Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Ndruu válasza netmesterke (#1699) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egy darab Jack 3.5mm-es dugója van, amit a hangkártya LineOut kimenetére kell kötni.

Olyan, mint a képen balról a 3.

Minden 2.1-es rendszernek így van megoldva a csatlakozása. A szatellitek a mélynyomóba csatlakoznak valamilyen módon, a mélynyomóban van az erősítő. Ezért az egész rendszer egy kábelen keresztül csatlakozik a forráshoz. A csatlakozó típusa rendszerint 3.5mm-es Jack.

Harrrr!!!!

(#1702) Womb válasza Eagle16 (#1698) üzenetére


Womb
senior tag

Nem fogsz csalódni.Az 1250-es a régi,de jól bevált receptet ajánlja:egy mélyközép,egy magas sugárzó.Ha régi midi hi-fi felállás bejött neked,ugyanezt megkapod a Genius-tól is.
...minimum:)

(#1703) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

2.0 rendszert szeretnék vásárolni, keret 10K max, kicsi szoba, zene, film
Eddigi olvasgatásaim alapján Genius 1250X szimpatikus, esetleg tudtok valami alternatívát?
350X mennyivel gyengébb? (mert az ára kb. a fele...)

Előre is THX.

A.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1704) Cyrin válasza Alg (#1703) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem 350X van, azért vettem, mert a 1250 túl nagy lenne a gép mellé az asztalra.

Itt ugye nem állítható külön a mély és a magas, egy tekerőgomb van tone felirattal.

Ez alapállásban nekem elég tompa hangot nyomat, ezért eltekertem a magas irányba max-ra. Egyébként jó.

Ennyi pénzért ennek sincs alternatívája.

[ Szerkesztve ]

(#1705) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na az alphasonic-bne ugy tunik kicsit dragababn e azert akad G 1250. meg is gyutt 3 db-om. es vegre sikerult is az egyiket osszerakni. szerencsere /vagy ikabb balszerencsejere/ gont a genelec-jeim hallgattam elotte, es azt kell mondanom azt a precizitast es -altalm -imadott hangzast nem tugya produklani amit a g /hat nem is eyg ar es mindeneyb kategoria/. De ennyi pizi egyszerun fantasztikus ajanlat, es ha a korabban emlegettt logi x230-hoz hasolitjuk kevesbe fenyes es torekvo, de eppen ezert kivaloan hallgathato hoszabb taon is, szoval ha viek kell alphaban van!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1706) Daneeka válasza neduddki (#1705) üzenetére


Daneeka
senior tag

Látom a topikban emlegeted mindenfele ezt a Genelect. Ennek mi a típusa pontosan?

(#1707) neduddki válasza Daneeka (#1706) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az enyemnek 8020a amugy: bof meg meg azon a kornyekn van rola szo

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1708) Daneeka válasza neduddki (#1707) üzenetére


Daneeka
senior tag

Utánanéztem... és durva :R

(#1709) neduddki válasza Daneeka (#1708) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Majd ha 1032-re cserelodikk, na majd tenyleg szolid lesz:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1710) Eagle16


Eagle16
addikt

Megrendeltem a Genius 1250X-et, drukkoljatok hogy minnél hamarabb ideérjen :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1711) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Szerintetek 10k-ért melyik a legjobb 2.1 ??

(#1712) zitrom


zitrom
tag

Sztetek 1.Logitech X 230 2.1(mert ahogy néztem ez a legerősebb 2.1-es mivel ez 32W-os a másik kettő(X-240,X-210) pedig "csak" 25W-os.
2.Genius SP-HF 1250x 2.0
Esetleg megéri e kiadni megközelítőleg plusz 5K-t(tehát a pénzzel arányosan nő e a hangminősége :D ) egy Logitech Z-3e 2.1-ért?

(#1713) Ndruu válasza zitrom (#1712) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

zitrom: Nem ér meg a Z-3 annyi plusz pénzt. Használtan érdemes megvenni a Z-3-at (10k-t megér), de csak akkor, ha hallottad már szólni.

