Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Vadafak válasza Alyens (#1798) üzenetére


Vadafak
tag

Sziasztok, ez a típus érdekelne engem is: Altec Lansing VS4121 (max 15ezer ft-om lenne 2.1-re), eddig egy altec lansing atp3-am volt, nagyon szerettem kb 3 éve vettem asszem 16ezerért de most a gépemmel együtt megváltam tőle. Most épp egy kis Geniuszzal tolom 2.0 ennek a nagyobbik testvérét isteníti itt mindeni, nem lehurrogás akar lenni de nekem egyáltalán nem jön be, mondjuk lehet csak atp3 után hallom ennyire "gagyinak" :)
Szóval tudnátok mondani valamit erről a Altec Lansing VS4121-ról? vagy valamit ajánlani így 10-15k-ért lényeg hogy 2.1 legyen, szépen szóljon, nekem nem fonotos a döbürgő mély, így is mindig csak leveszek kicsit belőle , magasat meg kicsit feljebbtolom... , ja és még egy fontos szempont, ne legyen távirányítós, ki nem álhtaom, meg is lepődtam hogy itt mindenkinek az tetszik.
Válaszokat előre is köszönöm

(#1802) Malachi


Malachi
addikt

Helló!

Igaz nekem már régebben megvan a szett, de látom sokan keresnek 2.1-es rendszert, itt egy kis tapasztalat: Logitech X-230. :R Nagyon remek darab! Egy 40m2-es lakást számomra tökéletesen betölt a hangja, nagyon szép mélyeket ad, pedig nagyjából 2/3-on áll a szabályzója, na és mellesleg piszok jól is néz ki az egész. Nyilván nem hifi cucc, de nagyon meglepett, amikor először bekapcsoltam és meghallottam. Pozitív meglepetés volt! :D Szóval melegen ajánlom mindenkinek, aki elfogadható áron akar jó 2.1-es rendszert.

Most látom, Vadafak szerintem nézd meg te is, nekem nagyon bevált. Árban is éppen az a kategória amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#1803) Alyens válasza Vadafak (#1801) üzenetére


Alyens
aktív tag

Én csak igen régi tesztetket találtam róla,de azokban nagyon jókat írtak róla
Pl: Itt is [link]
Érdemes megnézni a Z3 mennyi pontot kapott :R

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu

(#1804) Vadafak válasza Malachi (#1802) üzenetére


Vadafak
tag

Köszi hogy írtál, úgy látszik akkor e két típus között választok majd.
Logitech X-230 11.000 Ft - Kis aranyos jól néz ki, falra is szerelhető bár nekem ez mind1
Altec Lansing VS4121 13.000 FT - Szerintem brutál ronda, viszont van elöl magas/mélyszabályzó is, és ezen is fülhalgatókimenet mint Logitechen.
Hát nemtom még egyiket se hallottam az a baj, úgyhogy valószínű ez fog dönteni, (az a 2ezer ft meg már mind1) lehet hülye kérdés, de ha elmegyek boltba ki lehet majd próbálni és utána választani, csa azért kérdezem mert pl a monitort se lehet kipróbálni, amit soha nem fogok megérteni....
Valakinak esetleg még tapasztalata valamelyik hangfalról?
Ja és kösz Alyens a linkeket, kár hogy nem tudok jobban angolul. :).

(#1805) Malachi válasza Vadafak (#1804) üzenetére


Malachi
addikt

Az X-230-on a mélydobozon hátul van egy mélyszabályzó. Ha meg akarod hallgatni menj el egy nagyobb műszaki áruházba, (saturn, mediamarkt vagy edigital) ott ki vannak téve és szólnak is mindig.

