Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) kolnay


kolnay
senior tag

Hali!
Na ez az a téma amihez tök hülye vagyok!!!
Én szertnék venni egy 2.1-es hangfalat!
És azt nem tudom hogy a mélynyomó vagy az a láda :DDD ad ki hangot vagynem.Ez azért kéne hogy most muszályközépre rakni vagy mehet máshova is???

Tyűű, de meleg van!

(#702) neduddki válasza kolnay (#701) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

:- )))
a mejj hamgok iranyerzekelse az amberi hallasban nncs igazan preferelava, azert az irany mindegy, de tedd lahoz, netan sarokba mert azok jelentos hatsovekedest tudank kivlatani.
/majd meggun egy okos embor es elmongya mejjk hany dB:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#703) zsombee66


zsombee66
csendes tag

Hy! Én is most gondolkodom egy 2.1-es hangszóró vételében de nemtom hogy jó e a gépemhez. Abit alaplapom van integrált 5.1-es hangkártyával, most egy sima asztali sztereó hangszóróm van de nemtom hogy egy 2.1-es kompatibilis e a gépemmel.

(#704) neduddki válasza zsombee66 (#703) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA van rajta ditigal aout akkor erdems kersni egy Creative 250d-t 30 nagyker netto kornyekn van mar csk:- ) esarrozhasnzlani. ez termeszetresen mgfelleo igeneysseg melelt erdemes:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#705) canniball válasza zsombee66 (#703) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha pedig analóg az átvitel, akkor csak egy olyan csatit kell a hangkártyába dugni, mint amilyen a jelenlegi hangfaladon van. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#706) neduddki válasza canniball (#705) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Latom nagyon bizokl az alalapi szartok minosegebe:- ))) optimista vagy:- ))) ha analog csatlakozas akko rerdems egy ocs de normalsi hangkutyube is benevenzi:- ))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#707) canniball válasza neduddki (#706) üzenetére


canniball
nagyúr

Dehogy bízok (sőt!), csak
1, arra próbáltam rávilágítani, hogy egy 2.1 szettet is úgy kell csatlakoztatni, mint egy ''egyszerű'' sztereo hangfalat
2, elkerülte a figyelmem, hogy alaplapiról van szó. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#708) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

csáó

a Logitech® X-230 -ba RCA-val vagy Jack dugóval megy be a hang..magyarul ha van egy RCA-s rendszerem azt rá tudom dugni átalakító nélkül?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#709) Api(cs:s)


Api(cs:s)
tag

Hi, sorry a lámaságért, de régen láttam valami bemutatót, egy 2.1es hangcuccról, annyit tudok róla hogy a két szatelit hosszúkás volt nagyon kb úgy nézett ki mint egy vibrátor (már bocs a kifejezésért, nem jutott jobb eszembe) rajta 3 kisebb hangszóró volt, a mélnyomó is azt hiszem ilyen nagyon kerekített cucc volt , talán úgy nézett ki mint egy medúza, és az egész átlátszó műanyagból volt azt hiszem. Mondom kb 1 éve volt úgyhogy nem emléxem annyira a cuccra, de nagyon küldte a témát, arra emléxem.

Ha valaki ráismerne , kérem ossza meg velem a márkáját és a modell típust, köszi : :C

(#710) Remington válasza Api(cs:s) (#709) üzenetére


Remington
őstag

Harman Kardon Soundstick II [kép]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#711) Remington válasza MUŁĐER (#708) üzenetére


Remington
őstag

HI
jack dugóval megy be a hang így átalakítóval tod csak rádugni

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#712) vizslakutya válasza MUŁĐER (#708) üzenetére


vizslakutya
senior tag

3.5 tip Jack dugóval megy a hang.Azt dugod a hangkártyába ,onnan felmegy a jobb oldali magasba és onnan megy le a mélynyomóba.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#713) Api(cs:s) válasza Remington (#710) üzenetére


Api(cs:s)
tag

köszi szépen, ez amúgy tényleg olyan jó cucc mint gondolom, vagy csak laikus szemmem áldozata vagyok? :)

(#714) Api(cs:s) válasza Remington (#710) üzenetére


Api(cs:s)
tag

jah, amásik me ghogy hol lehet kapni, és kb mennyiért mert csak régi tesztekben láttam árat, de hogy most lehetne valahol kapni.. hát nem tudom, de egyenlőre nem találtam sehol, gondolom olyan 30 valamennyi lehet

(#715) vizslakutya válasza Api(cs:s) (#714) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Válogass az ajánlatok közt.
[link]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#716) Api(cs:s) válasza vizslakutya (#715) üzenetére


Api(cs:s)
tag

köszi, az első dolgom ez volt, viszont semelyik link nem tartalmaz helyet ahol meg lehetne venni, vagy hogy mennyiért

