Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Cloud válasza masterful87 (#1850) üzenetére


Cloud
tag

Hát öcsém, 5000 forint, ne várj túl sokat. (és akkor még nagyon finoman fogalmaztam)

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1852) Cloud válasza masterful87 (#1850) üzenetére


Cloud
tag

link 1
link 2

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1853) masterful87 válasza Cloud (#1852) üzenetére


masterful87
senior tag

Hidd el nem a minősége érdekel, csak az hogy 2.1 legyen, és szóljon valami a játék alatt!

Én még ezeket találtam:
Logitech S200 Black
GENIUS SW-F 500

Erről az Altec Lasingról még nem hallottam... mit lehet tudni a márkáról? Kifejezetten csak hangfalakkal foglalkozik?

(#1854) shteer válasza masterful87 (#1853) üzenetére


shteer
titán

inkább keress használtan egy logitech X-230-ast, mint az S200-ast :(

búg a tápja miatt és ráadásul nagyon tompán szól

szerk: ha mégis emellett döntesz, itt valóban 5k 2 év garival: [link]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1855) masterful87 válasza shteer (#1854) üzenetére


masterful87
senior tag

Használtat nem veszek, sajnos az elveim. ;]
Pedig tetszetős darab ez az S200-as...

De ha tényleg olyan jók a fentebb linkelt Altec Lansingok akkor azt a pár ezret még kibírom!

(#1856) TomBoy1986 válasza masterful87 (#1855) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az Altec Lansing nagyon jó minőségű és szvsz. esztétikus hangfalakat gyárt, bár ebben az árkategóriában nem néztem tőlük :)

20K fölött viszont ez mindenképp igaz.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1857) Cloud válasza masterful87 (#1855) üzenetére


Cloud
tag

Az Altec Lansing tényleg jó, hidd el. Bár az is igaz, hogy 10ezer forint alatt egyik márkától sem kell csodát várni. Régebben még a MidiLand-nek is voltak jó vasai, de mostanság nemigen látom az árlistákon.

A használt cuccoktól szvsz nem kell különösebben tartanod, főleg ha 2.1-ről beszélünk. Vásárlás előtt úgyis meghallgatod hogy nincs-e széthajtva (nem túl valószínű) és még alkudni is tudsz.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1858) Cloud


Cloud
tag

Fúú most nézem a MidiLand még mindig operál: link.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1859) masterful87


masterful87
senior tag

Tényleg csak a játékok megszólaltatására kell... hogy ropogjon a fegyver, meg robbanjanak a dolgok, és szóljon a basszus. :DDD

Úgyhogy az Altec Lansing meg is felel!

Köszönöm a segítséget! :)

(#1860) Ndruu válasza masterful87 (#1859) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

2.0-ban nem is gondolkoztál? Genius SP-HF 350X vagy 355X? Még zenehallgatásra is jobban megfelel, mint ezek az 5k körüli cuccok...

Amúgy ne várj nagy durranásokat meg óriási basszust ezektől. Puffogásra és apró dübögésre csak...

Harrrr!!!!

(#1861) RedWing válasza Ndruu (#1860) üzenetére


RedWing
aktív tag

Egyetérek! :R
Anno meg is lepődtem, h. a 355X mennyivel szebben szól, mint a hasonló áron lévő 2.1-ek.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1862) Viktor26


Viktor26
tag

Na, tegnap megjött a -2300-am! :DD pff, apám, ez nem szobába való, vétek bezárni!! :)) Nem tudom a hangerőt a felénél feljebb tekerni, mert kinyomja az ablakot a helyéről! A basszusról nem is beszélve: ahhoz, hogy szép hangja legyen, negyedre kell tenni, fél állásnál már a gatyámat rázza, teljesen ráadva, fél hangerőnél pedig a csigolyáim is táncolnak! :D Lehet, hogy nem egy 12 nm-es szobába való :DD Hatalmas és gyönyörű hangja van, bár halk hangerőnél elég kevés a magas alapból!

