Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Motion_Blur válasza Fooler89 (#1250) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Logitech X-230?

10K és nagyon jó minőség ;) [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1252) Alex91 válasza Blaise (#1249) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Klipsch Promedia Ultra 2.0

Zenehez jo lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1253) gerg007 válasza neduddki (#1246) üzenetére


gerg007
csendes tag

Sziasztok, mi az hogy megszüntették? :(
Mert én még találtam egy helyet ahol kapni lehet (elvileg):[link]
Ugyanis, én is vásárlás előtt állok, és még nem igazán tudtam dönteni, de van 2 digital kimenetem is, szóval digitálisban gondolkozok. Elég audiophil vagyok, de 35000nél nem nagyon akarok többet kiadni egy rendszerért! szerintetek mi lenne jó? (jah, és szeretem ha szépen ''dorombol'' a mély:) )
Gergő

Vivat Academia!

(#1254) Fooler89 válasza Motion_Blur (#1251) üzenetére


Fooler89
őstag

''● Zenehallgatás: Tökéletesen tiszta hangok, lüktető mélyek. Mindent maximálisra állítva sem torzultak el hangok, bár ekkor már a subwoofer nem tudta követni kellően a közel 130-140-es BPM-et''

Ilyen tényleg létezik vagy csak ennél a hangfalnál?

Egyébként nem gond mert a trance kb. 130 bpm általába, de az hogy nem tartja az ütemet az gond lenne :U Bár úgy se hallgatnám maxin :B

(#1255) Motion_Blur válasza Fooler89 (#1254) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az a helyzet, hogy én is főleg trance zenét hallgatok, nekem egy X-530-am van (ugyanez, csak 5.1-ben) és teljesen meg vagyok elégedve.

Fullon meg úgyse fogod hallgatni, mert nem arra való, ha a Windows-ban fullon va na hangerő, akkor max. félig fogod feltekerni a hangfalon a hangerőt, a subon meg szinte teljesen le kell venni.

Én csak ajánlani tudom.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1256) MegalodonS válasza neduddki (#1248) üzenetére


MegalodonS
őstag

Hat igen a Klips szuper minoseg hallottam a baratomnal,nagyon brutal!!
Most azert szerintem a Logitech Z-2300 azert jobb.(nekem is az van :) )En is klipsh pari voltam de nem tudtam beszerezni es ezert maradtam az utobbinal de nem bantam meg.Nagyon eros melynyomo ''18kg''olyat szol hogy ki sem tudod hasznalni.Batran ajanlom!!!

Link Teszt : [link]

(#1257) Fooler89 válasza Motion_Blur (#1255) üzenetére


Fooler89
őstag

oksa, köszi a választ

Trance:) Egy kis Armin is becsúszik? ;)

(#1258) Motion_Blur válasza Fooler89 (#1257) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Cosmic Gate, Marcel Woods, Nature One Inc., Beam, Shog, stb... :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1259) neduddki válasza gerg007 (#1253) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA audiofillnek vallod magad, es tenyleg az ia vagy, akkor a 250d messze van a vagyaidtol, ha csak igenyes,a kkor oleg a 250d, amugy en mar oleg regen nem lattam a chs-ban , az pedig baj:- (

udv

neduddki

mod: rami-ban sem, de ott megregebben:- (

MegalodonS: el kell kuloniteni, hogy a mai divatos es esznelkul nyomott agyontolt basszus e a vagyad? /ami megoli a JO zenet/ , vagy valoban ZENE? en is szeretem a 250d-t, de bizinny vannak hianyssagai

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1260) gerg007 válasza neduddki (#1259) üzenetére


gerg007
csendes tag

hali, olyan szinten vagyok audiophil, hogy zenélek, komoplyzenét, és érzékeny vagyok pl. a recsegésre, vagy az alapzajra. Így értettem az audiophil kifejezést, viszont fiatal is vagyok szóval szeretem a szép egészséges basszust is:) szóval ha így tudsz segíteni vagy valaki tud segíteni azt megköszönném.
(a 250d-t megkérdezem a lordosoktól hétfőn hogy van-e egyáltalán, vagy csak ki van írva)

Vivat Academia!

(#1261) VaniliásRönk válasza gerg007 (#1260) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

[link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1262) Alex91 válasza VaniliásRönk (#1261) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak sokalni fogjak az arat... :)

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1263) Blaise


Blaise
veterán

TerraTec SoundSys.Aureon 7.1 jó kártya ?

(#1264) gerg007 válasza VaniliásRönk (#1261) üzenetére


gerg007
csendes tag

woooooooooooooooooooooooow :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
jesszusom :DDD :DDD :DDD nagyon komoly, viszont az tény hogy drága.... És az erősítőt sem látom benne, legalábbis egyik képen sem találtam a ''részleteket'' :) mindenesetre szépálom :) valami kicsit olcsóbb ötlet?:D

Vivat Academia!

