Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) TomBoy1986 válasza Damage (#1500) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nekem az az egyszerű eset van a szobámban, hogy mind a kettő hozzá van kötve a géphez.

Nagyon egyszerűen tudom ellenőrizni ezáltal, hogy melyik hangereje nagyobb, hidd el. Amikor elérem torzítás határát a Geniuson, akkor kezdem el hangosítani a Logitechet és természetesen - mint írtam is - magasabb hangerőt értem vele el.

Én nem original CD-ket játszok le, hozzáteszem :)
Viszont a körülmények a fenti eset következtében teljesen azonosak.

OFF: Én a Geniust szeretem jobban, s mint írtam a hangzása szép, van valódi közép benne, de a hangereje elmarad a Logitechtől.

Amúgy 31K-ért is kapni: [link]

[Szerkesztve]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1502) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok!

2.1 hangfalat akkarok venni és 10k lenne rá 3 néztem ki

logitech x230
creative T3100
és genius x1250 tudom hogy ez 2.0 de mondták hogy jo
szerintetek melyiket? föleg játékra és zenére kéne! elöre is kösz

(#1503) lajos001


lajos001
aktív tag

Nem tudja valaki hol vehetnék ehhez [link] mély-közép hangszórót? Úgy néz ki az egyik bedöglik, torzít bizonyos frekin. :(

(#1504) Ndruu válasza zsoleer (#1502) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Creative Inspire T3100 vagy Genius 1250X itt a legolcsóbbak.

X230 se olyan rossz, de a Creative terméke ezúttal jobbra sikerült (szerény véleményem)
Hallgasd meg őket ha teheted, azután dönts!

lajos001 : ha garanciális, akkor inkább azzal próbálkozz. Ha nem, akkor meg nem biztos, hogy csak a hangszóró hibája hogy torzit, lehet hogy az erősitő a ludas az ügyben.

Harrrr!!!!

(#1505) ivcsi86


ivcsi86
tag

én nekem egy 2.1es Logi x-220am van,3éve vettem,és brutálisan szol mai napig(igaz anno került 20k-ba,de minőség)
még soha nem tekertem maxra,csak félig,de igy is szétrobbantota a házat:)
...ha hangfal akkor Logitech.
www.hwt.hu/cikkek.php?id=154
:Y

(#1506) Ndruu válasza ivcsi86 (#1505) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez nem minden esetben igaz. Ezt a "ha hangfal, akkor Logitech"-et azok szokták mondani, akik vájtfülűek, vagy még nem hallottak normális cuccot szólni.

Egyrészt a Logitech jókat szokott alkotni a PC-s hangszórók terén, de nem minden termék üt meg egy bizonyos "elfogadható" szintet.
Másrészt ami neked "űűű de igen irdatlanul brutálisan" szól, az lehet hogy valakinek azt fogja produkálni, hogy "mmmmiiii ez a sz@r...?". Akik esetleg egy erősitő-hangdoboz (mert ez a hivatalos megnevezés, nem hangfal...) párossal hallgatta eddig a zenét a számitógépéről (de mondjuk megunta...), annak egy X220 vagy 230 nem fog elfogadható eredményt produkálni, mert a hangképe nem egyenletes.

Én nem azt mondom, hogy rosszul szól az X220 vagy 230, de egyrészt a 220-as már régebbi konstrukció (nem mindenhol kapni), a 230-as meg nem mindenhol érhető el olcsón... Az X230-as hangját szerintem a Creative hasonló teljesitményű rendszerei túlteljesitik, egyszerűen szebb a hangjuk...

Tehát fül kérdése az egész, mert senkinek nincs egyforma hallása.

Harrrr!!!!

(#1507) zsoleer válasza Ndruu (#1506) üzenetére


zsoleer
senior tag

köszi az infot a creative t3100 nem tudsz valami tesztet? eddig csak franciát találtam :( az a baj hogy mindehol más mondanak valahol hogy creative, logitech a genius x1250 még nem hallotam szolni de azt mondják nagyon jo akkor sztem az lesz hogy valahogy meghallgatom az összeset azt kiderül nekem a creative külsöre jobban bejön mint a loge de na mind1 köszi

(#1508) Ndruu válasza zsoleer (#1507) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

eDigitalnál az értékelések között, és ITT pro-kontra leirásokból ki lehet találni, hogy mennyire jó (ahogy olvasom elég jó:) )

A Genius 1250X-et meg a Westendben a MM-ban lehet meghallgatni, ott állitólag van. Meg szerintem X230 és Creative is van, bár én már régen nem jártam ott... Szokott lenni

Harrrr!!!!

