Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) bnss válasza Ndruu (#1544) üzenetére


bnss
veterán

Most vettem észre ezt a kis minitesztet, ami szerintem igencsak jól sikerült, gratulálok hozzá AtHoS-nak. :R Felkeltette az érdeklődésemet ez a "kis" (ahogy AtHoS kollega is foglamazott) hangkeltő, ennyi pénzért nem lehet rossz döntés. Eddig igazából 2.1-ben gondolkoztam, de ez a hangfal szett kcisit eltántorított. Az én elvárásaim kb. megegyeznek a fent említett teszt írójának igényeivel, kérdéses, hogy egy 15k nagyságrendű 2.1-es rendszer adhat-e többet, érdemes-e. Ezen még tűnődnöm kell... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1552) Ndruu válasza bnss (#1551) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

tényleg jó hangja lehet ennek az 1250X-et... Én gondolkodtam rajta, hogy veszek egyet a Z-3 mellé és akkor egy 4.1-es rendszert alkotva egész jó lehetett volna...
De megláttam a Logitech Z-5300-at egy hirdetésben és tudtam, hogy nekem olyan kell! Meg is vettem, mert nem bírtam magammal, eladtam a Z-3-at és amennyit ráfordítottam volna az 1250X-re, annyiból meg a Z-3 árából megvettem az 5300at... örülök is neki mint majom a farkának...:DDD

visszatérve a te helyzetedre... Azt kell mérlegelned, hogy van-e hely az asztalodon a két nagy hangdoboznak, mert ha nincs, akkor jobb ha 2.1 után nézel (azoknak kisebb a szatellitje).
Szerintem ami az 1250X-szel azonos kategória 2.1-ben, az a Creative hasonló árú és teljesítményű termékei (P380 vagy Inspire 3100).
Bár nekem ez a retro feeling mindent vinne, és szaladnék rögtön a boltba megvenni, nem vacilálnék...
Hallgasd meg őket valahol (látom pécsi vagy... akkor nem fogom ajánlani a MM-ot a Westendben...:D)... nem tudom hol lehet még ilyet meghallgatni... esetleg ha valakinek van pécsen ilyen cucca, akkor beszélj vele és hallgasd meg...
Mindenképp jó választás lehet.
A hangkép minden bizonnyal szebb mint a Logitech Z-3, vagy Z-4 esetében, mert azokból hiányzik a közép, de nagyon...

Harrrr!!!!

(#1553) bnss válasza Ndruu (#1552) üzenetére


bnss
veterán

Hely van bőven az asztalon (160cm széles :B), ez nem lenne gond. X230-at amikor először meghallotttam, azt mondtam nekem ilyen kell, a mély szép is, de a szatelitek hangzása nem tetszik, kiága Logitech nem tudom milyen technológia, kis műanyag doboztól nem kell csodát várni. Néztem Creative termékeket is, kicsit drágábbakat, aztán eszembe jutott, hogy hoppá, a mélyt nem is tudom, hogy elfér-e.

Most tartok ott, hogy ez a Genius ilyen szempontból tökéletes lenne, az asztalon elférne, több helyen is azt állítják, hogy jól és szépen szól. Nem is beszélve arról, hogy nem műanyagból van, és "normális" mérete van (nem mellesleg jól is néz ki). MM szóba jöhet, itt is van (remélem ilyen hangfal szett is van), majd benézek oda, aztán eldől a dolog. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1554) Bazsee71 válasza Ndruu (#1552) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pontosítsunk: a mélyközép terén vannak hiányosságok, nem a középnél! ;)

(#1555) Blaise


Blaise
veterán

Ma a Saturnban megtekintettem az 1250x-et.....egyszerűen odab@sz :C

A netes képek alapján sokkal kisebbnek képzeltem, most már egyértelmű hogy majd ez lesz a nyerő választás....csak kétségeim vannak afelől, hogy egy szimpla notebook hangkártya elég-e neki ? :F

(#1556) bnss válasza Blaise (#1555) üzenetére


bnss
veterán

Látom Te is hasonló cipőben jársz, mint én, én is ezt néztem ki magamnak. Szvsz elégnek kell lenni egy szimpla hangkártyának, kötötem már noteszt erősítőre is. Vagy pontosan miért is kétkedsz abba, hogy elég-e egy notebook integrált hangkártyája? :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1557) Blaise válasza bnss (#1556) üzenetére


Blaise
veterán

Hát csak amikor az asztali gépen hallgatok zenét akkor sokall hangosabban szól max hangerőn, mintha notebookon hallgatnám...

