Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) bnss válasza marcias (#1597) üzenetére


bnss
veterán

Itt helyben lebonolítom az üzletet, de MM-ben nem is volt kirakva se és még csak készleten se ilyen hangfalszett. Majd itthon letesztelem. :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1602) Hybryd


Hybryd
tag

Sziasztok!
Teljesen felizgattatok ezzel az 1250-es Geniussal :B
Néhol (pl. edigital fórum) hallani olyan véleményeket, hogy "pattog" a hangfal villanykapcsolásra meg egyéb hálózati miskulanciákra. Az itteni tulajok közül valaki tapasztalt hasonló problémát?
A másik a kábelezés - volt már róla szó itt is, hogy rövidek a kábelei, de ezek szabvány hangfalkábelek, vagy RCA végűek, vagy hogy néznek ki? (=magyarul, simán lehet őket cserélni hosszabbra a sarki fűszeresnél, vagy necces?)

Most egy 5.1-es Terratec SubSession Home Arena szettem van, ami gyönyörűen szól, csak a távirányítója (vagy az érzékelője a mélynyomón) jó ideje megmakacsolta magát - szerintetek mit érhet? Lehet becserélném egy ilyen Geniusra, úgysem kell a térhangzás.

(#1603) Ndruu válasza Hybryd (#1602) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

AtHoS cucca

Ő azt írja, hogy a két hangdobozt összekötő kábel kb. 2-2,5m hosszú (gondolom ez fix, nem cserélhető).
Meg valami Jack-RCA átalakítóról is ír, gondolom ez a kábel az, amivel összekötöd a hangrendszert a forrással. Ha RCA vagy Jack hosszabítót veszel hozzá, akkor sztem ez hosszabbítható.
Dobj AtHoS-ra egy privit és majd ő megmondja. Vagy esetleg Viktor77-nek, neki is ilyen van...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1604) Womb válasza Hybryd (#1602) üzenetére


Womb
senior tag

Hali!

Nálam nem pattog a hangfal,semmilyen hálózati miskulanciákra:)
A két hangfalat sima RCA kábel köti össze,könnyedén cserélheted bármekkorára.
A hangkarit 2RCA-jack köti össze az 1250-essel,szóval ez a kábel is bárhol kapható.

(#1605) AtHoS válasza Womb (#1604) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pontosan. Egyedül a tápkábel van berögzítve az egyik sugárzóba. A többi aljzatra csatlakozik, így bármikor cserélhetőek

read-only mode on the forum

(#1606) kowako válasza Hybryd (#1602) üzenetére


kowako
csendes tag

Sziasztok, eddig csak olvasgattam itt, már hónapok óta, utólag is köszi mindenkinek az itt megtalálható hasznos infókért! :C

Most rajtam a sor, mivel a sok jó tapasztalat miatt tegnap megvettem a Genius 1250x-et.
MM-ban (Westend) már korábban meghallgattam, már akkor tudtam, hogy ez lesz, de nem onnan természetesen (18k... nooormálismargit?!), hanem körbenéztem a neten.
Végülis a MagiCompnál jött leghamarabb/legolcsóbban be a cucc, így ott vettem, de az E.H.D.-ban is kapható, az extreme digiben (vidékieknek a szállítás miatt ajánlott) viszont jelenleg nem tudták pontosan megmondani, mikorra lesz újra.

Ergo én 9600ért vettem, ami majdnem fele a MM-beli árnak... nem épek, komolyan! :U

A hangfal pc-ről és mp3 lejátszóról is szólt már, remek hangzása van, tényleg szuper vétel, magam is csak ajánlani tudom.
Van egy 2x100 W-os sztereo hifi a szobában amúgy, de ez a Genius cucc hangminőségben simán felveszi vele a versenyt. Meg van a pc-men egy 2.1-es Philips sett, annál szebben szól zenehallgatáskor.
Ugyan lámpakapcsoláskor előfordul a "pattanó hang", de nem vészes, meg minek annyit kapcsolgatni, szóval ez nem lehet szempont - szerintem.
Már csak azt várom, hogy a szervízből visszajöjjön végre az iAudio x5-ösöm, mert azzal fog igazán szépen szólni! :DD

Ajánlom ezt a cuccot a vacilálóknak és az igényesség kedvelőinek, szuper sztereo zenehallgatásra! :K
üdv,
kowako

http://kowako.hu

(#1607) hbruce000


hbruce000
tag

Üdv!

