Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) hali01 válasza #53172992 (#500) üzenetére


hali01
őstag

Creative Inspire T3030
Creative Inspire T3000
Creative Inspire T2900
Logitech X-230
Logitech Z3

(#502) rhonin


rhonin
senior tag

Szevasztok egy olyan kérdésem lenne hogy milyen hangfalat kapok olyan 15k környékén.
Én amit zalaegerszegen be is tudok egyből szerezni az acreative p380-as 10k-ért.
Nekem az lenne a lényeg hogy nagyot szóljon ( jó nagy mély hangokat adjon ki )
és azért hanminősége is jó legyen. Főleg zenére és játékra kéne meg filmre.

(#503) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Múlt héten vettem egy 5.1-es hangcuccot,de az összeszerelés után kiderült,hogy valami problémája van a rendszernek.Nem szólt úgy ahogy kellett volna,ezért ma szépen visszavittem a boltba,és becserélem egy jól bevált 2.1-es cuccra(eddig Creative P380-om volt).
Meguntam az 5.1-es buherálgatását,vettem 32328432féle kábelt,de egyikkel sem lett jó,ráadásul az is kiderült,hogy az én kb. 15nm-es szobámba sok a hangereje. Most a Logitech Z-4-esét néztem ki magamnak.Valakinek van esetleg ilyen?Aki regélne róla pár szót..tényleg olyan jó mint amilyennek írják a neten?:)
Esetleg ha van ötletetek,23ezerig (ennyit vásárolhatok le) osszátok meg velem! :R
Előre is köszi!

(#504) canniball válasza rhonin (#502) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem Logitech Z3-mam van, az kb. ennyibe kerül, csak ajánlani tudom (bár összehasonlítási alapom sajna nincs). Hogy be tudod-e szerezni Z.egen azt nem tudom, de ha máshogy nem megrendelni biztosan meg lehet valahol.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#505) canniball válasza hdanesz (#503) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha a Z3-ból indulunk ki csak jó lehet. :D A távirányítóján hozott újítások nekem pl. nagyon bejönnek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#506) rhonin válasza canniball (#504) üzenetére


rhonin
senior tag

Hello! Kösz a választ és bocs hogy ilyen későn tudtam csak visszaírni de nincs otthon netem. most lehet hogy be tudok szerezni egy creative megaworks 250d-t 24000-ért újan ugyhogy valószínűleg az lesz a befutó. Valaki tudna róla valami tapasztalatot mondani vagy hogy mire figyeljek a vásárlásnál?

(#507) canniball válasza rhonin (#506) üzenetére


canniball
nagyúr

''...vagy hogy mire figyeljek a vásárlásnál?''
Doboz tartalma, számla, gari papír. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#508) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Már alig várom,hogy megvehessem a Logitech Z-4-est! :D De még van egy kis garanciális csereproblémám,így csak azután lehet megvenni a Z-4et! :O

(#509) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Elgondolkodtam még a Z-2300-on is.Valaki el tudná magyarázni mit jelent a jel/zaj viszony?
A Z-4-esnél >92dB , a Z-2300-nál >100dB. Előre is köszi.

(#510) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!Én két fajta hangfalat néztem ki.Az egyik Logitech x230 és a Z-3.Most a kérdésem az lenne akinek van mind kettő és esetleg próbálta.Melyiknek van jobb mélye?Vagyis szebb?Mert tudtommal a Z-3 zárt rendszerű még a x230 azon van egy SUB nyílás.És állítólag a SUB nyílásos hangfalaknak sokkal lágyabb és brummogósabb a mély ,mint a zárt rendszerűekben.Nekem a lényeg az lenne,hogy halkan is nagyon szép brummogós lágy mély lenne benne.A x230 a SUB miatt érdekel még a Z-3 az külsőleg nagyon bejön.Csak nem tudom melyik lenne a jobb választás.Állítólag a zártak kicsit keményebb mélyek vannak.Vagyis nem olyan lágy mély van bennük.Előre is köszi. :R

(#511) hali01 válasza krystman (#510) üzenetére


hali01
őstag

A zárt rendszerek többnyire szebben szolnak mivel nehezebb elb@szni a dobozt.
A reflex dobozoknál necceseb a dolog mert ott a csövet hozzá kell hangolni a dobozhoz ami ritkán sikerül tökéletesen.Sőt az olcsóbb cuccoknál nemhiszem,h sokat bíbelődnének a hangolással.Valszeg kiszámolnak egy elméleti méretet a hangszoro és a doboz paraméterei alapján és már mehet is a futószalagra.
Ezzel nem azt akarom mondani,h rossz hanem csak annyit,h a zárt nagyeséllyel jobb lessz mint a lyukas.

