Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Nekem ilyn van

Hála Fless-nek! :C

Nagyon jól szól, csak sajnos nem beszerezhető már nálunk...

Bátyámnak AL 621 van, az is egész jó, de nekem 4030as Midiland utána csakis a 4100 jöhetett szóba...:))

...nem fért be a kép teljesen, természetesen 2.1-es...

[Szerkesztve]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#152) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

Hi!

hangfal vásárlás előtt állok én is. A cucc alapvetően egy mp3-as discmanhez lenne. Milyen 2.1 et ajánlotok hozzá? Max 10kHuf. Nem kell hogy robbantó hangereje legyen inkább szépen szóljon (mp3-hoz képest). A topic alapján egy Unitek SP-622 vel szemezgetek.
Vagy esetleg tényleg érdemes lenne régi erősítőt meg hangfalat venni, és annak a bemenetére kötni?

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#153) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

Up!

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#154) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

up

nincs itt most senki hozzáértő? :O

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#155) SpenceR


SpenceR
tag

Ozaki VA! VA403 2.1

A piacon lévő egyik legjobb hangkeltő rendszer!
Két hete vettem 13.5kért 1 év garis
10k ért a tied!
http://www.ozaki.com.tw/global/en/download/files/dl_pimg_31.jpg

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#156) ddanger válasza Szaki@Pécs (#152) üzenetére


ddanger
aktív tag

Én nem ajánlanék semmi konkrétat csak annyi, hogy a mélynyomója feltétlen fa legyen. Egyébként nincs nagyon feltűnő minőségbeli különbség ezek között.

(#157) Drótszamár válasza Szaki@Pécs (#152) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nekem Labtec Pulse 420 van. Én már 2 éve vettem ,de a haverom most vett eggyett a Euro Centerben (óbuda) 10000 FT-ért.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#158) jahrn válasza Szaki@Pécs (#154) üzenetére


jahrn
senior tag

Hát, én is nemrég vettem egy Ozaki Va 303-at. Elötte kipróbáltam egy csomó típust, de nemigen találtam különbséget (itt most persze nem a magas árkategóriáról beszélek). Szóval én erre tenném a voksomat. Jó az ára (9K), a mély eléggé komoly darabnak tünik (fa+alu). De ha vársz egy pár napot, akkor talán bővebben is nyilatkozhatok róla (egy kicsit meg lessz nyúzva :) ). De ami még jón vásárnak tünt az a Trust Soundforge 2500P (11k). Creativot sajna nem tudtam próbálni, azokról majd más nyilatkozik.

(#159) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

köszi a hozzászólásokat, de elég kényes (sokak szerint fura) az ízlésem, és az ozaki kinézetre nem tetszik, ezért kilőve, inkább a Unitek sp-622 ről kérnék vélemény, főleg tapasztalatot, esetleg ha valaki tudna linkelni egy nagyobb fotót
(nem reklám fotót)

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#160) The Creature


The Creature
tag

Szerintem ár/teljesítményben a creative p380 a legjobb... már 9k bruttóért megkapod, és az árához képest nagyon szépen szól!!! :))

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#161) Razor1


Razor1
aktív tag

Én a héten vettem egy Creative I-Trigue 3400-ast. Eddig nagyon meg vagyok elégedve, szép hangja van és nem utolsó sorban nagyon jól néz ki. Igaz, ez egy kicsit magasabb árkategória, 20k körül lehet kapni.

(#162) Sardaukar


Sardaukar
csendes tag

Ha már így szóba került a kicsit magasabb árkategória, akkor javaslom mindenkinek az Altec CS21-et. Én azt vettem fél éve és nagyon megvagyok elégedve a hangminőséggel és a hangerőre sincs panasz. Ha valaki 2.1-es hangszórót vesz, akkor valszeg zenehallgatásra akarja használni, arra pedig ez már alkalmas :C

Peace is not an option.

(#163) Virág et.