Döntsd el, hogy mire van szükséged, 2.1-re kis szatellitekkel és egy mélynyomóval, vagy pedig 2.0-ra (1250X), ami két jó nagy hangdoboz. Mérlegelned kell, hogy elfér-e az asztalodon (vagy külön helyet/polcot kell neki csinálni) a nagy hangdoboz, vagy csak a kisebbik fajta.

netmesterke: Még mindig nem tudtál dönteni? :)
Ilyet senki sem tud neked megmondani, hogy melyik a legjobb 2.1-es rendszer. Ugyanis van 5000 Huf-tól kezdve 150 ezer Huf-ig. Az erősítő plusz hangfal párosok meg még ezt az árat is felül tudják múlni.
De mivel legelőször a Logitech S-220 felől érdeklődtél, gondolom nem a milliós kategóriát céloztad meg.
Ebben az olcsóbb árkategóriában a Creative és a Logitech termékei nem számítanak rossz választásnak. Logitech-ből X kategória és fölötte (az S kategória csak irodai hangszórónak elég). Creative-ből szintén az SBS kategória elég gyengécske, de az Inspire és az i-Trigue sorozat már szépen szokott szólni.
Párszor összeszedtük már nagyjából az árkategória „legjobbjait”. Például itt.

Ja és mindig elfelejtem. Bazsee71 mondta nekem anno kiegészítésként.
"Pontosítsunk: a mélyközép terén vannak hiányosságok, nem a középnél!"
Végül is igaza van.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1714) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Üdv!

Komoly 5.1-es rendszerem a pc-hez van (megaworks 550), most az xboxra akarok venni rendszert, de csak 2.1-esre telik. Viszont nem szeretnék xart.
Van olyan, aminek optikai bemenete van? Az lenne a legjobb, akkor nem kéne átalakítani az rca-t jackre és a jack bemenetre meg mehetne a tv.
30k-nál nem lenne rá több sajna.

[ Szerkesztve ]

(#1715) hbruce000


hbruce000
tag

Hali!

Genius SP - HF 1250x el kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a 2.0 ellenére mennyire adja vissza a mélyeket? Én régebben direkt a külön mély miatt választottam 2.1 et, de most nem igazán tudom mennyire éri meg.
Szóval ha valakinek van tapasztalata "mély" ügyileg a genius és egy 2.1 tekintetében, megírhatná.
előre is köszi :R

(#1716) Eagle16 válasza hbruce000 (#1715) üzenetére


Eagle16
addikt

Kedden megtudom mondani, addigra talán meglesz az 1250X.
Szerintem annyira nem üthet a mély, mint a Logitech X szériájában pl., mert ugye nincs külön mélynyomó, de azok a mélyközép hangszórók bizony 5.25"-osak, és hát az nem kicsi...(pár nappal ezelőttig egy X-210-esem volt, és annak is 5.25-ös mélynyomója volt, namost az 1250X-nek ebből 2 is van...25W vs. 40W R.M.S...)
Nem hinném hogy kiviszi a falat, de amennyi mély kell egy zenébe, annyi lesz benne szerintem. Vehetsz később hozzá külön mélynyomót is amúgy, RCA kábellel hozzákötöd, és kész.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1717) Eagle16


Eagle16
addikt

Egy ilyen cucc már tud valamit. A sulinkban ilyen van a laptophoz kötve egy erősítővel, és hát elég magával ragadó hagképe van. Kár hogy ilyen rohadt drága :D

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1718) kockanadrag`


kockanadrag`
csendes tag

Üdv mindenki!
Nos, 2.1es hangfalrendszer választása előtt állok, és nem tudok dönteni két versenyző közül.
Az áruk körülbelül azonos.
Az egyik az Altec Lansing MX5021, nagyon jókat írnak róla, teljesítményben ugyan elmarad a Logitechtől, de remélhetőleg szebb hangja van és nem hiányzik annyira a közép belőle.
[link][link]

Másik versenyző a Logitech Z-2300 amiről visszaolvasva is láttam véleményeket. Nos ugye ennek a teljesítménye jobb, de én nem feltétlenül akarok falat bontani a hangerővel, és hallottam olyat is hogy nagyon jó a basszus és a magasak se rosszak, csak a közép hiányzik. Mellesleg nagyon szép teszteket olvastam erről is.