Szóval az érdekelne, hogy egy szimpla noti hangkártya szépen meg tudja-e szólaltatni ezt a hangfalat ? :)

(#1558) Ndruu válasza Blaise (#1557) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Próbáld meg megkérdezni valamelyik notebookos topikban, ott tuti több user van, aki notit használ otthon asztali hangszóróval...
Asztali gép simán kihajtja ezeket egy jó hangkarival, de hogy a notebookban mennyi power van, azt nem tudom. Viszont ha rádugod otthon töltőre a notit, akkor sztem bírnia kellene, nem?

Harrrr!!!!

(#1559) bnss válasza Blaise (#1557) üzenetére


bnss
veterán

Épp most próbáltam ki, hogy van-e különbség akkor ha hálózatról megy a notesz, vagy akksiról. Én igazából nem vettem észre különséget, bár ezek a hangkeltők nem hiába állnak csere előtt. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1560) Blaise válasza bnss (#1559) üzenetére


Blaise
veterán

igazából nem a hálózat/akksi problémára gondolok, hanem csak a hangkártya "asztalinál rosszabb" minőségére

(#1561) bnss válasza Blaise (#1560) üzenetére


bnss
veterán

Ebben nem tudok segíteni, mert nem valószínű, hogy ugyanolyan hangkártyánk lenne. Szvsz a legegyszerűbb módszer ennek kiderítésére egy jó minőségű fülhallgató, fokozatosan növelve a hangerőt. Amit nekem kilök az Asus notesz a hangkimenetén, az bőven elég, nyílván nem egy X-Fi rendszer... :)

Ha notebookon is élvezni akarod a szinte tökéletes hangminőséget, akkor vegyél egy USB-s vagy PCIMCI hangkártyát és aztán ahogy mondani szokás: "induljon a banzáj, essen szét a ház...". ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1562) Blaise válasza bnss (#1561) üzenetére


Blaise
veterán

háát...egyenlőre megteszi a beépített is, majd ha esetleg kevés a hangfalnak akkor lehet róla szó.

Te mikor tervezel venni ilyen hangfalat ?

(#1563) bnss válasza Blaise (#1562) üzenetére


bnss
veterán

Először meg kell néznem, hogy van-e pl. MM-ben, mert hangfalat egy kicsit is hozzáértő meghallgatás nélkül nem vesz. Ha valóban olyan jól szól, mint azt itt többen állítják, akkor akár már meghallgatás után azonnal, ez attól függ, hogy MM-ben mennyibe kerül ez a "kis" hangfalszett. Terveim szerint holnap eljutok MM-be, vagy nem. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1564) jobbman válasza VaniliásRönk (#1182) üzenetére


jobbman
tag

Amit membránnak hívsz, az a passzív membrán, ami ugyanarra hivatott, mint a reflexcső a reflex-dobozban, csak mivel egy membrán, jobban megmozgatja a levegőt. Az eredeti hangszóró az egy zárt ládában szokott lenni, és ennek az eredeti hangszórónak a rezgései rezegtetik a passzív membránt, ami jóval nagyobb az eredeti hangszórónál, így kis hangszóróval és passzív membránnal érik el azt amit más gyártók nagyobb aktív membránnal. Így kisebb teljesítmény is elég az aktív membránnak. :D

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#1565) Blaise válasza bnss (#1563) üzenetére


Blaise
veterán

A Mammutban lévő Saturnban van kirakva, ott elég drága, ha jól emlékszem 16e körül van :(((

(#1566) bnss válasza Blaise (#1565) üzenetére


bnss
veterán

Én pécsi vagyok, szóval csak az álmaimban él a Saturn. ;)

Egy helyi kisker listáján láttam 10k-ért, itt a PH!-n még kedvezőbb áron, de a futárral ugyanott vagyok.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1567) sgergi válasza bnss (#1566) üzenetére


sgergi
veterán

Arra készülj fel, hogy MM-ben drága lesz. 3 hete a budapestiben 17+k volt Ph! meg 8,7k. Elég röhejes.

