Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) tildy válasza ANT (#948) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom:( Nekünk is el kell mászni messzebb , ha valami szerszámra van szükségünk:( De legalább jysk is van (Enenk örülök, szerintem a bútoraik jobb minőségűek , mint az ikeások, és árban is jobbak . Huginak tegnap rendeltem ott papasan fotelt. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#952) spirit007 válasza tildy (#926) üzenetére


spirit007
senior tag

Ezen és a további hozzászólásaidból kiderül , hogy mégis csak marhaságot állítasz :
-lsd. amit linkeltél ... nyári gázszámla ez nem jelent semmit
-lsd. posztod amiben saját bevallásod szerint " általában akkor is ~3000-3500 ft volt a a havi számla télen." Na látod mindját kiderül , hogy majd a duplája !

A kép alapján ~20 éves konvektorotok van , ha a nagyobb méretű F8.50 akkor a névleges gázfogyasztás: 0.66 m³/h , ha a kisebb akkor ~0,35 m³/h
Ez alapján kiszámolhatod ha naponta "csak" este tekeritek fel mondjuk 4 órányit , akkor mennyi lesz a fogyasztás X30 nap persze ...
De megsúgom , hogy pl. -10 C nál egész esete fel lesz tekerve és menni is fog !

Tapéta leszedés :
1 vödör víz + festőhenger ....ezzel beáztatjátok és szépen lejön .
Utána spaklival le kell kaparni a maradék ragasztót , majd glettelni (Rigips)

(#953) spirit007 válasza Kalandor (#949) üzenetére


spirit007
senior tag

Ha jól értem a szektény mélységét akarod lecsökenteni .
Nos ez dekopirral nem fog menni .
Még egy kézi körfűrésszel se tuti , de van némi esély ha egy komolyabbat sikerül szerezned , ami kell hozzá : jó penge + távtartó + biztos kéz :)

Azért szerintem érdeklődd meg egy asztalosnál , bútorlap szabászatnál mennyibe kerülne levágatni .

(#955) #25954560 válasza Kalandor (#954) üzenetére


#25954560
törölt tag

siman vagja. csak nem lesz popec egyenes es kicsit tovabb tart, mint 'celszerszam'-mal. ha a hatuljan csinalod es nem gond h a hatlap nem fexik fel rendesen.

(#956) csapos2 válasza Kalandor (#954) üzenetére


csapos2
addikt

Szerintem inkább arra gondolt, hogy nem lesz egyenes a vágás, és erre van is esély. Persze, ha elég ügyes vagy, és nyugodt, lassan odafigyelve, lehet normális vágást csinálni vele, de tökéletes sosem lesz.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#958) tildy válasza spirit007 (#952) üzenetére


tildy
nagyúr

Amit linkeltem nem nyári gázszámla, hanem éves átalány havi bontásának részszámlája. De igazad van , nem jelent semmit.

Remélem azért ezek meggyőznek:
2007 január-ban befizetett
2007 február-ban befizetett
2007 március-ban befizetett
Egyébként rosszul emlékeztem, mikor havonta fizettünk , akkor jött télen 1500 ftos számlától 3500ig minden.
Kisebb konvektor van. És mint írtam a részszámlás fizetésnél jön ki havi bontásra a 18m3. AMi azt jelenti , hogy télen akár elfogy 30m3 is, de nyáron meg lehet csak kettő .
Ha 4 órára van feltekerve a ~0,35 m³/h-s általad írt konvektor, akkor ez reális érték is egy hónapban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#959) spirit007 válasza Kalandor (#954) üzenetére


spirit007
senior tag

"miért nem?
a dekopír nem tud elvágni egy 15mm vastag pozdorját?"

El tud az vágni 4 cm-rt is ... de hogy...
Olyan lesz mint az ökörhúgyozás ...

(#961) spirit007 válasza tildy (#958) üzenetére


spirit007
senior tag

Na akkor 0,35*4*30= 42m3 szorozva az emelt árral (101 Ft) az 4200Ft
...ja , és szorozva a téli hideggel :)
Nálunk '05-'06 os télen 160-200m3 fogyasztások voltak (jah volt -20 fok is) .
A '06-07-esen meg 110 volt a legtöbb pedig kisbaba is van tehát fűteni kell egész nap .

(#962) spirit007 válasza Kalandor (#960) üzenetére


spirit007
senior tag

És az a "mindenki" hány méter bútorlapot vágott már életében dekopírral ?