Virág et.
senior tag

Aki most akar 2.1-et venni vessen egy pillantást a Creative MegaWorks THX 2.1 250D-re is, mivel az ára valahol 27-28e+ ÁFA körül van jelenleg (ami a 2-3 hónappal ezelőttihez képest jelentősen kevesebb)....
Bővebben: link

Tudom, hogy ezért az árért már sok.1-et szoktak venni általában, de tapasztalatból mondom, hogy megéri meghallgatni. Én a viszonylag normális 5.1-et cseréltem le és nem bántam meg. Mondjuk a hátsó hangfalak jobbára eddig is csak a dobozban pihentek :).

(#164) Lala6


Lala6
őstag

10k körül melyik 2.1-es hangfal a legjobb vétel(Best Buy :D)?

(#165) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

UP!

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#166) Virág et.


Virág et.
senior tag

.


[Szerkesztve]

(#167) Virág et.


Virág et.
senior tag

Talán a Creative P380, esetleg az Altec 221.

(#168) Killberk


Killberk
aktív tag

Hi!

Nekem olyan 2.1-es hangfal kéne, aminek a távvezérlőjén van fejhallgató csatlakozó. Vettem volna egy Creative P380-ast, de a netes infók alapján ezen nincs jack csatlakozó. Igaz ez?
Szóval amit utána kinéztem az a Creative I-Trigue 3200, de erről semmilyen review-ot nem találtam. Illetve a PH-n van egy cikk, ahol 3300 van tesztelve, de nemtom, hogy a 3200 attól mennyiben gyengébb. Szal vett ilyet valaki? Illetve a 3300 középmagasa se kapott túl sok dicséretet.
Tudtok esetleg ajánlani ebben az árkategóriában (kb. 15-18 forint) valami jó, kiegyensúlyozott 2.1-est? Nem baj ha nem lehet olyan nagyon hangosan döngetni, de normál hangerőn, azért jól szoljón minden tartományban. Mindenkép kellene rá jack csatlakozó, mert esténként mér fejhallgatót használok. Azokra az Altec-ekre, amiket néztem, szintén nem raktak fejhallgató csatlakozást. :(

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#169) Virág et. válasza Killberk (#168) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nézd meg a Logitech Z3-at, hátha megtetszik. Igaz annak a nettó ára van az általad megjelölt kategóriában.

(#170) Razor1 válasza Killberk (#168) üzenetére


Razor1
aktív tag

Creative I-Trigue 3400

Egy hónapja jött ki, új modell, ugyanazt tudja mint az általad írt típusok, csak szvsz sokkal jobban néz ki. Távirányítón van phone kimenet és line in. Én 21k-ért vettem az Aq*a-ban. De sztem nézz körül mert máshol lehet van 20k alatt.

(#171) Razor1 válasza Killberk (#168) üzenetére


Razor1
aktív tag

A 3400asból kiindulva sztem a 3200 és 3300 is biztos jó. Kettő közt teljesítményben van kis különbség. Előbbi 2x8+19W, tóbbi 2x9+25W. Én a helyedben a 3300ast venném, szinte egy árban vannak. (3200esnek viszont szebb a távirányítója :DD)

(#172) Killberk


Killberk
aktív tag

Köszi a válaszokat.

Közben láttam, hogy Altec Lansing VS-4121-on is van fejhallgató csatlakozó. Szal most Logitech Z3e, Creative I-Trigue 3300, vagy Altec Lansing VS-4121 közül kellene választanom. A baj csak az, hogy nem pesti vagyok, szal amit megrendelek azt fognak hozni nekem (ha tudnak hozni). Látatlanba azért egy kicsit parás így választani. :U
Az lenne az igazi, ha meg tudnám nézni, tapogatni és hallgatni őket. Na mindegy, választok majd review-ok alapján. :U

