Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Divinity válasza #95561216 (#31996) üzenetére


Divinity
őstag

RDP szerver nincs mac-re csakis VNC és módosításaival tudod elérni.
Nekem a Chrome-ba épített remote jött be a legjobban. A hátránya csak annyi mint a többi VNC like megoldásnak, nem külön session mint RDP.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#32002) szana8


szana8
tag

Sziasztok,
iMac-et szeretnék venni. Ez lesz az első így már végigböngésztem a fél netet, hogy melyik is lenne jó nekem. Amire használnám az igazából net, kis photoshop (DSLR képek utómunkája), meg programozás. A keret az kb 200-250k. Ha nagyon muszály fel tudok menni 300k-ig is de inkább szeretnék alatta maradni. Van valami amit tudnátok ajánlani ennyiért? Elsődlegesen 27-est kerenék de nem ragaszkodom hozzá tekintve hogy sokkal magasabb az ára mint a 21,5-nek. Nézegettem 2011-est és 2012 utáni slim-eket is de nem nagyon tudom melyik éri meg jobban, régebbi de 27-es vagy újabb de 21,5. Van ami ajánlott ebben az árban, illetve ami nagyon nem ajánlott azt is szívesen veszem.
Köszi,

(#32003) Alex91 válasza szana8 (#32002) üzenetére


Alex91
félisten

2012-es evjarat alatt semmit! Ha lehet, akkor legyen SSD benne, HDD-vel maga a halal... Inkabb kisebb kijelzo, de fiatalabb evjarat!
En tavaly vettem ujonnan a 4K-s 21,5"-os 2017-es alap iMac-et 300k-ert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32004) moleculez válasza Alex91 (#32003) üzenetére


moleculez
veterán

Max csapsz mellé később egy 27-es moncsit :)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32005) blakey válasza moleculez (#32004) üzenetére


blakey
titán

Nem biztos, én visszatértem a kisebb monitorhoz, az asztalomon és az üléspozicíómban a 27" nagynak bizonyult. Bár féltem a 21,5"-tól de bőven jó.

(#32003) Alex91
Tettél bele SSD-t?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32006) Macika_MC válasza szana8 (#32002) üzenetére


Macika_MC
tag

Ha esetleg nincs SSD a iMacba csak HDD viszont jó áron van akkor nem gond, mert külső ssd-ről is tudod futatni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32007) szana8 válasza Alex91 (#32003) üzenetére


szana8
tag

Az igen. Én most nem nagyon látok 375k alatt sehol sem. Hol vetted?

(#32008) blakey válasza szana8 (#32007) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy valamilyen nagy akcióban vette vagy nem "boltból" esetleg az alapmodellt vette ami FHD.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32009) szana8 válasza blakey (#32008) üzenetére


szana8
tag

"En tavaly vettem ujonnan a 4K-s 21,5"-os 2017-es alap iMac-et 300k-ert"

Alap model. De még így is nagyon durván akciós volt. Most az alap majdnem egy 100-assal több.

(#32010) blakey válasza szana8 (#32009) üzenetére


blakey
titán

Nem mindegy milyen szót használunk, az alapmodell nem 4K, a 4K meg nem alapmodell hanem van 3 és 3,4 GHz-es.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32011) Alex91


Alex91
félisten

3 GHz-es, Retina 4K, 8 GB RAM, 1 TB HDD. USB-C-n tettem ra egy 1 TB-os SSD-t. iStyle akcios. bar 350k-ert volt 3,4 GHZ-es erosebb VGA-val, 1 TB Fusion-nel, az is jo aron volt. 420k-ert meg 27"-os...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32012) szana8


szana8
tag

Így mindent összevetve sztem egy 2013-as 21,5-ös lesz belőle, mert azt látok még emberi árban. A fölött nekem nem éri meg a 2* szorzót 1-2 évvel újabb modell mert akkor már inkább az új.

(#32013) Divinity válasza szana8 (#32002) üzenetére


Divinity
őstag

Az első két igényre kb bármi jó 2012 felett. A "programozás" viszont kicsit tág. Mit akarsz fejleszteni? Nekem 2017-es 21,5 (FHD) van 8GB RAM, HDD párossal és egy Docker már szivat. Egy minikube meg kb kinyírja. Chrome + IntelliJ IDEA páros is csak addig jó amíg egy ide van megnyitva, 2-3 instancet már nem bír csak Safari mellé

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#32014) Divinity válasza Macika_MC (#32006) üzenetére