(#512) rhonin


rhonin
senior tag

Na megvettem a creative megaworks 250d-t nagyon baba kis készülék. meg vagyok elégedve teljes mértékben és csak ajánlani tudom mindenkinek. főleg hogy 24000-ért jutottam hozzá Zalaegerszegen. :DD

(#513) krystman válasza hali01 (#511) üzenetére


krystman
őstag

Aha.Értem köszi.Tehát akkor a zárt lenne a jobb választás?Akkor szerinted a Z-3 érné meg jobban?Annyit tudok,hogy állítólag a zártba nagyobb mélynyomót tesznek.Köszi a válasz!

(#514) Xpod


Xpod
addikt

Csak azért, hogy bővitsem a tapasztalatokat leírom a saját hangfalamat.
Ez egy 2.1-es SpeedLink SL-8236. Amit tudni kell róla alumínium szatelit sugárzókkal, és egy fa/műanyag kombó méllyel rendekezik. A hangszórókat nem tudom milyenek (még garis így nem szedtem szét), a mélysugárzó egy 8 vagy 12 cm-es puffogó. Összeségében szép hangja van (elég durva méllyeket kilehet belőle csikarni), egy hátránya van, ha nincs hangforrás és be van kapcsolva akor halk mély puzáló hangot ad, de ez nem annyira zavaró. Ja van rajta némítás is és külső tápos. Az infra távirányító kb 8 méterről még müködik, többre nem tudom (kicsi a szoba :) ) Én szeptemerben 21 ropiért vettem a mediam*rkt-ban.
A honlapjuk [link].

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#515) hali01 válasza krystman (#513) üzenetére


hali01
őstag

Ha a kettő közül kell választani akkor mindenképpen a Z3-at vedd.
Nekem Creative van,ebben basreflex rendszerű sub van.Nagyon jol tud szólni de van mikor zavarba jön,ami a reflex mivoltának tudható be első sorban.

(#516) Fricó


Fricó
aktív tag

Logitech S200 mit tud? mert 5K jó árnak tünik.

(#517) canniball válasza Fricó (#516) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#518) Fricó válasza canniball (#517) üzenetére


Fricó
aktív tag

esetleg személyes tapasztalata valakinek erről!

(#519) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nos...ma hazaérkezett a Logitech Z-4-esem.:) Végre. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Nagyon tisztán szól,még a nem tökéletes minőségű mp3-ak is szépen szólalnak meg. Játékot még nem próbáltam ki rajta,de holnap azt is megejtem. Eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve.Ha érdekel vkit tehetek fel képeket is.

(#520) Zamery válasza canniball (#504) üzenetére


Zamery
senior tag

Látom volt már róla szó: [kép]

Szerintem szép hangja van több 2.1-est is kipróbáltam a Saturnban, bár Altec-ek nem voltak.
Asszem 20k fölött volt az ára de nem bántam meg. A céljaimnak tökéletesen megfelel, csak ajánlani tudom.
Vajon mit tudhat ez a Z4-es?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#521) Zamery válasza hdanesz (#519) üzenetére


Zamery
senior tag

Mennyivel tud többet ez a Z4-es mint a Z3? Megéri cserélni?
Akit érdekel egy kép róla: [link]
Ez az ugye?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#522) hdanesz válasza Zamery (#521) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Én nem tudok nyilatkozni a Z-3 Z-4 közötti különbségekről.Még nem volt szerencsém hallani a Z-3-ast. A szatellit hangszórók technológiájában van különbség,ha jól tudom... :B
Teljesítményre azonosak.

