Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) Mercutio_ válasza Kalandor (#337) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hypoval vigyázz, ha ipari töménységű, akkor belélegezve tüdővizenyőt okozhat, szóval valami maszkot szerezz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#352) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

burkolás,kőmüves munkák.gránit mészkő burkolatokban szivesen segítek ha van kérdés.

(#353) tbs


tbs
addikt

Vállalkozó kedvű villanyszerelő kellene egy ''kis'' debuggoláshoz. Pici rutin nem ártana, mert nem szoktam megijedni az elektromos szerelvényezéstől, de ebbe nem merek belevágni... :DDD

(#354) Varga Csaba válasza Kalandor (#232) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''ha csaptelep, azt szokták mondani, hogy kludi''

Tévedés! azt hogy Grohe vagy Hans Grohe.... :C :C

Ja és fontos az is hogy hol lax!
Pesten é vagy Budán...
Budára inkább minimum Kludi...
Pesten majdnem bármi elmegy (sanimix stb..)

A Kludi nem rossz (sőt jó) de a grohe jobb (persze drágább is)...

Más...

Valakinek gondja volt a falak penészedésével...

Édesmindegy, hogy a fal fűtött és vagy sem, mert a nem szigetelt (vagy rosszul) vasbeton részek szokták a külső hideget a lakásba ''bevinni'' és ott páralecsapódást előidézni, ami a penész melegágya...

Festheted szigetelheted bármivel, ameddig a hőszigetelését a falnak nem rakod rendbe addig a penész vissza fog térni...
A szigetelést legjobb a külső falfelületen végrehajtani, de jobb híján belül is elmegy....

Valaki terméskővel akart beltéri dekort csinálni, neki ha rendesen le van szigetelve a külső fala (nincs hőhíd) akkor burkolhat nyugodtan bármivel)...

Szelepcsere a radiátorokon...
Fagyasztással csak vészhelyzetben szoktak dolgozni, vagy milliomoséknál....
Az ismerősömnek van ilyen apparátja, de 5 éve is 20 misiért csinált egy fagyasztást a radiátorszelep kicseréléséhez + anyag...

Olcsóbb kivárni a nyári karbantartást és anyagárban sajátmagadnak megcsinálni...
(+ némi jatt a közös képviselőnek hogy szóljon mikor leürítik illetve töltik a rendszert...)
Ha nem variálsz a szelepekkel és csak egyszerű csere, akkor egy villáskulcs+csőfogónál nem szokott több lenni a szerszámigény sem...
(+némi kóc és faggyú..)

[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#355) svédcsepp


svédcsepp
tag

?Műanyag ablakot meg lehet fúrni??

Árnyék roló/reluxa felfüggesztés miatt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#356) tbs válasza svédcsepp (#355) üzenetére


tbs
addikt

Meg, mert a belében van egy merevítő idom. Zártszevény, a jobbakban csak H/T profil.

(#357) Shadows válasza svédcsepp (#355) üzenetére


Shadows
senior tag

meglehet csakóvatosan HILTIVEL :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#358) lord_m


lord_m
senior tag

Üdv!

A köv.-ben sztnék tanácsot kérni:

Adott egy lakótelepi panel lakás, ahol a szobában még a jó öreg padlószönyeg van.
Melyik a legpraktikusabb, legegyszerűbb megoldás ennek felváltására? Laminált parketta, ''pikkpakk lerakható, és még ragasztani sem kell'', esetleg vmi más?

A szönyegpadló maradhat akár, és arra lehet pakolni? Mert jó lenne minél egyszerűbben, gyorsabban, de ugyanakkor megfelelő minőségben megoldani. Persze tudva, h. a panelekben a padló nem éppen a legegyenletesebb.. :F
Várom a javaslatokat, véleményeket, esetleges tapasztalatokat.

köszi.