(#1568) bnss válasza sgergi (#1567) üzenetére


bnss
veterán

Valahogy gondoltam, köszi az infót. MM-be csak meghallgatni megyek, amennyibe ki van állítva, a kiskerben - mint az az előzőekben írtam 10k, ill. kicsivel alatta - kapható. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1569) Womb válasza Blaise (#1555) üzenetére


Womb
senior tag

végy egyet,és otthon még jobban odab@sz :)
nagyon megcsinálták géniuszék ezt a kis 1250-est,és még megfizethető is.
több óra zene-film-játék hallgatása után sem fárasztó,a minősége pedig ár-értéken felüli.
csak ajánlani tudom önnek uram:)

(#1570) Bazsee71 válasza jobbman (#1564) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sztem a passzív membránnak itt nagyobb hátránya van mint előnye....sokkal dinamikusabban szólna sztem, a mélynek is (gyengébb) de szebb hangja lenne egy sima zárt ládában. Ha nem járna garivesztéssel, szétkapnám a nyomót és telenyomnám vattával... :)

(#1571) kavicssli válasza bnss (#1556) üzenetére


kavicssli
addikt

Szintén zenész! De most láttam meg ezt a totyikot és olvasgatom!Én is a 1250x et néztem ki a notim mellé..de vajon tényleg szépen szól egy noti hangkarija mellett! én 9600ft tudnám zsir újonnan!Kérdés! Ebben is van annyi mély mint a 2.1 es rendszerekben a "mély"ládában? bocs ha idétlenül fogalmaztam... :B :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1572) Ndruu válasza Bazsee71 (#1570) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Elég nehéz szétszedni a Z-3 mélynyomóját (meg talán a Z-4-ét is...)

Mikor kicsavarod a cavarokat a hátlapból, akkor ki lehet emelni a hátlapot az erősítővel együtt, de csak kb. 3-4cm-re mert a kábelek fixek, tovább nem engednek. Ki lehet félig (ááá.. még talán addig sem) forgatni a panelt, de akkor sem fér be az ember keze. Elég nehéz lenne vattával kibélelni.
A hangszórót is épphogy látni lehet, mert a panel eltakarja, annyira nem engednek a kábelek. Jól össze van rakva az biztos.

Mondjuk ennyi pénzért ne várjon csodát az ember.

Harrrr!!!!

(#1573) Womb válasza kavicssli (#1571) üzenetére


Womb
senior tag

bocs,hogy én válaszolok,de nincs "olyan" mélye mint a 2.1-es rendszereknek.ha feltétlenül hasonlítani kell valamihez,akkor inkább olyan hangfalat képzelj el,mint a stúdió monitorok.persze meg sem közelíti az "egy vagyonba kerülő" stúdió monitorokat,de a pattogósabb mélyek miatt inkább az a kategória.bár az is igaz,hogy a 15-20 ezres 2.1-es rendszerek sem tudnak olyan,viszonylag pontos basszust produkálni (árkategóriában maradva) mint az 1250-es.
iszap mélyet nem tud,arra ott a 2.1-es rendszer.
bár még szívesen hasonlítom még a régi orion mambó hangfalakhoz,amiket egy békebeli pioneer amp hajt meg:)
egészséges az összkép,ez a lényeg.

(#1574) kavicssli válasza Womb (#1573) üzenetére


kavicssli
addikt

thx :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1575) bnss válasza kavicssli (#1571) üzenetére


bnss
veterán

Közben már kaptál választ, én még ennyit sem tudtam volna mondani, mert még nem hallottam a "kicsikét", a mai napon, de legkésőbb a hétfői napon megyek meghallgatni, remélem lesz kiállított darab. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1576) Ferke77


Ferke77
aktív tag

Sziasztok!

Ma lecseréltem a régi 2.1-es rendszeremet. Egy ideje már ezt használtam a Dana után:

A4Tech ASW-10

[link]

Akinek 5 ezer alatt kell viszonylag naturális hangú cucc, az ezt nyugodtan bevállalhatja, nem fog csalódni.

De ma már ez van:

Fujitsu-Siemens SOUNDSYSTEM DS2100

[link]

A képekhez képest a valóságban sokkal kisebb, de ez semmit sem csökkent a minőségén. Nagyon királyul szól és 10K alatt kapható. T*sco-ban 8990 Huf.
A Design nagyon ott van és normális zenékel is szép tiszta hangja van.
Egy kicsit aggódtam a teljesíménye miatt (sub: 12W, satelit: 2x3W), de egy kisebb szobában éppen hogy adni kell a hang erőnek. A sub kb. a felére van állítva és így pont elég a mély.

Amiket most szoktam hallgatni:

Porcupine Tree - progresszív rock

Hibát nem nagyon tudok találni, részletgazdag hangzás, legyen akár akusztikus gitáron alapuló szám. Talán egy picit sok a cin nekem. De még most szokom a másikhoz képest a hangzását.

