Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Whiskys válasza Ndruu (#1750) üzenetére


Whiskys
csendes tag

Köszi a segítséget!

Megfontolom a második megoldást, csak ugyebár ha nyílás a falfelé áll akkor pont a kábeleket látom, nem pedig a szép elejét. Szerintem megpróbálom valami nem túl látható helyre pakolni.

Remélem lesz cseresznye ;]

(#1752) pacs


pacs
csendes tag

Sziasztok! Tudom, hogy nem tartozik szervesen a témához a kérdésem, de most vettem egy Creative 3220-at (máris nagyon belopta magát a szívembe :D, nagyszerű választás volt), és felmerült az ötlet hogy vigyem házibuliba. Ott persze valószínűleg full kakaón fog menni, ez mennyire árthat a cuccnak?? Lehetséges, hogy a nagy igénybevételtől maradandó károsodást szenved(vmi kilazul belül,ragasztás elenged stb.)??

(csak megjegyzésként: már volt rá precedens hogy erősítő (Sony) tönkrement egy éjszaka után,mert megunta az okosak szerint a nagy igénybevételt)

Válaszotokat köszönöm!

mindenki az emberiséget akarja megváltoztatni, senki se önmagát

(#1753) Ndruu válasza pacs (#1752) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha jól tudom, akkor a hangerőszabályzón van számozás. Full kakaón biztos, hogy nem fog menni, mert arra nem képes. 8-as fölé nem érdemes tekerni, mert onnantól kezdve nem hangosabb, csak a torzítás mértéke nő. (Max. 7-ig érdemes tekerni, mert nagyobb hangerőre nem képes.)
A basszust le kell venni minimumra!
Így ki kell bírnia egy estét. Kilazulni, elengedni biztos, hogy nem fog, jól össze van az rakva. A 17W meg nem fogja szétvetni.

Az erősítő meg lehet azért ment tönkre, mert nem kapott megfelelő hűtést, vagy nem megfelelő terhelést akasztottak rá (pl. 6Ω helyett 8Ω-ot).

Harrrr!!!!

(#1754) hbruce000 válasza Ndruu (#1753) üzenetére


hbruce000
tag

:DD :DDD :DD nekem 8 as nál kezd hang kijönni belőle :DDD
Ezt már régebben is írtam, de ezt a ziccert nem hagyhattam ki! :DDD
Igazából a Te WD 40 es megoldásod azért nem jött be, mert nekem nem igazán sikerül maradandó károsodás nélkül szétszedni a szabályzót :O
Eddig úgy néz ki, ha teljesen elmegy a hang (szerény számításaim szerint kb 1-2 hónap),hajintom ki az egészet :W . És soha többé nem veszek ilyen vezetékes izét... :(

[ Szerkesztve ]

(#1755) Ndruu válasza hbruce000 (#1754) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Emlékszem a problémára...

Ki ne dobd! Átveszem... Megszerelem Én...

A WD-40 gondoltam, hogy nem válik be, mert valszeg az van amit másodikként felvetettem, hogy a poti "szétjött". Ez úgy látszik akkor csak cserével oldható meg.

Én nem szoktam semmit kidobni, az ilyen dolgokat sajátkezőleg is meg tudom szerelni (nem vagyok egy mérnök zseni, de elektronkát tanultam és kicsit forrasztani is tudok...).
Szóval, ha már nagyon megundtad, akkor szólj nekem (dobj egy privit vagy mail-t) és megegyezünk.;)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1756) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Errol tud valaki valamit Altec Lansing VS2421E
???

http://shrimpland.hu

(#1757) csigi


csigi
addikt

Eladó egy Logitech Z-3e. :R

nofene

(#1758) Topa00


Topa00
tag

Logitech G 51 VAGY Logitech Z-2300? melyiket válasszam?
légyszi segítsetek

(#1759) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Ebbe a témába még úgysem írtam soha (nem is vagyok sajna otthon benne teljesen), így most egy kérdéssel kezdenék:

Melyik 2.1-es hangrendszert vennétek a helyemben meg az alábbiak közül?