(#359) AmunRa válasza lord_m (#358) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A laminált padlóhoz aljatkiegyenlítést kell csinálni.
Nézd meg a diego.hu holapot.
Ott le van írva a lerakás és hogy milyen feltételek kellenek a padlóhoz.
A padlószőnyegre ne rakd le! Akkor rakj inkább padlószőnyet megint, úgy hogy felszeded az előzőt. A padlószőnyeget könnyebb lerakni. Sokkal. Én csináltam mindkettőt.
A laminált padló alól ne hagyd ki az alátét habszivacsot.
Mekkora a szobád?
Mert van bontot laminált lapom, és lehet, hogy elég lenne neked.
De nem is néztem meg mennyire használható.

(#360) lord_m válasza AmunRa (#359) üzenetére


lord_m
senior tag

Igazából pont ezt akarom elkerülni, h. ne legyen nagy meló vele( kiegyenlítés, felszedés, stb.) Lehet, h. akkor új padlószönyeg lesz belőle...Bár ezek szerint a régi padlószönyeget mindenképp fel kell szedni. Majd még gondolkodom, mi legyen...
Mindenesetre köszi a javaslatokat. Laminált lapokat nem lenne gond szerezni, de azért Neked is köszi a felajánlást! :R

[Szerkesztve]

(#362) lord_m válasza Kalandor (#361) üzenetére


lord_m
senior tag

Viszont az is tény. h. a parketta szebb lenne. Lehet, h. rászánok inkább több időt majd.

(#363) I_Am válasza lord_m (#360) üzenetére


I_Am
veterán

4 éve tettük le a nagyszobába a laminált parkettát padlószőnyegre. Ha rendesen le van téve, szivaccsal együtt, akkor nem lesz vele gond.

Aljzatkiegyenlítés panelban. Minek is találták fel az aljzatkiegyenlítő szivacsot több méretben és vastagságban?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#364) lord_m válasza I_Am (#363) üzenetére


lord_m
senior tag

Nálunk is így lenne jó megoldani, és ezek szerint lehetséges. Jó, h. van pozitív tapasztalat, főleg, hogy már 4 éve jól szuperál! :R




[Szerkesztve]

(#365) I_Am válasza lord_m (#364) üzenetére


I_Am
veterán

Az én szobámban most lett letéve március végén, a gyári panel linóleumra (szőnyeget felszedtük, de a linóleumot direkt nem, hogy ne kelljen kiegyenlíteni, mert az megoldja ezt), ugyancsak szivaccsal, és itt is szuperál. A lényeg, hogy ne betonig bonts panelban, mert akkor a vastag szivacs kell, amire nehezebb lerakni.

A padloponos megoldást azért irják mindenhol, hogy azt is meg kelljen venni. Meg a ''szakembernek'' ez plusz munka, plusz pénz persze. ;)

Új építésű lakásnál, vagy nagyfelújításkor persze meg kell vagy lehet csinálni az aljzatkiegyenlítést, de szakembere válogatja, hogy ki hogyan és milyen minőségben dolgozik. Mi raktunk le kiegyenlítetlen betonra is járólapot 14 éve. Egyetlen darab sem repedt be azóta, pedig egyszer egy ágyat ejtettünk rá, mert kicsúszott a kezünkből cipekedés közben.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#366) lord_m válasza I_Am (#365) üzenetére


lord_m
senior tag

Rendben. Köszi a tanácsokat. :R

(#367) AmunRa válasza I_Am (#363) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Az nem aljatkiegyenlítésre van, hanem arra, hogy a laminált padló tudjon rajta csúszni.
Az az usztatóréteg. Folyantatos mozgást kell neki biztosítani. Ezért kell pl. kb. 1 cm -t hagyni a szélénél. Hőmérsékletváltozásnál is tágul. Ha sohat tud sülyedni a lamináltpadló, az illesztéseknél szétválik.
Az aljaztkiegyenlítés nem arra találták ki, hogy a szakik hülyére keressék magukat, hanem mert kell.
Ha egy széket ráraksz és ráülsz, a lába a laminált lap pont találkozásánál lesz, majd kiderül, hogy bírja e. :)
Mert ilyenről már holottam. Engem tökre idegesítene, ha behajonla alattam a padló. De lehet, sok a 100kg. :D

[Szerkesztve]

(#368) AmunRa válasza I_Am (#365) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A járólapnál a csemperagsztóval ki lehet egyenlíteni a padlót elötte 1 nappal. Azt a szaki is igy csinálja, oda nem kell a padlókiegyenlítő.