(#717) vizslakutya válasza Api(cs:s) (#716) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Igazad van,de a Fotexnet tárolt változatában benne van,tehát árulták valamikor,lehet,hogy most kifogyott náluk. Szvsz ott próbálj meg érdeklődni,hogy tudnak e még forgalmazni ilyen falakat.Hátha sikerül rendelni vagy hozatni velük. :R

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#718) vizslakutya válasza Api(cs:s) (#716) üzenetére


vizslakutya
senior tag

itt is reklámozzák,hogy lehet náluk kapni.
[link]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#719) Api(cs:s) válasza vizslakutya (#718) üzenetére


Api(cs:s)
tag

jaja :D www.syncopa.hu itt találtam, 50.000 ft :)
mondjuk valszeg megveszem, csak majd egy két hónap múlva.

[Szerkesztve]

(#720) t1


t1
addikt

Hali!
Kinéztem magamnak egy Logitech x-230-at a Yamada DVX 6700-es lejátszómhoz csak az a baj hogy egy ilyen [link] átalakító kell hozzá hogy a dvd-re lehessen kötni. Hol lehet magyarországon iet szerezni? megéri így venni?

(#721) canniball válasza t1 (#720) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz bármelyik műszaki boltban kapsz (nem pont ilyet, de a célnak megfelelőt).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#722) wid22


wid22
aktív tag

Lehet vani is ha kell mégegy. Mert alapbol adnak hozzá átralakitot benne van a dobozba.

(#723) t1 válasza wid22 (#722) üzenetére


t1
addikt

:) hú az nagyon jó lenne majd szeptember 10 fele jön a cucc

(#724) Nordik


Nordik
őstag

helló! mostanában gondolkodok ''hangrendszer'' vásárlásában és ebbe kérném a segítségetek! inkább zenét hallgatok de azt szeretem ha szépen szól és jó hangosan. :DDD több helyen azt ajánlották hogy zenehallgatáshoz inkább 2.1-es rendszer a jobb ,de nem vetem meg az 5.1-es megoldást sem. kérdezni szeretném hogy szerintetek zenehallgatáshoz 2.1 vagy 5.1 a megfelelő?
2.1-es megoldásnak nézegettem ezt: Creative MegaWorks THX 250D 2.1--Ez tényleg nagyon állat hangosan szólhat mert a specifikáció alapján igen?! :)

a másik a kicsit olcsóbb logitech: Logitech Z-2300 2.1

Ja és ezekbe már van ugye ilyen beépített erősitő?

előre is köszi a válaszokat!

(#725) Remington válasza Nordik (#724) üzenetére


Remington
őstag

még szép h van erősítő ha nem lenne akkor kb úgy szólna mint egy ezer ft-os kis hangszóró:D
én 2.1-et vennék zenehallgatáshoz mert egy átlagos szobában sztem nem lehet rendesen elhelyezni a hangfalakat(nálam legalábbis nem lehetne). ez a creative mw 250d egy nagyon király 2.1-es rendszer és nagyobb a teljestménye is mint a logi-nak(a hangminőséget sajna nem tom mert nem volt még szerencsém egyikhez se :O )
sztem a creative erőssége az h digitális bemenet van rajta a logi-n meg csak analóg, a logi erőssége meg a sokkal jobb design
én a z-2300-at választanám :R

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#726) Akheron


Akheron
senior tag

Üdv,

valami hozzáértő tudna ajánlani egy alsókategóriás hifi hangfalpárt plusz erősítőt a mostani Logitech Z-5300 helyett, akár használtan? :) Tudom, hogy a téma elvileg 2.1-esekről szól, de megfelelőbb helyet nemigen találtam a kérdésemnek :F

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#727) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Énis szeretnék hamarosan venni hangfalat, főként zenehallgatáshoz de filmhekhez is játékokhoz is használnám.Azt még nem döntöttem el hogy 2.1 vagy 5.1, olyan 25e Ft- körüli összegre gondoltam.Legfontosabb tényező számomra a hangminőség lenne, főleg a mély és sub tartományt szeretném ha jó lenne és összhangban lenne a szatelitekkel.
Sokszor olvastam már hogy a Genius home theatre az etalon ár/teljesítmény arányban, ennek született már méltó utódja, vagy ha nemigazán akkor lehet-e még valahol kapni?