[ Szerkesztve ]

(#1863) Ndruu válasza Viktor26 (#1862) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ütős kis cucc... Bár nem audiophile emberkéknek van kitalálva, de egy normál usernek bőven megfelel.
Nekem egy kb. 10nm-es szobában van egy hangcucc, de az nem a Z-2300, hanem a Z-5300... Basszus felesen, hangerő félig... hát bőven sok:)
De nagyon szeretem, szerintem szép hangja van, eq-val ki lehet egyensúlyozni a hangképet.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1864) balint87


balint87
csendes tag

hello!
szeretnek venni egy 2.0as vagy 2.1es (ha rabeszeltek) hangfalszettet, max 7000ftot adnek erte. Zene es radio hallgatasra hasznalnam mp3 lejatszohoz kotve...Fontos h jol nezzen ki, legyen oyan vekony fajta, kinezetben nagyjabol ez: [link] tetszik, de gondolom ez nem vmi jo minosegu...nem tul nagy a szobam, nem kell h egeket rengessen, csak legyen jo hallgatni, ne rezegjen szegeny:) ...na mit mondanatok? koszi elore is! bye

[ Szerkesztve ]

(#1865) RedWing válasza balint87 (#1864) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ha 2.0 akkor: Genius SP-HF355x
ha 2.1 akkor: Logitech X-210
Ha esetleg kicsit többet is szánnál rá, akkor egyértelműen:
Creative Inspire P380
(nálam kibírt 4 évet koliban!!! :K )

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1866) balint87 válasza RedWing (#1865) üzenetére


balint87
csendes tag

THX, meglesem oket!

(#1867) balint87 válasza RedWing (#1865) üzenetére


balint87
csendes tag

na, ez a SP-HF355X teccik, van silver meg wood valtozata, melyik szebb? :) nem talaltam roluk nagy felbontasu kepeket...ja es a mereteit sem talaltam...hany centis lehet az alapja? mert az ablakba raknam.

(#1868) Ndruu válasza balint87 (#1867) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

14-15cm-nél nem szélesebb... A kis 350X 14cm széles és 17,6cm mély... Ezek nagy cuccok, fából vannak...
Nagyobb kép a 355X-ről

Geniusnet.com

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1869) balint87 válasza Ndruu (#1868) üzenetére


balint87
csendes tag

koszi a kepet, enis ott neztem csak tovabbleptem a more-al:) haat max 15cm mely lehetne, de inkabb 14...akkor ez igy nemlesz jo:( tudtok mondani vmi mast? pedig mar kezdtem orulni...

(#1870) balint87


balint87
csendes tag

Errol valami velemeny? kb ugyanaz az ar kategoria...es elferne az ablakban:)

(#1871) balint87


balint87
csendes tag

De ez is teszik, valamivel dragabb de az altecrol nem irnak iyen jokat az amazonon...hm?

(#1872) RedWing válasza balint87 (#1871) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ezektől semmiképpen se várj sokat... :(
mélyhangokról lemondhatsz!
Ha olcsón jót akarsz, akkor a helyedben rááldoznák 10k-t egy Creative P380-ra.
Annak a satelit-jei elég kicsik, h. elférjenek nálad is, és mélyeket is elég jól ad.
Engem 4 évig szolgált koliban... nagyon-nagyon sokat lett nyúzva és még mindig működik! szépen szól! ennyi pénzért főleg!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1873) balint87 válasza RedWing (#1872) üzenetére


balint87
csendes tag

hat, nemtudom, tenyleg nincs ennyi penzert 2.0as ami jol szol? en nem hallgatnam fullon, nem duborogtetnem (az ablak itt van pont az asztalom mellett), csak ugy nyugisan tanulas mellet vagy amikor szöszmögök a szobamban...en csak azt akarom h megbizhato legyen, ne romoljon el, ne hallatszon munek, legyen tiszta, ne sugjon ha nemszol benne semmi vagy ha halkan hallgatom...iyenek:) szal nem kell csucs de ne legyen gagyi...vmi iyesmi...az ugy egyebkent nem lenne fura ha a 2.1-es satelitjei a fulem mellett vannak, a szubi meg az asztal alatt (marmint hogy elvalasztja a fejemmel az asztal:) )? koszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#1874) Ndruu válasza balint87 (#1873) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Pár ötlet:
Creative SBS380
Creative Inspire A200
Logitech X-210

A magasfrekvenciás hangok irányítottak, de a mélyek nem. (Röviden ennyi...) A mélynyomót kifejezetten ajánlott a földre tenni, fal mellé (vagy sarokba), asztal alá. A szatelliteket a fülre kell írányítani. Így lesz összefüggő a hangkép.