Dying Fetus - death/grind metal

Betonkeverés magasfokon, mélyre hangolt muzsika finom cinekkel és pokolból jövő hörgéssel, iszonyat dupla lábdobbal. A dob nagyon rendben van, de a gitárok egy picit háttérbe szorulnak, tompán szólnak, de még mindig az élvezhető szinten maradnak. A hangerő emelés egy kicsit javít a dolgon.

Dokken - progresszív rock/metal

Itt már a gitárok a helyükre kerültek megint. Vaskosan szólnak, úgy ahogy elő van írva. A dob itt is fenomenális.

Hatebreed - metal core

Ismét egy kis betonozás, de ultra paraszt módra. A gitárok megint a háttérbe szorultak, persze a pusztítása így is átjön a zenén.

Candlemass - epikus doom

Úgy látszik a hangszett az ultra zúzásokat nem kedveli, mert itt megint rendben van a hangzás. Persze ez a lemez elég szarul lett keverve gyárilag.

Sajnos populáris zenéket nem hallgatok, arról nyilatkozni nem tudok.

Aki esetleg szemezett ezzel a cuccal, az megveheti nem zsákba macska :C

(#1577) jobbman válasza Bazsee71 (#1570) üzenetére


jobbman
tag

Igazad van, nagyon elrontja a passzív membrán a hangját a mékynyomónak. Ha az aktív hangsugárzó a szabadba nézne, és nem bezárva lenne, sokkal szebben szólnának ezek a dobozok...

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#1578) kavicssli válasza Ferke77 (#1576) üzenetére


kavicssli
addikt

Ezt én is csak ajánlani tudom mindenkinek! Haverom most vett a teccsóban és tényleg dizájnos és rohadtul szépen szol...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1579) AS


AS
félisten

LOGITECH Z4 hez milyen hangkártyát análatok?
Ne legyen tul drága de azért minél többet hozzon ki a hangfalból, :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1580) Ferke77 válasza kavicssli (#1578) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Már napok óta nagy dilemma volt ez a vásárlás nekem :DDD . Néhány jelölt között gondolkoztam:

1., Creative I-Trigue 3220 - sokáig első helyezett volt nálam, kb. 11K-ból megúszható. Egy teszt van róla a tomshardware-n és elég jókat írtak róla. Mégsem ez lett :))

2., Az itt is sokat emlegetett Genius SP-HF 1250x 2.0 - teszt nincs róla a net-en, de itt a vélemények igen jók és szintén jól néz ki, ólcsóbban megúszható az első helyezettől, csak kicsi az asztalom.... :(

3., Altec Lansing VS2321 16W 2.1 - valahogy ez a "morbid" külső lenyűgöz, de többet nem is tudtam róla. Gondolom jól szólhat....

4., És a negyedik lett a befutó, a kis fuji. A kicsi családommal mentünk az említett áruházba és nem szaroztam, "bevállaltam" :DD . A többi cucc is biztos jól szól - lehet hogy jobban - de ez 9K-ért főnyeremény és a gyereknek is maradt játékra pénz meg a papa leleke is megnyugodott ;]

(#1581) joe69


joe69
senior tag

ma voltam westend es arkad mediaban hogy lecsekkoljam az 1250x-et, elobbiben volt de kiprobalasra nem volt kiteve, utobbiban egyaltalan nem volt:(

(#1582) Sonja


Sonja
veterán

Van valakinek tapasztalata Magnat Quantum 502 hangfalról? :F Ilyet szeretnék venni a géphez, amit egy JVC AX-111 erősítő és egyelőre egy SB Audigy 4 hajtana meg. Később majd a hangkártyát is le akarnám cserélni egy E-MU 0404-re, esetleg M-Audio Audiophile 2496-ra. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1583) Cyrin válasza Sonja (#1582) üzenetére


Cyrin
addikt

Van itt azért egy pár jobb nevű versenytárs:

[link]

(#1584) Sonja válasza Cyrin (#1583) üzenetére


Sonja
veterán

Jobbat én is tudok, de azok bizony drágábbak. :( A linkelt oldalon pl. gyengébb paraméterekkel rendelkezők vannak, drágábban. Tudom, ez nem minden, de én max. 30eHUF-ot szánok rá és ezt megúsznám ennyiből, ráadásul a paraméterei is megfelelőek a számomra, ezért csak erre kérdeztem. De hasonló árban és paraméterben, ha tudsz jobbat, akkor jöhet! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1585) marcias


marcias
őstag

Na ma érkezett meg a Genius SP-HF1250x hangfal. Jól szól ;)