(#728) Remington válasza -FreaK- (#727) üzenetére


Remington
őstag

nemrég volt alkalmam meghallgatni ezt a geniust, vmi jackie chanes filmet néztünk, egész jól szól a cucc:)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#729) Botee17


Botee17
tag

Logitech Z-2300 eladó:[link]

(#730) Windex válasza Nordik (#724) üzenetére


Windex
tag

Hello!
Nekem Logitech Z-2300 van. Elmondásod alapján én ezt biztosan ajánlom. Én is hangos és tiszta zenehallgatásra kerestem hangfalat és ez szerintem bőven megfelel a célra. Creative-ot nem hallottam még, arról nem tudok nyilatkozni.

(#731) vizslakutya válasza Api(cs:s) (#719) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Közben valami hasonlót itt is kináltak vagy ugyanezt?én is csak most vettem észre,te láttad?[link]

[Szerkesztve]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#732) t1


t1
addikt

Hali!
Én most vettem egy Logitech X-230-as-t DVD lejátszóhoz (Yamada DVX-6700) és tök jó. Állat szépen szól szép a mély és a magas mindenkinek csak ajánlani tudom. 12eft volt egy átalakító kábellel eggyütt :)

(#733) eastsider válasza t1 (#732) üzenetére


eastsider
nagyúr

nrkrm is ilyen van :D
kap rendesen :C

(#734) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!
Hangfalvásárlás előtt állok és a Ti segítségeteket szeretném kérni abban, hogy melyik hangrendszert lenne érdemes megvenni.
Maximum 15000 Ft-ot szánok rá. Eleinte 5.1 hangrendszerben gondolkoztam, de szerintem ennyiért nem igazán kapok olyant ami megfelelne, valamint leginkább csak zenehallgatásra kellene ahhoz meg szerintem elég lesz egy jó 2.1-es is.
Nos eddig két jelöltem van, de nem igazán tudok dönteni:

Első: [link]

Második: [link]

Várom a válaszokat!

Előre is köszi!

(#735) wid22


wid22
aktív tag

A családba 2db X 230 s és 1 db X 530 rendszer van. Ha valki hangfalat akar ezeket ajánljuk.
Nem véletlenül van mindenkinek Logitech nem csak az áruk jó de jól is szólnak.
A másik rendszert nem ismerem nem tudok róla mit irni.

(#736) lansingmania


lansingmania
csendes tag

sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni mégpedig hozzáértőktől;
Most adtam el a Genius SW 5.1 fa hangrendszerem, minőségi okok
miatt.(Elektronika kb. 1 év múlva bemondta az uncsit..)
Most szeretnék venni egy új 2.1-est, a kiszemeltek:
Altec Lansing MX5021
Logitech Z-2300
Inkább az Altec-ről írjatok, kevés róla az info-m.
Előre is köszi a hozzászólás(oka)t.
Gergő

(#737) ArGab


ArGab
őstag

Olvasgattam a hozzászólásokat, sokkal okosabb nem lettem. Végül is kettő hangfalat néztem ki. Véleményeket, ajánlásokat kérnék pró-kontra.
Jelölt #1: Logitech X-230
Jelölt #2: Altec Lansing VS4121
Elsősorban zenehallgatás, filmnézés lenne a fő profil. Amire igazán kíváncsi lennék, hogy a mélyek hogyan szólnak. Creative P380-at hallgatva ugyanis olyan érzésem volt, mintha vagy nem szólnának a mélyek, vagy ha jobban fel van tekerve, akkor olyan mintha konstans búgna a mélynyomó.

(#738) Louies válasza lansingmania (#736) üzenetére


Louies
tag

Logitech Z-2300 ilyen van nekem , és nem bánod meg ha ezt veszed , csak ennyit tudok mondani. NAGyon JÓ

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#739) NerV


NerV
tag

mivel nem találtam jobb topicot itt teszem fel a kérdésemet:

utazáshoz szeretnék venni aktív hangfalakat, a legpraktikusabb a 2.0 felállás lenne, már csak a méret miatt is.
ami eddig szimpatikus:

logitech mm28 [link]

klipsch promedia ultra 2.0 [link]

első 12k, kompakt, de ki tudja hogy szól, utóbbi ára 25e huf, ennyit meg nem akarok rá költeni, de tetszik a cucc, azt meg kell hagyni.

mit tudtok ajánlani ebben a kategóriában?

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#740) Louies


Louies
tag

valaki nem tud Debrecen vagy környékén Logotech Z3 cucot eladót? vagy Genius HT.

[Szerkesztve]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#741) bebar válasza Louies (#738) üzenetére


bebar
aktív tag

Szintén! :)

(#742) Spenc


Spenc
csendes tag

Sziasztok!