Altec Lansing pedig egy jó márka, ha náluk találsz valami jót, szerintem megveheted...
Nézz körbe, hallgatózz és utána vásárolj.

Harrrr!!!!

(#1875) hehehehe


hehehehe
tag

hali,

egy 2.1es rendszert keresek, ami minosegben es hangeroben is jobb mint mondjuk ez: Genius SW-HF5.1 5000

a logitech Z-2300ra gondoltam, de nemtudom van e olyan jo mint az elobbi...arban kb megegyeznek, bar a genius olcsobb kicsivel, ezert gondoltam hogy talan jobb lehet nala. velemenyek? elore is koszi a segitseget :R

(#1876) Viktor26 válasza hehehehe (#1875) üzenetére


Viktor26
tag

a #1862-es hozzászólásban leírtam első tapasztalataim, igaz nemsokat lehet belőle levonni, de ennyire sokkolt a hangja a Z-2300-nak! :DD

(#1877) hehehehe válasza Viktor26 (#1876) üzenetére


hehehehe
tag

jaja lattam:) elolvastam az uccso 500 hozzaszolast, es latom hogy ezt a hangfalat az emberek vagy nagyon szeretik, vagy nagyon nem:) elugrom westendbe mediaba hatha kinn van valahol aztan meghallgatom. kicsit osszezorrentunk a szobatarsammal, mer olyan hangeron nezi a filmjeit hogy fulesben nem hallom a zenet csak a filmet amit nez :((( :W , ugyhogy ugy dontottem beujitok valami kis utos cuccal :)) igazabol eddig a Z4-re gondoltam mer az dizajnra nagyon bejon, tok jol menne a samu 226bw monitoromhoz, de azt ketlem hogy lenne akkor potencial benne, hogy felvegye a versenyt az elobb emlitett geniussal...szal marad ez:) ennek legalabb jobb hangja van:)

(#1878) TomBoy1986 válasza hehehehe (#1875) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nekem DHT-510-es van (3600-as, az eredeti), s van mellette egy Z-2300 is. Hangosabb, s kevésbé torzít a Z-2300, de a közép... az nem az igazi. Arra jobb a Genius.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1879) RedWing válasza balint87 (#1873) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ndruu #1874-ben megelőzőtt! :B :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1880) balint87 válasza RedWing (#1879) üzenetére


balint87
csendes tag

meg egy lama kerdesem van:) a 2.1eseknek 1 jackjuk van vagy 2? mer laptophoz hasznalnam...:) koszi mind2toknek a segitseget, mar kozelebb vagyok a donteshez:) most lesz osszerakva a szobamban a butorom, vagy az a fadobozos 2.0as lesz a butoron vagy egy 2.1es az asztal mellet-alatt:)

(#1881) Ndruu válasza balint87 (#1880) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ezt már írtuk párszor, hogy a 2.1-es rendszereknek milyen a csatlakozója...
Egy darab 3.5mm-es Jack dugó. (A szatellitek a mélynyomóba csatlakoznak, mert a mélynyomóba van építve az erősítő.)

Harrrr!!!!

(#1882) balint87 válasza Ndruu (#1881) üzenetére


balint87
csendes tag

:R koszi szepen!

(#1883) Viktor26 válasza hehehehe (#1877) üzenetére


Viktor26
tag

Én a Z-4-emet cseréltem el a Z-2300-ra. Ugyanazon a forráson, ugyanott elhelyezve a cuccot, a Z-4 halk hangerőnél sokkal kellemesebb. Csengenek a magasak, a 2300-ból hiányzik a magas nekem. Középpel nincs bajom!! Ahogy veszem feljebb a hangerőt, a Z-2300 egyre dinamikusabb, a magasak is kijönnek, a közepek is elegek nekem. Felénél többre még nem tudtam felvenni a hangját, mert már nem bírta a szoba légtere elnyelni a hangokat. 15 nm-es szobába nem kell ennél nagyobb rendszer, negyednél bőven élvezhető a hang, semmi nem hiányzik, és ha egy kicsit hangosabban szeretnék zenélni, akkor csak adok rá hangot. Nem kell félni, hogy kimegy a végfok :D Nem döntöttem rosszul, amikor cserébe mentem!! Szebb dizájnra a Z-4, de jobban kárpótól a Z-2300 dinamikája! Nem beszélve arról, hogy a szatellitek hangszórósabb külsővel is rendelkeznek, mint a Z-4 esetében :))

(#1884) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
Ehez a szethez mit szoltok:Creative Inspire T3100.Az asszonynak kellene ,mert a laptopjárol halgatja a zenét és már zúg az agyam a beépített hangfaltól.