(#964) spirit007 válasza Kalandor (#963) üzenetére


spirit007
senior tag

"fogalmam sincs"
Na látod :)

"ha centin belül lehet azt az ökörhugyozási eltévelyedést tartani, az már jó."
Ha ennyire nem számít a minőség , akkor csináld .
Legfeljebb később kidobod a szekrényt :)
Ja , arra készülj fel , hogy a dekopir is kurv@ hangos !

szerk: Azt elfelejtettem , hogy ha hullámos lesz némileg nehezebb lesz a hátlapot visszaszegezni (vagy inkább csavarozni)

(#965) tildy válasza Kalandor (#963) üzenetére


tildy
nagyúr

Számít a fűrészlap is: HCS (High Carbon Steel): nagy felületi keménységű, nagy kopásállóságú acélfajta. Az ebből az anyagból készült pengék fa, laminált bútorlap és műanyag vágására alkalmasak.
Illetve találtam ilyet is: "A zsámoly elkészítéséhez bútorlap szabászatból szereztem be az alapanyagot, ami nem más, mint 18 mm-es natúr forgácslap (pozdorja). A dekopír fűrésszel, gyaluval és felsőmaróval megfelelő formájúra alakított bútorlapokat pozdorjacsavarral és faragasztóval rögzítettem egymáshoz a biztos tartás érdekében. "

Hajrá!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#967) spirit007 válasza Kalandor (#966) üzenetére


spirit007
senior tag

Ja , arra készülj fel , hogy a dekopir is kurv@ hangos !
nem annyira mint a körfűrész.

gondolom ezt is "mások" mondták :))

(#969) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok!

Épp lakásfelújítunk, szaki-ember csinálja már jópár napja (lassan látjuk a végét! :) ) de felmerült bennem egy apró kérdés:

Fugázáskor nem kell egy napig falonhagyni az anyagot?
Az illető felkeni, vár, majd már törli is lefelé a "cuccot", és csak annyi fugázó anyag marad a csempék közti résekben, amennyi akkor épp odakerült.

Ismerős mondta, hogy őszerinte rajta kéne hagyni egy napig a fugaanyagot és csak utána letörölni a maradékot, hogy úgy száradjon meg....lehet hogy igaza van, mert mintha már most van egy két repedés a fugában (gondolom ahogy szárad, úgy reped)

Majd holnap meglátom mi lesz...de addigis kíváncsi vagyok, Ti mit gondoltok erről.

...a szakinak nem szóltunk, csak tudja mit csinál...majd holnap meglátom hogy szóbahozzam-e (ha kirepedezik, akkor term. jöhet a "szócsata")

Üdv!

(#970) lajafix válasza lacam (#969) üzenetére


lajafix
addikt

ugye nem fizetted még ki a májsztrót?

Rock'n Roll

(#971) Thrawn válasza lacam (#969) üzenetére


Thrawn
félisten

Kb 20-30 perc elég a fugának (legalábbis amivel én fugáztam annak elég volt ennyi), a felesleget utána le tudod törölni a csempéről.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#972) lacam válasza lajafix (#970) üzenetére


lacam
aktív tag

Nem...lehet hogy szerencsémre?

...tehát tényleg rajta kell hagyni a fugaanyagot is száradásig? :Y

(#973) ANT válasza tildy (#951) üzenetére


ANT
őstag

Sztem ilyen fotelje nincs az ikeának. Vagy van? Ha én ritkán betévedtem oda, akkor is pánikszerűen keltem át a bútorosztályukon! :Y
A Jysk meg télleg jó, hogy van, csak nagyobb területet is belakhattak volna! Elég kicsire sikerült ez a bótjuk.
No még arra leszek kíváncsi, hogy a hodály többi részét ki foglalja majd el?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#974) lacam válasza Thrawn (#971) üzenetére


lacam
aktív tag

20-30 perc talán megvolt....nem stoppereltem, mert volt nekem más gondom is. (napi Obi-ba járási átlagom: 4 alkalom/nap :) ) Mindíg van valami ami kell, annak ellenére, hogy szinte minden meg volt szervezve...