(#523) canniball válasza Zamery (#520) üzenetére


canniball
nagyúr

''Látom volt már róla szó''
A totyik ~60-70%-a róla szól. :D

''Vajon mit tudhat ez a Z4-es?''
[link] Ha mást nem legalább a távirányítóját ide nekem! :DD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#524) Zamery válasza canniball (#523) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát igen elhamarkodottan írtam.... :B

Jó ötlet hogy a basszus hangerő szabályozót a távirányitóra rakták legalább nem kell folyton a mélynyomó hátuljában kersgetni.
Viszont visszatérve a Z3-hoz: nekem elég rövidek a vezetékek, remélem a Z4-ben korrigálták ezt a hibát..... :)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#525) MC Pite válasza bumper (#299) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen.

Most vettem egyet a kisvahoz. Elötte 16ropis Labtec cuccom volt 2.1es(16cmes mélynyomóval), azt keresztbe megeszi! Ahhoz képest, meg a Genius Home Theatre Deluxeomhoz képest 80%kal közelebb van a Geniushoz!

Jók a satelitek, elég tisztán szólnak, elég magasan, elég hangosan, részletgazdagon. A mélynyomó a legjobban szóló 13 cmes amit valaha hallottam, a 16cmesek 70%át lenyomja. Meglepően lemegy frenvenciába, és HiFi kategóriára jellemző mennyiségű és pontosságú (és reejű) mélye van. Meglepően jó. Mindez most 12000 helyett 8400ért (Mistralnál) nagyon jó vétel!

Gyanus, hogy a Z3nál jobban szól. Abban egy hangszóró van a szatelitben, és 20cm membránt mozgat ugyanaz a tekercs, ergó erőtlenül és kis dinamikával képes, kevés légtér mellet.

Azaz: X-230 15ezerig Best Buy! (Igazából 20ig nem tudok jobbról, de ennyiért tuti.)

Mélnyomó minimum és egynegeyed környékén szól a legszebben, sarok közelben már így is túlságosan erősen. A felfele döntött szatelitek (pláne mivel keskenyek) elég jó sztereót nyújtanak, jó hangszórókkal, és a kategóriának megfelelő minőségű erősítővel.


(Ja, az Alteceseknek: Idáig 2 2.1es Altec Lansing szettet hallottam... Az egyiknél durván allul méretezett szatelitek voltak, 0 térérzettel, magasak nélkül, ocsmányúl dübörgő mélnyomóval, ami frekvenciába nem ment elég alacsonyra. (2100as szett)

A nagytesó CS21esben dcsalódam, mert nem szólt rosszul, nem volt elég részletes és a mélyei annak is dübörögtek, külön éltek a szatelitektől, pedig ebben a kategóriában komolyabban kellene venni a hangolást. Mindkettőben negatívan csalódtam.)


[Szerkesztve]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#526) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Lenne egy kérdésem: Tényleg van ''bejáratási'' ideje a hangcuccoknak? Valahol azt olvastam,hogy kell jó pár óra mire elérik az igazi hangzásukat.

(#527) canniball válasza MC Pite (#525) üzenetére


canniball
nagyúr

''Gyanus, hogy a Z3nál jobban szól.''
Egy ellentétes vélemény: [link]. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#528) MC Pite válasza canniball (#527) üzenetére


MC Pite
veterán

Ő nem használt X-230at, én meg Z3at. Nem számtech hangcuccokból indulok ki, de beláthatod, hog yérdekes, hogy ugyanaz a tekercs van a 13 és a 20cmes membránon. 16cmesnek még jó, 20asra nem tenném, mert a dinamika rovására megy. Nem azt mondom hogy rosszul szól, de nem így kellett volna.

X-230 nak 2db alukúpos dettó hangszórója van, mint a Z3nak, megint bibi. És még zenére is elég szépen szól. Nekem Genius Home Theatre Deluxe van, és Audigy 2 Platinum eX.en hallgattam őket lossless zenével ofkorsz, meg filmek pedig dvd-k voltak. Hangra finnyás vagyok, de bizony az X-230 meglepően jól szól, sokkal jobban mint várná tőle az ember.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#529) rhonin


rhonin
senior tag

szerintetek érdemes lecserélnem a 250d-m szatelitkábeleit valami jobbra. jobb lesz a hangminőség? milyen kábelt érdemes venni hozzá?