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#173) maczko


maczko
csendes tag

Szervusztok, én eddig csak olvastam ezt a topikot, de végül segített. Kizárólag azért szerettem volna egy 2.1 aktív hangfalrendszert, mert merő lustaságból nem akartam a már meglévő hifi-berendezésemre rákötni a notebookomat. Emiatt kezdtem böngészni a netet, hogy mik a lehetőségek és rátok akadtam. És vettem egy Creative Labs Inspire P380 - at és pont azt kaptam, amit vártam. Kellemes hang, ha kissé fedett is. (Néha azért totál elege van az embernek a magas hangokból.) Mindenesetre: nem kell az égbe tekerni a subwoofer potiját, ha nem akarsz egészen természetellenes hangképhez jutni. És a hangsúly a kellemesen van mert a legrosszabb ha minduntalan az jut az eszedbe, hogy ki kellene már kapcsolni mident és fejere húzni a kispárnát. Köszönöm az összes hozzászólónak az írásaikat, mert érdekes volt olvasni.

macz

(brum)

(#174) G@bor


G@bor
csendes tag

A már többször is említett 2 hangfal : a P580 és a 221 között hezitálok. Végigolvastam a topicot, de konkrét döntésre nem tudtam jutni.Megnéztem az Altec-ről erről készült cikket is .
Általában játékra, zenére és néha filmnézésre kellene.
Nem használnám nagy hangerőn (inkább kicsin), de az fontos lenne, hogy ilyen hangerőn tiszta hangzást produkákjon magas és mély hangoknál is(persze csodát ennyi pénzért nem várok).Esetleg mennyire van alapzajosak?
Olyanok tapasztalatát várom,akinek vagy az egyik vagy a másik birtokában van, de az is jó lenne,ha olyan is írna,aki már mind a kettőt hallotta és össze tudná hasonlítani őket.

(#175) prosectura


prosectura
tag

Hello
hétfőn vettem egy X-Tension 2.1-es szettett (MM), de másnapra zúgni kezdett a tápegység, visszavittem ki is cserélték szó nélkül. A másik is 1 napot bírt most már ez is zúg. Ha megy a gép nem zavaró csak ha ki van kapcsolva akkor hallatszik a zúgás. Ha semelyik kábel sincs bedugva akkor búg a mélynyomó. Valaki ismeri ezt a márkát, holnap lesz ez is 3 napos, és nem tom próbálkozzak egy harmadikkal vagy valami más?
Előre is köszi.

(#176) Sardaukar válasza prosectura (#175) üzenetére


Sardaukar
csendes tag

Szerintem mindenképpen cseréld le másikra. Válassz valami megbízhatóbb, ismertebb márkát. Nem ismerem az X-Tension és nem is tudom, hogy mennyibe kerülhetett, de 5000-től már lehet kapni kategóriájához mérten normálisat.Creative, Altec Lansing kiváló választás.

Peace is not an option.

(#177) gLes


gLes
őstag

Ozaki rullaz! :DDD

(#178) prosectura válasza Sardaukar (#176) üzenetére


prosectura
tag

A minőségével semmi baj sincs ''csak hogy zúg a trafója'', amúgy bitang jól szól a mélye 25*25-ös kocka és van benne vagy 8 kg. Sürgős volt ezért választottam a számomra is ismeretlen márkát, ja 11e volt.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#179) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

valaki ismeri Cool Sound CS-3225B 2.1 hangfalrendszerét?
én most szereztem, nagyon COOL, ahogy nevében is benne van, gyárilag kék az állapotjelző led:DD és fekete a cucc.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#180)



addikt

Én egy hónapja hallgatok egy Altec VS4121-et, mindenkinek ajánlom, aki ilyen árban(18k volt) keres 2.1es hangcuccot szgéphez.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#181) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#179) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

most nézem cikk is volt róla valamikor:D
a legelső a listában!
Bővebben: link
amugy 3000.- ért vettem a haveromtól, neki már nem kelett mert vett házimozit és most már arról megy a gép is!

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#182) Killberk válasza (#180) üzenetére


Killberk
aktív tag

Hello!

Én is VS4121-et vettem, de nekem egy-két dolog nem tetszik. Kiváncsi lennék, nálad is vannak-e ilyen gondok.
1. Ha letekerem teljesen a hangerőszabályzót, a szatelitekből akkor is szól a zene. Igaz nagyon-nagyon halkan, de akkor is, ez milyen már. :O
2. Ha tekerem a basszust (szatelit tekerőgombjával) a teljes út alsó és felső tartományában valami bugó torzulást kap a basszus. De csak ha szól valami, amúgy nem. Szal tekerőgomb nálam felejtős. Gépről kell állítanom basszust.