Lehet hogy nem teljesen passzol a topicba, ezért előre is bocs!
Egy kis segítségre lenne szükségem:
van 1I-Trigue 3220 as hangfalszettem. Azt vettem észre pár napja, hogy a teljesítmény szép lassan esik vissza. Eddig 2 es állásban minden normálisan szólt , most már 8 ason is halk. A gépen minden beállítás megegyezik, kipróbáltam az alaplapi hankártyát fülhallgatóval, azzal nincs gond, szépen szól. Míg discman -nel a hangfal ugyanolyan gyenge.
A hangminőségben nem vettem észre változást.
Teljesen olyan mintha "arrébtolták" volna a szabályzót, és 0 helyett 7-8 körül kezdene hangot adni.
Ha valakinek van tippje mi lehet a gond, esetleg hogyan lehetne kijavítani, vagy hol tudnak szakszerű segítséget adni kérem írjon.
Nem nagyon akarnám kidobni, mert nincs sok pénzem másikra.
Előre is köszi mindenkinek!!! :R :R :R

(#1608) hetman84


hetman84
csendes tag

http://www.sonicgear.com.sg/pdetail.php?category=MORRO&idnya=30
Erről a hangfalról meg egyébként a sonicgear-ról tud vki vmit. Azt már kiderítettem hogy szingapúri a firma. Legalább nem china :C
Szimpi hogy mind a 3 hangfal fábúl van. Szerintetek?

(#1609) Ndruu válasza hbruce000 (#1607) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

hbruce000: Kár lenne értük... Ha van rá még garancia, mindeképpen fordulj a Creative-hoz. Ha már lejárt a gari, akkor meg véleményem szerint a hangerő-szabályozó egységben a potméter adta meg magát.
A Creative egyik legnagyobb hátránya ebben az árkategóriában, hogy a potméterek nagyon gyenge minőségűek. Kb. fél év után szokták elkezdeni azt, hogy hangerő módosításnál recsegnek (kontakthiba = KH). Ilyenkor a szét kell szedni (3 vagy 4 csavar.. már nem emlékszem mennyi...) és WD-40-nel egy picit meg kell kenni a potmétert (kontakt spray). Ez megoldja a problémát 2-3hónapig.
Te esetedben komplexebb lehet a dolog, ugyanis a potméter nem KH-s, hanem egyszerűen hibás. A potméter egy műanyag tekerőből és egy fém pöcökből áll, ami végigcsúszik egy "sínen", így a változó ellenállás szabályoz [leegyszerűsítve] (ezt csak azért írom, mert nem tudom mennyire vagy képben a témában).
Nos a probláma sztem abban nyilvánul meg, hogy a műanyag tekerő és a fém pöcök közti összeköttetés elengedett, azaz hiába tekered a műanyag tekerőt, a pöcök nem mozdul meg, ergo nem szabályoz a potméter.
Potmétercsere, vagy meg lehet próbálkozni a ragasztással...
Ha nem tiszta a kép, akkor keress egy olyan embert aki ért az elektonikához, vidd el hozzá a távszabályzót, és csináltasd meg...
Sok sikert!
Remélem tudtam segíteni.

hetman84: Ha találsz valahol ilyet, akkor próbáld ki, aztán kiderül mennyire jó. Sajnos idehaza nem túl népszerűek a SonicGear termékei, holott lehet, hogy egész jó minőségűek. (Az árukhoz mérten...)

Harrrr!!!!

(#1610) Sonja válasza Ndruu (#1609) üzenetére


Sonja
veterán

Csak az a baj, hogy sehol nem találta 50Kohm-os, pontosan beleillő potit. :U Pedig én is cseréltem volna az Inspire T5900-as irányítójában. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1611) hbruce000 válasza Ndruu (#1609) üzenetére


hbruce000
tag

Köszi a segítséget!
Nálam csak az a gond, hogy nem csavaros a szabályzó.Ragasztva vagy pattintva van, így nem tudom szétszedni és belenézni, eltörni meg nem akarom.