(#1265) Alex91 válasza gerg007 (#1264) üzenetére


Alex91
félisten

Egyszer veszed meg, nem? Orok darab...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1266) gerg007 válasza Alex91 (#1265) üzenetére


gerg007
csendes tag

nem nagyon hiszek manapság az örök darabokban :(

Vivat Academia!

(#1267) neduddki válasza VaniliásRönk (#1261) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Es hogy szol?

udv

neduddki

p.s. kovezzetek meg , de nem tennem a montior melle:- )))

mod: gerg07.|.nativ valsztek a korabbanemlegetett z2300, amif kezdo audifilenk ajanlanak az meg nem ez az ar:- )

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1268) Alex91 válasza gerg007 (#1266) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, a geped lehet, hogy akar havonta csereled :DD, de azert ha veszel egy jo hangfalat, azt nem valoszinu, hogy oly gyakran fogod kidobni. (Azert ha megnezed, akkor eleg sok hangfalat gyartanak eveken keresztul valtoztatas nelkul.)
Meg attol is fugg, hogy mit hallgat az ember, mp3-hoz ezek mar eleg jok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1269) Alex91 válasza neduddki (#1267) üzenetére


Alex91
félisten

A tesztek szerint jol, bar tan a ket satelitet jol kell beiranyozni, hogy meglegyen a megfelelo terhatas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1270) MegalodonS válasza neduddki (#1259) üzenetére


MegalodonS
őstag

En alairom hogy nem 1 csucs kategoriaban tartozik, de most oszinten 35.000Ft mit varsz el? Neki olcso kell, ez nem HiFi de azert azt se felejtsuk el, akar DVDt akar 1 kisebb hazibulit is meg lehet vele tartani.

Hiannyosagok?

Mutatnal ebben a kategoriaban ar - teljesitmeny,ilyet ami DVD,Gane,Zene felveszi ezzel a Z-2300 a versenyt :)

(#1271) gerg007 válasza Alex91 (#1268) üzenetére


gerg007
csendes tag

3éve nem válltozott a konfigom...... najó, egy monitorcsere volt, (de garisan)
de akkor is manapság nem hiszek bennük!


Igen, a logi 2300-a a másik alternatíva nálam is :)

Vivat Academia!

(#1272) neduddki válasza MegalodonS (#1270) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en irtam oda az audifilt?:- )
ha ezt hasznajjuk akkor meg tugyuk hogy mit varhatun el akar teljesitmenyben /ertsd barmi nemu minoseg/ es arban is
ha nem akart volna ''kisse tulozni'' akkor megkapta volna siman egy normalis cucc ajanlasat

udv

neduddki

p..s mi a hejjzet a 250d-vel, van rol avmi hir?

mod: Alex91 : koszi:- )

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1273) MegalodonS válasza neduddki (#1272) üzenetére


MegalodonS
őstag

:) :R :)

(#1274) Blaise


Blaise
veterán

Logitech Z3 és Z3e között mi a különbség ?

(#1275) Blaise


Blaise
veterán

látom jól megöltem a topicot :D

(#1276) Mosómedve


Mosómedve
tag

Hali,
2.1-es hangrendszert keresek, de annyira nem értek hozzá... :(
Szóval olyat keresek, amiben van beépített erősítő. Hogy mire kell: olyan 40%-ban a notebook-omhoz lesz és 60%-ban az MP3 lejátszóhoz.
A lejátszóm eléggé minőségi darab és ehhez méltóan egy nagyon szépen szóló, de mégis elég hangos hangrendszert keresek. Hajlandó vagyok többet is rááldozni, mert hangszórót tényleg ritkán cserélgeti az ember.
Szóval olyan kéne, ami tényleg kristálytisztán szól, nem a basszus a lényeg nálam, a közép és a magas is fontos!!! Ja, és legyen annyira hangos, hogy max. egy lightosabb házibulihoz elég legyen a kakaó...asszem ennyi lenne. :U

Szerintetek, ezt mennyiből lehet megúszni, csakhogy tudjam mire számítsak...
Formavilágban pedig bejönnek a furák is, pl ez a Harmadon/Kardon Soundsticks nagyon tetszik...

(#1277) Cyrin válasza Mosómedve (#1276) üzenetére


Cyrin
addikt

genius.hu

(#1278) Mosómedve válasza Cyrin (#1277) üzenetére


Mosómedve
tag

Hát végignéztem a kinálatot Geniusnál, Logitechnél.
Elősször is azt kéne tisztáznom, hogy 2.0 és 2.1 között hangzásban nagyon kijön a különbség? Mert nekem elsősörban zenére kell, szal ha azt mondjátok 2.0 csak játékokhoz való, akkor el is felejtem, de láttam pár meggyőző 2.0-ás darabot is...ezek tényleg annyival szegényebbek basszus terén? :F
Meg úgy eleve: max. 45 000-ig mit ajánlotok, ami a legjobb minőségű?