Várom a javaslatokat, ötleteket (egyelőre az én szívem az MX5021 felé húz) :)

Szerk.:
Találtam is egy a két hangfalat összehasonlító tesztet de attól még várok javaslatokat :)

[ Szerkesztve ]

I'm pretty sure Celeron is translated from the Greek word useless.

(#1719) Womb válasza hbruce000 (#1715) üzenetére


Womb
senior tag

Igazság szerint egy 2.1-es rendszerre sem fogható rá,hogy "vissza adja a mélyeket".
Filmes,játékos effektekhez jól jön egy sub,de zenéhez bizony semmi köze.
Ha egyszer valaha is más füllel hallgatsz egy koncertet akkor rájössz,hogy ott nem találsz valószínűtlen mélyeket.(talán a d&b valószínütlen világában)
Ha valaha is eljutsz egy zenei stúdióba,ott nem fogsz találni subokat.
Nincs,és nem is lesz.
Az 1250X árához képest szépen közvetíti a mélyeket.
Szebben és pontosabban mint egy 30e forintos 2.1-es cucc.
Ja,és nem vitatémának szántam az írásom.
Öreg zenész vagyok,aki látott már éjjeliőrt meghalni nappal.
Ne próbáljon győzködni egyik vájtfülű hi-fi man se "a subwoofer szerepe a zenében" című előadással,mert nem érdemes.

(#1720) Kobe


Kobe
veterán

asszonynak ma vettem emg karácsonyi ajándékát egy creative t3100 személyében....kiprósza után teljesen beleszerelemesedtem, nagyon szépen szól, gondolkozok rajta hogy ennyi pénzért magamnak is szerzek egyet géphez, csak zenéreés a genius 5.1 akkor menne tvhez

(#1721) jozsi86


jozsi86
tag

Hello. Asus laptopra amin csak 2 db 3,5 jack dugo van ( speaker, mic) lehet rá 2.1 et kötni? Sajna az integrált hangkártya saját progijában nem találtam meg jack-ek kiosztásának beállítását.

(#1722) fero02 válasza jozsi86 (#1721) üzenetére


fero02
veterán

Rá lehet. :K A 2.1 is csak 1 db jack-et használ. A .1 csatorna lekeverését az elektronika végzi és nem a hangkártya.

(#1723) cucka válasza jozsi86 (#1721) üzenetére


cucka
addikt

rá.
a 2 dugóból az egyik a mikrofon, a másik a sztereó kimenet. mivel 2.1-es rendszerek sztereók, ezért nincs semmilyen akadály/hátrány.

(#1724) Ndruu válasza jozsi86 (#1721) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Rá lehet. A 2.1-es rendszerek - mint korábban kifejtettem - egy darab 3.5mm-es Jack duóval rendelkeznek.

De megelőztek (ketten is...). Hiába, ilyenkor gyorsan megoldódnak a felvetődő kérdések. :)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1725) jozsi86 válasza fero02 (#1722) üzenetére


jozsi86
tag

Köszi a választ. Hogy mik vannak manapság, 1 jelből lehet stereo-t csinálni.
Szerintetek megbízható a Manta márka? Tudja azt ami rá van írva?
Manta Dream 2.1 MM2150 - Maximum (RMS) teljesítmény 37W

(#1726) fero02 válasza jozsi86 (#1725) üzenetére


fero02
veterán

Ez így nem teljesen korrekt megfogalmazás.