A padlókiegyenlítésnek nem nagy a munkadíja, és nem csak beönöm azt jóvan, hanem elötte a kiálló kavicskat is lekaparja. A padlókiegyenlítő nem pozik, a beton viszont igen.
Szóval ennyire nincs értelme.
A szegény ember vizzel főz!
Jó lesz az úgyis! :D

(#369) I_Am válasza AmunRa (#368) üzenetére


I_Am
veterán

A szaki úgy csinálja, hogy a járólapra teszi a megfelelő adagot, nem egyenlit ki előtte, hanem magával a lappal dolgozik megfelelően.

A szőnyegre tett laminált parkettát azóta megkérdeztem egy parkettástól is, csak Neked. Azért nem válaszoltam eddig. Azt mondta panelban a legjobb megoldás, mert hőszigetelő is, kiegyenliti a betont, és jól bírja a taposást is. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#370) lord_m válasza I_Am (#369) üzenetére


lord_m
senior tag

A szőnyegre tett laminált parkettát azóta megkérdeztem egy parkettástól is.... Azt mondta panelban a legjobb megoldás, mert hőszigetelő is, kiegyenliti a betont, és jól bírja a taposást is.

Ezt az infót Én is köszönöm! Azt hiszem a kérdés ezennel eldőlt. :R

(#371) AmunRa válasza I_Am (#369) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Annak a szakinak nehezebb. Lassabban rakja, ha a lappal akarja kijátszani.
Meg lehet, hogy felszedetem vele.
köszi, hogy megkérdezted nekem. Örülök, hogy azt mondta.
Nem nem mindegyik gondolja így, de lehet, hogy működik a dolog.

(#372) Integra


Integra
titán

laza kecófestés:)
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#373) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Most találtam ezt a topikot és úgy döntöttem, hogy beszállok, mert jövő tavasszal én is belekezdek egy nagy felújításba.

Szóval reagálnék egy pár dologra, ami itt korábban elhangzott:
Fa ablak: nos lehet olyan ablakot kapni, amit passzívházakban is használnak, fából készült, de a külső oldalt festett alumíniumlemezekkel burkolják, mely ellenáll az időjárásnak is. Ezek az ún. fa-alumínium ablakok és az Internorm gyártja őket (ha jól tudom német). Abszolút profi minőség, de sajna az ára is az, amennyire én tudom. Én ezt választottam ki magamnak is, hamarosan ellátogatok egy bemutatóterembe.

Kludi csap: egy rakás sz*r. Most én is Grohe csaptelepeket nézegetek, mert azok sokkal komolyabbak és még mindig nem olyan drágák. Ha megnézitek sok nyilvános wc-ben használnak ilyen telepeket a tartósságuk miatt.

Beépített szekrény: Stanley. Nem túl olcsók, de abszolút profi minőség.

Cirkófűtés: ez a legjobb, de egy profi rendszer nagyon drága. A felújítandó lakásom 42 nm, és kb 1 milla lesz csak a fűtés-melegvíz rendszer és még így is le kell mondanom a kondenzációs kazánról, mert az 500k-nál indul. Ha időjárásvezérlős termosztátot tesztek rá az plusz 60k.

Remélem tudtam egy pár korábbi kérdésre válaszolni. Mivel nemsokára nekikezdek a tervezésnek, valószínűleg vissza fogok ide jönni tanácsokért.

Üdv,

Brumi

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#375) jeges


jeges
senior tag

beköltöztünk.
10 hónap alatt készült el a ház, és tegnapelőtt már a saját teraszunkon boroztunk. ma kötötték be a netet. :)
(hja, és: juhééé :DDD)

(#378) robekri


robekri
addikt

Hi!

3 hét múlva indul a lakásfelújítás!
Fűtés turbo Cirko lesz!