Divinity
őstag

Ez nekem új :Y
Tudnál bővebben beszélni erről? :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#32015) blakey válasza Divinity (#32014) üzenetére


blakey
titán

Ebben a topikban sokan használtuk/használjuk, elég sok szó esett róla, olvass vissza, linkek is vannak, hogy milyen házat kell venni, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32016) Snoop-y válasza Macika_MC (#32006) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen azzal jobb lesz de sajnos nem lesz egyenerteku a beepitett SSD-vel(korabban linkeltem a tesztet).
Hacsak nem szerzel egy brutal SSD-t (viszont azok meg marha dragak)
Mod:megvan ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#32017) blakey válasza Snoop-y (#32016) üzenetére


blakey
titán

De 2,5" SSD vs M2 SSD, a kettő között van ekkora különbség, az én gépemben 2,5" SSD van és az is kb. annyi mint a külső házban lévő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32018) Macika_MC válasza Snoop-y (#32016) üzenetére


Macika_MC
tag

Nekem 2017-es 4K 3,0 GHz iMacom van és abban nincs for Mac M.2 PCIe ssd foglalat, ezt onnan tudom, hogy szétszedtem és nem láttam. A foglalat a USB felett van az alaplapon. Csak 2,5" SSD foglalatnak van hely. Annak meg tudjuk a sebességét.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32019) blakey válasza Macika_MC (#32018) üzenetére


blakey
titán

27"-sokban van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32020) Snoop-y válasza blakey (#32019) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen plusz ez egy 19-es modell.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#32021) Macika_MC válasza Snoop-y (#32020) üzenetére


Macika_MC
tag

Azért írtam a Külső ssd-t, mert Divinity kollegának 2017-es FHD a gépe, neki jó a külső ssd ha nem akarja szétszedni a gépet és nem akarja a drága szervizet.
Nekem anno egy Samsung 860 evo M.2 SSD és egy Ewent EW7023 usb 3.1-es külső ház.
Ezen volt a rendszer azóta egy Crucial® MX500 SSD 1TB nyomom.
[Külső SSD] [Crucial MX500]

Ha kell segítek külső SSD-re telepíteni rendszert vagy átköltöztetni a mostani rendszert. :)

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32022) cigam válasza szana8 (#32002) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem ez pont jó neked.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32023) Tikakukac


Tikakukac
titán

Felmerült egy kérdés amin megy a pörgés idebent:

OSX alatt jelszavas központi nyomtatóhoz a felhasználót hol lehet beírni? Mert így hiába megy el a nyomtatnivaló, az soha nem érkezik meg egyetlen gépről sem. Win alatt egyszer beírod és megy minden progival mindig, OSX alatt well, eléggé más a szitu.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32024) blakey válasza Tikakukac (#32023) üzenetére


blakey
titán

A System Preferences/Sharing/Printer sharing alatt lehet hozzáadni felhasználókat. Előtte legyen felvéve a nyomtató.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32025) Tikakukac válasza blakey (#32024) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez megtörtént, itt az üzemeltetés azóta egy olyan menüpontot kér számon, ami egyszerűen nincs is, úgyhogy marad az, hogy megcsinálják ők és engem tovább nem érdekel :B

De azért köszönöm.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32026) blakey válasza Tikakukac (#32025) üzenetére


blakey
titán

Pontosan mit kérnek?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32027) Tikakukac válasza blakey (#32026) üzenetére


Tikakukac
titán

Output Method menüt miután rámentünk a nyomtatásra, aztán User Authentication és mehet be a jelszó. Nos, nem, nincs output method, sehol a világon :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32028) blakey válasza Tikakukac (#32027) üzenetére


blakey
titán

Output method akkor van ha megfelelő meghajtó van telepítve a nyomtatóhoz és megfelelően van konfigurálva, ebben az esetben a Nyomtatás menüpontra kattintva a "Copies and Pages" fülre kattintva megjelenik az Output Method. Nyilván majd az illetékesek megoldják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32029) Tikakukac válasza blakey (#32028) üzenetére


Tikakukac
titán

Már meg van oldva, és nem, nem megy ki a fájl így sem a nyomtatóra.

Win alatt megnéztük nem-e a felhasználói adat-e a rossz, de nem, az 1 másodpercen belül odaér.

Úgyhogy jó szórakozást kívántam a továbbiakhoz, és oldják meg akkor :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32030) blakey válasza Tikakukac (#32029) üzenetére


blakey
titán

Azért vannak. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32031) Tikakukac válasza blakey (#32030) üzenetére


Tikakukac
titán

Elméletileg igen. Gyakorlatban nem haladtunk előre senkivel sehova :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32032) szana8 válasza cigam (#32022) üzenetére


szana8
tag

Koszi. De mire néztem már nem megjeleníthető az oldal.

(#32033) szana8 válasza Divinity (#32013) üzenetére


szana8
tag

Laravel és front end fejlesztés. Docker is szóba jöhet. Meg visual studio.