(#975) ANT válasza lacam (#969) üzenetére


ANT
őstag

Egy nap sztem nagyon sok. Pl. az Interproject flexfugázó kegyetlen anyag! Annak a feleslegét egy nap után max. vésővel lehetne eltávolítani! Azt fél óra után nem lehet, hanem kell törölgetni. :Y A Cimsec ennél vmivel light-osabb. Egyéb típussal nincs tapasztalatom.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#976) lacam válasza ANT (#975) üzenetére


lacam
aktív tag

Nah, akkor megnyugodtam! :)

Ennek ellenére érthetetlen számomra, hogy már MOST, pár óra után is van pár repedés a fugában, ezért gondoltam arra, hogy problémák lehetnek...de ha ezt így kell csinálni, akkor annak csak :C (gyorsabban halad a meló) :K

(#977) csapos2 válasza spirit007 (#962) üzenetére


csapos2
addikt

Nem keveset. Bizton állíthatom, ha elég ügyes kielégítő eredménnyel lehet vágni. Persze nem olyan, mintha lapszabász géppel vágták volna, de ahova ő gondolja jó lesz.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#978) ANT válasza lacam (#976) üzenetére


ANT
őstag

Na most az csak az egyik dolog, hogy mennyi idő után törli le a felesleget az ember. Ennél fontosabb, hogy a fugahézagot teljes mélységig ki kell tölteni. Ha ez esetleg nincs meg, akkor törlés után kevés lesz az anyag, ami egy idő után kirepedhet, -potyoghat.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#979) lacam válasza ANT (#978) üzenetére


lacam
aktív tag

Na igen, ezt nem tudom megmondani ránézésre :U ...remélem tudja mit csinál. Az igaz, hogy marha szép lesz/lett de ezek az apró repedések kicsit idegesítenek...mondjuk 2-3tól még nem megyek a falnak, csak több ne legyen!

(#980) spirit007 válasza lacam (#969) üzenetére


spirit007
senior tag

20 perc után lehet simítani . Ha repedezett (mennyire?) az lehet anyaghiba , esetleg kicsit vizesebbre keverte ...
Másnap utána lehet javítani .

Ismerős mondta, hogy őszerinte rajta kéne hagyni egy napig a fugaanyagot és csak utána letörölni a maradékot, hogy úgy száradjon meg....
Na az ilyen ismerőst meg el kéne hívni egy nap múlva hadd vésse le a felesleget ... többet nem mondana ilyen okosságokat ;]

(#981) Thrawn válasza spirit007 (#980) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezzel az utánjavítással csak óvatosan, mert el fog ütni a fuga színe az eredetitől. Persze nem vészesen de azért észre lehet venni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#982) sanzik


sanzik
senior tag

látom itt mindenki tud fugázni.... :DD

(#983) Geller72 válasza spirit007 (#980) üzenetére


Geller72
veterán

"Na az ilyen ismerőst meg el kéne hívni egy nap múlva hadd vésse le a felesleget ... többet nem mondana ilyen okosságokat ;]"
-Jogos..Én schönoxot használok (azt forgalmazzuk).
Fugázáskor látod, hogy a hőmérséklet, és főleg a légmozgás hatására hogy kezd el előbb halványan szürkülni, majd fehéredni a cucc a csempén mondjuk (Szürkén egy kicsit cumi.. :D )Ajánlatos akkor nekiesni, mert utána baromi nagy szívásnak lehettek tanui.. :DD
Bár, már vannak erre szakosodott lemosó oldatok is..
-szal nem kell várni másnapig..:-)

Ne bántsátok Tildy-t, mert már komolyan sajnálom, nem vicc.

(#984) spirit007 válasza sanzik (#982) üzenetére


spirit007
senior tag

sajnos Beethoven már nincs közöttünk , pedig ő vinné a prímet :D

(#985) Met válasza Kalandor (#949) üzenetére


Met
Topikgazda

inkább egy körfűrészt javasolnék, nehezebben lehet vele kanyarban vágni ;)

Szerk.: látom már mások is ajánlották de Neked hangos, nos kérdem én, éjjel akarsz vágni vele? :) Amúgy azért mert nem látszik nem kell feltétlen gány munkát csinálni, mellesleg gyorsabban is végzel vele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#986) #25954560 válasza spirit007 (#962) üzenetére


#25954560
törölt tag

en speciel az asztalos baratomnak segitek a sajat butoraim megcsinalasaban es asszem tisztaban vagyok a dekopir kepessegeivel :)
o siman 1-2mm-en belul tartja vegtelen hosszusagu egyenes menten, szoval Kalandorbol is kinezem az 1 centit :D irtam h nem lesz egyenes.
sztem is szebb lenne korfuresszel, de ha egyszer nem szamit...
a deko is hangos, de amikor a muhelyben megy a korfuresz, azert ossze sem lehet hasonlitani

(#987) genya80 válasza #25954560 (#986) üzenetére


genya80
csendes tag

Rókafarkú fűrész?