(#1509) ivcsi86 válasza Ndruu (#1506) üzenetére


ivcsi86
tag

persze...
én is csak arra irtam h nagyon örültem annak ebben az árkategoriában ilyen jo hangfalat kapok. nyilván vannak jobbak,sőt sokkal jobbak,de mint"vájtfülű" nekem tökéletes választás volt.
és még annak virultam h nagy teljesitményen sem torzitotta be a zenét,és semmi para nem volt vele 3éve,ugyh én csak ajánlani tudom,OTTHONI használatra.

(#1510) lajos001 válasza Ndruu (#1504) üzenetére


lajos001
aktív tag

Sajnos már nem garos -miután szétszedtem- :) , de a négy hangszóróból csak egyik torzít, tehát nagy valószínüséggel az a ludas.

(#1511) Balázs1047


Balázs1047
tag

Sziasztok!

2.1-es hangfalszettet szeretnék vásárolni, ebben kérném a segítségeteket. Hordozható CD-s magnóról szeretném üzemeltetni, hegyen. Szóval nem kell a legjobb, mindenképpen 10 ezer forint alatt. Válaszokat előre is köszönöm!

(#1512) AtHoS válasza Balázs1047 (#1511) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hegyen? Hát akkor sajnos nem tudok segíteni. Még ha völgyben akarnád, talán lenne ötletem :DDD

Bocs, de ettől a "hegyen"-től majd leestem a székről :R

read-only mode on the forum

(#1513) marcias


marcias
őstag

Üdv!
Kapcsolódnék az előttem szólóhoz, avval a különbséggel, hogy konkrétan a Logitech két hangfalát szemeltem ki magamnak, az x-230-at és a z3-at. Eddig is 2.1-es szettem volt, egy Hama H6000, nemtom ismeri-e vki? Azt nem tudom, hogy mennyiben fogok többet kapni az új hangfalaktól? :))

Steam: marcias88

(#1514) marcias válasza marcias (#1513) üzenetére


marcias
őstag

Bocs, nem Hama hanem Yamada :U

Steam: marcias88

(#1515) Ndruu válasza marcias (#1513) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha ilyened van, akkor már az X230-cal is többet kapsz, mint a "Hama"-val...
A Z-3e meg mélyben erősebb, kicsit az összteljesítménye is nagyobb, de a közép-hangok kicsit hiányosak... Nekem 1,5 évig azért bőven megfelelt a hangja...

Harrrr!!!!

(#1516) Ndruu válasza Balázs1047 (#1511) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

10ezer alatt és viszonylag jó minőség:

Logitech S200 vagy Logitech S220 (ezek nagyon kicsik... mind teljesítményre, mind méretre)
Logitech X230 vagy a kisebb Logitech X210
Creative P380
Creative Inspire T3100

Hegyen... ezt én sem értettem, de ha egy hegyen lévő ház, ahol van konnektor (fali aljzat), akkor a tápellátás biztosított, így működni fognak.
Ha csak sátorozás és nincs 230as aljzat, akkor meg :( működnek...

Harrrr!!!!

(#1517) Sonja


Sonja
veterán

Ha valki a Genius SP-HF2000X hangfalakat várja, azt el kell, hogy keserítsem! Genius.hu válasza:

Tisztelt Uram!

Idén nem várható a kérdéses hangfal.

Üdvözlettel

Baumann Rudolf

:W :(((

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1518) Ndruu válasza Sonja (#1517) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

az gáz... tény, hogy nem a gyorsaságáról híres a Genius... nem sietik el a dolgokat...
rossz hír ez a 2000X-et váróknak...

Harrrr!!!!