Ez Harmadon/Kadron megfogott...de nem tudom: szal ez a műanyag nem rezonál be a mélynyomónál, mert olyan kis gyengének tűnik a lelkem és spec a plexi nem a legmerevebb (bár gondolom ez nem plexi)...csak kérdem, hogy minőségileg milyen?

[Szerkesztve]

(#1279) shteer válasza Blaise (#1275) üzenetére


shteer
titán

egy e betű ;]

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#1280) Cyrin válasza shteer (#1279) üzenetére


Cyrin
addikt

Te alapvető tévedésben vagy. Ha ZENE a lényeg akkor csakis 2.0. A többi baromság, sose fog összeállni a zene. Persze nem Tuc-tuc ra gondolok, hanem valódi zenére.

A genius legnagyobb 2.0-s hangfala már jó lehet. E fölött csak hifis dolgokat tudok mondani de az jóval drágább mint 45 ezer.

Basszusmennyiséget meg felejtsd el, nincs annál rosszabb, amikor ráül a zenére a zsíros puffogó kontrollálatlan basszusfolyam, és elnyomja a közepeket, a nyílt megszólalást. Inkább kevesebb basszus a megfogottabb precízebb fajtából.

Akik hallották a genius legnagyobb 2.0-s hangfalát azt mondták sokkal jobb mint a Logitech top hangfala, megszólalásban. Nekem kisebb Geniusom van, jól néz ki, jó a megépítettség, nincs műanyag benne(!).

(#1281) Alex91 válasza Mosómedve (#1278) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsch Promedia Ultra 2.0 22k, jol szol. MP3-hoz eleg lesz...

[link]

Vagy a Soundstick...


Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1282) Cyrin


Cyrin
addikt

vagy itt a Klipsch, nézz szét ezek között

[link]

(#1283) Cyrin


Cyrin
addikt

de ezekért az árakért csodát nem kell várni egyiktől sem, egy alap, akár sztgépes forrású hifi rendszer hangját nem érik el azért.

(#1284) Mosómedve válasza Cyrin (#1283) üzenetére


Mosómedve
tag

Kösz a tippeket.
A HiFi rendszer lehet megfontolandó...bár ahhoz gyűjtenem kell, de lehet hosszú távon jobban járok vele.
OFF, de akkor erősítőből és hangsugárzókból mit ajánlotok? Csakhogy HiFi téren és körbeszaglásszam az árakat...

(#1285) Mosómedve


Mosómedve
tag

Hát megbolygattam ezt a HiFi témát, de elvetem...ott komoly pénzek és durva technikák vannak, nekem meg ez lesz az első normális hangfalam, szal maradok a 2.0/2.1-nél aztán kialakul bennem az igény a jobbra, lehet hogy váltok.

Tehát akkor a jelek szerint az alábbi esélyesek maradtak benn:

Genius SP-HF 1250X (13 000 Ft-ért kb.)
Logitech Z-10 (40 000-ért kb.)
Harman Kadron Soundsicks (45 000-ért kb.)
Klipsch Promedia Ultra 2.0 Black (22 000-ért kb.)

Ezek közül csak a Soundsticks 2.1-es. A kérdés már csak az, hogy ti a 4-ből melyiket ajálnjátok, mert a Genius pl. messze a legolcsóbb, de ha sokkal jobban szól a drágább, akkor rááldozom a lét, ha viszont azt mondjátok nincs akkora különbség köztük, akkor maradok Geniusnál. Tippek? Érvek? Ellenérvek?


[Szerkesztve]

(#1286) Cyrin válasza Mosómedve (#1284) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyértelműen jobban jársz vele, de el kell döntened, hogy számítógép alapú rendszert szeretnél vagy nem. Ha nem akkor a sztg-hez elég egy kisebb viszonylag normális hangfal (Pl. Genius 350x ami pl nekem is van) és akkor irány a Hifi-világ, ami nem egyszerű, viszont drága, de a legjobb eredményt ezzel lehet elérni.

Sztgépről is lehet zenét hallgatni, bár itt eleve a forrásanyag minősége kérdéses (mp3 stb), persze lehet itt akár cd ''minőségtől'' is jobb anyagokat letölteni, lejátszani. Szóval ez nem elvetendő dolog, csak a sztgpet minél nagyobb mértékben ki kell zárni a hang''alkotásból''. Ebben az esetben is belép a hifivilág.

Melyiket választod?

Aztán adok tippeeket.