-Creative A200
-Philips SPA 2310/00
-Logitech X-210
-Sony SRS D21
-Hercules XPS 2.140

Asztali számítógéphez kellene. Asus P5B-E lapom van integrált hangkártyával, de ez később biztos változik. Azt láttam, hogy ezek közül a Hercules a legerősebb papíron, de a tényleges tapasztalatok sokkal többet érnek, mert hallottam már olyan 40-50W-os rendszert, amit lazán lecserélt volna a tulaj egy jobb 20-30W-osra. Ezért gondolom, hogy a névleges teljesítmény nekem mindegy, ha "fa hangzás"-al párosul.

Ezek kb 7-8K-ért kaphatóak, de még 2-3K-val többért kaphatót is bevehetek a pakliba, ha ajánlotok.

Nagyon köszönöm előre is!

Tisztelettel: Elmör :R

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1760) Ndruu válasza Elmör (#1759) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

- Creative Inspire A200:

Pros: kis helyen elfér
jópofa kinézet
Cons: kis teljesítmény, lehet nem elegendő a szoba méreteihez
a creative betegség (hangerőszabályzó betegsége)

Személyes: Az A300-at hallgattam meg pár napja és annak szép hangja volt, teljesítményre is elegendőnek tűnt egy kisebb szoba behangosításához. Jobb vétel lehet, mint az A200.

════════════════════════════════════════
- Philips SPA2310:

Pros: szép kinézet
ezüst szín
vezetékes távirányító
Cons: 55Hz - 20000 Hz

Személyes: Nem hallottam még szólni. De az adatok alapján nem elég a basszus. Nem megy le annyira a mélyekhez, így nem ad vissza jó hangképet. Filmeknél, zenéknél kevés lehet.

════════════════════════════════════════
- Logitech X-210:

Pros: 25W-os teljesítmény
vezetékes távirányító
Logitech-hel való pozitív tapasztalatok (garancia)
Cons: igazából nem tudnék mondani...

Személyes: Ezt is hallottam nemrég szólni, kisebb szobát ez is megtölt. Kb. a Creative A300-zal van egy szinten. Ha X-230-at találsz 10ezer alatt, akkor azt érdemesebb.

════════════════════════════════════════
- Sony SRS-D21:

Pros: Sony
jó a szatellitek hangzása
Cons: a mélynyomó gyenge
60Hz - 20,000Hz

Személyes: Ezt sem hallottam még élőben. De a vásárlói vélemények alapján hiába Sony, ha gyenge a mélynyomója.

════════════════════════════════════════
- Hercules XPS 2.140:

Pros: 40W
The subwoofer is powerful, responding from around 40Hz, so games and films have quite a bit of impact. (nem tudom ez mennyire igaz)
Dupla audio bemenet: mini-jack számítógéphez és 2 RCA DVD lejátszóhoz
Cons: a mély-közép kicsit gyenge (csakúgy, mint a legtöbb olcsó 2.1-es rendszernél) így az összkép romolhat

Személyes: Nem ismerem ezt a márkát. Nem is hallottam még. A vélemények alapján jobb, mint a Sony és a Philips.

════════════════════════════════════════
Összefoglalás:
A Hercules-re 2év gari van, de nem tudom milyen náluk a gari intézés. A Creative jó cuccokat gyárt, de 1 év után meggyűlhet az ember baja a hangerő szabályzóval (Orvosolható WD-40-nel, vagy meg lehet próbálni gariztatni). A Logitech is jó cuccokat gyárt, a garanciát is nagyon korrektül végzik. A Sony-t és a Philips-et az említett okok miatt én nem venném.

Érdemes (és erősen ajánlott) meghallgatni őket, ha van rá lehetőség! Akkor biztos nem veszel kakukktojást.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1761) Elmör válasza Ndruu (#1760) üzenetére


Elmör
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszodat!
Teljes mértékben kielégítő volt! :R

Lehet, hogy meg tudom hallgatni őket, legalábbis a Creative és Logitech biztos. THX mégegyszer!