1 a jelforrás. 2 fajta (stereo) jelet kap az erősítő, amiből egy "ál" 3. jelet (kever) kreál és azt erősíti (ez lesz a sub). Ez kicsit közelebb áll már az igazsághoz. :DDD

(#1727) jozsi86 válasza fero02 (#1726) üzenetére


jozsi86
tag

Aha. Csak azért gondoltam hogy külön megy mert nekem 5.1-em van és ott ugyebár a sub is külön van. Akkor ez nem is igazi 2.1 ;) ;]

(#1728) cucka válasza Womb (#1719) üzenetére


cucka
addikt

Ha egyszer valaha is más füllel hallgatsz egy koncertet akkor rájössz,hogy ott nem találsz valószínűtlen mélyeket.(talán a d&b valószínütlen világában)
hát nemtudom, a sziget nagyszínpadon azé' ott figyel úgy 20-30 köbméternyi mélyláda a szinpad mellett/előtt. tudom, ott amúgy sem a hifi minőség a lényeg, sokkal inkább a megfelelő hangerő illetve hogy kb. mindenhol hallható legyen a zene, de akkor is, nem csak a dárenbézhez kell az.

[ Szerkesztve ]

(#1729) fero02 válasza jozsi86 (#1727) üzenetére


fero02
veterán

Nem igazi bizony ám! De az 5.1 sokkal érdekesebb téma már, de ott is beleszól 1-2 dolog. Ha érdekel, akkor járj utána az alapvető Dolby Digital szabvány(oknak), és társaiknak (DTS, NEO)

cucka: az tény, h nem HiFi minőség, de nagyon komoly berendezések vannak ilyen helyeken is felvonultatva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1730) jozsi86 válasza cucka (#1728) üzenetére


jozsi86
tag

Ajándékba lenne asszonynak karácsonyra,koliba szeretné használni, ott meg úgyis csak a hangerő számít :D
Kiadta nekem hogy jó hangos legyen , nem állíthatok oda egy gyönyörűen szóló halk 2.1-el mert kikapok :DD
Én egy kicsit igényesebb vagyok van 1 Genius SW-HF5.1 5000, igaz abban is van egy 75W sub :U

[ Szerkesztve ]

(#1731) Badb0y


Badb0y
addikt

Ma megajándékoztam magam egy logitech z-2300-zal. Hát nem hittem, hogy egy pc hangszóró ilyenekre képes :D
Iszonyat gyönyörűen szól, a basszusról meg ne beszéljünk, mert lebontja a falat.

Eddig csak ajánlani tudom.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1732) Eagle16


Eagle16
addikt

Megvan a Genius 1250X. Hát mit ne mondjak, egy egész más élmény így filmet nézni...a zene is nagyon szépen szól, de a film....9700Ft-ért ez a hangfalpár maga a csoda. Írok róla egy kis tesztet szerintem, ennyit mindenképp megérdemel.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1733) Ndruu válasza Eagle16 (#1732) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én személy szerint várom az írásodat! Remélem összehozol valami jó kis tesztet. Jó sok képpel, ha kérhetem. ;)

Harrrr!!!!

(#1734) Eagle16 válasza Ndruu (#1733) üzenetére


Eagle16
addikt

Sok kép lesz az tuti, mert szeretek fényképezni :DD
Ha kész lesz, majd belinkelem ide.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1735) Womb válasza cucka (#1728) üzenetére


Womb
senior tag

Mélyláda,de nem sub és ez nagy különbség.

(#1736) Womb válasza Eagle16 (#1732) üzenetére


Womb
senior tag

Grat a cucchoz!!

(#1737) Eagle16 válasza Womb (#1736) üzenetére


Eagle16
addikt

Köszi!
Sajnos az elektromos hálózatra iszonyatosan érzékeny a cucc. A lámpámat ki is húztam a konnektorból (4-es elosztó), mert felkapcsolásnál valami iszonyatos zajt produkált tőle a hangfal :( Valaki nemtud valami megoldást ezeknek a háttérzajoknak a kiszűrésére? Néha akkor is pattan eggyet a kis Genius, ha a másik szobában kapcsolják fel a lámpát...Egy fali konnektorból indul az egész, abba van beledugva egy 4-es elosztó, majd abban mégegy 4-es. Lehet hogy túl sok neki?

