Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) dany27 válasza L!NK->Q3 (#1100) üzenetére


dany27
őstag

nah azé 30évest nem akarok venni :D

(#1102) L!NK->Q3 válasza dany27 (#1101) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

nekem van 1 30 év körüli erősítőm sony TA 535 [link]de nem cserélném el semilyen új sztereóra 5.1re meg tuti nem.Igazából már nem eladó mert lett hozzá két Tannoy hangfal, innentől kezdve egy életre megvan a hangzásom... és nem is akármilyen( amikor olyanokat meghallasz hogy a zénekes csoszogva megfordul a mikrofon előtt stb)

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#1103) dany27 válasza L!NK->Q3 (#1102) üzenetére


dany27
őstag

én ha vennék ilyen dolgot akko csak ujabbat!

(#1104) bnss válasza L!NK->Q3 (#1100) üzenetére


bnss
veterán

Az a bizonyos Tesla csak 20 év körüli, nekem is az van, és semmi pénzért nem adnám el. Sajnos most javítás alatt áll, mert a tápja halottnak néz ki. :(

dany27: csak egyszer kellene az ilyen régi technikának a hangját hallanod...

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1105) dany27 válasza bnss (#1104) üzenetére


dany27
őstag

meg az az igazság h nem sok hely van a szobámban!

(#1106) bnss válasza dany27 (#1105) üzenetére


bnss
veterán

Ez a Tesla lemezlejátszó + a 2 hangfal nem sok helyet foglal, bár ilyet találni manapság elég nehéz, ha találsz is, és a gazdája tudja, hogy mit ad el, akkor horror áron fogja kínálni.

A Logitech X-230 és az 530 is szépen szól, szvsz jó vétel mindkettő, vagy a Z3e/Z3.

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1107) dany27 válasza bnss (#1106) üzenetére


dany27
őstag

olvastam olyant is h vki kicserélte a szatlitokat magnat monitor hangfalakra!
me azt íra h nem szóltak vmi szépen a szatelitek!
Nem tom hanegrőben melyik ütősebb a logitech z3e vagy genius 5000??

(#1108) bnss válasza dany27 (#1107) üzenetére


bnss
veterán

Hangerőről nem tudok nyilatkozni, mert a geniust nem ismerem, viszont ki szobához minek nagy hangerő? :D a Z3e bőven elég pvhez zene hallgatásra egy kisebb szobába szvsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1109) dany27 válasza bnss (#1108) üzenetére


dany27
őstag

én most is úgy küldöm a hifit h kinn az utcán hallják :D
Nem tom ha má vezsek akko vmi jót kéne!
Meg nem utcsó szempont h van egy dvd lejátszóm is!! ahhoz is hozzá lehtne kötni!
de ahhoz 5.1es kéne szentem!

(#1110) bnss válasza dany27 (#1109) üzenetére


bnss
veterán

Akkor te nem a 25e Ft-os kategóriában gondolkozol, ide azért kicsit komolyabb hangfalszett kell.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1111) dany27 válasza bnss (#1110) üzenetére


dany27
őstag

mihez kéne komolyab?? dvdhez elég ez a kat!
ami most van az egy samu hifi de üvölt mint állat de amély vhogy tompa benne!!

(#1112) VaniliásRönk válasza bnss (#1108) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Z-4 szatelitjei is szemétdombra valók, hát még a Z-3-é. :DDD Komolyan azt hittem hogy ennyi pénzért még a Logitechnek sincs arca selejtet árulni (mert ez az), de tévedtem. :))

dany27: Ha 5.1-et akarsz, akkor Genius SW-5.1 Home Theater 23500Ft-ért, vagy ha komolyabb kell akkor nyúlj mélyen a zsebedbe, és erősítő+hangfalak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1113) dany27 válasza VaniliásRönk (#1112) üzenetére


dany27
őstag

jaja én a genius SW-HF51_5000 gondolkodtam! nem tom mennyire jó ilyent még nem volt szerncsém hallani de z3E azt már volt egy hawernak az van!

