Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) sto1911 válasza joz11 (#1299) üzenetére


sto1911
veterán

En is hasonlo cipoben jarok, de nekem a keret 10k. (mert nekem hangk is kell :(() Elvaras: ne torzitson nagy hangeron sem.

(#1302) Cyrin válasza joz11 (#1299) üzenetére


Cyrin
addikt

Genius 1250x

(#1303) Mosómedve válasza Cyrin (#1298) üzenetére


Mosómedve
tag

Asszem mégiscsak Genius lesz...lényegesen olcsóbb, nem ennyire basszusközpontú, nagyobb teljesítményű és sztem szebb is a fa mint a műa. :)

(#1304) Cyrin válasza Mosómedve (#1303) üzenetére


Cyrin
addikt

Gratu. Majd számolj be.

(#1305) joz11


joz11
csendes tag

Hali!

Köszi a tippeket akkor ebben az árkategóriában 15k max a logitech z3e az egyik legjobb
választás? Mert akkor lehet ,hogy ilyet fogok venni. Ha csak nem tudtok egy jobban szóllót hasonló árban.

(#1306) Mosómedve válasza Cyrin (#1304) üzenetére


Mosómedve
tag

Mostmár 3-4 napja használom az 1250X-et. Nagyon elégedett vagyok vele.
Elősször basz@rtam, mert összeszerelés után az első kb. fél órában volt ilyen halk kis pattogás a háttérben, de ez gyorsan eltünt és azóta sincs. Csak be kellett járatni :DDD
Tényleg gyönyörűen szól, nem basszusközpontú, de ha rátekered a bass-t azt is el lehet vele érni...a 40 watt is bőven elég, feléig sincs feltekerve az erősítős és már nekem is hangos.
És még külsőre is jól néz ki...összefoglalva 10 000-ért ez a legjobb vétel és pont! :C
Köszi a segítségeket... :R

(#1307) Cyrin válasza Mosómedve (#1306) üzenetére


Cyrin
addikt

Gratu. Ugye mondtam. Fölösleges lett volna hülyeségekért sokkal több pénzt kiadni.

(#1308) Cyrin


Cyrin
addikt

Én is ilyet vettem volna, csak nekem kicsit nagy. De a kistesó se rossz.

(#1309) Alex91 válasza Mosómedve (#1306) üzenetére


Alex91
félisten

A mobil telo hivasara interferal vagy nem?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1310) sitya


sitya
tag

Pár napja megleptem magam 1 logi z-2300assal. :DDD

Egy yamaha házimozi erölködőt cseréltem le rá,mert nem volt szegényem kihasználva,de eddig nem bántam meg. :C

Ha jó a jelforrás (pl HD,DVD,vagy zenei cd),iszonyat mekkorát szól- nagyon tisztán.
Szal csak ajánlani tudom mindenkinek. :DD

(#1311) joz11


joz11
csendes tag

Hay!

Ti a következők közül melyiket választanátok CREATIVE I-TRIGUE 3400 vagy
LOGITECH Z3E. Egy árban vannak úgy hogy ez nem döntő tényező de akkor melyiket?
Előre is thanks! :R

(#1312) VaniliásRönk válasza joz11 (#1311) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Attól függ mit hallgatsz, technóra a Z3 a ideális.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1313) joz11 válasza VaniliásRönk (#1312) üzenetére


joz11
csendes tag

Hay!

Mindenfélét rock techno rap mindenevő vagyok. Ami fontos szépen tisztán szóljon ahogy kell! :)

(#1314) VaniliásRönk válasza joz11 (#1313) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor a Logitechet felejtsd el, én jól megszívtam vele.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1315) Mosómedve válasza Alex91 (#1309) üzenetére


Mosómedve
tag

Igen, interferál.

(#1316) sto1911


sto1911
veterán

Nekem tud vki ajanlani egy 2.0 vagy 2.1 rendszert? Minosegi hangzasa legyen, a keret 10k.
10 W eleg?

(#1317) VaniliásRönk válasza sto1911 (#1316) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

10k alatt minőséget ne várj, de ez korrektül szól. [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1318) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Lenne egy ilyen hangkártyám [link] , és ehhez szeretnék venni egy jó kis 2.1-es hangfalat.
Zenehallgatásra kellene, esetleg filmnézésre.Játszani nem szoktam rajta, ezért az nem lényeg.Nem vagyok nagy igényü, ezért max 12K-t szeretnék rászánni.
Mit ajánlanátok.

Én erre gondoltam [link]
Szerintetek? :F :R

[Szerkesztve]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1319) Cyrin válasza Ace Ventura (#1318) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha kicsit visszaolvasnál megtalálnád a megoldást.

