Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Alex91 válasza VaniliásRönk (#1150) üzenetére


Alex91
félisten

Azert nem hiszem, hogy ez az x-230 mondjuk jobb lenne nala, de azt se, hogy annyival jobb a Klipsch, amennyivel dagabb :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1152) VaniliásRönk válasza Alex91 (#1151) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én azt egy szóval sem mondtam hogy jobb a 230! (sőt :DDD) Csak azt hogy a Klipschnek is van hiányossága, hogy ki melyik ujjába harap szivesebben az ízlés dolga. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1153) t1 válasza VaniliásRönk (#1146) üzenetére


t1
addikt

aham értem akkor genius :)

(#1154) legendary


legendary
tag

Sziasztok!
Tudtok nekem valamit mondani a Genius SP-HF 1250X 2.0 -ás hangrendszerről. Mert szerintem nagyon jól néz ki és az a 40 W is elégnek tűnik. Nekem főleg filmhez és zenéhez kellene. ill érdekelne hogy hasonló árú 2.1-es rendszerek jobbak vagy rosszabbak és mennyivel? Előre is köszi.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#1155) VaniliásRönk válasza legendary (#1154) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 2.1-eseknek a szatelitjei szoktak gyengék lenni, ennek meg a mély nem megy, neked kell döntened mire van szükséged.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1156) sbela válasza legendary (#1154) üzenetére


sbela
csendes tag

Nekem, volt ilyen, és az enyémnek kevés volt a középtartománya. Diumdisu zenéhez kiváló.

Hmm...

(#1157) Wyll


Wyll
őstag

sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy max ilyen 5000 forintos árkategória esetén miket tudnátok ajánlani? Korábban írták már, hogy 5000 alatt mindegy, hogy mit vesz az ember, de tényleg ennyire reménytelen a helyzet? valamit csak lehet tudni, hogy mégis melyik a legjobb vétel. Olyan minden kategóriában kell hogy legyen :D
Amúgy ilyeneket nézegettem:

Creative SBS 260 (2.0, 3600ft)
Creative SBS 380 (2.1, 5300ft)
Creative Inspire 280 (2.0, 5410)

Logitech x-120 (2.0, 4320ft)
Logitech x-140 (2.0, 5100ft)
Logitech s-200 (2.1, 4392ft)

Mint láthatjátok, elég tanácstalan vagyok még. Ami 2.0, de drágább, az jobb még akár a 2.1eseknél is? Tehát nem vagyok elkötelezve még, igazából tényleg a legjobb vétel érdekelne. Tudom, hogy nem kell sokra számítanom ennyiért, de azért talán van itt is különbség a hangszórók között. :)
Várom a véleményeket!

KÖSZI

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1158) Wyll


Wyll
őstag

UP
Senki, semmi?? :U Valami információ csak van.

És ha 7000 lenne az árhatár?...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1159) Alex91 válasza Wyll (#1158) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Talan egy ilyet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1160) Xelo


Xelo
addikt

sziasztok! 2.1es hangfal kéne xbox360hoz, vagyis kellene optikai kimenet amivel tudom csatlakoztatni a boxhoz. maximum 20-30eFt-ot tudnék rászánni

(#1161) Xelo válasza Xelo (#1160) üzenetére


Xelo
addikt

ammm az ár inkább legyen 10-20 :D up

(#1162) Alex91 válasza Xelo (#1161) üzenetére


Alex91
félisten

Optikai bemenetest, akar ingye, ugyi? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1163) Xelo válasza Alex91 (#1162) üzenetére


Xelo
addikt

simán.. amúgy nem tudom, ha tudok hozzá szerezni rendes müxő átalakítő izéjt'' akkor nem muszi olyannak lennie :DDD

(#1164) Alex91 válasza Xelo (#1163) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel hozza egy erositot aminek van optikai bemenete meg ket hangfalat... 20k-bol persze! :DD

(Hulyeseget kerdezni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1165) Xelo válasza Alex91 (#1164) üzenetére


Xelo
addikt

nahh téged most kurvára nem értelek: miért nem lehet normálisan válaszolni?
amúgy pl itt van ez:
[link]
''Rendszerkompatibilitás

* PC és Mac
* CD
* MP3
* DVD*
* PlayStation®*
* Xbox®*
* Használata játékkonzol-átalakítót igényel.''
pl ilyet hol találok? ezt a játékkonzol-átalakítót..