Privire válaszolni illik.

(#1885) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok
Tudnátok ajánlani nekem hangfalszettet PC-hez, 2 hangszórósat, nem feltétlen 2.1-est, zenehallgatáshoz kellene az illetőnek.
Előre is köszi!

(#1886) Alex91 válasza psykie (#1885) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsch Promedia Ultra 2.0, bar ilyet nem nagyon fog tudni sajna beszerezni...

JBL Duett, ilyet mar inkabb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1887) benny23


benny23
tag

Megjött a Z-2300! :DD

Azt kell mondjam, hogy odab@sz!
Igaz, hogy még nem jött meg a hangkártyám, de kis finomhangolás után szépen szól és brutálisan! A felénél jobban nem toltam fel a hangerőt (a basszus maxon), mert egyrészt rezgett minden a szobában, és mert már kezdett berepedni a dobhártyám! Szóval az előző Ozaki cuccommal össze sem lehet hasonlítani!
Ajánlom mindenkinek aki kisebb szobába szeretne brutálisat!

Logitech 4EVER!!! :R

(#1888) Viktor26 válasza benny23 (#1887) üzenetére


Viktor26
tag

Mekkora az a kisebb szoba? Nekem 12nm-esben szól, vétek ilyen helyre bzárni! :D Az biztos, hogy a membránja nem fog kiszakadni, előbb hullik be a dobhártyám :DD Jó kis cucc :R

(#1889) Ndruu válasza Aranygyerek (#1884) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én nemrég hallgattam a Media-ban, körülbelül ugyanolyan hangja van, mint a P380-nak. Jó választás lehet szerintem egy laptop mellé is...

psykie: árban mennyi a keret?

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1890) psykie válasza Ndruu (#1889) üzenetére


psykie
aktív tag

...hááát, nem nekem kellene a hangfalszett, én előszőr azt mondtam a srácnak 6-10K körül biztos lehet találni valami normálisat, de úgy vettem ki a hangjából, hogy az neki sok, szóval ez alatt kellene valami ha van!? :F

(#1891) Ndruu válasza psykie (#1890) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

5-6k között a Geniusnak van két versenyzője, a 350X és a 355X. Ezek elég batár darabok a 2.1-es rendszerek szatellitjeihez képest, de a hangjuk viszont jobb, mint az ebben az árkategóriában lévő 2.1-es cuccoké.
6k körül 2.1-ből én csak a Creative Inspire A200-at tudom mondani, ennek viszonylag szép hangja van.
Persze csodát nem szabad egyiktől sem várni, mindegyiknek vannak apróbb hibái. A 350X és 355X-ről egyelőre még nem tudok semmi hátrányosat mondani, de az 1250X-nek vannak apróbb idegesítő bajai (Genius 2.0 topikban megtalálod...). Nem biztos, hogy a kistestvérek is rendelkeznek ezzel a hibával, de semmi sem kizárt.
A 350X 5000Ft körül van, a 355X pedig 5800-6000Ft.

Harrrr!!!!

(#1892) Ndruu válasza Ndruu (#1891) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Lemaradt: A Creative-nak pedig a potméterével szokott baj lenni, de a hiba csak kb. fél év után jeletkezik. Erre a megoldás, ha lehet, akkor a Windows hangerejét kell szabályozni, nem a hangszóróét. Egy idő után KH-s (kontakthiba) lesz és akkor csak egy kis barkács segít rajta. De ez a Creative termékeinél a 10-15ezres kategóriában is jelentkezik...
Amúgy jó cucc, jó hangja van, sokan jobban szeretik, mint a Logitech-et.

Ha nem gáz, hogy 7k az ára, akkor még ajánlani tudom a Logitech X-210-et

Harrrr!!!!