(#1114) bnss válasza VaniliásRönk (#1112) üzenetére


bnss
veterán

Z-3-at csak boltban hallottam szólni, kis szobába, nem csúcstechnikát igénylőknek elgendő.

dany27: a VaniliásRönk általá ajánlott 5.1-es szett az sem rossz, ha jól emlékszem DVD-lejátszót is hozzá tudsz kötni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1115) VaniliásRönk válasza bnss (#1114) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem egy absz. noname, 20W-os, műanyag dobozos sztereó hangfalpárom volt, botfülem van, és a bazinagy mélynyomótól eltekintve így is kihallom a nem kis különbséget az előző zajongóm javára... nem kell ehhez csúcstechnológiát igényelni.
Az a baj hogy nem nagyon lehet vásárlás előtt meghallgatni a hangfalakat. :((( Eleve nem szeretném látni az eladók reakcióját, ha ki akarok bontatni egyet az üzletben, aztán meg megintcsak érdekes lenne az emberek tekintetét figyelni miközben próbálgatom a potit. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1116) hétalvó


hétalvó
addikt

[Olcsó kategóriában P380-asra tennék egy x-et.

Utána Stereo erősítő, pl onkyo,pioneer 400-as, hozzá preludium vagy HB1-es. Azért itt megpróbálnék gyártani egy pár hangfalat a uDimenson hangszórókészletből. Erősítőm megvan hozzá, onkyo 9210-es aranszínben. :D A hangfal pedig 50ből kijönne, szigorúan zárt dobozban. Totalcar-on tesztelték, érdemes elolvasni.[link]

Szerintem a legjobb: alaplapi hangkari, optikai kimenet, felsőkategóriás házimozi erősítő, hangfalból meg amire pénz van. b and w 602 s3-tól felfelé. Sokan a koaxra esküdnek, én viszont azt mondom az optika leválasztónak is tökéletes, zaj,gerjedés képtelen átmenni rajta.

Ezek a stúdió monitorok is jók amiket belinkeltetek. Vigyázni kell velük mert nagyon lineárisak tudtommal, nem biztos hogy mindenkinek tetszik a hangja.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1117) dany27 válasza hétalvó (#1116) üzenetére


dany27
őstag

a p380ast imserem egyik hawer kapott oyant szülinapjára!
nem rossz!
de én nem akarok 50-60at költeni kb 30E több nem!

(#1118) dany27


dany27
őstag

ahogy nézegetem sal cuccosból lehetne ''tákolni'' ennyiért két hangfalat talán!
de ahhoz még erőlökő is kéne! :(

[Szerkesztve]

(#1119) VaniliásRönk válasza Dave™ (#1094) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy leheletnyivel jobb a hangzás, de így is bele kell piszkálni az equalizerbe...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1120) delirobi válasza dany27 (#1109) üzenetére


delirobi
tag

Nagyon ajánlom neked a Trust SP-3800D -t (kb 15000 FT), mert kb egy hete vettem és nagyon szépen szól. A hangrőről meg annyit hogy nem bírod addig feltekerni hogy ne legyen szép tiszta mert addig már kisül a füled --> ezzel azt akarom mondani hogy full hangosan is jól szól.

(#1121) bnss válasza VaniliásRönk (#1115) üzenetére


bnss
veterán

Nekem is van egy olcsó, műanyagdoboz, viszont a régi Tesla az aztán szépen szól. :)

Hamarosan ezt a teszkógazdaságos műanyag dobozt cserélni szeretném, eddig Logitech felé hajlottam, de elvetted a kedvem tőle. :D

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1122) egysrác válasza bnss (#1121) üzenetére


egysrác
csendes tag

Nyugodtan vehetsz Logitechet, nem fogsz benne csalódni.