(#1166) Alex91 válasza Xelo (#1165) üzenetére


Alex91
félisten

Mert eloveszed a Google-t (azert van) azt rakeresel! Aztan magadtol is rajosz, hogy:

1. Ilyet nem nagyon talalsz. (Marmint optikai bemenettel rendelkezo 2.1-et.)
2. Ha netalan megis, akkor az nem 20k-ba kerul.

Sima fejhallgatot ra tudsz kotni az XBox-odra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1167) bwoay válasza Xelo (#1165) üzenetére


bwoay
nagyúr

Azért igényel ''játékkonzol-átalakítót'', mert az X-230-on
3.5-ös jack csatlakozó van. Magyarán alapból nem tudod rákötni RCA-ra,
de az átalakító a csomag része. Szerintem okosabb lett volna,
ha inkább az RCA-t kellene mini-jackre alakítani,
de hát ez ugye egy PC speaker, akárhogy is nézzük.
Ebben a topicban rengetegen írnak róla.
Az ára 10-12 rugó körül van, bár én egyszer kifogtam a Fukarban 5990-ért.

egyébként lehetne normálisan is válaszolni,
de egy őstagtól valahogy nagyobb önállóságot várna az ember.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1168) Xelo válasza bwoay (#1167) üzenetére


Xelo
addikt

nagyon köszönöm a válaszod :R
az őstagnak :D így is sokat kell keresgélnie (monitort és kormányt is most fogok venni xbox 360hoz, és eléggé információ-hiányban szenvedek, szal túrom a netet..) gondoltam itt csak megkérdezhetem amire nincs időm, itt tuti találok vmi hozzáértő embert, nem kell kutatnom.. bocs ha hülyeséget kérdeztem, de általában én normálisan szoktam válaszolni, nem ilyen smiles, szivatgatós, ''nadehülyegyerekvagytemégeztsetudoddetőlemsemfogodmegtudni'' módra. (nem rád gondolok)

(#1169) Alex91 válasza Xelo (#1168) üzenetére


Alex91
félisten

Altalaban en is normalisan, de ez a keres kihozta belolem... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1170) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

ismét idetévedtem...:) és ha már itt vagyok megosztom veletek is az információt [link] tessék megnézni... ennyiért ilyet nem lehet ám kapni... hibái ellenére is nagyon megéri sztem

Harrrr!!!!

(#1171) Alex91 válasza Ndruu (#1170) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyiert teljesen ok :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1172) Dr. Lecter válasza Ndruu (#1170) üzenetére


Dr. Lecter
csendes tag


Szia!

És mik a hibái??? Szemezgetek vele, bevallom. De nem szeretnék szarba nyúlni... :R

(#1173) Dr. Lecter válasza Ndruu (#1170) üzenetére


Dr. Lecter
csendes tag


4 hónapig voltam ''boldog'' tulaja egy X-530-nak. A középtartomány a vokálosabb zenéknél elhanyagolható volt, a mélyláda pedig rezonált, műanyag... Túl is adtam az egészen. :C

(#1174) VaniliásRönk válasza Dr. Lecter (#1172) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugyanúgy gyenge a közép (talán nem annyira, de akkor is az), a mély tompa, mivel a mélysugárzó egy membrán mögé van bújtatva. Nekem Z-4 van, a Z-3 még annál is gányabb egy lehelettel, nagyon nézd meg mit veszel. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1175) Dr. Lecter válasza VaniliásRönk (#1174) üzenetére


Dr. Lecter
csendes tag


Akkor nem veszem meg. Ugyanaz a gányadék, csak 2.1-ben. Van olyan érzésem, hogy ebben az árkategóriában nem igazán kapható korrekt ár/érték arányú, és teljesítményű hangfalszett :( :(