Ugy döntöttem hogy beruházok egy normális 2.1-es hangfalrendszerbe, mert a mostani recseg-ropog már. Két kiszemeltem van, Logitech Z-3 és Logitech Z-4. Nagyon húzok a Z-4-es felé, de azért kiváncsi lennék hogy mi a két hangfalrendszer között a különbség. Meg az is érdekelne hogy a véleményetek róluk.Nekem kifejezetten zene hallgatáshoz kellene.
A másik problámám az, hogy nem tudom hogy megfelelő-e a hangkártyám. Leírom milyen van, hátha ez mondd valamit nektek. Sound Blaster 16. A hátulján a következő csatlakozási pontok vannak: Line in, Line out, SPK out, Mikrofon, Midi/Joystick. Az igazat megvallva fogalmam sincs, hogy melyik mit jelent ha leirnátok nagyon hálás lennék. Jah és a lényeg, hogy maradhat ez a hangkártyám vagy vennem kell másikat? :F
Amugy bonyolult összeszerelni igy ilyen hangfalrendszert? Mit hova kell majd dugnom? :U
Nagyon fontos lenne a dolog!! Előre is köszönöm a válaszokat!!! :R :R

(#743) bebar


bebar
aktív tag

Z3 Z4 csak dizájnban változik.

Ha egy jó hangkarit akarsz, akkor X-Fi Extreme Music!
28-30e.

Így tuti lesz!!! :)

(#744) Spenc


Spenc
csendes tag

Helló!

és a mostani karim nem maradhat? igazándiból nem szerettem volna kártyára is költeni, ha nem muszály.
Várom a további reakciókat a többi kérdésemre is is, és köszi az eddigieket!!! :R

(#745) canniball válasza Spenc (#744) üzenetére


canniball
nagyúr

Természetesen maradhat a kártyád - a 2.1-et ugyanúgy csak egy ''kis jack''-kel kell a hangkarihoz csatlakoztatni, mint egy mezei stereo hangfalpárt. Ezen kívül még egy kábellel kell összekötni a mélynyomót a szett többi részével és kész vagy, el sem lehet téveszteni. Ja, z3-mam van, erről beszélek, de gondolom a z4 esetében is hasonló a helyzet.
Mod.: a z4-hez még nem volt szerencsém, de egy nagy előnye mindenképpen van a z3-hoz képest: a bass-szabályzó átkerült a távirányítóra.

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#746) Spenc


Spenc
csendes tag

Húú, most örülök hogy maradhat a kártya a gépemben. :)) :C :DD persze majd ki lesz cserélve ha lesz rá keret...
már csak az akérdésem, hogy mi a különbség a line out és az spk out kimenetek között. Ha a line outba dugom a hangszórómat akkor halkabb ha az Spk outba akkor sokkal hangosabban szólnak. Ezmiért van? Naggggyon köszönöm a segitségeket :R

(#747) canniball válasza Spenc (#746) üzenetére


canniball
nagyúr

''...majd ki lesz cserélve ha lesz rá keret...''
Szvsz ha nincs gondod vele felesleges kicserélni.

''mi a különbség a line out és az spk out kimenetek között. Ha a line outba dugom a hangszórómat akkor halkabb ha az Spk outba akkor sokkal hangosabban szólnak. Ezmiért van?''
A line out a vonalszintű kimenet, ezt kell pl. az erősítőre kötni. A másik szerintem a fejhallgató részére lett ''kialakítva'' (ezért a nagyobb hangerő). (Bár nem igazán értem a jelölést...az Spk gondolom a speaker(=hangfal) rövidítése...)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#748) Spenc


Spenc
csendes tag

Semmi gond nincsen a hangkártyámmmal, de egy bizonyos boltban azt mondták ha nem veszek minimum egy adigy 4-es kártyát nem igazán lesz értelme egy drágább 2.1-es hangfalszettnek. De köszönöm, hogy felvilágosítottál igy legalább nem huztak le 10-15e. pénzzel. Ha ezt az összeget hozzácsapom a hangfalra szánthoz, akkor talán össze is jön egy Logitech Z-2300-ra a pénzem.
A kártyán van igy a jelölés, hogy spk out. Amugy ebbe van bedugva a jelenlegi gagyiságos stereo hangfalam és igy a fél lépcsőházat bezengi :DDD az új szettet majd akkor a line-ba vagy az spk-ba dugjam?

(#749) canniball válasza Spenc (#748) üzenetére


canniball
nagyúr

''...azt mondták ha nem veszek...''
Ezt leginkább a fülednek kéne eldönteni...

''...a line-ba vagy az spk-ba dugjam?''
Szerintem bármelyikbe dughatod. Mármint a hangfalat. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#750) Spenc


Spenc
csendes tag

Halihó!

Na ugy nézki, hogy z-3-mat fogok venni.Valahogy nem jönnek be a z4-nek azok a vékonyja hangszórójai. Amugy a szobán kb. 13 négyzetméter, szerinted ide elég a z3-mas?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.