A lényeg: ZENE hallgatásra csak 2.0

Megoldás: Genius 1250x

(#1320) VaniliásRönk válasza Cyrin (#1319) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ja persze, a 100Hz alatti hangok meg le vannak ejtve. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1321) Cyrin válasza VaniliásRönk (#1320) üzenetére


Cyrin
addikt

Számolgasd csak a Hz-eket, de így semmit sem fogsz megtudni a zenehallgatásról.

Egyzserűen egy 2.1-es rendszerben nem áll össze a zene, lehet ott ilyen meg olyan Hz, édesmindegy.

(#1322) VaniliásRönk válasza Cyrin (#1321) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mélyhang nélkül sem áll össze a zene.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1323) Cyrin válasza VaniliásRönk (#1322) üzenetére


Cyrin
addikt

TE is tudod, hogy ezek a x.1 csodák legtöbb esetben a cakk-bumm effektusról szólnak, hiányzó közepekkel.

De nem ezt kell keresni.

(#1324) VaniliásRönk válasza Cyrin (#1323) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Logitech megoldásai mindenképpen, de hogy az ilyen vérszegény 2.0-sak sem nyújtanak nagyobb élvezetet az is fix, mindkét végletet tapasztaltam, mindkét esetben hiányérzetem volt, nem tudtam igazán élvezni a zenét.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1325) Cyrin válasza VaniliásRönk (#1324) üzenetére


Cyrin
addikt

Ki mit keres. Aki döngetni akar, annak kell.

Nem véletlen hogy az igazi hifiben se nagyon van helye, csak a méregdrága rendszerekben max, de ott is nagyon nehezen tudják integrálni a sub-ot.

Olvasd el Mosómedve hozzászólását az 1250x-ről.

(#1326) VaniliásRönk válasza Cyrin (#1325) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

''A lényeg: ZENE hallgatásra csak 2.0'' Akkor ilyet ne írj le.

Talán azért mert egy normális Hi-Fi hangfal simán képes 40-50Hz-re, a subláda így már nem létszükséglet, elég nagy plusszkiadás is, kevesen áldoznak rá.

Ha tesztekben még a Klipsch Promedia 2.0-sánál is felemlegették, hogy sovány a mély, akkor erről a Genius csodáról szerinted dicshimnuszokat zengenének?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1327) Cyrin válasza VaniliásRönk (#1326) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha a ZENE a lényeg, akkor csak 2.0.

Fenntartom. Hifi-s tapasztalataim miatt.

Nekem jóval kisebb Genius van (350x), és semmi hiányérzet!

Az a baj ezekkel az olcsó hangfalcsodákkal, hogy csak papíron teljesítenek, az ami pedig kijön belőlük, csak egy maszat, puffogó, kontrolálatlan valami. Inkább kevesebb mély a jobb fajtából, mint a sok, az elkent fajtából. Szintén tapaszutalat.

(#1328) Alex91 válasza Mosómedve (#1315) üzenetére


Alex91
félisten

A Klipsch nem... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1329) Cyrin válasza Alex91 (#1328) üzenetére


Cyrin
addikt

És ez jelent valamit a hangminőségre vonatkozóan? Nem.

(#1330) Ace Ventura válasza VaniliásRönk (#1320) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ha azt mondjátok, hogy zenére szar, amit linkeltem, akkor esetleg tudnál tanácsolni valamit olyan 12K körül, ami esetleg jó lehet zenére, és filmre is? :F :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1331) Alex91 válasza Cyrin (#1329) üzenetére


Alex91
félisten

De a minosegre igen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1332) Cyrin válasza Alex91 (#1331) üzenetére


Cyrin
addikt

hát azért ne várjunk el mindent egy ilyen árú doboztól. Ha valaki feljebb akar lépni, vegyen igazi hifi dobozt, de megsúgom, az is interferálhat ám.

(#1333) Alex91 válasza Cyrin (#1332) üzenetére


Alex91
félisten

MP3-hoz foleg Hifi kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1334) Cyrin válasza Alex91 (#1333) üzenetére


Cyrin
addikt

ha hiszed ha nem, nem mindegy ahoz sem.

(#1335) VaniliásRönk válasza Alex91 (#1333) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ne fáraszd magad, felesleges.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1336) Cyrin


Cyrin
addikt

Múltkor olyat produkált a rendszerem Dianna Krallon mp3-ról, hogy én is meglepődtem.