(#1287) Cyrin válasza Mosómedve (#1285) üzenetére


Cyrin
addikt

Nos ezek közül egyértelműen látszik (épp egy HWSW teszt is írta a Logitech-ről) , hogy a többletpénzt a parasztvakításért kérik, nem a hangminőségért. Innentől pedig teljesen felesleges ezért több pénzt adni.

Genius vagy Klipsch. attól függően melyik dizájn jön be, illik hozzád.

[Szerkesztve]

(#1288) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem már több mint 2 éve van egy Creative MegaWorks 2.1 250D. Imádom. mióta megvan a 2x100W Kenwood hifim nem sokat ment.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1289) Mosómedve válasza Cyrin (#1286) üzenetére


Mosómedve
tag

Hát leginkább ''MP3 lejátszó'' alapú...most ne tessék röhögni, mert nem szarral gurigázok...IRiver H320-ast használok. Nem tudom mennyire vagy otthon az MP3 lejátszó témában, de én spec érzem, hogy szebben szól ugyanazzal a fülessel (Sennheiser MX70), mint a gépem...persze hangkártya függő, de nagyrészt (60-70%) akkoris a lejátszóról futna.
Viszont tényleg nem nagyon szeretnék most 50 rókánál többet kiadni, inkább akkor a Genius és utólag ha nagyon belejöttem csere HiFi-re...

(#1290) Mosómedve válasza Cyrin (#1286) üzenetére


Mosómedve
tag

És később ha lesz lé, akkor Genius-t véglegesen megkapja a számgép és összedobok külön egy nem számgép-alapú HiFi-t. De ez még a jövő zenéje...

(#1291) Cyrin válasza Mosómedve (#1289) üzenetére


Cyrin
addikt

Azon nem csodálkozom, hogy jobban szól a lejátszóról, mint a sztgp-ről. Én egy MPIO FY500-at használok a Geniussal, és jó. A Sennheiser füleséről nincs jó véleményem, az enyém MXL51, rosszabb, mint a hozzáadott eredeti füles.

(#1292) Mosómedve válasza Cyrin (#1291) üzenetére


Mosómedve
tag

Nekem ezelőtt volt MPIO-tól FG100-as, meg ONE...jók voltak. :DDD
Nekem jó tapasztalataim vannak a Sennheiserekkel, volt MX400-asom, MX500-as, meg MX70 Sport most...
De visszatérve a témára, akkor azt mondod, hogy a legerősebb 2.0-ás Genius (1250X) szépen és erősen fog szólni az IRiver-el? Mert az tűnik befutónak...

(#1293) Alex91 válasza Mosómedve (#1292) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsch...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1294) Mosómedve válasza Alex91 (#1293) üzenetére


Mosómedve
tag

Na, akkor egy szavazat a Klipsch-nek...de az állás döntetlen: 1:1
:DDD
Egyébb vélemények?

(#1295) Cyrin válasza Mosómedve (#1292) üzenetére


Cyrin
addikt

Én nem a Geniusra szavaztem, hanem a Klipsch-re vagy a Geniusra, tehát az állás helyesen Klipsch:Genius 1,5:0,5

Viccet félretéve, nem ártana ezt a kettőt valahol becserkészned, és meghallgatni, azonkívül elolvasni olyanok véleményét akiknek már van.

(#1296) neduddki válasza Cyrin (#1295) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

/Mellik logitech 2.1-est szidtam multkor zenere??? x230? mingya megkeresem.../
Szoval azzal oszerekva A Genius fa 500-asat eskusozm hallgathatobb:- ) /3 ajto van a ketto koztt/

udv

neduddki

mod: az vot

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1297) Alex91 válasza Mosómedve (#1294) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Es olvasd el a hozzaszolasokat is...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1298) Cyrin


Cyrin
addikt

Na tessék, pont azt mondtam mint a tesztben is van. Azt tartom undorítónak, ha a puha terjengős basszus ráül az egész hangképre. Annál rosszabb számomra nincsen.

(#1299) joz11


joz11
csendes tag

Hay mindenkinek!

Mostanában akarok venni 2.1 vagy 2.0 hangfalszetett max 12e-ért.
Legfontosabb tényező minnél élethűbben szóljon tudnátok ajánlani valamit?
Zenehallgatás, filmnézés és játékra használnám.
Thanks előre is.

(#1300) Ndruu válasza Blaise (#1274) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

az egyik faborítású a másik meg sima szürke (persze mindkettő subwoofer alapanyaga fa... préselt, de fa...)
a Z3-e a szürke, a Z3 meg faborítású... a mistralban és a lordban olcsóak... 12k körül van az ára (jobban megéri mint egy X230...) a tulajdonságai ki vannak tárgyalva a topikban

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.