(#1893) psykie válasza Ndruu (#1891) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a segítséget, megnézem őket aztán továbbítom az illetőnek.

(#1894) benny23 válasza Viktor26 (#1888) üzenetére


benny23
tag

Hát kb. 18-20 nm!
Fél hangerőn bedöngi a szobát, mint állat, de úgy hogy winamp fullon, a master meg 50%-on!
Szal azt csináltam, hogy master le 25%ra, logitech félre (basszus szintén csak közép állásban), mert tényleg csak ott kezd el igazán szépen szólni!
Remélem ma megjön az xfi gamer és akkor tesztelem azzal is! :))
Nem csalódtam az egyszer biztos! :R

(#1895) Aranygyerek válasza Ndruu (#1889) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszi.

Privire válaszolni illik.

(#1896) Eagle16


Eagle16
addikt

Nem 2.1, de hátha érdekel valakit: [link] :R

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1897) Wyll válasza benny23 (#1894) üzenetére


Wyll
őstag

Én is tegnap vettem egy Z-2300-at, tényleg brutális, jól szól, de neked nincs egy kicsit olyan benyomásod, hogy mintha mennydörgést hallanál? Ilyen mindent betöltő a hangja, nem tom hogy fejezzem ki, mint egy mocsár. Nem határozott, nincs vége egy-egy ütemnek, mintha folyamatosan dönögne, kicsit olyan fejszétnyomós. Lehet, hogy ízlések és pofonok, de azért kíváncsi vagyok más hogy látja

Meg kicsit rosszul szabályozható a basszus a remote-ról, hiába tekerem le minimumra, akkor is szól, szóval nem lehet teljesen elhallgattatni. Mondjuk ez annyira nem nagy hátrány, csak az ember nem érzi a kezében az irányítást :)

szerk:
Mondjuk nekem még egy régebbi Sound Blaster Live! -om van. Lassan tervezem új gépet venni (tavasszal), egy új kártya (X-Fi melyik?) segítene ezen?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1898) TomBoy1986 válasza Wyll (#1897) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Én már kb.egy éve vettem, s elég sokat használtam is és tökéletesen elégedett vagyok. Ami a legmeglepőbb számomra, hogy egyáltalán nem használódott el a szabályozó, azaz nincs a szokásos jelenség, hogyha tekerem, akkor serceg/recseg a hangfal. Itt nincs, hanem teljesen néma.

A mélynyomót pedig nem lehet fikázni :((( :D
Az a rendszer legjobb része.

Én úgy szoktam belőni a Windowst hozzá, hogy a teljesen fel tudjam hangosítani, s akkor se torzítson. Így több a mozgástér a szabályozásra.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1899) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

oan kérdésem lenne h meiket érdemesebb megvenni:
genius SP-HF1250X-et oan 10ezerért
vagy a logitech z-4-et kb 18ezerért,
illetve van egy oan jelölt is h SonicGear evo7 13ezerért
szerintetek?
a geniushoz nem találtam leírást h mien tartományokban szól, gondolom van benne egy mély-közép és egy magas (pesze oldalanként)
vagy inkább várjak a SP-HF2000X-re?
előre is köszi

(#1900) benny23 válasza Wyll (#1897) üzenetére


benny23
tag

Én egy xfi extreme gamert vettem hozzá! És nem hasonlítható össze az alaplapi izével! Sokkal szebben szól! Merem ajánlani!
Próbáld meg visszavenni a basszust a hangkari programjával! Én is így csináltam!
Vagy visszavenni win alatt a hangerőt, a hangfalat meg állítsd a közepétől egy kicsit feljebb! Egyenlőre még én is tesztelgetem!

Az meg, hogy folyamatos bummogást hallasz, az lehet attól is, hogy ami hangfal előtte volt, az nem tudta kiadni azokat a hangkat, vagy nem olyan intenzíven!
Aa nagyztán még az is lehet, hogy ha hangosan hallgatod, akkor a szoba már nem képes elnyelni ezeket a hangokat vagy a falak visszaverik!

Ja, meg azt is mondták, hogy be kell járatni és később már szebb hangja lesz! :)

SSlyTR: A sonicgear-t nem ajánlom, mert hallottam... gagyi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.