(#1337) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!
2.1 vagy épp 2.0 hangfalat vennék, de lövésem sincs milyet... 5.1- re nincs szükségem, így leginkább 2.0 vagy .1 rendszerben gondolkozok. Írtátok, hogy zenére a legjobb a 2.0, de ha netán játszanék, és filmet is néznék a gépen? Akkor mi a helyzet? :F

Apámnak Creative P5800 5.1- ese van (P380 5.1-es megfelelője), nekem tetszik a hangja, pedig 'rendes' zenét hallgat, nem tücitücit (David Bowie, Pink Floyd stb.. szóval öreg róka a zenében). Így gondolom a P380 is tetszene, de akkor már belefér a P5800 is. Eleinte X-230- at akartam a HWT teszt alapján, de láttam hogy szerintetek szenny. Ezért gondoltam szintén a ti tapasztalataitok alapján, hogy a 2.0- ás rendszerek kellenek zenei célra.. De nekem kb 50% zene, 20% játék, és 30%- ban filmnézésre kell.. Ilyenkor mit tudtok ajánlani olyan 15K környékén? :U

Előre is köszi! Üdv :R
Mákos7észta

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1338) Almosito


Almosito
tag

Sziasztok!

Zenére 2.0 jobb, ez tény. Na, most nekem van a szobámban egy 2.0 és 2.1 Genius, egyik sem az enyém, olyan 7-10k körül lehetnek, most hirtelen nem látom a pontos típusokat, de ha fontos megnézhetem. Tapasztalat, észre sem venni, hogy 2.0-nál összeáll a zene, 2.1-nél pedig nem. Összességében a 2.1-es háttérzenére elhallgatható, a 2.0 hangja viszont nekem már kicsit fáj.
Egyébként én a következőt használom zenehallgatásra egy Rotel Ra-820BX4 integrált erősítővel, CDlejátszó beszerzés miatt most audigy 4ről :
[link]
Na ezzel már összeáll bizony az a zene, de a 7ezres Geniusnál nem ezt tapasztalom...

(#1339) joz11


joz11
csendes tag

Helló!

Nekem egy ALC 888 integrált hangkártyám van ami elvileg nagyon jó ehhez érdemes venni minőségi akár THX-es hangfalat? Altec Lansing MX 5021 mondjuk. Vagy teljesen felesleges és elég mondjuk egy Altec Lansing 4121? És még egy kérdés szerintetek várható ,hogy pár hónapon belül fognak csökkenni a hangfalárak? Mert ha nem akkor minek várjak megveszem a héten.

Előre is thanks! :R

(#1340) Almosito válasza joz11 (#1339) üzenetére


Almosito
tag

Hali

Bár őszintén szólva nem követem a hangfalárakat, de nem hiszem, hogy komoly árcsökkenések lennének. A hangfal piac nem olyan, mint pl. a processzoroké, hogy a kétéves már lassú, ki kell cserélni, s már csak a tizedéért lehet eladni, mint pár éve...
Azt viszont mindenképpen javaslom, hogy hallgasd meg a kiszemelt hangfalakat, s úgy dönts, ne a specifikációk, vagy mások véleménye alapján, mert végülis neked kell, hogy tetszen, nem a szakértőnek, valamint nem az adatlapjára írt értékeknek kell jónak lennie...
Egyébként mennyit szeretnél szánni rá, s mire használnád zene, esetleg milyen stílusokat hallgatsz, film, játék...?

(#1341) cucka válasza Almosito (#1338) üzenetére


cucka
addikt

bakker, egy 100rongyos hangfalpárnál el is várja az ember, hogy összeálljon a zene, a 7 ezres geniusnál meg örülsz, hogy egyáltalán szól a cucc :D .


mod: egyébként írjátok itt, hogy milyen király a 2.0, meg az való zenére. nos, ha tehetném, holnap reggel kidobnám ezt a szutyok z3-ast az asztalomról és vennék normális hangszórókat plusz erősítőt. 10 ezres árkategóriában viszont nem igazán van alternatíva, vannak ezek a low-end igényesnek kinéző 2.0 dobozok, meg a 2.1, utóbbi előnye, hogy legalább vannak mély hangok. (nem a legszebb mélyek, azt tudom, de a semminél talán több)

[Szerkesztve]

(#1342) joz11 válasza Almosito (#1340) üzenetére


joz11
csendes tag

Hay!

Még emésztem a dolgot ,hogy menyit is szánjak rá de fent olvasgatva a véleményeket nem akarok egy szarul szóló olcsó rendszerre pénzt kidobni inkább minőségibb cucra hajtok.
Ezért néztem ki az Altec Lansing MX5021-est amúgy elég komolynak nézz már ki.
Zenére: rock rap techno. Filmezésre és gamékra is használnám. :)

(#1343) Cyrin


Cyrin
addikt

Hát nehéz igazságot tenni. De vannak olyan tények, ami alapján el lehet indulni:

1. Az biztos, hogy zenére legjobb egy 2.0-s hifi rendszer. (nem fröccsöntöttre gondolok)

2. Ezektől a tizen-huszon-harminc ezres számítógépes csodáktól igazán semmit nem lehet várni (hang)minőség terén.

3. Ebben a kategóriában megfigyelhető, hogy azért drágább egy cucc, mert fel van csicsázva, dizájnolva, és/vagy olyan plusz szolgáltatásokat tartalmaz, amire semmi szükség, ill. a hangra semmilyen többlet pozitív hatással nincs.