(#32034) cigam válasza szana8 (#32032) üzenetére


cigam
félisten

Gondolom lecsaptak rá :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32035) whited


whited
addikt

Hali!
Van egy 2009es 21.5s iMac ami leopárd van.
Hogy telepítsem úgy újra, hogy az adatok is rajta maradnak?
Szegény kicsit lassú de még soha nem volt újra húzva és szeretném megpróbálni, ez mennyit segít rajta. :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32036) Alex91 válasza whited (#32035) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy sok ertelme nem lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32037) Ear001 válasza whited (#32035) üzenetére


Ear001
addikt

Csinálj egy Time Machine mentést, rakd újra, majd amikor kész a telepítés, akkor hozd vissza az adatokat belőle.

(#32038) cigam válasza whited (#32035) üzenetére


cigam
félisten

Első lépés, ahogy Ear001 is írta, a mentés legyen.
Egyik napról a másikra lassult be, vagy pontosan mit érzel problémásnak? Ugyanakkor egy 11éves paripából nem lesz versenyló.
Mennyi memória van benne? Még merevlemezes? Mert valószínű hogy nem az operációs rendszer a gyenge láncszem.

Mindenesetre az "Archive and Install" opcióval telepítsd, és ne felejtsd el bepipálni a "Preserve Users and Network Settings" opciót. Így lesz egy új rendszered, és megmaradnak a felhasználóid, és hálózati beállítások.

Arra is figyelj, hogy fájl szinten megmarad a régi rendszer (ha valamit visszamásolnál belőle), és foglalni fogja a helyet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32039) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!
Nektek catalina alatt működik a TAB billentyűzet? Mojave alatt tökéletes volt, de itt nem megy. :(

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#32040) blakey válasza kazsmerlaca (#32039) üzenetére


blakey
titán

Igen, működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32041) kazsmerlaca válasza blakey (#32040) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Pl ha elindítasz egy word doksit, írsz bele pár betűt. Mégsem akarod elmenteni és TAB-al át akarok ugrani a MENTÉS MELLŐZÉSE gombra de nem lehet!!! Vajon miért nem működik? Mojave-n kiválóan ment :(

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#32042) r4z válasza kazsmerlaca (#32041) üzenetére


r4z
nagyúr

[link]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32043) kazsmerlaca válasza r4z (#32042) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

NAGYON NAGYON NAGYON szépen köszönöm! Működik :DD :DD :DD

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#32044) blakey válasza kazsmerlaca (#32041) üzenetére


blakey
titán

Ebben az esetben engedélyezni kell, előttem linkelték.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32045) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Valaki esetleg használ ilyen billentyűzetet vagy látta már esetleg élőben?

https://istyle.hu/satechi-alu-bluetooth-keyboard-space-gray-hungarian-layout.html

most egészen korrekt áron van ,és magyar is.Ami nem tetszik az ,hogy valami matrica szerűek a betűk és a jelek rajta (Mennyire lehet az tartós).
Nem tudom ,hogy az almás gyári asztro szürke szintjét hozza e ?
Jelenleg is egy Imac billentyűzetet használok a fehér kicsit semmi baj vele csak a színe.. :D

[ Szerkesztve ]

(#32046) kazsmerlaca válasza kkp900 (#32045) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

A linket így helyezd el kérlek: [link]
Vagyis link beszúrása gomb :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#32047) kazsmerlaca válasza kkp900 (#32045) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

A MATIAS verzió nekem jobban bejön és még világít is a sötétben: [link]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#32048) oszy válasza kazsmerlaca (#32047) üzenetére


oszy
veterán

És a duplájába kerül! :)

Amúgy az elsőnél a képek vannak elrontva? Mert az nem magyar kiosztású.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32049) kkp900 válasza kazsmerlaca (#32047) üzenetére


kkp900
senior tag

Meg csináltad helyettem köszi. Mondjuk azért még olyannal nem találkoztam,hogy ebbe is belekössetek, hogy linkel az ember . Én kimásoltam ide be illesztettem normális helyeken ez így működik is de ezen az oldalon nem. Erről nem tehetek.
Akkor ,hogy kell ide linkelni pontosan mit kell csinálnom? :F
A Matiasról nem sok jó véleményt olvastam lekopik a matrica róla meg ilyenek plusz vezetékes is amit linkeltél duplájáért. Akkor inkább megvenném az eredeti almásat még 14 többért.
Ez szerintem korrekt áron van és állítólag magyar nyelvű is.

(#32050) bbmt válasza kkp900 (#32045) üzenetére


bbmt
senior tag

Én használom pár hónapja, azért vettem meg mert akciós :)
Imádom! Ezt a matrica dolgot nem értem, nincs a billentyűkön matrica.
Azóta keresem az akciós Satechi termékeket, mert a minőség kiemelkedő.

A kanál a gyengék villája

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.