(#530) canniball válasza MC Pite (#528) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem vitatkozni akartam (azt meghagyom anjani182-nak :D ) csak linkeltem egy másik véleményt.
Abban azt hiszem megegyezhetünk, hogy ajánlott termék a Logitech. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#531) MC Pite válasza canniball (#530) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen.
Most néztem... ebben (X-230) 10 cmes mély van!!!

Hogy mégis majd úgy szól, mint a Geniusom, az egy jó loudness áramkör (90% hogy azzal oldották meg) számlájára írható. Ezért tud frenkvenciába is olan mélyre menni, hogy egészen meglepő...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#532) csigi


csigi
addikt

Vettem ma egy Z-3e -t. Még nem próbáltam ki. Első ránézésre veszett kicsi a kanóca. :F
Remélem össze tudom rakni majd otthon...

A lényeg: mustárban van 13,6K -ra leárazva. Jó ár szerintem, aki erre vágyott siessen.

nofene

(#533) VogrOn.


VogrOn.
tag

Melyik a legjobb vétel 2.1-esek között, 10K alatt?

AMD Atlon XP 3200+ ; MSI K7N2 Delta ILSR ; 2x512 Kingston 400MHz DDR, 200Gb+120Gb+20Gb HDD; ATI Radeon 9800PRO; LG DVD-RW 16X

(#534) Louies


Louies
tag

hello!
Szerintem a genius cucok nagyon jók és sok árfekvésben megtalálhatók.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#535) Louies


Louies
tag

SW-J2. 1 330 hangfal ez naygon JÓ

[Szerkesztve]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#536) Louies válasza hdanesz (#526) üzenetére


Louies
tag

Szerintem nem kell. Én vettem a kocsimba egy új kalaptarot bezenézve. és az első perctöl kezdve ugy szól, hogy LESZEDI A FEJEM:):):)

ja és ez minden hangszorora igy van...(ami gumi membrános) papirnál REFLEX más a helyzet

[Szerkesztve]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#537) VogrOn.


VogrOn.
tag

én creative P380at néztem ki,spanomnak is olyan van, baromi jól szól és 7ért vette

AMD Atlon XP 3200+ ; MSI K7N2 Delta ILSR ; 2x512 Kingston 400MHz DDR, 200Gb+120Gb+20Gb HDD; ATI Radeon 9800PRO; LG DVD-RW 16X

(#538) csigi válasza csigi (#532) üzenetére


csigi
addikt

Hát jó is, szép is... Nekem egy kissé túl brummogós.
Úgy érzem filmhez, játékhoz lett ez kitalálva. Itt nagyon ütős. :C
De zenéhez túlfigurázták a mély tartományt.
A mélynyomón lévő tekerő le a minimumra, plussz még a windowsban is letekertem kissé a mélyet. És mégis... :O

Tudom, nem a számítógépen kell zenét hallgatni.

nofene

(#539) canniball válasza csigi (#538) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyugi, csak hozzá kell szokni! A jóhoz pedig nem nehéz... ;) Eleinte én is így voltam vele, ma meg már a többi cuccból hiányolom a mélyeket. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#540) wid22


wid22
aktív tag

Ismeri valaki a LOGITECH S200 (2.1) hangfalat mert 4500 ft a Mistralba Milyen ,érdemes megvenni?

(#541) VogrOn.


VogrOn.
tag

.

AMD Atlon XP 3200+ ; MSI K7N2 Delta ILSR ; 2x512 Kingston 400MHz DDR, 200Gb+120Gb+20Gb HDD; ATI Radeon 9800PRO; LG DVD-RW 16X

(#542) fradi81


fradi81
veterán

hali, melyik a legjobb 2.1-es cucc?
-Altec Lansing mx5021
-Creative MW 250D
esetleg más?

Most egy Altec Lansing acs33 van ez elég jó cucc volt, lealázta az összes hasonló szettet, de most vennék egy ütőset. Logi z5500-at akartam, de zenére lehet hogy elég a 2.1 is még nemtom.

moto g72, Ninebot d28e

(#543) fradi81 válasza fradi81 (#542) üzenetére


fradi81
veterán

Most olvastam a Pixelen egy negatív véleményt az Altec 5021-ről, gyenge és nincs közép.
A 250D-ről meg írták hogy sistereg.
Esetleg ALTEC LANSING FX6021-ről valakinek tapasztalata?