[ Szerkesztve ]

(#1806) Alyens válasza Vadafak (#1804) üzenetére


Alyens
aktív tag

Ha az X-230 nál picit jobb a Z3 és Z3nál sokkal jobb a VS4121, akkor egyértelmü a választás. :) Én még csak X-230at hallottam és az is jól szól(legalább is mély van benne rendesen,még ha 0ra leveszed is ;) ), gondolom azért van olyan sok elégedett használója.

http://shrimpland.hu

(#1807) shteer válasza Vadafak (#1804) üzenetére


shteer
titán

a lansingot még nem hallottam, de nekem x230 van otthon és az megéri a pénzt

..szerintem jónak tűnik

(#1808) Vadafak válasza shteer (#1807) üzenetére


Vadafak
tag

Hát igen sok jót hallani az X-230-ról, lansingról meg semmit sajnos.
Az a baj hogy bárhova elmegyek az Altec sehol se lesz, leglábbis ahol eddig voltam nem volt, és vajon edigitalba nem lehet kipróbálni, ott biztos van minkettő.

(#1809) shteer válasza Vadafak (#1808) üzenetére


shteer
titán

akkor azzal együtt h a zsé is számít, egyszerű a megoldás :D

..szerintem jónak tűnik

(#1810) benny23


benny23
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 2.1-es hangrendszert, valami ütőset! :D
Mit ajánlotok olyan 20k körül?

Esetleg hallott valaki valamit erről?

(#1811) Alex91 válasza benny23 (#1810) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsc Promedia Ultra 2.0

Itt veheted meg...

Bar nem 2.1, de IMHO jol szol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1812) _az


_az
senior tag

hello!

igazából tán nem is jó topicba írogatok, bár ez legalább megy elég jól.
szóval hangszórót fogok venni, sztem meg is van, hogy mi lesz, 15000 körül 2.0-ás holmi.

csak egy valami piszkál. hogyhogy lehet kapni ennyiért 5.1-et is? szerintetek mit lehet ilyentől elvárni? jó-jó 5.1-re ráköltenék egy kis pluszt. de ezek használhatóak?
igazság szerint csak azért használnék 5.1-et, hogy néha játéknál poén lehet, ha a hátam mögött morog a zombi :D
amúgy zenét hallgatok, esetleg filmezek, bár ott sz*rok a dolbyra a filmekben, sztem nyomi :D
a szép hangzás fontos lenne, noha soha nem dübörögtetem.

szóval érdemes lehet rákölteni pluszt, hogy 5.1 legyen? :F

az

(#1813) Alex91 válasza _az (#1812) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem, ha zene az elsodleges, akkor az 5.1 (foleg ennyiert) nem lesz eleg jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1814) benny23 válasza Alex91 (#1811) üzenetére


benny23
tag

Köszi, de valami logitech z4 szerü cuccot szeretnék, ami megszólaltatja a közepet is és erőteljes basszusa van!
Erről esetleg van valakinek véleménye?

(#1815) TomBoy1986 válasza benny23 (#1810) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Én SpeedLinket hallgattam a Saturnban, s nem jó a minősége.
Ilyen árban viszont igazán ütős szettet nem tudok. Kb. 7K-val drágábban vettem a Z-2300-at. Na azt ajánlom, ha tiszta hangot akarsz :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1816) benny23 válasza TomBoy1986 (#1815) üzenetére


benny23
tag

Utánanéztem, és úgy néz ki, hogy ez lesz a nyerő! (Logitech z-2300)

Köszi!!! :C

(#1817) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Genius 1250X képek a belső részről

Kép1
Kép2
Kép3

read-only mode on the forum

(#1818) benny23 válasza benny23 (#1816) üzenetére


benny23
tag

Lenne még 1 kérdésem!
Elég a z-2300-hoz egy SB Audigy SE vagy inkább ruházzak be valami komolyabba?
Előre is köszi!

(#1819) Womb válasza benny23 (#1818) üzenetére


Womb
senior tag

Véleményem szerint még egy SB live! is jobban szól,mint az Audigy SE.
Szerintem érdemes vért izzadni egy X-Fi Gamer kártyára,és egy darabig nem lesz gondod hangkártyára.

(#1820) benny23 válasza Womb (#1819) üzenetére


benny23
tag

Szerinted ez még belefér?

(#1821) Naota


Naota
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék azoktól, akik nálam járatosabbak a stúdió monitorok terén. Kellene a PC-hez (főleg zenehallgatásra) egy hangfalpár. Egyáltalán jók ezek otthoni felhasználásra?

Mivel erősítőm nincs, ezért aktív hangfalak kellenének. Árban olyan 25-30k-t szeretnék kiadni erre.

