszönöm a tanácsokat, hétfőn vagy kedden újult erővel nekiugrok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33032) envagyok válasza Czo (#33030) üzenetére


envagyok
veterán

USB boot nem jött össze, a DVD kép se bootolt, pedig transmac-al írtam dvd+rw-re.
Írható cd-vel (10.3 disc1) rész sikert értem el, azt legalább látja option keyes bootolás után, de az alma logó után ez a kép következik:

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33033) Czo


Czo
őstag

A telepito nem megfelelo a gephez. Azok a telepitolemezek, amelyeket valamely geppel egyutt erkeztek, azok nem alkalmasak masik gepen torteno telepitesre. Ha jol latom, ez az MDD csaladbol 1 gep (PowerMac3,6; nem tudod esetleg, hogy pontosan melyik?), a telepito pedig a verzioszamok alapjan 10.3 (7.0.0). Szerintem te nem retail telepitovel probalkozol, hanem egy valamilyen gep melle adott telepitokeszlettel.

(#33034) envagyok válasza Czo (#33033) üzenetére


envagyok
veterán

Innen van:
[link]
Mdd 1.25dp a mac powermac 3.6
10.3 vagy 10.4 lenne jó.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33035) Czo válasza envagyok (#33034) üzenetére


Czo
őstag

Itt mas is irja, hogy nem megy neki (pont az a hiba, mint nalad), van olyan is, akinek megy. Tehat ez egy gep melle adott telepito, csak a feltolto nem irta oda, hogy melyikhez...

(#33036) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

A 4 gb-os 2014-es mac mini-ben lehet bõviteni a ramot?!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33037) r4z válasza MiklosSaS (#33036) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem lehet. 2012-ig lehetett, es 2018-tol megint lehet boviteni, a 2014-eseknel az alaplapra van forrasztva.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33038) MiklosSaS válasza r4z (#33037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Koszi! Kar pedig, nagyon jo arban talaltam egy 4 gb-os mac minit, ujszeru allapotban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33039) Macika_MC válasza MiklosSaS (#33038) üzenetére


Macika_MC
tag

Ezért van jó árban.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#33040) moleculez


moleculez
veterán

macOS alatt az energiahatékonysággal tudok játszani? pl ha töltőn van akkor teljesítménycentrikusabb legyen nem érdekel a fogyasztás, akksirol pedig takarékosabb?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33041) r4z válasza moleculez (#33040) üzenetére


r4z
nagyúr

2013 mid - 2015 gepeknel a Volta nevu appal lehet limitalni a proci fogyasztasat, Wattonkent allithato. Az en 15” Prom kapott 150mV undervoltot ugyanezzel az appal, eg es fold a kulonbseg fogyasztasban es melegedesben!

A tobbi gepnel tudtommal az egyetlen hasonlo lehetoseged a Turbo Boost ki-be kapcsolasa, valamint 15” gepeknel a dedikalt grafika letiltasa.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33042) moleculez válasza r4z (#33041) üzenetére


moleculez
veterán

Az alap teljesítmény az kielégítő, de ha töltőn van akkor igazán elengedhetné magát.
Amúgy egy MBA2018, nem egy atomerőmű, Activity Monitor szerint olykor 90+% a CPU kihasználtság, csak nem tudom, hogy milyen fogyasztás mellett, avagy nem ismerem a rendszer hogy skalazodik terhelés alatt. Eddig nem figyeltem, mert amire használtam sok is volt, de most muszáj vagyok VM-t is futtatni, aztán érzem a gép határait. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33043) r4z válasza moleculez (#33042) üzenetére


r4z
nagyúr

Erosebb nem igazan lesz a hutes moddolasa nelkul. Mondjuk azzal se, hurka az az Y szerias proci, es az alatta levo VRM is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33044) moleculez válasza r4z (#33043) üzenetére


moleculez
veterán

Nos, valóban nem erre van kitalálva. Amúgy ennek ellenére megküzd a melóval, VM-ben futtatott W10 teljesen jól fut, meg benne az appok is, csak néhol fordul elő ois lemaradás, meg (a VM) indításkor belassul, aztán 60% körül beáll a terhelés.
(Sajnos a Minitab natív Mac verziója nem ugyanaz, mint a Wines, aztán muszáj használni)
Jövőre tervezek egy 16" Pro-t, aztán pár évig el leszek.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33045) Syl válasza moleculez (#33042) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33046) moleculez válasza Syl (#33045) üzenetére


moleculez
veterán

:DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33047) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
1000éves kijavíthatatlan hiba tűnik megoldódónak, izgalmas sztori:
ATV 4 (HD, USB-C)
Denon X3000

Imádom az ATV-t, a Denon meg elég jó hangzást biztosít, jó kombónak tűnt 7 éve.
Designés kényelem miatt, CEC (Hdmi wakeup)-en keresztül, csak az ATV távszabályzóval használtam a rendszert, egy gombnyomásra minden be/ki kapcsolt: TV, Denon, ATV.
Csakhogy SOSEM adta ki a hangot a DENONra, csak a TV-t szólaltatta meg. De kikapcs és rögtön újra- bekapcsra már igen. 7 éve minden alkalmmal 2x kapcsoltam be a rendszert emiatt. Beszéltem Denonnal, Applevel, streamaudioval, senki nem tudott semmit. Denon mondta, hogy nem lehetséges amit szeretnék, csak azért működik újrakapcsolásnál, mert bypass üzemmódból vált így át.

De a 13.4.8_17M61 tvos verzió elhozta a Nirvanát, minden, ahogy azt a Jóisten is teremtette.
Persze ki is jött a mégújabb, 14-es tvos a napokban, és rettegek váltani.

Milyen specifikációt/beállítást kell kutassak a leírásokban, hogy ne essek vissza ebbe az áldatlan állapotba? Félek sohatöbbé nem fogok frissíteni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33048) CharlieDrop válasza skoos (#33047) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát, nekem egy ideje 2x kell kikapcsolni a TV-t, hogy az ATV is kikapcsoljon (szintén 4 és szintén CEC)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33049) blakey válasza skoos (#33047) üzenetére


blakey
titán

Van Apple TV topik, ez a számítógépes topik.
A CEC nem minden eszközön működik az elvártak szerint. Apple TV-n tapasztalataim szerint jól működik. Egy erősítő a láncban tovább növeli a CEC bizonytalan működését.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33050) Divinity


Divinity
őstag

Az új Air, Pro és a mini is csak 16 GB RAM-al szerelhetőek. 16ig tudna csak címezni az M1? :F

Bár az új mini elég jónak hangzik ár érték arányban így elsőre

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.