Nézelődtem a neten és nem nagyon találtam márkaszervízt, vagy valami garanciális javító egységet, ahol akár pénzért is megjavíttathatnám. Ez sztem elég gáz egy ekkora cégnek, mint a Creative.
Ha esetleg van tipp, hogy hol foglalkoznak ilyen problémák szakszerű megoldásával, pls írjon privátot, mert talán nem kerülne annyiba mint 1 új.

:R :R :R :R :R

(#1612) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy a 10k alatti kategóriában szerintetek melyik a legszebben szóló hangafszett? Én a Genius SW Flat 2.1 850-et néztem ki magamnak, neten 8k-ért láttam. Külsőleg nagyon tetszik, de nem tudom hogy milyen lehet. Nincsenek komoly elvárásaim, csak zenehallgatásra kell, de nem kell 1000 wattos teljesítmény, lényeg hogy szép legyen a mély, és jól szóljon. A 2.1 az sima jack-dugóra csatlakozik? És az 5.1?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1613) bnss válasza netmesterke (#1612) üzenetére


bnss
veterán

Genius 1250X 2.0, igaz kell neki a hely, mert közel 12l térfogattal bír egy-egy hangfal. Ha minden jól megy, akkor én is ilyet veszek.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1614) Zsolti0609


Zsolti0609
tag

ÉN Creative Inspire M2600 2.1 -es hangfalakat veszek az új gépemhez!Ha valaki ismeri leirhatná a véleményét róla!

(#1615) rooland


rooland
senior tag

Szisztok!
Nem teljesen ide vág a téma,de sztem simán belefér. (alkalmasabb fórumot gyors nem találtam)
Szóval az lenne a kérésem,h tudna valaki segíteni vásárlás ügyileg? Nemtom melyiket válasszam :( :F
[EZT] vagy [EZT]

Nekem igazából kissebb bulikra kéne,nem házimozi célokra,de nemtom eldönteni,h melyik lenne a jobb választás. Gondolom a házimozis szebb minőség viszont a hangosítási nagyobb hangerő :F

Valaki HELP plííííííz :R

(#1616) netmesterke válasza bnss (#1613) üzenetére


netmesterke
aktív tag

De ez 2.0! Én 2.1-et szeretnék venni! Csak a Fujitsu-Siemens DS 2100 és a Genius SW Flat 850 között vaciálok...Melyik milyen lehet?

(#1617) Alex91 válasza netmesterke (#1616) üzenetére


Alex91
félisten

Aztan lehet, hogy ez jobban szol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1618) Ferke77 válasza netmesterke (#1616) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Szia!

A Fujitsu nem rossz választás. A teljesítménye (18W) egy kisebb-közepes szobába elgendő. A hangjáról már korábban írtam, a lényeg: tiszta, dinamikus, élmény hallgatni
(persze egy 9-10 ezer forintos cuccnak azért a korlátai megvannak).
A design tökéletes, nincs az a szoba, bútor ahol rosszul mutatna.
Erről másnak is csak jó véleménye van, nyugodtan megveheted, nem fogsz minket szídni :DDD .
A másik versenyzőt nem ismerem, de ez a flat dolog kicsit idegen....Persze ettől még lehet, hogy jól szól.
Remélem segítettem, jó vásárlást :)

(#1619) rooland válasza rooland (#1615) üzenetére


rooland
senior tag

Valaki? :F

(#1620) szebike001 válasza rooland (#1615) üzenetére


szebike001
csendes tag

szia

Szerintem az 1.-t vedd meg ami 300wattos ill 300/1,3=230,7692 mivel ez RMS :)).
Hogyha hangosításra kéne akkor ezt tudom ajánlani mivel ez erősebb, és mély, magas egyaránt van. Viszont ha eből veszel 2db-t akkor arra készülj hogy kellesz hozzá egy végfok meg egy lejátszó, és csak igy lesz üzemképes. Sokféle cuccot találsz, szerintem a legjobb ahol iylneket tudsz keresgeti a www.zaj.hu.