Ami elsőre találtam, az egy Behringer MS20. Ismeri valaki?

(#1822) Viktor26


Viktor26
tag

Igaz nem olvastam bele mélyen a fórumba, de én októberben vettem egy Logitech 2.1-et. Akkor Z2300-at keresetm, sajnálattal vettem észre, hogy újonnan már nem lehetett kapni, használtan meg 2 darab volt, szörnyű esztétikai állapotban. A hangzásukkal nem volt semmi baj, örültem is neki, hogy ilyen elnyűhetetlenek, már a mi a használatukat illeti, amit a külsejükből vontam le. 2 hétig vártam valami normális használt példányra, de úgy vettem észre, senki nem akarja eladni. Mondjuk ez érthető is. :D

Végül vettem egy Z-4et , azt megkaptam újonnan. Gyönyörű mélyek, lenyűgöző magasak, és szép teltek a közepei. Akinek van rá pénze, az nyugodtan megveheti, igen megéri az árát. Én 2 hónapja levettem a pc-ről, és azóta hifiként használom, a pcn keveset hallgatok zenét, inkább filmeket nézek vele, zenét, rádiót hallagatok, és X360-on játszok vele. Lenyűgöző! Ám mégis hiába vannak szebb, pontosabb mélyei ennek a zárt ládádnak, a reflex elnyújtottjait jobban szeretem, és a Z2300-nak reflexe van. Úgyhogy úgy döntöttem, ha fellelek egy normális példányt, akkor beruházok egy olyanba, így a Z-4em feleslegessé válik. Ha kell valakinek eladó, én meg keresek egy Z2300-at!

(#1823) benny23 válasza Womb (#1819) üzenetére


benny23
tag

Vagy erre gondoltál?

(#1824) Womb válasza benny23 (#1823) üzenetére


Womb
senior tag

Igen,inkább erre.Drága ugyan,de legalább jól szól.

(#1825) Womb válasza Naota (#1821) üzenetére


Womb
senior tag

Gyakorlatilag az összes PC hangfal aktív,van lehetőség bőven.
A Behringer aktív PC cuccait magát nem ismerem,csak a zenészeknek készített eszközeit.
Nos,ha az utóbbit nézem,akkor ne vegyél Behringert,mert abszolut alsó kategóriás gyártó.
De ez csak az én véleményem,lehetséges hogy neked bejön a hangja.
2.0 -ás amit jónak mondanak 30e környékén,az pld. a Klipsch.

(#1826) benny23 válasza Womb (#1824) üzenetére


benny23
tag

Okés! Köszi!
Nekiállok spórolni!
:DD

(#1827) Naota válasza Womb (#1825) üzenetére


Naota
tag

Köszi a választ. Nos, a Klipsch volt az eredetileg kinézett darab. Viszont a Promedia Ultra 2.0 kifutott modell, alig lehet beszerezni (ezen kívül olvastam ezt-azt arról, hogy a potijai hajlamosak bemondani az unalmast), az új PM20 meg még nincs sehol (és nagyon más a felépítése az elődhöz képest, úgyhogy nem lehet tudni, hogy milyen hangja lehet: egyutas, nincs magassugárzó).

Egyáltalán mi marad a 30k-s kategóriában 2.0-ásként a Bose Companion 2-n kívül (ami nem igazán szimpatikus)?

(#1828) kmarton


kmarton
tag

szevasztok

mi a véleményetek ezekről a dobozokról? :[link]

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#1829) Ndruu válasza Viktor26 (#1822) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Valószínűleg nem néztél eléggé körbe októberben. Akkor rogyásig voltak a boltok polcai a Z-2300-zal, most is van belőle még bőven.
Logitech Z-2300

Van ez, csak jól kell tudni keresni. ;)

Ha meg eladó lesz a Z-4-ed, akkor meghirdeted aprók között és ha szerencséd van, hamar elviszik.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1830) Womb válasza Naota (#1827) üzenetére