(#1176) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

logitech x-210 -ről van tapasztalat?
akad is pár eladó nálam, ha kéne valakinek :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#1177) VaniliásRönk válasza Dr. Lecter (#1175) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jó a megérzésed, 20k alatt ezt dicsérték a legtöbben, de annyival nem jobb a többinél mint amennyivel drágább. Az a baj ha vennék 40-ért valami komoly cuccot, azt bűn lenne alaplapi hangra kötni, szal kinézne legalább egy X-Fi Gamer is, az már majd 70k... hangra ennyit azért mégse...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1178) Dr. Lecter válasza VaniliásRönk (#1177) üzenetére


Dr. Lecter
csendes tag


Dettó ezen agyaltam! Azok a hangkarik, amik az alaplapinál annyival jobbak, hogy pénzt adjon ki érte az ember, 15k alatt nincsen. De ahhoz meg egy normális hangfalszett is kellene, az meg 40k körüli. A 2 együtt tényleg sok azért, hogy a gép előtt ülve füleljem... Egyébként te milyen alternatívát ajánlasz akkor?

(#1179) VaniliásRönk válasza Dr. Lecter (#1178) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Őszintén szólva tanácstalan vagyok, amikor nézegettem a cuccokat egyedül ezt találtam amit dicsértek, a többinél mind felhoztak valamit, de mint kiderült ez sem egy megváltás, szóval ha már sz@r legalább legyen olcsó alapon most egy Creative P380-at vennék, úgy érzem nem lennék kevesebb, P5800-at (ugyanaz csak 5.1-ben) hallottam már nem egyszer és korrektnek tűnt.
Vagy ha bátor vagy (és van még +10k a projectre :D) nézz utána az I-Trigue L3800-nak, csodát attól sem várnék, csak normális közepet és tiszta basszust. (vagy ez már-már csoda? :)) )

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1180) Dr. Lecter válasza VaniliásRönk (#1179) üzenetére


Dr. Lecter
csendes tag



A Creative P3800 fele annyiba kerül, mint a Logitech Z3-e. A Creative nem feltétlenül arról híres, hogy reális áron adja a dolgait. Ebből kifolyólag nem értem, hogy miért csak 7800Ft-ért adja... :F :F

(#1181) Ndruu válasza VaniliásRönk (#1179) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

hallottad te már a P380-at élőben normális körülmények között? az rendben van hogy 'kiegysúlyozottabbak'' valamelyest a közepek, de a mély sehol nincs a Z3 - Z4 hez képest...

bár tudom erre te mondanád hogy kinek milyen zenei ízlése van... és igazad van... aki basszusteszteket hallgat egész nap az biztos inkább a Z3as veszi mint a P380at... akinek meg a szebb összkép dominál és kevesebb méllyel is beéri annak elég lesz a P380 is... nekem Z3 előtt P380 volt... semmi bajom nem volt vele, de az nem zengette meg itthon a fürdőszoba ajtót:DDD:))

Harrrr!!!!

(#1182) VaniliásRönk válasza Dr. Lecter (#1180) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Régi cucc, volt az 15k felett is egykoron, meg a hangfalai nincsenek túlárazva, azoknak úgy tűnik nincs presztizse, követhetné ezt az árszabást a hangkártyáinál is... de valamit elfelejtettem mondani: mielőtt bármit is megveszel, legalább próbáld meghallgatni élőben, de ne kutyafuttában, szánj rá néhány percet!