(#1123) bnss válasza egysrác (#1122) üzenetére


bnss
veterán

Hallottam már pár Logitechet, nem szólnak rosszúl, ha hangerőt nézek... Majd eldől.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1124) egysrác válasza bnss (#1123) üzenetére


egysrác
csendes tag

Hangminőségbe sem rosszak. Én mielőtt megvettem a Mediamarktba végighallgattam párat és egyik sem szólt szebben ebben a kategóriában. Ha zenét akarsz hallgatni, akkor lehet jobban jársz egy sztereó hangfalpárral+erősítő, de egyébként a Logi sem szól rosszul.

(#1125) dany27 válasza egysrác (#1124) üzenetére


dany27
őstag

csak h a pár a hangfal már annyi mint egy jobb 2.1 és hol van még az erőlökő :S

(#1126) VaniliásRönk válasza egysrác (#1124) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Z-4-nek a szatelitek a gyengéi, abban is a meglehetősen csenevész hangszóró, ami nem képes rendesen megszólaltatni a középtartományt. Kiváncsi lennék mivel hallgattad végig őket, van egy olyan érzésem, hogy valami tüccögős csodával, mert a mélyláda az tényleg állat, de nekem a fele is sok lenne, inkább lennének 2x akkorák a szatelitek, már pop cuccoknál is kevésnak bizonyulnak, tompa, színtelen a hangzás. (persze hogy megpiszkáltam kicsit az equalizert így elmegy, de nem azért fizettem ennyit hogy trükköznöm kelljen...)
A Creative P380 feleannyiba sem kerül mint Z-4, és a jóval masszívabb szatelitek miatt valszeg még az is odaver hangzásban.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1127) egysrác válasza VaniliásRönk (#1126) üzenetére


egysrác
csendes tag

Hallottál te Creative P380-ast szólni? Ilyen van egyik haveromnak, de annál még az X230-as logi is szebben szól. Nekem Z3e van és nem rossz a cucc a 16-17e-es kategóriában. De ha ennyi pénzért tudsz jobbat akkor örülök neki és vedd azt. Én speciál szeretem a mély hangokat úgyhogy ez sem sok. A középtartomány tényleg lehetne jobb azt elismerem. Az alább emlegetett Trust cuccosnak azért megnézném a középtartományát a Loginál is kisebb szatelitekből. Egyébként milyen hangkártyád van?

(#1128) VaniliásRönk válasza egysrác (#1127) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Valahogy éreztem, próbálj meg a Z-3e-vel komolyzenét, vagy csak valami olyat hallgatni, amiben énekelnek... (rendesen, nem számgéppel torzítva) technohoz nem kell minőségi cucc, csak egy bazinagy mélyláda.
Én az SP-3900-at említettem (15k), annak nem csak 2-2 magassugárzója van, hanem 1-1 középsugárzója is.
Hallottam P580-at, nem tűnt fel hogy kevés lenne a közép, azért gondolom hogy a 380-nál (8k) sem kevés, ami várható is majd' kétszer akkora átmérőjű hangszóróktól. (a T3000 valamivel jobbnak tűnik, és még az is csak 11k)
Nekem egy alaplapi Realtek 850-es csoda van egyelőre, ráfoghatsz akármit, hogy torzít, magas a zajszint, de azt nehéz lenne rávarrni, hogy nem ad ki középtartományt...

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1129) bnss válasza egysrác (#1124) üzenetére