Womb
senior tag

Az a baj,hogy nem nagyon dívik a drága 2.0-ás rendszer a felhasználók körében,mert mindenki a mélynyomót hiányolja.Ezt sajnos a gyártók is nagyon jól tudják,bár mostanában már elindult valami,legalábbis a Genius-nál.Az 1250-es egy nagyon jól sikerült hangfalpár nagyon olcsón,és nemsokára (tavasz) jön a 2000X-es nagytesó.
Tök őszintén megmondom neked,hogy én hallgadtam a Bose kis cuccait,de hiába a neves gyártó,hiába minőségi anyagok,a hangszóróknak tér kell,ezt pedig egyedül a Genius nyújtja olcsón,nem olyan minőségben,nem olyan nagy néven.
A 30 ezres határ már túl nagy az itthoni kínálathoz képest.:)
Szerintem várd meg a 2000-es Geniust,hátha bejön neked.

(#1831) Viktor26 válasza Ndruu (#1829) üzenetére


Viktor26
tag

Igen van még fellelhető darab, de nagyon drágák ott! Kicsit kedvezőbb áron kéne, a használt is teljesen jó, ha szép esztétikai állapotban van. A hangja az nem romlik el :D

(#1832) Ndruu válasza Viktor26 (#1831) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

25k-ért van használtan, 23k-ért szerintem el lehet csípni egyet-egyet.
Én szeptemberben vettem egy Z-5300-at 24k-ért... Most talán két éves, vagy kicsit több, de ugyanúgy szól, mint az új (még jobban is, mert az újakat be kell járatni).
Nagyon megérte

Harrrr!!!!

(#1833) Viktor26 válasza Ndruu (#1832) üzenetére


Viktor26
tag

Hát őszintén szólva az még jobb lenne, hiszen Xbox 360-hoz lenne a legtöbbet használva, és akkor már DVD-hez is le lenne tudva a szett! Ilyet kerestem azelőtt is, csak az ára elriasztott, de ennyi pénzért én is bevállalnám. Jobban, mint egy 2.1-eset :D

(#1834) Alex91 válasza Naota (#1827) üzenetére


Alex91
félisten

[Logitech Z-10]

[Creative GigaWorks T20]

De azt mondom, hogy a Klipsch eleg jol szol...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1835) Viktor26 válasza Ndruu (#1832) üzenetére


Viktor26
tag

A Z-5300-ra hogyan tudsz többcsatornás jelet kötni? Konkrétan egy Xbox360-at kötnék rá, és jó lenne ha 5.1-ben szólna!

(#1836) Naota


Naota
tag

Nos, köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, hogy ha maradni akarok az eredeti elképzelésemnél, miszerint a leendő hangfal legyen olyan, mint a Klipsch PM Ultra 2.0, akkor nincs más választásom, mint a Klipsch PM Ultra 2.0. :D A potikkal kapcsolatban meg majd megfogadom nLali fórumtárs tanácsát és nem használom őket.

Ismer valaki beszerzési forrást? XMS-ben nincs, a Redtower azt válaszolta, hogy talán kap a nagyker belőle mostanában, a Computermode meg még nem válaszolt, de ők ráadásul eléggé a világ végén vannak. Máshol én eddig nem találtam.

(#1837) Alex91 válasza Naota (#1836) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Itt probald, nekem innen van...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1838) Naota válasza Alex91 (#1837) üzenetére


Naota
tag

Ja igen, őket kifelejtettem. Ők azt írták, hogy nem is válaszol nekik a beszerzési forrásuk... :D

(#1839) _az válasza Naota (#1836) üzenetére


_az
senior tag

creative t40? jónak tűnik!

az

(#1840) Alex91 válasza _az (#1839) üzenetére


Alex91
félisten

En is ezt neztem meg. Ha most nem lenne a Klipsch, akkor lehet, hogy ilyet vennek. (Bar 25k-nal tobbet nem adnek ki erte...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1841) Ndruu válasza Viktor26 (#1835) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, hogy a Zikszbokszon milyen audió kimenet van, de a Z-5300-on ilyen bemenetek vannak.

Bemenetek és a színkódolt kábelek

Van egy bemenet választó kapcsoló a hátulján, amivel a 2.1, 4.1, 5.1 verziók között lehet váltogatni. Ha sima sztereó jeled van, elvileg azt is fel tudja mixelni 5.1-re.
Nekem a géppel össze van kötve (audigy 2 zs), 5.1-re van állítva a kimenet (a kártyán) és a bemenet is (a hangszórón) és tökéletes a térhangzás.