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#544) fradi81


fradi81
veterán

Lehet hogy inkább hagyom a szgépes rendszereket.
40körül vehetek valami márkás erősítőt, másik 40ért 2 hangfalat, meg mondjuk ha lesz pénzem akkor másik 40ért egy mélyládát aztán annyi.

moto g72, Ninebot d28e

(#545) rhonin válasza fradi81 (#544) üzenetére


rhonin
senior tag

Hello. Nekem 250d-m van és nagyon meg vagyok vele elégedve. szerintem ennyi pénzért amennyiért én hozzájutottam ( 24k ) ennyiért abszolút megéri. Mondjuk az enyém nem sistereg de amikor én vettem én is ezt olvastam róla. Maximum ha sistereg akkor gariban el lehet rendezni. az se rossz megoldás mondjuk hogy veszel külön rendszert da ha a helyigény is számít akkor a 250d sokkal kissebb helyen elfér. Erő meg van benne rendesen attól nem kell félni. :)) ugyhogy szerintem nyugodtan vedd meg a 250d-t.

[Szerkesztve]

(#546) paramparya


paramparya
őstag

Egy Logitech X-230-nak milyen bemenete van?
Most akarok rendelni egyet, és itthon csak nagyon fos kábeleim vannak, és sem biztos, hogy olyan, amilyen kéne, rendelnék hozzá kábelt is...

(#547) canniball válasza paramparya (#546) üzenetére


canniball
nagyúr

A z3-mamból kiindulva gondolom az x230-nak is ''kis jack''. De miért akarsz még külön kábelt hozzá? A ''beépített'' kábel szerintem elég a PC környékére.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#548) paramparya válasza canniball (#547) üzenetére


paramparya
őstag

Jaaa, hogy olyan is van? :DDD
Tényeg, mondjuk logikus... :U

(#549) canniball válasza paramparya (#548) üzenetére


canniball
nagyúr

Még a gagyi hangfalakhoz is adnak, szépen nézne ki ha egy ilyen kategóriájúhoz nem járna. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#550) RedWing válasza fradi81 (#544) üzenetére


RedWing
aktív tag

Üdv fradi81!
Ha esetleg még aktuális lenne! :D

Nekem van egy Creative Inspire P380 2.1-es a koliban, már nem egy mai darab! :P de teljes mértékben meg vagyok elégedve vele! (Hallottam az utódokat is, bár csak pár perc erejéig, de azok se rosszak!) Kapott rendesen az évek folyamán!!! :DD
De ezek ellenére, igen jól tartja magát... a hangról: magasai kellemesek, egyáltalán nem bántóak, közepei igen erőteljesek, már-már tolakodóak(bár én ezt szeretem... :DDD ), a mély nagyon meggyőző és szépen adagolható...( szerintem...) Zenék: 60%-Progressive, Global, Trance 20%-ChillOut, Lounge, DnB 20%-Rap, HippHopp, RnB, egyéb... Mert ugye mindenkinek más az ízlése... :)) kb.: 12 m2 galériázott szoba, 3.80as belmagasság!!! Szerintem bőven elég...

Otthon más a helyzet... :C röviden: Denon 5.1 erölködő, 2 db 38cm kevlarmemb. SAL mély(különálló reflexládában)@2*2Ohm, front: 2*JAMO faláda + 8Ohm SAL hangszórók(2*16.5 cm mély, 1*10cm közép, kevlar magas), 2*sat.+center: gyári JAMO 8Ohm. 12 m2 szoba, 2.50es belmag.... Da oda már SOK!!! :DDD de én már csak ilyen vagyok... ;] Szerintem amíg nincs egy megfelelő nagyságú(min15-20 m2es) szoba, ahol el is tudod helyezni a hangszórókat(tényleg 5.1be), addig nem érdemes rááldozni a pénzt...szerintem(nekem se adja meg azt, amire számítottam...persze elképesztően szépen szól, meg hangosan, de mégse az igazi...mindenkinek keresnie kell egy alternatívát... szerintem...

bocs, de kicsit hosszúra sikeredett... :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.