bnss
veterán

Sztereó hangfalpár + erősítő van, de az számomra kicsit macerás lenne megoldani, hogy a géppel együtt szóljon. Majd valami normális 2.1-es szettet megnézek, vagy amit VaniliásRönk ajánlott. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1130) Alex91 válasza VaniliásRönk (#1128) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsch Promedia Ultra 2.0, ez IMHO neked pont jo, esetleg csak az ara nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1131) VaniliásRönk válasza bnss (#1129) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha van rá lehetőséged, hallgasd meg a cuccot mielőtt megveszed, nehogy elkövesd azt a hibát amit én. A PH csalhat, a füled sosem. :DDD
Egyébként a Trust SP-3900-at nem tudom hogy szól [link], nem hallottam, tulajdonképpen csak abban vagyok biztos, hogy a Z-4-nél rosszabb nem nagyon lehet. :) A Creative P380, de inkább a T3000 viszont az árához képest biztos jó vétel, hogy jobbak-e a Z-4-nél... szerintem igen, de ne erre alapozd a vásárlást. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1132) VaniliásRönk válasza Alex91 (#1130) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Olvastam a PH tesztet is, de nehezen hiszem el hogy ez a műanyag szösszenet olyan jó mint írják. :) Meg hogy egészen őszinte legyek, azért én sem bánom ha alkalomadtán dübörög a mélyláda ahogy kell... (most is épp a szomszéd tudtára fogom adni, hogy én is az őrültebe tudom kergetni ha nem vesz vissza a hangerőből :DDD)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1133) Alex91 válasza VaniliásRönk (#1132) üzenetére


Alex91
félisten

Meglepo, de van basszus is, es hangereje is :). Igaz, amit irnak. (Lehet tobb tesztet olvasni, altalaban a basszust huzzak, le egy kicsit, subladahoz kepest bizta xarabb valamivel. Meg kell hallgatni, es csodalkozni fogsz :)! Mondjuk van ennel jobb is,, csak az dragabb is. Persze lehet, hogy kevesebbol is kihozod ezt a hangzast.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1134) VaniliásRönk válasza Alex91 (#1133) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már késő bánat, nem cserélem le, annyira azért nem rossz, meg elég pofás, csak többre számítottam, ezt a hangzást szerintem majd feleannyiért is megkaptam volna... ok, a BASS-t lehet nem (a kis liba vette az adást és elhalkult :D), de mint mondtam arról szivesen lemondtam volna...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1135) egysrác válasza VaniliásRönk (#1128) üzenetére


egysrác
csendes tag

Nem tudom neked milyen a Z4, de nekem a Z3-al semmi gondom nincs az olyan számoknál sem amiben énekelnek. Annak ellenére, hogy nem hallottam Trustot szólni, biztos vagyok benne, hogy azok a szatellitek rosszabbak, mint a Z4, vagy Z3 szatellitjei.
A Realtek hangkártyát meg nyugodtan felejtsd el ha zenét akarsz hallgatni. Nem akarok senkit meggyőzni, mindenki azt vesz amit jónak lát :) Érdemes elolvasni az x230/Z3 fórumot is.

(#1136) bnss válasza VaniliásRönk (#1131) üzenetére


bnss
veterán

Én is szeretném meghallgatni mielőtt megveszem, biztos, amit hallok. :D Köszi a tippeket, megnézem őket. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1137) VaniliásRönk válasza egysrác (#1135) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt nem jelenteném ki ilyen határozottan, a Trust ugy 15k, hogy gyk. noname gyártó, a Z-3e meg úgy 15k hogy megfizeted a Logitech brandet. Miért mindig utólag okos az ember? :D
Valamivel biztos jobb lenne a cucc egy jó hangkarival, de csodát az sem tesz. Most perpillanat meg nem fogok mégegy 20-ast elszórni a hangrendszerre, software-es X-Fi meg DirectSoundos (OpenAL :((() hangkari meg nem érdekel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1138) Alex91 válasza VaniliásRönk (#1134) üzenetére


Alex91
félisten

Mobiltelo hivas bezavar a hangszoronak? Mert akkor xar :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1139) VaniliásRönk válasza Alex91 (#1138) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem zavar be, azért nem gagyi, csak alapvető hibát követtek el a tervezésnél a design oltárán. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1140) egysrác válasza VaniliásRönk (#1137) üzenetére


egysrác
csendes tag

Azért ha olyan jó lenne, akkor mindenki azt dícsérni és azt venné :) Egyébként meg el kell menni meghallgatni, és ami tetszik azt kell venni. Én is ezt tettem.