(#1519) marcias válasza Ndruu (#1515) üzenetére


marcias
őstag

Igazából a mostani 2.1-emnek meglehetősen torz a hangja, újabban nem is szeretek rajta zenét hallgatni, inkább a Philips "mélyredugós" füllhallgatómat veszem elő, és igazából annak a hangminőségét várnám el desktop téren. Ha csak kicsit jobb mint a mostani akkor nem cserélem le:)

Ui: igen, pont olyanom van :)

Steam: marcias88

(#1520) TomBoy1986 válasza Sonja (#1517) üzenetére


TomBoy1986
veterán

De ha kiutazol érte a csehekhez, akkor kapsz :) (az is ott volt a másik fórumon ám :) )

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1521) Ndruu válasza marcias (#1519) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

mindkettő (X230 és Z-3) jobb választás (és jobb hangot is biztosít), mint a Yamada...

Előtte meghallgathatod valamelyik nagyáruház polcain (pl. Westend-beli "hüjeazénemvagyok" boltban)

Harrrr!!!!

(#1522) marcias válasza Ndruu (#1521) üzenetére


marcias
őstag

Jah, tényleg jó lenne kipróbálni :) Na majd vmit ügyködök (amúgy Zalaegerszegen lakom szóval csak ezért nem megyek el a vesztendbe) :DD

Steam: marcias88

(#1523) Szabbber


Szabbber
tag

Én a Sonic Gear Blue Thunder 3 at ajánlom mindenkinek!Hatlamas hangerő!Tiszta hang.Aux és fejhallgatóbemenet.A 20 ezret simán megéri!Link:[link]

(#1524) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Első benyomások a Z4-ről, később komolyabb leírás is várható:
Magasak: rendben vannak, a legteteje kicsit hiányos.
Közepek: egész jók.
Mélyközép: itt már gondok vannak.
Mélynyomó: nagyon mély frekin szinte meg sem szólal, utána egész jól dolgozik, majd olyan 150-200Hz környékén van egy hatalmas, zavaró kiemelés.

Összességében nem rossz, de a mélynyomónak nem adtam volna díjat. A mély hangok linearitása szinte 0, kiemel (puffog), kong (csillapítóanyagot elviselne bőven) és magasan van vágva...vagy a vágási meredekség nincs rendben. Kivitelezés jó, de a hangerőszabályzó poti alján vannak kisebb sorják, ami azért zavaró (mondjuk fél hangerőig pont nem látszik :U). Ha megjelenik nálunk az új Genius 2.0-ás, lehet csere lesz...

(#1525) marcias


marcias
őstag

Na hosszas kutakodás után eddig a Genius 1250X a legszimpatikusabb. Árban és tudásban.

Steam: marcias88

(#1526) Szabbber


Szabbber
tag

Én ezt tapasztalatból mondtam.Karácsony óta megvan.

(#1527) TomBoy1986 válasza marcias (#1525) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ha meglesz majd írhatnál róla egy kis véleményt, mert azt még nem hallottam, s lehet benevezek egyre a másik géphez (lévén 10K alatt van bár a 2000X jobban érdekelne).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1528) Bazsee71 válasza TomBoy1986 (#1527) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sztem az 1250x-nek nem lehet rosszabb a hangja. A 2000-esnek +20W a javára, viszont az MDF ott csak 9mm-es, míg az 1250-esnél 12. Sztem többet nyom a latba az a 3mm, mivel még a 12 sem sok,

És mint fentebb említettem, nekem kicsit sok a mélye a Z4-nek, szal eladó!

(#1529) marcias válasza TomBoy1986 (#1527) üzenetére


marcias
őstag

Mindenképp, sztem jövő héten meglesz. Igazából erről írtak a legtöbben pozitív véleményt, sztem nem fogok benne csalódni de majd kiderül. Hát, a 2000X állítólag csúszik.. nemtom mikor jelenik meg, de ha nem mostanában akkor nem fogok arra várni. :U

Steam: marcias88

(#1530) TomBoy1986 válasza marcias (#1529) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Már megjelent, de csak Cseh- és Oroszországban kapható.