Steam: marcias88

(#1586) marcias válasza marcias (#1585) üzenetére


marcias
őstag

Több ismerősöm is alátámasztotta hogy HI-FI minőségű a cucc. Csak ajánlani tudom. A hangerővel sztem normál használatban gond nem lehet és hangosan is tisztán szól. A basszus simán odaver sok 2.1-es rendszert is, mellé ráadásul még a magasak/közepesek is szépen szólnak. Az anyagminősége sztem teljesen rendben van, jól néz ki, masszív (a két hangfal kb 10kiló együtt). Kisebb asztalon mondjuk problémás lehet az elhelyezése. 50%on, winben 60-on már a reflexnyíláson szél távozik, beszélni felesleges. Sztem pöpec, 10500-at lazán megért. :))

Steam: marcias88

(#1587) bnss válasza marcias (#1586) üzenetére


bnss
veterán

Engem már csak egy kipróblás választ el a vásárlástól, de nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz eljutnom MM-be. Viszont jó hír, hogy akinek van egy 1250x a tulajdonában, rosszat még nem mondott róla. Köszi neked is az infót. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1588) Cyrin válasza Sonja (#1584) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem nézted el az árát? Vannak elvetemült honlapok ahol darabárat tüntetnek fe a hangfalakra. Mert amit te írtál az darabár, nem egy pár ára.

Én ahol néztem ennek a hangfalnak a PÁR ára mindenütt 50 és 60 ezer között volt.

(#1589) Sonja válasza Cyrin (#1588) üzenetére


Sonja
veterán

Én innen néztem, KATT! :) Ha viszont tényleg darabra értik, akkor mást nézek, mert ez nekem drága lenne! :(

Az ár 1 párra vonatkozik!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1590) Cyrin válasza Sonja (#1589) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha odaadják párban ezért a pénzért akkor meg kell venni, máshol ez a darabár, ezért gyanús.

(#1591) Womb válasza bnss (#1587) üzenetére


Womb
senior tag

az aquában most 9840.-
az asszony z3-as logitech-el az asztalán,csak magyarázkodik és irígykedik,pedig mondtam neki,hogy ne menjen a trendi után.:)

(#1592) marcias válasza Womb (#1591) üzenetére


marcias
őstag

Hát sztem ez a hangfal egy szinttel feljebb van hangzásban :)

Steam: marcias88

(#1593) bnss válasza Womb (#1591) üzenetére


bnss
veterán

A segítő szándékod elismerésre méltó, de nem tudok/nem is érné meg felmennem Pestre ezért a hangfalért, amikor helyben is kb. 10k. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1594) bag


bag
tag

Hi

Akinek genius 1250x-e van az meg tudná mondani hogy az elejéről hogy szerelhető le legkönnyebben a textiles borítórész? 2 napos nem akarom szétbarmolni :)

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#1595) Womb válasza bnss (#1593) üzenetére


Womb
senior tag

valóban nem éri meg feljönnöd,a különbözet elenyésző, 10-11ezerért is megéri a pénzét,még akár a legdrágább helyen kínált 12-14e ft-ot is elfogathatónak tartom.

(#1596) Womb válasza bag (#1594) üzenetére


Womb
senior tag

hát nem egyszerű levarázsolni róla,de folyamatosan balról-jobbról,alulról-felülről feszegetve sikerrel járhatsz.nem használtam semmilyen segédeszközt,nem akartam megsérteni az mdf-t.

(#1597) marcias válasza bnss (#1593) üzenetére


marcias
őstag

főleg, hogy 10,5k-ért kiviszik neked ingyen akkor amikor akarod ;] (e.digit@L)

Bag: miért akarod leszedni? :P

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#1598) AtHoS válasza Womb (#1596) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az miért is jó, ha leveszed az előlapot? Én inkább nem babrálom.

read-only mode on the forum

(#1599) Womb válasza AtHoS (#1598) üzenetére


Womb
senior tag

egyszerű kíváncsiság,semmi több.levettem,megnéztem,elégedetten bólogattam,majd visszatettem:)

[ Szerkesztve ]

(#1600) AtHoS válasza Womb (#1599) üzenetére


AtHoS
nagyúr

:DDD

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.