Ndruu: Az egy dolog hogy van kraft a mélyládában, ezt írtam is, csakhogy puffogáson kívül másra nem jó, tompa, pedig pont azt szokták felhozni a zárt ládák nagy erényeként, hogy nem csak puffogni tudnak mint a bass-reflex cuccok, csak azt nem említette nekem senki, hogy a Logitech mélyládák membránosak, amit látni az nem a hangszóró, hanem egy istenverte membrán, ami lefogja a vibrálást, az elektromos gitárok hangja pl. pocsék ezzel a cuccal... :(((

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1183) Dr. Lecter válasza VaniliásRönk (#1182) üzenetére


Dr. Lecter
csendes tag

Köszi a tanácsot! Akkor lehet, hogy benevezek egy P380-ra. Viszont kipróbálni... Max. a fejhallgatókat a Media Marktban, de hangfalszetteket biztosan nem engednek :((( :(((


''Ndruu: Az egy dolog hogy van kraft a mélyládában, ezt írtam is, csakhogy puffogáson kívül másra nem jó,''
Ugyanez volt annó az X-530-nál. A mélyládát ha feltekertem egy kicsit puffogott, ha jobban, akkor meg rezonált, a falakkal együtt, tehát egy kalap ... volt az egész. :U :U

[Szerkesztve]

(#1184) Ndruu válasza VaniliásRönk (#1182) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

értem én... sőt tudom is mivel a tobozán van egy rajzocska a mélynyomó felépítéséről és ott láccik hogy a hangsugárzó hátra került, és egy zárt ládát alkotva az egész elé bedobtak egy membránt... asszem a Z4es is ilyen:F

na most azt rólam tudni kell hogy nem vagyok túl instrumentális zenei ügyileg... se gitár se fuvola és egyebek... én a jelgenerátorból jövő gyönyörű szép szinuszos jeleket vadászom, melyek nem a fülre vannak hatással, inkább a testre... (most mit csináljak... ezt szeretem...) van is erre a célra kb 300MB basszusteszt... na jó azért nem hallgatom őket minden nap... visszatérve a zenére ezek tényleg nem fognak soha visszaadni egy Bachot vagy egy Mozartot eredetien... a hangkép nem kiegyenlített bennük és innentől kezdve meg van lőve... nyilván nem az volt a céljuk a tervezőknek hogy tökéleteset alkossanak, hanem inkább a játékok hangélményére mentek rá, és minél nagyobbat üssön az a gránát, meg minél hangosabban tudjon meghalni az ember a csatamezőn...

Harrrr!!!!

(#1185) Dr. Lecter


Dr. Lecter
csendes tag

Van valakinek tapasztalata Creative Labs Inspire T3100 típusú , 2.1-es hangfalrendszerrel?
A választ előre is köszönöm! :R

(#1186) VaniliásRönk válasza Ndruu (#1184) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tudod az a dühítő, hogy direkt megkérdeztem ezen a megszentelt helyen a felkentektől, hogy ez ugye szépen szól, nem kell hogy átrendezze az épület statikáját, csak szóljon szépen egyenletesen... még azt is kihangsúlyoztam, hogy nem rajongok a technóért.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1187) Bazsee71 válasza VaniliásRönk (#1182) üzenetére


Bazsee71
őstag

A zárt ládáról annyit érdemes tudni, hogy azokba kimondottan olyan hangszóró kerül, aminek szüksége van a zártságra, ha nem ilyenbe építik, tönkre is megy. Hogy milyen ládába való a mély, azt T&S paraméterek határozzák meg. A zárt ládák megépítése egyszerűbb, csak a térfogattal és a csillapítással kell játszani, a reflexnél a cső átmérőjével és hosszával is. A zártnak ugyanakkora hangerő (dB) eléréséhez több energiára van szüksége, azon hangszóróknál amelyek mindkét rendszerű ládába beépíthetők, a reflex kialakítás plusz 3dB-t jelent általában. Ennyit veszít egy 320-as mp3 is egy CD-hez képest. A zárt láda további előnyei, hogy kisebb méretű, sokkal lineárisabb a hangmenet és jóval mélyebbre is lemegy.

Ui.: számítógépes zenehallgatásra szvsz általában(!) nem érdemes túl komoly hangcuccot venni, mivel általában mp3-as zenét játszanak, ami gyenge minősége miatt egy igényesebb cuccon már élvezhetetlen.