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1762) Ndruu válasza Elmör (#1761) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sok sikert a vásárláshoz;), és a vásárolt termékről majd egy kis tapasztalatot megoszthatsz velünk, hogy okuljunk mi is.:)

Harrrr!!!!

(#1763) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!
Vettem egy Logitech x-210 es hangfalat nagyon tetszik filmnézéshez nagyon király, viszont zenehallgatásnál már nekem kicsit erősek a mélyei.
Realtek integrált hangkártyám van(alaplapi integrált) és ezen nem lehet beállítani a 2.1 egyet :F
Van valami progi amivel letudom venni a mély hangokat?

(#1764) Skynet258 válasza RexpecT (#1763) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem X-230 van, azon hátul lehet tekerni a mélyet. Ezen nincs ilyen?
A realtek progiban elvileg van equalizer (nekem van legalábbis), ott is le tudod venni sztem :K

https://geekpulse.hu

(#1765) RexpecT válasza Skynet258 (#1764) üzenetére


RexpecT
addikt

Hátul nincs,de az egualizerben télleg lehet korrigálni!
Thx a helpet!

(#1766) Tündérke07


Tündérke07
csendes tag

Sziasztok! Most vettem magamnak 2.1-es hangrendszert! A márkája: Fujitsu siemens soundsystem DS2100.. Van vele egy kis problémám. Az a gond hogy a két kis hangfalnak van egy alapzúgása amit nem a laptomom okoz és arra volnék kíváncsi hogy alapjából ilyen vagy miért zúg a két kicsi?! Nagyon szomorú vagyok hogy zúg.. :(Köszi! Sziasztok

(#1767) Womb válasza Tündérke07 (#1766) üzenetére


Womb
senior tag

Ha kihúzod a laptopból,és felveszed a hangerőt,akkor is nagyon zúg?

(#1768) Tündérke07 válasza Womb (#1767) üzenetére


Tündérke07
csendes tag

Ha kihúzom akkor is zúg! Rossz a hangfal ugye? Mert nekem ez jutott az eszembe!

(#1769) Womb válasza Tündérke07 (#1768) üzenetére


Womb
senior tag

Hát,bizony lehetséges.
Szerintem vidd vissza gariba,vagy cserére.
Ettől függetlenül itt a fórumon,dicsérték a hangfaladat.

(#1770) Tündérke07 válasza Womb (#1769) üzenetére


Tündérke07
csendes tag

Csütörtökön visszaviszem :) Más választásom nem igazán van :) Háát köszi.. elvileg nem lenne szabad ilyet csinálnia, de majd csütörtökön elválik :) Köszi szépen a tanácsot!

(#1771) péter007


péter007
senior tag

Boldog karácsonyt mindenkinek

Tudna nekem valaki ajánlani egy jóminőségű 2.1 rendszert játszani és zenét hallgatni?
fontos szempont egy egy Sennheiser hd202-est meg tudjon hajtani rendesen(sokat játszom éjjel)

további szempont hogy szép legyen (fekete de inkább ezüst h van belőle)
jó lenne ha logitech lenne az ár pedig maradjon 25K alatt

köszi a segítséget előre is
ez lenne az utókarácsonyi ajándék

(#1772) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Asztali DVD ejátszóhoz kellene 2.1-es hangrendszer, hogy zenét is lehessen hallgatni! A lehető legolcsóbb megoldást keresem, megfelelő minőség mellett! Nagy hangerő nem szükséges, mivel idősebbeknek lesz ;)
2.0 hangrenszer is jó lenne, ha abból tud valaki jobbat ajánlani!

Köszönöm!

Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

Géza

(#1773) Viktor77


Viktor77
titán

Péter007 és Géza26:

Olvasgassatok kicsit vissza, nagyon sok ajánló és véleményező hsz van már a topicban, bőven tudtok válogatni. Unalmas mindig ugyanazt leírni, akárhányszor beesik ide valaki, olyan kérdésekkel mint a tiétek. Erről szól a topic és van már benne "pár" száz hsz, gondolhatjátok, hogy már más is kérdezett ilyeneket.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1774) Blaise


Blaise
veterán

Akik Genius 1250x-et vettek azok írhatnának egy kis kedvcsinálót :))

(#1775) Viktor77 válasza Blaise (#1774) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem az van.