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1738) csigi válasza kockanadrag` (#1718) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Dettó ezen tipródtam magam is múlt hétig. És pontosan ugyanarra jutottam, mint Te: Logitech nagyobbat szól, Altec meg szebben.
Így aztán megvettem az MX5021-et.

Amiért írok: Az MX5021 kifutó cucc, eltünedezőben van, ha még nem veted volna meg, ugorj rá mielőbb. Már a nagykerben is csak fehér színben volt, de szerencsére a PCLand-ben be tudták még szerválni két nap alatt a feketét (ki tudja honnan, nem is érdekel, de
megvan).
Üdv: csigi

nofene

(#1739) Womb válasza Eagle16 (#1737) üzenetére


Womb
senior tag

Sajnos más is tapasztalta,hogy nagyon érzékeny az elektromos hálózatra,még én is,pedig ezelőtt azt hangoztattam,hogy nálam nincs meg ez a probléma.
Biztos hogy függ,hogy a ház-lakásnak hogy van megoldva az el. hálózat földelése,mert nálam nagy hangerőn is csak egy néha,és csak picit hallani.
Én is szívesen fogadnám egy szaki megoldását!

(TV-re,erősítőre stb... nem pattog,csak lámpa lekapcsolásra)

(#1740) Whiskys


Whiskys
csendes tag

Jó estét!

Ma vettem egy Creative Inspire T3100as hangfalszettet és a mélynyomómár közepes basszunál meg hangerőnél zavaróan zörög. Ez gariztatni való hiba lehet vagy ezzel együtt kell majd élnem? :O

Tulajdonosok/Szakik tanácsát várom.

Előre is köszönöm a segítség minden formáját!

ui.: amúgy egész szépen szól :DDD

(#1741) Ndruu válasza Whiskys (#1740) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem csoda, hogy zörög.
Egy 13cm-es hangszórótól sokan elvárják, hogy szétüsse a ház falát. Ám a Creative ezen árkategóriájú termékei ezt nem tudják.
Sokan szénné hajtják a mélynyomót (sajnos tervezésből adódóan hiba). Feles hangerőnél (5-ös) a Sub hangerejét feles alá kell venni (kb. 1/4-re, vagy az alá), így elkerülhető a kárododás.
Egyébként "zörgés" alatt mit értesz? Kicsit csörög és műanyagos hangja van?
Ha igen, akkor valószínűleg a reflex csövön kiáramló levegő rezgeti meg a reflex csövet.
(P380 tapasztalatai alapján beszélek)

Megpróbálhatod kicseréltetni, de sztem ez nem hiba, ez csak amolyan alsó árkategóriás "el_kell_fogadni_hogy_ilyen" hiba... Ha csínyján bánik az ember a mély hangerejével, akkor nem fog szenvedni a sub (nem akarja majd kilehelni a lelkét), és egy egész elfogadható hangképet kaphat.

Basszus tesztekkel kideríthető, hogy esetleg nem-e a mélynyomó hibája (tekercs foszlás).
30Hz-től 150/200Hz-ig érdemes próbálkozni (valahol ott vált a hangváltó).

Szaki nem vagyok, de mint írtam, volt szerencsém P380-hoz. Jó cucc, de vigyázni kell rá.

Alacsony hangerőn (3-as, max. 4-es) lehet feljebb is tekerni a mély szabályzóját, de szerintem néha felesleges, akkor már csak erőlködik.

Harrrr!!!!

(#1742) Whiskys válasza Ndruu (#1741) üzenetére


Whiskys
csendes tag

Igen, a reflexcsőnél van a zörgés(túlzott remegés). Az nem lenne megoldás h szétkapom és mondjuk kicsit levágok a csőből? :D akkor talán nem remegne be. csak ugye ma vettem és ezzel bebuknám a 2 év garit:(

(#1743) BluEyes válasza Eagle16 (#1737) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez nem a hangcucc hibája. Ennek a jelenségnek a lámpád hibás, vagy gyenge minőségű kapcsolója az oka. Ha áttetsző lenne a kapcsoló burkolata, valószínűleg gyönyörű "villámlásokat" látnál a felkapcsoláskor. Azaz szikrázik, ívet húz a két elektróda a kapcsolóban. Rádiófrekis pofon az erősítőnek, crt tévének.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1744) PishT válasza BluEyes (#1743) üzenetére