SB Live 5.1-re van nálam kötve. A régi gagyi hangszorókkal nem voltak ilyen gondok.

ui: már más is panaszkodott fentiekre itt a fórumon, de azt hittem hogy ott csak valami egyedi gond lehet, mert reviewokban sehol se említettek ilyeneket. De úgy látszik, sajnos mégse annyira egyedi probléma. :U

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#183) debi


debi
tag

Sziasztok!

2.1-es hangfal rendszert szeretnék vásárolni de nem PC-hez!
DVD/TV-s használatra kelene.
Találtam is 1 ilyesmit egy Altech/az a retro stílusú, bomba alakú szubos/.
De épp mosz olvastam róla a prohardveres cikket/2.1-es hangfalat tesztje/,
és ott eléggé''lehordták'',viszont a Game Star-ban pedig istenítik...érdekes:(((

Szal tudtok valami jobbat/szebbet/ ajánlani amit hozzá lehet kötni
DVD/TV-hez?Vagy már bármejikhez tudok átalakítót kapni?

HELP!!!

(#184) Ameda


Ameda
tag

Altec Lansingok nagyon jók.

A4Tech - csörömpöl, még véletlenülsem.

Neo SW-M22 egy elég jó széria. Kis szobába megteszi, legjobb ár/teljesítmény a márkájában.

Please use LINUX!

(#185) emvy válasza debi (#183) üzenetére


emvy
nagyúr

Elvileg én írtam a prohardveres cikket. Ennek folytán nem ajánlom, mert csak a saját fülemnek hiszek. :)

Én egy Creative 250D-n gondolkoznék el, azonban figyelni kell, hogy ne zajos példányt fogj ki.

while (!sleep) sheep++;

(#186) debi


debi
tag

Az 1 nagyon jó gép, de nagyon drága is:(((
Én valami olcsóbb megoldásra gondoltam.

(#187) debi


debi
tag

HERCULES Speakers XPS 2.100
[kép]

Bővebben: link


Kinézetre nagyon tetszik.Az ezüst szatelitek nagyon mennének az ezüst tvmhez.
A Külcsín tetszik de hogyan szól? Van esetleg valakinek a birtokában ilyen készülék?

''Inlets: 3.5mm minijack headphone socket (on remote control)
2 RCA audio ins (subwoofer)''

''Outlets: 2 RCA audio outs (subwoofer)''

Ez most azt jelenti h átalakítók nélkül hozzá lehet közni DVD/TV-hez?

A Hercules nagyon szar márka?

[Szerkesztve]

(#188) debi


debi
tag

UP:DD

(#189) pacuha


pacuha
csendes tag

Altec Lansing VS 2121 - van valakinek személyes tapasztalata ?:Y

(#190) pacuha válasza pacuha (#189) üzenetére


pacuha
csendes tag

Tehát nem ismeritek. OKé, kösz.

(#191) User1 válasza debi (#187) üzenetére


User1
tag

nekem egy xps210 van és elég jó sztem az elődje annak amit Te kinéztél magadnak.
[kép]

[Szerkesztve]

(#192) Thorr


Thorr
csendes tag

Erről kérnék véleményt töletek Ozaki Va! VA403.

Burn Baby Burn.

(#193) pip válasza divot (#132) üzenetére


pip
aktív tag

Hasonló állapotok uralkodnak nálam is, a helyszüke no meg a 2 rendes hangfal + erösítö + egyebek ára is eléggé lehangoló, pedig nagyon kellene már valami komoly sztereó cucc, amin zenét is lehet hallgatni...