Nagyon-nagyon meg vagyok elégedve, egyetlen "hibája", hogy kicsit nagy, így egy kisebb számítógépasztalon nem biztos, hogy elfér. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1776) Blaise válasza Viktor77 (#1775) üzenetére


Blaise
veterán

zenére mennyire jó ?

(#1777) Viktor77 válasza Blaise (#1776) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem nagyon, pedig tuc-tuc zenét hallgatok, ott pedig nem hátrány a mély. Azért két 13cm-es mélyközép az odabasz. Nyilván nincs annyi mélye mint egy mélynyomónak az asztal alatt, de érzésileg sokat számít, hogy nem két kis csipogó van az asztalon, hiába mondják, hogy a mélyhangok irányát kevésbé érzékeljük.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1778) Womb válasza Blaise (#1774) üzenetére


Womb
senior tag

Pedig róla is van pár kedvcsináló hsz.
Álltalában rock zene,játék és film amivel etetem az 1250-est.
Kategóriájában jelenleg nemigen van alternatívája.

[ Szerkesztve ]

(#1779) Gdmx válasza Womb (#1778) üzenetére


Gdmx
tag

Szerintem : de van!

Ezt (Creative T3100) 8e Ftért láttam, a satelitek 2 utasak és külön mélynyomó.
Szerintem ez jobb. :K

Még akkor is, ha a gyári adatok szerint nem annyira erős mint a Genius, de ugyanakkor sokkal tisztább a hangképe. Nem pont ezt a Geniust hallottam szerintem, de u.ilyen fadobozos volt és nem győzött meg.

Persze nálam a minőség sokkal előbbrevaló mint a hangerő.

[ Szerkesztve ]

(#1780) Gdmx


Gdmx
tag

A Creative-omnál nincs alapzaj ! (csak ami a hangkariból jön)

(#1781) Womb válasza Gdmx (#1779) üzenetére


Womb
senior tag

Az 1250-es 2.0-ás rendszer,és elvileg nem hallottad.Szerintem már ezért sem érdemes összehasonlítani a két cuccot,még ha árkategóriában egyeznek is.
Én hiszek neked,téged meggyőzött a kis Creative 3100,de én másképp és másként gondolom.

(#1782) Alex91 válasza péter007 (#1771) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Klipsch Promedia Ultra 2.0-at ajanlom. Van belole ezust es fekete is. IMHO jol szol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1783) Eagle16 válasza Alex91 (#1782) üzenetére


Eagle16
addikt

Ezt én is nézegedtem, de hát az ára...

Amúgy még mindig készül a Genius 1250X bemutatóm, sajnos az ünnepek miatt meg kellett szakítanom az írást, de befejezem 1-2 héten belül :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1784) Gdmx válasza Womb (#1781) üzenetére


Gdmx
tag

Nos, szerintem nagyon sokat dob egy rendszeren, ha van külön mélydoboz! Szerencsére nem gondolkudunk egyformán, ezért tudunk beszélgetni :D ! Nem veszekedésnek szántam :R !

Mellesleg amit Alex91 ajánlott, az nagyon dkomoly cucc. Hallottátok már? Van kiállítva a Creative-nak egy hasonló darabja (Gigaworks) MMarktokban (persze ott nem lehet kipróbálni rendesen semmit, lehetetlen a zaj miatt), a körülmények ellenére még ott is lenyűgöző mi jön ki azokból a kis izékből!

Én talán extreme notebook felhasználóknak ajánlanám talán a kicsinysége miat .
De desktopokhoz marad a 2.1 :P !