Itt találsz rengeteg cuccot, ez az oldal főleg hangosítási hangcuccokat árul.
Sok szerencsét, és azt se feledd hogy mekkora helyiségbe vagy házba kéne, esetleg kia kertbe.

Ha a tér nem nagyobb mint 20nm akkor 250wattnál ne vegyél nagyobbat mert a mély hangnak nincs helye (egy mély akkora is lehet mint egy busz :D) és eből keletkezik előszö a rezgés amit a fal egy ideig elbír aztán elkezd visszaverőni a hang és torzul.
Kintre tökmind1. :)

15nm > 150watt
20nm > 200watt
25nm > 250 watt
30-x nm > 30hameg valaki házimozizni akar akkor felejtse el az előző adatokat :) eki ez kell:
15nm > 50-80watt
20nm > 81-120watt
25nm >121-250watt
30-xnm > 251-x watt

Sok szerencsét a válogatáshoz és utána jó bulikat ;)

(#1621) rooland válasza szebike001 (#1620) üzenetére


rooland
senior tag

Hát köszi az igazán kimerítő választ! :)) :R

(#1622) moma


moma
őstag

Creative I-Trigue 3220 vagy Creative Inspire T3100 vagy Z-230 vagy z-240
Melyiket? Tök mindegy? vagy van különbség hangban? :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#1623) Ndruu válasza moma (#1622) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

pro

kontra

Creative I-Trigue 3220

29W, vezetékes távirányító

Creative betegség

Creative Inspire T3100

29W

nincs távirányító

Logitech X-230

32W

nincs távirányító

Logitech X-240

iPod dokkoló

kisebb teljesítmény, nagyobb ár

Mindegyik szép, teljesítményre közel azonosak, hangzásra a Creative és a Logitech között van csak különbség. A Creative kiegyensúlyozottabb hangképpel rendelkezik. A Logitech X-230 sincs csúnya hangja, de valamiért én a Creative mellé tenném a voksom.

A Creative betegség pedig a vezetékes távirányítókban lévő potméter miatt szokott előfordulni. WD-40 nel orvosolható, vagy ha garis akkor meg lehet próbálni azt az utat.
Igazából árban is hasonló kategória mind (kicsit az X-240 drágább ha jól emlékszem), de itt igazából csak a dizájn dönthet.
Ja... és előtte a meghallgatás (ha lehetséges).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1624) netmesterke válasza Ferke77 (#1618) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Szia!
Köszönöm a választ! Akkor szerintem ezt választom, és ilyet kérek karácsonyra::D

(#1625) moma válasza Ndruu (#1623) üzenetére


moma
őstag

Ó köszi! Meghallgatni nem fogom tudni. De hallgatok rád, így akkor creative lesz :DDD . Ez a távirányítód dolog mennyire problémás szerinted? E miatt lehet jobb a másikat választani vagy annyira azért nem vészes ügy? Mert árban ráadásúl a 3220 drágább is 3-4 ezerrel. Viszont ott írnak valami BasXPort Technology-t, bár ez leszet csak valami marketing eszköz.
Egyébként tényleg két év gari van ezekre?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#1626) moma válasza moma (#1625) üzenetére


moma
őstag

ez érdekes, a magyar webshopokban 1 év gar van. a creative webshopjában meg 2 év. ehh...

we all deserve a bit of luck.

(#1627) Ndruu válasza moma (#1625) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A távirányítós dolog annyira nem vészes (picit zavaró lehet... kb fél év után szokott előjönni... legalább is a P380 (régi széria) így volt, azóta lehet javították), de ha félsz tőle, akkor a T3100. Elvégre a szatellitek ígyis-úgyis az asztalon kell, hogy helyet foglaljanak, az meg csak egy karnyújtás... Szóval teljesen mindegy, hogy van-e távirányító vagy nincs, nem hátrány igazából... Ha drágább a 3220, akkor viszont jobban megéri a T3100.

A BassXPort Technology mókusvakítás, a Creative mélyei ugyanúgy szólnak már jópár éve... Szépen.