Ami én találtam a neten (olcsó, max 50 euro + valamilyen szintü zenehallgatásra is alkalmas) a Logitech x-230, a Creative Inspire T3000 illetve az Empire R-401 modellek. Az elsö kettö közül a Logitech tünik jobbnak, a dupla szatelitekkel a tesztek szerint jobban lefödi a közép- illetve a magas tartományt, valamint a mélyek is szebbek és nem tünnek el 60 Hz alatt, mint az a Creative esetében történik. A két hangfalat összehasonlító teszt pl itt Bővebben: link, de más tesztek is elismeröen írnak a Logitech rendszeréröl. Teljesítménye (32 W vs. 29 W) )illetve mélysugárzója is nagyobb mint a Creative-nak (13 cm vs. 10 cm) és zenehallgatásra mindenhol inkább ezt ajánlják a kettö közül.

Az Empire R-401 Bővebben: link(az Albatron gyártja ezen a néven) rendszeréröl sajnos nem tudok sokat, de vannak nekik nagyon high-end modelljeik is, digitálisak, mások meg lámpás erösótövel stb. Az általam említett modellröl sehol nem találtam tesztet, de papíron meggyözönek mutatkozik, 7.5 cm sugárzók + csipogó a szatellitekben illetve egy 16 cm mélysugárzó, összesen 46 W teljesítménnyel. Nagyon el vagyok akadva, hogy ezt, vagy a Logitechet válasszam. Sajnos nem tudom meghallgatni öket vásárlás elött.


(#194) pip válasza debi (#187) üzenetére


pip
aktív tag

Ezt én is nézegettem, semmi tesztet nem lehet találni róla a hálón, így ránézésre az az érzésem, hogy dübörgö mélyeket és szép magasakat produkál, ami inkább játszani lesz jó mint zenét hallgatni. Nekem meg pont fordítva kellene, kevesebb játék, több zene, szóval már lemondtam róla :(.

(#195) Zenty


Zenty
őstag

ide is beirjuk :D
:Bővebben: link

Guild Wars - Zenty a survivor

(#196) Sardaukar válasza Zenty (#195) üzenetére


Sardaukar
csendes tag

Ez a Harman-Kardon ''csoda'' érdekesen néz ki, de ilyen áron már lehet egész jó hangú 2.1-eket venni, ez tündérbogár pedig hát már csak a technikai specifikációja alapján se valami hűde jó...

Peace is not an option.

(#197) Zenty válasza Sardaukar (#196) üzenetére


Zenty
őstag

Bővebben: link
Itt más mondanak.
De nemtudom lehet.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#198) nRu3


nRu3
addikt

És ehez mit szoltók ? Bővebben: link nekem ez van és szépen szól nem torzit ,nem recseg.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#199) pip


pip
aktív tag

Ha netán a moderátor úr a közelben lenne és akadna néhány szabad perce, segítene a #193-ban feldobott kérdésemre (már amennyiben tud)? Nagyon nem tudok dönteni az említett hangfalak között. Az a csúnya helyzet áll fönn, hogy a papíron gyengébbnek mutatkozó de tesztekben jól szereplö, illetve papíron meggyözö de tesztekben sehol nem található hangfalak között kellene döntenem. Nem tudom mennyire bízzak meg a száraz technikai adatokban... Az egyik rendszer kisebb (2x2 inch) szatelitekkel (de talán jobb minöségü hangszórókkal), illetve 5.25 inches méllyel jön. Erröl minden teszt csak jókat ír. A másik rendszer fából készült szatelitekkel (3 inch + 0.75 inch magassugárzó) és 6.5 inches méllynyomóval érkezik. Erröl nincs sehol teszt, csupán specifikációk és fotók. A fotókon úgy tünik a szatellitekben gyengébb minöségü hangsugárzók vannak, de ez lehet hogy csak nekem tünik így, mert meglehetösen tudatlan vagyok e téren. Hát hogy is lehetne így dönteni? :B

(#200) Sardaukar válasza pip (#199) üzenetére


Sardaukar
csendes tag

Semmiképpen se bízz a technikai specifikációban! Ahány gyártó (ezt a kevésbé nagy nevekre értem), annyi féle képpen értékelik a multimédiás hangszórókat. Persze támpontnak nem rossz, de igazából nincs jelentőségük.

Peace is not an option.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.