[ Szerkesztve ]

(#1785) RoyalFlush válasza Viktor77 (#1775) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Valóban, nem kicsi .. és nem is pehelysúlyú :D

Nyitottam egy Genius 2.0 fadobozos hangrendszer nevezetű topicot ;)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1786) péter007 válasza Alex91 (#1782) üzenetére


péter007
senior tag

köszi ez ne rossz de nekem lehet hogy túl kicsi lenne
a szobaahova kéne 5*5 méteres (családi ház) de nem akarok 5.1-es rendszert venni mert filmeket meg nem itt nézek ahnem a nappaliban a TV-n
a logitech z-2300-at néztem és a z-4e-t
elég ide a z-4e is vagy inkább vegyek z-2300-at? vagy még ez is kevés lenne :F

játszani kellene meg zenét hallgatni (rock) és fontos lenne hogy jól szóljona fejhalgató is benne (hd202)

(#1787) Eagle16 válasza péter007 (#1786) üzenetére


Eagle16
addikt

Ha nem elég 30W, akkor a Z-2300 a Te hangfalad, az úgy tudom falbontásra is tökéletes :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1788) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Ha valaki errol; Altec Lansing VS2421E talált valami tesztet, vagy esetleg hallotta már, légyszi írja meg!

http://shrimpland.hu

(#1789) Chaser válasza péter007 (#1786) üzenetére


Chaser
titán

Én próbáltam már z-2300-at, korrekt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1790) bendeguz 76 válasza péter007 (#1786) üzenetére


bendeguz 76
tag

én z-3-ról váltottam z-2300-ra.annyival szol jobban mint amennyivel többe kerül sajna.zenét hallgatok rajt elég sokat foobarral sokat inkább jazz ,rock.tökéletes rá.

(#1791) péter007 válasza bendeguz 76 (#1790) üzenetére


péter007
senior tag

akkor most megéri az árkülönbségeta hangzás vagy nem?

(#1792) Zin


Zin
senior tag

Ha vennek 2.1-et akkor kene hangkarit is hozza?
Most hifi van rakotve, de akkor hifi is menne, plusz a 2.1-es cucc a hangkarirol.az ugy megvalosithato gondolom

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1793) bendeguz 76 válasza péter007 (#1791) üzenetére


bendeguz 76
tag

szerintem megéri.főleg egy jobbfajta hangkártyával.nekem ugy lett az igazi.

(#1794) péter007 válasza bendeguz 76 (#1793) üzenetére


péter007
senior tag

ha z-2300-at veszek akkor veszek egy Audigy2-t is mert az alaplapi egy lepkefing
a z-2300 még szinben is menne a cuccaimhoz mert minden ezüst (géph monitor bill egér ) egyedül a mostani hangszóróim fehérek

(#1795) bendeguz 76 válasza péter007 (#1794) üzenetére


bendeguz 76
tag

nálam egy 4szer 3-as szobában van de bőségesen elég.még félig sem tudtam egyszer sem feltekerni.zenére filmre szerintem jo megoldás l :R ehet elfogadható áron 2.1-ben.

(#1796) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Sziasztok!

Itt is feltenném kérdésem: tudnátok ajánlani valami olyan (lehetőleg 2.1-es) hangfalszettet, aminek van optikai bemenete?!?

A csak optikai kimenettel rendelkező TV-mből szeretnék rendes hangokat kicsikarni, de még magam sem tudom, hogy hogyan kellene megvalósítani a dolgot. Nem szeretnék rengetegsokcsomó pénzt költeni külön erősítőre, meg hangfalakra; annyira azért - még - nem vagyok elszánt...

(#1797) Alex91 válasza BoGyo[ME] (#1796) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1798) Alyens


Alyens
aktív tag

Még egy tipusra rákérdezek!
ALTEC LANSING VS4121 e van valakinek? Mennyire jó? Van jobb alternatíva? Árban ez a MAX
Altec Lansing VS4121

http://shrimpland.hu

(#1799) csabbba95


csabbba95
csendes tag

Nem tom hogy használ-e valaki Logitech Z-2300 - at.De ha igen kérem íra meg jó-e.
Egy 10-12 m2 - es szobába kéne filmekhez, játékokhoz , sok zenehalgatáshoz.Érdemes venni vagy nem?

(#1800) Alex91 válasza csabbba95 (#1799) üzenetére


Alex91
félisten

Olvass vissza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.