Harrrr!!!!

(#1842) Degeczi válasza Viktor26 (#1835) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a játékkonzolokon digitális a 2-nél többcsatornás hangkimenet, ezért csak olyan eszközön tudod így hallgatni, aminek van ennek megfelelő Dolby Digital bemenete - vagyis tipikusan csak házimozi erősítőkön

(#1843) Ndruu válasza Degeczi (#1842) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link] Kicsit utánanéztem és ezt találtam.
Ezzel a kábellel lehet összekötni, elvileg... Csak akkor a TV-n kell lenni kompozit bemenetnek, mert az Svideo kiiktatódik...
(Lehet, hogy hülyeségeket beszélek, de valahogy így van... nem?)

Viktor26: Xbox topikban kérdezd meg, hogy össze lehet-e kötni analóg módon is... Biztos, ami biztos alapon...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1844) Degeczi válasza Ndruu (#1843) üzenetére


Degeczi
nagyúr

analóg összekötéssel max Prologic lehet (persze ahhoz is kell dekóderaz erősítőben - számítógépes hangszórókban ritka, bár előfordul), de az nem is hasonlítható az igazi, digitális 5.1-hez

Xbox 360-hoz egyébként is illik egy jó fölbontású LCD vagy plazma TV - ahhoz pedig már egy tisztességes házimozi hangrendszer is, erősítővel

szerintem kár ilyesmhez számítógépes cuccal bohóckodni - bár sztereóban persze lehet

(#1845) Viktor26


Viktor26
tag

Köszi az infokat srácok :D

Na most akkor ha jól veszem ki, akkor a box 5.1 csatornája a digitális kimeneten, vagyis az optikain jön ki, az RCA-kon akkor csak analóg jön, ez rendben is van. Viszont ezt nem lehet a Z-5300-al 5.1-re keverni, mert abban nincs dekóder, ha jól látom, optikait sem fogad, tehát azon 5.1-ben nem fog szólni.

Amit viszont figyeltem, hogy a Z-5500 fogad optikai jelet, és ha jól tudom, dekóder is van benne. Jól tudom? Mert ha igen, akkor most lecserélem a Z-4em egy Z-2300ra, és majd később veszek egy Z-5500-at. Ha az olyan.

(#1846) Degeczi válasza Viktor26 (#1845) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ráguglizva a típusra, úgy tűnik igen, az tud ilyet!
(szerintem ugyan jobban megérné házimozi hangrendszerre költeni, mintsem erre 70-80e-t - de ha mondjuk nincsen hely, jó választás lehet)

(#1847) Viktor26 válasza Degeczi (#1846) üzenetére


Viktor26
tag

Házimozi van a nappaliban, ez a kiszobába kell, a boxolás ott megy. DVD lejátszó van, TV lesz a nyáron, már csak egy normális hangrendszer kell. 70-80k újonnan, használtan addigra lehet venni, most 50k körül mennek, és ennyiért nem kapni normális házimozi hangrendszert. ezeknél az egybeépített cuccoknál pedig nagyságrendileg jobban szól! 15 nm-es panelszobába lesz, oda most a Z-4 is bőven elég lenne, ha nem vágynék másra! :D 5.1 kell majd a szép új TV-hez ide is, de az 5300-asnak nincs digit bemenete meg dekódere, ha az 5500 szépen kihozza a hangokat az xboxból, akkor a filmek alatt is jó lesz. :D:D

(#1848) Viktor26


Viktor26
tag

szívesen lecserélném Logitech Z-4 hangrendszerem egy régebbi kiadású Logitech Z-2300-ra! :DD

(#1849) Viktor26


Viktor26
tag

nagyon haldoklik a topik!

(#1850) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jó minőségű, jó ár/teljesítmény aránnyal rendelkező 2.1-et venni játékra!
Nem túl sokat tudok rááldozni, elsőre olyan 5000FT-ra gondoltam. ;)
Remélem azért ebben az árkategóriában is van választék. :)

Nem vagyok képben-e téren ezért kérdezem a hozzáértőket. :)

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.