Csendes, nem porol (annyira), és tök jól lehet vele egyenesen vágni. :)

(#988) Met válasza genya80 (#987) üzenetére


Met
Topikgazda

csak a karod szakad le mire elvágsz 1,5 métert :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#989) genya80 válasza Met (#988) üzenetére


genya80
csendes tag

Ja hát aki lusta :DD

(#990) lacam


lacam
aktív tag

Nah, nagyjából befejeződött a felújítás....véégre nem kell a mosógéppel és a mosdóval egy szobában aludni! :DD

A fugáról csak annyit, hogy itt-ott repedezett, de szerencsére nincsenek szem előtt. Még van pár "csöves" meló, de OBI + csőfogó+kenderkóc kombó segíteni fog, ez legyen a legkisebb probléma. :)

Érdemes volt belevágni a járólapozásba és a csempecserébe, mert nagyon szép lett...csak ne essen le semmi (edény, szeszám sötöbö) a járólapra, mert a végén eltörik a lap, azt' leshetünk, ez nem linóleum :U

(#991) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Mit lehet csinálni a parkettával, hogy ne nyikorogjon? Felszedni nem tudom, meg nem is akarom egyelőre. Valami tüneti kezelésre lenne szükségem. Gondolom kiszáradt és recseg-ropog a rések mentén. Lehet ezt valamivel tömíteni, kezelni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#992) Met válasza Gh0sT (#991) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt hallottam, hogy hintőport kell beszórni a résekbe. Nemtudom, hogy működik e
de szerintem annyira nem szerencsés megoldás mert minden lépésnél szállna a por (persze csak kicsibe), esetleg hintőpor és ha működik utána lelakkozni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#994) Gh0sT válasza Met (#992) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hát, ez a hintőporos megoldás elég meredeknek tűnik. Szerintem porszívóval simán kikapnám az első takarításnál.

Kalandor: köszönöm, megnézem! Én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam, hogy létezik-e. Félek, hogy ebből tavasszal újrarakás lesz. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#995) csapos2 válasza Gh0sT (#994) üzenetére


csapos2
addikt

Addig, esetleg próbáld meg olajjal kiönteni a réseket, pl. parafin olajjal. Egy fecskendő és egy tű segítségével meg lehet oldani, persze ez függ attól is, mennyire vagy kikészülve a nyikorgástól. ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#996) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

Sziasztok!

Volna egy amatőr kérdésem.
Vettem egy beépíthető sűtőt és egy főzőlapot. A sűtőn van kábel azzal nincs baj, viszont a főzőlapon nincsen kábel, ebben szeretném a szakik segítségét kérni, hogy miként kéne azt bekötni? Íme egy vázlat, hogy én miként gondolom. Egyáltalán lehet így párhuzamosítani a 2-t vagy egy külön aljzatba kéne dugni a főzőlapot :F Nagy baromság amit rajzoltam :F

(#997) Geller72 válasza -=Jam=- (#996) üzenetére


Geller72
veterán

Elvileg mindennek meg kellene lennie, slot szerű csatikkal csatlakozik egyik a másikhoz..mondom:elvileg.. :DDD

(#998) -=Jam=- válasza Geller72 (#997) üzenetére


-=Jam=-
őstag

De ez nem egy szett, úgyhogy nem ilyen egyszerű a dolog :)

(#999) Met válasza -=Jam=- (#996) üzenetére


Met
Topikgazda

Azthiszem, hogy a villany sütőhőz kell 3 fázis (nemtudom mit jelent csak hallottam ilyet :DDD ) valószínűleg azért marad üresen egy luk. Szerintem kérj meg olyant, hogy kösse be aki ért hozzá vagy hívjál szerelőt, nagyobb a valószínűsége, hogy csak ott fog melegedni ahol kell neki :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1000) genya80 válasza -=Jam=- (#996) üzenetére


genya80
csendes tag

Bár még életemben nem kötöttem be elektromos fözőlapot, de egyéb villanyszerelési tapasztalataim azt súgják, h ez nem fog menni ilyen konnektorba bedugós módszerrel. Valószínüleg azért van 2 fáziscsatlakozó a főzőlapon (L1, L2), mert 1x 16 Amper kevés neki.

Úgy szokás ezt egyébként csinálni, hogy a villanyórától, külön kismegszakítókkal biztosítva ki kell huzni teljesen külön vezetéket a villanytűzhelynek, ami sehol nincs megszakítva, és semmi má nincs rákötve, csak a tűzhely. (mint a villanybojlernél)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.