A garit nem tudom, nekem annak idején a Creative P380-ra 1 év volt, a Logitech Z-3-ra is egy év... 2 évet kellene vállalniuk (1 év a forgalmazónál [bolt], +1 év a gyártónál), de nem tudom hogy van ez mostanában.
Ha ezzel kicsit bezavarok, akkor erre ne figyelj, de a Logitech nagyon jól kezeli a garanciális ügyintézést, a Creative viszont nem nagyon foglalkozik ezzel. A Logitech-nél már olyan is előfordult, hogy lejárt a gari és a terméket mégis kicserélték...
De a kis Creativenek viszont szép a hangja...

Tudom magam mellett és magam ellen beszélek, de akkor is neked kell döntened. Bárhogy döntesz, nem fogod megbánni szerintem.
Sok sikert a választáshoz!;)

Harrrr!!!!

(#1628) moma válasza Ndruu (#1627) üzenetére


moma
őstag

OK, köszi! :R Akkor asszem maradok az olcsóbbnál. Nem igazán látok okot a plusz költésre, mert ráadásúl mindkettő tök jól is néz ki.

we all deserve a bit of luck.

(#1629) Hybryd válasza moma (#1622) üzenetére


Hybryd
tag

Szia!
Tesómnak T3100-ast vettem tavaly Karácsonyra, őszintén szólva nem vagyok elájulva a hangzásától, mondjuk nagy különbség nem lehet a 10K körüli szettek között. Mindenesetre letekert basszus mellett érezni, hogy nem szólnak valami tisztán a szatellitek. Csak párszor használtam, meg mondjuk nekem egy komolyabb Terratec HomeArenám van, azzal tudom csak összehasonlítani, de így is az zenére összehasonlíthatatlanul jobb. Játékra a Creative sem olyan rossz azért ;)
Esetleg még a cuccok kezelhetőségét érdemes megnézni, én anno azért nem X230-asat vettem, mert ott állítólag a fejhallgató-kimenet hangerejét a hangfal hangerőgombja nem állítja. Viszont a T3100-nál meg az béna megoldás, hogy külön bekapcsológomb helyett a hangerőszabályozót minimumra tekerve, egy ellenállási pont után kapcsol ki + sötétben, a monitor mellett vakító lehet a kék ledje. Viszont ilyesmik meg csak használat közben derülnek ki :(

(#1630) RedWing válasza moma (#1628) üzenetére


RedWing
aktív tag

Üdv! Remélem még nem késő...
Annyit szeretnék hozzáfűzni a témához, h. ha a hangminőségre vagy kiváncsi CSAK a saját füledre hallgass!!!
Előre is bocsánat az előttem szólóktól!!! :R
Szóval én is hasonló gondban voltam pár hónapja (csak 5.1-ben) és nagyon sokan segítettek, válaszoltak, :R de akárki, akármit mondott élőben meghallgatva már messze máshogy láttam (hallottam) a helyzetet!
Nekem pl. mindenképpen Logitech-et ajánlottak (szinte mindenki), nekem mégis a Creative-nak a hangja jött be jobban.
Szerintem jobban tennéd, ha elfáradnál pl. egy MM-ba és meghallgatnád a kiválasztott szetteket! Mert lehet, h. a aki segíteni szeretne, neki a Logi hangja jön be jobban, de lehet neked meg pont nem az! És hát vásárlás után már késő bánat az ilyen... :(
Egy szó mint száz: CSAK a saját füledre hallgass! Én nem bántam meg! :C
Sok sikert! Jó zenehallgatást!
Üdv!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1631) Ndruu válasza RedWing (#1630) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

- Ja... és előtte a meghallgatás (ha lehetséges).
- Hallgasd meg őket valahol...
- Előtte meghallgathatod valamelyik nagyáruház polcain (pl. Westend-beli "hüjeazénemvagyok" boltban)...
- ...Tehát fül kérdése az egész, mert senkinek nincs egyforma hallása.
- Hallgasd meg őket ha teheted, azután dönts!
meghallgatjátok, aztán ha vmelyik tetszik, azt veszitek...
- Mindig azt mondom itt a fórumon, amit tanultam : MEGHALLGAT (ha lehetséges...), DÖNT, aztán MEGVESZ. Ne az én véleménymre alapozva vegyél meg bármit is, mert lehet hogy tök más a hallásunk...