4. Minél több darabos hangfalat adnak ugyanazért az árért, annál rosszabb a minőségük. (ugye ez evidens: egy 100 ezres 6-7 hangfalas rendszer sokkal gyengébb minőségben, mint egy 100 ezres kéthangfalas.)



[Szerkesztve]

(#1344) Blaise


Blaise
veterán

üdv újra !

Nos már belátható közelségbe került az új hangfal vásárlása. Időközben eldöntöttem, h valami jó 2.1 rendszert akarok mindenképpen 15k alatt. A cucc nagyrészt egy notebookhoz lenne kötve. A következő jelölteket néztem ki, aki közelebbi tapasztalatokkal, esetleg tanácsokkal tudna szolgálni azt megköszönném :R :R

Creative Inspire T3100
Creative Inspire T3030
Creative I-Trigue 3220
Logitech Z3

(#1345) oettinger01 válasza Blaise (#1344) üzenetére


oettinger01
őstag

én logi Z3at ajánlanám, szerintem nem csalódnál benne te sem ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1346) Blaise válasza oettinger01 (#1345) üzenetére


Blaise
veterán

nagyrészt zenére (főleg mp3, ritkábban lossless) és filmre kell :)

(#1347) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

sziasztok!

a genius SP-HF 1250X-ről tudnátok konkrétabban nyilatkozni? úgy mondjuk zeneileg, basszusügyileg, hangkép, stb... mindenre kíváncsi vagyok, mert külsőre nagyon megtetszett
(gondolom nem üt basszusban akkorát mint a Z3, de akkor is...)
kérem mindazon személyeket, akik ilyennel rendelkeznek írjanak... esetleg meg is hallgatnám szívesen, ha lehet valahol (boltot is mondhattok)

Harrrr!!!!

(#1348) WN31RD válasza Cyrin (#1343) üzenetére


WN31RD
addikt

Mindkét megoldás (2.0-ás és 2.1-es olcsó számítógépes hangfalak) nagyon erős kompromisszum, de azt megerősítem, hogy komolyabb rendszerekhez szokott fülnek jellemzően tényleg kevésbé zavaróak a kis 2.0 hangszórók a hibái, mint a 2.1-eseké. Ha valaki a hifi felé kacsintgat, de egyelőre nem akar többet áldozni ilyesmire, annak a 2.0-t javaslom.
Aki viszont inkább a ''brutális mélyet'' meg a ciripelő magasakat értékeli (tehát valószínűleg kevésbé gyakorlott, kifinomult a hallása), és alapvetően meg van elégedve a 2.1-es hangszórók nyújtotta hangzással, annak értelmetlen lenne 2.0-ás hangszórót ajánlani, mert neki nem lesz jobb még zenére sem.

A topic címre válaszolva: Leginkább semmilyet, aki megteheti, inkább vegyen 25-50e-ért valami régi hifi hangszórópárt plusz erősítőt használtan, sokkal jobban jár.

''ugye ez evidens: egy 100 ezres 6-7 hangfalas rendszer sokkal gyengébb minőségben, mint egy 100 ezres kéthangfalas.''
Hát igen... 100e körül már egész kellemes sztereo rendszert lehet kapni (újonnan is, de használtan főleg!), a többcsatornások ennyiért viszont... [moderálva:DDD].

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1349) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Látom nagyon kezdetek elmenni az Audiofill hangzásra. Általában a mai 2.1 esek nem nagyok, régen PC GURUban láttam ütős THX-es 2.1-eset azóta sehol. :)
Na, szóval a lényeg, szerintem is általában 10körülálrdoznak eg yilyen rendszerre. Én kinéztem egy ilyet: Hangszóró Logitech X-230 2.1 8700bruttóból beszerezhető egy cégnél. Ebben az árkeatógriában tudtok jobbat ajánlani. Nem feltétlen a teljesítmény, hanem ha tényleg van valamivel jobban szóló, írjátok. Nem írom mire kell, mert akkor jöttök minden zámomra fölöslegesel. :) Én is 2.0-ban hallgatom a zenét, de akinek kell most ennyije van és KÉSZ. :DDD

Jevons paradox

(#1350) Cyrin válasza WN31RD (#1348) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyetértünk.

Ez viszont tetszik:

[kép]

Ehez már csak egy Hivox Lupus USB DAC kell, és kész is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.