[Szerkesztve]

(#1188) Bazsee71 válasza Ndruu (#1181) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én P380-at hallottam, már annak is túlzó volt a mélye, igencsak vissza kell venni, ha valaki minden hangsávot szeretne minél egyenletesebben szólva hallani.

Amúgy szerintetek Creative P5800, T6100 vagy Logitech X-530?

(#1189) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Még a Logitech X-540-eséről lenne jó megtudni vmit. :)

(#1190) VaniliásRönk válasza Bazsee71 (#1189) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az X-230 egy kalap... ha ez segít. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1191) Bazsee71 válasza VaniliásRönk (#1190) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor az X-530 is kilőve. Maradt a Creative P5800, T6100, és a Logitech X-540. (P380-anat hallottam, tetszett, bár még csilingelhetett volna kicsit a magas, ezért szimpi a T6100, hátha a plusz csipogó dob egy kicsit.)

(#1192) djtoomi válasza Bazsee71 (#1191) üzenetére


djtoomi
addikt

Ezek a Creativeok mind gyengék.Csak Logi X-540...Az viszont nagyon jó. :)
De az nem 2.1-es... :) :D :P

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1193) Bazsee71 válasza djtoomi (#1192) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem az X-540 azért tetszik, mert van távja, és fel tudnám rakni monitorra a centert. Viszont hallani még nem hallottam, a középtartomány nekem elég fontos...meg úgy általában mindegyik. :B

(Hát nem 2.1-es, de gondoltam vki majd csak segít itt nekem. :) )

[Szerkesztve]

(#1194) djtoomi válasza Bazsee71 (#1193) üzenetére


djtoomi
addikt

X-540 minden tartományban nagyon jó sztem. :) Nekem pl. nagyon tetszik a hangja de a Genius jobb.Ha van 20-22 ezred ilyet is vehetsz és ez mindennél sokszorosan jobb!

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1195) Bazsee71 válasza djtoomi (#1194) üzenetére


Bazsee71
őstag

Genius nálam egy kis előnyt élvez, mert nekem egy régebbi 4.1-es van, igaz műanyagdobozos, de leszólt már jópár fadobozosat amit hallottam, nem érzékelteti az anyagkülönbséget, nagyon jó kis konstrukció. Hangos, de azért nem egy erőgép, viszont a hangja az nagyon szép. Az a szerencse hogy nem ehelyett keresek, hanem mellé. Túl sokat nem akarok költeni most, mert nem hiszem h komoly hangkártya tolná (notebookhoz keresek, zenét sokat hallgatok).

Köszi az infót mindenkinek!

(#1196) djtoomi válasza Bazsee71 (#1195) üzenetére


djtoomi
addikt

Én nekem pl. most halt ki hangkarim,integráltról szól igy is nagyon jó a hangzása.Ennél jobb sztem nincs 50 ezerig!Maximum az 5000-es. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1197) Alex91 válasza Bazsee71 (#1195) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsch Promedia Ultra 2.0, 20k, es szol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1198) Bazsee71 válasza Alex91 (#1197) üzenetére


Bazsee71
őstag

Olyan zenéket hallgatok, amihez kellenek a mély, telt basszusok, és valahogy nem tudok egy 2,5''-os hangszóró kapcsán ''földrengésre'' asszociálni. Amit megadnak neki 50Hz gyárilag, nekem még az is nagyon gyanús (autóhifiben képben vok, de szgépes hangfalaknál annyira nem ismerem a palettát, nem hallottam vmi sokat). A lényeg h vmi olyat keresek, ahol van azért egy korrekt mély, 5.1 előny, de ha van minőségibb 2.1, akkor majd inkább arra ruházok be. Azért köszi, utánaolvastam ennek is, egyel többről tudok vmit. ;)

(#1199) djtoomi válasza Bazsee71 (#1198) üzenetére


djtoomi
addikt

Én akkor is a Genius 3600w Home Theatert javaslom. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1200) Alex91 válasza Bazsee71 (#1198) üzenetére


Alex91
félisten

Harman/Kardon SoundStick II, csak ez 40k folott van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.