Na ilyen faxa bóót kellene nekem ahol meg tudom nézni gáz és vizes cuccokat! :R

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#379) robekri válasza robekri (#378) üzenetére


robekri
addikt

Guglit nézem, de hátha tud valamelyikőtök faxa bótot! :R

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#380) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Fűrdőszobai villanykapcsolót látván négy kábel ágadzik beléje, miféle kapcsoló ez, mert eddig csak (''kétkábeles'') fázismegszakítóssal találkoztam. :U

(#383) fokukac


fokukac
nagyúr

mosogatógépekben otthon van valaki?
milyen márkát érdemes venni?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#384) Integra válasza fokukac (#383) üzenetére


Integra
titán

bosch.
mondanám hogy miele, de asszem nem akarod a háromszorosát fizetni, úgyhogy maradj a boschnál.
miért?
mert a bosch ha eltekintek az autóipartól tényleg jó a konyhatermékekben.
nemcsak csöndes, energiatakarékos és minőségi, hanem azon ritka gyártók egyike, amelyiknek a mosogatógépét ésszerűen, praktikusan és logikusan tele lehet rámolni, jó az elrendezése. szerintem ez fontosabb mint az egy-két kw különbség a márkák között..
6 v 12 terítékest akarsz?

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#385) (Bundás) válasza Kalandor (#381) üzenetére


(Bundás)
addikt

Mind be van csavarozva, csak egy lámpa van, bár lehet mást is kapcsolt régebben, majd körbenézek...

(#386) csemberlen válasza (Bundás) (#385) üzenetére


csemberlen
őstag

Nemcsak a fázist, hanem a nullát is szakitja.
2 sarkú a hivatalos neve!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#387) Met


Met
Topikgazda

Van itt gáz szerelő?
Hamarosan cserélik a házban a gázvezetéket, ma voltak felmérni, hogy hol van az óra (a konyhában ami egy légtér az előszobával és a szobával, levettük az ajtókat), azt mondta a szaki, hogy fel KELL rakni egy ajtót mert különben nem engdélyezik az órát. Ez igaz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#389) I_Am válasza csemberlen (#386) üzenetére


I_Am
veterán

Pontosabban csillárkapcsolónak hívják. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#390) fokukac válasza Integra (#384) üzenetére


fokukac
nagyúr

jaj, későn olvastam el, már megvettem. indesitet vettem, mert először elektroluxot akartam, de nem volt se ilyen, se olyan a media marktban,

aztán elmentem az elektro worldbe is, ott elektrolux ki se volt rakva, csak a drága verzió, indesitből viszont volt.

nálam eléggé behatárolta, hogy keskeny mosogatógép kellett, és nem szántam rá többet, mint 80-85 k, végül 85-ért vettem meg. méd is csájna, nemtom, remélem, jó lesz.

a bosch egyébként 120k lett volna.

kicsit le vagyok égve, másfél milliót költöttem el eddig lakásfelújításra, és még mindig nincs kész teljesen...
de már alakul ;)

már csak be kéne rendezni valamiből... remélem kapok bónuszt, nálunk azt júniusban osztják.


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#391) Met válasza Kalandor (#388) üzenetére


Met
Topikgazda

Nálunk is így van évek óta és közben órát is cseréltek. Csak ha valamit engedélyezni kell akkor kitalálnak valami új baromságot ami miatt nem lehet engedélyezni azt ami idáig működött.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#392) e.vid válasza I_Am (#389) üzenetére


e.vid
senior tag

Jól írta csemberlen, nem csillárkapcsoló az, hanem kétsarkú kapcsoló. Vizes helyiségeknél előírás mindkét pólus megszakítása.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#394) jeges válasza Kalandor (#393) üzenetére


jeges
senior tag

csemperagasztó
-;]-

(#396) jeges válasza Kalandor (#395) üzenetére


jeges
senior tag

egy biztos: megmozdulni nem fog, ott marad a falon. :)

(#398) csemberlen válasza e.vid (#392) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi, kiegészitésként: alapból már nem kötelező időszakosan nedves helységben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#399) csemberlen válasza I_Am (#389) üzenetére


csemberlen
őstag

A csillárkapcsolónak 3 csatlakozó pontja van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.