PishT
tag

Nekem is Genius hangfalam van 2.1-es, igaz régebbi már. Az enyém is szokott néha pattani, pedig nem kapcsolunk semmit se le/fel, ki/be.. Az elosztóban a monitor, meg a modem van mellette..
:F

(#1745) Ndruu válasza Whiskys (#1742) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha szétkapnád, elúszna a gari, a reflexcső méretbeli változása pedig elhagnolná a mélyládát. A rezonancia frekvencia elmászna, és nem szólna többé úgy, ahogy kell.
Ergo nem szabad szétszedni...:(
Sajna ilyen, de szépen használva tűrhető a hangja.
A problémára egyébként van megoldás, csak ahhoz szét kellene szedni a cuccot.
Holnap mondok többet is (azaz ma...).

Harrrr!!!!

(#1746) Womb válasza BluEyes (#1743) üzenetére


Womb
senior tag

Tehát csak a kapcsoló,semmi más?Semmi földeléses miskulancia?
Mégis milyen kapcsolókat vegyen az ember,ha ki akarja küszöbölni a pattogásokat?

(#1747) BluEyes válasza Womb (#1746) üzenetére


BluEyes
őstag

Egy olyan elektromos hálózaton, ahol akár több ezer wattos fogyasztás is elmegy - mosógép+microsütő+villanytűzhely+anya porszívózik+apróságok(tv,kávéfőző stb.) - egyszerre, nem egy 40-100 watt közötti olvasólámpa okozza a nagy áramingadozásokat. Ha a felkapcsolás behallatszik, azt bizony a kapcsoló szikrázásának a műve.
Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy a cuccban nem vitték túlzásba az árnyékolást, a táp zavarszűrését, tehát valszeg érzékenyebb ezekre a dolgokra, mint egy komolyabb hifi berendezés.
Megoldás az nem egyszerű. Végig kellene próbálgatni, hogy melyik konnektorok vannak a lakásban másik ágon bekötve (biztosítékokból egy legyen csak felkapcsolva, és valami eszközzel, lámpa, hajszárító, megnézni, hogy épp melyik konnektorok élnek), és egy másik ágról működtetni a lámpádat, hátha így javul valamit. A család lámpáit végig próbálni, hogy van-e egyáltalán olyan, amelyikkel nem durrog a hangfal.

PishT: Kezdj el gyanakodni pl. a hűtőszekrényre.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1748) Womb válasza BluEyes (#1747) üzenetére


Womb
senior tag

Ahhh...
Hát ez nem kicsit macerás Blue,azt hiszem inkább hagyom pattogni.
Nálam nem olyan vészes a helyzet,szerencsére.

(#1749) Whiskys válasza Ndruu (#1745) üzenetére


Whiskys
csendes tag

Már alig várom a megoldást ;]

(#1750) Ndruu válasza Whiskys (#1749) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mindkettő ideiglenes megoldás. Egyikkel sem károsodik a cucc.

1. A reflexcsövön ha benyúl az ember egy vagy két ujjal és a belső végén kicsit nyomni kezdi felfelé vagy oldalra, akkor a zörgés gyengül vagy megszűnik (csak addig, amíg ott tartod az ujjad... ergo nem jó megoldás)
Ja és nem kell ám másra gondolni;]

2. A reflexnyílás elé valami nehéz tárgyat kell helyezni. Nem közvetlenül (nem szabad elzárni a levegő útját!), mert az káros, hagyni kell legalább 2-3cm-nyi helyet a tárgy és a nyílás között.
Ha fal mellett van a mélynyomó, akkor a reflexnyílást a fal felé kell fordítani és hagyni kell a kettő között távolságot (legalább annyit, amennyit írtam). Ki kell kísérletezni, hogy hogy megfelelő.

Nekem a második megoldás bevált annak idején, és nem is károsodott a rendszer.
Próba cseresznye...

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.