Csak hogy magamat ismételjem... (korábbi hozzászólásokból):U ;)

Harrrr!!!!

(#1632) RedWing válasza Ndruu (#1631) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ohh! Tényleg! Bocsánat! :B
Melóban vagyok... nem nagyon olvastam vissza... :(
Üdv! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1633) moma válasza Hybryd (#1629) üzenetére


moma
őstag

Akkor veszem a Creative I-Trigue 3220-t :DDD
De ugye azt a tekerővel kikapcsolást nem kell minden alkalommal megcsinálni, maradhatnak a hangfalak folyamatosan bekapcsolva?

többiek: ne nagyon aggódjatok a választásom miatt, mert tényleg nem vagyok túl vájtfülű :DDD . Eddig egy már nem is tudom milyen olcsó 2.1-esem volt, de azt odaadtam valakinek (aki még nálam is igénytelenebb) és most azt pótolom. Szóval tuti boldog leszek akármelyikkel :D Még arra is gondoltam, hogy van itthon két elfekvő sony hangfalam és inkább azokhoz kéne valami erősítőt venni, de sajna ahhoz sem értek, és nem is sikerült infot szerezni, hogy lehetne e venni hasonló összegből egyet (esetleg használtan), ami passzolna a hangfalakhoz.
Ha meg lesz, majd írok pár szót, hogy milyen :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#1634) Womb


Womb
senior tag

Bár itt a kisebb Genius 350-est mutatták be,de már az olcsó 2.0-ás renszereknél is elismerést váltott ki.

(#1635) Bibby válasza Womb (#1634) üzenetére


Bibby
addikt

Nagyon tetszik ez a kis genius, ha hozza a nagytestvér minőségét akkor ez is jó vétel lehet. Mondjuk a teszt nem valami fényes, még annyit sem írnak bele hogy hány utas, mekkora a hangfal, stb.

Ελευθερια η θανατος

(#1636) hetman84


hetman84
csendes tag

Végül beruháztam egy manta dream 2.1-be. Lengyel cég így lengyel oldalon halásztam infot lengyel angol szótár segíccséggel. Ott jó véleménnyel voltak róla. Mondom kockáztatok. Sztem atom jól szól. Mély talán picit erős, de sok haver meghallgatta, aszonták zsír a 37w. Szval ha vkit érdekel csak ajánlani tudom. Szép szépen szól nem zizeg fa 2 év gari aránylag occó. Tokkal vonóval 8k volt.

(#1637) fero02 válasza hetman84 (#1636) üzenetére


fero02
veterán

ööö

Egy linket meg képeket tudnál dobni? :DDD :R

(#1638) Ndruu válasza fero02 (#1637) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

vmi ilyesmi a cucc

nekem nem tetszik, de attól még ki tudja mit tud...
mondjuk a Z-5300-amat nem veri el az tuti:D

Harrrr!!!!

(#1639) fero02 válasza Ndruu (#1638) üzenetére


fero02
veterán

Hát ez nekem sem jön be. :( És azt hiszem az én Creative-ommal sem szállhat ringbe (mondjuk az nem is 2.1) :DDD

(#1640) placyd


placyd
csendes tag

Sziasztok!
Hangfalvásárlás előtt állok, és elkezdtem olvasgatni ezt a fórumtémát, de még mindig nem tudtam dönteni. Mindenképpen 2.1-eset szeretnék, kb. max. 20e Ft-ig.
Főbb kritériumok számomra:
Természetesen szépen szóljon :) igazából mindere használnám - játékok, filmek, zene.
Ezenkívül fontos, hogy legyen benne fejhallgatókimenet és annak lehessen állítani a hangerejét (ugyanis a logitech x-230, amit kinéztem, abban nem lehet hangerőt állítani a fejhallgatónál).
Az se baj, ha hosszú kábelei vannak, ugyanis elég messze lennének a szatelitek a ládától (kicsit több, mint másfél méter).
Emellett távirányító se lenne elhanyagolható, vagy ha a szateliten vannak a kezelőgombok, mert a ládát az asztal alá szeretném rakni, és nem akarok mindig bemászni ;)
Ha valakinek van hasonló hangfalszettje, az légyszi szóljon, mert elég nehéz választani és a leírásokban ezekre nem mindre térnek ki.