(#1141) VaniliásRönk válasza egysrác (#1140) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Fene tudja, viszonylag új, teszt sincs róla sehol...
Én viszont BKV-vel elégségesnek ítéltem, hogy 2 órát zötykölődök érte, nem volt humorom elzarándokolni még a ''hülye azért nem vagyokba'' vagy a ''fukar mindenemetbe'' is, aztán vagy van épp kirakva vagy nincs, azt hittem az ár és a márka garantálja azt amire szükségem van. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1142) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Nah, találtam tesztet a Trust SP-3900-ról, üröm az örömben, hogy hollandul volt, de annyit kihámoztam hogy a mélyládától nem ájultak el. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1143) t1


t1
addikt

Hali!
Logitech X-230-amat szeretném vmi nagyobbra cserélni természetesen 2.1-re.
Maximum 25ezer értékben

(#1144) VaniliásRönk válasza t1 (#1143) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pl. egy Creative T3030 talán picit jobb, nagyobb a középsugárzó, és van külön magas, de minőségi különbséget ne várj. 16-40k között meg csak (durván) túlárazott cuccok vannak, nem érdemes megvenni őket. Talán egy használt erősítő+hangfalak lenne a legjobb, ha van annyi helyed és +zsetonod. A Z-4-em szatelitjei ugyanolyan erőtlenek/élettelenek mint a haver X-230-asának... :(((
Ajánlgatták a Klipsch Promedia 2.0 hangfalat páran, de az meg ugye 2.0, mélynyomó nélkül ilyen kis hangfalak szintén nem sokat érnek. (és nem azért mondom mert technofan vagyok, amikor kell a mély akkor kell és kész, ha nincs az ugyanolyan kiábrándító mint a gyengusz szatelitek...)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1145) t1 válasza VaniliásRönk (#1144) üzenetére


t1
addikt

akkor sztem vagy Logitech X-530 vagy Genius Home Theater 5.1 lesz

(#1146) VaniliásRönk válasza t1 (#1145) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az 530-asat felejtsd el, ugyanaz a mint a 230 csak 5.1. A Genius-t szinte mindenki dícséri, van egy topik ahol azt is leírják hogy lehet helyrerakni a mélyládát, mert gyári állípotban nem szereti ha feltekered a hangerőt...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1147) Alex91 válasza VaniliásRönk (#1144) üzenetére


Alex91
félisten

Azert a Klipsch-nek van melye. Es egyenletesen szol. Bar elkepzelheto, hogy az arabol kapsz jobbat is 2.1-ben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1148) VaniliásRönk válasza Alex91 (#1147) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt elhiszem hogy szép egyenletesen szól, kivéve az igazán mély hangokat, azokat a felépítéséből adódóan kizárt hogy rendesen megszólaltatja.
A Z-4-nek pl. túl erős is a mélyládája, előbb kezdenek el vibrálni az ablakok mint a mélyláda, a fülem is megfájdult tőle. :)) Inkább a szatelitekre kellett volna gyúrnia Logitechéknek... :(((

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1149) Alex91 válasza VaniliásRönk (#1148) üzenetére


Alex91
félisten

Azert ezt is erdemes elolvasni:
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1150) VaniliásRönk válasza Alex91 (#1149) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

''Pró

* Viszonylag nagy hangerő
* Viszonylag jó reprodukció a spektrum alsóbb rétegeit tekintve

Kontra

* Külső tápegység
* A hangzás nem teljesen mentes a színeződéstől

(A basszus fokozatos elvékonyodást mutatott, ami 100 Hz körül kezdődött...)''


Pont ezt írtam le én is, mondom nem rajongok a technoért (kevés kivételtől eltekintve kimondottan utálom), de mély nélkül akkor is ugyanúgy veszít a hangzás az élvezeti értékéből, mint ha közép vagy magas tartományban vannak hiányosságok. Sajnos ez is csak félmegoldás. :( 40+ alatt nem kapni jó 2.1-es hangrendszert sem...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.