Bazsee71:
Na most kicsit... izé megfogtál? Mármint a Bass-Reflex cső vagy mi? (elnézést, de nem ismerem az MDF jelölést - a párton kívül).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1531) Ndruu válasza TomBoy1986 (#1530) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az MDF jelen esetben a doboz anyagára utal. Ebből készülnek a hangdobozok manapság...

Harrrr!!!!

(#1532) TomBoy1986 válasza Ndruu (#1531) üzenetére


TomBoy1986
veterán

:R Köszönöm.

Éz ez milyen anyag? Inkább fa?

Tárgytalan... megnéztem a linket. Köszönöm!

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1533) Bazsee71 válasza TomBoy1986 (#1532) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez jó anyag. :DD

Merev, tömör, jól megmunkálható, és a legjobb egy hangszórónak. ;)

(#1534) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Vettem egy Logitech X-230-as rendszert, elégedett vagyok vele. Szépen szól, ennél nagyobb teljesítmény meg tök fölösleges panelbe. Az árát mindenképpen megérte :C

All Black...

(#1535) Ndruu válasza Stalker-2572 (#1534) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

örülünk hogy örülsz:C:))

mások okulására írhatnál egy rövid tesztecskét... ha van időd...
sokan kérdezősködnek az X230 felől, nekik biztos jól jönne egy rövid leírás/bemutató róla...

Harrrr!!!!

(#1536) Stalker-2572 válasza Ndruu (#1535) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem vagyok expert hangfaltesztelő, de akinek van kérdése, annak szivesen válaszolok PM-ben, mert lehet nem találok vissza ;)

All Black...

(#1537) Ndruu válasza Stalker-2572 (#1536) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

OK! Akkor majd ha jön valaki és ilyet szeretne, akkor majd hozzád irányítom;)

Harrrr!!!!

(#1538) Szabbber


Szabbber
tag

A sonic Geart ismeritek 1általán :))

(#1539) Ndruu válasza Szabbber (#1538) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

miért ne ismernénk... Egész jó minőség, csak akik eddig kerestek 2.1-es rendszert, azok mind kikötötték, hogy 10ezer forint környékén szeretnének... A Sonic Gear meg nem épp az az árkategória...

Harrrr!!!!

(#1540) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#1524) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kezd összeérni a rendszer hangja, lehet mégis marad...még járatom egy jódarabig, hétvégére, jövő hét elejére várható egy komolyabb írás/teszt róla, az lesz a mérvadó! Valószínűleg blog formájában.... :)

(#1541) zsoleer


zsoleer
senior tag

én nagyon gondolkozok ezen a geniuson de kicsit nagy a montor mellé igy ebizonytalanodtam :) nem tudja valaki milyen hosszu a hangfal kábelek??

(#1542) zsoleer


zsoleer
senior tag

(#1543) Ndruu válasza zsoleer (#1542) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

mé kérdezed ha tudod? vagy mire értetted a kábel hosszúságot?

Harrrr!!!!

(#1544) Ndruu válasza zsoleer (#1541) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

becsületemre legyen mondva, odaadom a linket...
így korrekt

Szóval itt kiderül, milyen hosszúak a vezetékek.

Harrrr!!!!

(#1545) zsoleer válasza Ndruu (#1544) üzenetére


zsoleer
senior tag

kösz szépen épp azért irtam mert nem tudtam de most már igen :) thx

(#1546) Szabbber


Szabbber
tag

Nem tom nálad mi számít nagynak de nekem a hangfalak kb kicsit tovább mint a monitor 2/3 adáig érnek.

(#1547) Ndruu válasza Szabbber (#1546) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

használd a Válasz gombot legközelebb és akkor tudni fogjuk, hogy kinek írsz.

Harrrr!!!!

(#1548) AtHoS válasza Ndruu (#1547) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még a végén megkavarod és tényleg gombot kezd el keresgélni :DDD közben meg link

read-only mode on the forum

(#1549) Szabbber válasza Ndruu (#1547) üzenetére


Szabbber
tag

ok

(#1550) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Véletlenül hozzámkeveredett a Bourne sorozat (...rejtély, ...csapda, ...ultimátum) filmzenéje. Meglepően jól dübörög a "kis" 1250X-en :DD

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.