(#1641) Womb válasza placyd (#1640) üzenetére


Womb
senior tag

Logitech Z3 és a Z4-et ismerem tüzetesebben a mostaniak közül,én bármelyiket ajánlanám.A Z4-nek egészségesebb a középtartománya,de a Z3 is az árának megfelelően szól.
Még az ALTEC LANSING VS4121 is elég meggyőző volt nekem,szerintem érdemes meghallgatnod azt is (bár ezen nincs távirányító)

De ha valamilyen oknál fogva 2.0,akkor HF-1250X a Geniustól :K

[ Szerkesztve ]

(#1642) moma válasza moma (#1633) üzenetére


moma
őstag

Nah megvan. Igazából a hangnál nem sok különbséget érzek az előzőhöz képest. Láma vagyok ehhez nagyon :DDD Talán annyi, hogy valamivel tisztábban szól és több benne a hangerő tartalék, ami elvileg nem érdekelne, de ennek köszönhetően nincs alapzaja azon a szinten ahol hallgatom, ha nem szól semmi(ha maxra tekerem akkor van, de már 4esen is baromi hangos), viszont talán, kicsit keményebb a hangzása mint a másiknak volt. Enyhén ingatagok a kicsi hangszórók, szóval nem merem őket az asztal legszélére rakni, ha véletlen megütöm őket, akkor legalább csak az asztalon dőljenek, ha dőlnek ;] . Sacc ennyi hirtelen.

we all deserve a bit of luck.

(#1643) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Igy akarjon az ember Gtemius 1250-et venni:- ((( nincs a kedvenc hejjeinken:- ((( ehhhhhh.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1644) Blaise válasza neduddki (#1643) üzenetére


Blaise
veterán

hi !

hol nincs ?

(#1645) neduddki válasza Blaise (#1644) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Expert:- (
a tobbienek meg akinke hirteln eszemeb gyutt akodunk es szokunk is oda jarni ott meg genisu ne mnagyon van, frangepanba meg csak eze nem megyunk el:- (
lehet hogy 1100lesz belol, de maj dholnap mekkerdem mi a hejzet, de ha mar igy vna kiirva akkor az nem jo:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1646) neduddki válasza neduddki (#1645) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

Nem i frangepan, hanem beke, akko rme emlesztem rarra??? eh orexem:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1647) neduddki válasza neduddki (#1646) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

G-network szeritn leglabb 1-2 het a kovetkez szallitmayu es leglabb mar 2 hete elfogyott toluk az utolso db
az ezust karaoki ellenbe van +2.5K

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1648) copass


copass
veterán

én ma vettem egy manta 2.1 dream-et, gyönyörűen szól, jó nehéz a fa miatt ugye, dvd-hez vettem,meg zenét hallgatni a nappaliba, alig merem odakenni neki, egy dolog zavar piszkosúl, az pedig egy kis takony kék power led, pont a szemembe világíít!:D de letakartam egy kis feketeszikszalaggal és így már remek!:D ennyi pénzért 8k simán megéri.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1649) Cloud


Cloud
tag

Az utóbbi ~100 hozzászólást átnézve szomorúan tapasztalom, hogy az emberek többsége megfeledkezett az Altec Lansing-ról. Régebben kiváló cuccokat építettek és ez ma sincs másképp szerintem. Én a mai napig egy ATP3-at használok nem kis megelégedéssel, bár egyre jobban kezdem kinőni. A következő ez lesz egy hozzáillő Harman-Kardon stereo erőlködővel...;]:U - egy pár év múlva, mert ez így nem kevés pénz.

Egyébként kíváncsi vagyok mi van a régen elég híres MidiLand-del és Jazz-zel. A Cambridge Soundworks-szel sajnos tudom mi lett: megvásárolta a Creative úgy mint szegény A3D-t és Gravis-t.:(((

[ Szerkesztve ]

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1650) Cloud


Cloud
tag

vááá, most nézem hogy az ATP3-at még mindig lehet kapni itt.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.